PDA

View Full Version : ЗА ХОРА С ГРАЖДАНСКА ПОЗИЦИЯ, ОТНОСНО ПРОБЛЕМИТЕ .............



ZZR
07-10-2011, 09:41
Цитат от друг форум:

08.10 (събота)
19.00ч.
гр. София
Пилоните на НДК

След 22 години тежко боледуване почина Народното доверие.
Благодарение усилията на лекуващите екипи (нашите правителства), пациентът почина с подобрение.
Zamunda.net и Обединени непартийни органиции (ОНО), Ви призовават да се включите към траурното факелно шествие и погребението на покойното Народно доверие.
Ковчегът ще бъде изложен за поклонение от 19.00 ч. пред пилоните на НДК. По-късно с факелно шествие, катафалката ще се предвижи по бул. "Васил Левски", площад "Народно събрание" до Паметника на Незнайния войн, където ще се отслужи опело.
В събота погребваме Народното доверие, но и Народното търпение е на смъртен одър.
Все още има шанс да го спасим!
Или няма клинична пътека за това?
От опечалените близки и роднини на покойника.
ОНО: Black legion MC, Гражданско сдружение "Сила", Съюз за свободен интернет(Zamunda), АРГО, Сдружение на частните детективи.

Препратка към оригинала:http://forum.moto-zone.bg/index.php/topic,64940.585.html

Susscrofa
07-10-2011, 09:59
Цитат от друг форум:

08.10 (събота)
19.00ч.
гр. София
Пилоните на НДК

След 22 години тежко боледуване почина Народното доверие.
Благодарение усилията на лекуващите екипи (нашите правителства), пациентът почина с подобрение.
Zamunda.net и Обединени непартийни органиции (ОНО), Ви призовават да се включите към траурното факелно шествие и погребението на покойното Народно доверие.
Ковчегът ще бъде изложен за поклонение от 19.00 ч. пред пилоните на НДК. По-късно с факелно шествие, катафалката ще се предвижи по бул. "Васил Левски", площад "Народно събрание" до Паметника на Незнайния войн, където ще се отслужи опело.
В събота погребваме Народното доверие, но и Народното търпение е на смъртен одър.
Все още има шанс да го спасим!
Или няма клинична пътека за това?
От опечалените близки и роднини на покойника.
ОНО: Black legion MC, Гражданско сдружение "Сила", Съюз за свободен интернет(Zamunda), АРГО, Сдружение на частните детективи.

Препратка към оригинала:http://forum.moto-zone.bg/index.php/topic,64940.585.html

Поредната безмислена сбирка, имаща за цел да внуши, че изборите са безмислени и, че нищо не зависи от гласоподавателите.
Нали е умряло доверието.........как така все още има шанс да го спасите.?:guillotine:

Stoyan Georgiev
07-10-2011, 10:06
Поредната безмислена сбирка, имаща за цел да внуши, че изборите са безмислени и, че нищо не зависи от гласоподавателите.
Нали е умряло доверието.........как така все още има шанс да го спасите.?:guillotine:

очуден съм, че очакваш последователна и логическа мисъл :)

Susscrofa
07-10-2011, 10:11
очуден съм, че очакваш последователна и логическа мисъл :)

Еми, опитвам се да вникна малко и да разбера, каква точно е целта на едно такова начинание.

digitalundgrd
07-10-2011, 10:21
От това, което аз прочитам, ще се спасява търпението - за него е шанса...Доверието е умряло ;)

..."Народното търпение е на смъртен одър.
Все още има шанс да го спасим!..."

morfius
07-10-2011, 12:05
Аман от търпение... щото много търпим за това сме на тоя хал!
Поредните дето пращат парата в свирката, жалко...

ФЕРАРИСТ
07-10-2011, 12:46
Все повече мой познати казват "гласувахме за тия, гласувахме за ония, ся и за Биби гласувахме и нещата не стават по добре".......напълно ги разбирам защо няма да идат......всъщност знам......предоставено е да се гласува не за нещо добро, а за по малкото зло.....което не е правилно....

fade
07-10-2011, 13:08
Ей в тази статийка (http://www.capital.bg/light/lica/2011/09/15/1156885_pokolenieto_e/) (или задълбочен анализ) виждам аз отговорите на мноо въпроси!
Дългичка е, но не съжалявам за нито една секунда от времето в което я четох и препропчитах.
Иван Кръстев направо ме улучи в десятката с нея! :tooth:

Susscrofa
07-10-2011, 13:11
Все повече мой познати казват "гласувахме за тия, гласувахме за ония, ся и за Биби гласувахме и нещата не стават по добре".......напълно ги разбирам защо няма да идат......всъщност знам......предоставено е да се гласува не за нещо добро, а за по малкото зло.....което не е правилно....

А дали прблемът Ви не е, че винаги гласувате за "различното" и се лутате като риба в кръгъл аквариум.:fish:

myato
07-10-2011, 13:43
А дали прблемът Ви не е, че винаги гласувате за "различното" и се лутате като риба в кръгъл аквариум.:fish:
Ми нямаме си Републиканци,че да гласуваме за тях.:devil:
От друга страна,лично за себе си сам спокоен,защото тези,за които съм гласувал,никога не са управлявали и с малки изключения не можах да видя до какви маскари могат да се развият.:gangstah:

Susscrofa
07-10-2011, 13:46
Ми нямаме си Републиканци,че да гласуваме за тях.:devil:
От друга страна,лично за себе си сам спокоен,защото тези,за които съм гласувал,никога не са управлявали и с малки изключения не можах да видя до какви маскари могат да се развият.:gangstah:

Като завъртя лентата на политческия спектър, се сещам за три по сериозни играча, които не са управлявали: АТАКА, Новото време и РЗС..............:tooth:
Грешиш, че си нямаме републиканци......

Ramsezsh
07-10-2011, 13:47
Човек трябва да гласува с мисъл в главата, а не по почина на червените бабички - за нашите, а за съжаление една огромна част от електората гласува точно по този начин - сини, червени и друга боя бабички.

starata alfa
07-10-2011, 13:59
важното е да се гласува,хората които не гласуват нямат право нито да критикуват нито да се оплакват.ако не беше важно гласуването мислите ли ,че цигани и турци щяха да се редят пред урните да гласуват?избирателният закон е така направен ,че процента негласували се разпределя пропорционално между тези които влязат в парламента партии.следователно негласувайки-ти подкрепяш всички които са в парламента=харесваш и подкрепяш всички.с негласуването си оставяш съдбата си в чужди ръце,а тези които гласуват под строй по горе ги споменах.еми като се оставяш в ръцете на цигани и турци що ги плюеш?отиди и гласувай не се превръщай в малцинство в своята родина БЪЛГАРИНО

myato
07-10-2011, 14:08
важното е да се гласува,хората които не гласуват нямат право нито да критикуват нито да се оплакват.ако не беше важно гласуването мислите ли ,че цигани и турци щяха да се редят пред урните да гласуват?избирателният закон е така направен ,че процента негласували се разпределя пропорционално между тези които влязат в парламента партии.следователно негласувайки-ти подкрепяш всички които са в парламента=харесваш и подкрепяш всички.с негласуването си оставяш съдбата си в чужди ръце,а тези които гласуват под строй по горе ги споменах.еми като се оставяш в ръцете на цигани и турци що ги плюеш?отиди и гласувай не се превръщай в малцинство в своята родина БЪЛГАРИНО

:th_up:

Mind_Control
07-10-2011, 14:11
Ей в тази статийка (http://www.capital.bg/light/lica/2011/09/15/1156885_pokolenieto_e/) (или задълбочен анализ) виждам аз отговорите на мноо въпроси!
Дългичка е, но не съжалявам за нито една секунда от времето в което я четох и препропчитах.
Иван Кръстев направо ме улучи в десятката с нея! :tooth:

Интересна е статията. Но честно казано не мисля, че света ще е по различен дори през 2050.

И преди и сега всеки обича да седне с приятели на бира и цаца на брега на морето и да сваля мацки и не мисля, че много от това ще се промени. Дори най- заклетия компютърджия предпочита да прави нещо друго интересно, а не да кисне пред ПС-то.

Susscrofa
07-10-2011, 14:12
Човек трябва да гласува с мисъл в главата, а не по почина на червените бабички - за нашите, а за съжаление една огромна част от електората гласува точно по този начин - сини, червени и друга боя бабички.

Не съм съгласен с теб. Червените бабички са гласоподаватели като всички останали. И гласуват с ясна мисъл, изразяваща се в носталгия по-миналото, когато имаха поне веднъж месечно да дадат на внучетата по 20 кинта, както и да се лекуват спокойно.
Демокрацията е нещо велико, именно заради това, че всеки гласува за своя интерес, а не заради нечий друг интерес. Поне така е на теория.:go:

morfius
07-10-2011, 14:14
Принципа на гласуване "червена бабичка" е тъп та вдлъбнат, защото ползващите го не виждат през емоцията си, че тия за които гласуват нямат никакво намерение да направят нищо за избирателите.

Ramsezsh
07-10-2011, 14:15
Не съм съгласен с теб. Червените бабички са гласоподаватели като всички останали. И гласуват с ясна мисъл, изразяваща се в носталгия по-миналото, когато имаха поне веднъж месечно да дадат на внучетата по 20 кинта, както и да се лекуват спокойно.
Демокрацията е нещо велико, именно заради това, че всеки гласува за своя интерес, а не заради нечий друг интерес. Поне така е на теория.:go:

Носталгията не помага на бъдещето.
А да гласуваш по носталгия, по нещо отишло си, означава да обречеш и останалите да гледат с носталгия по нещо не толкова добро, вместо да се мисли как да се оправят нещата.


Принципа на гласуване "червена бабичка" е тъп та вдлъбнат, защото ползващите го не виждат през емоцията си, че тия за които гласуват нямат никакво намерение да направят нищо за избирателите.

Че такъв е принципа на гласуване и на сините бабички.

ФЕРАРИСТ
07-10-2011, 14:20
важното е да се гласува,хората които не гласуват нямат право нито да критикуват нито да се оплакват
Тва ще рече ли че човек отива да гласува само и само за да си спечели правото да критикува.......щото реално от 89та досега само технологиите са се променили в живота ни, другото си е на същия хал....


ако не беше важно гласуването мислите ли ,че цигани и турци щяха да се редят пред урните да гласуват?
Аз не знам защо си мислиш че циганите изгарят от желание да гласуват.......безплатно......аз не мога някак си да повярвам че цялата махала ще се грабне и с мерак и желание ще иде до урните, с вяра в светлото бъдеще......за 20-30 лв на човек може и да го направи, но иначе надали......
При турците и по специално тия дурци дето се има впредвид, гласуването е машинален рефлекс, в голямата си част дори и не знаят за кого го правят, което автоматично обезмисля акта......


следователно негласувайки-ти подкрепяш всички които са в парламента=харесваш и подкрепяш всички.с негласуването си оставяш съдбата си в чужди ръце
Ми аз и гласувайки ги подкрепям, щото с малки изключения 20 години едни и същи мърсоли щъкат из парламента......


еми като се оставяш в ръцете на цигани и турци що ги плюеш?отиди и гласувай не се превръщай в малцинство в своята родина БЪЛГАРИНО
Колега, съжалявам но аз не мога да бъда манипулиран на етническа тема, и когато някой медии и социологически проучвания ми кажат че видиш ли турци и цигани гласували 80-90% и едва ли не ние сме малцинство......
Или пък че съм вкарвал с това турци в парламента - колко са циганите там - нито един мисля - колко турци има - 20-25-30 души.......на фона на двеста и кусур "българи" не е кой знае кво?
И аз често си поплювам ББ, ЦЦ, СД, и сите там, но това ти не би го тълкувал че "плюя българите".......
Стария еврейски принцип действа и тука - разделяй на БГ - цигани и турци, и владей.......
Ми при мен тва не мое да мине.....


А дали прблемът Ви не е, че винаги гласувате за "различното" и се лутате като риба в кръгъл аквариум.
Ако гласувахме за правилното, все си мисля че това щеше да си проличи някак си.......

Susscrofa
07-10-2011, 14:30
Принципа на гласуване "червена бабичка" е тъп та вдлъбнат, защото ползващите го не виждат през емоцията си, че тия за които гласуват нямат никакво намерение да направят нищо за избирателите.

Еми не мисля така, не вярвам толкова много хора да гласуват само от някакви глупави идеали или носталгия, явно си имат интерес.
Сините бабички имат реституционен интерес или пък нещо друго.

---------- Post added at 11:30 ---------- Previous post was at 11:28 ----------


Носталгията не помага на бъдещето.
А да гласуваш по носталгия, по нещо отишло си, означава да обречеш и останалите да гледат с носталгия по нещо не толкова добро, вместо да се мисли как да се оправят нещата.



Че такъв е принципа на гласуване и на сините бабички.

Ама чакай малко, никой няма да гласува, за да му бъде по-добре на някой в бъдещето, това не е сериозно. Политиците и управляващите са тези, които трябва да хвърлят по едно око и в бъдещето. Да не говрим, че тези бабички получаваха по-добри надбавки над пенсиите при "техните" си хора.

morfius
07-10-2011, 14:30
Е ти ако щеш вярвай... аз понеже съм го виждал тоя принцип в действие ти казвам от опит :tooth:

Нали и герб на подобен начин си дигнаха % а на парламентарните ... с помощта на Доган.

Susscrofa
07-10-2011, 14:34
Е ти ако щеш вярвай... аз понеже съм го виждал тоя принцип в действие ти казвам от опит :tooth:

Нали и герб на подобен начин си дигнаха % а на парламентарните ... с помощта на Доган.

Е не ги разбирам тези дълбоко законспирирани взаимоотношения между партиите. Явно са малцина тези, които ги разбират: Твоя милост, Солаков, Ифандиев и Яне Янев.:tooth:

starata alfa
07-10-2011, 14:34
николай е прав,можеби не се изразих правилно но нямах като идея да налагам етническата нотка като лоша практика.всички знаем че точно тези 20,25 или 30 турци в парламента години наред водени от техния сокол управляваха България.но това е така защото ние им позволяваме .нали се сещате че при 90%гласували нищо няма да зависи от СОКОЛА.ама иначе го плюят всички.в марка държава като нашата мислите ли че има нужда повече от 5-6 партии а ние имаме над 2000.голяма част от хората няма да отидат и на тези избори.англичаните са го измислили преди векове/разделяй и владей/също така /прост народ-слаба държава/и колкото и някои да се обиждат от това истината е такава

Susscrofa
07-10-2011, 14:38
николай е прав,можеби не се изразих правилно но нямах като идея да налагам етническата нотка като лоша практика.всички знаем че точно тези 20,25 или 30 турци в парламента години наред водени от техния сокол управляваха България.но това е така защото ние им позволяваме .нали се сещате че при 90%гласували нищо няма да зависи от СОКОЛА.ама иначе го плюят всички.в марка държава като нашата мислите ли че има нужда повече от 5-6 партии а ние имаме над 2000.голяма част от хората няма да отидат и на тези избори.англичаните са го измислили преди векове/разделяй и владей/също така /прост народ-слаба държава/и колкото и някои да се обиждат от това истината е такава

Много голяма тежест му придаваш на Доган. Вярваш ли, че всяко нещо, което е поискал в рамките на коалициите, в които е участвал се е случило? Разбира се, че не. А и мисля, че другите партии са крали много повече. Защото докато Доган се занимаваше със земеделие, някои управляваха здравеопазването и енергийния сектор.
Ще подчертая отново дебело, атаката срещу Доган и Цар Киро е лесната атака, защото за другата не ни стиска.

Ramsezsh
07-10-2011, 14:42
Ако гласувахме за правилното, все си мисля че това щеше да си проличи някак си.......

Това е самата истина.



Ама чакай малко, никой няма да гласува, за да му бъде по-добре на някой в бъдещето, това не е сериозно. Политиците и управляващите са тези, които трябва да хвърлят по едно око и в бъдещето. Да не говрим, че тези бабички получаваха по-добри надбавки над пенсиите при "техните" си хора.

Никой неговори за далечното бъдеще. Когато човек гласува гласува за управлението през следващите 4 години. Нали. Несериозно е да си говорим колко е хубаво да се гласува по носталгия.

Susscrofa
07-10-2011, 14:48
Това е самата истина.



Никой неговори за далечното бъдеще. Когато човек гласува гласува за управлението през следващите 4 години. Нали. Несериозно е да си говорим колко е хубаво да се гласува по носталгия.

Еми виж сега, дадох пример, че не е само носталгия. БСП си се отнася най-добре към пенсионерите до тук, поне аз смятам така.

starata alfa
07-10-2011, 14:50
в тройната коалиция доган имаше трима министри-на замеделието и горите
бедствията и авариите
околната среда и водите
именно те усвояваха еврофондовете,кое точно независи от доган

Ramsezsh
07-10-2011, 14:53
Еми виж сега, дадох пример, че не е само носталгия. БСП си се отнася най-добре към пенсионерите до тук, поне аз смятам така.

Ако утре някой им обещае пенсии по-високи с 20% от това което им обещава БСП голяма част отново ще гласуват за "нашите". Другото нямам намерение да го коментрам.

Susscrofa
07-10-2011, 14:55
в тройната коалиция доган имаше трима министри-на замеделието и горите
бедствията и авариите
околната среда и водите
именно те усвояваха еврофондовете,кое точно независи от доган

Да, така е, но фондовете се усвояваха съвместно с министерството на финансите. Питата се делеше, това е и причината много от проектите да се бавеха значително. Всеки дърпаше към неговия изпълнител.
Защо си мислите, че само ДПС има обръч от фирми, това е смешно. То и ГЕРБ си има обръч от фирми, това не е трудно да се установи.

---------- Post added at 11:55 ---------- Previous post was at 11:54 ----------


Ако утре някой им обещае пенсии по-високи с 20% от това което им обещава БСП голяма част отново ще гласуват за "нашите". Другото нямам намерение да го коментрам.

Да, защото БСП си изпълнява обещанията към тях, повишава им пенсиите и им дава надбавки, друг е въпосът за чия сметка, но нали за това говорим, че всеки си гласува за своя интерес.

starata alfa
07-10-2011, 15:00
изобщо не си мисля че само дпс има обръч от фирми,но само те си го признават и то без да се притесняват.затова смятам че те не трябва да са във властта .правителството трябва да работи за народа който го е избрал а не за себе си.всички партии разчитат на ниска избирателна активност,защото така всичко е прогнозируемо.нека гласуват 90 % да видим дали щее така

Ramsezsh
07-10-2011, 15:03
Да, защото БСП си изпълнява обещанията към тях, повишава им пенсиите и им дава надбавки

Само преди избори нали.

myato
07-10-2011, 15:04
николай е прав,можеби не се изразих правилно но нямах като идея да налагам етническата нотка като лоша практика.всички знаем че точно тези 20,25 или 30 турци в парламента години наред водени от техния сокол управляваха България.но това е така защото ние им позволяваме .нали се сещате че при 90%гласували нищо няма да зависи от СОКОЛА.ама иначе го плюят всички.в марка държава като нашата мислите ли че има нужда повече от 5-6 партии а ние имаме над 2000.голяма част от хората няма да отидат и на тези избори.англичаните са го измислили преди векове/разделяй и владей/също така /прост народ-слаба държава/и колкото и някои да се обиждат от това истината е такава

Само ще те поправя,че "разделяй и владей" е Римска максима.


Много голяма тежест му придаваш на Доган. Вярваш ли, че всяко нещо, което е поискал в рамките на коалициите, в които е участвал се е случило? Разбира се, че не. А и мисля, че другите партии са крали много повече. Защото докато Доган се занимаваше със земеделие, някои управляваха здравеопазването и енергийния сектор.
Ще подчертая отново дебело, атаката срещу Доган и Цар Киро е лесната атака, защото за другата не ни стиска.

Най-тлъстият пай е именно в земеделието.
Единствената сериозна кражба в здравеопазването направи това провителство,присвоявайки около 2 милиарда от осигуровките ни.
Енергийният сектор е на червената буржоазия от зората на "демокрацията".
Ако Доган бе постигнал 100% процента от желанията си,вече трябваше да сме "закрили" държавата.
Атаката не е срещу Доган и гражнанинът Рашков,а срещу институциите,които отказват да изпълнят функцията си по обществен договор.

Susscrofa
07-10-2011, 15:05
изобщо не си мисля че само дпс има обръч от фирми,но само те си го признават и то без да се притесняват.затова смятам че те не трябва да са във властта .правителството трябва да работи за народа който го е избрал а не за себе си.всички партии разчитат на ниска избирателна активност,защото така всичко е прогнозируемо.нека гласуват 90 % да видим дали щее така

Да бе. Харесват ми ку..вите, които не си признават, че са такива, а другите дето си признават са по-големи ку..ви.:tooth: Какво точно написа ти?:jumping:
Само Атака и ДПС разчитат на ниска активност, никой друг. В света няма такова правителство, което работи само за народа си. Дори в Китай дето стрелят в тила за корупция, пак се обръща внимание и на личното обогатяване от управляващите.

ФЕРАРИСТ
07-10-2011, 15:09
николай е прав,можеби не се изразих правилно но нямах като идея да налагам етническата нотка като лоша практика.всички знаем че точно тези 20,25 или 30 турци в парламента години наред водени от техния сокол управляваха България.но това е така защото ние им позволяваме .нали се сещате че при 90%гласували нищо няма да зависи от СОКОЛА.ама иначе го плюят всички.в марка държава като нашата мислите ли че има нужда повече от 5-6 партии а ние имаме над 2000.голяма част от хората няма да отидат и на тези избори.англичаните са го измислили преди векове/разделяй и владей/също така /прост народ-слаба държава/и колкото и някои да се обиждат от това истината е такава
Колега, коментираме неща в който няма определени правила, всичко е толкова размито в годините на беззаконие и липса на държава, политиката е материя в която не съществуват определени правила, а всеки който е електорат може да има своя гледна точка за нещата в нея, и да е убеден че е прав, и понеже никой не знае положението и битието на събеседника си, трудно може да проумее и да разбере че опонента му има право на своята гледна точка, спрямо разбиранията и убежденията си.......
Затова се радвам че не се налага да обръщам на махаленски спор политическите си възгледи с тебе, защото предполагам че ти си имаш свой изградени, и никой няма право да те обвинява за това, ти виждаш света по този начин.......
Да, от гласуването има смисъл, Да - хубаво е да се прави, но е хубаво да знам че от него има някакъв резултат, и че аз гласувам първо ЗА нещо, а не ПРОТИВ нещо.......че избирам нещо добро, а не по - малкото зло.......

Иначе по темата - предполагам ако пусна анкета за това какъв ще е процента гласували ако свободното продаване на гласове беше разрешено, всички ще сте убедени че процента гласували ще е драстично нагоре........и няма как да не е, щом като човек като погледне през терасата си и види за 10 минути да се изредят поне 3ма човека в ровене на близкия контейнер.......
При толкова много лъгане и мачкане е напълно нормално народа да е обезверен, да не вярва на никой и да не вижда никакъв смисъл от гласа си......

---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 15:08 ----------



Само Атака и ДПС разчитат на ниска активност, никой друг.
Защо?

Susscrofa
07-10-2011, 15:09
Само ще те поправя,че "разделяй и владей" е Римска максима.



Най-тлъстият пай е именно в земеделието.
Единствената сериозна кражба в здравеопазването направи това провителство,присвоявайки около 2 милиарда от осигуровките ни.
Енергийният сектор е на червената буржоазия от зората на "демокрацията".
Ако Доган бе постигнал 100% процента от желанията си,вече трябваше да сме "закрили" държавата.
Атаката не е срещу Доган и гражнанинът Рашков,а срещу институциите,които отказват да изпълнят функцията си по обществен договор.

Това не е сериозно, земеделието е като куха касичка, на фона на енергетиката, митниците и здравеопазването.
Историята ще определя ролята на Доган. С риск да си навлека гнева на много хора, за мен той е изиграл по-скоро положителна роля.:calc:
Какви институции бре, цялата тази патърдия мирше изцяло на национал-ксенофобски кенеф.

starata alfa
07-10-2011, 15:10
а пък за лекарства неми се говори нестига че са неколкократно по скъпи в сравнение с други държави,на всичко отгоре са и некачествени,не винаги се и намират ма то нее само с лекарствата така.имам две малки деца на 2.5 години и на 5 месеца. и двете са с проблемна кожа,особено малката козметики и лекарства съм им купувал само от чужбина.това което ми е трябвало или изобщо го няма или е некачествено

Susscrofa
07-10-2011, 15:11
Защо?

Защото техните електорати няма накъде да се разрастват повече. Не виждам, защо трябваше да искаш този отговор.

ФЕРАРИСТ
07-10-2011, 15:14
Само ще те поправя,че "разделяй и владей" е Римска максима.

Аз го ползвах този израз сега, и аз знам че е в основата си римски, макар че нещата около н.нр Стар Завет са малко мъгляви, но в съвременния живот по мое убеждение, те най - добре го прилагат....

---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:13 ----------


Защото техните електорати няма накъде да се разрастват повече. Не виждам, защо трябваше да искаш този отговор.
Можеш ли да кажеш дали с годините на по - голямо гласуване, депутатите и прочее кметове и квото и да е там на ДПС(щото Атак отскоро цъфнаха) растат или намалят спрямо фактора гласували?

Susscrofa
07-10-2011, 15:19
Аз го ползвах този израз сега, и аз знам че е в основата си римски, макар че нещата около н.нр Стар Завет са малко мъгляви, но в съвременния живот по мое убеждение, те най - добре го прилагат....

---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 15:13 ----------


Можеш ли да кажеш дали с годините на по - голямо гласуване, депутатите и прочее кметове и квото и да е там на ДПС(щото Атак отскоро цъфнаха) растат или намалят спрямо фактора гласували?

При местните избори е различно. За парламентарните кое точно да ти кажа, дали растат като относителен дял ли? За кои избори с по-голямо гласуване става дума.
Разбира се, че при по-голям брой гласували техният относителен дял ще намалява. Те наистина повишиха абсолютния си брой гласове на последните избори, но това е таванът според мен.

starata alfa
07-10-2011, 15:20
еми нестава въпрос за махленски спор чисто и просто не съм съгласен да продължават нещата както досега/предполагам всички са съгласни/но поне като гласуваш има някъкъв шанс нещо да се промени,а като не гласуваш какво можеш да промениш?пак казвам че при висока избирателна активност 90%парламента няма да е така подреден както досега.разни палячовци дори няма да съществуват тогава и да ръсят простотия всеки ден.много партийки предпочитат ниска активност защото това е единствения им начин да съществуват въобще

myato
07-10-2011, 15:28
Това не е сериозно, земеделието е като куха касичка, на фона на енергетиката, митниците и здравеопазването.
Историята ще определя ролята на Доган. С риск да си навлека гнева на много хора, за мен той е изиграл по-скоро положителна роля.:calc:
Какви институции бре, цялата тази патърдия мирше изцяло на национал-ксенофобски кенеф.

Вземи и прочети внимателно приоритетите,разписани от една кандидат-президентка и тогава пак ми кажи,че земеделието е "куха касичка".В здравеопазването средства по Европейски фондове България не е договаряла,сигурно щото сме най-здравата нация,а и бюджета отделян за здравеопазване е мизерен.
Папкането е освен в земеделие,в инфраструктура и административен "капацитет",макар че за инфраструктурата ни показват "Евро" среден пръст и днешните хубостници сметоха бюджета за калпавите си псевдомагистрали.
Енергетиката,мисля че ясно казах на кого принадлежи.

Последното ти съждение говори,че не си си дал труда,да излезеш на улицата при хората,а гледаш сеири по телевизията.

Susscrofa
07-10-2011, 15:33
Вземи и прочети внимателно приоритетите,разписани от една кандидат-президентка и тогава пак ми кажи,че земеделието е "куха касичка".В здравеопазването средства по Европейски фондове България не е договаряла,сигурно щото сме най-здравата нация,а и бюджета отделян за здравеопазване е мизерен.
Папкането е освен в земеделие,в инфраструктура и административен "капацитет",макар че за инфраструктурата ни показват "Евро" среден пръст и днешните хубостници сметоха бюджета за калпавите си псевдомагистрали.
Енергетиката,мисля че ясно казах на кого принадлежи.

Последното ти съждение говори,че не си си дал труда,да излезеш на улицата при хората,а гледаш сеири по телевизията.

Е кво да чета, като ти си мислиш, че лапането е свързано само с еврофондове. И за сведение, Костов направо си беше взел енергийния сектор, така че не винаги той е бил някъде си. Постоянно съм на улицата, работя като регулировчик в КАТ и цъкам от един таблет, докато регулирам.:tooth:

myato
07-10-2011, 15:41
Е кво да чета, като ти си мислиш, че лапането е свързано само с еврофондове. И за сведение, Костов направо си беше взел енергийния сектор, така че не винаги той е бил някъде си. Постоянно съм на улицата, работя като регулировчик в КАТ и цъкам от един таблет, докато регулирам.:tooth:

При "сините джуки" беше масовото приватизационно лапане.Сега за голямо крадене останаха само еврофондове и митници.
Те колите мнение не изразяват и внимавай с тази рискова работа да не те отнесе някой "съвестен" гражданин.:boxed:

morfius
07-10-2011, 16:53
Това не е сериозно, земеделието е като куха касичка, на фона на енергетиката, митниците и здравеопазването.
Историята ще определя ролята на Доган. С риск да си навлека гнева на много хора, за мен той е изиграл по-скоро положителна роля.:calc:
Какви институции бре, цялата тази патърдия мирше изцяло на национал-ксенофобски кенеф.

Глупости, глупости, глупости...
Земеделието (и присъединените му отрасли) са добра и продължителна лапачка, глупостта за кухата касичка може да и повярва само тийн който не е виждал село и за него млякото расте в магазина.
Глупостта за положителната роля на Доган няма и да я коментирам, безсмислена провокация.
Национал-ксенофобския кенеф е в главата ти... за други нещата не стоят точно така.
Не, че няма такива кресливци, но не може да отхвърлиш всичко само защото има и такива да вряскат - смърт на българите или циганите на сапун.

Susscrofa
07-10-2011, 17:18
Глупости, глупости, глупости...
Земеделието (и присъединените му отрасли) са добра и продължителна лапачка, глупостта за кухата касичка може да и повярва само тийн който не е виждал село и за него млякото расте в магазина.
Глупостта за положителната роля на Доган няма и да я коментирам, безсмислена провокация.
Национал-ксенофобския кенеф е в главата ти... за други нещата не стоят точно така.
Не, че няма такива кресливци, но не може да отхвърлиш всичко само защото има и такива да вряскат - смърт на българите или циганите на сапун.

Аз не казах никъде, че в земеделието няма лапачка, а го сравних с други отрасли.
Напротив, това за Доган не е никаква провокция. За мен той изигра положителна роля.
Последната част няма да я коментирам, тя е на нивото на протестите.
Какво е "тийн"?:wc:

morfius
07-10-2011, 17:41
Другите отрасли умряха масово с умирането на СССР и СИВ, земеделието всъщност е единственото което вече 22 години генерира някакви приходи (въпреки напъните да го затрият).
teen - добавката за числата от 11 до 19 ... трябваше да ти напиша и възрасттовата.
(тийнейджър).

А последната част е всъщност най-важната, оная дето толерастите се опитват да използват за да вменяват вина.

Susscrofa
07-10-2011, 19:48
Другите отрасли умряха масово с умирането на СССР и СИВ, земеделието всъщност е единственото което вече 22 години генерира някакви приходи (въпреки напъните да го затрият).
teen - добавката за числата от 11 до 19 ... трябваше да ти напиша и възрасттовата.
(тийнейджър).

А последната част е всъщност най-важната, оная дето толерастите се опитват да използват за да вменяват вина.

Голям смях...:tooth: Те за това винаги чакат субсидии. Кой точно отрасъл умря, енергетика, туризъм, митници (те не са отрасъл), фармация (лекарствения бизнес на здравната каса), ...........стига бе. Разбери, че Доган беше най-удобният бушон. Другаде се налапаха в пъти повече от него. Не мога да повярвам, че точно ти написа това. Да не би да пишете заедно с някой друг от този акаунт.
:tooth:

fred
07-10-2011, 19:54
Цитат от друг форум:

08.10 (събота)
19.00ч.
гр. София
Пилоните на НДК

След 22 години тежко боледуване почина Народното доверие.
Благодарение усилията на лекуващите екипи (нашите правителства), пациентът почина с подобрение.
Zamunda.net и Обединени непартийни органиции (ОНО), Ви призовават да се включите към траурното факелно шествие и погребението на покойното Народно доверие.
Ковчегът ще бъде изложен за поклонение от 19.00 ч. пред пилоните на НДК. По-късно с факелно шествие, катафалката ще се предвижи по бул. "Васил Левски", площад "Народно събрание" до Паметника на Незнайния войн, където ще се отслужи опело.
В събота погребваме Народното доверие, но и Народното търпение е на смъртен одър.
Все още има шанс да го спасим!
Или няма клинична пътека за това?
От опечалените близки и роднини на покойника.
ОНО: Black legion MC, Гражданско сдружение "Сила", Съюз за свободен интернет(Zamunda), АРГО, Сдружение на частните детективи.

Препратка към оригинала:http://forum.moto-zone.bg/index.php/topic,64940.585.html

Мдд, разните съмнителни сдружения (финансирани от Трактора примерно) се размърдаха, с глупавите си лозунги

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:54 ----------


Ей в тази статийка (http://www.capital.bg/light/lica/2011/09/15/1156885_pokolenieto_e/) (или задълбочен анализ) виждам аз отговорите на мноо въпроси!
Дългичка е, но не съжалявам за нито една секунда от времето в което я четох и препропчитах.
Иван Кръстев направо ме улучи в десятката с нея! :tooth:

Кръстев, Огнян Минчев и т.н, има свестни и умни хора, лошото, е че повечето не мислят, като тях:pimp:

morfius
07-10-2011, 21:24
В развитите държави земеделието или се субсидира или се протектира, защото всяка развиваща може да ти избълва тонове пластмасова продукция, като спести от работни заплати.
В случая ние сме една от малкото дето нито имаме протекции нито бълваме с тонове.
И въпреки това от 15 годни се знаят кои точно изкупуват определените региони и асортименти, цените на които ги изкупуват, цените на които идва тази стока по борсите и цените за крайния клиент.
Разликата е в пъти... а как се убеждават да продават на тази цена много хора са виждали на живо, ако са били на село.
Резултата, на село глад, в града глад, мутрите с палат...

А някои хора тук говорят глупости.

nickyto
07-10-2011, 22:36
Ееее... тъкмо си мислех, че ще се ориентирам за кого да гласувам и кво... стана хамерикански екшън :guns::shoot:
Ма колеги нека се разберем... давайте по същество ! За кого аджеба да гласуваме ние неорентираните ? :calc::hmm:

morfius
07-10-2011, 22:43
Ееее... тъкмо си мислех, че ще се ориентирам за кого да гласувам и кво... стана хамерикански екшън :guns::shoot:
Ма колеги нека се разберем... давайте по същество ! За кого аджеба да гласуваме ние неорентираните ? :calc::hmm:

Темата отдолу ... още в заглавието е ориентацията :calc:

myato
07-10-2011, 22:50
Ееее... тъкмо си мислех, че ще се ориентирам за кого да гласувам и кво... стана хамерикански екшън :guns::shoot:
Ма колеги нека се разберем... давайте по същество ! За кого аджеба да гласуваме ние неорентираните ? :calc::hmm:

Ако бях политически агитатор,щях да ти кажа,но демокрацията се състои в това да избереш сам.

morfius
07-10-2011, 22:52
Ако бях политически агитатор,щях да ти кажа,но демокрацията се състои в това да избереш сам.

Демокрацията не забранява да коментираш възгледите си :)

Susscrofa
07-10-2011, 22:54
Ееее... тъкмо си мислех, че ще се ориентирам за кого да гласувам и кво... стана хамерикански екшън :guns::shoot:
Ма колеги нека се разберем... давайте по същество ! За кого аджеба да гласуваме ние неорентираните ? :calc::hmm:

Как за кого. За някой неориентиран, който ще се появи в последния момент.:tooth:

---------- Post added at 19:54 ---------- Previous post was at 19:53 ----------


Демокрацията не забранява да коментираш възгледите си :)


Своите възгледи, но не и да казваш на другите за кой да гласуват.

myato
07-10-2011, 23:02
Демокрацията не забранява да коментираш възгледите си :)
Тъй де,ние си ги коментираме,но не ги налагаме.:-D

morfius
07-10-2011, 23:07
Как за кого. За някой неориентиран, който ще се появи в последния момент.:tooth:

---------- Post added at 19:54 ---------- Previous post was at 19:53 ----------




Своите възгледи, но не и да казваш на другите за кой да гласуват.


Тъй де,ние си ги коментираме,но не ги налагаме.:-D

Е с какво да ги наложа... с възложителна разписка ли бре?

myato
07-10-2011, 23:14
Е с какво да ги наложа... с възложителна разписка ли бре?

Ти май не ме разбра?:tooth:

morfius
07-10-2011, 23:39
Явно :)
Колегата пита, ние отговаряме ... не налагаме нищо.

nickyto
08-10-2011, 06:39
Своите възгледи, но не и да казваш на другите за кой да гласуват.

Аааа сложно е... много са. Виж, у гетото е друго... на`ранят те с кибапчита, пийнеш некоа бирка, дадат ти попълненото листче с правилното номерче и ще те заведат до там където требе да го пуснеш... а и по некоа пара ще дадат...

Susscrofa
08-10-2011, 10:52
Аааа сложно е... много са. Виж, у гетото е друго... на`ранят те с кибапчита, пийнеш некоа бирка, дадат ти попълненото листче с правилното номерче и ще те заведат до там където требе да го пуснеш... а и по некоа пара ще дадат...

Аууу, как ме провокира само:bath:
Това ли е най-доброто, което можеш да сътвориш.
:Topic-is-closed-bg:
За съжаление за гетата си прав, но какво да се прави, българска действителност.

nickyto
08-10-2011, 12:44
Аууу, как ме провокира само:bath:
Това ли е най-доброто, което можеш да сътвориш.
:Topic-is-closed-bg:
За съжаление за гетата си прав, но какво да се прави, българска действителност.

Ми... май ще взема се пиша циганин на следващото преброяване...
дали ще съм по-зле от сега ?!?