PDA

View Full Version : Управление на CD от волана



KRASKO
11-07-2011, 21:24
Здравейте колеги, харесал съм си ето това cd:
http://bulgaria.alpine-europe.com/products/product-singleview/cd-head-units/cde-126bt.html

Прочетох, че може да се управлява от волана и се чудех дали ако си намеря волан от фейслифта ще може да се свърже със cd-то?

Kamen666
12-07-2011, 10:59
Ще може да,само,че освен волана с бутоните,вътре трябва да има две черни кутийки
След това ти остава да си пуснееш три кабела до ЦД-то и вече си с мулти волан ;)

KRASKO
12-07-2011, 11:10
Мерси много! Само ще ми кажеш ли какви са тези две черни кутийки за да знам какво да търся.

Kamen666
12-07-2011, 17:13
Значи има волани,на които само са сложени бутоните и вътре са празни - те НЕ стават
Има волани,в които има малки черни кутийки (интерфейс) към който влизат тънки сини лентови кабелчета,свързвъщи бутоните с кутийката.
Те това ти трябва натеб

P.S. Също и нов лентов кабел :)

KRASKO
12-07-2011, 20:59
Мерси, сега остава от някъде да си намеря волана :)

Satanism
12-07-2011, 22:06
Да ти дам един жокер, мултиволаните на 147/ГТ и 156 са еднакви :)
или поне копчетиите и формата им са еднакви...
И още един жокер, свържи се с Никола НИколов, той имаше 2-3 такива преди време...

KRASKO
13-07-2011, 09:11
Мерси колега, ще се възползвам :)

Kamen666
13-07-2011, 09:33
Когато намериш волан,лентов кабел,монтираш го и стигнеш до окабеляването,драсни а ти дам схема и жокер ;)

KRASKO
13-07-2011, 10:04
Като разглеждах ръководството на cd-то видях, че има ето това:

Steering Remote Control Interface Connector
To steering remote control interface box.
You can operate this unit from the vehicle’s control unit when an
Alpine Steering Remote Control Interface Box (optional) is
connected. For details, contact your Alpine dealer.

В Amazon намерих Alpine Steering Remote Control Interface
http://www.amazon.com/PAC-SWI-JACK-Steering-Interface-Blaupunkt/dp/B000AXU764
Дали ще ми трябва изобщо това или може и по друг начин да се свърже

Kamen666
14-07-2011, 11:31
Като разглеждах ръководството на cd-то видях, че има ето това:

Steering Remote Control Interface Connector
To steering remote control interface box.
You can operate this unit from the vehicle’s control unit when an
Alpine Steering Remote Control Interface Box (optional) is
connected. For details, contact your Alpine dealer.

В Amazon намерих Alpine Steering Remote Control Interface
http://www.amazon.com/PAC-SWI-JACK-Steering-Interface-Blaupunkt/dp/B000AXU764
Дали ще ми трябва изобщо това или може и по друг начин да се свърже

Прикачи ми схема на кабелите които ти излизат от ЦД-то и техните обозначения и ще ти кажа

KRASKO
15-07-2011, 12:42
Ето това взех от ръководството

Kamen666
15-07-2011, 15:55
Ето това взех от ръководството

Само с волан няма да стане :)
Ще ти трябва и ориг.интерфейс на алпайн
Малко се обезмисля вече ;)
По-добре си купи по-висок клас плеър на който има отбелязано "Steering Remote Control READY"

vladeto_
28-06-2012, 12:03
бях правил тази манипулация,но снимковия материал не е много добър и сега като ми потрябва не мога да разбера кои кабел къде трябва да бъде,някои може ли да ми съдейства?

stelt
02-07-2012, 15:13
Пак ли ще се подвързваш бе ?

PSAVOV
06-07-2012, 15:06
Моето мнение е, че със или без едната кутийка все тая! просто ти трябва лентов кабел от волана и волана ! управлението на цд-то предполагам е по кан така, гледаш схемата слагаш няколко съпротивления и ще имаш мултиволан :big_love:

Satanism
06-07-2012, 15:12
дел

psychedelics
19-07-2012, 09:10
Здравейте,

Ще използвам темата на колегата, за да не отварям нова на подобна тема свързана с управлението на CD от волана.

Имам Alfa 156 2003 година с фабричен remote control на волана. Remote control-ът работи нормално с оригиналното CD на колата. Тъй като CD-то имаше проблем, който така и не се откри реших да си купя ново радио, което да поддържа функцията remote control.

Закупих Blaupunkt San Francisco. За жалост remote control-ът не работи с това радио. Изходите на новия Blaupunkt и на оригиналния са едни и същи. Схемите за свързване също са еднакви.

Не съм много на 'ти' с електрониката, но реших доколкото мога да проверя с мултицет дали поне има напрежение на изходите. При проверка на (+) на RC и маса(корпуса на радиото) мултицетът показва 12V. При проверка на (+) на RC и (-) на RC показва 7-8V.
Премерих какво показва иа на оригиналното радио: при (+) и маса дава 4V а при (+) и (-) дава 0V, което за мен е странно, но пък оригиналното радио работи с RC.

Ще се радвам ако получа насока какъв може да е проблемът.
Благодаря!