PDA

View Full Version : Били спрели лиценза на Лукойл - е*аси цирка правят тия....



ФЕРАРИСТ
27-07-2011, 19:04
.....слушам ся новината и се чудя тия за колко прости го имат народа......
Първо Ревизоро си го каза че ако спрат Лукойл спира и държавата, щото освен горива има и още маса химии дето се правят.....
Второ всяка година по това време Лукойл влиза в профилактичен режим, мощностите не работят, производствените бази са натряскани с гориво дето може да подържа държавата 3 месеца.
Трето - Вальо ми разправя ся че видите ли, заради това минали в авариен режим, не коментира че тва се прави всяка година.........
Баси шматките.......

tanatos
27-07-2011, 19:12
В другата тема казах, цирк. Бойко и Златев са се разбрали. Прах в очите на обикновенните хорица...Готино :)

santo_traficante
27-07-2011, 20:53
Ферариста е чел изказването на д-р Станишев:razz:
Играта е много дебела:)Но поне ще накарат Лукойл да се отчита точно:)

Ramsezsh
27-07-2011, 21:04
Все пак идват избори и трябва да се покаже на стадото, че има някаква дейност. Още повече в сфера, която е особено наболяла в последно време.

Linkestis
27-07-2011, 21:06
Кои ще накарат да се отчита вярно?Лелката от кварталното гаражно магазинче ли,ще се отчита?
Кои са тия Лукойл?На кой е Лукойл?

ФЕРАРИСТ
27-07-2011, 21:18
В другата тема казах, цирк. Бойко и Златев са се разбрали. Прах в очите на обикновенните хорица...Готино :)
В интерес на истината го четох в БМВ форума......ама то все тая, то и Станишеб да го каже е все тая....

DiStefano
27-07-2011, 21:42
То и аз да го кажа се е тая. Всичко е толкова дълбока и адска стратегия, че и да поискат да обяснят .. така де да кажат "истината" нема да могат. Щото тези действия и схеми ги мислят генийчета дето не са и българи. Законът бил еднакъв за всички фирми. Айде бе! Еле пък тия дето са от години в ликвидация. Едно е ясно, че сме го яли и като гледам още ще го ядем. Пък ако требва може и да се надупим. А времето дето ше сипваме ток вместо течни субстанции нема да е много далече. Лошото е, че в тоя уж бивш комунистически край на света и на алтернативните горива ще им "измислят" решения.

tanatos
27-07-2011, 21:43
Който и да каже истината тя си остава истина. Мирише на евтинджос.Сега чета друга фамозна новина, че след като са отнели лиценза на Лукойл рейтинга на мухобойко се покачил...Смех, смех

fred
27-07-2011, 22:34
И аз мисля че всичко е оперета :drunk:

soldier81
27-07-2011, 23:07
В другата тема казах, цирк. Бойко и Златев са се разбрали. Прах в очите на обикновенните хорица...Готино :)

Те почти всяка вечер се разбират след работно време.Знаеш ли колко агнета и телета са изядени в Бояна,и продължават?

mordohy
28-07-2011, 00:35
Нито фенола, нито етилендиамина и останалите гадории ще спрат!
Просто с тоя тежък нефт и с тоя дълбок крекинг, от който си потрошихме колите, такива лайна има за ринане от инсталациите, че ви е бедна Фантазията.
Иначе вярно се каза, че складовете са препълнени, но не бензин, а с онова нещо, дето ни го продават за бензин.
Проблема с него е, че има срок на годност.
После молекулките, дето са ги накъсали, пак се свързват и това нещо прилича повече на ленен безир, отколкото на бензин!
Агнетата не съм ги броил.
Не са ме канили!

kiko73
28-07-2011, 12:29
Очаквам всеки момент да се направи допитване: "България или Бойколандия" и после който не е за ...ландия - ВЪН!
Преди 2 месеца "замразяваха" цени, ся си джиткат лицензи - да бе да - всички повярвахме

r.punto
28-07-2011, 12:56
Много сте странни....като вдигат цените сте недоволни и викате до небето...сега като ги стягат да и умре монопола на гадните п......и от лукойл пак сте недоволни..театри било..нам що си..

kiko73
28-07-2011, 13:03
Я ни светни тогава - как точно Умре монопола - ще пуснат булдозерите да го бутнат или к`во?
нЕма такъв филм дето Негово Премиерско Величество седнал с бизнесмена на маса и решили: "Ай ся нЕма да вдигаш цените един месец..."
п.с. Грешка май има - Уго Чавес се казваше - не знам Бойчето как не се е светнал да вземе да съживи селското стопанство по неговия почин :naughty:

fuji
28-07-2011, 13:10
Ааааа големи сериали в тази държава.Тези са като Том и Джери.Все се гонят,трепят се,поставят си капани,пълни са с номера:duel:.Почустват ли се в опасност винаги са заедно,а като дойде време за папкане:picnic: сядат на една маса.Новия сезон на сериала започна само тука дето не се знае точно с подкрепата на кого се излъчва филма.Приятно гледане.Скоро и на 3D.

brazen
28-07-2011, 13:37
След 1 година, сериала е в действие, с понижаващ се драстично рейтинг...
И сега прекъсване за реклами:

Сипи за 50 лева 10 литра гориво и спечели 1 литър безплатно!!! С 1 литър можеш да си извоюваш победа, с 1 литър можеш да си подариш перфектна гледка, с 1 литър можеш да се полееш и да драснеш клечката - сега, докато все още един литър ти се дава базплатно...


Дее*а и филмите. Докога?

fuji
28-07-2011, 13:50
След 1 година, сериала е в действие, с понижаващ се драстично рейтинг...
И сега прекъсване за реклами:

Сипи за 50 лева 10 литра гориво и спечели 1 литър безплатно!!! С 1 литър можеш да си извоюваш победа, с 1 литър можеш да си подариш перфектна гледка, с 1 литър можеш да се полееш и да драснеш клечката - сега, докато все още един литър ти се дава базплатно...


Дее*а и филмите. Докога?

С един литър може и до някое летище да стигнеш.От там с еднопосочен билет:plane:

tanatos
28-07-2011, 16:17
Цените ще се вдигнат, държавния резерв ще се хариже на по-височка цена.След това упражнение с лиценза цените ще паднат и резерва веднага ще се попълни с гориво на по-ниска цена и остава една разлика дето отива по предназначение в джобовете на "правилните хора". Проста математика.

И всички от стадото блеят доволно как Борисов се е справил с Златев и е свалил цените въпреки, че са приятели..

Novachev
28-07-2011, 18:36
Нито фенола, нито етилендиамина и останалите гадории ще спрат!
Просто с тоя тежък нефт и с тоя дълбок крекинг, от който си потрошихме колите, такива лайна има за ринане от инсталациите, че ви е бедна Фантазията.
Иначе вярно се каза, че складовете са препълнени, но не бензин, а с онова нещо, дето ни го продават за бензин.
Проблема с него е, че има срок на годност.
После молекулките, дето са ги накъсали, пак се свързват и това нещо прилича повече на ленен безир, отколкото на бензин!
Агнетата не съм ги броил.
Не са ме канили!
Нещо си в грешка. В бензина няма нито фенол нито етилендиамин в момента моноетанол амина се заменя от метилдиетанолетаноламин и го няма в бензина.

В състава на 98 влизат и други съставки като МТБЕ и алкилат които са с октаново число по изследователския метод съответно 106 и 98 октана
Завода от отдавна на преработва нефт а разни други продукти като газьол и мазут нефт няма много е скъп.
Дълбочината на преработката не се е променяла от 25години Ще се промени но не по рано от 3-4 години За сега е подобрено очистването на сярата от горивата.
и да вметна че Лукойл Нефтохим не е е планов ремонт и няма да излиза тази година вече беше през февруари.
И за сега си работи нормално с нормални натоварвания.
Резервоарите не са пълни повече от обикновено

DiStefano
28-07-2011, 18:56
С един литър може и до някое летище да стигнеш.От там с еднопосочен билет:plane:

те това е приказката ...

Ramsezsh
29-07-2011, 11:09
Бойко Борисов: Сега ще проверим дали са имали право, че горивото отвън е по-евтино.......
С две думи, като върнат лиценза на Лукойл ще излизат с тоя рефрен при всякакви протести срещу цените на горивата. Направо им направиха услуга. Но, какво чудно, в държава дето хората живеят със сапунените сериали подобни циркове да са съшити с бели конци....

nastybg
29-07-2011, 11:28
.....слушам ся новината и се чудя тия за колко прости го имат народа......
Първо Ревизоро си го каза че ако спрат Лукойл спира и държавата, щото освен горива има и още маса химии дето се правят.....
Второ всяка година по това време Лукойл влиза в профилактичен режим, мощностите не работят, производствените бази са натряскани с гориво дето може да подържа държавата 3 месеца.
Трето - Вальо ми разправя ся че видите ли, заради това минали в авариен режим, не коментира че тва се прави всяка година.........
Баси шматките.......

Неее бе на този въпрос Дянков каза че това било слух ХАХАХАХ
http://skat.bg/news.php?action=7&newsID=13821

fred
29-07-2011, 21:44
Всъщност монополиста Лукойл, позагуби позиции.В момента и да спре, нищо няма да стане, бъдете сигурни.Освен ако не настъпи някаква паника, организирана и режисирана разбира се.
Ако наистина ББ е решил тая организация да си въведе нещата в ред, евала, но последното леко ме сумнява.

---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:38 ----------


Я - Уго Чавес се казваше - не знам Бойчето как не се е светнал да вземе да съживи селското стопанство по неговия почин :naughty:
Уго Чавес е по-голям тъпак и от ББ, пример от него освен за простотии не може да се вземе.

nikolaaaay
30-07-2011, 00:01
В тая държавица най-добре нищо да не се прави и да си ходи народа гол и бос.
Когато Костов отне лиценза на мутренските "застрахователи" през 1998 го оплюха, че едва ли не имали изгода от това, театър било не знам си кво. Бързо забравиха, че нямаше малък бизнес, който да не се отчита на кварталната мутра. Даже всички коли бяха накичени със стикери кой ги "пази". После изгони Чорни - пак го оплюха. Настъпи Мултигруп - лошо било, че се меси в бизнеса на частна компания.
Сега Лукойл щели да забогатеят от отнемането на лиценза и всъщност те само на това се надявали да изкарат някой лев. Еми прост народ - бедна държава.

digitalundgrd
30-07-2011, 09:27
Поредния цирк наистина...Може би пък са искали да "паникьосат" народа, че видиш ли ще настане криза за горива и да тръгнем да се презапасяваме като по този начин да им вдигнем още малко оборота, че и те са хора, и те на Малдивите трябва да ходят :) Номера не минА - хората нямат пари, така че дори и да имаха желанието, то нямаха възможности...

qpwo
30-07-2011, 11:04
Всъщност монополиста Лукойл, позагуби позиции.В момента и да спре, нищо няма да стане, бъдете сигурни.Освен ако не настъпи някаква паника, организирана и режисирана разбира се.

Дето казваш - нищо. Само няколко хиляди души ще останат на улицата. Още няколко по хиляди също -от стотиците фирми които се подвизават покрай Лукойл.Оттам доста неприятно става за магазинчетата в Бургас. Банките с хиляди ,,Лоши,, заеми.. Всички тези висват на бюджета чрез бюрата по труда и да се дърпа вместо да се внасят данъците. На пазара на труда ще излязат хиляди все пак не без образование и кадърност хора..и за стари и нови безработни ще е цяло чудо някой да си намери работа.Спира се не Лукойл, спира се Българската рафинерия - Нефтохим.. Ако това е нищо или е добре може и аз нещо да не съм и ако е така казвайте да вземам мерки...:crazy:

rossenvn
30-07-2011, 11:45
Дето казваш - нищо. Само няколко хиляди души ще останат на улицата. Още няколко по хиляди също -от стотиците фирми които се подвизават покрай Лукойл.Оттам доста неприятно става за магазинчетата в Бургас. Банките с хиляди ,,Лоши,, заеми.. Всички тези висват на бюджета чрез бюрата по труда и да се дърпа вместо да се внасят данъците. На пазара на труда ще излязат хиляди все пак не без образование и кадърност хора..и за стари и нови безработни ще е цяло чудо някой да си намери работа.Спира се не Лукойл, спира се Българската рафинерия - Нефтохим.. Ако това е нищо или е добре може и аз нещо да не съм и ако е така казвайте да вземам мерки...:crazy:

И кога ще настъпи тоя катаклизъм? Ако има доказателстава за това съм съгласен, но докато не се покажат си е жива пропаганда и спекулация със страховете на хората. Имам предвид - брой съкратени, от колко време хората не са си получавали заплатите и т.н.

fred
30-07-2011, 12:30
Дето казваш - нищо. Само няколко хиляди души ще останат на улицата. Още няколко по хиляди също -от стотиците фирми които се подвизават покрай Лукойл.Оттам доста неприятно става за магазинчетата в Бургас. Банките с хиляди ,,Лоши,, заеми.. Всички тези висват на бюджета чрез бюрата по труда и да се дърпа вместо да се внасят данъците. На пазара на труда ще излязат хиляди все пак не без образование и кадърност хора..и за стари и нови безработни ще е цяло чудо някой да си намери работа.Спира се не Лукойл, спира се Българската рафинерия - Нефтохим.. Ако това е нищо или е добре може и аз нещо да не съм и ако е така казвайте да вземам мерки...:crazy:

Ако останат на улицата са виновни собствениците им, които не са спазили закона.Да заведат дела срещу собствениците и да си търсят правата по съответния ред. Колко е българска една рафинерия, продадена на Лукойл е друга тема.
А както е отбелязъл и колегата rossenvn, доста фантастична описваш.Колкото до банките не бери грижа за лошите им кредити, те са провизирани за сметка на печалта им в момента, в който са станали такива.Даже и нищо да не получат от тях от тук нататък, пак са спечелили многократно повече от лихвите, платени досета, както и от редовните, които са преобладаващата част.
Та в резюме-ами ако всички спрат да изпълняват разпоредбите, въведени със закон, под разни предлози и освен това изтъкват, как ще уволнят работниците си и т.н, какво би следвало?Какъв им е проблема, да си изпълнят каквото трябва и да си работят.
След като някой желае да работи-ще работи, както се изисква.Всъщност цялата работа е заради огромните щети, които Лукойл нанася на България, укривайки обороти и данъци.Тия пари отиват в джоба на разни руски и български олигарси, които са си затваряли очите, това не го ли разбираш?
Но темата тук е дали това е реална борба на ББ с тая далавераджийска фирми или не.

firedragon
30-07-2011, 13:06
Ако работехте или имахте нещо общо с рафинерията нямаше да говорите така въобще. Имате ли предтсава колко пари идват от там? Случайно да знаете,че бюджета на София е съставен от данъците на провинцията? Пука ли ви за тези 5000 човека работещи в рафинерията и за още поне 15-20 000 свързани индиректно с нея? Не бързайте да се изказвате крайно за каквото и да било,защото ако бяхте вие до сега да сте се оплакали и на арменския поп.
Че не са спазили изискването,това е факт,че трябва да бъдат наказани също,но това,което направиха е жива простотия и идиотщина. Толкова ли не можаха да се разберат с агенция митници да сложат наблюдатели в завода и да се следи какво влиза и излиза,докато се монтират тези устройства?/ Проекта за тях си върви от много време и плановете са почти готови/ За чий им бе да действат толкова драстично???

fred
30-07-2011, 13:15
Да не съм наясно с точните странии /производствените имам предвид, не икономическите/-но да кажем така.ОК не чух и видях примерно Златев да се ангажира с един разумен кратък срок, в който да бъдат монтирани тези устройства и толкова.Отделно да бъдат наказани разбира се като фирма, съответно отговорните лица там.
Колкото за начина по който дества правителството-има всякакви версии, включително и Белене.
Аз пак казвам, ако ББ наистина е решил да се бори с рускияте монополисти, евала ще гласувам за него даже на изборите :)Това е темата.А наистина всеки гледа себе си у нас и затова сме на това дередже.Но когато Лукойл дига цените от това не печели България и българите, нито даже и работещите там не знам дали се разбира това пак го подчертавам.
Но това показва само едно- по малко влияние на Русия у нас, ако искаме да бъдем нормална европейска държава, а не задунйската губерния, която си бяхме последните 60 години.

kiko73
30-07-2011, 13:16
Толкова ли не можаха да се разберат с агенция митници да сложат наблюдатели в завода и да се следи какво влиза и излиза,докато се монтират тези устройства?/ Проекта за тях си върви от много време и плановете са почти готови/ За чий им бе да действат толкова драстично???[/QUOTE]

Можело е, ама ако не идваха избори, ся тия дет` викат "Пиночет ни требе на нас..." са на вълна "Ето го човека - уж приятел с Вальо, ама му спре маслобойната - долу ръцете от Бойко!" :choice:
нЕма такава държава!

nikolaaaay
30-07-2011, 13:29
Случайно да знаете,че бюджета на София е съставен от данъците на провинцията?
Е това е типично провинциално мислене. Да знаеш, че точно от бюджета на селата на североизточна България идват парите за метрото, а южната дъга на околовръстното се финансира от данъците на Враца и Монтана.

---------- Post added at 13:29 ---------- Previous post was at 13:21 ----------


За чий им бе да действат толкова драстично???
Ами защото в белите държави действат и по-драстично от това. Ей тука какво се случва в Германия. Цък (http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=3115&sectionid=16&id=0000102)
Германците по тая сделка вече с години гният в затвора, докато българските им колеги още не са осъдени. Познай къде ще се вихрят далаверите после - тук или в немско.

nicks1
30-07-2011, 13:45
С освибождаването на керосин от резерва, ББ си вкарва невероятен автогол.
"Чл. 19. (1) Освобождаването на държавни резерви се извършва по предложение на председателя на агенцията с решение на Министерския съвет или на упълномощен от него орган и с последваща заповед на председателя на агенцията при:
1. продажба с цел обновяване на държавния резерв;
2. изменение на номенклатурните списъци на държавните резерви и нормите за тях;
3. въвеждане в действие на общия държавен военновременен план;
4. искане на централната или местната администрация за преодоляване на последиците от кризисни ситуации с последващо своевременно възстановяване;
5. затруднения на доставките на нефт и нефтопродукти в страната в случаите, определени със закон."


"§ 1. По смисъла на този закон:

1. “Затрудняване на доставките” е налице, когато в рамките на два последователни месеца се получи намаляване с 20 на сто на общото ниво на доставките в страната на нефт и нефтопродукти спрямо същия период през предходната календарна година."

В случая законът е нарушен от страна на правителството.

Е нали говорим всеки да спазва закона?

firedragon
30-07-2011, 13:55
Е това е типично провинциално мислене. Да знаеш, че точно от бюджета на селата на североизточна България идват парите за метрото, а южната дъга на околовръстното се финансира от данъците на Враца и Монтана.

---------- Post added at 13:29 ---------- Previous post was at 13:21 ----------


Ами защото в белите държави действат и по-драстично от това. Ей тука какво се случва в Германия. Цък (http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=3115&sectionid=16&id=0000102)
Германците по тая сделка вече с години гният в затвора, докато българските им колеги още не са осъдени. Познай къде ще се вихрят далаверите после - тук или в немско.
Дали си поглеждал статистика на БВП,кое каква част от бюджета е и от къде идва???
Знаеш ли в Италия колко време са дали за изпълнение на тези изисквания и имаш ли представа какво трябва да се направ??? Знаеш ли,че тези уреди са доста големи и не може просто така да се закачат към мрежата???
Знаеш ли,че проекта за тези уреди върви от 5 месеца,ама не става за ден????
Наказание трябваше да има,защото закона не бе изпълнен,но начина не трябваше да е такъв,защото не губи само ЛУК-а, губят данакоплатци,че даже и софиянци.

CrazyElement
30-07-2011, 14:23
И аз така мисля , че от тази цялата дандания губим единсвено и само ние , и пак се хвърли прах в очите на хората , че Бойко прави чудеса... колегата по-горе е прав, можеха да сложат лица които да следят нещата до изграждане на въпросните уреди , като ЛУКойл бъде глобен за неизпълнението им и му бъде даден срок до Х дата и ако пак не е готов 2ра глоба и така докато не ги направят , Цените на горивата са високи , защото именно Българското правителство е подписало такъв договор , че въпросния монополист има право да дига цените до Х процента , такаче изобщо няма какво да се сърдим на ЛУКойл-а , като имат право ще го правят , никой не на е карал да подписваме договор на 8% , като в други "бели държави" този договор е 4% примерно ... ,
П.П. Ама естествено и бат Бойко гушка там сигурно 1% от тези акцисчета.. Ама иначе е ВЕЛИК. Всяка държава си определя статута на народа и изисква съотвено и казва колко % от тази цена може да плаща и как аджеба 1 Германия ще подпиши на 4% , а ние богатите българи на 8% !!

nicks1
30-07-2011, 14:36
Имам познати, които работят в базата на Лукойл в Илиенци. От 2 месеца митничарите са повче от охраната.
И това не е само там. така е по всички бази на Лукойл.

rossenvn
30-07-2011, 16:19
Дали си поглеждал статистика на БВП,кое каква част от бюджета е и от къде идва???
Знаеш ли в Италия колко време са дали за изпълнение на тези изисквания и имаш ли представа какво трябва да се направ??? Знаеш ли,че тези уреди са доста големи и не може просто така да се закачат към мрежата???
Знаеш ли,че проекта за тези уреди върви от 5 месеца,ама не става за ден????
Наказание трябваше да има,защото закона не бе изпълнен,но начина не трябваше да е такъв,защото не губи само ЛУК-а, губят данакоплатци,че даже и софиянци.

1. Добре де, дай да видим тази статистика, че ми стана интересно:-).
2. Италия няма нищо общо с България.
3. Като дори във Форума се знае, че уредите са големи и трудно се монтират защо от Лукойл не търсиха преговори с правителство 6 месеца по-рано например, а чакаха последния момент с ясната идея да изнудят правителството за отсрочка?
4. Тепърва ще стане ясно кой колко ще изгуби, 2-3 дни е много рано да се дават прогнози. А това, че губи руска компания мен много не ме засяга. Акцизи и ДДС пак ще влязат в бюджета, защото ние ще продължим да си зареждаме колите, па макар и с бензин от другаде.


И аз така мисля , че от тази цялата дандания губим единсвено и само ние , и пак се хвърли прах в очите на хората , че Бойко прави чудеса... колегата по-горе е прав, можеха да сложат лица които да следят нещата до изграждане на въпросните уреди , като ЛУКойл бъде глобен за неизпълнението им и му бъде даден срок до Х дата и ако пак не е готов 2ра глоба и така докато не ги направят , Цените на горивата са високи , защото именно Българското правителство е подписало такъв договор , че въпросния монополист има право да дига цените до Х процента , такаче изобщо няма какво да се сърдим на ЛУКойл-а , като имат право ще го правят , никой не на е карал да подписваме договор на 8% , като в други "бели държави" този договор е 4% примерно ... ,
П.П. Ама естествено и бат Бойко гушка там сигурно 1% от тези акцисчета.. Ама иначе е ВЕЛИК. Всяка държава си определя статута на народа и изисква съотвено и казва колко % от тази цена може да плаща и как аджеба 1 Германия ще подпиши на 4% , а ние богатите българи на 8% !!

Колега, би ли обяснил как точно губим от тази ситуация, че иначе са само празни приказки? А каква полза ще има от тези безброй глоби, които предлагаш? Да не мислиш, че ще ги плати Златев или Алекперов, не, ще ги платим пак ние с по-високите цени на горивата.Ако може дай повече инфо за този договор, който е подписал Борисов, за 4 или 8% - въобще не ми стана ясно за какво става дума.


Имам познати, които работят в базата на Лукойл в Илиенци. От 2 месеца митничарите са повче от охраната.
И това не е само там. така е по всички бази на Лукойл.

Няма лошо. Явно има защо да стоят там.

BLUE1
30-07-2011, 16:34
Преди две години работих в структура която има съвместни групи с агенция Митница. Тогава част от нас бяха изпратени в Лукойл за Уж тотална проверка която продължава и до ден днешен. Аз не попаднах в такава група, но колеги и приятели бяха. Разговаряли сме надълго и на широко по въпроса, Лукойл "спестява" от данъци и акциз, но физическа проверка категорично не може да им хване спатиите ако ще и хиляда митничаря да работят там.

firedragon
30-07-2011, 16:43
3. Като дори във Форума се знае, че уредите са големи и трудно се монтират защо от Лукойл не търсиха преговори с правителство 6 месеца по-рано например, а чакаха последния момент с ясната идея да изнудят правителството за отсрочка?
4. Тепърва ще стане ясно кой колко ще изгуби, 2-3 дни е много рано да се дават прогнози. А това, че губи руска компания мен много не ме засяга. Акцизи и ДДС пак ще влязат в бюджета, защото ние ще продължим да си зареждаме колите, па макар и с бензин от другаде.


Съгласен съм,че са за наказание,пресрочват срока с 9 месеца и наказанието трябва да е сурово,но това,което направиха е идиотщина. Акцизите и ДДС ще си влизат в страната така или иначе без значение кой го внася това гориво,все е гориво и си дължиш съответните ставки към него. Аз питам какво правим с тези 5000 човека дето излизат в принудителен неплатен отпуск и с техните семейства. Данъците и таксите от техните покупки дали няма да намалеят,а недай си боже да решат,че правителството им извива ръцете и да решат да си заминат,къде ще работят тези хора?
Трябваше да ги глобят като за начало с няколко милиона и да им се даде срок още 3-6 месеца,като през това време да се следи за изпълнение на изискванията и ако се бавят или изобщо не вървят още една глоба със срок всичко да си влезе в такт до 2 седмици,ако пак не стане отнема се лиценза и всичко е точно. Не като сега,направиме всичко възможно да не спира ама направо взехме лиценза,че е по яко и така рейтинга скача.

http://www.neftochim.bg/pres-czentar/pres-saobshteniya/lukoyl-neftohim-burgasad-provede-godishnoto-obshto-sabranie-na-aktsionerite.html Вярно,че е съобщение на ЛУК-а,но все пак това е предтсавено пред акционерите
733 млн.внесени под формата на данъци и застраховки.http://news.data.bg/4/economics/62262/%D0%BD%D0%B0%D0%BF_%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B0% D1%81_%D1%81_%D0%BD%D0%B0%D0%B9_%D0%BC%D0%BD%D0%BE %D0%B3%D0%BE_%D1%81%D1%8A%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD% D0%B8_%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%8A%D1%86%D0%B8_%D0%B2
Една малко стара статия,но има статистика.
За 2008 имаше 1.3 млрд от пристанището,които отиват директно в държавния бюджет и се плащат в НАП-София.

rossenvn
30-07-2011, 18:36
Аз питам какво правим с тези 5000 човека дето излизат в принудителен неплатен отпуск и с техните семейства. Данъците и таксите от техните покупки дали няма да намалеят,а недай си боже да решат,че правителството им извива ръцете и да решат да си заминат,къде ще работят тези хора?
Трябваше да ги глобят като за начало с няколко милиона и да им се даде срок още 3-6 месеца,като през това време да се следи за изпълнение на изискванията и ако се бавят или изобщо не вървят още една глоба със срок всичко да си влезе в такт до 2 седмици,ако пак не стане отнема се лиценза и всичко е точно. Не като сега,направиме всичко възможно да не спира ама направо взехме лиценза,че е по яко и така рейтинга скача.

http://www.neftochim.bg/pres-czentar/pres-saobshteniya/lukoyl-neftohim-burgasad-provede-godishnoto-obshto-sabranie-na-aktsionerite.html Вярно,че е съобщение на ЛУК-а,но все пак това е предтсавено пред акционерите
733 млн.внесени под формата на данъци и застраховки.http://news.data.bg/4/economics/62262/%D0%BD%D0%B0%D0%BF_%D0%B1%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B0% D1%81_%D1%81_%D0%BD%D0%B0%D0%B9_%D0%BC%D0%BD%D0%BE %D0%B3%D0%BE_%D1%81%D1%8A%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD% D0%B8_%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%8A%D1%86%D0%B8_%D0%B2
Една малко стара статия,но има статистика.
За 2008 имаше 1.3 млрд от пристанището,които отиват директно в държавния бюджет и се плащат в НАП-София.

Честно казано наистина работниците ще го отнесат най-много, за което те нямат никаква вина. Дали ще излязат всички в неплатен отпуск и половин година няма да взимат заплата - ами не ми се вярва и дано не стане.
Колкото до глобяването на Лук-а - аз си казах мнението - тази глоба ще я плащаме всички ние под формата на по-високи цени. Не виждам смисъл.
Колкото до данъците, които плаща Лук:
Пазарът на горива може да съществува и без "Лукойл". Рафинерията не е от значение и за данъците. Огромните милиарди, които превежда тя, са средства от данъкоплатците, които купуват горивата.

"Лукойл" не плаща корпоративен данък от 2 години, разясни още министър Трайков. Той е убеден, че като едно голямо структуроопределящо предприятие, даващо работа на хиляди хора, рафинерията има място в бъдеще. Тяхна е отговорността в най-кратки срокове да спазят изискванията, подчерта Трайков.

Накрая изплюха камъчето. Доколкото си спомням не плащали защото били на загуба. Вярвам го!
http://dnes.dir.bg/news/traicho-traikov-satvaryaneto-lucoyl-neftohim-9149911?nt=9
http://30dumi.eu/2011/07/traykov-mozhem-i-bez-lukoyl/

Не съм много наясно как функционира НАП и не знам къде отиват парите. Само мога да предполагам, че в София са концентрирани 90% от фирмите в България, дори и да не се намират физически там. Ако си спомняш ББ като беше кмет все искаше всички пари от данъците на София да си остават за града, а не част от тях /доста голяма/ да влизат в държавния бюджет. После като стана премиер спря да го иска това и от опозицията бяха се опитали да го раздуят, ама май нищо не стана.

fred
30-07-2011, 20:27
Монополиста в действие, те затова говорих примерно преди няколко поста
Забележете, че в договора с БДЖ имало клауза да не ползва други доставчици.А ако мислите, че тоя договор е сключен от БСП няма да се излъжете.
http://dnes.dir.bg/news.php?id=9168714&nt=4

CrazyElement
30-07-2011, 21:52
1. Добре де, дай да видим тази статистика, че ми стана интересно:-).
2. Италия няма нищо общо с България.
3. Като дори във Форума се знае, че уредите са големи и трудно се монтират защо от Лукойл не търсиха преговори с правителство 6 месеца по-рано например, а чакаха последния момент с ясната идея да изнудят правителството за отсрочка?
4. Тепърва ще стане ясно кой колко ще изгуби, 2-3 дни е много рано да се дават прогнози. А това, че губи руска компания мен много не ме засяга. Акцизи и ДДС пак ще влязат в бюджета, защото ние ще продължим да си зареждаме колите, па макар и с бензин от другаде.



Колега, би ли обяснил как точно губим от тази ситуация, че иначе са само празни приказки? А каква полза ще има от тези безброй глоби, които предлагаш? Да не мислиш, че ще ги плати Златев или Алекперов, не, ще ги платим пак ние с по-високите цени на горивата.Ако може дай повече инфо за този договор, който е подписал Борисов, за 4 или 8% - въобще не ми стана ясно за какво става дума.



Няма лошо. Явно има защо да стоят там.

Договора е ако не се лъжа за акциза на горивата подписан е не мога да ти кажа с точност с Лукойл ли е с ЕС ли е, но е подписан на едни от най-високите( ако не и най-високите проценти) спрямо други държави. Но договора е подписан от тройната коалиция.

fred
30-07-2011, 21:58
Акциза у нас е по малък от този в ЕС-даже е на минималните нива-да уточним.
Ето примерно инфо за това
http://www.dnes.bg/business/2011/03/10/kak-shte-se-ponijat-cenite-na-gorivata-u-nas.113057
Но ДДС ставката ни е една от най високите и е еднаква за всички продукти.Може там да бръкне, ама това пък води до други далавери, тоест да не отваряме нова тема.Общо взето сега се смята, че единна ДДС ставка е най добрия начин да се избягнат далавери и укриване на ДДС, което го има в страните, където има различни ставки за различни стоки.
А Лукойл у нас е била винаги фирма толерирана от най високи нива почти винаги, за сметка на цялото ни общество, осебено по времето на БСП и тройната коалиция.

nikolaaaay
30-07-2011, 23:47
Досега е ясно следното:
1. акцизите и изобщо данъците върху горивата в Бг са сравнително ниски спрямо средните за ЕС;
2. Цените на горивата не са по-ниски от средното за ЕС;
3. Качеството на горивата е по-лошо спрямо повечето държави от ЕС;
4. Лукойл не плаща данък печалба или корпоративен данък защото отчита загуби последните 2 години;
5. Милиардите в бюджета, преведени от Лукойл не идват от Алекперов или Златев, а от потребителите на горива. Около 47% от 2,50-те лв. за всеки литър гориво отива за бюджета. В другите европейски държави процентът е и по-голям.
6. От всеки произведен и продаден НЕотчетен литър гориво продавачът печели 47% от спестени акциз и ддс и допълнително от неплатен корпоративен данък.
Тоест има защо Лукойл да се опъват да си монтират уредите за отчет.

rossenvn
31-07-2011, 06:55
Ето тук има описано как става далаверата със складовете и как от един склад може да се спечелят 200 млн. лв, а и донякъде и отговор с какво гориво караме.
"И ние сме единствената държава, която произвежда горива, без да внася нефт!"

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=832024


Малко по темата и от днешния Стандарт:

"Дянков: Няма разнобой в кабинета
Бензинът не трябва да поскъпва, каза финансист №1

В кабинета няма разнобой по въпроса с отнетия лиценз на "Лукойл", заяви вицепремиерът Симеон Дянков пред БНТ. Той обясни, че решенията, свързани с работата на компанията, са негови и са съгласувани с премиера Бойко Борисов. Имало е многократно протоколи между Агенция "Митници" и "Лукойл-Нефтохим", последният от февруари т.г., в който Агенция "Митници" казва: "Не виждаме никакви измервателни уреди, последният срок е юни", каза Дянков.
След доклада от шефа на митниците Ваньо Танов, че срокът не е спазен, е взето решението за отнемането на лиценза на "Лукойл". Според Дянков мнението на другия вицепремиер Цветан Цветанов не е меродавно в случая.
Финансист номер 1 още веднъж заяви, че няма причина бензинът да поскъпва. Прогнозата му се базира на факта, че и в момента 40% от горивото по бензиностанциите е произведено в "Лукойл-Нефтохим". Останалите 60 на сто се внасят от чужбина.
Междувременно обаче се появи слух, че правителството и нефтохимът са си стиснали ръцете и от понеделник компанията започва да монтира измервателните уреди, заради които беше временно затворена. Засега обаче тези твърдения не са официално потвърдени нито от страна на държавата, нито от страна на "Лукойл"."

fred
31-07-2011, 18:16
Досега е ясно следното:
1. акцизите и изобщо данъците върху горивата в Бг са сравнително ниски спрямо средните за ЕС;
2. Цените на горивата не са по-ниски от средното за ЕС;
3. Качеството на горивата е по-лошо спрямо повечето държави от ЕС;
4. Лукойл не плаща данък печалба или корпоративен данък защото отчита загуби последните 2 години;
5. Милиардите в бюджета, преведени от Лукойл не идват от Алекперов или Златев, а от потребителите на горива. Около 47% от 2,50-те лв. за всеки литър гориво отива за бюджета. В другите европейски държави процентът е и по-голям.
6. От всеки произведен и продаден НЕотчетен литър гориво продавачът печели 47% от спестени акциз и ддс и допълнително от неплатен корпоративен данък.
Тоест има защо Лукойл да се опъват да си монтират уредите за отчет.

Най общо е така/за данък печлалба, ДДС и прочее/, има и други данъци, но се губят една основна част.

CrazyElement
31-07-2011, 19:26
Колега за този договор ми го каза , преподавателя по икономика в университета , като и задодох въпроса " Имали начин да намалим цените на горивата" отг беше : НЕ и добави за въпросните договори.

---------- Post added at 19:26 ---------- Previous post was at 19:22 ----------

Сравнително ниски нива на акциз не е достатъчно , все пак говорим за минимална заплата от 120 евро , а в другите държави от ЕС са в пъти по-големи. Има много неща за оправяне в държавата , примерно не е ли гадно да се постъпва така с народа . Да се каже , че са дигат заплатите от 240 лева на 260 лева . Обаче на 240 лева даваш осигуровки данъци и прочие Х процента което е примерно 20 лева и зимаш чисти 220 . а на 260 ти дигат процента и ти оддържат 45 лева и взимаш 215. Е на това аз викам ПРАХ в очите.Да ама обикновенния гражданин не си прави така сметките и си мисли , че всичко се оправя , а релано се пълни хазната на държавата и тия пари отиват за нови коли и прочие за депутатите. Е който е от СТЗ знае долу кръговото за магистралата пътя към Хасково е чисто нов асфалта и като минавам от там имам чуството , че съм на овеселително влакче. Ми стига вече схеми и прочие , кога тази държава , ще се оправи. Всеки разсъждаващ българин емигрира назапад и това е , накрая просто ще останат толкова малко българи , че на изборите ще се спечелят от турска партия и лека по-лека ще изчезне тази държава :(.

fred
31-07-2011, 19:33
Колега, крейзи елемент :)не става дума за пряко намаляване на цените на горивата.У нас принципно цените се формират на непазрен принцип, все още-тоест, ако държвата гонеше интересите си, цените щяхада бъдат МАЛКО по ниски, а в бюджета щеше да влиза МНОГО поввече.
Тоест-ако държавата ни беше нормална,цената щеше да е подобна, но печалбата би отивала у нас, в България и например раково болните нямаше да чакат три месеца за да им дойде реда.
Цените биха били малко по ниски, а печалбата, която в момента отива в джоба на руския Лукойл, гоце Първанов и компения, щеше да влиза в приходната част на бюджета и съответно разходите /българските/ щяха да бъдат малко по големи.

CrazyElement
31-07-2011, 19:53
Е да ама нали знаеш и на пазарен принцип да се определят , за 1 огромна коорпорация като ЛукОйл това дали българина реализира максимално търсене на гориво спрямо цената не ги боли много , при условие , че дори рафинерията в Бургас да спре до края на 2011г. пишат , че лукойл ще реализира едва 1% загуби :) , нали разбираш , че с нефт не се карат само коли :) използва се за мноого неща + това лукойл не е българска фирма такаче , просто няма какво да направим освен икономиката на държавата да се съвземи и да почнем да взимаме адекватни заплати спрямо стандарта, имам познати в Англия студенти , които гледат кино за 4 паунда, а тук билета е 12 лева , което реално е дори по-скъпо динята кг е 0.15 паунда а тук е 0.30 ст , като се заглеш почти всичко им е еднакво , и ток и засрраховките не са им толкова скъпи, ама те взимат 1000 паунда заплата, а ние 300 лева :). Мен реално няма ме бърка ако бензина 100 октана ми е 2.78 , ако взимах 1500+ лева заплата при условие , че в цяла европа цените са такива на горивата. Ние искаме малко невъзможното няма как тука цените да станат 1.50 , това е тези войни затова се правят, кой да окраде петрол , кой да направи изкуствено дигане на цените и от там пачалби и за фирмата производител и за държавите , в крайна сметка единсвения , който губи е потребителя :)

fred
31-07-2011, 20:15
Мда, ама като цяло губи държавата, което в частност означава, че пак ние плащаме всичко.
Тоест-е да плащаме, това, което трябва, просто нещо, ама много сложно в цялата ситуация /това важи за всичко/

oTBpaTuTko
31-07-2011, 20:26
Ето един човек, който да е наясно. Мен лично не ме грее много много какво ядат пият правят. Така и така парите си ги въртят и ние нямам досег до това, но поне да ни замажат очите малко с по-ефтино гориво.

CrazyElement
01-08-2011, 00:39
Остави цените на гориво колега , стандарта трябва да се поддобри , защото сега си карам 12 годишната алфа , ама знаеш ли как искам да скоча в една чисто нова брера, ама пари нямам , с това да ти направят горивото малко по-евтино , няма да ти помогне особедно , ще си караш старата кола , дето има краш тест , като кенче от кола , мен лично ме е страх да карам извънградско с алфата , след като и видях краш тест-а...

soldier
01-08-2011, 15:01
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4003171

fred
01-08-2011, 20:25
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4003171

Ами както си мислехме е цирк-лошия съд върза ръцета на ББ и всичко си остана по старо му.А в началото какво беше.. ще видим края :)

---------- Post added at 23:25 ---------- Previous post was at 23:20 ----------


Остави цените на гориво колега , стандарта трябва да се поддобри , защото сега си карам 12 годишната алфа , ама знаеш ли как искам да скоча в една чисто нова брера, ама пари нямам , с това да ти направят горивото малко по-евтино , няма да ти помогне особедно , ще си караш старата кола , дето има краш тест , като кенче от кола , мен лично ме е страх да карам извънградско с алфата , след като и видях краш тест-а...

Е разбираемо е-но за да стане стандарта ни по висок, трябва да има ред.
Това се изразява в повишена прозиводителност-не става дума да се работи повече, а по качествено.Тоест инвестиции трябват, чрез които икономиката да започне да повишава производителността си.
За да има инвестиции, трябва да има силна и независима полиция, съдебна власт и държавна администрация, които да си вършат работата, независимо кой ще бъде на власт-СДС, ДСБ, БСП, Атака или ББ.Хора и правителства влагат средства, там където има ясни правила, добри условия, ефективна съдебна система, защита на собствеността, ясни и прости данъчни условия.
При нас в момента даже и това, което ни се дава безплатно от ЕС като фондове не се усвоява.Ние сме на последнте места, около 10-12 % само можем да усвоим.
Та като се научим да усвояваме пари и да си управляваме държават, ще ни се покачи и стандарта-няма друг начин.

Ето малко в тая връзка
http://www.dnevnik.bg/evropa/evropeiski_parlament/novini_za_ep/2011/04/06/1071340_bulgariia_e_otlichnik_po_izmami_v_usvoiava neto_na/

http://dnes.dir.bg/news/evrofondove-7866197

rossenvn
01-08-2011, 22:03
Прочетох статията и не ми стана ясно? Съдът е преценил, че това ще ощети Лукойл, а държавата кой ще я защити? Ми дай да открадна нещо и съдът да каже да не го връщам, защото ще ме ощети. Малко елементарно сравнение, но така го разбрах.

Към колегата, който иска да подобрим стандарта си. Всички това искат, ама какво правят за да стане това? Производителността в България е много по-малка от средната в Европа, да не говорим за водещата икономика ФРГ. Та и доходите ни са такива, просто няма как да стане, т.е. можеше, но ще стане като в Гърция. Колкото произвеждаш, толкова получаваш.

Mind_Control
02-08-2011, 11:09
Прочетох статията и не ми стана ясно? Съдът е преценил, че това ще ощети Лукойл, а държавата кой ще я защити? Ми дай да открадна нещо и съдът да каже да не го връщам, защото ще ме ощети. Малко елементарно сравнение, но така го разбрах.

Към колегата, който иска да подобрим стандарта си. Всички това искат, ама какво правят за да стане това? Производителността в България е много по-малка от средната в Европа, да не говорим за водещата икономика ФРГ. Та и доходите ни са такива, просто няма как да стане, т.е. можеше, но ще стане като в Гърция. Колкото произвеждаш, толкова получаваш.

Добре де, на базата на какво твърдите, че производителността в България била много ниска? Други са факторите. Нито една малка държава, като нашата, не е просперирала от промишленост, земеделие и т.н. Вземете Швейцария, Австрия, Ирландия, Холандия, Хърватска. Всички тези държави са просперирали, защото предлагат много качествени услуги, било то туристически или финансови или други. Освен това съм съгласен до някъде, че производителността в бг е ниска, но не производителността на работника, а на мениджърите, които не могат да осигурят достатъчно работа и да намерят пазар за продуктите си!

rossenvn
02-08-2011, 13:24
Има статистика, но пиша от телефон и не ми се търси. И точно на работниците е ниска-едно нещо в БГ се прави с няколко пъти повече часове и ел. енергия. Причините са стари технологии, лошо управление, мързел и т.н. Но да не се отклоняваме от темата.

CrazyElement
02-08-2011, 16:07
На всеки от нас ни е ясно , че стандарта да се повиши трябва да има по-голяма продуктивност , но колегата фред го каза най-добре , няма как да стане това тъйкато никой не иска да инвестира в нас , защото нямаме стабилна власт и никой не иска да поеме риск-а, що аджеба като Румънците са били цигани и незнам си какво в момента произвеждат Дачия , а не ние ? И защо Нокиа отиде и си направи завода в Румъния , а не в България?? Няма оправия , оправията е да дойде 1 стабилно правителсвто и да изгради една честна и здрава администрация , а не корупирана както е в момента.

Z:)m
02-08-2011, 16:30
Добре де, на базата на какво твърдите, че производителността в България била много ниска? Други са факторите. Нито една малка държава, като нашата, не е просперирала от промишленост, земеделие и т.н. Вземете Швейцария, Австрия, Ирландия, Холандия, Хърватска. Всички тези държави са просперирали, защото предлагат много качествени услуги, било то туристически или финансови или други. Освен това съм съгласен до някъде, че производителността в бг е ниска, но не производителността на работника, а на мениджърите, които не могат да осигурят достатъчно работа и да намерят пазар за продуктите си!

Колега, когато по-горе се спомена, че производителността в БГ е ниска, по-правилно беше да се каже, че ефективността на производството ни е ниска. Или с др. думи - за да произведеш единица продукт с определено качество, ние изразходваме много повече средства, спрямо сродни производства в Европа. Имай предвид, че "време" също спада към средствата и ресурсите.
А ефективността ни е твърде ниска поради ред причини - като се хване от нежеланието на някои собственици да инвестират в нови технологии (въпреки отпусканите средства по еврофондовете, които процедури пък станаха толкова тежки и тромави... за което пък пак ние сме си виновни) та до дълбоко загнездилия се мързел и безхаберие на масовия работник, придобит през последните 45-50 години социалистически почин на работа (бачкаш - не бачкаш, все е тая).
За това става въпрос. А и това е една от причините, поради която трудно ще си повишим стандарта на живот.

Mind_Control
02-08-2011, 21:23
Колега, когато по-горе се спомена, че производителността в БГ е ниска, по-правилно беше да се каже, че ефективността на производството ни е ниска. Или с др. думи - за да произведеш единица продукт с определено качество, ние изразходваме много повече средства, спрямо сродни производства в Европа. Имай предвид, че "време" също спада към средствата и ресурсите.
А ефективността ни е твърде ниска поради ред причини - като се хване от нежеланието на някои собственици да инвестират в нови технологии (въпреки отпусканите средства по еврофондовете, които процедури пък станаха толкова тежки и тромави... за което пък пак ние сме си виновни) та до дълбоко загнездилия се мързел и безхаберие на масовия работник, придобит през последните 45-50 години социалистически почин на работа (бачкаш - не бачкаш, все е тая).
За това става въпрос. А и това е една от причините, поради която трудно ще си повишим стандарта на живот.

Пак казвам- проблемът е ниската производителност на Мениджърите, не на работниците. От мениджърите зависи да намерят пазари, да мотивират работниците, да внедрят новите технологии.

Zarini
02-08-2011, 21:58
Мдааа, да се върнем на темата - Лукойл пак си работи, та заглавието й е много точно - Е...си и цирка :gayfight:

Ramsezsh
02-08-2011, 23:09
Честно казано, очаквах да се проточи цирка по-дълго.

CrazyElement
02-08-2011, 23:44
Че ние си живеем в 1 голям цирк! :)

fred
03-08-2011, 20:46
Така си е, откак се помня все сме си в цирка

PEPI-2ALFA
04-08-2011, 00:30
А тогава, защо не се смеем :frown:
Да не би да сме животните на сцената, благодарни за захарчето след номера и аплодисментите?

fred
04-08-2011, 21:33
По скоро сме тъжният клоун, който не го пускат да играе, а и самият клоун не иска май да играе...