PDA

View Full Version : БДЖ...



BillyBoy`
13-08-2011, 16:07
Какво може да се крепи точно пък на БДЖ, която работи на загуба и се субсидира от бюджета, демек от другите фирми. Лукойл също работи на загуба последните години и не внася корп. данък. Същото беше с Кремиковци, добре че го затвориха.
В повечето развити икономики, 3/4 от БВП идва от сектора на услугите. Това е огромен дял, а в този сектор фирмите по правило са малки и средни - хотели, транспортни фирми, софтуер, търговия и ред неща. Това, че БДЖ оперира с големи средства не означава нищо.Хаиде малко по спокоино просто го дадох като пример.БДЖ тръгна още по надолу точно след като ликвидираха Кремиковци.На загуба са пътническите превози,международни товари има,вътрешни изобщо.

kolev
13-08-2011, 16:09
бдж е на загуба и пред разпад просто защото не е конкурентоспособно . също като кремиковци и всички останали от тоя род.

kolev
13-08-2011, 16:27
вината е на бдж щото услугата им не е нито бърза, нито евтина, нито сигурна , а и са единствените железници без онлайн резервации в европа.ама да не се отклоняваме от темата.

pa4ito
13-08-2011, 22:24
бдж е на загуба и пред разпад просто защото не е конкурентоспособно ....
Колега, това въобще не е вярно. БДЖ са клиент на фирмата за която работя и имам повечко вътрешно инфо... Та, това което казваш въобще не е вярно ;)

kolev
14-08-2011, 11:29
кое не е вярно
-че непрекъснато съкращават персонала
-че всичката крадена нафта на далавера идва от там
-че за да минеш 300 км ти трябва почти денонощие
-че пътническите им вагони са в окаяно състояние и имат склонност към самозапалване.
-че ако не си пенсионер или студент, цената е същата като на автобусния транспорт.
-че са единствената железница в европа, от която не можеш да си купиш билет онлайн, а разписанията са нещо относително
-че служителите са изключително немотивирани и във влаковете е пълно с мангали без билети
-че бдж притежава уникални вагони, които вместо да се изложат като колекция, гният в някое незнайно депо.
-че поддръжката на инфраструктурата нещо я е хванала липсата

но .... ще поживеем и ще видим ;)

BillyBoy`
15-08-2011, 13:51
кое не е вярно
-че непрекъснато съкращават персонала
-че всичката крадена нафта на далавера идва от там
-че за да минеш 300 км ти трябва почти денонощие
-че пътническите им вагони са в окаяно състояние и имат склонност към самозапалване.
-че ако не си пенсионер или студент, цената е същата като на автобусния транспорт.
-че са единствената железница в европа, от която не можеш да си купиш билет онлайн, а разписанията са нещо относително
-че служителите са изключително немотивирани и във влаковете е пълно с мангали без билети
-че бдж притежава уникални вагони, които вместо да се изложат като колекция, гният в някое незнайно депо.
-че поддръжката на инфраструктурата нещо я е хванала липсата

но .... ще поживеем и ще видим ;)Виж сега какво ще ти кажа аз съм деистващ машинист във системата на БДЖ и някои от нещата които написа са абсолютни глупости и ще те замоля някои работи които не са ти ясни изобщо да не ги коментираш ама изобщо.

RUNNING WILD
15-08-2011, 14:58
и мойте впечатления за БДЖ са такива от доста години на сам но най зависи дестинацията от къде минава ако е за северозападна България мислим че важи написаното нагоре към Видин Лом Монтана маршрутите е чудо верно е неприятно с влак или само 1 ва класа и се затваряш това е варианта.

pa4ito
15-08-2011, 15:30
кое не е вярно....
Не е вярно, че БДЖ е на загуба и пред разпад, защото не е конкурентоспособна компания. БДЖ може да бъде много конкуретноспособна, но в последните години, на някой му изнасяше да се правят супер неизгодни сделки...
А както каза и колегата BillyBoy`, някои от нещата които си написал, меко казано, не са верни. Хубаво е човек да си отстоява убежденията с жар и плам, но също така е хубаво преди това да провери фактите. Но в едно съм съгласен с теб - ще поживеем и ще видим, дали това което прави новият министър, след новата реорганизация, ще има ефект.

kolev
15-08-2011, 17:23
Виж сега какво ще ти кажа аз съм деистващ машинист във системата на БДЖ и някои от нещата които написа са абсолютни глупости и ще те замоля някои работи които не са ти ясни изобщо да не ги коментираш ама изобщо.

дай факти. кажи ми примерно влака от велико търново до хасково колко време и как пътува. на едно място не се ли извозват хората с чавдари и от колко време се случва това.
от русе до софия колко време пътува влака и колко е нормалния билет.

pa4ito
16-08-2011, 00:27
дай факти. кажи ми примерно влака от велико търново до хасково колко време и как пътува...
Тука не си прав, колега, защото това е относително. Ти сам знаеш колко време се пътува от Търново до Габрово с влак, въпреки че са някакви мижави 45-50 км. :)

BillyBoy`
16-08-2011, 16:17
дай факти. кажи ми примерно влака от велико търново до хасково колко време и как пътува. на едно място не се ли извозват хората с чавдари и от колко време се случва това.
от русе до софия колко време пътува влака и колко е нормалния билет.Виж сега пак ще ти кажа стреляш на посоки.Не съм билето продавачка че да ти давам цени на билети.Не пътувам във изброените от теб дестинации.Това как се извозват пътниците дали със чавдари или със космически совалки тези въпроси може да ги зададеш към г-н Недев новия ни шеф не на мен.И пак ще те замоля недеи да дрънкаш глупости.Недеи да се правиш че разбираш нещата.

kolev
16-08-2011, 18:24
какво да стрелям. аз бдж съм ги отсвирил като начин на транспорт отдавна. не ми е дизелова колата така че нито ме интересува кой ви е шефа нито какви са схемите :D :D :D . само ми кажи за 7 часа колко километра изминаваш, щото за талкова време автобус,камион или кола без напъване взима държавата от граница до граница.

BillyBoy`
16-08-2011, 18:47
какво да стрелям. аз бдж съм ги отсвирил като начин на транспорт отдавна. не ми е дизелова колата така че нито ме интересува кой ви е шефа нито какви са схемите :D :D :D . само ми кажи за 7 часа колко километра изминаваш, щото за талкова време автобус,камион или кола без напъване взима държавата от граница до граница.Eми щом не те интересува тогава караи си колата и не ръси излишен мозък наляво и дясно относно БДЖ-то.Има си хора които ще се занимават със него хора които ще го изкарат от калта или ще го забият още по надалбоко.Смятам темата за приключена.

fred
16-08-2011, 21:57
В автомобилни държави, като Германия, Франция и Италия, ЖП транспорта е страхотно организиран и много използван, а в България естествено е друго, в наши дни..., щото сме много умни де, не за друго, а и стандарта ни е къде къде по висок от разни там шваби и жабари примерно:native:

kolev
17-08-2011, 12:42
Eми щом не те интересува тогава караи си колата и не ръси излишен мозък наляво и дясно относно БДЖ-то.Има си хора които ще се занимават със него хора които ще го изкарат от калта или ще го забият още по надалбоко.Смятам темата за приключена.

http://bdz.bg/files/2010/aboutstats/pp-stat-travelers.gif
http://bdz.bg/files/2010/aboutstats/tp-stat-goods.gif

ща замолъ да са държиш нормално и успех с новия шеф, да не почне и той да ви съкращава.

Mind_Control
17-08-2011, 12:48
В автомобилни държави, като Германия, Франция и Италия, ЖП транспорта е страхотно организиран и много използван, а в България естествено е друго, в наши дни..., щото сме много умни де, не за друго, а и стандарта ни е къде къде по висок от разни там шваби и жабари примерно:native:

В Германия специално е много по- скъпо да пътуваш с влак отлколкото с кола и то при положение, че си сам в колата. От друга страна влакът там е много по- удобен и бърз от колата.

kolev
17-08-2011, 12:53
абе в япония ако ти закъснее влака с 2-3 минути /което се случва изключително рядко/ ти издават бележка за работодателя. къде отиваш можеби едва ли не Боже Докарай ме Жив.

morfius
17-08-2011, 13:05
БДЖ е в това състояние, защото в такова го искаха някои, за да се налапат.
Коментарите моля в тази тема.

fred
17-08-2011, 16:54
В Германия специално е много по- скъпо да пътуваш с влак отлколкото с кола и то при положение, че си сам в колата. От друга страна влакът там е много по- удобен и бърз от колата.

Така е, но в събота и неделя примерно е по евтино, има разни комбинирани билети и т.н.

fade
17-08-2011, 20:10
Иска ми се да изместя малко погледа върху БДЖ с "тъпата" изцепка, че може би никъде по света пътникопревоза не е основно перо в железопътният транспорт! Видях, че всички негативни мнения в нишката изхождат от пътникопревоза, а мисля, че това не е най-важното, Според мен проблема е, че няма икономика която да се нуждае от суровини и материали, а също така и превоз на готова продукция в големи мащаби.
Знам, че която и да е железница... оставена на пътнико превоза, би фалирала, и че на всякъде пътнико превоза е дотиран от товаропревоза в железниците. Чувал съм всичко това от бащата на мой приятел, който е потомствен железничар, и то на, хайде да го наречем, високо ниво.
Моля ако греша да ме поправят хората които са по навътре в материята. :lupe:

fred
17-08-2011, 20:40
И това е така-не случайно в миналото разни родни "гиганти" /да не изместваме темата но и тогава те също не си плащаха подобни разходи/, като Кремиковци примерно, рудодобивни предприятия, химически заводи, включително и доставки на мазут и прочее формираха основните приходи за БДЖ.

pa4ito
18-08-2011, 00:27
БДЖ е в това състояние, защото в такова го искаха някои, за да се налапат...
Това е най-вярното - като почнеш от рециклираните вагони, та да свършиш до новите мотриси, а да не говорим за раздутата администрация ...

fred
18-08-2011, 10:32
Ами то си е вярно за цялата ни държава от 50-60 години принципно:drinking:

mihail_mladenov
18-08-2011, 10:46
Когато отидох да уча в Свищов основно съм пътувал с влак до Враца и мога да кажа, че съм доволен от родната ни железница. Като мога да направя едно-две изключения свързани с предвижването от Левски до Свищов на 1 ноември миналата година и веднъж от Левски до Мездра. До януари месец само веднъж ми се е налагало да чакам влак с 30 мин закъснение на Централна гара Плевен. И тогава си мислех, че няма да мога да си хвана влака за Враца от гара Мездра, но като пристигнах на Мездра, пътническият влак си стоеше на 1-ви коловоз за да вземе пътници за Враца. А и това ми беше последният влак за града. Вторият път не останах доволен, когато на 1 Ноември трябваше да си хода на Свищов и още от Мездра нямаше никакво място където да се седне във влака, защото бързият влак от София за Варна беше само с 5 вагона, а на Мездра сигурно се качихме над 100 човека, като повечето бяха към Свищов и Търново. След това на Плевен се качиха сигурно още толкова хора. А на Левски с дизеловата мотриса Дезиро, която е с 2 вагона бяхме се събрали някъде около 300-400 студента, като на Левски останаха още около 50-60 човека, които не можаха да се качат и трябваше или да чакат следващият влак, който беше някъде към 20:00 ч или да пътуват с автобус до Свищов.
Като изключа тези случки влаковете в които съм се возил бяха чисти, пристигаха и заминаваха на време, също и топло беше в купетата, когато вече стана студено времето. И се надявам скоро време за започнат да взимат разстоянията от София до Варна/Бургас за около 4-5 часа, а не за по 7-8 часа.

BillyBoy`
18-08-2011, 11:59
Иска ми се да изместя малко погледа върху БДЖ с "тъпата" изцепка, че може би никъде по света пътникопревоза не е основно перо в железопътният транспорт! Видях, че всички негативни мнения в нишката изхождат от пътникопревоза, а мисля, че това не е най-важното, Според мен проблема е, че няма икономика която да се нуждае от суровини и материали, а също така и превоз на готова продукция в големи мащаби.
Знам, че която и да е железница... оставена на пътнико превоза, би фалирала, и че на всякъде пътнико превоза е дотиран от товаропревоза в железниците. Чувал съм всичко това от бащата на мой приятел, който е потомствен железничар, и то на, хайде да го наречем, високо ниво.
Моля ако греша да ме поправят хората които са по навътре в материята. :lupe:Изобщо не грешиш.Както и във България пътническите превози са на дотации от държавата (сещате се защо:)мисля и във много други държави.Товарните превози са на печалба това е навсякъде,точно и това се цели със последното разделение,депа които да превозват само пътническо движение и депа които да са заети само със товарно движение,като апетитите са товарното движение постепенно да мине във частните превозвачи(Доиче банд шенкер и БЖК според последна информация двете компани целят обединяване)което според мен държавата не трябва да го позволи.Някои беше загатнал за инфра структурата.Аз ще му огтговоря така(тои си знае кои е),инфра структурата си е отделна единица,тя е отделна единица от системата на БДЖ.Някои ще попитат защо,ами защото освен БДЖ си имамаме и частни превозвачи за да могат и те да пътуват участъците на НКЖИ,като всички си плащаме на НКЖИ за превози на пътници и товари,а за окаянот състояние на железния път е отговорна именно НКЖИ след като тя прибира парите на държавните и частните превозвачи.Във някои държави превоза на тежки товари по пътищата е абсолютно забранен тои се извършва само чрез ЖП транспорт.Така вече мисля на някои хора трябва да им е ясно защо БДЖ продължава да затътва и ще затъва,от което страда и държавата като цяло.Има и други неща които според мен са във ущърб на БДЖ.

BillyBoy`
18-08-2011, 12:35
И това е така-не случайно в миналото разни родни "гиганти" /да не изместваме темата но и тогава те също не си плащаха подобни разходи/, като Кремиковци примерно, рудодобивни предприятия, химически заводи, включително и доставки на мазут и прочее формираха основните приходи за БДЖ.Кремиковци беше един от основния работодатели ако мога така да се изразя.20% от товарите превози на БДЖ идваха именно от там.Всеки един нормален човек които поне малко си има напредстава от икономика може да си направи сметка за какво иде реч.

---------- Post added at 08:35 ---------- Previous post was at 08:28 ----------


БДЖ е в това състояние, защото в такова го искаха някои, за да се налапат.
Коментарите моля в тази тема.Да прав си.Сделката със дизеловите и във последствие и електрическите мотриси на Сименс се оказа краино не изгодна за БДЖ.Дизеловите мотриси вече са във тотално лошо състояние а имат само почти 7 год.експлоатация,а електрическите кажи речи на половината от тях не им работят мониторите на борд компютрите във едната или другата кабина.Един от хората които се налапаха тлъсто от тази сделка е господин Ники Василев(Хари Потър).

BillyBoy`
18-08-2011, 15:39
Това е най-вярното - като почнеш от рециклираните вагони, та да свършиш до новите мотриси, а да не говорим за раздутата администрация ...На около 3хил. машинисти и помощници имаме около 12хил. администрация.

pa4ito
18-08-2011, 16:58
На около 3хил. машинисти и помощници имаме около 12хил. администрация.
Ахам, доста ви е администрацията. Последният път като бях в голямата и хубава сграда в Горна, преди 3 години, направо зяпнах, а като влезеш в ЦУ, тука в центъра на София, почваш да се чудиш, дали няма стачка... :)
Много хора са абсолютно безсмислено там. И това е защото почти никой не мисли за правилната организация на нещата и единици са тези, които се борят с вятърните мелници...

rossenvn
18-08-2011, 20:47
Не, че е много важно, но мисля, че към факторите, довели да затъването на БДЖ, трябва да се допълни и конкуренцията на автобусните превози, която май не е много феърплей.

kolev
19-08-2011, 11:43
Иска ми се да изместя малко погледа върху БДЖ с "тъпата" изцепка, че може би никъде по света пътникопревоза не е основно перо в железопътният транспорт! Видях, че всички негативни мнения в нишката изхождат от пътникопревоза, а мисля, че това не е най-важното, Според мен проблема е, че няма икономика която да се нуждае от суровини и материали, а също така и превоз на готова продукция в големи мащаби.
Знам, че която и да е железница... оставена на пътнико превоза, би фалирала, и че на всякъде пътнико превоза е дотиран от товаропревоза в железниците. Чувал съм всичко това от бащата на мой приятел, който е потомствен железничар, и то на, хайде да го наречем, високо ниво.
Моля ако греша да ме поправят хората които са по навътре в материята. :lupe:

щом бдж не желаят да се адаптират и не им изнася да превозват пътници, има кой да я свърши тая работа на печалба.
все едно на транспортните фирми които превозват и товари и пътници да не им изнася.
имаше и репортаж тая сутрин по въпроса.

BillyBoy`
19-08-2011, 17:11
щом бдж не желаят да се адаптират и не им изнася да превозват пътници, има кой да я свърши тая работа на печалба.
все едно на транспортните фирми които превозват и товари и пътници да не им изнася.
имаше и репортаж тая сутрин по въпроса.На разни хора не им изнася БДЖ да се адаптира и върви нагоре това нещо не го ли разбра?

kolev
19-08-2011, 18:05
такова извинение само ние българите може да измислим. такава конспирация е нелепа. ако БДЖ имаше вътък, облагодетелстването щеше да е директно. виж вальо топлото примерно :D . а на БДЖ какво да му вземеш, нафтата от локомотивите и желязо за скрап.
обясни ми как става така че един пътнически влак има закъснение от 2 часа от и без това мега удъъъължения график.

morfius
19-08-2011, 18:16
такова извинение само ние българите може да измислим. такава конспирация е нелепа. ако БДЖ имаше вътък, облагодетелстването щеше да е директно. виж вальо топлото примерно :D . а на БДЖ какво да му вземеш, нафтата от локомотивите и желязо за скрап.
обясни ми как става така че един пътнически влак има закъснение от 2 часа от и без това мега удъъъължения график.

И кое е нелепо, че не разбирам... да не би топлофикациите да са много стока (даже искат цената на тока да вдигат, че да ги ползваш), да си наясно, че ТЕЦ а произвежда ел. ток първо с тая пара?
Всичко там е далавера и то брутална...

Та за БДЖ ли ... дето администрацията им е няколко пъти на служителите, товарните превози се извършват предимно с камиони защото никой не следи натоварване на оси и нямаме забрани в пикови часове/дни за тях както в белите държави, че пътническите се дават с/у нещо под масата лицензи за очевадни дублиращи линии на определени превозвачи, че се купуват локомотиви, вагони, консумативи и се правят ремонти на петорни цени.
Кое да им е у ред?

kolev
19-08-2011, 18:44
е баш де, все едно да кажеш че топлофикация вдига цените и надписва сметките с цел да се облагодетелстват фирмите вносители на климатици.
а това за дублиращите линии - има пътуващи има линии. няма пътуващи-няма печалба да се пускат линии.

morfius
19-08-2011, 18:54
е баш де, все едно да кажеш че топлофикация вдига цените и надписва сметките с цел да се облагодетелстват фирмите вносители на климатици.
а това за дублиращите линии - има пътуващи има линии. няма пътуващи-няма печалба да се пускат линии.

Все едно да кажа, че топлофикация не пуска достатъчно топлина, за да има за продавачите на климатици...
Същия номер го гледах със СКГТ... имаше времена когато можеше с ГТ да се прибереш в 1 часа през нощта и да тръгнеш в 5 сутринта.
После лека полека, последните станаха в 11, първите в 6... и почнаха да се гушат яко таксиджиите.
Разредиха или омазаха ключови линии... и изведнъж едни свързани хора изскочиха с маршрутки.
И т.н.

БДЖ е дойна крава на диета, какво очаквате от нея, масло в млякото ли?

old alfist
19-08-2011, 18:58
Според мен проблема е, че няма икономика която да се нуждае от суровини и материали, а също така и превоз на готова продукция в големи мащаби.
Знам, че която и да е железница... оставена на пътнико превоза, би фалирала, и че на всякъде пътнико превоза е дотиран от товаропревоза в железниците. :lupe:
Не съм навътре с материята, но съм на същото мнение - железниците са най-евтиния сухоземен транспорт при превоз на големи количества суровини и стоки, но съчетани с добра логистика.

kolev
19-08-2011, 19:01
Все едно да кажа, че топлофикация не пуска достатъчно топлина, за да има за продавачите на климатици...
Същия номер го гледах със СКГТ... имаше времена когато можеше с ГТ да се прибереш в 1 часа през нощта и да тръгнеш в 5 сутринта.
После лека полека, последните станаха в 11, първите в 6... и почнаха да се гушат яко таксиджиите.
Разредиха или омазаха ключови линии... и изведнъж едни свързани хора изскочиха с маршрутки.
И т.н.

БДЖ е дойна крава на диета, какво очаквате от нея, масло в млякото ли?
бе аз съм останал с впечатлението че ти е по душа пазарната икономика, а ти ме застрелваш.
в тия часове само за студентски град могат да се пълнят автобусите. не е ли това логичното обяснение защо ги няма другите линии.
това е сериозния проблем на бдж- много администрация но няма кой да направи графиците и линиите като хората и за хората.

BillyBoy`
19-08-2011, 19:14
такова извинение само ние българите може да измислим. такава конспирация е нелепа. ако БДЖ имаше вътък, облагодетелстването щеше да е директно. виж вальо топлото примерно :D . а на БДЖ какво да му вземеш, нафтата от локомотивите и желязо за скрап.
обясни ми как става така че един пътнически влак има закъснение от 2 часа от и без това мега удъъъължения график.Един въпрос ти прочете ли това което съм написал по горе?Причините за да закъснеее един вкал ``2 часа``може да са много.Има много какво да се вземе,от депото във което работя са ги наредили поредната броика локомотиви които ще ги режат на гара Филипово,практика която малко държави по света биха си позволили,a защо отговори си самичък.

---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:07 ----------


бе аз съм останал с впечатлението че ти е по душа пазарната икономика, а ти ме застрелваш.
в тия часове само за студентски град могат да се пълнят автобусите. не е ли това логичното обяснение защо ги няма другите линии.
това е сериозния проблем на бдж- много администрация но няма кой да направи графиците и линиите като хората и за хората.Какво разбираш ти под графици?Защтото има графици за движение на влаковете има графици на локомотивния персонал и много други графици????!!!!!!За администрацията съотношението съм го написал по горе,линиите те са си направени.

Old Fox
19-08-2011, 19:18
Колев, прав си за БДЖ, но е и за причините.
Далеч по-далаверско е БДЖ да е на загуба и да се дотира постоянно. Щото дотациите се разпределят на гьотере, може да се гушиш от тях както ти е кеф. Свеж пример са милионите отпуснати за рециклиране на вагони, а те само със сменени тапицерии- яко, а?

old alfist
19-08-2011, 19:53
Това БДЖ си е както АЕЦ Козлодуй и много други гиганти - трябва да се смажат под предлог привеждаве в европейски и световни стандарти.
Ако някой наистина иска да се приведат в тези норми може на намери много начини за осъществяването им без съсипия.

pa4ito
19-08-2011, 21:28
такова извинение само ние българите може да измислим. такава конспирация е нелепа. ако БДЖ имаше вътък, облагодетелстването щеше да е директно. виж вальо топлото примерно :D . а на БДЖ какво да му вземеш, нафтата от локомотивите и желязо за скрап.
обясни ми как става така че един пътнически влак има закъснение от 2 часа от и без това мега удъъъължения график.
Колега, само ако знаеше колко струва един "рециклиран" вагон или пък една мотриса Сименс и колко хора има "закачени" там ... :prescription:
А Вальо топлото си беше чист "бушон" ;-)

morfius
19-08-2011, 22:53
бе аз съм останал с впечатлението че ти е по душа пазарната икономика, а ти ме застрелваш.
в тия часове само за студентски град могат да се пълнят автобусите. не е ли това логичното обяснение защо ги няма другите линии.
това е сериозния проблем на бдж- много администрация но няма кой да направи графиците и линиите като хората и за хората.

Не бъркай икономическата със социалната и регулиращата роля на градския транспорт.
Какво пречеше на СКГТ да закупи малки автобусчета и да ги ползва с разреден график извън пиковите часове, вместо да затваря линии... нищо, освен желанието на някои хора да се нагушат.
Е резултата го виждаме, печалбата отиде в определени лица, вместо в СКГТ... от там започна срива и в пиковите часове, закриване на още линии и т.н.
И народа си накупи трошки да ходи на работа, те ти задръствания... икономика ли рече?

Железници разчитащи предимно на пътнически превози няма никъде по света, основните им приходи са от товари.
Е при умирающа икономика и некоректна конкуренция на товарен автомобилен транспорт (кой идиот пуска тирове на участък в ремонт през пиковите часове запитвал ли си се), печалбата намалява драстично.
А сега прибави добре познатата ни ситуация с обществените поръчки и далаверите и кажи как да очакваме друго.

nikolaaaay
20-08-2011, 01:26
Какво пречеше на СКГТ да закупи малки автобусчета и да ги ползва с разреден график извън пиковите часове, вместо да затваря линии... нищо, освен желанието на някои хора да се нагушат.

В 1 часа през нощта е лукс да се движат автобуси, понеже ще са празни или полупразни. Прекалено скъпо излиза, особено при цените на дизела през последните години. Естествено, че е по-добре пътниците по това време да ползват таксита. А и не мисля, че бакшишите са се нагушили от това. Те работят на обидно ниски цени.

---------- Post added at 00:26 ---------- Previous post was at 00:12 ----------


На разни хора не им изнася БДЖ да се адаптира и върви нагоре това нещо не го ли разбра?
Проблемът на БДЖ е, че е държавна фирма. Същото е както с всички ДСО-та и тем подобни преди години - държавна собственост, т.е. ничия и никакъв интерес за развитие и голям интерес за източване.
Български пощи са същата работа. Съществуват от 100 години, а нямат никаква организация. Нямат даже компютърна система в много от клоновете. Частните куриерски фирми са на по 10 години, а правят големи пари и се развиват бързо, но доставят пратки от и за Европа за няколко часа. С пощите една пратка може да пътува до София по 1 месец. Идва пратката в България, влиза в един склад и времето спира. Просто на никой не му пука, че така няма как да се печелят клиенти. Затова и държавата трябва да развива минимум икономическа дейност.

kolev
20-08-2011, 11:00
[/COLOR]Какво разбираш ти под графици?Защтото има графици за движение на влаковете има графици на локомотивния персонал и много други графици????!!!!!!За администрацията съотношението съм го написал по горе,линиите те са си направени.
тоя график който засяга пряко клиента. него другите изобщо не го интересуват. как може един влак да пътува 5 часа като реално е в движение 3. а и железниците може да са на печалба от пътнически превози, нали и държавата им налива пари за това.



Не бъркай икономическата със социалната и регулиращата роля на градския транспорт.
Какво пречеше на СКГТ да закупи малки автобусчета и да ги ползва с разреден график извън пиковите часове, вместо да затваря линии... нищо, освен желанието на някои хора да се нагушат.
Е резултата го виждаме, печалбата отиде в определени лица, вместо в СКГТ... от там започна срива и в пиковите часове, закриване на още линии и т.н.
И народа си накупи трошки да ходи на работа, те ти задръствания... икономика ли рече?

Железници разчитащи предимно на пътнически превози няма никъде по света, основните им приходи са от товари.
Е при умирающа икономика и некоректна конкуренция на товарен автомобилен транспорт (кой идиот пуска тирове на участък в ремонт през пиковите часове запитвал ли си се), печалбата намалява драстично.
А сега прибави добре познатата ни ситуация с обществените поръчки и далаверите и кажи как да очакваме друго.

столичния градски транспорт е едно интересно място и ще остане такова защото няма конкуренция. щеш нещеш - с тях си.

old alfist
20-08-2011, 11:13
Проблемът на БДЖ е, че е държавна фирма. .
Има по целия свят доста държавни железници включително и в развити страни, които ако не печелят поне не са на загуба, но за тази работа си трябва държавна политика за развитието им и мотивирани мениджъри.

BillyBoy`
20-08-2011, 11:22
Абе човек ти не разбра ли наи накрая че във много страни по света пътническите превози са на дотации от държавата не е само тука така.Печелившото перо навсякъде по света са именно товарните превози,именно и това е целта на последото разделение да станем пътническо и товарно движение и след време товарното движение да мине под частна ръка,такива са апетите на частните превозвачи, които по последни данни мислят да правят сливане по между си,по горе съм написал кои,от там се сещаи защо БДЖ тъне във разруха и мизерия и няма никакво развитие от което губим всички.

dimo
20-08-2011, 12:17
В крайна сметка пътника го интересува да пристигне навреме и да пътува добре, а не дали е частна или държавна компанията която го превозва .
Дори нещо повече явлението - масово пътуване гратис на цели цигански махали ми се струва по-малко вероятно ако компанията превозвач е частна.

BillyBoy`
20-08-2011, 13:15
В крайна сметка пътника го интересува да пристигне навреме и да пътува добре, а не дали е частна или държавна компанията която го превозва .
Дори нещо повече явлението - масово пътуване гратис на цели цигански махали ми се струва по-малко вероятно ако компанията превозвач е частна.Еми да прав си,даже мисля че присъствието на органите на реда трябва да е по засилено именно заради такива гратисчии.

old alfist
23-08-2011, 03:19
Железниците са си стратегическа структура и всяка стабилна държава има сериозно отношение към тях.
Трябва да се разграничава труда на работещите в тях - хората от администрацията и обслужването със специалистите и хората подложени на неблагоприятни за труд и тежки атмосферни условия.
Съмнявам се една частна компания да успее в дългосрочен план да подържа такава структура с обучени, опитни и отговорни кадри.

митака-пловдив
25-08-2011, 21:26
Гледам плюете по камионите.Ае аз като водач на такъв да ви кажа малко истини.
Няма стока или товар,която да може да се придвижи по-бързо след самолетната услуга.
Малко предистория;В Германия 20-30 години на 19 век,министър председателя на транспорта,въвежда драконовски мерки за автомобилния товарен транспорт.По причина,че въпросния шваба е привърженик на железниците.Човека,взел да се притеснява че с камион,по-бързо и по-удобно една стока се придвижва от точка А до точка Б.Следва закона за тахошайбите,намаленото работно време на водача и ред подобни акита.
Така,тежкотоварния автомобилен транспорт няма аналог в цял свят.Дори и товари които пристигат с фериботи и железници,отново се претоварват на камиони за да стигнат до местоназначението си.
Света се движи,храни,облича.....заради автомобилния транспорт.Дори хляба който си купувате сутрин от магазина е дошъл с камион,житото също,мазута за пещите....
За колегите които сляпо вярват на плиткоумните ни и търсещи сензаций журналисти.Колеги,игнорирайте тая шитня телевизията,такова нещо като претоварване не съществува!Дори и да има камиони които "са претоварени" това с нищо не влошава управляемоста на един камион.В милата ни родина,закона е определил максимална товароносимост от 40 тона за 5 осна композиция.Или 44 тона за 6 осна.Само да внеса малко светлина.
Значи имам Волво ФХ12,произведено в Швеция,на което по оригинални документи от завода производител му определят максимално допустима маса от 48 тона,а оптималното му натоварване е 55 тона.Значи в България автоматично ти "резват" едни 10 тона,защото;
Пътищата ни са слаби
Защото ДАИ /АИ е една хранилка,хранеща се от неописуемо тъпи закони,глоби от които най-малката е 150 лева и стига до 12 000.
Защото законите ни са още от СОЦ времената
.....
Претоварването не се извършвя от водача,извършва се от товародателя!
Демек аз те викам с твоето магаре,товаря го 200 кила,вместо дадените от закона 100.Спира те полицая и те глобява щото Аз,който те товаря не съм ти казал че ще му кача още 100.Щото е по лесно да натоваря твоето магаре с 200 отколкото да викна още един и така да платя за 2 товара.Нещо такова се получава.
По въпроса с тахошайбите,само ще ви кажа че в Турция,Щатите,Австралия,Япония,Швеция...там това го няма.Ама ние нали сме по-добре от тях.....

И пак да кажа,света се движи от тежкотоварните камиони.

BillyBoy`
26-08-2011, 13:26
Митак бъркаш се нещо.Никои не е плюл по камионите.

kolev
26-08-2011, 13:35
е , нали ставаше въпрос че имало някакви схеми, някакви игри и конспирации в ущърб на бдж.

BillyBoy`
26-08-2011, 14:00
Те продължават да стават просто не са спрели.

митака-пловдив
27-08-2011, 17:26
е , нали ставаше въпрос че имало някакви схеми, някакви игри и конспирации в ущърб на бдж.


Именно заради коснпирацията го написах горното.
Незнам дали съм прав,но ми се струва че просто имаме една ненужно голяма железница.В смисъл,тя е строена за времената когато големи камиони не е имало,а пред блоковете е имало по 1-2 коли.Големи заводи и много работна ръка,която трябва да се предвижи от едно място до друго - от това се нуждае железопътния транспорт.Но това е било във времената когато автомобилния транспорт е бил в зародиш.
Сега просто няма начин да се пребори с логистиката и спедицията на камионите.

Разбирам защо роптаете срещу критиките за БДЖ,за вас това е работно място и начин за доходи.Никой не твърди че невършите работа или сте в тежест на някой.Но просто идват времена когато едни неща се заместват от други и първите стават излишни.
Никога няма да забравя репортаж от японски завод за аудио касети,последният им работен ден и коментарите на работниците ( това беше преди 12-15 ) Как в продължение на 20 години се е слушало музика на касетки а сега е дошло времето на компактдисковете.

В интерес на истината не съм си купувал диск с музика от поне 5 години,всичко се дърпа от нета,флашки,преносими хард дискове,чат-пат да драсна някой диск за в колата.

Та според мен като цяло има място за всички в траспортният сектор.Но нека да не плюем по другите и да търсим под вола теле и схеми за сасипване на един транспорт от друг.

BillyBoy`
27-08-2011, 18:43
Абе човек ти не разбра ли че никои не плюе по транспорта със камиони та го споменаваш пак във последното си изречение.И друго ще ти кажа една добре развита и функционираща железница е признак за добре работеща икономика на дадена държава.Така че железницата ни е достатъчно голяма според това което имаме,а това че се съсипва умишлено е друг въпрос.

rossenvn
27-08-2011, 20:15
Аз пък не искам да има големи камиони по скапаните ни пътища. Много пъти ми се е случвало скучаещи водачи да се забавляват, да си устройват гонки - два пъти съм изтръпвал за живота си, защото един камион изпреварва друг на неподходящо място, без изобшо да се съобразява с насрещнодвижещите се автомобили - и както може да си представите, това отнема адски много време. Затова тежките товари на железница - естествено хляба от хлебозавода до кварталния магазин няма как да се качи на влак, но много други могат... Докато не се направят пътища железницата е единствения начин да се разтоварят съществуващите такива и да станат поне с малко по-безопасни.

митака-пловдив
27-08-2011, 21:26
Аз пък не искам да има големи камиони по скапаните ни пътища. Много пъти ми се е случвало скучаещи водачи да се забавляват, да си устройват гонки - два пъти съм изтръпвал за живота си, защото един камион изпреварва друг на неподходящо място, без изобшо да се съобразява с насрещнодвижещите се автомобили - и както може да си представите, това отнема адски много време. Затова тежките товари на железница - естествено хляба от хлебозавода до кварталния магазин няма как да се качи на влак, но много други могат... Докато не се направят пътища железницата е единствения начин да се разтоварят съществуващите такива и да станат поне с малко по-безопасни.

И аз неискам да има коли по скапаните пътища,ама ей на има.Нагледал съм се на рацери,економици,дъртаци,професори....всички с мнение как се кара най-правилно!
Четох някъде по-нагоре,как някой каза че заради камионите и автобусите се прави секано на БДЖ.

Като спряха камионите по пътя за морето и през петък и неделя,кво стана?Пак се трепят като мухи!

И ае да ви питам ако си поръчаш част от майната си за колата,дали ще дойде за 48 часа (за толкова идвам от Волфсбург,Германия - DHL-София) или ще се татрузи 5 дена с влак?
Вие извън пределите на страната излизали ли сте?Вижда ли ли сте,по немските,френските,италиянските..магистрали за какво става дума?


Поради естеството на бизнеса в България,няма начин стоките да се предвижват със зелезница.Нито пък потока на хора може е оправдан за да се разкарват празни вагони.Съгласен съм че железопътен транспорт ни трябва и не трябва да се закрива

BillyBoy`
28-08-2011, 00:09
Митак чакаи малко и успокои топката.Пак бъркаш нещата.Мисля някои ти го каза по горе.Не бъркаи двете понятия куриерска фирма и железници.Много на далече отиваш.

kolev
28-08-2011, 09:02
Митак чакаи малко и успокои топката.Пак бъркаш нещата.Мисля някои ти го каза по горе.Не бъркаи двете понятия куриерска фирма и железници.Много на далече отиваш.
ще ме извиняваш колега , ама има едни контейнери с надпис maersk на тях. що ги виждам само на камиони а не на железницата :D
бдж не поддържа собствената си инфраструктура
не поддържа дори тази част от нея която се ползва
голямата част от машините ви просто трябва да бъдат спрени от движение. нали си имате технически прегледи там.
за това състояние на железницата са отговорни 1-хората имащи власт, но отнесли се с безхаберие и 2-всички останали служители които се чувстват незаменими и насигурно и не им дреме (както всички други държавни служители)

rossenvn
28-08-2011, 12:29
всички останали служители които се чувстват незаменими и насигурно и не им дреме (както всички други държавни служители)

На какво основание е това обобщение? Познаваш ги всички лично и си следил работата им поне за кратък период?

kolev
28-08-2011, 13:04
като клиент ги познавам, като имаш впредвид че никак не съм придирчив. а и това е мнението на всички пътуващи с бдж което мисля е достатъчно показателно.
освен това знам какво представляват администрациите в софия и горна оряховица.
да не говорим как най-нагло се точи нафта от локомотивите, така че да не се правим на света вода ненапита. сигурно има и свестни служители, ама те са единици.

BillyBoy`
28-08-2011, 16:31
ще ме извиняваш колега , ама има едни контейнери с надпис maersk на тях. що ги виждам само на камиони а не на железницата :D
бдж не поддържа собствената си инфраструктура
не поддържа дори тази част от нея която се ползва
голямата част от машините ви просто трябва да бъдат спрени от движение. нали си имате технически прегледи там.
за това състояние на железницата са отговорни 1-хората имащи власт, но отнесли се с безхаберие и 2-всички останали служители които се чувстват незаменими и насигурно и не им дреме (както всички други държавни служители)Виж сега пак дрънкаш глупости караш ме за кои ли път да ти го кажа и ще те помоля да престанеш.Информацията ти относно контеинерите Maersk ти е грешна,всеки ден се движат по пътищата на родната железница,толкова за тях.Относно инфраструктурата по напред бях написал за нея ама явно виждам не обичаш да четеш а да си правиш вятър на устатат няма нищо пак ще повторя този път със големи букви дано да го прочетеш ИНФРА СТРУКТУРАТА Е САМОСТОЯТЕЛНА ЕДИНИЦА ОТТДЕЛНА ОТ СИСТЕМАТА НА БДЖ``НКЖИ``.БДЖ си плаща на инфра структурата за превоз на товари и пътници както и частните превозвачи,следователно тя си поддържа железния път итн.....Така верно е че машините не са във първа младост и въпреки тежкото състояние във което се намират липса на резервни части итн.... има хора които са достатъчно отговорни ``безхаберни``и които въпреки всичко ги поддържат във такова състояние което ги прави годни за път.Виж сега засягаш и служителте какъвто съм и аз.Ако на мен не ми дреме и ако аз съм безхаберен още на първата гара ще има купища от железа и трупове,така че малко по адекватно относно изказванията пак ще те замоля.Относно служителите никои не е незаменим прав си,ама за да станеш железничар и наи вече машинист какъвто съм аз първо се иска дупе и второ психика.Така че от всяко дърво свирка не става.Гледам имаш желание да пишеш и спориш за неща които не са ти ясни ела изкараи едни курсове и да ти направим един железничар тогава вече ще си повече от компетентен,па знаи ли се може и шеф да станеш някои ден.:).

ziko
28-08-2011, 17:08
Тоя митака и колев изобщо не ги разбират нещата,а дрънкат само глупости прочетени из някои вестници.До като хората не са в системата няма как разберат положението на БДЖ.Само за последните години колкото милиони са преведени нямате си на представа.Какви ли не далавери се правят от управляващите само те си знаят.България има огромна нужда от железницата и тези средства които се отпускат за нея се вливат в тая компания ще е много конкурентна способна.По време това правителство печелившите отрасли на железницата почнаха да стават частни като например товарните превози сега се чува и колетните пратки минавали в тяхни ръце.Позволиха да има частни компании като БЖК,Булмаркет,Шенкер и Рейл карго и им дадоха по голяма част от товаврите.За положението на железницата единственна вина е на сегашното и до сегашните правителства.

Ранобудниче
28-08-2011, 17:15
Искам да ви помоля да се придържате към рамките на добрия тон.

Момчета, безгрижно обясняващи на останалите как говорят глупости и си правят вятър на устата, убедена съм, че самите вие не бихте се възторгнали, ако някой каже същото по ваш адрес.

Вярвам, че може да продължите да спорите, без да се квалифицирате взаимно - един друг или пък изказванията си :)

BillyBoy`
28-08-2011, 18:18
Искам да ви помоля да се придържате към рамките на добрия тон.

Момчета, безгрижно обясняващи на останалите как говорят глупости и си правят вятър на устата, убедена съм, че самите вие не бихте се възторгнали, ако някой каже същото по ваш адрес.

Вярвам, че може да продължите да спорите, без да се квалифицирате взаимно - един друг или пък изказванията си :)Ако четеш внимателно явно ще разбереш защо съм го казал.

Ранобудниче
28-08-2011, 18:25
Ако четеш внимателно явно ще разбереш защо съм го казал.

Разбирам аргументите ти, но не приемам начина.
Това са две различни неща.

kolev
28-08-2011, 19:55
аз нищо не разбирам. айде кажи ми държавата колко пари на година снася на бдж и кога отделиха инфраструктурата.
ама тоя път без да увърташ.

old alfist
28-08-2011, 20:38
Като чета разбирам, че никой не е против да има железници, но това е струкгура изискваща сериозно управление и опит и премине ли в частни ръце всичко, не ясно дали няма да остане от БДЖ само трошения камък под траверсите.

BillyBoy`
29-08-2011, 01:04
аз нищо не разбирам. айде кажи ми държавата колко пари на година снася на бдж и кога отделиха инфраструктурата.
ама тоя път без да увърташ.Не съм нито министър на финансите нито генералния директор на БДЖ за да знам колко точно пари се отделят нали така,пък ти ако си запознат може да доложиш по въпроса,нали си отворен на всяка тема,иначе НКЖИ съществува от 2002 година.

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:56 ----------


Като чета разбирам, че никой не е против да има железници, но това е струкгура изискваща сериозно управление и опит и премине ли в частни ръце всичко, не ясно дали няма да остане от БДЖ само трошения камък под траверсите.Еми незнам какво ще остане ама преди няколко дена закараха няколко локомотива от депото във което работя за рязане,къде и кои ще прибере парите от това само един господ знае.

---------- Post added at 21:04 ---------- Previous post was at 20:58 ----------


Разбирам аргументите ти, но не приемам начина.
Това са две различни неща.А как мислиш аз приел начина по които някои си ми казва че съм безхаберен като по този начин се хвърля кал по мен и по моите колеги.Някои ако каже за твоите колеги така ще стоиш и ще си траеш ли?Права си не е това начина,но не мисля че някои ще стои и ще и ще ме каля и аз ще си мълча.

old alfist
29-08-2011, 01:17
Били, разбирам те, че си пряко заинтересован, но в държавата цари пълна некомпетентност и БДЖ е поредната структура, която вместо да се приведе в нормални параметри се съсипва именно заради некадърност и безхаберие, както стана с действащата атомна централа и много други заводи в страната, а други бивши социалистически страни успяха да запазят част от производството си и да намерят своето място в икономическото пространство.

BillyBoy`
29-08-2011, 01:33
Еми да просто просто пред очите ми всичко се срива,лично за мен това е умишлена разсипия.Преди 17-18 год във депото което работя аз е имало 20 деистващи маневрени локомотива серия 52 сега във момента са едва 3 броя.

old alfist
29-08-2011, 01:39
Еми да просто просто пред очите ми всичко се срива,лично за мен това е умишлена разсипия.Преди 17-18 год във депото което работя аз е имало 20 деистващи маневрени локомотива серия 52 сега във момента са едва 3 броя.
Нормално е да бъдат по-малко локомотивите, но важното е да са в изправност, но те са само част от всичкото друго.
На колко години си бил тогава преди 17-18г., че ми стана интересно или може би това е наследствена професия.

Ранобудниче
29-08-2011, 06:25
...А как мислиш аз приел начина по които някои си ми казва че съм безхаберен като по този начин се хвърля кал по мен и по моите колеги.Някои ако каже за твоите колеги така ще стоиш и ще си траеш ли?Права си не е това начина,но не мисля че някои ще стои и ще и ще ме каля и аз ще си мълча.

Обръщението ми беше "момчета", а не "Били" :)

А целта, ако пък ти опиташ да разбереш моите мотиви, е да ви подам лулата на мира, преди темата да е стигнала до състояние, заради което да я пратя в коша. Никой от нас не иска това.

kolev
29-08-2011, 11:43
Като чета разбирам, че никой не е против да има железници, но това е струкгура изискваща сериозно управление и опит и премине ли в частни ръце всичко, не ясно дали няма да остане от БДЖ само трошения камък под траверсите.
разбира се че трябва да има железници, най-малкото , това са стратегически обекти.
а камъните за които говориш, съм сигурен че в момента са обрасли с бурени щото няма кой да ги напръска.


Не съм нито министър на финансите нито генералния директор на БДЖ за да знам колко точно пари се отделят нали така,пък ти ако си запознат може да доложиш по въпроса,нали си отворен на всяка тема,иначе НКЖИ съществува от 2002 година.
казвате че бдж е на загуба от транспорта на пътници. как става това след като държавата дава за това 20 милиона на година ако не се лъжа. фактически на бдж и се наливат пари . дай и аз да си направя една транспортна фирма и държавата да ми плаща загубите пък нека ми е лошо :D
да не говорим че бдж е най-субсидираната компания в държавата.
искам да ми кажеш без да увърташ пак - нашата компания в момента транспортира едикаквоси и най-големите поръчки са от едикъдеси. дай да видим, щото едва ли превозвате продукцията на нефтохима , руска руда и скрап за кремиковци и въглища за захарни заводи.

old alfist
29-08-2011, 11:57
Наливат се едни пари които се източват под различна форма, вместо да се поставят сериозни и знаещи хора, които биха взели управлението здраво и да започнат да правят нещо смислено.

митака-пловдив
29-08-2011, 23:47
Митак чакаи малко и успокои топката.Пак бъркаш нещата.Мисля някои ти го каза по горе.Не бъркаи двете понятия куриерска фирма и железници.Много на далече отиваш.


Ааа - моля,моля!Много съм си спокоен,просто това е моето мнение.
Не казвам че нетрябва,а точно обратното ТРЯБВА ни железница и БДЖ не трябва да се погребва.
Но моята мисъл е че в момента и последните години,самият бизнес климат,производството в България,спедицията и логистиката,много повече се нуждаят от бърз,гъвкав и евтин транспорт.Затова и започнах да пиша,защото някой спомена някакви скрити схеми,включващи автобуси и камиони.
Приемам "хапливите" ти постове,защото работиш в системата и си наясно.Аз също скачам на "нож" когато някой почне да говори че камионите няма ли място на пътя.Ама немога да си кривя душата че няма мърша!Като хванеш старата генерация и голям процент от малцинството,всичко това разваля "реномето" на шофьорлъка.Ама ей на,тва е.Също немога да приема твърдението ти че нафта не се краде,краде се повярвай ми.И ако не беше ми толкова близък,щях да ти кажа и как му е името.И донякъде го оправдавам,защото заплати няма,а в къщи нещо трябва да се яде.
И още,приятел е началник-гара в Чешнигирово.Само от неговите приказки,знам че по цял ден нищо не се прави и само се пие.За крадене няма,щото всичко е изкрадено :)


Уважавам теб и работата ти,нека не превръщаме темата в хапливи постове и обиди. :respect::respect::respect:

BillyBoy`
30-08-2011, 08:29
Митак не съм обидил никои нямам и намерение да го правя.Просто казах че във някои европеиски държави превозването на тежки товари със камоини по пътищата е забранено,не съм казал че камионите нямат място на пътя.Във краина сметка баща ми е пенсионер със 42 години стаж във този бранш и знам добре за какво става въпрос:).

---------- Post added at 04:29 ---------- Previous post was at 04:18 ----------


разбира се че трябва да има железници, най-малкото , това са стратегически обекти.
а камъните за които говориш, съм сигурен че в момента са обрасли с бурени щото няма кой да ги напръска.


казвате че бдж е на загуба от транспорта на пътници. как става това след като държавата дава за това 20 милиона на година ако не се лъжа. фактически на бдж и се наливат пари . дай и аз да си направя една транспортна фирма и държавата да ми плаща загубите пък нека ми е лошо :D
да не говорим че бдж е най-субсидираната компания в държавата.
искам да ми кажеш без да увърташ пак - нашата компания в момента транспортира едикаквоси и най-големите поръчки са от едикъдеси. дай да видим, щото едва ли превозвате продукцията на нефтохима , руска руда и скрап за кремиковци и въглища за захарни заводи.Еми именно защото е на загуби и затова е на субсидии така е не само във България а и във много държави по света.За момента единственно ако не се бъркам всеки месец държавата отпуска около 12-13млн. лева за заплати. за друго няма пари,няма пари дори за хартия,да се напечатат едни фишове да видиш какво трябва да получиш във края на месеца.Кремиковци вече ги няма,Нефтохима не е ли под крилото на Лукоил техни цистерни се превозват почти без пари дане кажа за без пари понеже горивото за локомотивите идва именно от Лукоила.Това и по новините се е коментирало които ги гледа ще знае.

kolev
30-08-2011, 11:22
друго какво превозвате?

BillyBoy`
30-08-2011, 12:04
друго какво превозвате?Всичко та и коли от Турция за Европа Фиати,Рена,комбаини итн...

Old Fox
05-09-2011, 13:15
Нека аз да ви разкажа за последното си приключение с БДЖ. Ще се постарая да съм обективен
Направление Шумен-Пловдив-Шумен решавам да дам шанс на родното БДЖ. Възможните варианти са малко, трябва сутринта да съм в Пловдив и ако не искам да мина през София, както предлага сайта на БДЖ остава само едно тръгване в 22:00 през Повеляново.
Малка скоба влака който тръгва в 22:00 и пристига в 5:30(тоест пътува цялата нощ) няма спални вагони, но този тръgващ в 2:00 сутринта има. Уникално-явно много умен човек ги решава тия неща. Както и да е отива да си купя билет около 17:00 часа, но раздразнената женица ми уведомява че:
- Имаме телеграма да не издаваме билети за Повеляново -Пловдив елате в 21:30 за да видите дали ще има връзка. - Всичко това е обяснено с явно раздразнен ЖП тон. Какво я занимавам един вид.
Яко нали? Можеш чудесно да си планираш нещата. А 21:30 като ти кажат няма връзка може да се хванеш за палците.
Сменяме влака в Повеляново и сядаме в първото по-свободно купе в първа класа (като ни продаваха билетите за първа класа ни обясниха че места не се пишат, влизаш и сядаш). След минути влита бясна и руса кондукторка. В купето имаше още една двойка -изгони ги тях щото имали места в друго купе (баси нали нямаше места?)
- Ааа не, вие си имате места. Аз няма да седя през целия път. Отивайте си на местата. Не ме интересува че е много пълно назад. Това купе е е за НАС!
Так с крясъци размести целия вагон първа класа. Само нас остави, легна си срещу нас и спа до Пловдив. Само се повдигаше да светка с фенерчето на някои гари. Ебасимуси. Тая мърда размести сумати народ за да си направи легълце в първа класа. Демек тя спи когато трябва да е на работа и то в първа класа. Супер специална кондукторка. Сигурно ако я питате заплатата и е малка. Ти да крещиш на пътниците като пъдар за да може да спиш в работно време! Е за това никой не ти е виновен. Това е вроден кретенизъм.
Слизам в Пловдив за заверка на билета. На информация ми казвата че връзката е 19:56, но на касата за предварителна продажба твърдят че е 20:56. Връщам се пак на информация и питам за часа. Оттам се чува
-......ест часа
- Моля
Следва неистов крясък
- ДЕВЕТНАДЕСЕТ И ПЕДЕСЕТ И ШЕСТ
Нали аз глухия съм виновен че микрофончето отпреди Бай Тошо повече бръмчи отколкото предава звук.
Въоръжен с инфо че връзката е точно в 19:56 отивам пак за заверка и ги уведомявам какво мислят за връзката от Информация.
- АМА НАЛИ И АЗ ТОВА ВИ КАЗАХ. Може да е 19.56, преди беше в 20:56, но може и да са го преместили. Аз нямам връзка с гара Повеляново.
Е тя ако няма аз ли да имам? Може и да има връзка може и да няма 50/50. Какво толкова съм седнал да се пъна?
Издават ми допълнителен билет към заверката, който по-късно забелязвам че е с объркан номер на оригиналния билет -тоест невалиден. Но късно, вече е 12:00 и жениците си почиват до 13:00. Не че не са две на тая каса, не че не може да почиват поотделно. Правилата са си правила и почивката на обяд е важна после ще работят чаааааак до 15:45 часа.

За 48 часа само една служителка ми отговори човешки и дори с усмивка. На всички други имам чувството че дължа пари.

Проблема на БДЖ с пътническите превози е това че се държат с хората все едно с товари.
Никой не им е виновен за това конкретно. Нищо не те спира да си вършиш работата и никой не те е вързал там. Няма конспирация тук. Но крещиш щото трябва да повториш две срички или да спиш по време на работа айде ако обичате.
Просто манталитета на много хора там е такъв. Ти не си клиент, а някой който само пречи.

Ramsezsh
05-09-2011, 13:30
Просто манталитета на много хора там е такъв. Ти не си клиент, а някой който само пречи.


За съжаление това е манталитета и отношението на хората в голяма част от държавните учреждения и структури. Като проблема е, че смятат, че като им се плаща малко - ще работят малко, некачествено и ще се държат като пъдари. Достатъчно е човек да отиде в която и да е данъчна служба и ще види за какво става въпрос. Същото е и в БДЖ.

fred
05-09-2011, 22:23
А, че то и в частните е същото у нас, не е проблема в собствеността, на тоя етап.
И в частни хотели, и в частни ресторанти и магазини и къде ли не съм се сблъсквал с простотия и цинизъм

old alfist
06-09-2011, 14:37
Проблемът с мениджмънта си стои навсякъде у нас - независимо дали са частни или държавни фирми.

Galeano
07-09-2011, 05:20
Всичко хубаво, нови вагончета ,любезни кондуктори, ама как може да има пътнически вагони без климатик! И то на експреса Бургас-София, пътуването трае по дълго от презокеански полет.

Old Fox
04-10-2011, 10:06
Днес по Нова имаше интервю с някакъв нагъл ръб от БДЖ говорител ли, ръководител ли....не разбрах, но като влизах и излизах от стята чух следното:
1) БДЖ има много дългове например 300 000 000 за влаковете Сименс. Триста милиона за няколко кирливи влака!!! 150 милиона евро е средната каталожна цена на чисто нов широкофюзелажен пътнически лайнер. Бати влаковете, а това е остатък, преди това колко още са дали...
2) Задълженията по дълговете не са държавно гарантирани плащания и можем да спрем да плащаме. - Ей така мисли БДЖ - спираме да палщаме. Кво му пука на човека, ще ги осъдят, ще им начислят лихви и за да не фалират, пак ще има налеят пари. Пари дето ще дойдат от моите данъци, за да мога да продължат да си купуват златни влакчета на старо
3) Липсват ни около 1 000 вагона. Не знаем къде са. - Как по дяволите може да ти липсват 1 000 35тонни вагона!!!?:brickwall: Какъв кретен трябва да си за да загубиш 35 000тона желязо? И на такива хора поверяваш да управляват мулти компания, хора дето вагоните не могат да си съберат
4) И за десерт завърши с - Обществото трябва да реши откъде да вземе пари, от здрвеопазване, от образование... - :shocking: Пича му е лесно, нямаме пари вземаме си. За кво вий обрзование?
Докато не почнат да влизат в затвора хора дето губят 1 000 вагона, и си купуват скрап на цената на която може да основеш от нулата нова авиокомпaния те така ще е в БДЖ.

Kuku
04-10-2011, 12:04
Те вариантите за "изчезване" на вагони не са много :roll:

pa4ito
04-10-2011, 16:25
Днес по Нова имаше интервю с някакъв нагъл ръб от БДЖ....
аааа, някой се е осмелил да разкрие част от нещата.. яко ... крайно време беше. Но, има и още нещо...
Изказвание за неплащане на дългове, е меко казано смешна работа, особено за дружество от такова ниво... Очеизвадно е, че им трябва основна чистка в администрацията...
Това с липсващите вагони е отдавна, ама всеки нов шеф го криеше. Макар, че и в момента не знаят колко точно им липсват, защото при всяко ново преструктуриране излиза по нещо..
А сделката със Сименс беше уникална, при все че им предлагаха и такива за нормална цена...
И накрая по стара БГ традиция, ръб-ът се е опитал да извърти фокуса в друга посока..
Нищо ново под слънцето - нормална БГ-действителност... :thumbdown:

nickyto
04-10-2011, 16:51
А тоя "нагъл ръб" каза ли каква заплата взема в загиващото БДЖ, за да приказва и върши глупости ? А каза ли и колко са некадърните търтеите като него там ? И защо, за да се оправи БДЖ ще трябва да се посяга на здравеопазване или друго бюджетно перо ? Не е ли по удачно да им се изравнят заплатите със средната работна за страната и държавата да намери начин да накара служителите в компанията да си вършат работата съвестно /както си му е реда/ ???

pa4ito
04-10-2011, 23:01
... държавата да намери начин да накара служителите в компанията да си вършат работата съвестно /както си му е реда/ ???
Проблемът не е толкова в това, че не работят служителите, колкото до раздутата администрация и неефективното управление през последните X+50 години :)

fred
06-10-2011, 20:40
Основният проблем е крадливото ръководство, което е въплащение на държавната ни политика от поне половин век насам

myato
07-10-2011, 14:30
Айде мотрисите на Siemens back to Germany.

Бобби
09-10-2011, 00:44
И какво стана:....Не Българкси, а Бедни Държавни Железници........и за 1лв. неможеш да ги продадеш:))
Вярвайте ми ще има сделка като Кремиковци и Булгартабак....класика в жанра...а ние само си надуваме свирките....:holiday2:
п.п. какво да кажат стрелочниците от Вакарел!?

Susscrofa
17-11-2011, 12:23
Днес се замислих, защо държавата не инвестира в железницата, а ръси стотици милиони за пътна инфраструктура.
Защо трябва да имаме магистрала, по която да достигаме за 4 часа с личните си автомобили, а да нямаме приоритетно железница, която да стига за 3 часа до морето. Да си качим колата на тази железница и отново да си джиткаме там, напред назад.
Защо трябва да толерираме автомобилния превоз и да му помагаме всячески, а да изоставяме железницата. Та нима товарната железница е по-лоша от автомобилната, та нима първата не е в пъти по щадяща околната среда.
Защо нито един държавник не изсипа в ЖП инфраструктурата парите, които изливат в пътната?
Не разбирам този подход. :picnic:
:smoke:

fred
17-11-2011, 12:30
Държавата правилно инвестира, макар и малко все още в пътища, но трябва да инвестира и в ЖП транспорт.
Пример за това са Италия, Франция, Германия-добрата инфаструктура е предпоставка за по добро развитие и на бизнеса и на търговията и на туризма и на всичко.Това е правилния поход, то това важи всъщност и за повечето страни от ЕС, какот САЩ, Канада, Япония и т.н
Пари може да се ползват и от ЕС но при определени условия разбира се.Едно от тях, за БДЖ е фирмата да не е на загуба 2 години.Едното решение е с продежбата на товарните превози.След тези две години може да се получат пари от ЕС в размер на 500 милиона (евро или лв не помня)

Susscrofa
17-11-2011, 12:48
Държавата правилно инвестира, макар и малко все още в пътища, но трябва да инвестира и в ЖП транспорт.
Пример за това са Италия, Франция, Германия-добрата инфаструктура е предпоставка за по добро развитие и на бизнеса и на търговията и на туризма и на всичко.Това е правилния поход, то това важи всъщност и за повечето страни от ЕС, какот САЩ, Канада, Япония и т.н
Пари може да се ползват и от ЕС но при определени условия разбира се.Едно от тях, за БДЖ е фирмата да не е на загуба 2 години.Едното решение е с продежбата на товарните превози.След тези две години може да се получат пари от ЕС в размер на 500 милиона (евро или лв не помня)

Някой да прави нещо в тази посока?
Не, виждаме само грандомански магистрални проекти, които отново обслужват нечии чужди интереси.

fred
17-11-2011, 15:18
Някой да прави нещо в тази посока?
Не, виждаме само грандомански магистрални проекти, които отново обслужват нечии чужди интереси.

Е така е, ма то какво ли се прави у нас като ората, дет се вика :)

pavlin
17-11-2011, 18:04
Едното решение е с продежбата на товарните превози.След тези две години може да се получат пари от ЕС в размер на 500 милиона (евро или лв не помня)

Eто тук е заигравката. Да продадем товарните превози на наш човек защото те единствени са печеливши.

kolev
17-11-2011, 18:10
ама и те не са...

Susscrofa
17-11-2011, 18:13
Не са, защото така ще ги продадем евтино, направо без пари ще ги дадем
.:picnic:

kolev
17-11-2011, 18:18
то правителството на биби е толкова зле с взимането на решения, че дотогава бдж просто няма да функционира и няма да има какво да се продава. поне въпроса дали сме се прецакали с цената отпада.

pavlin
17-11-2011, 18:54
За един лев ще ги дадем бе, Колев.

fred
17-11-2011, 20:38
За един лев ще ги дадем бе, Колев.

---------- Post added at 23:38 ---------- Previous post was at 23:36 ----------

[/COLOR]
Eто тук е заигравката. Да продадем товарните превози на наш човек защото те единствени са печеливши.

Да, а ти ще им платиш дълговете, защото обикновено това е цената на сделките за лев.
Е и какво по добро решение има, като се има и предвид евроизискванията, с които аз съм съгласен,забравяващи безмислено наливане на ДЪРЖАВНи пари в подобни закъсали фирм.
А, ако е изгодно привлечи американски капитали :), но никой не влага пари в изгубени каузи.
Защото в крайна сметка каква е ползата от нещо, което е фалирало и няма да тръгне очевадно-никаква.

pavlin
17-11-2011, 20:50
Да си запазят товарните превози, да продадат част от активите които нямат периспектива така че да се оптимизират разходите. Дори и да има частен капитал, болшинството да е държавна собственост. Смяна на управлението, като се гарантира независим контрол. Пряка зависимост на възнаграждението на управителите и ръководния екип с финансовите резултати.

fred
17-11-2011, 20:56
Абе проблемът с държавното управление, като цяло и по света си го има, а у нас това е засилено поради корупция, липса на ефективна работа на съдебни и прочее органи и т.н., шурубаджанащини и т.н.Да, това ще се промени, ама не се знае точно кога.Тоест, трудно е, ама ще видим

митака-пловдив
17-11-2011, 22:03
Малка държава с ненужна железопътна инфраструктура сме ние,ама за сега на никой още не му се вярва.Авто транспорта бавно но сигурно измества жп транспорта,жестока истина която на никой не му се нрави.Законите ограничаващи камионите с тахографски листове и шайби,е точно затова - да се даде тласък на влаковете,преди 70 години,но резултата е смешен.Все по-бързи камиони,все по-екологични,все по голяма логистика и спедиция,все по-голяма гъвкавост в превоза и товаро-разтоварването.За превоза на пътници,мисля въобще че няма какво да се говори,едно ненужно на никой перо.

Дори масовото избиване на коне във Филаделфия не е спряло възхода на железниците в щатите.Времето на дилижансите отминало с първите влакове.Времето на влаковете отминава с всеки километър построена магистрала.

Susscrofa
17-11-2011, 22:22
Малка държава с ненужна железопътна инфраструктура сме ние,ама за сега на никой още не му се вярва.Авто транспорта бавно но сигурно измества жп транспорта,жестока истина която на никой не му се нрави.Законите ограничаващи камионите с тахографски листове и шайби,е точно затова - да се даде тласък на влаковете,преди 70 години,но резултата е смешен.Все по-бързи камиони,все по-екологични,все по голяма логистика и спедиция,все по-голяма гъвкавост в превоза и товаро-разтоварването.За превоза на пътници,мисля въобще че няма какво да се говори,едно ненужно на никой перо.

Дори масовото избиване на коне във Филаделфия не е спряло възхода на железниците в щатите.Времето на дилижансите отминало с първите влакове.Времето на влаковете отминава с всеки километър построена магистрала.



Точно обратното, железницата умишлено е водена към фалит, за да се развива и да се даде предимство на автотранспорта.Железницата е много по-икономична, безопасна и екологична.

CBET
17-11-2011, 22:38
Малка държава с ненужна железопътна инфраструктура сме ние,ама за сега на никой още не му се вярва.Авто транспорта бавно но сигурно измества жп транспорта,жестока истина която на никой не му се нрави.Законите ограничаващи камионите с тахографски листове и шайби,е точно затова - да се даде тласък на влаковете,преди 70 години,но резултата е смешен.Все по-бързи камиони,все по-екологични,все по голяма логистика и спедиция,все по-голяма гъвкавост в превоза и товаро-разтоварването.За превоза на пътници,мисля въобще че няма какво да се говори,едно ненужно на никой перо.

Дори масовото избиване на коне във Филаделфия не е спряло възхода на железниците в щатите.Времето на дилижансите отминало с първите влакове.Времето на влаковете отминава с всеки километър построена магистрала.

Много си далеко от истината колега! Ама мнооооооооооооооооооооооогоооо.

fred
17-11-2011, 22:39
Точно обратното, железницата умишлено е водена към фалит, за да се развива и да се даде предимство на автотранспорта.Железницата е много по-икономична, безопасна и екологична.

А, умишлено, дотолкова, че като голямо държавно предприятие е източник на точене, а не за да се дава предимство и т.н

CBET
17-11-2011, 22:44
Точно обратното, железницата умишлено е водена към фалит, за да се развива и да се даде предимство на автотранспорта.Железницата е много по-икономична, безопасна и екологична.



А, умишлено, дотолкова, че като голямо държавно предприятие е източник на точене, а не за да се дава предимство и т.н


Само се замислете кои са фирмите занимаващи се с автобусен транспорт. После се поинтересувайте кой стои зад тях и сами ще видите очевадният отговор.

митака-пловдив
17-11-2011, 23:03
Само се замислете кои са фирмите занимаващи се с автобусен транспорт. После се поинтересувайте кой стои зад тях и сами ще видите очевадният отговор.


Ами аз съм единия занимаващ се и никой не стои зад мен.Световната конспирация липсва тук :) Ти колега в жп-транспорта ли си,затова ли реагираш така?


Съвсем скоро ще усетите нуждата от камиони и колко смешен е жп-транспорта. :)

Мисля няма смисъл да казвам че дори хляба,цигарите,кафето и дори бензина са стигнали там благодарение на камион.Ама вие сте над тези неща...добре :)

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:59 ----------


Точно обратното, железницата умишлено е водена към фалит, за да се развива и да се даде предимство на автотранспорта.Железницата е много по-икономична, безопасна и екологична.


Ми да,как не се бях сетил,сега ще прокарат линий до всеки мол и хипермаркети за да ги зареждат.Ще си носим товарите по жп-гарите,пак от там ще си ги взимаме,а млякото докато стигне до магазина,ще става на сирене :)

В кой свят живеете бе хора?
:picnic:

fred
17-11-2011, 23:06
Само се замислете кои са фирмите занимаващи се с автобусен транспорт. После се поинтересувайте кой стои зад тях и сами ще видите очевадният отговор.

А, възможно в наши дни да е така, но целият замисъл да се крие в това е смешно.Да, сега, явно има такава тенденция, но не мисля, че е толкова дълго планирана и подготвяна.

CBET
17-11-2011, 23:14
Ами аз съм единия занимаващ се и никой не стои зад мен.Световната конспирация липсва тук :) Ти колега в жп-транспорта ли си,затова ли реагираш така?


Съвсем скоро ще усетите нуждата от камиони и колко смешен е жп-транспорта. :)

Мисля няма смисъл да казвам че дори хляба,цигарите,кафето и дори бензина са стигнали там благодарение на камион.Ама вие сте над тези неща...добре :)

Моля? Колега това, че си имаш камион и въртиш курсчета насам - натам нищо не означава! Мисли малко по глобално! ;-)

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:08 ----------


А, възможно в наши дни да е така, но целият замисъл да се крие в това е смешно.Да, сега, явно има такава тенденция, но не мисля, че е толкова дълго планирана и подготвяна.

Фред, фирмите ГРУП, ЕТАП АДРЕС и ЮНИОН ИВКОНИ посредством лоби в парламента (настоящият, предходният, по- предходният и по- по- предходният) успяха почти да монополизират автобусните превози и да накарат хората ползващи ЖП транспорта да преминат на автобусни превози посредством умишлено бездарно направени графици, разписания, преструктурирания и реформи.

morfius
17-11-2011, 23:37
Малка държава с ненужна железопътна инфраструктура сме ние,ама за сега на никой още не му се вярва.Авто транспорта бавно но сигурно измества жп транспорта,жестока истина която на никой не му се нрави.Законите ограничаващи камионите с тахографски листове и шайби,е точно затова - да се даде тласък на влаковете,преди 70 години,но резултата е смешен.Все по-бързи камиони,все по-екологични,все по голяма логистика и спедиция,все по-голяма гъвкавост в превоза и товаро-разтоварването.За превоза на пътници,мисля въобще че няма какво да се говори,едно ненужно на никой перо.

Дори масовото избиване на коне във Филаделфия не е спряло възхода на железниците в щатите.Времето на дилижансите отминало с първите влакове.Времето на влаковете отминава с всеки километър построена магистрала.

О да за това нови булеварди и пътища стават на коловози, защото никак не се претоварват от камионите.
Иди разгледай Вапцаров... направиха го на коловози точно за по-малко от година след като го ремонтираха, защото пратиха тирове и строителни гондоли по него.
Магистралите стават същите за отрицателно време.
Или да ти разказвам близки срещи от 3 вид с претоварени тирове по първокласните ни пътища?
Та да няма закони и да претоварваме камиона докато почне да дере кардана асфалта... браво, браво.

А БДЖ си е чиста проба дойна крава на диета... нормално да се гътне.
Товарните го закъсаха с отмирането на Кремиковци и сие безумия, но пак могат да са по-печеливши от пътническите, то май няма държава в която железница да е на по-голяма печалба от пътнически транспорт.

Колкото до автобусите, не е конспирация но в началото поне така се почна, автобусите потегляха 10 минути преди влака... пътувах доста едно време и знам как се почна.
По същото време в София такситата станаха 4 пъти повече и се появиха маршрутките, а градския транспорт изведнъж изчезна след 11 вечерта, линии се накъсаха или съкратиха и т.н.
Има си и лобизъм.

митака-пловдив
18-11-2011, 00:10
Моля? Колега това, че си имаш камион и въртиш курсчета насам - натам нищо не означава! Мисли малко по глобално! ;-)

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:08 ----------



Фред, фирмите ГРУП, ЕТАП АДРЕС и ЮНИОН ИВКОНИ посредством лоби в парламента (настоящият, предходният, по- предходният и по- по- предходният) успяха почти да монополизират автобусните превози и да накарат хората ползващи ЖП транспорта да преминат на автобусни превози посредством умишлено бездарно направени графици, разписания, преструктурирания и реформи.


Колега,НИЕ сме общо 340 камиона,всеки за себе си,всеки с по няколко камиона,фирма ПИМК,може би си ни виждал?На всеки километър?
Никой нищо не е монополизирал,стига с тая конспирация.Като ученик съм пътувал с влак до морето,по голям кенеф незнам дали може да има.Пропускам смръдливите купета,безкрайното лангъркане и гъчканяк.Виж,автобуса е друга работа,чистичко,климатика ти вее на перчема,бърз....Ако ще и 2 часа след влака да тръгва,пак на него ще се кача,немога да разбера,що си мислите че хората се изпотрепват да се качат на влак?!!?Ааа,извинявам се,пенсионерите,учениците и циганите-гратисчий,то това май им са редовните клиенти.Що търсите под вола теле?!Попитайте утре някой от познатите си; дали чисто хипотетично,с влак ли им се пътува до морето,или с автобус.


И да,камионите правят коловози,ама коловози има в цяла Европа,че дори и в "свещана аутобанизирана" Германия,те тва е факт неоспорим.Ама там не претоварват,пък пак става коловози,чудна работа,нали?Обаче коловозите се "стържат" с машина и пак се кара.Има вариант да няма коловози,магистрала от бетон,ама пък тохава "хер" мрънка че му потропва в купето от снадките.И те така,угодия няма,кучетата лаят камиона си върви.

Колко от вас,дето все камионите им пречат по пътя.Ей така за идеята,са се замисляли колко процента от стоките които ги заобикалят са докарани с камиони,и за колко процента от стоките,са били нужни суровини докарани с камиони?

Камионите,са кръвта във вените на организма,наречен "цивлизация".
Преди тях бяха влаковете,преди тях дилижансите,преди тях камилите...

И те така :)

Susscrofa
18-11-2011, 00:23
Качи се на влакчето от Брюксел за Амстердам и после ела да ми говориш за рейсове.

morfius
18-11-2011, 00:34
Пречат да когато си помислят, че камиона е пишкоудължител... и понеже е голям и тежък и могат да пречат, нарушават правила и директно застрашават околните.
Примерно като се цапардоса на прав участък в средата на двете платна и седи там докато не се появи кола отсреща, та никой да не може да го изпревари или като се засили да изпреварва в подобен участък друг камион при очевадно идващ на среща му автомобил, като последния се налага да спира аварийно в банкета за да не завърши случката с няколко смъртни случая.
Или като тръгне да прави ляв завой през насрещното движение и запуши светофар само защото правещите десен в платното си не са се качили на тротоара да го пропуснат... както и любимото ми, да те изчака да достигнеш до средата на ремаркето и да навие наляво докато го изпреварваш съвсем културно.

То манталитета пречи де, не самия камион ...

А за останалото, трябват закони и спазване, имам приятел шеф на каменна кариера, какви ми ги е разправял, трудно е за описване.

CBET
18-11-2011, 06:00
Колега,НИЕ сме общо 340 камиона,всеки за себе си,всеки с по няколко камиона,фирма ПИМК,може би си ни виждал?На всеки километър?
Никой нищо не е монополизирал,стига с тая конспирация.Като ученик съм пътувал с влак до морето,по голям кенеф незнам дали може да има.Пропускам смръдливите купета,безкрайното лангъркане и гъчканяк.Виж,автобуса е друга работа,чистичко,климатика ти вее на перчема,бърз....Ако ще и 2 часа след влака да тръгва,пак на него ще се кача,немога да разбера,що си мислите че хората се изпотрепват да се качат на влак?!!?Ааа,извинявам се,пенсионерите,учениците и циганите-гратисчий,то това май им са редовните клиенти.Що търсите под вола теле?!Попитайте утре някой от познатите си; дали чисто хипотетично,с влак ли им се пътува до морето,или с автобус.


И да,камионите правят коловози,ама коловози има в цяла Европа,че дори и в "свещана аутобанизирана" Германия,те тва е факт неоспорим.Ама там не претоварват,пък пак става коловози,чудна работа,нали?Обаче коловозите се "стържат" с машина и пак се кара.Има вариант да няма коловози,магистрала от бетон,ама пък тохава "хер" мрънка че му потропва в купето от снадките.И те така,угодия няма,кучетата лаят камиона си върви.

Колко от вас,дето все камионите им пречат по пътя.Ей така за идеята,са се замисляли колко процента от стоките които ги заобикалят са докарани с камиони,и за колко процента от стоките,са били нужни суровини докарани с камиони?

Камионите,са кръвта във вените на организма,наречен "цивлизация".
Преди тях бяха влаковете,преди тях дилижансите,преди тях камилите...

И те така :)


Митака, огледай се малко бе момче! Много насериозно се вземаш па и много от манталитета на шофьорчетата вече си прихванал! Когато се качиш на железница в държава западно от Австрия (включително) - тогава ми прави съпоставка. А относно изказването ти кое ни пречи на пътя и кое не, нека да не изпадаме в детайли, защото съм убеден, че в цивилизованите страни (ако въобще въртиш курсчета до там) не си позволяваш да проявяваш своеволията, които правиш тука из Балканите?

А тия лозунги сигурно добре стоят на стената в ПИМК, за да се "впечатляват" клиентите, но само до там!

митака-пловдив
18-11-2011, 09:49
Митака, огледай се малко бе момче! Много насериозно се вземаш па и много от манталитета на шофьорчетата вече си прихванал! Когато се качиш на железница в държава западно от Австрия (включително) - тогава ми прави съпоставка. А относно изказването ти кое ни пречи на пътя и кое не, нека да не изпадаме в детайли, защото съм убеден, че в цивилизованите страни (ако въобще въртиш курсчета до там) не си позволяваш да проявяваш своеволията, които правиш тука из Балканите?

А тия лозунги сигурно добре стоят на стената в ПИМК, за да се "впечатляват" клиентите, но само до там!


Oглеждал съм се толкова много че дори съм се нагледал на всичко.Ама неможах да рабера някога да съм прихванал нещо,камо ли пък манталитета на някой друг :)

Качвал съм се на всякакви железници,с китайски контейнери на Ro-La терминали съм се возил повече от колкото са километрите за курса.Качвал съм се и на TGV от Лион до Сен-Жармен в Париж,с колеги заради разходката и любопитсвото.Само ЧЕ,там това е престиж,една дума която в България е неприложима,щото сме малка страна,щото няма какво да се вози на тая железница,щото освен пенсионери и ученици,незнам още кой се вози и си плаща.Толкова ли е сложно за проумяване?Стоко обмена между България с други страни е толкова смешен,че може да се покрие от 120 камиона (равносметка от данни на митница).Какво ще возим с тая железница?!Горива?Само когато един влак може за 10 часа да иде до Лариса,да зареди и да бъде на бензиностанцията да разтоварва,щото на цистерните толкова им трябва....Да продължвам ли?С контейнери,животни,инертни материали,бързо развалящи се стоки,товари-срок-доставка??

В белите страни си имат железници и си ги ползват,АМА с тях има какво и кой да возят,а ние нямаме.

kolev
18-11-2011, 11:44
от последния път когато спряхме дискусията
-бдж има нов директор
-предвиждат се нови съкращения
-предвижда се качване цената на транспорта
-предвижда се разреждане на линиите
аааа, и изчезнаха няколкостотин вагона. директора, вместо да обясни как е станало това, най-нагло заяви "ако искате българия да има железници, държавата ще си плаща и това е"

тези които не са се возили скоро на трена, а приказват празни приказки, да го направят и после ще си говорим.

pa4ito
29-11-2011, 13:52
момчета, всички ли смятате, че стачката е най-евтиния начин да се приватизира част от БДЖ-то или има и други мнения? :flirt:

morfius
29-11-2011, 17:21
Хич няма да се учудя, манипулират се няколко стотин работника, обявява се фалит, губещите обществени превози се стоварват на бюджета, губещите товарни се закриват, а с печелившите товарни се облажват свои хора.

pavlin
29-11-2011, 17:44
момчета, всички ли смятате, че стачката е най-евтиния начин да се приватизира част от БДЖ-то или има и други мнения? :flirt:

Най-евтин за приватизаторите.

Gligan
29-11-2011, 18:37
Хич няма да се учудя, манипулират се няколко стотин работника, обявява се фалит, губещите обществени превози се стоварват на бюджета, губещите товарни се закриват, а с печелившите товарни се облажват свои хора.

Аз точно така ги виждам нещата.

kolev
29-11-2011, 18:49
зърнарите имат пръст в тая работа :idea2:

pa4ito
30-11-2011, 10:44
Хич няма да се учудя, манипулират се няколко стотин работника, обявява се фалит, губещите обществени превози се стоварват на бюджета, губещите товарни се закриват, а с печелившите товарни се облажват свои хора.
И аз си мисля, че черепа има пръст във всичко това, ама то ще си покаже...


Най-евтин за приватизаторите.
Е, за тях де, че за кой друг. Кофти само, че обикновените хора за пореден път се използват и ги лашкат като стадо...

BillyBoy`
30-11-2011, 18:54
момчета, всички ли смятате, че стачката е най-евтиния начин да се приватизира част от БДЖ-то или има и други мнения? :flirt:Правилно.Няма губещи товарни превози.Говори се за някаква цена от порядъка на 300млн.Кои е дясната ръка на Господин Недев?Господин Дунчев.Првете си сметка каква е целта на цялата работа и кои ще намаже дебело филията.

morfius
10-12-2011, 03:37
Казано вече в прав текст:
http://dnes.dir.bg/news/bdz-tovarni-prevozi-ivilo-moskovski-10094011?nt=10

BillyBoy`
10-12-2011, 12:33
Еми да то се знаеше много много оттдавна че така ще стане.Въпроса беше по какъв начин да го постигнат.И ето намериха си начина и повода.Един от мераклиите да ни купят е другаря Милен Велчев.Всички го знаете кои е.По новините казаха че ние сме единственните фалирали държавни железници във света.Правете му сметка за какво става въпрос.Дори ни разделиха вече набързо без да знаем,кои ще работи към товарни превози и кои във пътнически.Само незнам докога ще продължава разрухата на държавата и хвърлянето на прах във очите на хората.Всичко със нашите железници стана по един измамен начин по предварително написан сценарии.

pavlin
11-12-2011, 16:50
Казано вече в прав текст:
http://dnes.dir.bg/news/bdz-tovarni-prevozi-ivilo-moskovski-10094011?nt=10

Нагло и безочливо управничество. Този министър е просто трагедия.

fred
11-12-2011, 21:35
А сега кажи ти какво предлагаш в тая ситуация да видим :wierdo: /не че министарът е корУфей/

pavlin
12-12-2011, 01:05
Аз ти казах и преди продаване на активи но не на цяло поделение като Товарните превози което се оказва едно от малкото с потенциал за печалба. То трябва да бъде движещото звено което да носи приходи по време на преструктурирането. Възможно е също продаване на дял с цел да се привлече частен капитал но в рамките на БДЖ. Оптимизиране на приходите и разходите като се направи услугата конкурентна на дугите видове транспорт. Пряка зависимост на заплащането на управленския персонал със постигнатите резултати, съкращаване на администрацията и бюрокращината с въвеждане на съвременни информационни системи и т.н. Според мен начини винаги се намират но е по-трудно да съхраниш едно нещо и да го развиеш отколкото да го разпарчосаш и унищожиш.

fred
05-01-2012, 21:41
Това теоритично е така.На практика обаче пари няма, дългове огромни има.Пари от държавата нито ще има, нито трябва да има в този момент, а пари от ЕС може да се получат, но при определените условия.Значи или продажба на активи и дейнсти, плюс съкращения и т.н или фалит и създаване на нова компания, както стана в крайна сметка с БГА Балкан

BillyBoy`
05-01-2012, 23:31
Това не е БГА-Балкан.

old alfist
06-01-2012, 01:27
Аз ти казах и преди продаване на активи но не на цяло поделение като Товарните превози което се оказва едно от малкото с потенциал за печалба. То трябва да бъде движещото звено което да носи приходи по време на преструктурирането. Възможно е също продаване на дял с цел да се привлече частен капитал но в рамките на БДЖ. Оптимизиране на приходите и разходите като се направи услугата конкурентна на дугите видове транспорт. Пряка зависимост на заплащането на управленския персонал със постигнатите резултати, съкращаване на администрацията и бюрокращината с въвеждане на съвременни информационни системи и т.н. Според мен начини винаги се намират но е по-трудно да съхраниш едно нещо и да го развиеш отколкото да го разпарчосаш и унищожиш.
Били, това е добре познатата схема, както се случи преди години с цялата държава - разрушаваме всичко, за да може да се гради на ново и някой да спечели, а хората да плащат.

Susscrofa
18-04-2012, 10:13
Руските железници искат част от българските-A+ 07:18 | 18 април 2012 | Бизнес / Автор Днес.дир.бг / обновено преди 57 минути
Виж 1 снимка Около 200 млн. лева се очакват от приватизацията на ”Товарни превози”
Руската държавна компания ОАО “Российские железние дороги” (РЖД), която има най-много жп линии в света, иска да купи “БДЖ - Товарни превози” в комплект с гръцкия жп превозвач.
Това пише “Труд”, като се позовава на източници от бранша. Според тях руснаците вече са декларирали интерес на най-високо правителствено ниво. Собствеността върху фирма за превози в България би била от особен интерес за всеки, който сложи ръка върху жп товарите на порт Солун - една от основните европейски дестинации за китайското карго.

Другите двама кандидати за железопътния превозвач в южната съседка са румънската “Груп Феровиар Ромън” (собственик на Българска железопътна компания) и френската SNCF.

Турските държавни железници също проявяват интерес към "Товарни превози", според източниците на "Труд". Догодина ще е готов жп тунелът под Босфора, което се очаква да даде силен тласък на товарния трафик между Европа и Близкия изток.

Приватизационната процедура за “БДЖ - Товарни превози” се очаква да стартира през май т.г. И стратегически, и финансови инвеститори ще могат да участват в конкурса.
Приватизацията на предприятието е част от плановете на правителството да раздвижи раздържавяването с цел покриване на бюджетни нужди. Реалистичните очаквания са за цена около 200 млн. лв., съобщи преди време председателят на Съвета на директорите в "Холдинг БДЖ" Владимир Владимиров.
“БДЖ - Товарни превози” в момента превозва над 10 млн. тона стоки годишно, но е на загуба с над 10 млн. лева.

http://dnes.dir.bg/news/bdz-privatizatzia-tovarni-prevozi-10969835?nt=4

BillyBoy`
19-04-2012, 01:10
Нали не вярвате на това последното изречение и особенно на края му.Тия мекерета продължават да хвърлят прах във очите на цялото ни общество.