PDA

View Full Version : Осъдиха КАТ за вдигната с “паяк” кола



KGB
02-02-2004, 22:08
ДЕСИСЛАВА РИЗОВА

С влязло в сила съдебно решение Софийският районен съд призна КАТ за виновни за неправомерно вдигнат с "паяк" автомобил на Вени Марковски, съобщи самият той пред "Монитор".

Решението не подлежи на обжалване и в него съдът постановява, че издаденият акт представлява нарушение от страна на полицията. "Спечелих, защото първо заведох делото срещу полицаите, а сега ще продължа с дело срещу "Паркинги и гаражи". Досега се спазваше обратният ред и винаги "паяците" си водеха по един полицай, който уверяваше съда, че те са били прави", допълни Марковски. Той паркирал колата си на ул. "Цар Шишман" и тя била вдигната по нареждане на КАТ, защото пречела на движението. Марковски обаче доказал, че колата му не е затруднявала движението и актът бил отменен.

В близките дни той готви граждански иск срещу "Паркинги и гаражи" за пропуснати ползи в размер на 3000 лева. Марковски трябвало да получи парите по договор за консултантски услуги, което не успял да направи заради вдигането на автомобила му.

Qwerty
02-02-2004, 23:37
Вени ми е любимец =))

Обаче в тоя случай единствено мога да го поздравя... лошото е че няма случай обикновен човек да е спечелил такова дело ....

WhitePower
03-02-2004, 10:19
shto be ;))
az spechelih akta obzalvah go i go spechelih no ne sam sudil parkingi i garazi ;))
davai Markovkski

KGB
06-02-2004, 20:24
По ирония на съдбата, аз поснах темата и сега дойде и моят ред да ги съдя... :lol:


Та днес 6-фев. си паркирам колата до централана гора точно до ротондта зад служебния ни микробус (че час от гарана нашата фирма я строй) та правия си аз разни снимки на обекта и гледам тия от пракинги и гаражи почват да ми вдигат колата. Отивам и им казвам че тук работя и в крайна сметка съм дошел на 15сек. от както се почнали да я вдигат. Ония ми вика дай 29лв и само тогава ще я свалим. Не стигнахме до консенсум аз му викам...ок ето ви 29лв. А ти почвай да ми пишеш АКТ за да мога да ви съдя. През това време аз ги снимам оня се ядоса и почна да ми вика, дали съм искал да си изпусна апаратчето и да ми се случило случка....ония го хвана още повече яд като разбра че не може да ми вземе талона на книжката, по простат причина, че моята я канадска.

ТА съм взел твърдото решение да ги съдя. Преди малко се обадих и на адвоката ми...

След това пак минах от там и:

Наи смешното е ч е днеска след това пак бах на централна гара и видях същата ситуация с една жена, Този път сминах почти всичко. Тя на беше искала да и пъшат АКТ. Били я глубили само 14лв. за същата услога а мен 29лв. Питах я дали може да ми даде квитанцията, тя ми каза че не са и дала...аз веднга ги догоних 15метра по-надолу...и ги питах защо не са и дали квитанция и на какво основание са и взели 14лв.!!! ония се насраха и ми дадоха веднага една квтанция за 14лв. и от там както бяха три паяка дим да ги няма...сигурно помислиха че съм от медийте...

Сигурно разликата от 15лв е за това че го накарах оня да ми напише АКТ, за да мога да го съдя

Утре ще се видя с адвоката ми и ще напишем там каквото трябва.

Ще ви държа в течение, и след това мисля да напише нещо като:

Как да осъдим КАТ и Паркинги и Гаражи....стъпка по стъпка какво точно трябва да се прави...

alf
07-02-2004, 11:48
стискаме палци, щото сички сме си патили от тия рекетьори мама им :twisted:
btw последния акт който ми писаха беше затова че ми е изгоряла крушката на задния габарит и карам без колан, за което ми взеха 11 точки поради простата причина че нямах пари в себе си. абе вие представяте ли си какъв престъпник съм аз бе. ми аз направо си бях за затвора с тая изгоряла крушка

WhitePower
09-02-2004, 13:34
Kat i parkingi i garazi sa otdelni
anuliraha mi akta zashtoto imah i svideteli no ne mi stignaha nervite i za parkingi i garazi

KGB
09-02-2004, 22:41
Аз днеска ги подкарах по ред...Първо КАТ, след това Сержанта и След това Паркинги и Гаражи. :lol:

KGB
18-02-2004, 02:29
Аз малко се извинявам, че чак сега пиша това което обещах. Но ми се събра доста работа и празници тия дни.

Първо ето какво ми е писано в АКТа.

....На 06.02.2004г Адреса тъм на мястото пред Централна Гара, Паркира автомобил Алфа собственост на мене в зона на десйствие на знак В28 табела т17! С което е нарушил чл.6 т1 ЗДП знак В28т17

Във възражениятя съм писал...Имам възражения по съставения АКТ, също така и свидетили.

ЕТО ЗАКОНА:
Чл. 6. Участниците в движението:
1. съобразяват своето поведение със сигналите на длъжностните лица,
упълномощени да регулират или да контролират движението по пътищата, както и
със светлинните сигнали, с пътните знаци и с пътната маркировка;


Официално възражение:

На 06.02.2004г ми бе съставен АКТ#333555 от ст. Сержант Еди койси, служител при НПП-КАТ СДВР. Във връзка с гореизложеното бих искал да направя следните допълнителни обяснения; възразявам срещу фактическите констатации и правната им квалификация защото; не съм нарушил разпоредбите на чл.6 т1 от ЗДП. Акстосъставителят констатира неправилно паркиране в нарушение на пътен знак В28т17. Бих искал да отбележа, че изваршвах товаро-разтоварна дейност във връзка с осъществяваната служебна дейност от фирмата, на името на която е регистриран автомобила, а именно "моята фирма". А според чл.93т1 пътно превозно средство е в престой, когато е спряно за ограничено време, необходимо за качване и слизане на пътници или за извършване на товарно-разтоварни работи в присъствието на водача

Тука искам само да ви светна, ако ми разрешите така да се изразя....Те могат да вдигат САМО по чл.171;
==============================
ПРИНУДИТЕЛНИ АДМИНИСТРАТИВНИ МЕРКИ
Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) За осигуряване на безопасността
на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения
могат да се прилагат следните принудителни административни мерки:

5. преместване на паркирано пътно превозно средство без знанието на неговия собственик или на упълномощения от него водач, когато превозното средство е:
а) паркирано правилно, но обстоятелствата налагат неговото преместване; за новото местоположение на превозното средство се уведомява районното полицейско управление, а разходите, направени във връзка с преместването напревозното средство, са за сметка на лицето или организацията, поискала преместването;
б) (изм. и доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) паркирано в нарушение на
правилата за движение на места, обозначени с неподвижен пътен знак, предупреждаващ за принудително преместване на паркирано превозно средство, както и когато създава опасност или прави възможно преминаването на другите участници в движението; в този случай лицата по чл. 168 уведомяват районното полицейско управление, от територията на което е преместен автомобилът, за новото местоположение на превозното средство; разходите, направени във връзка с преместването на превозното средство, са за сметка на собственика на превозното средство, което може да бъде задържано до заплащане тези разходи, като в този случай на нарушителя се съставя акт, а таксата за отговорното пазене на преместения автомобил се начислява от момента на уведомяването на районното полицейско управление;
в) без табели с регистрационен номер, поставени на определените за това места;
=======================================

Тия от КАТ и след това от Паркинги и Гаражи ще съжеляват дълго време за своеволията си.

Тия дни ще се вида пак с адвоката да видя до къде сме стигнали, и ще продължа историята.

Ето и нещо от вестник 24часа (13фев.2004г)

Пак осъдиха паркинги и гаражи. Паяк плаща 147 лева на столичанин.

Столичният паяк ще плати 147.10лв. на софиянец за незаконно вдигната кола. Решението е окончателно. Марио Балев осъди "Паркинги и Гаражи" затова че автомобилът мъ, паркиран на бул. Дондуков до третоара, бил вдигнат незаконно. Фирмата трябвало да му възстанови таксата за преместването 29.80лв. и 117.30лв. разноски по делото. Автомобилат на Балев не е бил паркиран неправилно, не е пречел на другите коли, не е създавал опасност за катаствофа. Затова не е имало никаква пречина той да бъде вдигнат, се мотирира Софийският районен съд. Тримата градски съдии потвърдиха решението, оспорено от фирмата. Десетина столичани очакват втора истанция да потварди спечелените им дела срещу паяка. "Паркинги и Гаражи" вече платили 447лв. на адвокат Красимие Керезов. Футбоният рефер първи осъди столичната фирма.....и т.н.
====================================


за ТЕЗИ, Които все викат че нищо не може да се направи. Приятели заради такива като вас, тази държава е стигнало до този хал. Всеки си прави каквото си иска и никой не носи никаква отгоровност за действията си. Ще казете ама ние не си знаем правата. Ок не е длъжен всеки да знае всеки закон, но той винаги може да си потърси правата след като определено нещо му се случи. Било то паяк, някой да те пребие и т.н.

Най-лесно е нищо да не правим!!! Но за това си бездесйтвие си плащаме скъпо...

и както е казал един човек: "Единственото нещо което е необходимо, за да триумфира злото, е това другите да не направят нищо"

hf hpe
18-02-2004, 19:28
дай моляте някякви кординати на адвокатката ти
решил съм да съдя КАТ отдел регистрация на автомобили
в петък 13.02.2004 отидох да си извадя дубликат на талона че на клиентка и бяха откраднали чантата
беше 13:55 а вече не пускаха в КАТ при положение че официалното им работно време е до 16:30 за подаване на документи и 17:00 за регистрацията

KGB
18-02-2004, 22:04
пратих ти смс.... :wink:

hf hpe
19-02-2004, 20:19
благодаря получих го