PDA

View Full Version : защо предпочитам сам да си правя колата



alf
16-11-2004, 11:08
та, мойта колежка отива в някъв сервиз да и сменята маслото... взимат 60 лв и на следващия ден аз виждам кутията на въпросното масло на която с големи букви пише DIESEL (а колата е опел тигра 1,4). както и да е тва не е толкова фатално. оказва се обаче че не са и сменили филтъра. резултат - запушен филтър и в последствие счупен разпр. вал. :evil: не казвам че навсякъде е така, но е късмет да отидеш в случаен сервиз, да не разбираш нищо и да ти свършат работата без да те преебат :evil:

hf hpe
16-11-2004, 13:45
да ти кажа и аз по абслоютно същата причина предпочитам да си правя колита сам, не че съм по-добър майстор ма поне знам че аз съм си преебал колата а не някой друг
просто нямам доверие на абсолютно никой

Kostadin
16-11-2004, 14:02
да ви кажа, че и аз съм на същото мнение, просто много станаха пишман маисторите.
чис пример:значи карам си аз колата за монтаж на аларма и маистора ми счупи пружината на ръчката на вратата сега се отваря много по-трудно от преди и скоро време дръжката на вратата ще ми остане в ръцете :evil: :evil: :evil: само като го видях как деиства грубо все със сила направо ми идеше да ....... друг е въпроса че го накарах да ми направи стъклата да ми се вдигат като активирам алармата ама и това не направи като хората все горят бушони и т.н. , а бе направо неам думи :evil:

alfamilano
16-11-2004, 19:25
И аз съм в отбора ви :wink: Като се започне от кит,и пръскане и се стигне до сменяне на повдигачи и валове,и резултатите са налице!Някои хора са се обеждавали! 8) :D

Dexer
16-11-2004, 22:30
az sum za da si p[ravja kolata sam, stiga da znam za kakvo stava rech, po tocite primerno ne moga da pipam, shtoto ne razbiram, a i dvigatel ja ne moga da si otvorja i da sum siguren che shte zapali posle:)

17-11-2004, 19:49
За монтажа на аларми си имам много специално мнение. Такива отвратителни неща съм виждал че страх ме хваща. Рязани проводници от ел. инсталацията, лошо изолиране, непознаване на ел. система на съответния автомобил та дори и директно запояване на проводници по платките на различни автомобилни контролери. Положението е .... :evil:

virusalfa
17-11-2004, 20:59
И аз съм "За" сам да си оправям колата.Мога да кажа,че горе-долу се справям,особено що се касае до двигател,някаква регулировка по клапаните и дори нещо електрическо.Мразя да барам по ходовата част-без подемник или поне канал не става просто.За т.нар. "майстори" писах някъде-това,че имат мално повече инструмент не ги прави такива.

ALFA CORSE
17-11-2004, 21:04
Позната история. На едно пунто в сервиза на VW във Варна Auto Trade уж му сменяли масло и филтър, а то накрая се оказа че не са я бутнали. А иначе 140лв са й взели на клиентката. А като видях как са ми слагали CD-то в Alfa-та (в оторизиран сервиз за аларми и т. н.) ми идваше да ги удуша :evil: . Като си помисля че на същото място е слагана и алармата...

ALFAcholik
18-11-2004, 02:13
parvata mi kola beshe TICO tva stava ne ot davna predi 4 godini otivam az na mastor na elkon imam predvit goreshe mnogo na gas i MAISTORA vika digai kapaka digam az toi ze da zakacha nekvi kabeltii tam po kabelite i vika pali sia da chyem za ko stava vapros palia az i toz vika OOOO moito mom4e mi tia raboti na 3 cilindara bre !! i az ot tam my istragnah kabeltiite i zatvorih kapaka i tragnah da si hoda i toz mi se cepi ma ko stana moito mom4e kvo stana i az my vikam mi ko stana tia si e 3 cilindara i tozi maistor sha mi prai centrovka toi ne znae kolko cilindara mi e kolata ........ pak kvo da govorim

JINXY
19-11-2004, 16:59
Аз затова си купувам само хубави инструменти и в бокса(гаража) си имам канал. Мразя някой да ми бара по колата. Чета всичко което намеря по тези въпроси пък и съм завършил двигатли. Когато пипа "МАЙСТОР" после само ядове. Баща ми ходи по майстори и после аз правя след тях, съседите ми също идват при мен МА НАЛИ САМ ДОБРА ДУША и пари не вземам.........

Не се хваля, но когато сам си се прецакаш поне боли по-малко.

WhitePower
22-11-2004, 14:48
i az idvam ;))