PDA

View Full Version : Некво' Neo и свързването му..



VFTI
22-07-2011, 15:23
Такаам... имам едно питане :)

Харесал съм си от едно NEo Мп3/ USB/SD плеарче... Въпростното плеарче струва 50лв. и възпроизвежда горните формати, без дискове, и не е много грозно. Имайки предвид и добрата му цена би ми било идеално за да изхвърля касетофона и адапторната касетка.

Проблема е че това Neo НЕ е с евробукса отзад. Има си някаква негово букса и завършва с голи жици. Другия проблем или по скоро нормално нещо, е че моето окабеляване си е на евробукса, което ми дава свободата да си сложа което си искам ЦД или касетофон без нищо да режа и преправям, НО не и това НЕО за 50лв.

Има ли "женска" евробукса към която да вържа гадното окабеляване и после да си цъкна моята си евробукса към "женската". Тоест нещата да станат цивилизовано и нормално без рязане и преправяне....От много време искам да монтирам такава машинка и да махна адапторната касетка, ама само тази нужда от рязане и преправяне ме спира...:shutup::shutup:

Някой да даде съветче и да удари едно рамо? А и този преходник ако случайно струва 30лв. пак няма смисъл, защото за още някой лев отгоре ще си купя нормално озвучение...

Тааа :beer:

mboge
22-07-2011, 15:29
Евробуксата ти е 2-3 лева

VFTI
22-07-2011, 19:23
Евробуксата ти е 2-3 лева


Ами аз евробукса към която си е вързано захранването и колонките си имам. Въпроса е към тази евробукса да се вкара друга букса, към която да вържа гадното Нео. Тоест трябва ми някаква "женска" "обратна" евробукса:Suicide:

Sunny
22-07-2011, 19:28
Въпроса е към тази евробукса да се вкара друга букса, към която да вържа гадното Нео. Тоест трябва ми някаква "женска" "обратна" евробукса:Suicide:

Има .
Продават се комлекти - мъжка и женска с кабелчета .

Както каза mboge 2-3-5 лв са .
Виж в магазините за електроника най-често се намират .
http://www.elimex.bg/
Раздела за Авто електроника .

VFTI
22-07-2011, 23:23
Аз питах в две квартални магазинчета и ме гледаха като стрелян заек...

Ще гледам да се разровя в този сайт, дано имат :):) Многооо благодаря и пак ще пиша:drunk:

_power_
23-07-2011, 03:04
Аз питах в две квартални магазинчета и ме гледаха като стрелян заек...

Ще гледам да се разровя в този сайт, дано имат :):) Многооо благодаря и пак ще пиша:drunk:
Венци ако имаш трудности в намирането...тичай в Конрад на 5-те :mobile:

nicks1
23-07-2011, 07:45
Това Нео ново ли е? Аз съм купувал преди доста време и си имаше евробукса в кутията. Освен сега да са минимизирали разходите.

VFTI
23-07-2011, 08:26
Ще гледам днес да мина през КОнрад.


Ами колега явно са намалили разходите. Отзад буксата е някаква мъничка. Иначе преди беше 59лв. сега е 49лв....

nicks1
23-07-2011, 08:38
Имам впредвид, че ги продаваха с преходник към евробукса. Само трябва да намериш кой да ти аранжира буксата сега.

---------- Post added at 08:38 ---------- Previous post was at 08:31 ----------

колега, я погледни и това:
http://www.hit-electronics.com/i-oshte/za-doma-i-avtomobila/avto-kabeli-prehodi-paneli-grupa/kabel-avtoradio-thunder-elite-neo-nippon-20P.htm

mordohy
23-07-2011, 09:03
Вземи една евробукса за два лева и си свържи кабелите.
Имай впредвид, че съществува и евробукса с малката букса за Нео.
Просто смъкни малката букса на Нео-то и с нея-бегом в магазина да ти дадат цялото парче, защото явно някой си е рязал на воля!

kolev
23-07-2011, 09:36
да, направо с плеъра в конрад и търси преходник да не се занимаваш.

ПП
ето такова нещо ти трябва,предполагам
http://www.electronics.bg/product_info.php?products_id=21003186

IwaN
23-07-2011, 18:16
Между другото да ти кажа, че като радио не работи много добре. Баща ми си го взе миналата седмица и го пробвахме във ВТ и на радио "пръщи" почти постоянно, да не говорим за извън ВТ какво става - някои се губят даже. Става само за MP3 от флашка. Иначе майстора дето го слага искаше допълнително да купим точно този комплект, който търсиш. :)

kolev
23-07-2011, 18:51
локалната настройка изключихте ли я.

VFTI
23-07-2011, 23:40
Еййй точно това е преходничето! От двата линка колеги. Ще гледам делничен ден да реагирам :):)

Днес ходих до конрад, казаха че масово са им го търсили за момента ама го нямали и нямало да имат и да съм си купел нормално ЦД...абе нещо ме издразниха :bangin:


А неото е CMR 1510 от техномаркет :):) Щом ще се намери преходника утре отивам да го преслушам как се държи и после ще търсим кабелажа:razz::razz:

VFTI
24-07-2011, 13:55
Тия преходници ги имат във веригите магазини на Роял електроникс....Има 10тина такива преходника из Сф :)

Днес обаче отидох до техномаркет. Някак си тук искра, там искра, го вързахме това Нео и мога да кажа, че свири супер слабо и зле. Таааа в крайна сметка се отказвам. Адапторната ми касетка и 20г. филипс вадят по-добър звук :razz:

crocodil
24-07-2011, 16:41
Две Неота съм имал. Големи боклуци са. Имат много екстри, върви какво ли не, ама за нищо не стават.

kolev
24-07-2011, 17:21
ако искаш нещо което свири прилично, за 90-120лв може да се намери. виж панасоник,пайнър, блаупункт.
иначе сегашните плеъри са еднакви. имаш един процесор който управлява всичко и декодира и една интегрална схема-усилвател и това е. просто в неото са спестили повече от елементите които дават отражение върху качеството на звука.

mordohy
24-07-2011, 23:01
. Адапторната ми касетка и 20г. филипс вадят по-добър звук :razz:[/QUOTE]
В това трябва да си сигурен!
Касетофона ми на 20 години е Панасоник и звука му е брилянтен. Нищо общо с Нео-то, с което съм от четри години на Алфата. Търпя го само, защото има много екстри: блутут, юсб, слот карта, телефонни джаджи, а и радиото му е с доста екстри.
Цифровизацията обаче си казва своята дума и като много се напъваш , а малко можеш, се получава точно това- много беден звук!
Пооправям го малко с добрия усилвател, но една система като е оакана, не може да се направи кой знае колко.
Ако мислиш без усилвател да го слушаш, просто го изхвърли и не се занимавай с него!

myato
25-07-2011, 00:01
И аз си взех преди време CD Neo и за моя изненада свири доста прилично,а и особено слота за карта ми идва много рахат.Нямам външен усилвател,но и не ми трабва,защото иначе ще трябва да карам с тапи в ушите.Единственият въртел,който ми направи,беше точно от тази малката буксичка с 20 пина.Разхлабваше се от "убавите" ни пътища,но с малко побългаряване реших проблема.Е,повечко кинти е от на колегата,но като цяло съм доволен.А и подобен тип електроника,с малки изключения,е все едно от към "карантия".Нещо не виждам как ще сложа аудио по-скъпо от колата.
Колкото до старите касетофони,то си е ясно,че свирят по-хубаво.Все пак са аналогови...

VFTI
25-07-2011, 00:34
Абе аз бих дал и 200лв. ама знаейки, че колата спи пред блока и после ще трябва да събирам стъкла не ми се занимава....Едно време ЦД-то ми струваше 1/4 от стойността на колата...а цялата система = колата, та знам какво е....


Не искам от разни блаупунктове по 100лв. щото свирят Мп3 дискове, а аз искам да си ръгам флашката и ъпргейдвам всеки пък когато реша да си кача една песен. Качеството е излишно да се коментира. 130лв. за нео с Флаш няма да дам, по-добре 200лв. за нещо хубаво и пак стигаме до горните редове и защо няма.... Дисковете тотално съм ги отписал супер досадно е....

Виждах някакво спасение от кабелажа в това Нео, но уви. Та пак ще продължавам да си карам с гсм-а и касетката :drunk:

П.П В предишното мнение исках да кажа, че има около 10тина такива преходника в Сф. Роял електроникс са вносители на тъндър, та може да видите лесно чрез гугъл къде има магазини, ако някой си търси :):)

badmadafaka
25-07-2011, 09:41
Правилно си се отказал от това китайче...
Между другото тия модели по принцип дето флашката стърчи директно забита в самия плеър на мен ми селянеят здраво - хубаво с флашка, ма за какво трябва да стърчи от таблото..? :gives[1]:
Между другото ако имаш поне 200 лева за даване, драсни ми на ЛС да ти кажа за нещо дето ще е много подходящо за целта, за която го искаш... :)

kolev
25-07-2011, 10:08
Абе аз бих дал и 200лв. ама знаейки, че колата спи пред блока и после ще трябва да събирам стъкла не ми се занимава....Едно време ЦД-то ми струваше 1/4 от стойността на колата...а цялата система = колата, та знам какво е....


Не искам от разни блаупунктове по 100лв. щото свирят Мп3 дискове, а аз искам да си ръгам флашката и ъпргейдвам всеки пък когато реша да си кача една песен. Качеството е излишно да се коментира. 130лв. за нео с Флаш няма да дам, по-добре 200лв. за нещо хубаво и пак стигаме до горните редове и защо няма.... Дисковете тотално съм ги отписал супер досадно е....

Виждах някакво спасение от кабелажа в това Нео, но уви. Та пак ще продължавам да си карам с гсм-а и касетката :drunk:

П.П В предишното мнение исках да кажа, че има около 10тина такива преходника в Сф. Роял електроникс са вносители на тъндър, та може да видите лесно чрез гугъл къде има магазини, ако някой си търси :):)

имаше един модел на блаупункт без никакво ЦД около тия пари. само със слот за ммс карта. забиваш едни 4гб и си свиркаш.

mordohy
26-07-2011, 01:44
Инквизитор мръсен!
Можеше и за Кеноуд да кажеш нещо, та да е завършено изтезанието
!

kolev
26-07-2011, 10:45
това какво е. пиеш един кен и хващаш гората :D :D :D
като гледам, най на оферта сега е PIONEER DEH-2300UB . има си всичко, дизайна му е хубав и го има в 3 варианта на подсветката. а и цената му е добра.

Bobo18
28-07-2011, 12:42
Здравейте. Аз ще пробвам това NEО, въпреки че съм много скептичен към възможностите му, но просто нямам пари за по-добър плеър, пък и като знам с какви колони е колата ми...
Та, ако някой има желание, би ли обяснил как да го свържа. Колата ми е просто с някакви кабели, без буксички, а аз от електроника много не разбирам. :(
Става дума за 18 годишен VW Vento...
Надявам се в скоро време да го дам за скраб и да се снабдя и аз най-после с някоя хубава Алфа. :)
Ако има нужда от някаква допълнителна информация, която мога да предоставя, кажете. :)

kolev
28-07-2011, 13:54
в някои магазини не ти важи гаранцията ако не е монтиран в сервиз. при положение че си със стърчащи кабели и не разбираш от електроника, определено ти препоръчвам монтажа да стане в сервиз.

Bobo18
28-07-2011, 14:18
в някои магазини не ти важи гаранцията ако не е монтиран в сервиз. при положение че си със стърчащи кабели и не разбираш от електроника, определено ти препоръчвам монтажа да стане в сервиз.
Не ми пука особено за гаранцията. И всъщност, не е като да не разбирам от електроника, защото се занимавам с асемблация на компютри (сглобяване, поправка, непрофесионално, от както съм на 14 (сега съм на 18 ) и се справям отлично. Любимо хоби ми е. Нужна ми е просто малко насока. Благодаря. :)

kolev
28-07-2011, 15:29
ами тогава обикновено имаш :
4 двойки кабели за 4-те говорителя -значи 8 кабела
1 захранване през бушон директно от акумулатора
1 +12 волта след контакт
1 -маса
1 антена

това е. трябва ти мултицет , схема на инсталацията на колата , поялник , изолирбанд и схема на конектора която я има самия плеър.

Bobo18
28-07-2011, 15:44
ами тогава обикновено имаш :
4 двойки кабели за 4-те говорителя -значи 8 кабела
1 захранване през бушон директно от акумулатора
1 +12 волта след контакт
1 -маса
1 антена

това е. трябва ти мултицет , схема на инсталацията на колата , поялник , изолирбанд и схема на конектора която я има самия плеър.
Благодаря за информацията. А как да позная, кой кабелза говорителите е "-" и кой "+". Имам предвид, дали мога да определя кой кабел за какво само по цветове? :)

DarkKnight
28-07-2011, 15:55
Благодаря за информацията. А как да позная, кой кабелза говорителите е "-" и кой "+". Имам предвид, дали мога да определя кой кабел за какво само по цветове? :)

Обикновено го пише на самото кабелче с дребен шрифт. Също ако имаш антена с усилвател или усилвател трябва да свържеш и още едно кабелче

kolev
28-07-2011, 15:56
може, но само ако имаш сервизното на колата и инсталацията не е модифицирана. другия вариант е махаш говорителите и мериш с мултицета.

Bobo18
28-07-2011, 16:09
може, но само ако имаш сервизното на колата и инсталацията не е модифицирана. другия вариант е махаш говорителите и мериш с мултицета.
Всичко си е по default. Нищо не е барано. Да, методът с мултимера го знам. Утре, като си взема плеъра ще ги замеря. Ако има проблем - ще пиша. Благодаря. :)

mimouzunov
29-07-2011, 11:57
Благодаря за информацията. А как да позная, кой кабелза говорителите е "-" и кой "+". Имам предвид, дали мога да определя кой кабел за какво само по цветове? :)

Най-лесно и баламски е като опреш кабелчетата на говорителя на една батериика от 1.5V :whistle: ако си нацелил + и - мембраната изкача навън...