PDA

View Full Version : По колко харчите на месец за храна



AR147
07-11-2011, 13:45
Темата е породена от непрекъснатата инфлация в храните през последните 5 6 години именно тогава стартира всичко.
Е тогава с 20 лева пълнех 2 големи торби покупки и торбичките бяха безплатни.Година по късно за същата сума торбата вече беше една.Сега вече торбичките са платени ама и с 20 лева на дали ще напълня торбичка от безплатните(онези най-малките).....

Та долу горе колко парички ви стигат за храна(на ден,на месец).Готви ли се вкъщи - какво и за колко хапвате на работното място.

old alfist
07-11-2011, 13:51
Само такава тема не беше пусната, да вземе да пусне някой - колко пъти на ден ходим до тоалетната.

Susscrofa
07-11-2011, 14:01
Средно по-около 120 лева на пазар седмично. Четири пъти месечно = 480 лева.
Двама възрастни и една двугодишна сладурана.
Не се лишаваме от почти нищо, като храна.
Аз хапвам през деня във ведомствено кръчме и ми е тънкана.
Готвим си почти всеки ден.

п.п. Темата е добра, но за да стои добре в този раздел бих я озаглавил : Изяде ли храната ви инфлацията?:)

code
07-11-2011, 14:04
40-60лв на пазаруване през ден . .

Susscrofa
07-11-2011, 14:06
40-60лв на пазаруване през ден . .

Да не пиеш по шише уиски за два дни. :)

Кайо
07-11-2011, 14:08
Средно по-около 120 лева на пазар седмично. Четири пъти месечно = 480 лева.
Двама възрастни и една двугодишна сладурана.
Не се лишаваме от почти нищо, като храна.
Аз хапвам през деня във ведомствено кръчме и ми е тънкана.
Готвим си почти всеки ден.

п.п. Темата е добра, но за да стои добре в този раздел бих я озаглавил : Изяде ли храната ви инфлацията?:)

Mале 120 лева на седмица,скъпо в тая България.....
Аз на седмица харча около 80 евро за храна(супер маркет и зеленчуков пазар),четри членно семейство,двама възрастни,дете на тринайсе и едно малко на две.
Не се лишавам от нищо,хапвам си обилно
Същия пазар,дори и повече преди да влезе еврото в Гърция беше около 10 000 драхми,тоест 29,35 евро........

Susscrofa
07-11-2011, 14:14
Mале 120 лева на седмица,скъпо в тая България.....
Аз на седмица харча около 80 евро за храна(супер маркет и зеленчуков пазар),четри членно семейство,двама възрастни,дете на тринайсе и едно малко на две.
Не се лишавам от нищо,хапвам си обилно.

Еми скъпо е. Когато ходим при брат ми в Брюксел в маркетите за храна даваме около 70 евро за същите неща.
На храна гоним западноевропейски страни.
Само при услугите сме още доста по евтинки.
/Ресторанти, прически, масажи :), автомивки, автосервизи, ток, вода и т.н./

stelt
07-11-2011, 14:19
Много е относително това с храната. Аз съм пробвал различни варианти. Ако храната е качествена, сумите доста наедряват.

code
07-11-2011, 14:24
Да не пиеш по шише уиски за два дни. :)
:mrgreen: Не просто имам жена и две деца и всички ядат:picnic:

Mind_Control
07-11-2011, 14:35
Аз само за обяд в работата давам около 100-120 лв на месец. И още 150-200 лв за закуска и вечеря в нас.

Тука не слагам 4-5 излизаня в месеца някъде навън да хапна за вечеря.

Omni
07-11-2011, 15:11
Аз само за обяд в работата давам около 100-120 лв на месец. И още 150-200 лв за закуска и вечеря в нас.

Тука не слагам 4-5 излизаня в месеца някъде навън да хапна за вечеря.

Леле ти сигурно си някакъв мултимилионер.:big_bow_down:

Susscrofa
07-11-2011, 15:15
Леле ти сигурно си някакъв мултимилионер.:big_bow_down:

Абе мани бе, хората пуснали тема за насъщния и препитанието, а той седнал да ми се фукляви колко пъти ходил на ресторант. Аман от тая буржоа.:))))

Kuku
07-11-2011, 15:28
СЯ теб тА А яд ?

Аз (ние) давам/е сигурно хилядарка за маджа всеки месец - удома и навън (горе-долу по равно).... за 3-ма възрастни.... като си смятам и 100-те кинта за протеин у тия пари :)


А каква е идеята на въпросването?

Susscrofa
07-11-2011, 15:37
СЯ теб тА А яд ?

Аз (ние) давам/е сигурно хилядарка за маджа всеки месец - удома и навън (горе-долу по равно).... за 3-ма възрастни.... като си смятам и 100-те кинта за протеин у тия пари :)


А каква е идеята на въпросването?

Мани тоя зоб бе, изсмукал ти е акъла.

Аз съм дал само за пазар.
Ся ресторантите кво да си ги давам тук, те са лиготия.

Kuku
07-11-2011, 15:41
Проблема е на зоба е, че не ми действа по предназначение, иначе си е готина работа ;)
На мнение съм, че яденето извън дома се отразява на частта от семейния бюджет отредена за прехрана, а съответно и на индивида не употребил насъщния в своята крепост, за сметка на двойно-тройно по-високата цена в заведението ;)
На кракто - не ям удома, а ям навън, значи ги смятам :!:

Mind_Control
07-11-2011, 15:42
Леле ти сигурно си някакъв мултимилионер.:big_bow_down:

По скоро идеята беше, че може да мина и със 200 лв на месец, а може и 500-600 да не ми стигнат. Зависи.

Аз лично не обичам да давам много пари за храна, защото тя за мен е само и единствено гориво. Удоволствията в живота намирам в други неща.

morfius
07-11-2011, 15:55
В рамките на последните 5 години - близо 2 пъти повече.
Накрая се оказва, че ако купуваш качествени продукти (не най-скъпото, просто качествено) в половин Европа е по-евтино да си напазаруваш основни продукти от колкото у нас.

AR147
07-11-2011, 16:06
А каква е идеята на въпросването?
Просто ми е интересно какъв бюджет отделяме за покриване на една от най-основните нужди на организма - храненето.
Аз от няколко месеца се опитвам да следя разходите си за храна да ги бюджетирам,следя и управлявам.Ефект в понижаване на сумите няма да има или ще бъде незначителен,но забелязвам че голяма част от доходите ми отиват за храна.....Тоест ако преди 5 6 години са ми трябвали примерно 200 лева то сега сумата е между 400 и 600

---------- Post added at 16:06 ---------- Previous post was at 16:03 ----------


В рамките на последните 5 години - близо 2 пъти повече.
Накрая се оказва, че ако купуваш качествени продукти (не най-скъпото, просто качествено) в половин Европа е по-евтино да си напазаруваш основни продукти от колкото у нас.
Имам много приятели из европа и щатите.Разходите ми за храна се доближават до техните,а качеството при тях е по-високо.
Просто при нас главоломно се вдигат най-търсените продукти - кашкавал ,мляко,сирене,хляб.......
Парадокс е че в момента на места можеш да си купиш хубава паржола на по ниска цена от килограм краве сирене което дори не е узряло напълно

Lei-chery
07-11-2011, 16:13
В къщи е различно в зависимост от това, кой пазарува. Пазарувам аз = на по-малко пари/забравям половината покупки/, пазарува той повче пари/купува какво ли не/. Когато пазаруваме заедно нещата се уравновесяват.
Но в общ план около 500-600 лева на месец за храната в къщи, за трима и то добре папкащи ги докарваме.

Susscrofa
07-11-2011, 16:17
В къщи е различно в зависимост от това, кой пазарува. Пазарувам аз = на по-малко пари/забравям половината покупки/, пазарува той повче пари/купува какво ли не/. Когато пазаруваме заедно нещата се уравновесяват.
Но в общ план около 500-600 лева на месец за храната в къщи, за трима и то добре папкащи ги докарваме.

Ти от цъкане във форума си зарязала домакинството и забравяш чак продуктите.
Да не те напердаши накрая главата на семейството.
Веднъж бях в един фитнес и имаше две кифли на пътеките и си говореха.
Едната каза на другата: "Аз моето бебе вчера го оставих на баща му и излязох с приятелки на клубче. Прибрах се чак към два и моя като ме видя в коридора и ме напердаши едно хубавото хихихихихихи"

Lei-chery
07-11-2011, 16:44
Ти от цъкане във форума си зарязала домакинството и забравяш чак продуктите.
Да не те напердаши накрая главата на семейството.
Веднъж бях в един фитнес и имаше две кифли на пътеките и си говореха.
Едната каза на другата: "Аз моето бебе вчера го оставих на баща му и излязох с приятелки на клубче. Прибрах се чак към два и моя като ме видя в коридора и ме напердаши едно хубавото хихихихихихи"
Абе не е от форума, принципно съм си блейка....той си ме знае човека.... свикнал ми е.
Ха ха ха ..сега прочетох това за боя...е чак до там не сме я докарвали ...:picnic:

Omni
07-11-2011, 22:57
....
Но в общ план около 500-600 лева на месец за храната в къщи, за трима и то добре папкащи ги докарваме.

И в моя храм така стоят нещата.

old alfist
11-11-2011, 18:34
200-300 лв. за бира и цигари и каквото остане за ядене.

Stoyan Georgiev
14-11-2011, 21:32
около 200-250 на месец общо

ям горе-долу разнообразно


едно нещо, което забелязвам е, че определено храната не е достатъчно качествена вече, т.е. със същите пари купувам по-малко, иначе ми се налага да ям боклуци


а и процентното съотношение боклуци/ставаща храна вече е в огромна полза на боклуците..

AR147
18-11-2011, 12:50
едно нещо, което забелязвам е, че определено храната не е достатъчно качествена вече, т.е. със същите пари купувам по-малко, иначе ми се налага да ям боклуци


а и процентното съотношение боклуци/ставаща храна вече е в огромна полза на боклуците..
По болното е че точно българските продукти им падна качеството , явно не могат да смогнат на данъци и глупави изисквания и много от продуктите са на цените на западните,а при това съотношения много по често предпочитаме чуждите продукти и затриваме вътрешното производство.

Най-простия пример макар и нехранителен.Когато цигарите бяха 1,20 всички пишихме продукти на булгартабак,в момента почти не се срещат.По същия път вървим и за сирене,кашкавал и много други....

old alfist
18-11-2011, 13:11
Почти всичко е дървено, гумено и безвкусно - няма какво да се яде.

alex052
18-11-2011, 19:12
около 50-60 лева седмични пазарувания/неделя/ плюс около още 20 лева на седмица в кварталният магазин.Общо около 300лева за двама възрастни.Не се лишаваме от нищо,не пием алкохол.Горната сума е само за храна,плодове и заелнчуци

RPWWD
23-11-2011, 00:09
Аз пък пия много алкохол, и вкъщи и по барове и клубове, за храна - ба ли го, колкото дойде, то от мезелъци остава ли място за традиционно хранене :tequilla:

fred
12-01-2012, 20:29
Аз пък си пия само предимно в къщи и си харча бая за храна, като всеки българин сигурно около 40% от доходите си поне, което пък е относително като номинал.

adv_petrov
12-01-2012, 20:52
Около 600-700лв на месец, сам човек (в зависимост колко често се храня по заведения). Не включва меса и хляб, щото не ги консумирам и не купувам. Всичко друго което пазарувам, за последните 2г. е скочило почти с 50%, и лошото е че не ограничавам любимите храни, т.е. все по-голяма част от приходите давам за храна и по-малко - за дрехи, забавления и т.н.

VFTI
13-01-2012, 19:19
Конкретно 2011г. Във всичките тия цени не влизат домашните манджи от моите и роднините на съквартиранта, които в повечето случаи се ползват за около 7-10дена вечерно хранене в месеца. Не влизат ресторанти, защото няма.

Усещането ми е за лишение и недостатъчно добра храна.

Всеки месец има и около 30лв. за вода в тази цена.

януари- 340лв.
февруари- 268лв
март-287лв.
април-204,85
май-271,25
юни-266,95
юли-214,03
август-246,64
септември-282,33
октомври-201,96
ноември-366,25
декември-243,92

Alfoso
13-01-2012, 19:33
При мен около 200-300лв без да броим манджа субсидиите както споменава VFTI.
Иначе не стига никога и се ограничавам,то кой не се ограничава,баси
А,да,водата си е наливам минерална ,направо от извора ,друга не вкусваме

Gelew
13-01-2012, 20:25
Средно 100лв на седмица като влизат и обядите на работа.2-ма сме за сега аз и съпругата ми след седмица две се увеличаваме тогава пак ще пиша :D

Кайо
13-01-2012, 23:29
Средно 100лв на седмица като влизат и обядите на работа.2-ма сме за сега аз и съпругата ми след седмица две се увеличаваме тогава пак ще пиша :D

Тогава няма да ти е до писане :):):)
Ае късмет и да не забравиш да почерпиш в блатото,че още я мисля тая сливенската перла ;)

Gelew
14-01-2012, 22:15
ХАхах сещаш се обаче :)

Кайо
14-01-2012, 23:19
ХАхах сещаш се обаче :)

Е в мен ли се съмняваш?;)

rusiq86
14-01-2012, 23:29
100 лв на седмица, като не включвам пиене, мезета (правя си домашни суджуци и пъстърми, ох още няколко дена и ще изсъхнат добре).
От време на време хапваме на вън, ресторантче. Това за 2-ма души.

Кайо
14-01-2012, 23:35
100 лв на седмица, като не включвам пиене, мезета (правя си домашни суджуци и пъстърми, ох още няколко дена и ще изсъхнат добре).
От време на време хапваме на вън, ресторантче. Това за 2-ма души.

Това за суджуците е добра идея,по-миналата година се пробвах и бяха станали добре,ама съм несириозен.....:plane: