PDA

View Full Version : Настройка на плеъра



bager
25-10-2011, 17:29
Колеги, някой правил ли си е настройките на Еквалайзера на плеъра на 159-ката? Освен зададените такива- ROCK, JAZZ, NORMAL, има и USER, но така и не намерих начин за задаване на някакви честотни стойности там. Става въпрос за обикновения плеър, не за Нави-то.
И едно друго въпросче имам, каква е функцията на това копченце с надпис " P " на него, вляво от волана?

Stoyan Georgiev
25-10-2011, 18:05
за п-то мисля, че беше за връзка със светлини на гараж или нещо таквоз

а за настройките, преди време го бях разбъзикал и мисля, че можеше да си ги буташ нагоре надолу , ама ще те излъжа, ще погледна довечера :)

dilian alfa gtv
25-10-2011, 18:10
Моят плейър ги няма така описаните настройки,има настройка на ниските и високите честоти,също и задни предни и т.н,моята е със BOSE ако има значение де.
Р-то мисля е за габарити при изваден ключ или заключена колата на паркинг,като го натиснеш остава на габарити и си заключваш колата,на старите модели въртяхме ключа във обратна посока за тази функция.

Stoyan Georgiev
25-10-2011, 19:24
опцията за светлините се включва от дългите, не от това бутонче

fnt
25-10-2011, 20:25
опцията за светлините се включва от дългите, не от това бутонче

Да, така е ама светят късите свелини за 30 сек. (Follow me to home) . А с това копче се пускат габаритите когато си паркирал.

dilian alfa gtv
25-10-2011, 21:31
опцията за светлините се включва от дългите, не от това бутонче
Когато изгасиш мотора и бутнеш лоста на дългите те остават да светят колкото си настроил функцията от менюто и тази функция е част от пакет видимост,а долу бутона Р е паргинг светлини или остват габарите да светят постоянно.

Stoyan Georgiev
25-10-2011, 23:57
така е, преди малко проверих :)

а follow me home е през 30 секунди спорд зависи колко пати бутнеш дългите :)

vassil.tzanev
26-10-2011, 10:28
И все пак човекът попита за настройка на еквалайзерите на плеъра. Доколкото си спомням, тъйкато вече не съм с такава навигация, когато се влезе в потребителския еквалайзер с дясната "врътка" се избира измежду отделните честотните диапазони. Като натиснеш врътката диапазона става активен и започваш да движиш маркера по него. Като си избереш нивото, отново натискаш навътре врътката и така преминаваш на следващия.

Ако те интересува комплекта 18 диска за Европа, пиши на лични.

Mury
26-10-2011, 12:19
Колеги, някой правил ли си е настройките на Еквалайзера на плеъра на 159-ката? Освен зададените такива- ROCK, JAZZ, NORMAL, има и USER, но така и не намерих начин за задаване на някакви честотни стойности там. Става въпрос за обикновения плеър, не за Нави-то.
И едно друго въпросче имам, каква е функцията на това копченце с надпис " P " на него, вляво от волана?

Ники и аз съм се мъчил,но неможах да разбера,но така и така другите могат да се ръчкат така че,мисля че не е болка за умиране :magic::magic::magic::magic:

Peter_63
26-10-2011, 14:40
Колеги, някой правил ли си е настройките на Еквалайзера на плеъра на 159-ката? Освен зададените такива- ROCK, JAZZ, NORMAL, има и USER, но така и не намерих начин за задаване на някакви честотни стойности там. Става въпрос за обикновения плеър, не за Нави-то...

Изкарах това от ръководството, надявам се да свърши работа. Сори че е на английски. Става въпрос за обикновения плеър, не за BOSE системите и не за навитата. Като стигнеш до USER, натискаш по-дълго бутона със стрелката гледаща надолу. После нагласяш седемте бара - от бар на бар сменяш със стрелките, гледащи наляво/надясно, а нивото на всеки бар нагласяш със стрелките гледащи нагоре/надолу... Успех

Mury
26-10-2011, 15:06
Изкарах това от ръководството, надявам се да свърши работа. Сори че е на английски. Става въпрос за обикновения плеър, не за BOSE системите и не за навитата. Като стигнеш до USER, натискаш по-дълго бутона със стрелката гледаща надолу. После нагласяш седемте бара - от бар на бар сменяш със стрелките, гледащи наляво/надясно, а нивото на всеки бар нагласяш със стрелките гледащи нагоре/надолу... Успех

Браво,евала :phone::phone::phone:

vassil.tzanev
26-10-2011, 16:28
Само където, това май не е за модела с навигация, както е на колегата...

bager
26-10-2011, 16:33
Всъщност точно това е модела. По-горе съм написал че става въпрос за обикновения плеър, а не за Нави-то :) . Снимката е просто илюстративна за бутончето отляво.
Извинявам се за объркването и благодаря за помощта!

п.п. Пробвах го и се оказа, че при мен за да се влезне в настройките, трябва да се задържи бутона за навигиране "нагоре", а не както е в указанието - "надолу".
Благодаря още еднъж!

Z:)m
27-10-2011, 17:05
И едно друго въпросче имам, каква е функцията на това копченце с надпис " P " на него, вляво от волана?

Извинявам се на колегата, че ще използвам темата му, но тъкмо да се базирам и аз на приложената снимка, при моето питане:
- а бутона, който се намира пак там (под волана, вляво), но индикиран с надписа "km" за какво служи?

bager
27-10-2011, 17:08
Извинявам се на колегата, че ще използвам темата му, но тъкмо да се базирам и аз на приложената снимка, при моето питане:
- а бутона, който се намира пак там (под волана, вляво), но индикиран с надписа "km" за какво служи?

Нулираш дневния километраж. Задържаш няколко секунди...

dilian alfa gtv
27-10-2011, 17:36
Нулираш дневния километраж. Задържаш няколко секунди...

А другия е паргинг светлини,по горе го обяснихме.

Z:)m
28-10-2011, 10:27
А другия е паргинг светлини,по горе го обяснихме.

:) За другия бутон се бях сетил... Просто действах на принципа проба-грешка и виждах какво се случва. Но с натискането на този бутон (km), нищо не се случваше... Не се бях сетил обаче да го задържа натиснат.
А отделно, дневния километраж май има опция да се нулира и от менюто на борда, заедно със средния разход.

Mury
28-10-2011, 12:03
:) За другия бутон се бях сетил... Просто действах на принципа проба-грешка и виждах какво се случва. Но с натискането на този бутон (km), нищо не се случваше... Не се бях сетил обаче да го задържа натиснат.
А отделно, дневния километраж май има опция да се нулира и от менюто на борда, заедно със средния разход.

През борда нулираш само трипа на борда,демек като го нулираш,не се нулира дневния километраж :no::no::no:

Peter_63
31-10-2011, 12:55
Да използвам темата да попитам по какво на външен вид се разбира дали системата е БОСЕ или не.

dilian alfa gtv
31-10-2011, 13:37
Да използвам темата да попитам по какво на външен вид се разбира дали системата е БОСЕ или не.

На говорителите си пише,също трябва да имаш вграден усилвател и суббуфер във багажника.

Peter_63
31-10-2011, 14:46
Разбрах, благодаря за отговора.
Това означава ли, че външният вид на плеъра на централната конзола е един и същ? И също така БОСЕто е стандарт за определено ниво на оборудване, или винаги е допълнителна екстра?

DJraceman
31-10-2011, 19:41
BOSE е винги допълнителна екстра и не е написано никъде на говорителите освен на голямата решетка на задната кора и вида на плеъра е различен в зависимост дали е със старата навигация или без или е с новата навигация.

fnt
31-10-2011, 20:46
На някои има надпис на говорителите, които са на таблото :whistle:

Peter_63
01-11-2011, 07:42
Благодаря :thumbup: