PDA

View Full Version : Hertz DSK 165 в Алфа 156?



SwappeR
28-08-2011, 11:51
Здравейте,
Интересува ме дали има някой, който да е сложил тези колони:

http://www.aval-bg.com/car-audio/hertz/govoriteli/hertz-dsk-165

във вратите на 156-ца? Защото мисля да ги вземам, но се чудя дали ще станат, главно заради дълбочината и по-големия магнит се притеснявам.

freekyou
28-08-2011, 15:33
Колега аз съм със същите няма проблем влизат си :tongue2:

SwappeR
28-08-2011, 17:06
Мерси, значи ще ги поръчам :)

MaDHaCkEr
28-08-2011, 17:51
Колега аз съм със същите няма проблем влизат си :tongue2:

а като качество на звука? как свирят, усилвател трябва ли им и общо взето заслужава ли си инвестицията? :)

freekyou
28-08-2011, 17:55
Еми като качество са добре макар, че това е ефтината серия на hertz, с усилвател ще свирят по добре от колкото от цд (то за всички говорители важи това) и твърдо казвам, че си заслужава инвестицията за тези пари за чудесни :)

toshi...9
29-08-2011, 10:21
Колега здр и аз съм със същите доволен съм вадят доста приличен звук.

oTBpaTuTko
29-08-2011, 20:32
По-добре ли са от Bose-то ?

MaDHaCkEr
29-08-2011, 21:19
По-добре ли са от Bose-то ?

едва ли :)

SwappeR
29-08-2011, 23:33
Чувал съм оригинално Bose в 147 и не останах впечатлен... Но тогава главно субууфера не ми хареса. Не вадеше почти нищо от ниските.

Jivko7777
30-08-2011, 01:03
Вие какво си мислите че е нивото на Босето в тия кошници :laughing1: Много лека конфигурация и промяна на аудиото и го подминаваш в светлинни години ;)

Grigor
30-08-2011, 09:28
Босето не е лошо, но малко или много си е стокаджийска работа...
Хертз не са лоши, особено мид баса им (на мен ми допада мощността и твърдоста му), но пищялките са им отврат (поне преди година, година и малко)...

Само с едни колонки няма да стане... ще има ефект.. ама ще е като за 100лв...
Тези не са скъпи, искат си още пипане (изолация) и евентуално стъпало (макар ще са слабички)... Ако ще сериозно ще правиш колата си помисли за следващите си инвестиции, а не само за тези колонки.

SwappeR
30-08-2011, 10:37
Босето не е лошо, но малко или много си е стокаджийска работа...
Хертз не са лоши, особено мид баса им (на мен ми допада мощността и твърдоста му), но пищялките са им отврат (поне преди година, година и малко)...

Само с едни колонки няма да стане... ще има ефект.. ама ще е като за 100лв...
Тези не са скъпи, искат си още пипане (изолация) и евентуално стъпало (макар ще са слабички)... Ако ще сериозно ще правиш колата си помисли за следващите си инвестиции, а не само за тези колонки.

И аз знам, че пищялките са кофти и ще трябва да потърся по-добри. Изолации и т.н. съм предвидил, както и стъпало, но всичко по реда си :) Малко по малко ще правя аудиото, че текущите ми колонки са доста... посредствени.

Jivko7777
30-08-2011, 11:01
Босето не е лошо, но малко или много си е стокаджийска работа...


Най-накрая още едно трезво мнение! Всеки казва Босе та Босе и какво, няма нищо работа! Обикновенни колони с измислен 50w бас дето даже не усещаш че го има...
За сравнително скромна сума съм го минал отдавна това босе в 156-ца ми...
Виж босе в Бмв, Мерцедес, Ауди...ама там е друга бира...но пък и струва 4 цифрено число ;) като за тия пари пак може да се надмине и онзи звук 8)
Просто Босето е алтернатива, за хора които не им се занимава с прекарване на кабели и т.н. :laughing1:

Abar7h
30-08-2011, 12:37
Доколкото знам "D" серията на Hertz са си оптимизирани за ползване без усилвател, така че ще вадят чудесен звук дори свързани само към CD-то. Аз имам елипси Hertz, и ги взех, защото видимо са изработени много стабилно, а и свирят адски добре и вадят в пъти по-як бас от предишните ми, които бяха JBL и уж се очаква да припадаш от звука им... Явно марката си е доста сериозна. А за DSK също чувам много хубави неща, така че взимай смело, със сигурност ще си заслужава инвестицията! :)

SwappeR
30-08-2011, 13:38
Те днес присигнаха колонките и вече щях да съм ги вързал, ама... Прекрасните италианци като са ми правили колата изглежда са свършили кабелите и вързали и на двата извода, идващи откъм аудиото, син кабел. Иди разбирай кой е + и кой -. На фалшиментарните колонки също няма знаци, по които да се ориентира човек... Та сега ще трябва да търпя до довечера, че да си взема мултицетчето от нас да замеря къде кво идва.

Abar7h
30-08-2011, 14:03
С проба-грешка пак става, и няма да им навредиш на говорителчетата.

SwappeR
30-08-2011, 14:51
С проба-грешка пак става, и няма да им навредиш на говорителчетата.

Щом е така ще продължа смело :)

raiders
30-08-2011, 14:54
Аз имам Херц отзад като елипси и наистина високите са им ужасни, от усилватела съм ги намалил на мин и пак леко ме дразнят. За тези нищо не мога да дажа, сигурно за парите си са добри, така или иначе на моята 156 са сменини оригиналните с Кенууд, само дето 2 пъти сменям филтрите, че бяха във вратата долу и се пълнеше с вода, конденс ли, но сега ги сложих точно под дръжката и мисля, че стана добре.

Успех колега да покажеш и кажеш какво ти е мнението за колонките.

Abar7h
30-08-2011, 16:16
Щом е така ще продължа смело :)Само трябва да усетиш да не са дефазирани една спрямо друга, както и предните спрямо задните. За да провериш пусни да свирят само левите/десните говорители, след което пусни само предната или задната. Запомни как свири, след което отново пусни да свирят и двата. Ако баса се загубва значи трябва да размениш полюсите на дефазирания говорител. :)

SwappeR
30-08-2011, 18:11
@rаiders - добра идея ми даваш, да сложа филтрите по-високо, че бях се засилил да ги сложа надолу някъде...

@Abar7h - ще го направя по научният метод със замерване, но все пак ще пробвам това което предложи. Засега съм взел само 2 за задната линия, че отзад са изтърбушени говорителчетата. Ако ми хареса как свирят ще видя дали ще взема още нещо на Hertz, може и по-висок клас, за отпред.

Довечера ще споделя впечатления :)

Abar7h
30-08-2011, 19:56
Дам, пробвай го, понеже не се знае дали някой не е бърникал и преди. :)

SwappeR
30-08-2011, 22:34
Такааа, пищялките ще слагам по-нататък, но като цяло звукът е по-плътен и дълбок от оригиналнитею. Ама ми се струва, че оригиналните свиреха малко по-силно. Е това ще се оправи с подходящият усилвател :)

Grigor
05-09-2011, 10:23
Ако има намеси по колата... провери всичките говорители как са свързани, защото дори само една да е дефазирана (т.е. предна или задна линия) бас няма да имаш и ще се чудиш какво става... кабелите можеш да си прозвъниш и с батерия АА...

Личното ми мнение е, че няма никога да имаш бас в предната линия, защото колонката е малка, обема и малък (а и тя всъщност няма обем, а ползва врата за такъв дори след слагане на изолация), положението не е най-доброто (малко е на вътре спрямо тапиерията). Докато задната линия каквото и менте колона да сложиш (ако е седан) нас винаги ще има, защото ще ползва обема на багажника.

Освен това е важно и какво търсиш.. защото налинието на бас не значи че говорителите ти свирят правилно и вярно, а че просто... думкат :-)

error145
10-09-2011, 10:31
И аз се оглеждам в тези колони и се чудя дали да слагам такива. Гледам доста колеги са доволни. В момента съм си със заводското аудио ( Алфа 145). Добра инвестиция ли са тези колони? ( Извинявам се, че пиша в темата на колегата, ако прецени да махне поста ми. ) :)

PSAVOV
10-09-2011, 11:09
Най-накрая още едно трезво мнение! Всеки казва Босе та Босе и какво, няма нищо работа! Обикновенни колони с измислен 50w бас дето даже не усещаш че го има...
За сравнително скромна сума съм го минал отдавна това босе в 156-ца ми...
Виж босе в Бмв, Мерцедес, Ауди...ама там е друга бира...но пък и струва 4 цифрено число ;) като за тия пари пак може да се надмине и онзи звук 8)
Просто Босето е алтернатива, за хора които не им се занимава с прекарване на кабели и т.н. :laughing1:
Колега босето не e покъртителен бас в стил нямам глава ,а КАЧЕСТВО на звука и с наи скапаните говорители незнам как си го минал. Така като гледам тук много хора си мислят, че силата е решаваща, но са в голяма грешка ! Аз съм с 5 канален херц усилвател с говорители херц , високочестотни херц, суб. херц и филтри на всеки говорител и пищялка и мога да ти кажа, че ако се качиш при мен ще намериш огромна разлика имам и качество и сила е цента на всичко е около 3К, но си заслужава !

SwappeR
13-09-2011, 10:43
И аз се оглеждам в тези колони и се чудя дали да слагам такива. Гледам доста колеги са доволни. В момента съм си със заводското аудио ( Алфа 145). Добра инвестиция ли са тези колони? ( Извинявам се, че пиша в темата на колегата, ако прецени да махне поста ми. ) :)

Ами да, в сравнение с оригиналните са си добра инвестиция, а и в тоя ценови диапазон са едни от най-добрите. Следващото е за около 200 лв ако не се лъжа ЕSK серията.

viktorivanov
14-09-2011, 14:51
Аз съм със тези колони на предна линия и честно да кажа не съм очарован.... насочи се към ЕСК 165 ако искаш нещо добро

error145
29-09-2011, 13:06
И аз чух, че за малко повече пари ESK165L са много по-добри... В крайна сметка няма всяка година да си сменям колоните... По-добре направо нещо по-хубаво :)