PDA

View Full Version : Кубинците вече могат да купуват и продават коли



fred
29-09-2011, 09:17
Тази новина, в 21 век долетя от "Острова на свободата"....

http://dnes.dir.bg/news/kuba-zhilishta-raul-kastro-9579808?nt=9

Ramsezsh
29-09-2011, 09:26
С бавни крачки към нормален живот.

fred
29-09-2011, 19:44
Да, виж в Северна Корея още не могат сигурнУ, ма като гледам, повечето не ги интересува това, гледат си дебитУметрЪте онли :drinking:

pa4ito
01-10-2011, 21:00
В Куба са много зле, горките. Имам позната, която беше там миналото лято - синът ѝ е женен за местна и ходили да видят родата... Там с 10 долара си цар. Навсякъде е старо и олющено и най-много е развита проституцията...
Изобщо ужастЪ...

pr_00f
01-10-2011, 21:37
E пък сега.
Че кое и е лошо на проституцията :upsidedwnsmiley:

thecleaner
02-10-2011, 03:08
В Куба са много зле, горките. Имам позната, която беше там миналото лято - синът ѝ е женен за местна и ходили да видят родата... Там с 10 долара си цар. Навсякъде е старо и олющено и най-много е развита проституцията...
Изобщо ужастЪ...

Искам в КУбааааааааа :heavy_cry:

fred
02-10-2011, 11:15
Наистина са много зле, а проституцията е евтина.Чел съм, че е нормално, ако отидеш на гости, едва ли не да преспиш с някоя от жените, срещу някой долра де:gives[1]:
И алкохола е евтин по хотелите, ама пътят е много скъп до там :)
Но сериозно погледнато хич не са добре хората, има купони и прочее

Susscrofa
03-10-2011, 15:15
Браво на кубинците! Поемат със ситни и добре премерени крачки към отворен пазар и демократично управление. Дано го направят така, както вече успяват да го направят китайците. Преход към отворен пазар при действащо тоталитарно управление и едва след това замяна на еднопартийната власт с демократична система. Обратният вариант е нашият, а именно, юруш на демокрацията, разбиване на всички системи за държавна сигурност и естествено последвало разграбване "разпродаване" на държавни активи на криминални субекти (често и "западни" такива). Резултатът е.........нашата сладка действителност.:new_Eyecrazy:

nightroller
03-10-2011, 15:56
Браво на кубинците! Поемат със ситни и добре премерени крачки към отворен пазар и демократично управление. Дано го направят така, както вече успяват да го направят китайците. Преход към отворен пазар при действащо тоталитарно управление и едва след това замяна на еднопартийната власт с демократична система. Обратният вариант е нашият, а именно, юруш на демокрацията, разбиване на всички системи за държавна сигурност и естествено последвало разграбване "разпродаване" на държавни активи на криминални субекти (често и "западни" такива). Резултатът е.........нашата сладка действителност.:new_Eyecrazy:

човече, баси къде ме върна като ти видях аватара :):) ейй, добре дошъл отново !!!

Ранобудниче
03-10-2011, 16:02
човече, баси къде ме върна като ти видях аватара..

В едно интересно и хубаво време :)

Добре дошъл и от мен, приятелю :)

Stoyan Georgiev
03-10-2011, 17:02
Браво на кубинците! Поемат със ситни и добре премерени крачки към отворен пазар и демократично управление. Дано го направят така, както вече успяват да го направят китайците. Преход към отворен пазар при действащо тоталитарно управление и едва след това замяна на еднопартийната власт с демократична система. Обратният вариант е нашият, а именно, юруш на демокрацията, разбиване на всички системи за държавна сигурност и естествено последвало разграбване "разпродаване" на държавни активи на криминални субекти (често и "западни" такива). Резултатът е.........нашата сладка действителност.:new_Eyecrazy:

добре дошъл, хубав пост :)

koolio
03-10-2011, 18:51
Браво на кубинците! Поемат със ситни и добре премерени крачки към отворен пазар и демократично управление. Дано го направят така, както вече успяват да го направят китайците. Преход към отворен пазар при действащо тоталитарно управление и едва след това замяна на еднопартийната власт с демократична система. Обратният вариант е нашият, а именно, юруш на демокрацията, разбиване на всички системи за държавна сигурност и естествено последвало разграбване "разпродаване" на държавни активи на криминални субекти (често и "западни" такива). Резултатът е.........нашата сладка действителност.:new_Eyecrazy:
Дано го направят като чехите, естонците и поляците примерно, не като китайците.

fred
03-10-2011, 19:19
Браво на кубинците! Поемат със ситни и добре премерени крачки към отворен пазар и демократично управление. Дано го направят така, както вече успяват да го направят китайците. Преход към отворен пазар при действащо тоталитарно управление и едва след това замяна на еднопартийната власт с демократична система. Обратният вариант е нашият, а именно, юруш на демокрацията, разбиване на всички системи за държавна сигурност и естествено последвало разграбване "разпродаване" на държавни активи на криминални субекти (често и "западни" такива). Резултатът е.........нашата сладка действителност.:new_Eyecrazy:

ЕЕ, добре дошъл, както винаги с мнение, пълно с противоречия, меко казано:).
Куба ще мине по нашия път, но много по лошо, въпрос на време, където нашата сладка действителност, ще е като оазис за тяхната бъдеща.Тия неща се определят не от друго а от зрялостта на обществото, а в Куба такова зреене не е и почнало

Susscrofa
03-10-2011, 21:03
Дано го направят като чехите, естонците и поляците примерно, не като китайците.

Стояне, ранобудниче, здравейте и от мен:thumbup:

И трите държави, които изброи не мисля, че са постигнали кой знае какво, освен че ги заля голямата западноевропейската инвестиционна вълна и успяха да усвоят добре еврофондовете. Преди няколко години сигурно щеше да ми дадеш за пример и Унгария, но ето, че този балон вече е на път да се пукне.
Не разбирам какво толкова са постигнали.........

---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 17:59 ----------


ЕЕ, добре дошъл, както винаги с мнение, пълно с противоречия, меко казано:).
Куба ще мине по нашия път, но много по лошо, въпрос на време, където нашата сладка действителност, ще е като оазис за тяхната бъдеща.Тия неща се определят не от друго а от зрялостта на обществото, а в Куба такова зреене не е и почнало

Добре заварил.
Куба никога няма да мине по-нашия път. Куба е приличала на сегашната ни родина преди революцията там. Казина, курви, кръчми и бандити със соларен загар.:clap2:
За каква зрялост на общество става дума?

fred
03-10-2011, 21:08
А мерси, че промених малко мнението :)
След като не разбираш емигрирай в Куба, за да разбереш :native:Това имах предвид.За унгарските реформи, продеведени от бившите социалисти да подчертаем, още тогава се смятаха за ялови(от сериозните икономисти), стига да не си чел работническо дело или както се казва сега :)Имаше доста статии в Капитал например, а и на други места.
Както и да е, тия неща сме ги дъвкали, просто е смешно, както казах в началото това което става в Куба, нещо като изроден НЕП от 1917, но 100 години по късно...

Susscrofa
03-10-2011, 21:31
А мерси, че промених малко мнението :)
След като не разбираш емигрирай в Куба, за да разбереш :native:Това имах предвид.За унгарските реформи, продеведени от бившите социалисти да подчертаем, още тогава се смятаха за ялови(от сериозните икономисти), стига да не си чел работническо дело или както се казва сега :)Имаше доста статии в Капитал например, а и на други места.
Както и да е, тия неща сме ги дъвкали, просто е смешно, както казах в началото това което става в Куба, нещо като изроден НЕП от 1917, но 100 години по късно...
Не искам да емигрирам. Нека изчакаме още малко да започнат да падат плочките от доминото и отново ще говорим за успешни реформи и политики. В Ирландия също някой ги подведе, нали? Тази полуфалирала държава, не я ли наричаха "икономически тигър". Да говорим за някаква икономическа политика в рамките на ЕС, е като да говорим за доволно прасе в кочина. Ама докога ще е доволно прасето, май до коледа.

fred
03-10-2011, 21:42
Каквото и да е, в тия държави хората взимат и ще взимат едни от най добрите заплати в света.Да има и по добри (но не много), ама има и много по лоши.
Хората в Западните цивилизации имат свобода на избор, колкото и да е условен, имат свобода да предприемат нещо, имат свобода да пътуват и т.н.
В Ирландия и сега един циганин може да изкара повече пари отколкото банков чиновник у нас и това ще бъде пак така, независимо каква криза ги разтресе и домино да пада.То за мушмулата сме чели всички, ощя дядо Маркс и Енгелс предричаха гибелта на капитализма.
А, забравих в Куба сега имаш и право на един потник или гащи по избор, в годината :)

Susscrofa
03-10-2011, 21:59
Каквото и да е, в тия държави хората взимат и ще взимат едни от най добрите заплати в света.Да има и по добри (но не много), ама има и много по лоши.
Хората в Западните цивилизации имат свобода на избор, колкото и да е условен, имат свобода да предприемат нещо, имат свобода да пътуват и т.н.
В Ирландия и сега един циганин може да изкара повече пари отколкото банков чиновник у нас и това ще бъде пак така, независимо каква криза ги разтресе и домино да пада.То за мушмулата сме чели всички, ощя дядо Маркс и Енгелс предричаха гибелта на капитализма.
А, забравих в Куба сега имаш и право на един потник или гащи по избор, в годината :)
Еми аз точно това искам да ти обясня, че в рамките на ЕС нечии пари се преразпределят, за да може един безработен да взема повече от наш банков чиновник и Гърция да дяни с 350 милярда дълг. Всичко това е И за наша сметка (виж нашата вноска за ЕС). ЕС в момента функционира като МФ преди 89 година, както там се е казвало. А и аз говоря за събития в малко по далечна перспектива. И не забравяй, че цената на измисления преход я плащат нашите възрастни родители и баби и дядовци, те я платиха и сега продължават да я плащат.
п.с. Не ме убеждавай, че пари така и така не е имало, а ходи питай Трайчо Трайков за колко ще препродадат Булгартабак много скоро - аз залагам на 350 милиона.:haha:

fred
03-10-2011, 22:19
Булгартабак не знам дали може да бъде препродаден-за повече пари, но е възможно.Това предпрятие е,обречено да загине просто.
Булгартабак няма да ни оправи положението.Вярно, че това което си пропиляхме и ние, като общество не е малко, но за това сме си виновни пак само ние, никой друг-това, с друи стредства, мащаби и доста по големи последствия ще стане и в Куба.
Който не може да разбере какво става, ще го изживява докато го разбере-толкова, колкото се изисква.С помоща на ЕС ще е много по бързо.
А това кой какво преразпределя е така-колкото си по развит, ще рапзпределяш повече, това е, а бедните ще блъскат и пак ще са бедни.Ние сме европейци и ще бъдем пак такива, когато пораснем

Бобби
08-10-2011, 23:54
В едно интересно и хубаво време :)

Добре дошъл и от мен, приятелю :)
Кво му се слагате....това "диво прасе" е виртуално ченге...Алексей Петров пасти да яде..

fred
10-10-2011, 21:22
Виж, интересно е това, подсети ме навремето как попаднахме в една зимна вечер на ченге, по кръчмите висящо.После един приятел два меца трака зъби, дълга история, кръчмата беше Алтай на колелото на 5-цата, сега е май китайски рестрант.:pancake:/С разговори с ченгето оплюхме соца, то си беше през 1987 някъде, то си слухтеше иначе и пускаше въдици/В интерес на истината резултат няма, поне не съм си гледал досието де

Бобби
11-10-2011, 01:46
Виж, интересно е това, подсети ме навремето как попаднахме в една зимна вечер на ченге, по кръчмите висящо.После един приятел два меца трака зъби, дълга история, кръчмата беше Алтай на колелото на 5-цата, сега е май китайски рестрант.:pancake:/С разговори с ченгето оплюхме соца, то си беше през 1987 някъде, то си слухтеше иначе и пускаше въдици/В интерес на истината резултат няма, поне не съм си гледал досието де
Ей помня е тази кръчма.. по късно беше рибен ресторант, след това и китайски, а сега до скоро магазин за обувки "Стил99"... нещо такова...по това време живеех на бул. "Хр. Ботев" -28 с/у "Дебарската градинка"..ако се сещаш......сладкарница "Орхидея"...по надоло на пл. "Македония"..друга сладкарница"КУБА"(това е по темата)...ей златни времена......:yes:...цирка изгоря, а ние в 41-во ритахме топка:)..Наско Сираков свляше Илияна и караше Лада:)))

fred
27-10-2011, 19:39
Ей помня е тази кръчма.. по късно беше рибен ресторант, след това и китайски, а сега до скоро магазин за обувки "Стил99"... нещо такова...по това време живеех на бул. "Хр. Ботев" -28 с/у "Дебарската градинка"..ако се сещаш......сладкарница "Орхидея"...по надоло на пл. "Македония"..друга сладкарница"КУБА"(това е по темата)...ей златни времена......:yes:...цирка изгоря, а ние в 41-во ритахме топка:)..Наско Сираков свляше Илияна и караше Лада:)))

А,Боби, сега го видях, така е.Аз даже бях на пожара на цирка, помня, че се носеха едни хартии и видяхме дим (бяхме около кино Витошка) и тръгнахме в тая посока.Първо мислех, че гори съдебната.Сега не моса да се сетя за сладкарница Куба, ама бабата на жена ми, лека и пръст живееше в една кооперация до Гръцката църква, на Македония пак.Там имаше една градинка и с приятели се събирахме на разговори и бутилка с нещо.Откривахме и закривахме сезона, а сега в градинката се строи Арменска църкрва, абе златни времена си бяха, щото бяхме по млади и безгрижини :)

pavlin
27-10-2011, 23:23
Булгартабак не знам дали може да бъде препродаден-за повече пари, но е възможно.Това предпрятие е,обречено да загине просто.
Булгартабак няма да ни оправи положението.Вярно, че това което си пропиляхме и ние, като общество не е малко, но за това сме си виновни пак само ние, никой друг-това, с друи стредства, мащаби и доста по големи последствия ще стане и в Куба.
Който не може да разбере какво става, ще го изживява докато го разбере-толкова, колкото се изисква.С помоща на ЕС ще е много по бързо.
А това кой какво преразпределя е така-колкото си по развит, ще рапзпределяш повече, това е, а бедните ще блъскат и пак ще са бедни.Ние сме европейци и ще бъдем пак такива, когато пораснем

Я обясни сега как се връзва с развитата демокрация наложеното ембарго на Куба и как една страна може да се развива като са и ограничени търговските контакти и защо американците искаха да го окупират този остров.

koolio
28-10-2011, 00:22
Ембаргото е политическо, не икономическо решение.

Бобби
28-10-2011, 10:15
А,Боби, сега го видях, така е.Аз даже бях на пожара на цирка, помня, че се носеха едни хартии и видяхме дим (бяхме около кино Витошка) и тръгнахме в тая посока.Първо мислех, че гори съдебната.Сега не моса да се сетя за сладкарница Куба, ама бабата на жена ми, лека и пръст живееше в една кооперация до Гръцката църква, на Македония пак.Там имаше една градинка и с приятели се събирахме на разговори и бутилка с нещо.Откривахме и закривахме сезона, а сега в градинката се строи Арменска църкрва, абе златни времена си бяха, щото бяхме по млади и безгрижини :)
Е те това е Дебарската градинка....бяхме си направили един онгал там и си поркахме от малки:)) :wein: сладкарница "Куба"..беше почти до пл. Македония от страната на гръцката църква...в самата църква имаше много готина череша...и като узрееше я атакувахме, ама византиеца ни замеряше с камъни:))
Когато изгоря цирка, лъва го бяха изместили в двора на немската гимназия.... аз и едно мое приятелче три часа гонихме една маймунка из квартала за да си я приватизира ме....и накрая след като е хванахме...кварталният ни я взе...някой ни натопи ...

pavlin
28-10-2011, 14:22
Ембаргото е политическо, не икономическо решение.
А забраната за търговия, какво решение е.

koolio
28-10-2011, 16:09
А забраната за търговия, какво решение е.

Същото.

pavlin
28-10-2011, 16:49
За полититическа икономика и за магаре на лед чувал ли си.

fred
28-10-2011, 20:56
Е те това е Дебарската градинка....бяхме си направили един онгал там и си поркахме от малки:)) :wein: сладкарница "Куба"..беше почти до пл. Македония от страната на гръцката църква...в самата църква имаше много готина череша...и като узрееше я атакувахме, ама византиеца ни замеряше с камъни:))
Когато изгоря цирка, лъва го бяха изместили в двора на немската гимназия.... аз и едно мое приятелче три часа гонихме една маймунка из квартала за да си я приватизира ме....и накрая след като е хванахме...кварталният ни я взе...някой ни натопи ...

Мдаааа, абе хубаво нещо са спомените, ама и лошо-ако много им обръщаме внимание, значи остаряваме :)
А църквата и сега ми харасва, като един малък остатък от друго време в центъра на София, като цяло ми харесва и сегашния вид на Македония в тая отсечка, вярно, че е позанемарено, но има вида на старото време.Дано ако и да се ремонтира, да се запази тоя дух някой ден.
Иначе много ми харесваше навремето и съседната улица, по точно булевард Скобелев с двете алеи от дървета, кестени по точно.

---------- Post added at 23:56 ---------- Previous post was at 23:55 ----------


За полититическа икономика и за магаре на лед чувал ли си.

Мда, аз и викам още социалистическа :)

pavlin
29-10-2011, 00:34
А на канарчетата как им викаш.

fred
29-10-2011, 17:07
Канарчетата са тия дето чакат от социалната партия нещо, то си е същото като магерето на лед- социалисти им викам.Преди си викаха комунисти, сега си викат социалисти, у нас стециално.