PDA

View Full Version : Шум на помпата в резервоара преди стартиране.



Silvia86
06-08-2011, 18:58
Купих си Alfa 159 GTDm 16V преди няколко дни, но не бях обърнала внимание на шума от помпата в резервоара преди стартиране на двигателя(когато поставя устройството и дам на контакт, се чува шумът на помпата, която след няколко секунди спира).Знам, че това е нормално за всеки автомобил, но ми се струва, че се чува по-силно отколкото е необходимо.Може би, не съм я чула до сега, защото палех веднага, а не изчаквах.Нормално ли е това?Благодаря ви предварително (:

me_to_u
06-08-2011, 20:45
Малко е трудно да определим нивото на шума дали е нормално...Може би ако минеш през сервиз ще е по-добре, тук няма как да разберем. Но си абсолютно прав(а), че помпата се чува при контакт.

Silvia86
06-08-2011, 20:53
Благодаря за бързия отговор! (:

Mury
08-08-2011, 15:11
Абе да ти кажа,всички са им доста шумни помпите,така че не смятам че е повод за притеснение,но все пак мини през сервиз:devil::devil::devil:

_power_
08-08-2011, 17:01
Купих си Alfa 159 GTDm 16V преди няколко дни, но не бях обърнала внимание на шума от помпата в резервоара преди стартиране на двигателя(когато поставя устройството и дам на контакт, се чува шумът на помпата, която след няколко секунди спира).Знам, че това е нормално за всеки автомобил, но ми се струва, че се чува по-силно отколкото е необходимо.Може би, не съм я чула до сега, защото палех веднага, а не изчаквах.Нормално ли е това?Благодаря ви предварително (:
Шум, не шум винаги изчаквай поне 10сек:meeting:
Важи за всяка кола!

Tedo
08-08-2011, 17:41
Шум, не шум винаги изчаквай поне 10сек:meeting:
Важи за всяка кола!

Има някои коли на които помпата им почва да върти със стартера така че и да чакаш и да не чакаш все тая
При жтд-то не е така ест.

Silvia86
08-08-2011, 21:17
Благодаря на всички!!!Мисля, че съм се вживяла малко повече.Колата е перфектна и много и се радвам <3 абеее МУЗИКА ОТ МЕТАЛ !!!

myato
09-08-2011, 11:04
Пускаш първо музиката :metal: и няма проблем:bouncing_smiley:.
Сега сериозно,особено на първо палене,помпата си се чува.Даваш на контакт и изчакваш да чуеш едно цъкане и помпата да се спре и въртиш да запалиш.Щом помпата е спряла,налягането в горивопровода е оптимално.

Silvia86
09-08-2011, 12:50
Ходих за всеки случай в сервиз и направих проверка, всичко е ОК (: Благодаря отново :metal::metal::metal: