PDA

View Full Version : Регулиране на би ксенон



159 ti
10-11-2011, 23:40
Момчета още един проблем имам би ксенон оригинален, и фаровете са в най ниско положение, незная от къде да ги регулирам, в книжката си пише, че нямам ръчна настройка на би ксенон от копче ляво на волана!
Откъде и как става регулирането?
Благодаря ви предварително!
Ако е автоматично със сигурност не работи, помагайте

morfius
11-11-2011, 08:22
Момчета още един проблем имам би ксенон оригинален, и фаровете са в най ниско положение, незная от къде да ги регулирам, в книжката си пише, че нямам ръчна настройка на би ксенон от копче ляво на волана!
Откъде и как става регулирането?
Благодаря ви предварително!
Ако е автоматично със сигурност не работи, помагайте

Като се счупят потенциометрите (по един на преден и заден носач) на Рено с фабричен ксенон фаровете му реагират точно така... забождат се на най-ниската степен, няма да се учудя и при Алфа да е същата логиката.
Но как е реализирано точно да кажат по-опитните :)

boian
11-11-2011, 08:26
Щом нямаш копче значи, че се регулират автоматично. Има една джаджа в областа на предната лява гума, до пружината, оттам се регулира. Виж дали няма нещо откачено. Можеш да провериш като светнеш срещу стена и като запалиш фаровете се вижда как се регулират сами. Но и аз не съм очарован от светенето на 159-та. 156-та с ксенона светеше доста по- добре.

DJraceman
11-11-2011, 11:05
Щом автоматично не се регулират фаровете значи има проблем. По принцип не знам как е при по-старите но аз съм много доволен от светенето на ксенона.

Sev
11-11-2011, 21:20
както казаха, застани срещу стена и запали
трябва да има някакво движение
ако няма - има проблем
ако наистина са в най-долно положение - това също е симптом за повреда...автоматиката ги сваля най-долу за да не пречат на останалите участници в движението, защото нещо по автоматичното регулиране не работи

системата има два сензора за натоварване - един на предното окачване и един на задното
както и самия механизъм, който "вдига/сваля" фаровете

реално сам нищо не можеш да направиш
освен да посетиш сервиз, разполагащ с необходимата техника
всъщност в домашни условия също може да се направи диагностика с FiatEcuScan - трябва пълна версия над 2.8
програмата ще покаже евентуална грешка
освен това може да се тестват 3-те положения на фара, както и да се калибрира системата наново

Mury
13-11-2011, 08:38
Едната машинка е на преден ляв горен носач,много често им се упят лостчетата,другата е на заден ляв носач.Трябва да се провери изправноста им,става на диагностика,стига да знае човека какво прави,веднага може да ти каже къде е проблема.:flowers::flowers::flowers: За калибрацията със ФЕС не съм сигурен че ще стане,по принцип ФЕС-а иска платената верися за извършване на такива процедури,пробвано е...........Аз съм се занимавал с такова нещо,на приятел колата има този проблем и се оказа че е прецакана предната машинка/ която в Аутоиталия вече му я бяха чупили/.

Bobo
17-11-2011, 15:08
Едната машинка е на преден ляв горен носач,много често им се упят лостчетата,другата е на заден ляв носач.Трябва да се провери изправноста им,става на диагностика,стига да знае човека какво прави,веднага може да ти каже къде е проблема.:flowers::flowers::flowers: За калибрацията със ФЕС не съм сигурен че ще стане,по принцип ФЕС-а иска платената верися за извършване на такива процедури,пробвано е...........Аз съм се занимавал с такова нещо,на приятел колата има този проблем и се оказа че е прецакана предната машинка/ която в Аутоиталия вече му я бяха чупили/.

Става дори със ФЕС а счупените машинки се ремонтират без проблем ;)

Mury
18-11-2011, 20:56
Става дори със ФЕС а счупените машинки се ремонтират без проблем ;)

Знам :asthanos::asthanos::asthanos: