PDA

View Full Version : Гражданска конфискация



Susscrofa
04-10-2011, 10:45
Борисов: Ще има конфискация на имущество без присъда
http://www.vsekiden.com/103750

Провокиран съм от тази новина да пусна нова тема.

След като първият опит на евровластите да наложат гражданската конфискация в България претърпя неуспех, сега нашият премиер оново заговори за този тип конфискация. Нека да припомня, че при първия опит, самият Борисов беше бламиран от част от своите депутати, които яростно отхвърлиха идеята за конфискацията без присъда.
За мен този вид конфискация е изключително подходящ за нашата действителност. Смятам, че когато някой има 500 000 в сметка, тезор, буркан или къде ли още не, без да може да докаже произходът на тези средства, е редно държавата да конфискува незабавно тези средства без излишно шикалкавене и товарене на съдебната система.
Толкова е простичко и елементарно, караш кола за 300 000, ок, но докажи произхода на своите средства и нещо повече, докажи платил ли си данъци за тези средства.:lupe:
Лично аз се надявам този път ББ да успее да прокара необходимите законодателни промени.

lordliness
04-10-2011, 10:52
Това е така и изглежда справедливо,но така постъпват диктаторските режими,всеки е невинен до доказване на противното и има право на защита.По тази логика ,ако караш кола за 5000 и си на минимална заплата също не може да си я позволиш ,нали-няма да ти стигат дори за гориво.

kolev
04-10-2011, 10:57
а къде отива - всеки е невинен до доказване на противното.
частната собственост трябва да бъде неприкосновена и изземването на лични вещи трябва да е особено трудно за да може да ти се гарантира личната свобода. иначе-диктатура.

fred
04-10-2011, 10:58
Добре е в този случай да се видят конкретните текстове облечени, като правна норма, както би се изразил някой тлъс юриск, като цяло съм за.

Susscrofa
04-10-2011, 11:02
Това е така и изглежда справедливо,но така постъпват диктаторските режими,всеки е невинен до доказване на противното и има право на защита.По тази логика ,ако караш кола за 5000 и си на минимална заплата също не може да си я позволиш ,нали-няма да ти стигат дори за гориво.

Според теб Великобритания е диктаторска държава.:sleepy:

Това с 5000 лева е меко казано смешен пример, и дори не ми се коментира.:lupe:

Kuku
04-10-2011, 11:07
Това едно, а последващия момент със злоупотреби, стопанисване, търгове и т.н. пък е нещо съвсеееееем различно, НО.... :roll:

morfius
04-10-2011, 11:11
Милиционерите да могат да издават присъди и да ги изпълняват, мечтата на школниците симеоновски...
Колеги не кълвете на гол популизъм моля!
Злоупотреби и тормоз на политически и икономически неизгодните - това е целта на занятието, а не борба с престъпността!!!

kolev
04-10-2011, 11:18
Според теб Великобритания е диктаторска държава.:sleepy:

Това с 5000 лева е меко казано смешен пример, и дори не ми се коментира.:lupe:

колега, ти можеш ли да докажеш как си придобил всяко едно нещо - едва ли

някой беше казал - който не познава историята, е обречен да я повтаря. справка - закон за защита на нацията, закон за защита на държавата.

ето от статията

Законът “Попова”, който предвижда конфискация на имущество, придобито по престъпен начин от хора, срещу които няма влезли в сила присъди, ще го има в този му вид, обяви министър-председателя Бойко Борисов.
кой ще каже че имуществото е придобито по престъпен начин....

Susscrofa
04-10-2011, 11:29
Милиционерите да могат да издават присъди и да ги изпълняват, мечтата на школниците симеоновски...
Колеги не кълвете на гол популизъм моля!
Злоупотреби и тормоз на политически и икономически неизгодните - това е целта на занятието, а не борба с престъпността!!!

Този гол популизъм е европейска практика в доста по-развити от нас страни. Не мисля, че е уместно да размахваш някви ДС призраци в тази тема. Конспирациите за функциониращото ДС се разискват вече единствено в кръчмето "синият лъв" зад Народния театър, ако Фандъкова не го е затворла вече.:sleepy:

---------- Post added at 08:29 ---------- Previous post was at 08:27 ----------


колега, ти можеш ли да докажеш как си придобил всяко едно нещо - едва ли

някой беше казал - който не познава историята, е обречен да я повтаря. справка - закон за защита на нацията, закон за защита на държавата.

ето от статията

кой ще каже че имуществото е придобито по престъпен начин....

Аз мога да докажа всяка една стотинка в джоба си, както и всяко свое недвижимо или движимо имущество.
Но се съмнявам, че митничар с къща за 2 000 000 в свиленградско ще успее.

raiders
04-10-2011, 11:32
Аз до сега някаква справедливост за тези известни на всички хора не съм видял. Мисля, че това без съд, присъда и доказателства няма как да стане, но не е само това както каза колегата, има много други начини и хора.

Ако искат да си вършата работата и законите много малко ги стегнат и променат и съда работи нормално ще е прекрасна държава за живеене България. Само си помислете 97% от всички политици и държавници по затворите, всички мутри и тарикати също съдени...

kolev
04-10-2011, 11:37
Аз мога да докажа всяка една стотинка в джоба си, както и всяко свое недвижимо или движимо имущество.
Но се съмнявам, че митничар с къща за 2 000 000 в свиленградско ще успее.
идва кварталния във вас и казва- абе видях през терасата че свети нещо във вас, телевизор ли е, я ми покажи документите. ти си изхвърлил гаранционната карта и касовата бележка и ето, любовницата на кварталния с нов телевизор. това е тоя закон в действие в българия.


Аз до сега някаква справедливост за тези известни на всички хора не съм видял. Мисля, че това без съд, присъда и доказателства няма как да стане, но не е само това както каза колегата, има много други начини и хора.

Ако искат да си вършата работата и законите много малко ги стегнат и променат и съда работи нормално ще е прекрасна държава за живеене България. Само си помислете 97% от всички политици и държавници по затворите, всички мутри и тарикати също съдени...
законите да речем че са ок. проблема е че ченгетата не могат и не знаят как да събират доказателства и затова не може да се образува едно нормално дело.

PEPI-2ALFA
04-10-2011, 11:39
Цитат от статията: "Законът “Попова”, който предвижда конфискация на имущество, придобито по престъпен начин от хора, срещу които няма влезли в сила присъди, ще го има в този му вид, обяви министър-председателя Бойко Борисов." - това не е ли противоречие?
Още: "Да, днес сме ние, няма опасност от нарушаване на демокрацията. А утре, ако са други? Да дойдат да ти вземат къщата, ако след две години съдът ти я върне, през това време тя се разрушила, кой ще ти я плати? Но те, вече толкова са наплашени от България през тези 20 години, че казват: Не, искаме да го има! Добре, ще го има. Ще положим огромни усилия и ще го приемем в този вид. Макар че и те знаят, че това не е точно така" - Ясно, че великите сили ни ползват за опитни мишки, но не ми харесва министър-председателят да ни го начуква в главите толкова явно.

Susscrofa
04-10-2011, 11:49
идва кварталния във вас и казва- абе видях през терасата че свети нещо във вас, телевизор ли е, я ми покажи документите. ти си изхвърлил гаранционната карта и касовата бележка и ето, любовницата на кварталния с нов телевизор. това е тоя закон в действие в българия.

:


законите да речем че са ок. проблема е че ченгетата не могат и не знаят как да събират доказателства и затова не може да се образува едно нормално дело.

Пиши България с главна буква:cheers:
Телевизорът ми струва 1200 лева, заплатата ми е 2 500, или доходът ти като самоосигуряващо се лице на база платените оттеб данъци е 5 000 лева месечно, какъв ти е проблема тогава, никакъв. И недей толкова да издребняваш, не говорим за дребни суми, в законопроекта е заложен праг, мисля, че беше 150 000. Няма да ти вземат айфона, спокойно.:sleepy

Тук ще участват данъчни, ченгетата само ще въвеждат във владение новия собственик в лицето на държавата.

lordliness
04-10-2011, 11:49
Това с 5000 лева е меко казано смешен пример, и дори не ми се коментира.:lupe: Каква е разликата дали въртиш далавери на дребно или едро винаги има потърпевш.Никак не е смешно.За някои хора 5000 е космическа и недостижима сума.

Susscrofa
04-10-2011, 11:53
Цитат от статията: "Законът “Попова”, който предвижда конфискация на имущество, придобито по престъпен начин от хора, срещу които няма влезли в сила присъди, ще го има в този му вид, обяви министър-председателя Бойко Борисов." - това не е ли противоречие?
Още: "Да, днес сме ние, няма опасност от нарушаване на демокрацията. А утре, ако са други? Да дойдат да ти вземат къщата, ако след две години съдът ти я върне, през това време тя се разрушила, кой ще ти я плати? Но те, вече толкова са наплашени от България през тези 20 години, че казват: Не, искаме да го има! Добре, ще го има. Ще положим огромни усилия и ще го приемем в този вид. Макар че и те знаят, че това не е точно така" - Ясно, че великите сили ни ползват за опитни мишки, но не ми харесва министър-председателят да ни го начуква в главите толкова явно.
Споменах вече, че в някои от "великите сили" подобни закони се прилагат доста успешно. Аз напълно разбирам Борисов, натискът върху него е огромен, финансовите интереси могат да смачкат всичко по пътя си.
Не разбирам защо негодувате, имаш 1 000 000, не си плащал данъци, не са наследство, е извинявайте, какво са...............курви, кражби, наркотици.......:sleepy:

kiko73
04-10-2011, 11:55
Хм, те "граждански милиции" въздават правосъдие в едни страни дето им викахме Трети свят едно време. С тая "гражданска конфискация" в НЕразвито гражданско общество като нашето дали няма да стане истинска "гражданска война" накрая. Все ми се върти из главата, че тук думичките "гражданско", "народно" "свободно" и тем подобни се разбират по доста различен начин.
Съвсем наскоро си коментирахме с едни приятелчета - дали някой ще си направи труда да обобщи колко НЕ герберски кметове са получили статут подсъдими или следствени със заведени дела точно няколко месеца преди изборите. Как точно сега им дойде реда, а не преди 1 или 1,5 година примерно? Има и доста, които ГЕРБ си ги припозна и въпреки, че имаше проверки (преди припознаването) срещу тях няма разследвания или заведени дела :lupe:

Susscrofa
04-10-2011, 11:56
Каква е разликата дали въртиш далавери на дребно или едро винаги има потърпевш.Никак не е смешно.За някои хора 5000 е космическа и недостижима сума.

Написах вече, че има праг от шест цифрена сума, не говорим за дребни суми. За тези, които ги е страх оттози законопроект 5 000 лева са дневни пари.:sleepy:

Kuku
04-10-2011, 11:56
Ааааааааааа...... ние защо се сравняваме с 'великите сили' ? :hmm:
Там и много други закони работят :!:

Susscrofa
04-10-2011, 12:00
Ааааааааааа...... ние защо се сравняваме с 'великите сили' ? :hmm:
Там и много други закони работят :!:

Те са "велики" именно, защото прилагат подобни законопроекти.
Няма как един данъчен, митничар, инспектор да разполага с имущество на преуспял бизнесмен. Кое е неясното тук.

Kuku
04-10-2011, 12:06
Неясното е, как този иначе много използван от великите сили закон, ще работи измежду множество други НЕработещи закони у нас?

morfius
04-10-2011, 12:09
Този гол популизъм е европейска практика в доста по-развити от нас страни. Не мисля, че е уместно да размахваш някви ДС призраци в тази тема. Конспирациите за функциониращото ДС се разискват вече единствено в кръчмето "синият лъв" зад Народния театър, ако Фандъкова не го е затворла вече.:sleepy:

И къде ни слагаш нас в развитите държави?
Там поне съда работи и ако някое милиционерче злоупотреби с такъв закон, ощетения ще осъди и държавата и него... и ще получи такива обезщетения, че милиционерчето няма да си намери после работа и в кучкарник.
Докато у нас ... сами си знаем.
А, че ДС работи само се потвърждава от съществуването на такива промити мозъци като теб - които само чакат всеки момент да пропагандират поредното отказване от право и свободи - уж в името на някаква сигурност :evil:

Бобби
04-10-2011, 12:18
Честито завръщане на автора на темата....:lupe:
..:gruebel: повече от две години не съм го срещал из форума:))
п.п. б*си затвора са му наложили:))

lordliness
04-10-2011, 12:21
При перфектните корупционни схеми у нас това ще се окаже поредната безмислица,един двама за назидание и до там.После парите ще потекат в ''правилната'' посока към чиновниците ,а не към държавата

kolev
04-10-2011, 12:22
Те са "велики" именно, защото прилагат подобни законопроекти.
Няма как един данъчен, митничар, инспектор да разполага с имущество на преуспял бизнесмен. Кое е неясното тук.

така се почва, после праг няма да има :D
и що да няма начин да изкараш такива пари, а някакъв милиционер да ти прави сметката, къде отиваш можеби. а за тия с втория /лошия/ начин , певецът го е изпял - "нашата полиция ни пази" :D :D :D

Ранобудниче
04-10-2011, 12:23
... промити мозъци като теб...

Моля, спорът да се води само с аргументи и без квалификации.

kiko73
04-10-2011, 12:45
При перфектните корупционни схеми у нас това ще се окаже поредната безмислица,един двама за назидание и до там.После парите ще потекат в ''правилната'' посока към чиновниците ,а не към държавата

Според мен няма да са 1-2 и няма да са за назидание. Тук ще си работи старата схема "после иди да доказваш, че нямаш сестра", щом не си от наЩе...
На някой друг, освен мен случвало ли му се е да му пишат АКТ от "царски пищов" - на мен два пъти

Susscrofa
04-10-2011, 13:08
Неясното е, как този иначе много използван от великите сили закон, ще работи измежду множество други НЕработещи закони у нас?

Законодателната база в България е изключително добра, просто липсва контрол върху нейното прилагане.:lupe:

PEPI-2ALFA
04-10-2011, 13:13
Законодателната база в България е изключително добра, просто липсва контрол върху нейното прилагане.:lupe:
Ето го отговора на загадката. По-добре изпълнителната власт да наблегне на изпълнението на законите.

Susscrofa
04-10-2011, 13:17
И къде ни слагаш нас в развитите държави?
Там поне съда работи и ако някое милиционерче злоупотреби с такъв закон, ощетения ще осъди и държавата и него... и ще получи такива обезщетения, че милиционерчето няма да си намери после работа и в кучкарник.
Докато у нас ... сами си знаем.
А, че ДС работи само се потвърждава от съществуването на такива промити мозъци като теб - които само чакат всеки момент да пропагандират поредното отказване от право и свободи - уж в името на някаква сигурност :evil:

Защо намесваш органите на МВР, мисля, че тук ще действат данъчни служители. МВР просто ще вкарва във владение новия собственик.
Ти си умно момче, недей с тези квалификации, не ти отиват :))))))).
Искам да вметна, че някой, някъде беше казал : "Свободата, това е с радост да се подчиняваш на определени закони", а аз бих заменил свободата с демокрацията. :sleepy:
Можем, и за ДС да си поговрим, нищо, че не сме в кръчмето "синия лъв".:sleepy:

---------- Post added at 10:17 ---------- Previous post was at 10:14 ----------


Ето го отговора на загадката. По-добре изпълнителната власт да наблегне на изпълнението на законите.

Не става, паричките вече са умело покрити.
Щом имаме извънредно несправедливо забогатяване, имаме нужда и от извередно такова отнемане.
Нали искаме революции, ето ви един вариант за мека и безкръвна революция. При това с благословията на ЕС.

Ramsezsh
04-10-2011, 13:17
Законодателната база в България е изключително добра, просто липсва контрол върху нейното прилагане.:lupe:


Ето го отговора на загадката. По-добре изпълнителната власт да наблегне на изпълнението на законите.

Ето това е "топлата вода".
Ако се следи за спазването на законите няма да ила нужда от такива мерки.



Не става, паричките вече са умело покрити.
Щом имаме извънредно несправедливо забогатяване, имаме нужда и от извередно такова отнемане.
Нали искаме революции, ето ви един вариант за мека и безкръвна революция. При това с благословията на ЕС.

Че ако парите вече са умело покрити какво ще се конфискува?

Susscrofa
04-10-2011, 13:23
Ето това е "топлата вода".
Ако се следи за спазването на законите няма да ила нужда от такива мерки.



Че ако парите вече са умело покрити какво ще се конфискува?

Имущество, фирми, компании............има какво:sleepy:
Горното не е никаква топла вода, а оправдание и страх от по сериозните мерки.

Ramsezsh
04-10-2011, 13:25
Имущество, фирми, компании............има какво:sleepy:
Горното не е никаква топла вода, а оправдание и страх от по сериозните мерки.

И какво пречи новия закон за конфискация на имущество, фирми и компании да не се ползва по-същия начин както закона? Тоест отново да имаме оправдания и страх от сериозните мерки? Нищо!
Тоест се получава отново да се налива от пусто в празно.

Kuku
04-10-2011, 13:55
Законодателната база в България е изключително добра, просто липсва контрол върху нейното прилагане.:lupe:Да и изведнъж, заради новия закон ще започнат да прилагат контрол върху прилагането?! :hmm:
Ти доооообре ли сииииииии........ ?! :?

Susscrofa
04-10-2011, 13:59
И какво пречи новия закон за конфискация на имущество, фирми и компании да не се ползва по-същия начин както закона? Тоест отново да имаме оправдания и страх от сериозните мерки? Нищо!
Тоест се получава отново да се налива от пусто в празно.

Не е така. Законът в сегашния му вид изисква да има повдигнати обвинения за някакво престъпление и едва тогава заработва комисията по отнемане на имущество.

С гражданската конфискация е необходимо нещо толкова чисто и просто, Пенчо тиквата има кола за 1 000 000, чието каско е 60 000 годишно. Тиквата обаче няма договор с работодател, или ако има той е за 400 лева заплата. Ако има бизнес то той е платил данък върху доход от 800 лева месечно.................е откъде са тези пари, от космоса.....................тук дори няма какво да се разследва.:drums:

morfius
04-10-2011, 14:02
Защото това мислене (всеки е виновен до доказване на противното) е присъщо и произлиза от органи на МВР и школата им в Симеоново.
Без работещ съд такъв закон е просто още един инструмент за политически и икономически тормоз върху неудобните (направо на политически рекет си намирисва).

Ramsezsh
04-10-2011, 14:08
Не е така. Законът в сегашния му вид изисква да има повдигнати обвинения за някакво престъпление и едва тогава заработва комисията по отнемане на имущество.

С гражданската конфискация е необходимо нещо толкова чисто и просто, Пенчо тиквата има кола за 1 000 000, чието каско е 60 000 годишно. Тиквата обаче няма договор с работодател, или ако има той е за 400 лева заплата. Ако има бизнес то той е платил данък върху доход от 800 лева месечно.................е откъде са тези пари, от космоса.....................тук дори няма какво да се разследва.:drums:

И пак не съм съгласен, че такова нещо може да има ефект. Просто Пенчо Тиквата си регистрира колата в друга държава и започва да плаща данъци там.
Или още по-лесен начин - при това проверено действащ в момента - Печно Тиквата просто взима на заем от всчките си прятели, познати и роднини фиктивни заеми(документално изготвени разбирасе ), с които може да си докаже доходите. :lupe:
Затова истината е не в налагането на някакви подобни правила, а спазването на съществуващите.

Susscrofa
04-10-2011, 14:13
Да и изведнъж, заради новия закон ще започнат да прилагат контрол върху прилагането?! :hmm:
Ти доооообре ли сииииииии........ ?! :?
Това си го извадил от контекста, с него апострофирах участник, който твърдеше, че в България законодателната база има проблем. За мен тя е добра.
Ако Мишо митничарят има вила за 1 000 000, съгласно сегашния закон, трябва да хванат Мишо за някакво престъпление, например да напляска съседското дете. Едва след това комисията може да му отнема имуществото.
С новия закон ще се направи проста сметка. Мишо взема като държавен служител 700 лева заплата и няма наследство. Мишо не е декларирал допълнителни доходи, нещо повече, като държавен служител той няма и кой знае какви възможности за такива. Изводът е ясен : Мишо е правил пакости, за да се сдобие с тази къща, Мишо няма да го закачаме, той е невинен до доказване на противното, но Мишо няма да може да си ползва къщата, защото му я взема държавата.
Аз съм добре, последния път психоаналитикът ми върна парите за сеанса.:gay[1]:

---------- Post added at 11:13 ---------- Previous post was at 11:09 ----------


И пак не съм съгласен, че такова нещо може да има ефект. Просто Пенчо Тиквата си регистрира колата в друга държава и започва да плаща данъци там.
Или още по-лесен начин - при това проверено действащ в момента - Печно Тиквата просто взима на заем от всчките си прятели, познати и роднини фиктивни заеми(документално изготвени разбирасе ), с които може да си докаже доходите. :lupe:
Затова истината е не в налагането на някакви подобни правила, а спазването на съществуващите.

Автоматично започва проверка на произхода на парите на заемодателите, пък да видим дали те ще се навият да помагат на Пенчо. Тя е на негово име, какво общо тук има мястото на регистриране. Собствеността си е собственост. Единствено пари могат да се скрият в швейцарски банки, но скоро и там всичко ще е ясно, започнаха да дават дискове със сметки и те напред назад.

morfius
04-10-2011, 14:14
Това си го извадил от контекста, с него апострофирах участник, който твърдеше, че в България законодателната база има проблем. За мен тя е добра.
Ако Мишо митничарят има вила за 1 000 000, съгласно сегашния закон, трябва да хванат Мишо за някакво престъпление, например да напляска съседското дете. Едва след това комисията може да му отнема имуществото.
С новия закон ще се направи проста сметка. Мишо взема като държавен служител 700 лева заплата и няма наследство. Мишо не е декларирал допълнителни доходи, нещо повече, като държавен служител той няма и кой знае какви възможности за такива. Изводът е ясен : Мишо е правил пакости, за да се сдобие с тази къща, Мишо няма да го закачаме, той е невинен до доказване на противното, но Мишо няма да може да си ползва къщата, защото му я взема държавата.
Аз съм добре, последния път психоаналитикът ми върна парите за сеанса.:gay[1]:

Мишо просто вади едни пари под масата и изведнъж се оказва, че нищо не му вземат, а Пешо дето има наследство място в съседство изведнъж се оказва, че няма валиден документ за наследник и му вземат мястото та Мишо да си построи още една къща.
Пешо отива на съд с държавата... дали внуците му ще доживеят съдебно решение?
Ако не беше трагично, щеше да е безумно смешно!

Susscrofa
04-10-2011, 14:17
Защото това мислене (всеки е виновен до доказване на противното) е присъщо и произлиза от органи на МВР и школата им в Симеоново.
Без работещ съд такъв закон е просто още един инструмент за политически и икономически тормоз върху неудобните (направо на политически рекет си намирисва).

Никой не казва, че ти си виновен, никой не те осъжда....
Но имуществото и парите са ти с недоказан произход, разбирай, не са твои..........:sleepy:

---------- Post added at 11:17 ---------- Previous post was at 11:15 ----------


Мишо просто вади едни пари под масата и изведнъж се оказва, че нищо не му вземат, а Пешо дето има наследство място в съседство изведнъж се оказва, че няма валиден документ за наследник и му вземат мястото та Мишо да си построи още една къща.
Пешо отива на съд с държавата... дали внуците му ще доживеят съдебно решение?
Ако не беше трагично, щеше да е безумно смешно!

Това са просто предположения........., с които излизаме от сериозната дискусия. :sleepy:

Ramsezsh
04-10-2011, 14:18
Автоматично започва проверка на произхода на парите на заемодателите, пък да видим дали те ще се навият да помагат на Пенчо. Тя е на негово име, какво общо тук има мястото на регистриране. Собствеността си е собственост. Единствено пари могат да се скрият в швейцарски банки, но скоро и там всичко ще е ясно, започнаха да дават дискове със сметки и те напред назад.

И пак не си прав. Заемите не се взимат за крупни суми, а за пори, които могат да бъдат доказани документално. И както виждаш без разследване не става.

morfius
04-10-2011, 14:22
Никой не казва, че ти си виновен, никой не те осъжда....
Но имуществото и парите са ти с недоказан произход, разбирай, не са твои..........:sleepy:

---------- Post added at 11:17 ---------- Previous post was at 11:15 ----------



Това са просто предположения........., с които излизаме от сериозната дискусия. :sleepy:

И като как доказваш произход бре човек?
Нали като възникне спор трябва да се произнесе арбитраж - съда!
Пак питам внуците ще доживеят ли???

А твоите думи, че в страна в която нито един закон не се спазва правилно, има двойни стандарти и жестока корупция до най-ниско ниво, един едничък закон ще се спазва правилно... нима не са предположения?

Susscrofa
04-10-2011, 14:27
И пак не си прав. Заемите не се взимат за крупни суми, а за пори, които могат да бъдат доказани документално. И както виждаш без разследване не става.

Еми хайде измисли трима, които са ти дали назаем общо 1 000 000 и отиди да им кажеш, че ще ги ревизират за това. Да не се окажеш сам в твърдението ти за заемите.:))))
Самата ревизия на прихода и разхода е разследване.

---------- Post added at 11:27 ---------- Previous post was at 11:23 ----------


И като как доказваш произход бре човек?
Нали като възникне спор трябва да се произнесе арбитраж - съда!
Пак питам внуците ще доживеят ли???

А твоите думи, че в страна в която нито един закон не се спазва правилно, има двойни стандарти и жестока корупция до най-ниско ниво, един едничък закон ще се спазва правилно... нима не са предположения?

Приемаме, че щом не са платени данъци за тях и щом лицето няма трудов договор, сега или в миналото, позволяващ му да разполага с подобна сума, няма наследство то те са с недоказан произход....."мръсни пари":sleepy:
Мисля, че пресилваш, тази част с неспазването на законите.

Ramsezsh
04-10-2011, 14:27
Еми хайде измисли трима, които са ти дали назаем общо 1 000 000 и отиди да им кажеш, че ще ги ревизират за това. Да не се окажеш сам в твърдението ти за заемите.:))))
Самата ревизия на прихода и разхода е разследване.

Никой не казва че са трима.
Пак ти казвам, че и в момента това е действаща схема.

morfius
04-10-2011, 14:30
Еми хайде измисли трима, които са ти дали назаем общо 1 000 000 и отиди да им кажеш, че ще ги ревизират за това. Да не се окажеш сам в твърдението ти за заемите.:))))
Самата ревизия на прихода и разхода е разследване.

---------- Post added at 11:27 ---------- Previous post was at 11:23 ----------



Приемаме, че щом не са платени данъци за тях и щом лицето няма трудов договор, сега или в миналото, позволяващ му да разполага с подобна сума, няма наследство то те са с недоказан произход....."мръсни пари":sleepy:
Мисля, че пресилваш, тази част с неспазването на законите.

Боже ... трудов договор за милиони.
Ти къде живееш?
На трудови договори навсякъде са мравките, тия дето мислиш, че ще са жертва на този закон не се занимават с трудови договори (дори да са на държавна работа).
Ей ти го един Доган, консултация за милиони... иди му конфискувай нещо.
И няма конфликт на интереси...
Та пресилвам а?
Ако ти искаш да се откажеш от свободата си ... уж за сигурност помни едно - роба не иска да стане свободен, иска да стане надзирател!

Susscrofa
04-10-2011, 14:32
Никой не казва че са трима.
Пак ти казвам, че и в момента това е действаща схема.

Да, това сега е действаща схема, но това е така, защото сега няма как да се подгонят заемодателите. Най-много да им направят данъчна проверка и да последва финансова санкция. Но ако ги грози и тях конфискация на имуществото, не мисля, че ще стоят така просто нещата.

kolev
04-10-2011, 14:36
Еми хайде измисли трима, които са ти дали назаем общо 1 000 000 и отиди да им кажеш, че ще ги ревизират за това. Да не се окажеш сам в твърдението ти за заемите.:))))
Самата ревизия на прихода и разхода е разследване.

последния път когато герб се напъваха в тая насока, беше точно за събарянето на незаконните постройки и палати по язовирите, собственост на всякакви далавераджии.
и колко от тях събориха, май 1 от веселото село и това е.на колко митничари им бутнаха вилите-нито един. ето списък на ДНСК на строежите подлежащи на събаряне
http://www.dnsk.mrrb.government.bg/UI/RegisterDestruction.aspx
- гараж, лятна кухня, паянтова ограда,склад,външна тоалетна и така нататък. къде ги митничарските вили и що си мислиш че тоя път ще е по-различно.

Kuku
04-10-2011, 14:36
А каква е разликата между доказване на доходи за данъчна проверка и доказване на доходи за конфискувано имущество?!
Те при всички случаи ще са подготвени да ги докажат, ако трябва..... :idea:
Кой събирал десет години от закуски, кой взел от баба си на заем, ама тя жената починала и му оставила наследство 3'000'000лв. за които той да си плати данъка сега и да си измие ръцете.... :?
В кой свят живееш ти, ми е много чудно....

nickyto
04-10-2011, 14:36
Добри или лоши, но закони си имаме ! То, цяла България знаеше за "цар Киро" и богатствата му придобити по незаконен път, само тези, които трябва да следят за спазването на законите нищо незнаят. Нито прокуратурата, нито полицията, нито данъчни... никой не го закачаше. Явно си е бил чист като сълзица за тях.... За всичките тея години след 89-та се смениха толкова много закони и всеки път ни облъчваха с красиви обещания, но... уви !
И каква е гаранцията, че новия закон ще лови незаконно забогателите, а няма да се ползва за лично разчистване на сметки или неудобни ? Или просто правителството за пореден път ще се опитва да замаже очите на брюкселските бюрократи симулирайки активност.
Аз лично не вярвам, че от тая трънка ще изкочи зайче !

Susscrofa
04-10-2011, 14:39
Боже ... трудов договор за милиони.
Ти къде живееш?
На трудови договори навсякъде са мравките, тия дето мислиш, че ще са жертва на този закон не се занимават с трудови договори (дори да са на държавна работа).
Ей ти го един Доган, консултация за милиони... иди му конфискувай нещо.
И няма конфликт на интереси...
Та пресилвам а?
Ако ти искаш да се откажеш от свободата си ... уж за сигурност помни едно - роба не иска да стане свободен, иска да стане надзирател!

Ако някой е работил 25 години, и е вземал 10 - 15 000 месечно възнаграждение, защо да не може да построи вила за 600 000 например. Та дори и повече, ако е семеен. Имам такъв съсед по вила. Работеше в световната ядрена......... МАЕЕ май беше абревиатурата.
За Доган е съвсем друга темата. Няма как да има конфликт на интереси, след като законът за конфликт на интереси е публикуван след като той е взел хонорара. Май ти искаш да конфискуваме без законово основание за това.:sleepy:
Аз искам справедливост, защото бедността няма да съсипе нашето общество, но липсата на справедливост е способна да съсипе всяко едно общество. :sleepy:

Kuku
04-10-2011, 14:41
Ааааа, ти уверено мислиш, че тези конфискации ще са в "полза" на държавата???
Или просто искаш да се натрие носа на някои богаташчета? :roll:

Ramsezsh
04-10-2011, 14:41
Да, това сега е действаща схема, но това е така, защото сега няма как да се подгонят заемодателите. Най-много да им направят данъчна проверка и да последва финансова санкция. Но ако ги грози и тях конфискация на имуществото, не мисля, че ще стоят така просто нещата.

Не четеш какво пиша. Заемите са с доходи, които за доказуеми.
Та затова ти казвам, че подобни закони не вършат работа. Ако приложението на закона (какъвто и да е) не се следи ефект никакъв. Така просто се дава властта на държавата да прави каквото иска, което не е добър вариант. Още повече като погледнем последните 20 години на преход, в които властимащите (сини, червени, жълти и т.н.), в полза на собствения си интерес натвориха и продължават да творят един куп простотии, заобикаляйки закона.


Ааааа, ти уверено мислиш, че тези конфискации ще са в "полза" на държавата???
Именно.

Susscrofa
04-10-2011, 14:44
А каква е разликата между доказване на доходи за данъчна проверка и доказване на доходи за конфискувано имущество?!
Те при всички случаи ще са подготвени да ги докажат, ако трябва..... :idea:
Кой събирал десет години от закуски, кой взел от баба си на заем, ама тя жената починала и му оставила наследство 3'000'000лв. за които той да си плати данъка сега и да си измие ръцете.... :?
В кой свят живееш ти, ми е много чудно....

Имущество за 2 000 000 не може да бъде доказано със закуски, бабата също трябва да има платени данъци за тези средства, самото наследство се декларира мислещи мой съфорумецо.
Живея в света на онези чиновници в ЕС, които искат от нас този закон.:sleepy:

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:42 ----------


Ааааа, ти уверено мислиш, че тези конфискации ще са в "полза" на държавата???
Или просто искаш да се натрие носа на някои богаташчета? :roll:

Аз не бих се определил като беден......не ме интересува натриване на носа.
Именно заради богаташите с доказан произход на парите се нуждаем от този закон.
А в чия полза да са.........

Kuku
04-10-2011, 14:46
Ми ето де - не го е декларирал до сега и сега при проверката го декларира, плаща му данъците, плаща мижавата глоба и го хващат за ауспуха на новата му кола струваща 500'000лв..... сешшшш ли се?!
По-доволен ли ще се чувстваш, че някой е декларирал и е платил данък за 3'000'000лв., като целта на тая операция е да укрие други 10'000'000лв.?
А данъка после къде отива?

Ramsezsh
04-10-2011, 14:49
А в чия полза да са.........

Ха сети се де...
Със сигурност не и на държавата. Може на нейни представители в момента на придобиването, но не и на държавата, която сме всички ние. Просто, както всички средства в нашата държава тези ще изчезнат като лед на августовско слънце.

Susscrofa
04-10-2011, 14:50
Не четеш какво пиша. Заемите са с доходи, които за доказуеми.
Та затова ти казвам, че подобни закони не вършат работа. Ако приложението на закона (какъвто и да е) не се следи ефект никакъв. Така просто се дава властта на държавата да прави каквото иска, което не е добър вариант. Още повече като погледнем последните 20 години на преход, в които властимащите (сини, червени, жълти и т.н.), в полза на собствения си интерес натвориха и продължават да творят един куп простотии, заобикаляйки закона.


Именно.

Напротив, ти не четеш, заемът е нещо, което може да се проследи лесно, да не говорим, че е необходим и договор, освен ако не говориш за некви лихвари. Движението на големи потоци от пари се открива лесно. Но страхът от проверка ще действа силно отблъскващо за тези "заемодатели". Няма да се съгласяват лесно да стават фиктивни такива.:sleepy:
Ти декларираш че имаш 1 000 000 - ок, те са в банката и са с доказан произход. После казваш, че си дал от тях 500 000 назаем на Пешо, ама нали тези в твоите сметки трябва да са намалели с толкова.
В много дребни подробности изпаднахме.
Има и по хитри хватки от заема, но няма да ги описвам тук.:sleepy:

---------- Post added at 11:50 ---------- Previous post was at 11:49 ----------


Ха сети се де...
Със сигурност не и на държавата. Може на нейни представители в момента на придобиването, но не и на държавата, която сме всички ние. Просто, както всички средства в нашата държава тези ще изчезнат като лед на августовско слънце.

Това е просто предположение........:lupe:

morfius
04-10-2011, 14:52
ЕС не иска от нас това ... ЕС иска работеща съдебна и полицейска система.
Това го искат нашите милиционерчета... че да си гарантират върха на хранителната пирамида за десетилетия напред.
Щом искаш да си роб и да те управляват надзиратели... твоя воля, но не се учудвай, че не изпадаме във възторг от подобни мераци.

Ramsezsh
04-10-2011, 14:53
Има и по хитри хватки от заема, но няма да ги описвам тук.:sleepy:

Абсолютно вярно. Мога да дам още десетина варианта, които документално ще бъдат чисти. :smile:
-----




Това е просто предположение........:lupe:

Което предположение, се доказва в историята на 20 годишния ни преход. В който всеки краде и вика дръжте крадеца.

Susscrofa
04-10-2011, 14:55
Ми ето де - не го е декларирал до сега и сега при проверката го декларира, плаща му данъците, плаща мижавата глоба и го хващат за ауспуха на новата му кола струваща 500'000лв..... сешшшш ли се?!
По-доволен ли ще се чувстваш, че някой е декларирал и е платил данък за 3'000'000лв., като целта на тая операция е да укрие други 10'000'000лв.?
А данъка после къде отива?

Хаха, става забавно. Нали самата баба приживе е плащала данъци, нали трябва да има следи за тези пари.......това да не е сандъче със златни монети изкопано от иманяри.
Тази описаната операция нещо не я разбрах, а и не знам защо започна да говориш за укриване на данъци, отклоняваш се малко.
Не го е декларирал до сега........има срокове, ако не знаеш.......това не е "концерт по желание"

---------- Post added at 11:55 ---------- Previous post was at 11:54 ----------


ЕС не иска от нас това ... ЕС иска работеща съдебна и полицейска система.
Това го искат нашите милиционерчета... че да си гарантират върха на хранителната пирамида за десетилетия напред.
Щом искаш да си роб и да те управляват надзиратели... твоя воля, но не се учудвай, че не изпадаме във възторг от подобни мераци.

Това мнение е заблуждаващо и не отговаря на истината.:sleepy:

Kuku
04-10-2011, 14:57
Аха.... да :biggrin:

Susscrofa
04-10-2011, 14:58
Абсолютно вярно. Мога да дам още десетина варианта, които документално ще бъдат чисти. :smile:
-----





Което предположение, се доказва в историята на 20 годишния ни преход. В който всеки краде и вика дръжте крадеца.

Ако проверяващите са "печени" ще те набарат......, но разбира се, може и да не те хванат.
Трябва да опитваме до крайния успех, другото е примирение и свикване със статуквото.

Kuku
04-10-2011, 15:03
Защо говоря за укриване на данъци???

Верно става СМЕХ :biggrin:

Ramsezsh
04-10-2011, 15:04
Ако проверяващите са "печени" ще те набарат......, но разбира се, може и да не те хванат.
Трябва да опитваме до крайния успех, другото е примирение и свикване със статуквото.

За да има успех нещо, то трябва да бъде поставено на законови основи. Проблема тук отново опира до контрола за спазването на законите. Един такъв закон би имал резон тогава, когато законността по някакъв начин се спазва. Иначе отивам към друго. Логично е - когато строиш къща първо копаеш основите, пък накрая лепиш тапети. Не почваш по обратния ред.
Колкото до проверяващите - всичко е въпрос на изчисления :smile:.

morfius
04-10-2011, 15:09
Това мнение е заблуждаващо и не отговаря на истината.:sleepy:

Докажи го!

Susscrofa
04-10-2011, 15:12
За да има успех нещо, то трябва да бъде поставено на законови основи. Проблема тук отново опира до контрола за спазването на законите. Един такъв закон би имал резон тогава, когато законността по някакъв начин се спазва. Иначе отивам към друго. Логично е - когато строиш къща първо копаеш основите, пък накрая лепиш тапети. Не почваш по обратния ред.
Колкото до проверяващите - всичко е въпрос на изчисления :smile:.

Съгласен съм.
Нали всичко ще се регламентира със закон. Върховенство ще има той, а дали той се е изпълнявал правилно, ще може да се произнася съдът.
Точно сега е времето за този закон, после ще е късно.
В противен случай, ще стане като с досиетата. Една безкрайна черна дупка, която вечно служи за оправдание на неможещи, постоянно лаещи и труднореализиращи се "псевдподисиденти":sleepy:

Kuku
04-10-2011, 15:14
Точно, сега е времето за детската лапаница, че може да няма втори мандат.... :roll:

morfius
04-10-2011, 15:15
Съгласен съм.
Нали всичко ще се регламентира със закон. Върховенство ще има той, а дали той се е изпълнявал правилно, ще може да се произнася съдът.
Точно сега е времето за този закон, после ще е късно.
В противен случай, ще стане като с досиетата. Една безкрайна черна дупка, която вечно служи за оправдание на неможещи, постоянно лаещи и труднореализиращи се "псевдподисиденти":sleepy:

И като злоупотреби овластения милиционер ... внуците ще доживеят ли съдебно решение... питам вече 3 страници?
На кретен (чети какви съвети раздава Боко) който може да съветва ЕС да провеждат геноцид срещу собствения си народ, да му се даде такава власт означава доброволно да се върнем в ранния феодализъм!

Susscrofa
04-10-2011, 15:23
Докажи го!

Законопроектът е одобрен от Европейската комисия и от Венецианската комисия.
В доклада за напредъка......., като най силна страна на това правителство в борбата с организираната престъпност и корупцията е споменат именно този законопроект.:sleepy:
Нямам достъп до сканирани документи, които да ти пратя.:))))))))))

---------- Post added at 12:23 ---------- Previous post was at 12:19 ----------


И като злоупотреби овластения милиционер ... внуците ще доживеят ли съдебно решение... питам вече 3 страници?
На кретен (чети какви съвети раздава Боко) който може да съветва ЕС да провеждат геноцид срещу собствения си народ, да му се даде такава власт означава доброволно да се върнем в ранния феодализъм!

От уважение към институциите в Р. България не приемам подобни квалификации.
Мисля, че геноцида го провеждат тези, които се страхуват от приемането на този закон.

Kuku
04-10-2011, 15:23
Иска ми се, веднага щом обнародват в Държавен Вестник този закон, да отидеш при Цар Киро и да го заплюеш в лицето, като мафиот и престъпник...... :biggrin:

Susscrofa
04-10-2011, 15:26
Иска ми се, веднага щом обнародват в Държавен Вестник този закон, да отидеш при Цар Киро и да го заплюеш в лицето, като мафиот и престъпник...... :biggrin:

Ще пишем и за ромите и за ксенофобията и за много други неща, има време, нека сега се съсредоточим върху темата.

:lupe:

Kuku
04-10-2011, 15:28
Е, че Цар Киро не е ли по темата?
Доказал ли е доходите си?
Платил ли е данъците си?
А не е като да няма пари, нали?
Значи е престъпник и трябва да му конфискуват всичкото имущество, в размер до доказаните доходи!

Абе, я заеби тия работи - ти само ходи му плесни един шамар за назидание.... :biggrin: :biggrin: :biggrin:

morfius
04-10-2011, 15:40
Милиционерщина в действие:

Пример 1 -
Върховният съд сложи край на абсурдно дело за грабеж
След година и девет месеца ходене по мъките
Върховният съд сложи край на абсурдно дело за грабеж
"Припознатият" от обвинението като извършител Максим Савов, окончателно обявен за невинен (http://www.mediapool.bg/%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D 1%8F%D1%82-%D1%81%D1%8A%D0%B4-%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%B1%D1%81%D1%83%D1%80%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%B6-news184701.html)

Пример 2 - Цветан Цветанов призова младите да си стоят на село (http://www.mediapool.bg/%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD-%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE-news184699.html)

Пример 3 - За малко повече от 2 месеца
Шефката на Градския съд издала над 1700 разрешения за подслушване (http://www.mediapool.bg/%D1%88%D0%B5%D1%84%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%8A%D0%B4-%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-1700-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D 0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%B2%D 0%B0%D0%BD%D0%B5-news184676.html)

И на тези ли се очаква да дадем власт да се разпореждат с имуществото ни на общо основание???

---------- Post added at 15:40 ---------- Previous post was at 15:37 ----------


Законопроектът е одобрен от Европейската комисия и от Венецианската комисия.
В доклада за напредъка......., като най силна страна на това правителство в борбата с организираната престъпност и корупцията е споменат именно този законопроект.:sleepy:
Нямам достъп до сканирани документи, които да ти пратя.:))))))))))

---------- Post added at 12:23 ---------- Previous post was at 12:19 ----------



От уважение към институциите в Р. България не приемам подобни квалификации.
Мисля, че геноцида го провеждат тези, които се страхуват от приемането на този закон.

Уважение?!?
Уважение към някой който съветва лидери на европейски държави да отнемат пенсиите на хората за да си оправят бюджета, да си стабилизират банките и т.н.?
Кретенизма дето ни излага пред белия свят не заслужава уважение!

kiko73
04-10-2011, 21:43
Законопроектът е одобрен от Европейската комисия и от Венецианската комисия.
В доклада за напредъка......., като най силна страна на това правителство в борбата с организираната престъпност и корупцията е споменат именно този законопроект.:sleepy:
Нямам достъп до сканирани документи, които да ти пратя.:))))))))))

---------- Post added at 12:23 ---------- Previous post was at 12:19 ----------



От уважение към институциите в Р. България не приемам подобни квалификации.
Мисля, че геноцида го провеждат тези, които се страхуват от приемането на този закон.

Нарцисизъм+цинизъм+тотална простотия - тези качества на представляващите институциите ли уважаваш? Ти в България ли живееш? Ако да, не забелязваш ли, че тези лица вече все по-трудно могат да се отъждествяват с институциите, които представляват

nickyto
05-10-2011, 07:05
Поредните ояли се с власт. Така ги налегна нарцисизма та почнаха акъл да раздават по света. Първо очилатото американско колежанче, а сега и баш шефа. Ама тоо... сигурно щот всичко тук ни е в ред.

Susscrofa
05-10-2011, 09:03
Нарцисизъм+цинизъм+тотална простотия - тези качества на представляващите институциите ли уважаваш? Ти в България ли живееш? Ако да, не забелязваш ли, че тези лица вече все по-трудно могат да се отъждествяват с институциите, които представляват

Уважавам институциите, те съдържат това, което хората са избрали, мнозинството е излъчило педставители, които да ръководят инститциите. Да, аз живея в България. Тези хора са институция в момента, в който хората ги изберат. Така функционира демократчният модел, ти какво предлагаш........ето сега идват избор и ще има възможност да подменим хората управляващи институциите, но аз н смятам, че на този етап можем излъчим по качествен "матриал".:starwars:

Kuku
05-10-2011, 09:45
Какво ще промениш?

bager
05-10-2011, 15:13
Мда... (http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/10/05/niama-kak-da-se-otnemat-imotite-na-car-kiro.130417)
Няма как, никога няма как...или???

RPWWD
20-10-2011, 22:40
Електрификация плюс експроприяция е равно на социализъм :tooth:

Доко
20-10-2011, 23:28
Мда... (http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/10/05/niama-kak-da-se-otnemat-imotite-na-car-kiro.130417)
Няма как, никога няма как...или???

Или има как...!!! http://www.dnes.bg/stranata/2011/10/20/butat-kyshtite-na-car-kiro-vzeha-mu-i-luksoznite-koli.131817#13191424119101&if_height=298 ;-)

morfius
21-10-2011, 21:05
Мда... (http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/10/05/niama-kak-da-se-otnemat-imotite-na-car-kiro.130417)
Няма как, никога няма как...или???

Е дали няма как или подобни неща се ползват точно за да почнем да искаме сами да си дадем поредната свобода уж за сигурност?

Susscrofa
21-10-2011, 21:14
Е дали няма как или подобни неща се ползват точно за да почнем да искаме сами да си дадем поредната свобода уж за сигурност?

Както вече го бях написал някъде: "свободата означава с радост да се подчиняваме на определени правила".

И не виждам що за свобода е това да харчиш повече отколкото си изкарал, при това без да си ползвал кредит и да имаш наследство. Явно е, че разликата в парите идва по-незаконен начин, което автоматично би трябвало да те лишава от правото да бъде твоя.:busted_cop:

morfius
23-10-2011, 23:08
От привърженик на тоталитаризма, да отбира от свободи не очаквам.