PDA

View Full Version : Присаждане на предни фарове за мъгла



SIS
26-09-2006, 10:23
164-ката няма предни фарове за мъгла. Скоро махах предната броня и видях, че зад капаците стоят кабелите за халогените. Лошото е, че като че ли не стигат 12 волта до тях. Пусках отвътре, натисках копчето, но индикация на таблото не свети, а и на кабела няма 12В. Някой има ли идея дали трябва да се преработва инсталацията и ако да - къде трябва да се преработва: 1) при бутона? 2)да се добави някъде евентуално липсващо реле? 3)цялата инсталация и няма смисъл да се занимавам?

virusalfa
26-09-2006, 12:00
Не съм много по електриката,но би трябвало само релето да липсва...Аре,жичкаджии нема ли тука? :?:

търтей
26-09-2006, 12:03
маса има ли?

SIS
26-09-2006, 13:43
Ами.....аз всъщност малко ви подведох като ви казах, че ги няма 12-те волта (за което се извинявам)! Нямах уред да измеря и меренето беше с крушка. Крушката работеше и не е в нея причината. Не знам дали е имало маса, просто предположих, че липсва +12В. Май ще трябва да измеря с уреда. А да попитам все пак: къде се намира релето за фаровете за мъгла?

virusalfa
27-09-2006, 10:24
E тока натам минава през реле и през ключ :idea:

SIS
27-09-2006, 17:31
Е то това е ясно, но къде точно би трябало да се намира това реле?

Mury
27-09-2006, 20:53
Според мен на самтаа бушониера при другите релета,виж в книжката ако имаш там пише 100% :wink: :wink: :wink:

virusalfa
27-09-2006, 21:04
на италиански халогени е fendinebbia или нещо подобно :roll:

Mury
27-09-2006, 21:24
на италиански халогени е fendinebbia или нещо подобно :roll:Нешо такова беше баце ма май беше Lucci e fendinebbia нешо такова :wink: :wink:

Grigor
28-09-2006, 01:46
В бушонното е - едно от 4-те вертикални релета е.

аз преди време като слагах на 164 90г. май го взех от италианеца.

virusalfa
28-09-2006, 07:57
Някои релета стават и руски от ВАЗ,на един МАН слагах ония дни ,бошченцето беше умряло(нешо нермално) :wink: На тия коли алфите са много калпави релетата,не знам къде ги правят,но имах доскоро проблем с едно скъпо реле-това на аварийните светлини,няколко пъти го отваряме да го презапояваме :roll:

Boby
29-09-2006, 22:27
Релето се намира на таблото с бушоните и е Е1.

Venci
30-09-2006, 05:54
E тока натам минава през реле и през ключ :idea:

Тока минава през релето, а ключа управлява релето :idea: :idea: :idea: :hehe: . Някои от релетата са стандартни. Особено тези за халотени, нагреватели на стъклото, клаксони и т.н. където релето има 4 края: два за да управляваш релето и два през които се прекъсва веригата за захранване на халогените примерно. Кеф ти съветско реле от Лада петица за къси или дълги светлини. Кеф ти Бош-овско реле в кутийка от магазина. В случая инсталацията до халогените е на лице, така че най-вероятно само да ти се наложи да боцнеш релето и бушона на "бушониерата" . И ток ще проима, ако имаш копчето на таблото. Ако нямаш копчето ти давам гаранция, че и за него има кабели прокарани и трябва и едно копче да си вземеш и си готов със зъхранването на фаровете за мъгла. За кво ви трябва пък на вас жичкаджия питайте мен :flex:

Boby
30-09-2006, 10:42
Това не е отделно копче за халогенните :!: Ако беше така до сега да ги е вързал 100 пъти.Тока минава през целия климатроник,не само през отделното копче.

Сложи реле,закачи халогенните и ако светнат добре,ако не отваряш таблото с бушоните и гледаш какви кабели влизат и излизат.Гледаш на буксата на климатроника и сравняваш.Тези кабели отиват и до халогенните.

Venci
03-10-2006, 01:38
:shock: :shock: :shock: Аз не че съм се заравял в инсталацията на 164-ка, ала ти сигурен ли си, че тока за халогените минава през климатроника? И как така няма отделно копче за тях? :shock: Въпреки, че дори и така да е пак има лекарство :hehehm:

virusalfa
03-10-2006, 09:16
Венци,на 164 копчето за халогените е разположено на панела на климаконтрола.Там са бутоните за отваряне на багажника,капачката на резервоара и нагревателя на задното стъкло :idea:

Boby
04-10-2006, 18:19
:shock: :shock: :shock: Аз не че съм се заравял в инсталацията на 164-ка, ала ти сигурен ли си, че тока за халогените минава през климатроника? И как така няма отделно копче за тях? :shock: Въпреки, че дори и така да е пак има лекарство :hehehm:

Има отделно копче разбира се. :D Само,че тока както казах минава през целия климатроник дори и през процесора му така,че само да върже копчето няма да стане.

Venci
05-10-2006, 21:36
Вирусе! Това вярно ли е? Че тока за халогените минава през процесора на климатика? Аз не го вярвам! Дайте схема и ще го оправим.

virusalfa
05-10-2006, 23:31
Намира се на панела на климаконтрола,но това не значи 100 процента,че минава през процесора му.Просто през някоя от буксите минава напрежение колкото за един ключ,нищо повече :idea: Това е мое мнение :wink:

Venci
05-10-2006, 23:53
Според мен има някой кабел към процесора за общо захранване. Само толкова. Спирам да пиша глупости.

Boby
06-10-2006, 08:44
Играл съм си близо 1 месец да проследя тоците в климатроника.Ако имаше схема разбира се нямаше да има проблем,но уви няма.Това е единственото което имам.Ако кажете кой кабел е за халогенните евала.
http://free.bol.bg/kefo/VJN%20001.jpg

virusalfa
06-10-2006, 09:31
Тоа па,яз да не съм инженер от Бош? :lol: И тия сигурно не знаят какво са измислили...... :roll:

Boby
06-10-2006, 19:17
:D Щом се занимаваш с Бош трябва да станеш. Явно не знаят какво са правили щото малко неща отговаряха на действителността,а за цветовете на кабелите да не говориме.

Venci
11-10-2006, 22:31
Boby, колега ти от къде си? Що не вземеш да дойдеш до нас да поогледам и току виж сме решили проблема ти най-накрая :D .

Boby
12-10-2006, 10:19
От София съм.Разкрих,къде се крие ключа от баратака. :D
Оправих нещата и сега всичко е наред.Мерси все пак за предложението.Ако закъсам може и да се възползвам.При мен халогенните
са си фабрично,друг беше проблема.

virusalfa
12-10-2006, 12:40
От София съм.Разкрих,къде се крие ключа от баратака. :D
Оправих нещата и сега всичко е наред.Мерси все пак за предложението.Ако закъсам може и да се възползвам.При мен халогенните
са си фабрично,друг беше проблема.Е да те незаеба у модераторо-направи отделна тема,бе,и аз имам примерно БОШ-проблем(БОШ-was ist das?),тресе ми мотора,като я изгаса и пак запаля,работи перфектно 15-20 сек. и отведнъж сменя работата и пак почва :roll: Ако на некой му е ден за врачуване,нека каже от що може да е :shock:

Boby
12-10-2006, 23:46
Еба ли го.Аз с климатроника се занимавах.
Дюза, да смуче въздух от някъде или нещо такова.
Провери си всички маркучета.