PDA

View Full Version : ББ спаси Европа от кризата....!!!!!!



myato
04-10-2011, 19:36
http://www.novatv.bg/news/view/2011/10/04/21601/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2:-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%95%D0%A1-%D1%81-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%BD%D 0%B8-%D0%B1%D1%8E%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D1%82-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82%D 0%B5-%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5/

:death: Мале,жив да не бех ........:rotfl:

nickyto
04-10-2011, 19:44
Ама що са резнали аплаузите от клипа... не ми е ясно ?!?

Mind_Control
04-10-2011, 19:44
Човека се стреми да ни докара до европейски доходи :D

code
04-10-2011, 19:52
Става въпрос за наглите гърци и е абсолютно прав! Щели да им опрощават милиарди дългове - откъде-накъде, да се стегнат малко и с 1000Е заплати няма да умрат.

Mind_Control
04-10-2011, 19:53
Става въпрос за наглите гърци и е абсолютно прав! Щели да им опрощават милиарди дългове - откъде-накъде, да се стегнат малко и с 1000Е заплати няма да умрат.

Ами, честно казано предпочитам министър председателя ни да издейства и на България заеми, които после да ни бъдат опростени, но да имаме минимална заплата 700 Е. Вместо да ми се оправдава, колко сме добре и минималната заплата да е 140 Е.

Евала на гърците!!

fred
04-10-2011, 20:26
България е малка за капацитета на ББ, той е за световен лидер, мдаааа:brickwall:

Ramsezsh
04-10-2011, 21:15
Нещо ми се струва, че се бъзикате с бат Супермен.
Света е голям - колко ленти може да среже, колко първи копки да направи....

kiko73
04-10-2011, 21:15
Па тоо нашиО си е хипер-мега икономически капацитет.... МА вие не знаете ли бе алоУУУУ - той е измислил макроикономиката брей, също и глобалното затопляне - да може после да го спре и да го провъзгласят за Спасителя!

nickyto
04-10-2011, 21:19
Преди години Тодор Колев се чудеше "как ще ги стигнем американците", но ББ откри как да настигнем европейците !

Ramsezsh
04-10-2011, 21:21
Преди години Тодор Колев се чудеше "как ще ги стигнем американците", но ББ откри как да настигнем европейците !

В грешка си. бат Супермен откри как те да ни стигнат-:evil:

code
04-10-2011, 21:28
Ами, честно казано предпочитам министър председателя ни да издейства и на България заеми, които после да ни бъдат опростени, но да имаме минимална заплата 700 Е. Вместо да ми се оправдава, колко сме добре и минималната заплата да е 140 Е.

Евала на гърците!!
Нищо няма в ситуацията им за "евала". ;) Ако ги оставят направо са живи-умрели.

пп Все едно да викаш "евала" на циганите дето не могат/не искат да си платят тока.

GALIN4O
04-10-2011, 21:37
Ехх ако можеше бат Бойко да направи нещо по въпроса със спасяването на Европа от кризата, то тогава "галинчо" вместо 500лв. заплатка щеше да взема 5000.

nickyto
05-10-2011, 07:40
В грешка си. бат Супермен откри как те да ни стигнат-:evil:

Е, уреди ли ги с нашенски заплати и пенсии - направо ги е затрил ! Ама това пък може и да е някой секретен план на Супер Бойко да освободи цивилизовани територи, които да заселим с нашенски мангалчета /че много станаха тук/.

Susscrofa
05-10-2011, 08:56
Ами, честно казано предпочитам министър председателя ни да издейства и на България заеми, които после да ни бъдат опростени, но да имаме минимална заплата 700 Е. Вместо да ми се оправдава, колко сме добре и минималната заплата да е 140 Е.

Евала на гърците!!

Нека изчакаме още една-две години и тогава да споделим, дали бихме искали да имаме финансовото състояние на Гърция.

---------- Post added at 05:56 ---------- Previous post was at 05:46 ----------


[url]:death: Мале,жив да не бех ........:rotfl:

Има нещо, което не разбирам в нашия маталитет и начин на мислене. Никога не сме доволни, винаги сме готов да се подиграваме, обожаваме сами да си скапваме работата.
Не виждам какво нередно или ненормално е казал Борисов, да, той наистина го прави по неговия си леко инфантилен и бъзиклийски начин, но казва самата истина. Когато той поиска да вдига пенсии и заплати от ЕС се надига вой до небесата, а сега лигавата Гърция ще я спасяваме всички.
Когато нашите политици галантно мълчат по станишевско-куневски модел, ние сме недоволни, сега когато някой казва истината такава, каквато е, ние отново сме недоволни и ехидничим.
Борисов ясно казва следното нещо: "не мерите с еднакъв аршин господа европейски чиновници", но го прави по неговия си начин и с неговия си речник.
Не харесвахме меката китка Станишев, не харесвахме н.в. Кобурга, царят на мълчанието, не харесвахме сърдития мини диктатор Костов, а сега не харесваме народняшкия езиковед Бойко.........е кво искаме.....:gas:

myato
05-10-2011, 09:57
Нека изчакаме още една-две години и тогава да споделим, дали бихме искали да имаме финансовото състояние на Гърция.

---------- Post added at 05:56 ---------- Previous post was at 05:46 ----------



Има нещо, което не разбирам в нашия маталитет и начин на мислене. Никога не сме доволни, винаги сме готов да се подиграваме, обожаваме сами да си скапваме работата.
Не виждам какво нередно или ненормално е казал Борисов, да, той наистина го прави по неговия си леко инфантилен и бъзиклийски начин, но казва самата истина. Когато той поиска да вдига пенсии и заплати от ЕС се надига вой до небесата, а сега лигавата Гърция ще я спасяваме всички.
Когато нашите политици галантно мълчат по станишевско-куневски модел, ние сме недоволни, сега когато някой казва истината такава, каквато е, ние отново сме недоволни и ехидничим.
Борисов ясно казва следното нещо: "не мерите с еднакъв аршин господа европейски чиновници", но го прави по неговия си начин и с неговия си речник.
Не харесвахме меката китка Станишев, не харесвахме н.в. Кобурга, царят на мълчанието, не харесвахме сърдития мини диктатор Костов, а сега не харесваме народняшкия езиковед Бойко.........е кво искаме.....:gas:

Колега,стилистиката ти на разсъждения е на редовият мрънкач.Аз имам претенции да съм от действащите хора,както в миналото,така и сега,а и в бъдеще."Селският" език е за общуване в "селска" държава.Нека не се излагаме допълнително и в Европейски мащаб.Това,че не виждаш нищо нередно в подобно изказване е силно притеснително.С подобни изцепки даваме допълнително основание да ни третират с "друг аршин".Да не говарим,че на Европа и е "изгоряло ухото" за нас.
Причините за кризата в световен мащаб са чудесно известни на тези,от които зависи и нейното приключване,но тя няма да приключи преди да се постигнат резултатите,за които е предизвикана.
Ако някой е искал действително да повиши заплати и пенсии,никакъв ЕС не може да го спре.Стига глупави оправдания.
Също така ми е много интересно,защо толкова се натискахме да помагаме на "братския гръцки народ",като сме толкова далновидни.
Колкото до това,какъв стил на управление харесвам,ще се изразя така:Харесвам управлението на политически субекти,които имат ясна програма(не визия - те от тази думичка се изприщвам) представена в предизборния период и които,след като съм гласувал за тях и влезнат във властта,изпълняват тази програма.Докато това не се случи,аз се чуствам длъжен да им държа сметка.Това се нарича "Гражданско общество".

Айде със здраве!

Mind_Control
05-10-2011, 10:51
Нищо няма в ситуацията им за "евала". ;) Ако ги оставят направо са живи-умрели.

пп Все едно да викаш "евала" на циганите дето не могат/не искат да си платят тока.

Да, ама така са си опекли работата, че няма да ги оставят :)

Susscrofa
05-10-2011, 11:17
Колега,стилистиката ти на разсъждения е на редовият мрънкач.Аз имам претенции да съм от действащите хора,както в миналото,така и сега,а и в бъдеще."Селският" език е за общуване в "селска" държава.Нека не се излагаме допълнително и в Европейски мащаб.Това,че не виждаш нищо нередно в подобно изказване е силно притеснително.С подобни изцепки даваме допълнително основание да ни третират с "друг аршин".Да не говарим,че на Европа и е "изгоряло ухото" за нас.
Причините за кризата в световен мащаб са чудесно известни на тези,от които зависи и нейното приключване,но тя няма да приключи преди да се постигнат резултатите,за които е предизвикана.
Ако някой е искал действително да повиши заплати и пенсии,никакъв ЕС не може да го спре.Стига глупави оправдания.
Също така ми е много интересно,защо толкова се натискахме да помагаме на "братския гръцки народ",като сме толкова далновидни.
Колкото до това,какъв стил на управление харесвам,ще се изразя така:Харесвам управлението на политически субекти,които имат ясна програма(не визия - те от тази думичка се изприщвам) представена в предизборния период и които,след като съм гласувал за тях и влезнат във властта,изпълняват тази програма.Докато това не се случи,аз се чуствам длъжен да им държа сметка.Това се нарича "Гражданско общество".

Айде със здраве!

Като чета "стилиния" ти "градски" пост бих искал да направя някои уточнения:
Доколкото на мен ми е известно, програма има, но изпълнението на една програма никога не е на 100 %. Успешна е една програма, ако бъде изпълнена в рамките на 70 %. Всяка една програма се разписва при прогнозиране на различни сценарии, на различни условия, при които тя ще бъде изпълнявана. Никой не беше прогнозирал, че кризата ще бъде толкова тежка. Терминът "визия" е страхотен, защото съдържа в себе си поглед малко по -далеч в бъдещето, извън рамките на времето съдържащо се в един управленски мандат. Това е първото правителство, което поглежда и работи извън рамките на своя мандат.
Снобарията при говоренето най-ясно се усещаше при тройната коалиция, там често чувахме употребеният и от теб израз "политически субект". Това е любимият израз на А. Доган. Лично аз симпатизирам повече на "селянин", който се държи като такъв, отколкото на "гражданин", който е изтупал сламките от зад...ка си вчера и днес започва да лее "градски" слова.:fish:

Не вярвам в конспиративни теории, те са за хора, които търсят лесни отговори. Това го вмъквам, относно съжденията ти касаещи кризата. От икономическа криза никой не печели.

morfius
05-10-2011, 11:21
Не вярвам в конспиративни теории, те са за хора, които търсят лесни отговори. Това го вмъквам, относно съжденията ти касаещи кризата. От икономическа криза никой не печели.

Тия дето печелят хич не ги интересува дали вярваш...
Прост пример - виденовата хиперинфлация, докато масовия българин си изгуби спестяванията, определени известни на обществото екземпляри изтеглиха огромни кредити, обърнаха ги във валута и после върнаха 1/1000 от тях.
И това е най-простия начин да се печели от криза.

То за това има една стара сентенция - криза се предизвиква когато бедните трябва да платят лукса на богатите.

Susscrofa
05-10-2011, 12:03
Тия дето печелят хич не ги интересува дали вярваш...
Прост пример - виденовата хиперинфлация, докато масовия българин си изгуби спестяванията, определени известни на обществото екземпляри изтеглиха огромни кредити, обърнаха ги във валута и после върнаха 1/1000 от тях.
И това е най-простия начин да се печели от криза.

То за това има една стара сентенция - криза се предизвиква когато бедните трябва да платят лукса на богатите.

Това е недоказуемо.
Когато са взети кредитите, не е имало хиперинфлация. Това, че тя се случва е чисто и просто случайност. Говоря за конкретния случай.
Искам само да вметна, че всички неизплатени апартаменти от времето на соца, притежавани от обикновени хора, бяха изплатени на стара стойност с по една вноска.
И не забравяй, че има значение в каква валута е бил изтеглен кредита.
Мисля, че и много богати хора тогава изгоряха със спестявания.
При криза като цяло всички губят, но някои повече от други.
Разбира се има и хора, които са спечелили, но да се твърди, че нещо е било умишлено предизвикано е като да вярвам, че група хора с качулки се събират в стар ренесансов дворец и определят световните събития.
:humpx:

morfius
05-10-2011, 12:18
Ти, че го играеш провокатор е ясно отдавна ... ама не се прави на паднал от Марс, няма смисъл :naughty:

От кризи се печели на много нива... пример 2 ри, огромна мултинационална компания, идва кризата... намаляват се заплати на редови служители, а изведнъж се оказва, че има мултимилионна печалба.
Която се разпределя между акционерите.
Та какво се получава?

myato
05-10-2011, 12:54
Като чета "стилиния" ти "градски" пост бих искал да направя някои уточнения:
Доколкото на мен ми е известно, програма има, но изпълнението на една програма никога не е на 100 %. Успешна е една програма, ако бъде изпълнена в рамките на 70 %. Всяка една програма се разписва при прогнозиране на различни сценарии, на различни условия, при които тя ще бъде изпълнявана. Никой не беше прогнозирал, че кризата ще бъде толкова тежка. Терминът "визия" е страхотен, защото съдържа в себе си поглед малко по -далеч в бъдещето, извън рамките на времето съдържащо се в един управленски мандат. Това е първото правителство, което поглежда и работи извън рамките на своя мандат.
Снобарията при говоренето най-ясно се усещаше при тройната коалиция, там често чувахме употребеният и от теб израз "политически субект". Това е любимият израз на А. Доган. Лично аз симпатизирам повече на "селянин", който се държи като такъв, отколкото на "гражданин", който е изтупал сламките от зад...ка си вчера и днес започва да лее "градски" слова.:fish:

Не вярвам в конспиративни теории, те са за хора, които търсят лесни отговори. Това го вмъквам, относно съжденията ти касаещи кризата. От икономическа криза никой не печели.

В "стилният" ми "градски" пост,селянин и силски са поставени в кавички,именно защото не смятам за обидно нито да си селянин,нито родът ти да произхожда от село.Както се казва в един хубав стар филм:"Всички сме от село."
Ако поне едни управляващи бяха изпълнили поне 20% от обещанията си,нямаше да водим сега подобен разговор.
Не знам дали са били пропоци,но има група от икономисти,прогнозирали настоящите събития доста отдавна.В този ред на мисли се сети,защо ми се драйфа от политическо "визионерство".
Колкото до поглеждането извън рамките на мандата,може и да се бъркам,но г-н премиерът направи заявка да ни управлява още поне 30 години.Явно става дума за ясновидство.
Използвах терминът "политически субект",тъй като в политическия живот участват не само партии.Използването на термина от Доган показва,че е запознат с политическата действителност.
Никога не ме е притеснявала сламата в задника и цървулите,а плявата в главата.
Аз също не вярвам в конспиративни теории,а във фактология.

Susscrofa
05-10-2011, 12:57
Ти, че го играеш провокатор е ясно отдавна ... ама не се прави на паднал от Марс, няма смисъл :naughty:

От кризи се печели на много нива... пример 2 ри, огромна мултинационална компания, идва кризата... намаляват се заплати на редови служители, а изведнъж се оказва, че има мултимилионна печалба.
Която се разпределя между акционерите.
Та какво се получава?

По всичко личи, че си далеч от знанието как точно функционира една компания.
Печалбата се отразява върху премиите, тя рядко касае възнаграждението заложено в даден трудов договор. Дай конкретен пример с намалени заплати и компания на печалба в края на годината. А и в крайна сметка, нали говориш за свобода на избор, като ти намалят заплата, напускаш. Това е свободен пазар на труда, така функционира той.
За 10 ти път може би ми отправяш квалификация......(в рамките на 5 години)
Не знам аз какъв съм, но ти на моменти се объркваш....тези последните постове са тежко левичарски........та в този ред на мисли, ми е трудно да определя, кой точно е провокаторът.:humpx:

Kuku
05-10-2011, 14:06
Майко мила.... :hmm:

fred
05-10-2011, 14:19
Типичен пример при кризата на ипотечните книжа в САЩ и последвалите фалити на банки зад океана а и в Европа е:-та висшето ръководство на разни фалирали институции, налапа огромни премиални, друга част отива при одиторите, а останалите духат супата :humpx:

GALIN4O
05-10-2011, 19:23
По всичко личи, че си далеч от знанието как точно функционира една компания.
Печалбата се отразява върху премиите, тя рядко касае възнаграждението заложено в даден трудов договор. Дай конкретен пример с намалени заплати и компания на печалба в края на годината. А и в крайна сметка, нали говориш за свобода на избор, като ти намалят заплата, напускаш. Това е свободен пазар на труда, така функционира той.
За 10 ти път може би ми отправяш квалификация......(в рамките на 5 години)
Не знам аз какъв съм, но ти на моменти се объркваш....тези последните постове са тежко левичарски........та в този ред на мисли, ми е трудно да определя, кой точно е провокаторът.:humpx: Конкретен пример с намалени заплати и компания на печалба няма как да ти дам, защото ще ме уволнят:yes: Обаче примери за това има много. Най общо казано, където и да съм работил до сега всеки така наречен работодател, а не ПАРИДАТЕЛ се оправдава с кризата само и само да не ти даде някой лев, а в същото време си купува поредния автомобил за стотина хиляди.

fred
05-10-2011, 19:27
Нека изчакаме още една-две години и тогава да споделим, дали бихме искали да имаме финансовото състояние на Гърция.

---------- Post added at 05:56 ---------- Previous post was at 05:46 ----------



:
И след 20 години няма да бъдем Гърция по много причини, тоест никога няма да паднем като нея, от положението, което сме в момента имам предвид.Обзалагам се на каквото се каже :duel:

renyx
05-10-2011, 20:03
Май се сдобихме с павлин2.suscofa биби колко е добър го обяснявай на децата.

Linkestis
05-10-2011, 20:42
.....
Искам само да вметна, че всички неизплатени апартаменти от времето на соца, притежавани от обикновени хора, бяха изплатени на стара стойност с по една вноска.
....

Заставаш ли зад думите си или..?
Кои се обърка?Ти които си платил апартамента или родителите ти имат къса памет?

TishO
05-10-2011, 20:57
много коментари има писани и не ми се чете ама от това на което хвърлих едно око разбрах че секи оплюва бат Боико хубаво секи си има мнение ама за мен Борисов е най добре справящия се до сега от предшествениците си то не бяха царе не бяха цигани да ни оправляван незнам си ки още вии ко искате за една година и аидееее станахме кат другите ем не става толкова западнала и скапана държава сме че дока се надигнем поне леко ще минат няколко години за мен лично аз съм доволен от бат Борисов какво е направил до сега понеже тои поне направи нещо и се опитва да го направи ако иска и най големия мафиот да е не ме интересува да краде не със шепите ами със кофите ако иска защото секи вика едно време баи Тошо не е крал за секи е имало и е било супер.Да за секи е имало ама той колко е окрал никои незнае тука креи търговище в средата на балкана има един строеж недовършен едно имение ама става дума за нещо грандиозно голямо а зградата е щяла да бъде резиденция на бай Тошо.!!! Така че за мен Бойко Борисов може да е сякав ама до сега той е направил повече от всички преди него зети заедно.Така че предпочитам него пред ДПС-то !!!!!!!!

Ранобудниче
05-10-2011, 21:48
Май се сдобихме с павлин2.suscofa биби колко е добър го обяснявай на децата.


Всъщност, Павлин също може да пише. И с удоволствие ще констатирам, че го е установил, когато се случи.

Независимо кому се харесва и кому не, всеки има право на гледна точка. Както и свободата да я изрази.

Благодаря.

Susscrofa
05-10-2011, 22:05
Май се сдобихме с павлин2.suscofa биби колко е добър го обяснявай на децата.

Когато започнах да пиша тук, ти май не си бил регистриран. :prescription:
Аз не внушам на никой, че ББ е добър, коментираме конкретно негово изказване, в което аз не намирам нищо нередно или смешно.

fred
05-10-2011, 22:05
Май се сдобихме с павлин2.suscofa биби колко е добър го обяснявай на децата.

Той и преди беше тук, като родени от една майка са :prescription:

Susscrofa
05-10-2011, 22:09
Конкретен пример с намалени заплати и компания на печалба няма как да ти дам, защото ще ме уволнят:yes: Обаче примери за това има много. Най общо казано, където и да съм работил до сега всеки така наречен работодател, а не ПАРИДАТЕЛ се оправдава с кризата само и само да не ти даде някой лев, а в същото време си купува поредния автомобил за стотина хиляди.

Това означава, че ти нямаш такъв пример. Да се обвързва скъпата кола на шефа със заплатите на служителите в една фирма е несериозно, освен ако не говорим за адвокатска кантора с трима служители.:mobile:

---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:07 ----------


Заставаш ли зад думите си или..?
Кои се обърка?Ти които си платил апартамента или родителите ти имат къса памет?

Защо да не заставам зад думите си? Но не мога да разбера добре последното изречение. Моля, поясни го.

fred
05-10-2011, 22:16
От нашата криза спечелиха всички тия, дето източиха сума ти държавна пара под всякакви форми (ужким частни банки, финансови посредници, фирми на изхода и входа на всяко едно държавно предприятие и т.н), разадаха я на когото трябва и така.Само това стига.А да не говорим за тия, дето взеха левови кредити при курс 1 долар= 11 лв. и след три-четири години го върнаха с долари по курс 1 долар = 3000 лв., да не говорим, че много и не бяха въобще върнати де.
А обикновения човек нищо не спечели, защото нямаше нито пари нито информация.При това при инфлацията спестяванията му се стопиха набързо, левовите и прочее.

Susscrofa
05-10-2011, 22:32
От нашата криза спечелиха всички тия, дето източиха сума ти държавна пара под всякакви форми (ужким частни банки, финансови посредници, фирми на изхода и входа на всяко едно държавно предприятие и т.н), разадаха я на когото трябва и така.Само това стига.А да не говорим за тия, дето взеха левови кредити при курс 1 долар= 11 лв. и след три-четири години го върнаха с долари по курс 1 долар = 3000 лв., да не говорим, че много и не бяха въобще върнати де.
А обикновения човек нищо не спечели, защото нямаше нито пари нито информация.При това при инфлацията спестяванията му се стопиха набързо, левовите и прочее.
Не разбирам защо ти е необходима криза, за да източваш държавни пари.
Кредитните милионери спечелиха заради фалита на банките, те просто не върнаха кредитите.
Продължавам да твърдя, че от световни финансови кризи почти никой няма полза. Виж от локални военни конфликти, или локални финансови кризи има сметка.

fred
05-10-2011, 22:37
Да-не върнаха парите (отделно парите на банките в основата си част, над 90% бяха държавни, нищо че някои се кичеха с етикети "частни").Тези пък, които пък върнаха нещичко (в лева) също бяха на сметка.
Аз не твърдя, че тая криза е умишлено (през 1996)предвидена и дългосрочно планирана на 100%.Просто така се развиха нещата и хора, които бяха наясно и знаеха какво ще последва се възползваха.Във всяка финансова криза печелят кръг спекуланти, които излизат много по богати от кризата.Това се дължи на връзки, предварителна информация и какво ли не.

myato
05-10-2011, 23:01
За да не говорим за конспирации,моля - http://antipropaganda.comxa.com/Krizata.html

Не е ли смешно решението на ББ на фона на прочетеното?

morfius
06-10-2011, 01:18
Я проверете какво значат термините - виртуални пари, виртуални пазари, капиталов резерв и пак ми говорете, че кризата не е предизвестена/предизвикана.
И при 2 та варианта, богатите излизат по-богати, бедните, по-бедни... а средната класа се свива.
И последното е най-опасното в картинката, защото тя е гръбнака на съвременното общество.
Ако се свие под определена норма либералната демокрация спира да работи.

Susscrofa
06-10-2011, 08:53
За да не говорим за конспирации,моля - http://antipropaganda.comxa.com/Krizata.html

Не е ли смешно решението на ББ на фона на прочетеното?

В по-голямата си част тези анализи са верни, но доколкото хвърлих бегъл поглед са изброени причини, но не мисля, че това е направено с умисъл.:pain:

---------- Post added at 05:53 ---------- Previous post was at 05:46 ----------


Я проверете какво значат термините - виртуални пари, виртуални пазари, капиталов резерв и пак ми говорете, че кризата не е предизвестена/предизвикана.
И при 2 та варианта, богатите излизат по-богати, бедните, по-бедни... а средната класа се свива.
И последното е най-опасното в картинката, защото тя е гръбнака на съвременното общество.
Ако се свие под определена норма либералната демокрация спира да работи.

Веднага проверявам, утре ще си ги преговоря и после ще ти предам домашното си.:big_bow_down:
Нямаш данни, колко от богаташите и фирмите фалират и губят огомни суми пари и колко от тях увеличават финансовият си ресурс и завладяват нови пазари. Не мисля, че средната класа в западноевропейските страни намалява. Бедните винаги си остават бедни, но ако говорим за бедни държави, на тях понякога им се позволява да се доразвият малко повечко, ако слушкат, ако ли не им се набива канчето :knock:
Виртуалният свят е част от реалния свят, просто общуването и взаимоотношенията се осъществяват с други средства и нещат се развиват с по-голяма скорост.

Mind_Control
06-10-2011, 10:25
Хубаво де, не разбирате ли, че за да може една малка част от света да е добре (Европа и Щатите), то останалата част трябва да работи за тяхното благополучие. Няма как по целия свят да има жизнен стандарт, като в Германия. Дори теоритично не е възможно.

myato
06-10-2011, 10:51
В по-голямата си част тези анализи са верни, но доколкото хвърлих бегъл поглед са изброени причини, но не мисля, че това е направено с умисъл.:pain:

---------- Post added at 05:53 ---------- Previous post was at 05:46 ----------



Веднага проверявам, утре ще си ги преговоря и после ще ти предам домашното си.:big_bow_down:
Нямаш данни, колко от богаташите и фирмите фалират и губят огомни суми пари и колко от тях увеличават финансовият си ресурс и завладяват нови пазари. Не мисля, че средната класа в западноевропейските страни намалява. Бедните винаги си остават бедни, но ако говорим за бедни държави, на тях понякога им се позволява да се доразвият малко повечко, ако слушкат, ако ли не им се набива канчето :knock:
Виртуалният свят е част от реалния свят, просто общуването и взаимоотношенията се осъществяват с други средства и нещат се развиват с по-голяма скорост.

Ами за това материалче се сетих,а има и много други,но това не е предмет на темата.

Виртуалните пари са база за реални спекулации.
Ако ви се чете си потърсете материали за фондовите пазари и се "позабавлявайте".Голям купон е......

---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:42 ----------


Хубаво де, не разбирате ли, че за да може една малка част от света да е добре (Европа и Щатите), то останалата част трябва да работи за тяхното благополучие. Няма как по целия свят да има жизнен стандарт, като в Германия. Дори теоритично не е възможно.

Точно така.Голямата врътка обаче е,че в момента тече и преразпределение на средствата за производство в глобален мащаб с промяна на центъра към Азиатската икономическа зона и съответния упадък на старите центрове-Европа и Щатите.Така също са във възход и някои икономики от Кенсиански тип в Южна Америка.

Susscrofa
06-10-2011, 11:09
Ами за това материалче се сетих,а има и много други,но това не е предмет на темата.

Виртуалните пари са база за реални спекулации.
Ако ви се чете си потърсете материали за фондовите пазари и се "позабавлявайте".Голям купон е......

---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:42 ----------



Точно така.Голямата врътка обаче е,че в момента тече и преразпределение на средствата за производство в глобален мащаб с промяна на центъра към Азиатската икономическа зона и съответния упадък на старите центрове-Европа и Щатите.Така също са във възход и някои икономики от Кенсиански тип в Южна Америка.
Да, и за това ти казвам, че с този анализ не доказа, че кризата е предизвикана умишлено, а просто, че е резултат от неправилни политики.
Виртуални пари има точно толкова, колкото има и виртуален секс.
И ти твърдиш, че промяната на както ти го определи "средства за производство" (каквото и да означава това) е нечий умишлен ход?

myato
06-10-2011, 12:07
Да не би да е случайно?

И не,за тенденциозни действия говоря при представителите на неолиберализма.

Susscrofa
06-10-2011, 12:51
Да не би да е случайно?

И не,за тенденциозни действия говоря при представителите на неолиберализма.

Аз смятам, че са естествени процеси. Икономическите центрове се менят, няма вечни такива. Но, има възможност тези, които губят позиции да се опитват да управляват тези процеси и дори да създават, било то локални военни или пък финансови кризи, за да запазят статуквото, но в никакъв случай световна икономическа криза.
Мисля, че все още сме далеч от сценарии описващи огромни, засягащи почти цялата свветовна икономика картелни споразумения. За да се случи това е необходимо играчите да бъдат малко на брой. Все още нямаме такова мащабно сливане на по- малки корпорации в големи такива, но се върви точно в тази посока.
За мен неолиберализмът е добър. Аз мисля, че има два варианта, единият е да има държава навсякъде и другият е тя да липсва навсякъде, така както е при неолиберализма. Междинен вариант, какъвто виждаме все по-често в развитите западноевропейски страни (и САЩ), при който имаме непълна, неясна, некоординирана и често неадекватна намеса на държавата в пазарните отношения е голяма грешка, която ще гръмне като бушо рано или късно.:kicking:

Kuku
06-10-2011, 13:19
Виртуални пари има точно толкова, колкото има и виртуален секс.А разликата е, че първото си е жива преебавката :wc:

myato
06-10-2011, 18:57
Аз смятам, че са естествени процеси. Икономическите центрове се менят, няма вечни такива. Но, има възможност тези, които губят позиции да се опитват да управляват тези процеси и дори да създават, било то локални военни или пък финансови кризи, за да запазят статуквото, но в никакъв случай световна икономическа криза.
Мисля, че все още сме далеч от сценарии описващи огромни, засягащи почти цялата свветовна икономика картелни споразумения. За да се случи това е необходимо играчите да бъдат малко на брой. Все още нямаме такова мащабно сливане на по- малки корпорации в големи такива, но се върви точно в тази посока.
За мен неолиберализмът е добър. Аз мисля, че има два варианта, единият е да има държава навсякъде и другият е тя да липсва навсякъде, така както е при неолиберализма. Междинен вариант, какъвто виждаме все по-често в развитите западноевропейски страни (и САЩ), при който имаме непълна, неясна, некоординирана и често неадекватна намеса на държавата в пазарните отношения е голяма грешка, която ще гръмне като бушо рано или късно.:kicking:

До колкото всичко случващо се е в съгласие с неолибералната теория,да можем да приемем,че при неолиберална икономика,това е естествен процес или по скоро предизвестен.
Вярвам,че си забелязал достатъчно конфликти от военен и друг тип в изминалите около 10 години,като честотата им се увеличава.
Транснационалните корпорации отдавна са факт и няма никаква нужда от картелни споразумения,макар че и те вероятно са налице,само дето никой няма да дойде да ни го вдене в ушите.
Твърдейки,че за теб неолиберализма е добър,трябва да си направим извода,че си представител на едрия капитал.Ако това не е така,то следва,че си в дълбока грешка относно икономическата база на социалната си прослойка.Неолибералната икономика води средният бизнес към удребняване,дребният,към пролетаризиране,а пролетариата,към маргинализиране.
Страните в Европа,които са оцацали работата са точно с либерални икономики.

Kuku
06-10-2011, 19:07
А по-просто казано - на един акъл си с Бойко :idea:

fred
06-10-2011, 19:38
За да не говорим за конспирации,моля - http://antipropaganda.comxa.com/Krizata.html

Не е ли смешно решението на ББ на фона на прочетеното?

Не само е смешно, ами и е неграмотно и цинично.

nickyto
08-10-2011, 17:08
http://www.webcafe.bg/id_393847539_Ahilesovata_usta_na_Boyko_Borisov_se_ otvori_i_v_Praga :stumm::shutup:

fred
08-10-2011, 18:33
Ахилесова уста е много точно

nickyto
08-10-2011, 18:53
Аграрна страна сме. Селяндури ни управляват...

Бобби
09-10-2011, 00:34
Аграрна страна сме. Селяндури ни управляват...

Добре би било да бяхме аграрна...но не сме и такава....нямаме селскостопанска продукция...
Моля, моля...селяните отдавна са граждани...:)))

nickyto
09-10-2011, 06:46
Добре би било да бяхме аграрна...но не сме и такава....нямаме селскостопанска продукция...
Моля, моля...селяните отдавна са граждани...:)))

Вярно е че селянина избяга от село, ама селото не бяга от него... :bash: те т`ва е селяндура.

nickyto
09-10-2011, 13:30
http://30dumi.eu/2011/10/dw-smeshnosramnostrashno-2/

nickyto
17-10-2011, 13:30
http://30dumi.eu/2011/10/podigravka-s-inteligentnostta-na-ba-lgarina/ :falos2::moon:

Mind_Control
17-10-2011, 17:01
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4201551


Той Бойко бил прав, а вие оплюхте човека :)

myato
17-10-2011, 17:35
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4201551


Той Бойко бил прав, а вие оплюхте човека :)

А,сакън.Ние си знаем,че дори когато е седнал,пак е прав.:respect::devil:

nickyto
17-10-2011, 19:41
Аааа... сакън, без лоши думи за бат Супермен ! От две години насам ни оправя. То и европейците ще ги оправи. Ей на, на крака му дойдоха да благодарят за безценните съвети де`т им даде ! :pokey: