PDA

View Full Version : БЕНЗИН-ГАЗ, ПРОБЛЕМ ПРИ ПРЕВКЛЮЧВАНЕ !!!



ivoshaklev
19-09-2006, 19:54
ПОМОЩ :!: От 2 дни имам следния проблем. Запалвам на безин (както винаги) колата си загрява и превключвам на ГАЗ , и не се случва нищо. Бутона има индикация за количеството което почва да мига хаотично и след секунда две колата гасне. Когато е на автоматичен режим и мина необходимите обороти само ми премигва и отново продължава да работи на безин. Спирам гася двигателя , превключвам на ГАЗ и запалвам и няма проблем . Какви са причините за тези аномалии?
Газовата е BRC (не е за инжекцион) има си всичката електроника , кихалки и клапи .До сега не съм имал проблеми с нея !!!

Колега темата ти е за газовия раздел ! Местя я

Dodo 155
07-10-2006, 12:32
ПОМОЩ :!: От 2 дни имам следния проблем. Запалвам на безин (както винаги) колата си загрява и превключвам на ГАЗ , и не се случва нищо. Бутона има индикация за количеството което почва да мига хаотично и след секунда две колата гасне. Когато е на автоматичен режим и мина необходимите обороти само ми премигва и отново продължава да работи на безин. Спирам гася двигателя , превключвам на ГАЗ и запалвам и няма проблем . Какви са причините за тези аномалии?
Газовата е BRC (не е за инжекцион) има си всичката електроника , кихалки и клапи .До сега не съм имал проблеми с нея !!!

Колега темата ти е за газовия раздел ! Местя я
Проблема по-скоро идва от ключа за превключване :idea:
Отиди при газаджия и да подмени (само пробно) ключа. Отзад е на букса, така че няма да е много трудно :wink: И ако се окаже от него си го купуваш и решаваш проблема :wink:

manolito
14-11-2006, 20:32
Здравейте! И аз искам да попитам нещо , да не пускам нова тема. Моята газова уредба е същата , ключът мисля че е изправен но не е настроен кога да превключва. Като запаля , пали на бензин но веднага обръща на газ, а не на 2500-3000об. Някой знае ли как се настройва? :roll:

ZoE23
14-11-2006, 21:43
Здравейте! И аз искам да попитам нещо , да не пускам нова тема. Моята газова уредба е същата , ключът мисля че е изправен но не е настроен кога да превключва. Като запаля , пали на бензин но веднага обръща на газ, а не на 2500-3000об. Някой знае ли как се настройва? :roll:
Може да ти обръща на гас при определена температура на маслото :roll:Ноо в такъв случай не е логично да е толкова бърЗо :?

Dodo 155
14-11-2006, 23:20
Здравейте! И аз искам да попитам нещо , да не пускам нова тема. Моята газова уредба е същата , ключът мисля че е изправен но не е настроен кога да превключва. Като запаля , пали на бензин но веднага обръща на газ, а не на 2500-3000об. Някой знае ли как се настройва? :roll:
Има потенциометър за настройка :wink:
Намира се отдолу или отзад на ключа :idea:
Явно твоят е намален на минимални обороти и затова запалвайки веднага превключва. Настрой си го на около 2000 - 2200 оборота :idea:

manolito
15-11-2006, 19:31
Много благодаря , ще го потърся утре :P :P :P :wink:

manolito
20-11-2006, 18:11
Оказа се че моят ключ няма никаде потенциометър. Разглобих го , вътре има само един бутон и два светодиода! Проследих по надоло и открих кутийката с електрониката , но и на нея има един малък бутон надписан -programing auto . Натиснах го и взеха да мигат светодиодите... Мисля че промених нещо , но ще видя като покарам ден -два. Ако някой е в имал такава газова да каже как се програмира. Ще черпя!

krasio ss
14-11-2007, 17:26
хорааааа!помагайте :please: имам алфа 146 с газов инжекцион ланди ренцо.до тук добре!днес обаче както си карам започна нещо да пищи,гледам-индикацията на газта в бутилката казва,че е празна(а е пълна 100%)и не прежклучва на бенз.гася-паля-оправя се за малко и пак същото. някой да даде акъл,че аз нямам толкова :dunno:

manolito
14-11-2007, 20:49
Колега ,може да пищи ако ти е за смяна филтърчето на газта. Поне за моята така ми казаха ,че ще пищи но дали ще обръща на газ не зная защото още не съм стигал до смяна на това филтърче.

code
14-11-2007, 21:01
хорааааа!помагайте :please: имам алфа 146 с газов инжекцион ланди ренцо.до тук добре!днес обаче както си карам започна нещо да пищи,гледам-индикацията на газта в бутилката казва,че е празна(а е пълна 100%)и не прежклучва на бенз.гася-паля-оправя се за малко и пак същото. някой да даде акъл,че аз нямам толкова :dunno:
И на мене ми го направи един два пъти тоя номер, направо забива предницата все едно няма газ и пищи ама се оправи сама. Във всеки случай ще сменя филтърчето, както писа колегата. :roll:

JORDI
15-11-2007, 13:14
хорааааа!помагайте :please: имам алфа 146 с газов инжекцион ланди ренцо.до тук добре!днес обаче както си карам започна нещо да пищи,гледам-индикацията на газта в бутилката казва,че е празна(а е пълна 100%)и не прежклучва на бенз.гася-паля-оправя се за малко и пак същото. някой да даде акъл,че аз нямам толкова :dunno:
И на мене ми го направи един два пъти тоя номер, направо забива предницата все едно няма газ и пищи ама се оправи сама. Във всеки случай ще сменя филтърчето, както писа колегата. :roll:
Колега, най-напред смени газостанцията и виж има ли промяна! 8) После си смени и филтрите, не забравяй, че освен външния има и малко филтърче в изравнителя/изпарителя/. Успех!!! :wink:

code
15-11-2007, 17:13
Днес ходих при газаджиите и на филтърчето му няма нищо. Добре щото не било никак евтино. Междувременно колата забрави за тоя проблем сама :D Явно от дългото стоене в сервиза малко е хванала паяжини, но вече влезе в ритъм.

krasio ss
15-11-2007, 21:27
Урааааааааааааа :bg: :roll2: спестих лев за диагностика и тем подобни обирджийски истории(имам лошо мнение за автомонтерите,нищо лично!)след като всички газаджии ме пратиха при един и същ,а той не ми обърна внимание,запретнах ръкави :P и какво се оказа-една хлабава гейка :lol: ->не прави маса наедно вакуумно реле :gruebel:-> нема гас.стегнахме,изолирахме и готово(а ми говорят за софтуерен проблем :boxing: :paddle: :smackbum: )

hsr
25-11-2007, 13:05
Здравейте !!!Някой знае ли как мога да пробвам един такъв автоматичен превключвач дали работи?Проблема е следния:колата не може въобще да запали,ток си има на свещите,но мисля че помпата неработи понеже не се чува :roll:
Пробвах да извадя "захранващия" с гориво маркуч и да видя дали подава бензин ама е нещо много клеясал и ме е страх да не го скъсам :oops: При положение,че помпата не работи (поради една или друга причина) не би ли следвало колата автоматично да превключи на газ?

antoan
26-11-2007, 18:46
каква е колата колега и каква марка е уредбата

Crusader
26-11-2007, 20:34
Дали ще запали на газ зависи и от типа на ключа! С колко положения е ключа? Има ли допълнителни бутони /отзад или отдолу/ на ключа?

antoan
27-11-2007, 20:09
щом не чуваш помпата лошо,но все пак виж бушона дали е здрав

hsr
28-11-2007, 17:34
Ами колата е Nissan Bluebird и е на баща ми.Той си взе Фиат наскоро и малко го позаряза напоследък .Колата до последно си палеше и вървеше безпроблемно(допреди месец откогато и не е палена),но преди няколко дена решава да я пали и.....изненада.На мен Алфата вчера ми направи подобен номер,но при нея знам къде да гледами се окара едно реле,пък на нисана нещо немога да му намера релетата(бушона за помпата е здрав).Ключа за газ/бензин е с 2 положения-едното е само за бензин,а при другото пали на бензин и някъде към 2000 об. сменя на газ.Уредбата е Ловато и е на около 5-6 г.Един приятел имаше подобна и си спомням,че по едно време я палеше и караше само на газ ама не си спомням как ставаше номера,може би е бил с друг ключ :roll: Вие като по-опитни не знаете ли някой начин как да я включа на газ при това положение и да пробвам дали ще запали ?

Crusader
28-11-2007, 20:36
Погледни отзад или отстрани на ключа дали няма едно малко бутонче, ако има: даваш на контакт и го натоскаш еднократно, ще се чуе като щракне газовият клапан, после палиш на газ.
Ако няма такъв бутон по добре си сложи ключ а 3 положения газ-бензин- автоматичен режим.
А на бензин пали ли и като дадеш "контакт" свети ли нещо на ключа и какво?

hsr
29-11-2007, 10:12
Верно,че имало такова бутонче :oops: ама е отдолу на ключа и затова не го бях забелязал досега :P Значи пробвах я на газ и взе да "припалва" ама от студа ли от кво не може да запали :roll: Като се постопли малко пак ще я пробваме.Мерси за помощта ;)

Crusader
29-11-2007, 14:33
За да запали по-лесно направи това с даването на контакт и натискането 2-3 пъти, така клапана на изпарителя "черпи" грубо казано двигателя с газ. После палиш с педал на газта натиснат до края иначе има вариант да гръмне, щом запали веднага пускаш педала на газта.
Обаче тва всичкото е "авариен вариант" по добре виж къде е проблема за да не пали на бензин, но временно докъто я оправиш може да я палиш и така.
Не я карай прекалено дълго само на газ, ще ти запуши дюзите :!:

hsr
29-11-2007, 14:53
Тя колата по принцип вече рядко ще се кара.Идеята ми беше да пробваме дали на газ ще запали,за да се ориентираме горе-долу къде е проблема и ако не може да се отстрани на място да не се налага да се дърпа,а да стигне на собствен ход до някой сервиз.