PDA

View Full Version : След първия тур..........



Susscrofa
24-10-2011, 09:48
Мина първият тур.
Наслушах се на какви ли не простотии, нагледах се на всякакви клоуни кандидати. То не бяха "певци", които от тинейджърските си години помня с песните "тутка незадовлена", то не бяха тотално изхабени политически марионетки като Павката, то не бяха хора които лежаха до скоро по следствени арести и т.н, и т.н.
За моя голяма радост този път на повърхността изплуваха нормалните кандидати, тези зад които стоят реални политически играчи и партии.
ГЕРБ не успя да вземе това, което очакваше, БСП взе повечко от това, което очакваше. Интересното е, че електоратът на ДПС не бе ползвал бюлетините за президент, което обещава изключително интересен втори тур.
Меглена Кунева успя да направи известен пробив, който на момента беше яхнат от увехналите царедворци от НДСВ. Сега очаквам, или тя да оглави НДСВ, или да станем свидетели на създаването на нова партия на политческата сцена.
Лично аз смятам, че който и от достигналите балотажа кандидати стане президент, България ще бъде добре представена на международната сцена. И двамата притежават необходимите качества за това.
На тези избори стана ясно и още нещо, а именно, че милото ОДС събра толкова гласове, колкото и шоу кандидатурата на СветлЬО Витков. Това сложи кръста върху гроба, в който ще бъдат положени останките от старото синьо. Един педизвестен край, за който виновни са само и единствено лидерите на партиите участващи в това обединение.:picnic:
Няма да пиша за местните избори, защото там нещата стоят по същия начин.
Имаме утвърждаване на нов двуполюсен модел и затвърждаванена 4 те процента на националистите.
Чакам с интерес втория тур.:picnic:

myato
24-10-2011, 17:29
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2syZ4YpRkrE

Те това е.
Мислете му.

Kuku
25-10-2011, 15:29
След първия к*ур..... идва втори :idea:

Furious 155
25-10-2011, 15:59
ето как протичат изборите - ДО Търсения процент!!!

daksy
25-10-2011, 22:08
Просто не е реално толкова много хора да гласуват за тая измет,дето 90% от хората в интернет пространството плюят ГЕРБ и техните хора!!!Нямам разумно обяснение...То излиза,че сме мазохисти мама му стара!

mordohy
25-10-2011, 22:49
Просто не е реално толкова много хора да гласуват за тая измет,дето 90% от хората в интернет пространството плюят ГЕРБ и техните хора!!!Нямам разумно обяснение...То излиза,че сме мазохисти мама му стара!
Да, но от гласуващите едва ли и 0.9% влизат в интернет.
Тука е проблема.
Пием , пеем буйни песни
и се зъбим на тирана
интернета нам е тесен
и врещим долу рамазана.
А на сутринта изтрезнели....

Susscrofa
26-10-2011, 09:50
Просто не е реално толкова много хора да гласуват за тая измет,дето 90% от хората в интернет пространството плюят ГЕРБ и техните хора!!!Нямам разумно обяснение...То излиза,че сме мазохисти мама му стара!

В интернет пространството работят добре обучени агитки на противници на ГЕРБ. Това е обяснението.
Обоснови се защо ги смяташ за измет?

daksy
26-10-2011, 11:37
Цял ден няма да ми стигне за да се обоснова напълно...Нищо хубаво не съм видял от тяхното управление!Само един много,много по-скъп живот с всяка изминала година.Всички заобиколени на Б.Б. негови хора и кой от кой по-голям айдук.Като почнеш с Цветанов,който има "Х" апартаменти и какво ли още не,100-те хиляди лева дето "УЖ"дядо му ги бил дал и до там с разследването.Други имена които знаете не по-зле от мен и свършиш с Дянков(без коментар).То се е видяло,че ще си караме така още дълго време и ще става по-зле,НО ще чакам деня,когато властта се смени и излезат кирливите ризи на ГЕРБ!

bass
26-10-2011, 16:43
Просто не е реално толкова много хора да гласуват за тая измет,дето 90% от хората в интернет пространството плюят ГЕРБ и техните хора!!!Нямам разумно обяснение...То излиза,че сме мазохисти мама му стара!

Ето ти едно разумно (по-скоро рационално) обяснение... :-(
http://www.dnevnik.bg/izbori2011/2011/10/26/1187972_sekciia_59_ili_izbori_2011/

RPWWD
27-10-2011, 17:00
Ето ти едно разумно (по-скоро рационално) обяснение... :-(
http://www.dnevnik.bg/izbori2011/2011/10/26/1187972_sekciia_59_ili_izbori_2011/

Дааа, а аз кълнях идиотите гласували за левият т..ак на Бойко - Фъндъкова и за десният му такъв - оня мазол Плевнелиев с "да им изсъхнат ръчичките по подобие на мозъците им", пък то ква била работата... Нищо де, тва дето стърчи между Фъндъкова и Плевнелиев ще го ядем всички заедно :moon:

fred
27-10-2011, 17:12
Мда, ама се питам дали това не по за ядене,отколкото нещото от Данаилов или Калфата пък :wow:

RPWWD
27-10-2011, 17:27
Мда, ама се питам дали това не по за ядене,отколкото нещото от Данаилов или Калфата пък :wow:

Щом ви харесва - bon apetit, mes enfants :fuckoff:

koolio
27-10-2011, 19:24
Истио курац са и двамата.
Реално погледнато, Калфин е по-подходящ за тая работа, но, съжалявам, не мога да гласувам за кандидат на БСП.

fred
27-10-2011, 19:34
Щом ви харесва - bon apetit, mes enfants :fuckoff:

А, мерси.Не че ми харесва, но какво да се прави, трябва да се руча нещо :)

---------- Post added at 22:34 ---------- Previous post was at 22:33 ----------


Истио курац са и двамата.
Реално погледнато, Калфин е по-подходящ за тая работа, но, съжалявам, не мога да гласувам за кандидат на БСП.
Така е, като цяло съм съгласен.Проблемът е, че у нас няма личности в политиката, то има, ама са малко.

CBET
28-10-2011, 07:05
Ей го най-вероятният "наш" нов главнокомандващ :)




"Че слушаш, шото ... !"

Susscrofa
28-10-2011, 11:27
Ей го най-вероятният "наш" нов главнокомандващ :)




"Че слушаш, шото ... !"

Имаш право да посочиш и друг кандидат.
С какъв механизъм според теб, Борисов ще въздейства на Плевнелиев, ако той стане президент.
Не допускаш ли, че той може да се еманципира изключително силно и бързо. Световната история познава редица подобни случаи.

---------- Post added at 08:25 ---------- Previous post was at 08:24 ----------


След първия к*ур..... идва втори :idea:

Чудесно, значи просто трябва да останеш наведен.

---------- Post added at 08:27 ---------- Previous post was at 08:25 ----------


Истио курац са и двамата.
Реално погледнато, Калфин е по-подходящ за тая работа, но, съжалявам, не мога да гласувам за кандидат на БСП.

Можеш и да спреш да пиеш минерална вода Девин, защото е от депесарски район.
Не ограничавай правото си на избор заради исторически наложени клишета.

kolev
28-10-2011, 12:36
Не допускаш ли, че той може да се еманципира изключително силно и бързо. Световната история познава редица подобни случаи.

в какъв аспект. ще излази изпод чехъла на биби и ще стане свободна жена ли :D :D :D щото той и сега си е п*тка.

koolio
28-10-2011, 13:16
Можеш и да спреш да пиеш минерална вода Девин, защото е от депесарски район.
Не ограничавай правото си на избор заради исторически наложени клишета.
Вече говориш глупости.
Принципните позиции са различно нещо от клишетата. Аз не съм социалист, самоопределям се като човек с десни политически убеждения и по тази причина не искам да подкрепя социалист.

Susscrofa
28-10-2011, 13:26
Вече говориш глупости.
Принципните позиции са различно нещо от клишетата. Аз не съм социалист, самоопределям се като човек с десни политически убеждения и по тази причина не искам да подкрепя социалист.

Калфин не е социалист. Доколкото знам не е и член на партията. :mr-t:

Говоря това, което мисля.
А десните ти политически убеждения, хм? Трябва да емигрираш. В близките 20 години няма да имаш свое представителство дори в парламента, та камо ли във властта, заради глупостта на един самозабравил се "лидер" .

kolev
28-10-2011, 13:48
Калфин не е социалист. Доколкото знам не е и член на партията. :mr-t:

е какъв е, от партията на зелените ли.

Susscrofa
28-10-2011, 13:57
е какъв е, от партията на зелените ли.

Калфин не членува в БСП. Няма партийна книжка.
Това бе и причината да има силна опозиция в БСП относно неговата кандидатура.:go:

BatVas
28-10-2011, 14:10
Днес разбрах , че има около 700 000 невалидни бюлетини. Даже да приема , че половината са невалидни 350 000 са си доста серьозна цифра. А, ако са обявявали за невалидни бюлетини с по тънко, по-дебело, по малко "Х" и то избирателно , както прочетохме за секция в която забележете имало чуждестранен наблюдател и е снимано (представете си какво става в секции без наблюдатели заснемане):no:

kolev
28-10-2011, 14:21
Калфин не членува в БСП. Няма партийна книжка.
и това по какъв точно начин му пречи да е социалист?!?!


Днес разбрах , че има около 700 000 невалидни бюлетини. Даже да приема , че половината са невалидни 350 000 са си доста серьозна цифра. А, ако са обявявали за невалидни бюлетини с по тънко, по-дебело, по малко "Х" и то избирателно , както прочетохме за секция в която забележете имало чуждестранен наблюдател и е снимано (представете си какво става в секции без наблюдатели заснемане):no:
.... при положение че за росен са гласували малко над 1 милион ....уж

абе верно ли държаха секциите отворени още 1 час за да може фандъкова да качи над 50% и да не ходи на балотаж.

Susscrofa
28-10-2011, 14:33
и това по какъв точно начин му пречи да е социалист?!?!


.... при положение че за росен са гласували малко над 1 милион ....уж

абе верно ли държаха секциите отворени още 1 час за да може фандъкова да качи над 50% и да не ходи на балотаж.

Нищо не му пречи, но ти това сега го разбра.:wein:
Водехме диалог с друг колега и уточнявахме нещо.

kolev
28-10-2011, 14:40
Нищо не му пречи, но ти това сега го разбра.:wein:
Водехме диалог с друг колега и уточнявахме нещо.

а с мен не ти харесва да си говорим :small_cry: шъсъ разривъ :D

кажи сега, ти къде позиционираш управлението на герб в политическото пространство.

Susscrofa
28-10-2011, 14:56
а с мен не ти харесва да си говорим :small_cry: шъсъ разривъ :D

кажи сега, ти къде позиционираш управлението на герб в политическото пространство.

Искаш да си отворим нова темичка ли?

Тук не става дума за позициониране, а за избора на мнозинството. Така функционират демократичните модели, към които така страстно се засилихме.

Мнозинството избра, демократично, и реши ГЕРБ да ни управлява. Аз лично считам, че на този етап ГЕРБ се справят добре, за което основна роля има ББ.
ББ е един изключително харизматичен и ужасно пластичен "лизгав" политически играч, който добре знае как да овладява политическото пространство, основно медийното такова.
Харесвам в него способността му да взема решения и смелостта му да реже министерски глави, когато това е необходимо. До този момент ГЕРБ показват, че наистина искат да изпълнят предизборните си обещания. Някои успяха да изпълнят, а други не, но има още време.
Трябва да бъдем слепи, ако не отчитаме и това, че наистина те управляват във време на световна икономическа криза.
ГЕРБ успя тотално да заличи и да измести както от вътрешната така и от външната политическа сцена останките от традиционното синьо. Това стана не без съдействието на Иван Костов.
Не мисля, че ГЕРБ е нещо отрицателно, по скоро имам положително мнение.
Голям техен недостатък е лошата им кадрова политика, много слаби експерти понякога назначават на ключови позиции, тук добър пример е Калинка.
Но пък имат някои много силни министри, каквито са Плевнелиев и Попова. Но това не е гаранция, че ще са добри Президент и вице.

kolev
28-10-2011, 15:17
Искаш да си отворим нова темичка ли?

Тук не става дума за позициониране, а за избора на мнозинството. Така функционират демократичните модели, към които така страстно се засилихме.

Мнозинството избра, демократично, и реши ГЕРБ да ни управлява. Аз лично считам, че на този етап ГЕРБ се справят добре, за което основна роля има ББ.
ББ е един изключително харизматичен и ужасно пластичен "лизгав" политически играч, който добре знае как да овладява политическото пространство, основно медийното такова.
Харесвам в него способността му да взема решения и смелостта му да реже министерски глави, когато това е необходимо. До този момент ГЕРБ показват, че наистина искат да изпълнят предизборните си обещания. Някои успяха да изпълнят, а други не, но има още време.
Трябва да бъдем слепи, ако не отчитаме и това, че наистина те управляват във време на световна икономическа криза.
ГЕРБ успя тотално да заличи и да измести както от вътрешната така и от външната политическа сцена останките от традиционното синьо. Това стана не без съдействието на Иван Костов.
Не мисля, че ГЕРБ е нещо отрицателно, по скоро имам положително мнение.
Голям техен недостатък е лошата им кадрова политика, много слаби експерти понякога назначават на ключови позиции, тук добър пример е Калинка.
Но пък имат някои много силни министри, каквито са Плевнелиев и Попова. Но това не е гаранция, че ще са добри Президент и вице.

сакън, недей! достатъчно теми си пуснал :D
имаше един виц
идва новия министър-председател ,а стария му връчва 3 писма и му казва - като стане напечено, отваряш ги едно по едно.
станала белята и нашия човек отваря първото, а там пише- кажи че за всичко съм виновен аз. направил така и нещата утихнали, ама след известно време -пак.
отваря второто писмо, а там пише - кажи че ти си виновен и поемаш цялата отговорност. така и направил, работата потръгнала ама не след дълго пак скандал.
отваря третото писмо, а там пише - време е да седнеш и да напишеш 3 писма :D
....тааа бойко много го чете това първото писмо бе.....

а за теб ако са демократичен избор последните избори, да се изхвърлят бюлетини и хора да не могат да гласуват, да се правят разни врътки, някакви хора да колабират щото не могат да предадат чувалите и броенето да продължава седмици.... незнам

Susscrofa
28-10-2011, 15:34
сакън, недей! достатъчно теми си пуснал :D
имаше един виц
идва новия министър-председател ,а стария му връчва 3 писма и му казва - като стане напечено, отваряш ги едно по едно.
станала белята и нашия човек отваря първото, а там пише- кажи че за всичко съм виновен аз. направил така и нещата утихнали, ама след известно време -пак.
отваря второто писмо, а там пише - кажи че ти си виновен и поемаш цялата отговорност. така и направил, работата потръгнала ама не след дълго пак скандал.
отваря третото писмо, а там пише - време е да седнеш и да напишеш 3 писма :D
....тааа бойко много го чете това първото писмо бе.....

а за теб ако са демократичен избор последните избори, да се изхвърлят бюлетини и хора да не могат да гласуват, да се правят разни врътки, някакви хора да колабират щото не могат да предадат чувалите и броенето да продължава седмици.... незнам

Погледнато за последния месец са много, но за 5 те години регистрация са малко. :)))
Бюлетини се изхвърлят на всички избори, просто сега пъплят навсякъде малдежките БСП, ДПС и ДСБ и щракат с апаратчета.
Наистина имаше проблем с организацията, но не е нещо чак толкова фрапиращо.
Когато имаш тежко наследство е задължително да го направиш достояние на хората, това е съвсем нормална реакция. Всеки политик би го направил. Оправданието е основен политически инструмент в цял свят.
ББ определено разклати статуквото, ще видим обаче дали ще има положителен ефект.

Stoyan Georgiev
28-10-2011, 16:08
т.е. ти подкрепяш ББ и ГЕРБ ?

koolio
28-10-2011, 16:12
Калфин не е социалист. Доколкото знам не е и член на партията. :mr-t:

Говоря това, което мисля.
А десните ти политически убеждения, хм? Трябва да емигрираш. В близките 20 години няма да имаш свое представителство дори в парламента, та камо ли във властта, заради глупостта на един самозабравил се "лидер" .

Този лидер, когото имаш предвид, далеч не е единственият представител на дясното. Но, колкото и да не го харесвам, го предпочитам пред настоящия самозабравил се лидер.

Susscrofa
28-10-2011, 16:17
т.е. ти подкрепяш ББ и ГЕРБ ?

Тоест, считам, че в управлението на ГЕРБ, няма нищо, което да ме притеснява или изненадва.

---------- Post added at 13:17 ---------- Previous post was at 13:16 ----------


Този лидер, когото имаш предвид, далеч не е единственият представител на дясното. Но, колкото и да не го харесвам, го предпочитам пред настоящия самозабравил се лидер.

Имаме, ново, легитимирало се пред Европа, дясно.
Дрогото е старо дясно, която изчезва.

BatVas
28-10-2011, 16:34
Ха, нямало какво да го притеснява в ГЕРБ !

Аз никога не съм подкрепял левицата, но ...ГЕРБ не е ДЕСНИЦА и никога няма да ги подкрепя !

Ей ви една картинка от изборите малка : (случайно го избирам не съм от там)
" В Тетевен 2000 гласа липсват мистериозно от преброяването на бюлетините за общински съвет, става ясно от извлечение от протокола на общинската избирателна комисия (ОИК). Според броя на подписите 13 343 души са гласували, но намерените бюлетини са 11 342."

kolev
28-10-2011, 16:34
Имаме, ново, легитимирало се пред Европа, дясно.

за герб ли става дума ?

Susscrofa
28-10-2011, 16:56
за герб ли става дума ?

Разбира се! ГЕРБ е член на Европейската народна партия, докара тук на крак най-големите шефове на тази група в Европейския парламент.
След последните избори те са единственият по-сериозен играч в дясно, всичко останало е жалко, смешно и с почти нулево обществено представителство.
Та дори Шоу кандидатът Витков взе повече от тях.........

kolev
28-10-2011, 17:15
сигурно само ми се струва че бягат в крайно уево само че без социалния елемент. иначе като става въпрос за далавери са доооста либерални. затова росен казва "център дясно" - за вас средния, за нас далаверите :D
ама само така ми се струва де :stretcher:

Susscrofa
28-10-2011, 17:27
сигурно само ми се струва че бягат в крайно уево само че без социалния елемент. иначе като става въпрос за далавери са доооста либерални. затова росен казва "център дясно" - за вас средния, за нас далаверите :D
ама само така ми се струва де :stretcher:

Обоснови се, защо ги определяш като леви.
За мен те водят ярка дясна политика.

---------- Post added at 14:27 ---------- Previous post was at 14:19 ----------

Ще се обоснова.

1. Не повишиха данъчното облагане във време на криза.
2. Работят при строга финансова дисциплина с минимален дефицит.
3. Насочиха огромни средства към инфраструктурата и почти минимални, да не кажа нулеви към затруднените социални слоеве.
4. Орязаха сериозно заплащането на администрацията.
5. Приватизираха Булгартабак.

kolev
28-10-2011, 17:35
Обоснови се, защо ги определяш като леви.
За мен те водят ярка дясна политика.

един министър да си назначи 5 заместника и въобще цялата администрация да се утежнява, да се предлага гражданска конфискация, да се задължават фирми да произвеждат продукти по стандарт стара планина който всъщност не стандартизира някакъв минимум ами нещоси, да се притискат чуждестранни и не само инвеститори, някакви далавери с лиценза на лукойл , да се репресират лекари, да се затварят свободни библиотеки, вътрешнофирмената задлъжнялост която идва от неплащането на държавата, отклоняване на пари от общински бюджети , да не забравяме полицейския произвол и СРС-тата.
ама нищо де, сигурно аз не съм в час :pokey:

ПП
1-облагането по време на криза трябва да се намали за да не се затрудняват фирмите. между другото когато биби стана премиер, беше на посещение в израел и там го посъветваха незабавно да свали ДДС на 18%. това беше преди "кризата" с която се оправдават
2-изобщо не коментирам това. само като видиш как се харчат държавни пари по избори....
3-поредната лъжа на биби. не знам какви магистрали строи ама инфраструктурата е в ужасно състояние
4-просто не е вярно. нямат 13-та заплата ако това е успокоение...
5-единственото печелившо предприятие от комунизма- голяма далавера

Susscrofa
28-10-2011, 20:25
един министър да си назначи 5 заместника и въобще цялата администрация да се утежнява, да се предлага гражданска конфискация, да се задължават фирми да произвеждат продукти по стандарт стара планина който всъщност не стандартизира някакъв минимум ами нещоси, да се притискат чуждестранни и не само инвеститори, някакви далавери с лиценза на лукойл , да се репресират лекари, да се затварят свободни библиотеки, вътрешнофирмената задлъжнялост която идва от неплащането на държавата, отклоняване на пари от общински бюджети , да не забравяме полицейския произвол и СРС-тата.
ама нищо де, сигурно аз не съм в час :pokey:

ПП
1-облагането по време на криза трябва да се намали за да не се затрудняват фирмите. между другото когато биби стана премиер, беше на посещение в израел и там го посъветваха незабавно да свали ДДС на 18%. това беше преди "кризата" с която се оправдават
2-изобщо не коментирам това. само като видиш как се харчат държавни пари по избори....
3-поредната лъжа на биби. не знам какви магистрали строи ама инфраструктурата е в ужасно състояние
4-просто не е вярно. нямат 13-та заплата ако това е успокоение...
5-единственото печелившо предприятие от комунизма- голяма далавера

Eeeee, дай малко по-сериозно, само заради това с ддсто заслужаваш да спра.
ДДС товари единствено и само крайния потребител. Намаляването му ще доведе, може би, до повишено вътрешно потребление.
Не знам къде са петте заместник министъра?
Аз знам, че строи магистрали :)))))))
Държавните служители бяха много резнати откъм ДМСто :))))))
Мога да изброя 10 печеливши предприятия от времето на соца.
Искането за гражданска конфискация е от ЕС, те от ГЕРБ го бламираха, първия път. Пропуснал си го май.
Я пак пробвай за Лукойл, че нещо не ти се получи.:comphits:

fred
28-10-2011, 20:29
Ей го най-вероятният "наш" нов главнокомандващ :)

"Че слушаш, шото ... !"
То всъщност няма лошо да е главнокомандваш някой, стига да е разумна личност

Доко
28-10-2011, 20:34
Тоест, считам, че в управлението на ГЕРБ, няма нищо, което да ме притеснява или изненадва.

Ще се въздаржа от коментар но това, че теб не те притеснява не означава, че нормално-мислещите не ги притеснява. ;-) Ужас...:no:

Stoyan Georgiev
28-10-2011, 20:39
Суска, как може да не те притеснява полицейщината, която се вихри вмомента и поголовното забатачване на администрации ?

то почти няма параграф, по който да не са по-зле нещата откъм държавничество...

Susscrofa
28-10-2011, 20:48
Ще се въздаржа от коментар но това, че теб не те притеснява не означава, че нормално-мислещите не ги притеснява. ;-) Ужас...:no:

Дай нещо по темата де, остави ме мен аз не съм важен, няма нужда да се Абиш да се заяждаш с мен.
Напиши нещо по същество, че така стоиш като голо дупе в турска баня, всеки отвсякъде може да те нацели.

---------- Post added at 17:48 ---------- Previous post was at 17:46 ----------


Суска, как може да не те притеснява полицейщината, която се вихри вмомента и поголовното забатачване на администрации ?

то почти няма параграф, по който да не са по-зле нещата откъм държавничество...

Аз никъде не съм казал, че нямат грешки.
Да, прав си, че с полицейските акции прекалиха малко.
Но който работи, той греши, нали знаеш.

Доко
28-10-2011, 21:05
Дай нещо по темата де, остави ме мен аз не съм важен, няма нужда да се Абиш да се заяждаш с мен.
Напиши нещо по същество, че така стоиш като голо дупе в турска баня, всеки отвсякъде може да те нацели.

Извинявай, не предполагах, че си поредния промит мозък. Явно не си доволен от жалкото си съществуване, друго обяснение нямам за твоето желание за анонимна изява по форумите. По "темата" има ли смисъл да пиша, като ти не желаеш да приемеш друга позиция различна от твоята, независимо от "темата". Аз принципно нямам нищо против теб, сега като се замисля си интересна особа, но лъхаш на дълбоки комплекси с това твое поведение да оборваш всеки, всичко и желание за гореща форумна "слава". Поспри се малко, не е нужно, има и други начини да се покажеш, че си ПИЧ. Бързо ще прегориш и после пак ще стане скучно във форума, няма да има с кой да се закачаме. А това за дупето също няма да го коментирам, освен ако нямаш желание лично да я свършиш тая работа ама с езиче. ;-)

kolev
28-10-2011, 21:22
Eeeee, дай малко по-сериозно, само заради това с ддсто заслужаваш да спра.
ДДС товари единствено и само крайния потребител. Намаляването му ще доведе, може би, до повишено вътрешно потребление.
Не знам къде са петте заместник министъра?
Аз знам, че строи магистрали :)))))))
Държавните служители бяха много резнати откъм ДМСто :))))))
Мога да изброя 10 печеливши предприятия от времето на соца.
Искането за гражданска конфискация е от ЕС, те от ГЕРБ го бламираха, първия път. Пропуснал си го май.
Я пак пробвай за Лукойл, че нещо не ти се получи.:comphits:
това за ддс-то го каза министър председателя на израел. той разбира повече от мен, вероятно и от теб :D
точно по това време дянков обясняваше как щял да ни стегне и кризата да мине покрай нас. после ни обясняваше че сме били най-зле от всички. европа излезе от кризата ,а с нас какво се случва....
за жалост на плевнелиев, най-добрия път е построен от доган - до цанков камък. точно плевнелиев претупа прохода на републиката и го направи посредстен път.по път построен от росен още не съм минавал ха-ха къде гo :D
за другите неща просто няма да ти пиша 8-)

Susscrofa
28-10-2011, 21:26
това за ддс-то го каза министър председателя на израел. той разбира повече от мен, вероятно и от теб :D
точно по това време дянков обясняваше как щял да ни стегне и кризата да мине покрай нас. после ни обясняваше че сме били най-зле от всички. европа излезе от кризата ,а с нас какво се случва....
за жалост на плевнелиев, най-добрия път е построен от доган - до цанков камък. точно плевнелиев претупа прохода на републиката и го направи посредстен път.по път построен от росен още не съм минавал ха-ха къде гo :D
за другите неща просто няма да ти пиша 8-)

Намаляването на ддс е по скоро ляв ход, това исках да ти кажа.

kolev
28-10-2011, 21:27
много си в грешка

Susscrofa
28-10-2011, 21:42
много си в грешка

Защо?

---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:29 ----------

Ясно, не ти се обяснява.:))))))))
Е, какво да се прави, не е лесно да се обясни твоето твърдение, и аз не бих се справил с това :)))

Stoyan Georgiev
29-10-2011, 01:43
намалянето на ддс пък точно си е типичен десен подход ;)

подкрепя бизнеса и т.н. липсват ми достатъчно задълбочени теоритични познания да ти го обясня ;)

Susscrofa
29-10-2011, 06:08
намалянето на ддс пък точно си е типичен десен подход ;)

подкрепя бизнеса и т.н. липсват ми достатъчно задълбочени теоритични познания да ти го обясня ;)

Когато твърдиш нещо, трябва да го обясниш.:bath:

Аз казах "по-скоро" какъв ход е.

Кой бизнес, дребния, нерегистрираните по ДДС.

warbah
29-10-2011, 06:29
Винаги се получава така че някои хора са засегнати от настоящата власт,а други от предишната и това е в реда на нещата.За мен по важно е хората да отидат и да гласуват ако ще да е наказателен вота им,но да гласуват за да се обезсмислят циганските гласове,поне до някаква степен.Това е нашата страна и бай мангал не трябва да определя кой ще ни управлява.Всички тези снимки и репортажи са с цел да накарат хората не гласуват и знаете на кои са в услуга.Гласувайте и то с действителни бюлетини докато все още сме мнозинство.Трябва да елиминираме възможноста мангалите да са основен фактор в изборите докато все още можем.

kolev
29-10-2011, 08:27
Когато твърдиш нещо, трябва да го обясниш.:bath:

Аз казах "по-скоро" какъв ход е.

Кой бизнес, дребния, нерегистрираните по ДДС.

имаше една детска книжка която почваше така:
драги ми смехурко :laughing1:

та ддс действително се плаща от купувача, НО СЕ ВНАСЯ от продавача.
когато държавата намаля тежестта си върху частния бизнес, това е дясна мярка. когато държавата се опитва чрез своята политика да контролира икономически процеси-това е лява мярка.
биби сложи измервателни уреди на всички които произвеждат алкохол за да ги контролира.
лиценза на лукойл беше отнет щото не били си сложили устройства да мерят колко бензин се произвежда и в реално време да пращат данните на дянков, а той да лъска бастуна от кеф. ми баце, те са монополисти- произвеждат всичкия :D беше голям цирк.
та това не е ли лява политика според теб.

на балотажа, калфин е по-добрия кандидат. аз обаче не бих гласувал в никакъв случай за бсп. така че тоя път ще пропусна. също много се радвам че има и други хора които мислят така. работата не е станала съвсем безнадеждна :sleep:

ПП
айде като съм почнал да се изливам, да довърша.
с намалянето на ддс се стимулира потреблението и се увеличава печалбата на търговците. въпросната криза при нас се получи точно от намаляло потребление. дянков излизаше всяка вечер и обясняваше как трябва да се свием. в резултат инвеститорите почнаха да си събират оборотите, разплатиха се и си прибраха печалбите. обикновените хора които имаха събрани пари,вместо да правят нещо с тях, ги вложиха в депозити и сметки. паричния поток спря, фирмите клекнаха,държавата и тя. просто парите трябва да се въртят.
най-засегнатия сектор е строителството. не знам защо росен се спряга като добър министър. той не успя нищо да направи. по-лош министър от него беше единствено оная шматка на здравеопазването.

Susscrofa
29-10-2011, 11:24
имаше една детска книжка която почваше така:
драги ми смехурко :laughing1:

та ддс действително се плаща от купувача, НО СЕ ВНАСЯ от продавача.
когато държавата намаля тежестта си върху частния бизнес, това е дясна мярка. когато държавата се опитва чрез своята политика да контролира икономически процеси-това е лява мярка.
биби сложи измервателни уреди на всички които произвеждат алкохол за да ги контролира.
лиценза на лукойл беше отнет щото не били си сложили устройства да мерят колко бензин се произвежда и в реално време да пращат данните на дянков, а той да лъска бастуна от кеф. ми баце, те са монополисти- произвеждат всичкия :D беше голям цирк.
та това не е ли лява политика според теб.

на балотажа, калфин е по-добрия кандидат. аз обаче не бих гласувал в никакъв случай за бсп. така че тоя път ще пропусна. също много се радвам че има и други хора които мислят така. работата не е станала съвсем безнадеждна :sleep:

ПП
айде като съм почнал да се изливам, да довърша.
с намалянето на ддс се стимулира потреблението и се увеличава печалбата на търговците. въпросната криза при нас се получи точно от намаляло потребление. дянков излизаше всяка вечер и обясняваше как трябва да се свием. в резултат инвеститорите почнаха да си събират оборотите, разплатиха се и си прибраха печалбите. обикновените хора които имаха събрани пари,вместо да правят нещо с тях, ги вложиха в депозити и сметки. паричния поток спря, фирмите клекнаха,държавата и тя. просто парите трябва да се въртят.
най-засегнатия сектор е строителството. не знам защо росен се спряга като добър министър. той не успя нищо да направи. по-лош министър от него беше единствено оная шматка на здравеопазването.
:rotfl:

Определено вече се забавлявам.

Това за повишеното потребление аз ти го написах пръв, но ти явно не го прочете. Да, това наистина е така, но дали хората ще започнат да купуват повече или ще пестят разликата е неясно. Това е рисков ход, или, или, нали се сещаш.
Фирмите вземат своето ДДС от държавата, след като са го платили, нещо си се объркал.:no:
Та нали това точно е същината на измамите с ДДС.......
Да водиш строга фискална политика, контролирайки строго кой какво печели и респективно плаща ли си данъците върху тези печалби не е нито ляво нито дясно, а е една нормална практика в развитите страни. Това е изваждането на сивия бизнес на светло. Тук няма ляво или дясно.
Все пак се радвам, че понаписа нещо в почивния ден.:bath:

kolev
29-10-2011, 16:10
:rotfl:

Определено вече се забавлявам.

Това за повишеното потребление аз ти го написах пръв, но ти явно не го прочете. Да, това наистина е така, но дали хората ще започнат да купуват повече или ще пестят разликата е неясно. Това е рисков ход, или, или, нали се сещаш.
Фирмите вземат своето ДДС от държавата, след като са го платили, нещо си се объркал.:no:
Та нали това точно е същината на измамите с ДДС.......
Да водиш строга фискална политика, контролирайки строго кой какво печели и респективно плаща ли си данъците върху тези печалби не е нито ляво нито дясно, а е една нормална практика в развитите страни. Това е изваждането на сивия бизнес на светло. Тук няма ляво или дясно.
Все пак се радвам, че понаписа нещо в почивния ден.:bath:

а аз съжалявам че да се води с теб диалог е просто изгубена кауза. явно наистина избиваш комплекси и затова винаги си на "въпреки".
ддс се връща от държавата, но нали се сещаш че докато това не стане, тези средства на практика не съществуват за търговеца.
дясно-да създадеш условия данъци,такси и глоби да се плащат
ляво-извиване на ръце по всевъзможен начин

Susscrofa
29-10-2011, 17:02
а аз съжалявам че да се води с теб диалог е просто изгубена кауза. явно наистина избиваш комплекси и затова винаги си на "въпреки".
ддс се връща от държавата, но нали се сещаш че докато това не стане, тези средства на практика не съществуват за търговеца.
дясно-да създадеш условия данъци,такси и глоби да се плащат
ляво-извиване на ръце по всевъзможен начин

:rotfl:
Виждам, че го разбра най-накрая това за ДДС. Отпуснах се.:rotfl:
Избивам огромни комплекси, върху хора, които не знаят какво е ДДС и как се движи то между държавата и частните фирми регистрирани по същото.
Лявата политика е нещо сложно, не се напъвай да я определяш, защото с тези политически, а и икономически познания няма да ти се получи.
Е, ако не друго поне беше упорит.........:bath:

kolev
29-10-2011, 18:08
да , с мен се справи. сега остава да дадеш акъл и на Бенямин Натаняху :Tease:

koolio
29-10-2011, 18:13
:rotfl:
Виждам, че го разбра най-накрая това за ДДС. Отпуснах се.:rotfl:
Избивам огромни комплекси, върху хора, които не знаят какво е ДДС и как се движи то между държавата и частните фирми регистрирани по същото.
Лявата политика е нещо сложно, не се напъвай да я определяш, защото с тези политически, а и икономически познания няма да ти се получи.
Е, ако не друго поне беше упорит.........:bath:

Мда, сложно, но за сметка на това вредно.

Susscrofa
29-10-2011, 18:44
Мда, сложно, но за сметка на това вредно.


Е, нека бъдем различни, светът за това е интересен.
Не мисля, че е вредно. Можеш да пуснеш тема, че аз не искам допълнително да дразня, вече раздразнените от клуб "сериозна тема". С удоволствие ще поспорим, но искам изрично да подчертая, че няма да спорим за и против комунизмЪТ и т.н.
Говорим за друг тип ляво, съвременно и демократично, такова каквото познава и западна Европа и моите любими Скандинавски държави..
Подчертавам дебело, че не подкрепям по-никакъв начин тоталитарните режими и никак не им симпатизирам.:bath:

BLUE1
29-10-2011, 19:47
Ако човек в младостта си не е изповядвал леви идеи, значи е бил безсърдечен, но ако и в зряла възраст продължава да ги поддържа, значи е безмозъчен. Това го беше казал някакъв велик човек, но не помня кой. Сускрофа, ти си на границата.

koolio
29-10-2011, 20:42
Е, нека бъдем различни, светът за това е интересен.
Не мисля, че е вредно. Можеш да пуснеш тема, че аз не искам допълнително да дразня, вече раздразнените от клуб "сериозна тема". С удоволствие ще поспорим, но искам изрично да подчертая, че няма да спорим за и против комунизмЪТ и т.н.
Говорим за друг тип ляво, съвременно и демократично, такова каквото познава и западна Европа и моите любими Скандинавски държави..
Подчертавам дебело, че не подкрепям по-никакъв начин тоталитарните режими и никак не им симпатизирам.:bath:
Мда, това е интересна тема. На теб ти харесват скандинавските държави, смяташ за справедливо 30% от населението да работят като волове, да плащат данъци и да издържат останалите 70%. Съответно това води до психически заболявания и депресии и у двете групи - у едните от безделие, у другите от претоварване и хомот на шията.
На мен тази система не ми харесва.

Susscrofa
29-10-2011, 21:26
Мда, това е интересна тема. На теб ти харесват скандинавските държави, смяташ за справедливо 30% от населението да работят като волове, да плащат данъци и да издържат останалите 70%. Съответно това води до психически заболявания и депресии и у двете групи - у едните от безделие, у другите от претоварване и хомот на шията.
На мен тази система не ми харесва.

Ниска престъпност, висок стандарт, спокоен живот.
Няма гладни и бездомни деца, няма възрастни хора ровещи в кофите.
Какво да говорим, излишно е.
Депресиите се дължат на късия ден :))))

---------- Post added at 18:26 ---------- Previous post was at 18:24 ----------


Ако човек в младостта си не е изповядвал леви идеи, значи е бил безсърдечен, но ако и в зряла възраст продължава да ги поддържа, значи е безмозъчен. Това го беше казал някакъв велик човек, но не помня кой. Сускрофа, ти си на границата.

От глупости не се вълнувам.
За мен настоящият глобален икономически модел е пред тотален крах.
Ще трябва да мислим за нов такъв.
А той трябва да бъде една идея по- социален.:bath:

BLUE1
29-10-2011, 21:35
По-социален, не значи задължително ляв!

Susscrofa
29-10-2011, 21:56
Проблемът в БГ, е че когато се чуе лява политика и всички си мислят за комунизъм и за Тодор Живков.
Тъпо, но факт.

koolio
29-10-2011, 22:18
Ниска престъпност, висок стандарт, спокоен живот.
Няма гладни и бездомни деца, няма възрастни хора ровещи в кофите.
Какво да говорим, излишно е.
Депресиите се дължат на късия ден :))))



QUOTE]

Това е само опаковката. Или поне само едната страна. Другата е тази, която написах. Защо мислиш, че е справедливо?
И ако мислиш, че е излишно да говорим, не говори. Защото с такива подмятания оставаш неприятното впечатление, че се изживяваш като последна инстанция.
Както аз няма да коментирам колко сериозно е обяснението, че депресиите се дължали на късия ден.[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

[QUOTE=Susscrofa;959813]Проблемът в БГ, е че когато се чуе лява политика и всички си мислят за комунизъм и за Тодор Живков.
Тъпо, но факт.

Прав си, тъпо и неграмотно е.
Което не пречи да не харесвам левите теории.

fred
29-10-2011, 22:22
Въобще не е прав Прасчо агейн.
Лявата политика навсякъде в света е раждала предимно мизерия и безработица.Дестните политици създават стандарт на животаVРазбира се, като във всяко едно общество без левите, не би имало и десни-по Хегел, единство и борба на противоположностите.
Но по принцип десните събират, а левите го разхищават.По тези причини левите правителства, след като изхарчат събраните от десните, биват заменини от десни.
Нищо ляво не е успяло по света, включително се провали и т.н. шведски социализъм.Много добра статия по тия общи въпроси имаше във вестник Банкер преди няколко седмици от професор Геори Петров, тука нещо намерих извадка от Дневник.Но статията е добра!

http://m.vesti.bg/?tid=4040&oid=1269900

Susscrofa
29-10-2011, 22:24
[QUOTE=Susscrofa;959798]Ниска престъпност, висок стандарт, спокоен живот.
Няма гладни и бездомни деца, няма възрастни хора ровещи в кофите.
Какво да говорим, излишно е.
Депресиите се дължат на късия ден :))))



QUOTE]

Това е само опаковката. Или поне само едната страна. Другата е тази, която написах. Защо мислиш, че е справедливо?
И ако мислиш, че е излишно да говорим, не говори. Защото с такива подмятания оставаш неприятното впечатление, че се изживяваш като последна инстанция.
Както аз няма да коментирам колко сериозно е обяснението, че депресиите се дължали на късия ден.[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:15 ----------



Прав си, тъпо и неграмотно е.
Което не пречи да не харесвам левите теории.

Написах "излишно е", за да засиля малко ефекта. Литературен трик.
Изобщо не се смятам за за последна инстанция.
Има сериозни проучвания, че в страни с къс ден има по-голям брой опити за самоубийства.
Провери и ще видиш статистиката за Канада. Там май са първенци. Късият ден наистина депресира много, липсата на слънце също. Не съм го измисли аз.

koolio
29-10-2011, 22:25
Лошото на левите теории е, че поставят каруцата пред коня, проповядват, че едва ли не социалните придобивки и високият стандарт се вземат от само себе си.

BLUE1
29-10-2011, 22:27
Сускрофа провери статистиката и ще се убедиш, че всички самоубили се 24 часа преди да го направят са пили вода поне веднъж. Нивото ти пада, разочароваш ме.

fred
29-10-2011, 22:30
За късия ден може и да е вярно, но аз винаги съм харесвал лощото време, студа и късия ден, какво да се прави :jason2::laughing1:

Susscrofa
29-10-2011, 22:36
Сускрофа провери статистиката и ще се убедиш, че всички самоубили се 24 часа преди да го направят са пили вода поне веднъж. Нивото ти пада, разочароваш ме.

Надявам се не си очаквал да искам да те Очаровам.

Говоря адски сериозно за Канада и самоубийствата там. Счита се, че причина за това е късия ден.
Падна ми още нивото, вкарах още една бира.:bath:

BLUE1
29-10-2011, 22:40
Преди да си изпил поредната бира, да те питам нещо, според теб каква е политиката във Великобритания- лява или дясна?

Susscrofa
29-10-2011, 22:42
Лошото на левите теории е, че поставят каруцата пред коня, проповядват, че едва ли не социалните придобивки и високият стандарт се вземат от само себе си.

За социалните придобивки се работи. Висок стандарт едва ли някой ще има без да работи. Всички демокрации, за които говорим, първо са натрупали известен капитал. Без пари лява политика няма. :)))))))
А дясната е нужна, за да се натрупат тези пари.:))))))))))

fred
29-10-2011, 22:48
Е това писах по горе в темата и аз :)

Susscrofa
29-10-2011, 22:52
Преди да си изпил поредната бира, да те питам нещо, според теб каква е политиката във Великобритания- лява или дясна?

Сведохме говоренето, за ляво и дясно, единствено и само до икономически инструменти, а това е само едната страна на монетата.
Великобритания, хм, зависи кой е на власт.
Кога точно, в кой етап, когато се включват във военен конфликт, а всъщност правителството е ляво:)))))
Когато се разрешават бракове между хомосексуалисти.
Когато отказват да приемат еврото.
Въпросът ти е хубав, но става късно и не ми се пише, честно. Може би утре, не бягам, но рискувам да зацикля.:bath:

Susscrofa
30-10-2011, 07:15
Въобще не е прав Прасчо агейн.
Лявата политика навсякъде в света е раждала предимно мизерия и безработица.Дестните политици създават стандарт на животаVРазбира се, като във всяко едно общество без левите, не би имало и десни-по Хегел, единство и борба на противоположностите.
Но по принцип десните събират, а левите го разхищават.По тези причини левите правителства, след като изхарчат събраните от десните, биват заменини от десни.
Нищо ляво не е успяло по света, включително се провали и т.н. шведски социализъм.Много добра статия по тия общи въпроси имаше във вестник Банкер преди няколко седмици от професор Геори Петров, тука нещо намерих извадка от Дневник.Но статията е добра!

http://m.vesti.bg/?tid=4040&oid=1269900

Самозабравила се дясна политика = революция, социално напрежение, формиране и дори идване на власт на крайно леви формации.
Самозабравила се лява политика = огромен дефицит, стагнация за средния бизнес и притеснения за едрия (той никога не страда много едрия), възникване и дори идване на власт на крайно десни формации. Тук като пример може да се даде Хайдер в Австрия, но той получи подкрепа по-скоро заради анти емигрантското си говорене.
Търси се балансът, но той не съществува.
Така както не съществува и понятието "екологично равновесие":), рано или късно възникват пожари, наводнения и екосистемите рязко излизат от равновесие. Следва сукцесията с нейните етапи, и промяната е налице, отново започва търсенето на равновесната точка.
Много рядко чета анализи, винаги са субективни.
Предпочитам сухи и сурови данни, които сам да превъртам в празната си тиква.

kolev
30-10-2011, 07:37
They that can give up essential liberty to obtain a little temporary safety deserve neither liberty nor safety!

Susscrofa
30-10-2011, 07:38
Преди да си изпил поредната бира, да те питам нещо, според теб каква е политиката във Великобритания- лява или дясна?

Доколкото си спомням, данък печалба във Великобритания е 30 %. Печелиш милион и си тръгваш със 700 000. Това харесва ли ти?
На мен да:)
Но в България такъв данък все още е невъзможен, защото ние не сме Великобритания.
В Германия този данък доколкото знам е най-висок /цък в гугле/ хоп, 38,3, лелелеле тия немци направо комунисти бре. Бизнесът бачка като разпран и накрая половина отива някъде за някакви си социални дейности.
Защо този бизнес не бяга от там?
Да не би защото потребителят е качествен и добре финансово осигурен.
В България все повече и повече местния бизнес изчезва, той няма как да издържи на конкуренцията на външните инвеститори, давам пример. Всички малки и не толкова малки магазинчета чезнат едно по едно. Не мисля, че някой може да удържи на конкуренцията на Кауфланд, Темпо, Метро, и т.н. Дори голямата Българска верига Европа на Ковачки не издържа вече. Дали малките закусвални и кафенца могат да издържат на Макдоналдс, КФС, Субуей, твърдо не. И сега да помислим......ще се оттеглят ли тези инвеститори, ако данъкът печалба от 10 % стане 20%, аз казвам твърдо не.
Знам, че не само това са инвестициите, но споделете с мен промишлени такива, или инвестиции касаещи високите технологии. Има разбира се, но там инвестират нашите местни олигарси, които ще останат и при 30 % данък печалба:)))
Инвестиционния климат може да се подобри по най-различни други начини, като например осигуряване на равен старт и равни условия, при които те осъществяват тази инвестиция.
А ние какво направихме, смъкнахме данък печалба до 10 %, а всичко останало е дива джунгла, е хайде сега ми обяснете, кой спечели от това, май само едрите играчи в това число и нашите родни олиг..бизнесмени.
:throw:
Отклоних се много, но давам пример с лоша дясна мярка, при това наложена от правителство с участието на социалисти:))))))
Та отговорът ми е, че от гледна точка на нашата мила действителност Великобритания има по-скоро лява ориентация.:Yeeeehaaa:

kolev
30-10-2011, 07:45
в германия ддс е 19%. във великобритания е 20%.
легай да спиш.рано ти е още :D

Susscrofa
30-10-2011, 07:54
в германия ддс е 19%. във великобритания е 20%.
легай да спиш.рано ти е още :D

Ти що не спиш?
Нали се разбрахме за ДДС, то не утежнява бизнеса, а обикновения, крайния потребител.
Фирмите си купуват коли и после им връщат платеното ДДС:Yeeeehaaa:
Изморен си не си спал май тази нощ от четене на учебници по корпоративни анализи.:throw:

fred
30-10-2011, 10:05
Утежнява и бизнесът, защото формира крайна цена.Когато цената е висока, естесвено стоката става по трудно продаваема.Колите, например, за които говориш, че се връща ДДС са определени модели, а не всички.Пък и ДДС не е само за коли, а за всичко и е с една ставка.Което пък също е правилно, защото в противен случай може да се правят разни измами и като се знаем ние как сме с измамите, само различна стафка ни липсва.

Susscrofa
30-10-2011, 10:30
Утежнява и бизнесът, защото формира крайна цена.Когато цената е висока, естесвено стоката става по трудно продаваема.

Това вече го коментирах. Но това не е пряко въздействие, а е косвено.
Второ това не е сигурно, че ще се случи.
И трето какво става когато говорим за продукти и услуги, които се купуват задължително и няма как без тях.
Пак ще го кажа, въздействието от вдигането на ДДС пада основно върху крайния / физическото лице/ потребител.

koolio
30-10-2011, 10:40
Доколкото си спомням, данък печалба във Великобритания е 30 %. Печелиш милион и си тръгваш със 700 000. Това харесва ли ти?
На мен да:)

На мен пък не ми харесва. Защо аз, ако съм проявил инициатива и съм бил достатъчно умен да спечеля 1 млн, трябва да ми вземат 300 000? Каква ще ми е файдата следващия път да се напъвам?

---------- Post added at 08:35 ---------- Previous post was at 08:31 ----------


Бизнесът бачка като разпран и накрая половина отива някъде за някакви си социални дейности.
Защо този бизнес не бяга от там?
Да не би защото потребителят е качествен и добре финансово осигурен.


Не бяга?! Виж темата за Китай. Бяга с всичката газ там, където данъците и като цяло себестойността са по-ниски. И това е причината за кризата в Европа и САЩ и възхода на Китай. Вината е колкото в лакомите гъзове на големите корпорации, толкова и в левите политици - популисти, които за да се харесат на болшинството от избирателите прогониха бизнеса.

---------- Post added at 08:40 ---------- Previous post was at 08:35 ----------


И сега да помислим......ще се оттеглят ли тези инвеститори, ако данъкът печалба от 10 % стане 20%, аз казвам твърдо не.


Според мен пък ниският данък е едно от нещата, което ги държи тук. При незавидната покупателна способност на българското население в момента, ако ги натресат и с голям данък каква ще им е файдата да стоят тук?

В тази връзка - другите неща, които ги държат тук са това, че си правят каквото си искат, т.е. нисък контрол върху качеството и върху спазването на трудовото законодателство. Точно това привлича и инвеститорите в Китай. Та в тази връзка Павлин може да е щастлив, че по нещо приличаме на Китай.:Yeeeehaaa:
Само че на мен пък това не ми харесва. Предпочитам да привличаме инвеститорите с ниски данъци.

Susscrofa
30-10-2011, 10:48
На мен пък не ми харесва. Защо аз, ако съм проявил инициатива и съм бил достатъчно умен да спечеля 1 млн, трябва да ми вземат 300 000? Каква ще ми е файдата следващия път да се напъвам?

---------- Post added at 08:35 ---------- Previous post was at 08:31 ----------



Не бяга?! Виж темата за Китай. Бяга с всичката газ там, където данъците и като цяло себестойността са по-ниски. И това е причината за кризата в Европа и САЩ и възхода на Китай. Вината е колкото в лакомите гъзове на големите корпорации, толкова и в левите политици - популисти, които за да се харесат на болшинството от избирателите прогониха бизнеса.

В пространството празни пространства няма, ти печелиш, някой друг губи заради теб, някой фалира или свива бизнеса си заради теб. От това трети лица пострадват и е нужно те да бъдат социално осигурени.
Полицията кой ще я издържа, здравеопазването в частта му спешна помощ, социални домове за деца и възрастни, всичките мерки осигуряващи на неравнопоставените нормален живот, култура, образование и т.н.
Солидарност му се вика на това и не съм го измислил аз.
Днес си на върха, утре си долу.
Повярвай ми, че амбициозният и предприемчив бизнесмен си остава "акула" цял живот и едва ли нещо би го разколебало.
Китай. В Китай ги привлича ниската себестойност на труда, а не ниските данъци.
Дали им е голям страха, от това, че китайската държава може когато си поиска да национализира каквото си поиска?:))))))))))

fred
30-10-2011, 18:11
Това вече го коментирах. Но това не е пряко въздействие, а е косвено.
Второ това не е сигурно, че ще се случи.
И трето какво става когато говорим за продукти и услуги, които се купуват задължително и няма как без тях.
Пак ще го кажа, въздействието от вдигането на ДДС пада основно върху крайния / физическото лице/ потребител.

Пада върху крайните потребители, а влиза в бюджета и влияе на цената на стоката, така го приемам!

Mind_Control
31-10-2011, 11:38
Не мисля, че някой може да удържи на конкуренцията на Кауфланд, Темпо, Метро, и т.н. Дори голямата Българска верига Европа на Ковачки не издържа вече. Дали малките закусвални и кафенца могат да издържат на Макдоналдс, КФС, Субуей, твърдо не. И сега да помислим......ще се оттеглят ли тези инвеститори, ако данъкът печалба от 10 % стане 20%, аз казвам твърдо не.


Само дето всичките тия споменати от теб вериги са франчайз и парите за инвестиция са български в по- големия си % Така че, дреме им на Събуей, колко е данък печалба. Всеки собственик си внася франчайз таксата и това е.

Susscrofa
31-10-2011, 12:00
Само дето всичките тия споменати от теб вериги са франчайз и парите за инвестиция са български в по- големия си % Така че, дреме им на Събуей, колко е данък печалба. Всеки собственик си внася франчайз таксата и това е.

Това не е вярно.....макдоналдс не са франчайз, кауфланд, метро, темпо, Лидл, КФС също доколкото знам.
За събуей да, но само те. Да не говорим, че те са и най малки, и най-късно се развиха.
А и не виждам, с какво не си съгласен с мен.
Аз точно това казвам, че данък печалба спокойно може да се вдигне.

Mind_Control
31-10-2011, 12:05
Това не е вярно.....макдоналдс не са франчайз, кауфланд, метро, темпо, Лидл, КФС също доколкото знам.
За събуей да, но само те. Да не говорим, че те са и най малки, и най-късно се развиха.
А и не виждам, с какво не си съгласен с мен.
Аз точно това казвам, че данък печалба спокойно може да се вдигне.

Айде Макдоналдс и КФС да са франчайз. Това поне е 100% сигурно.

Да не говориме, че това колко % е данък печалба, малко ги интересува големите фирми.

Моята скромна фирма последните 2 години плаща по- голям данък печалба измерен в количесто пари от Лукойл, така че за какво си говориме?

Susscrofa
31-10-2011, 13:12
Айде Макдоналдс и КФС да са франчайз. Това поне е 100% сигурно.

Да не говориме, че това колко % е данък печалба, малко ги интересува големите фирми.

Моята скромна фирма последните 2 години плаща по- голям данък печалба измерен в количесто пари от Лукойл, така че за какво си говориме?

Айде макдоналтс да не са.:cheers:

Mind_Control
31-10-2011, 14:22
Айде макдоналтс да не са.:cheers:

Ами щом черпиш бира, айде няма да са... ;)

bouncer
31-10-2011, 14:44
политиката на МакДоналндс е да не се отдават ресторанти на веригата на франчайз. КФЦ, Събуей и прочее вериги са на франчайз договори. по-голямата част от фирмените магазини за дрехи и аксесоари са на франчайз годовори - Найк, Адидас, Ескада, Версаче, Рийбок, Пума и т.н. Всички тези магазини са на франчайз. Един вид компаниите майки не ги интересува кой и колко продава стига да си плаща франчайз таксата и да си поръчва минималния брой артикули.

endeavour
01-11-2011, 12:37
... но рискувам да зацикля.:bath:

Вие, г-не, май не сте отциклили поне от две години и нещо... И благодарение на Ваши подобия днес вече пожарникарят говори за втори мандат... Честито на всички!:band:

Susscrofa
01-11-2011, 13:05
Ами щом черпиш бира, айде няма да са... ;)

Проверих а Макдоналтс, напълно прав си, да те са франчайз.

---------- Post added at 11:05 ---------- Previous post was at 11:04 ----------


Вие, г-не, май не сте отциклили поне от две години и нещо... И благодарение на Ваши подобия днес вече пожарникарят говори за втори мандат... Честито на всички!:band:

А Вие, кой предлагате да ни управлява, БСП или тленните останки на ОДС?