PDA

View Full Version : Вече снимат и за 16 км превишение



Alexanderbb
01-10-2011, 19:35
На един колега му пристигна снимка за превишени 16 км над ограничението. Глоба 50 лева а при бързо плащане 36 лева. Явно ги е налегнал глад

Ранобудниче
01-10-2011, 19:36
На един колега му пристигна снимка за превишени 16 км над ограничението. Глоба 50 лева а при бързо плащане 36 лева. Явно ги е налегнал глад

За 13 - също.

fred
01-10-2011, 20:19
Бе за пари ще ги и увеличат, ако требе пък :drinking: демек и за 5 може да е

JoRiX
01-10-2011, 20:27
Къде снимат да не минавам от там :Д хах

Drag0
01-10-2011, 21:28
Къде снимат да не минавам от там :Д хах

http://antiradar.braindumpz.com/

Jivko7777
01-10-2011, 21:31
На един колега му пристигна снимка за превишени 16 км над ограничението. Глоба 50 лева а при бързо плащане 36 лева. Явно ги е налегнал глад

Вече не са настроени на 30+, а на 10+км...

Tedo
01-10-2011, 22:02
Вече не са настроени на 30+, а на 10+км...

От началото на годината са така

Deathriderr
02-10-2011, 10:28
От началото на годината са така

Дано да не си абсолютно прав :busted_cop: :cry:

Mind_Control
03-10-2011, 13:36
По пътя за Сърбия има ли камера след един надлез, че ония ден минах с към 100 от там и май ми се видя в огледалото, че има.

Gligan
03-10-2011, 21:43
Ако имаш предвид изхода през Драгоман със сигурност има патрулка с камера. Обикновено седят или до Автомотор или на ханче Атлантик (там е като надлез).

Jivko7777
03-10-2011, 21:47
Дано да не си абсолютно прав :busted_cop: :cry:

Прав е ;)

old alfist
02-12-2011, 00:26
Могат да си снимат за колкото искат, но за превишение над 9 км/ч вече си в нарушение.

jorko
06-12-2011, 11:05
Могат да си снимат за колкото искат, но за превишение над 9 км/ч вече си в нарушение.

То и за превишение от 1 км/ч пак си в нарушение :busted_cop:

ФЕРАРИСТ
06-12-2011, 11:07
Аз съм малко суетен, и поради обстоятелството че са повишили контрола винаги карам усмихнат и добре изглеждащ......

badmadafaka
06-12-2011, 11:12
То и за превишение от 1 км/ч пак си в нарушение :busted_cop:
Само дето минималното превишение, което подлежи на санкция е 10 км/ч ;)
С камерите има до 3 км/ч "толеранс", който се подважда от скоростта с която са те снимали, тоест излиза, че ако са те снимали с 12 км/ч превишение и подвадят 3-те км/ч толеранс, вече не подлежиш на санкция... :hehehm:

vladev
06-12-2011, 12:07
Само дето минималното превишение, което подлежи на санкция е 10 км/ч ;)
С камерите има до 3 км/ч "толеранс", който се подважда от скоростта с която са те снимали, тоест излиза, че ако са те снимали с 12 км/ч превишение и подвадят 3-те км/ч толеранс, вече не подлежиш на санкция... :hehehm:

Не е 3 км а 3%. При 150 има разлика. :)

rusiq86
06-12-2011, 13:11
Точно 3км са си!

jorko
06-12-2011, 13:31
Само дето минималното превишение, което подлежи на санкция е 10 км/ч ;)
С камерите има до 3 км/ч "толеранс", който се подважда от скоростта с която са те снимали, тоест излиза, че ако са те снимали с 12 км/ч превишение и подвадят 3-те км/ч толеранс, вече не подлежиш на санкция... :hehehm:

Само дето че като за 10 и нагоре си има конкретни глоби, а за 1 до 9 няма конкретна такава, това не значи че не е нарушение и че не могат да те санкционират ;-)

Mind_Control
08-12-2011, 12:59
Вчера някой бая упорито ми звъни на вратата към 10 сутринта. А аз предната вечер си бях легнал в 3 и не бях много адекватен. Ставам, докато се обуя, едно друго, отварям все пак вратата след около 5 мин, като си мисля, че който и да е звънал си е заминал отдавна. Да ама не. Седи един полицай отпред и ми връчва снимка от лятото на морето, как са ме снимали с превишена скорост.

После даже ми се извини, че ме е събудил и в погледа му се четеше искренно съжаление, че точно на него му се е паднало да ми връчва снимката.

Глобата е 150 лв, ако я платя в 14 дневен срок е 105.

Понеже от 5 години нямам нарушение и чаках да минат още две, за да си взема златно талонче- някой знае ли дали това ще се отрази за взимането на спомнатия талон?

Old Fox
08-12-2011, 14:05
Само актовете имат значение за златния талон -фишовете не.

old alfist
08-12-2011, 21:25
За да има някой златен талон, трябва да е голям късметлия.

Geri_ms
09-12-2011, 12:54
Не е 3 км а 3%. При 150 има разлика. :)

3km са. На мен ми връчиха снимка, на която пишеше 82км/ч, а на акта 79км/ч. Глоба 100лв, за малко да е повечко :BIGsmile:, ако ги нямаше 3-те км.

koolio
09-12-2011, 14:38
3km са. На мен ми връчиха снимка, на която пишеше 82км/ч, а на акта 79км/ч. Глоба 100лв, за малко да е повечко :BIGsmile:, ако ги нямаше 3-те км.

Жалба.

Geri_ms
09-12-2011, 15:53
Жалба.

Че не са ми взели 200лв ли? :gruebel: :-D

Бобби
09-12-2011, 16:38
Спасението е да гледаш през шпионката и ако видиш кварталният полицай....няма никой в къщи:)
Те сега тия писма ги разнасят кварталните.....другото спасение е да се сприателиш с него.....както постъпих аз.....от дума на дума няколко бири.....и незнам къде изчезна това писмо:))
Е миналата седмица кола в КАТ регистрирах.....и си мислих, че ще ме одрусат...а ма не за мой късмет...а бе кварталният е пич ...може да се разчита на него:))

koolio
09-12-2011, 16:42
Че не са ми взели 200лв ли? :gruebel: :-D

Заради несъответствието.

Geri_ms
09-12-2011, 17:09
Спасението е да гледаш през шпионката и ако видиш кварталният полицай....няма никой в къщи:)
Те сега тия писма ги разнасят кварталните.....другото спасение е да се сприателиш с него.....както постъпих аз.....от дума на дума няколко бири.....и незнам къде изчезна това писмо:))
Е миналата седмица кола в КАТ регистрирах.....и си мислих, че ще ме одрусат...а ма не за мой късмет...а бе кварталният е пич ...може да се разчита на него:))

Не е вярно, получих от пощата бележка, че имам писмо да хода си го взема. Лошото е, че докато не го вземеш не знаеш от кой е. Вътре бяха снимките и акта.


Заради несъответствието.

То това несъответствие е точно заради толеранса от 3км , който пускат.

badmadafaka
09-12-2011, 17:17
На самата снимка (или по-точно документа който изпращат и който съдържа снимките) е написано, че има толеранс от 3 км/ч.
Защо вечно трябва да се правим на луди и на света вода ненапита при положение, че нарушението е документирано по неоспорим начин..? :-|

Geri_ms
09-12-2011, 17:19
На самата снимка (или по-точно документа който изпращат и който съдържа снимките) е написано, че има толеранс от 3 км/ч.
Защо вечно трябва да се правим на луди и на света вода ненапита при положение, че нарушението е документирано по неоспорим начин..? :-|

На самата снимка си пише км. Но тва няма значение, аз и в двата случая съм виновна при ограничение 50. Идеята е че от камерите които снимат и изкарват и км на снимката, смъкват 3км, т.е. толкова е допускът за отклонение в точността.

Бобби
09-12-2011, 17:48
Не е вярно, получих от пощата бележка, че имам писмо да хода си го взема. Лошото е, че докато не го вземеш не знаеш от кой е. Вътре бяха снимките и акта.



То това несъответствие е точно заради толеранса от 3км , който пускат.
При мене е Вярно......:whistle:....за какво да те лъжа, явно вашият квартален го мързи нещо.....
Когато не чакаш поща....интересно защо се буташ да я взимаш....някой път си патиме от любопитството:))

koolio
09-12-2011, 18:03
На самата снимка (или по-точно документа който изпращат и който съдържа снимките) е написано, че има толеранс от 3 км/ч.
Защо вечно трябва да се правим на луди и на света вода ненапита при положение, че нарушението е документирано по неоспорим начин..? :-|

За спорта.
П.С. Професионална деформация ;).

ФЕРАРИСТ
09-12-2011, 19:27
Спасението е да гледаш през шпионката и ако видиш кварталният полицай....няма никой в къщи
О, йе.......

Alfa User
10-12-2011, 22:53
Само актовете имат значение за златния талон -фишовете не.

Това не е съвсем точно - на мен ми отказаха издаване на "златен" талон именно заради писан фиш преди 6 месеца ...
На Милена - също, но за фиш от преди почти година ...

Derry
11-12-2011, 11:18
За да има някой златен талон, трябва да е голям късметлия.

Или да не кара.

reloading
11-12-2011, 11:44
добре де мен много пъти са ми писали фиш за точно 10км над ограничението, но с радар тип пистолет. Там има ли го тоя аванс от 3км ? И след като не съм на ясно с този факт не споря с полицая. Какво трябва да му кажа като ме спрат и какво трябва да се напише ? защото след като имаш възражение - пишат акт защото фиша няма място за възражение :)



Или да не кара.

аз честно да ти кажа при хора с Златни талони не се качвам :) - това значи че е заклет пешеходец и кара 1 път на високосна година!

VFTI
11-12-2011, 17:09
Аз пък като виден рацер и собственик на Алфа 2.0 да се похваля, че от 1 месец карам със златен талон. ТРябваше да го взема септември още, но не ми го дадоха, защото 1 месец след като бях взел книжка един полицай ми написа фиш за 5лв.:wierdo:...Та изчаках още един месец до октомври, когато навърших 6г. без нарушение.

Рушвети не съм давал, никога. Връзки не съм ползвал, защото нямам. Имам две по-сериозни нарушения, които ми се разминаха с чисто човешко отношение и разговор с полицаите. Извънградско внимавам и гледам да не правя глупости, а градско гледам да съм 100% изряден(маркировка, знаци,ограничения). Много е странно колко много съм променил стила си на шофиране за тези 6г., ама всяко нещо с времето си(+ една снимка от КАТ,която наистина много ме превъзпита:)).

П.П Гонките не ги слагам, но смятам че на подходящото място са нискорискови и заради това не съм имал акт,нарушение и т.н....е сигурно и това ще стане някой ден, ама да не викаме дявола :):):)

BatVas
12-12-2011, 13:38
Аз досега снимка не съм получавал. но предполагам се дължи на факта, че по адресна регистрация все още се водя в Хиподрума (по талоните на колите и по данните при издаване на книжката) иначе вече съм си в Надежда. В хиподрума нямам на представа кой живее сега на стария ми адрес и никой не знае къде живея сега. та така като не ми го връчат мога ли да се прецакам нещо. По принцип си мисля , че нямам картички (не съм нарушавал) ама знам ли ? Все пак съм си давал колата (164-ката) на брадчета. Та като не ми го връчат кво правим. Иначе ми бяха писали един фиш миналата година и едно актче - и двете съм ги платил в срок, като ходих до КАТ не ме пращаха до стаята със снимките. Точки имам бол (33 към момента)

old alfist
12-12-2011, 13:39
Според мен тези 9км/ч. превишение, в които обикновено не глобяват са като толеранс, както се спомена за обиране допустима грешка на измервателните устройства на полицаите или тези на автомобилите, примерно разлика в размера на гумите, някакво необходимо изпреварване, случайно моментно заблейване на водача или някакви други обстоятелства.

Old Fox
13-12-2011, 19:38
Това не е съвсем точно - на мен ми отказаха издаване на "златен" талон именно заради писан фиш преди 6 месеца ...
На Милена - също, но за фиш от преди почти година ...
Странно на съвсем пресен фиш ми издодаха златен талон. Явно зависи от конкретния КАТ.

Furious 155
13-12-2011, 22:55
Странно на съвсем пресен фиш ми издодаха златен талон. Явно зависи от конкретния КАТ.
и дали си водят справка за фишовете или летят ей така...