PDA

View Full Version : Животното е най-опасно когато е гладно...



Stoyan Georgiev
18-11-2011, 09:55
една гордост ме обзема като ни наредят между Монголия и Куба като лоялни към руския икономически интерес

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2011/11/17/1206132_rusiia_iska_bulgariia_v_budeshtiia_evrazii ski_sujuz/

Susscrofa
18-11-2011, 10:03
една гордост ме обзема като ни наредят между Монголия и Куба като лоялни към руския икономически интерес

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2011/11/17/1206132_rusiia_iska_bulgariia_v_budeshtiia_evrazii ski_sujuz/

Предствяш новината малко субективно и вадиш неща от контекста.
".......Финландия, Унгария, Чехия, Монголия, Виетнам, България, Куба и Венецуела"...............
Тези държави е споменал Путин.
Нека бъдем коректни.
И във Финландия и в Чехия и в Унгария бих живял.:)

Stoyan Georgiev
18-11-2011, 14:57
не желая да живея в държава, която е лоялна към руския икономически интерес :)

много имам да кажа по темата, като ми дойде музата ще пиша, дотогава може и да се заформи някаква дискусия

ПП: нито в унгария, нито в чехия, нито във финландия бих живял :)

Susscrofa
18-11-2011, 15:18
не желая да живея в държава, която е лоялна към руския икономически интерес :)

много имам да кажа по темата, като ми дойде музата ще пиша, дотогава може и да се заформи някаква дискусия

ПП: нито в унгария, нито в чехия, нито във финландия бих живял :)

Ти се радвай, че имат поне някакъв интерес, че иначе още по-голям глад ни чака.

п.п. Абе писна ми от тези изречения, "имам много какво да напиша, ама не ми е дошла музата".
Де изкарайте го това чревно съдържимо бе, не е полезно да се стискате, ще се натровите.:bounce8:

old alfist
18-11-2011, 15:43
На Европейския съюз хич няма да му понрави нейни членки да са участници в тази общност, иначе ако има взаимни интереси - нищо лошо няма.

pavlin
18-11-2011, 17:09
Интересно е като идея, нека да видим какво се предлага в детайли. Иначе най са ми интересни такива които дават мнения и правят заключения без конкретно да са запознати. Относно заглавието на темата, въобще не го разбирам.

Susscrofa
18-11-2011, 17:24
Интересно е като идея, нека да видим какво се предлага в детайли. Иначе най са ми интересни такива които дават мнения и правят заключения без конкретно да са запознати. Относно заглавието на темата, въобще не го разбирам.

Руската гладна мечка иска да ни погълне.

myato
18-11-2011, 17:26
не желая да живея в държава, която е лоялна към руския икономически интерес :)

много имам да кажа по темата, като ми дойде музата ще пиша, дотогава може и да се заформи някаква дискусия

ПП: нито в унгария, нито в чехия, нито във финландия бих живял :)

Да разбирам ли,че би живял с удоволствие в страна,лоялна на нечий различен от руския икономически интерес?
Ще ми се да живея в държава,лоялна само на националния интерес.

pavlin
18-11-2011, 17:43
Руската гладна мечка иска да ни погълне.

Да, ама руската мечка и азиатските тигри не са толкова гладни колкото са белоглавите орли и галските петли.

myato
18-11-2011, 17:50
Да, ама руската мечка и азиатските тигри не са толкова гладни колкото са белоглавите орли и галските петли.
Те тук нацели десятката.

GALIN4O
18-11-2011, 20:22
Да, ама руската мечка и азиатските тигри не са толкова гладни колкото са белоглавите орли и галските петли. Много точно :respect:

Omni
18-11-2011, 20:32
Да, ама руската мечка и азиатските тигри не са толкова гладни колкото са белоглавите орли и галските петли.
:clapping:

Derry
18-11-2011, 22:08
Като цяло тая статия малко кьорфишек ми се струва. Русия може и да си посъбере някоя друга бивша СССР република в новия формат, но всички останали може да са само привилегировани търговци и нищо повече. Всичко друго е празни приказки, дразнене на лъвовете :).
Колкото до глада на зверовете - всичките са лами ненаситни.

old alfist
19-11-2011, 00:54
Като цяло тая статия малко кьорфишек ми се струва. Русия може и да си посъбере някоя друга бивша СССР република в новия формат, но всички останали може да са само привилегировани търговци и нищо повече. Всичко друго е празни приказки, дразнене на лъвовете :).
Колкото до глада на зверовете - всичките са лами ненаситни.
Това са си живи кьорфишеци и е в сферата на фантастиката.

fred
19-11-2011, 08:41
не желая да живея в държава, която е лоялна към руския икономически интерес :)

много имам да кажа по темата, като ми дойде музата ще пиша, дотогава може и да се заформи някаква дискусия

ПП: нито в унгария, нито в чехия, нито във финландия бих живял :)

Това, както го дискутирахме още във времената на Търтея, са го изказвали и нашите ревюлиционери през турско още.И Левски и Раковски и много други, та като се стигне до Стамболов са разбрали още тогава, че Русия е опасна за България с имперката си хищна политика.И това е сега и в наши дни.
Малко хора може би знаят, един факт.След като ни окупират съветските войски през 1944 и ние се включваме активно на страната на антифашистката коалиция, след края на Вт.световна война, имено най активен е СССР-В какво-ами в настояването България да бъде разглеждана, като победена страна, от загубилите държави.
По тая причина сме плащали репарации на Гърция и Югославия, така си заминаха и запданите ни покрайнини.
Същото се е случило и след ОСвобождението от турско.Пак най активен противник на Съединението е Русия....
Наистина въпросната идея на Путин е трудно осъществима, но така или иначе руската мечка ще иска още дълго да привлече към бърлогата си бившите си феодални владения, възниклани след 1944 и просъществували 50-тина години.

Stoyan Georgiev
19-11-2011, 10:34
1.Да разбирам ли,че би живял с удоволствие в страна,лоялна на нечий различен от руския икономически интерес?
2.Ще ми се да живея в държава,лоялна само на националния интерес.

1. не

2. именно


Да, ама руската мечка и азиатските тигри не са толкова гладни колкото са белоглавите орли и галските петли.

Белоглавите орли и галските петли знаят как да се хранят като оставят да пораснеш и ти

Дните на руската благодат и икономически инжекции са отдавна заминали.

Да имаш Русия като "партньор" означава да си перманентно под риска да ти "спрат кранчето", да бъдеш метафорично "глобен" и заплашен. Има ли нужда да припомняме някоя друга безгазова зима и показване на мускули от страна на братушките? Самият модел на Русия е опорочен и предполага некоректност - правителството им в общи линии е в служба на няколко големи корпорации, но не нежно както е в САЩ, а по-скоро поддържа руснаците, които живеят отвъд големите градове в състояние близо до това на крепостни селяни - надежда няма за нищо. За това допринася в голяма степен и руската организирана прстъпност, която не просто не утихва с времето ами се разпростира все повече и повече - питайте всеки руснак, който идва да си купува имот тук.

Блокът, към който се придържаме вмомента, поне проявява куртоазията да ни нарича партньори и съюзници. В евентуален такъв съюз, който както казаха преди мен е близо до невъзможното да участваме дори и да се създаде, ние ще бъдем просто поредното парченце от музайката на великия майстор Путин в опитите му да върне статута на държавата си на оснвен играч, който напоследък почва да позатихва. И какво са правили Руснаците винаги когато са искали да постигнат нещо, и как са се отнасяли след като са го постигали ? Исторически погледнато - с узурпиране - къде явно, къде подмолно, това им е играта - превземат, купуват, окупират - все любими похвати. Това е дори и начина, по който правят бизнес - например (чисто фигуративно казано) не купуват място, на което да построят един ресторант - те купуват всички ресторанти в областта, след което не качват качеството, а вдигат цените ... защо? Защото могат, защото отношението на собственичество им е присъщо от векове насам. То е същото като нашето неподчинение на законовите норми, и същото като немската стриктност. Вродено им е.

Защо не искам да съм в съюз с тях ли ? Ако ви трябват още причини - можете да ги намерите и в обществото им. Дори погледнато на хартия процентното съотношение нормални / измет е отчайващо. В пъти повече убийства, в пъти повече кражби - от всякакъв калибър. Самите те са нагли, безпардонни и високомерни - много малко руснаци, които съм видял и с които съм се запознал (покрай работата, а и не само) не попадат в тези категории, а нали знаете какво казват за изключенията... щом има изключение, значи има и правило.

Добре, веднга ще кажете, но как, те са страхотен, умен и благ народ - може и масата да са такива, но те си стоят в Русия, защото огромната част от тях са репресирани, къде икономически, къде социално... От тях нищо не зависи. Хората, с които ще си имаме работа ще бъдат от онези които описах - неприятните... шефовете.

Не желая да бъда в съюз и да отварям широко портите за такива хора.

Така и така където и да бъдем ще ни мамят, но искам да бъде с финес, да не ме карат да се чувствам зле от това, че са ме метнали.

Моето мнение е, че не трябва да следваме пътя на Русия. Некоректни са и ще ни изоставят по най-безпардонния начин в първия миг, в който нямат интерес от нас - конкретни примери за това има предостатъчно в историята ни.

Крехката ни държава няма да се възстанови след още един танц с руската мечка.

Това са моите 5 стинки по въпроса.

fred
19-11-2011, 10:57
Никога не е имало такова чудо в Русия - благодат и икономичеко чудо.Това е бедна страна, с лоша организация на икономиката и трудо.Русия е богата на ресурси, но всичко, което е постигала е било за сметка на евтин труд, ниско доходи и стандарт и експлоатация на народът и.Човешкият живот не струва почти нищо в Русия.Затова и през Втората световна война германия дава около 13 милиона жертви, победена, а победителката Русия около -20.Разликата идва от безогледното използване на хората при малоумни операции, особено в началото на войната, както и от налудничевите амбиции на мустакатото джудже Сталин.
така например само и само за да влезе преди западните съюзнически войски, Сталин жертва, по официални данни животът над 300 хиляди войнци, а според неофициални данни броят им е около 1 милион....

Stoyan Georgiev
19-11-2011, 10:59
Никога не е имало такова чудо в Русия - благодат и икономичеко чудо.Това е бедна страна, с лоша организация на икономиката и трудо.Русия е богата на ресурси, но всичко, което е постигала е било за сметка на евтин труд, ниско доходи и стандарт и експлоатация на народът и.Човешкият живот не струва почти нищо в Русия.Затова и през Втората световна война германия дава около 13 милиона жертви, победена, а победителката Русия около -20.Разликата идва от безогледното използване на хората при малоумни операции, особено в началото на войната, както и от налудничевите амбиции на мустакатото джудже Сталин.
така например само и само за да влезе преди западните съюзнически войски, Сталин жертва, по официални данни животът над 300 хиляди войнци, а според неофициални данни броят им е около 1 милион....

беше ирония... и по-скоро визираше икономическите инжекции от ссср

пс: нека дане вкарваме темата сталин и други руски диктатори, че ще бъдем обвинени за конскапачество :P

old alfist
19-11-2011, 11:14
Както винаги във форума се залита в двете крайности.
България е суверенна държава и едни такива бъдещи отношения, ако изобщо могат да се осъществят, могат да съществуват само на икономическа основа, при взаимна икономическа изгода на играчите.
Ако няма изгода - няма участие в тази общност.

Stoyan Georgiev
19-11-2011, 11:19
Както винаги във форума се залита в двете крайности.
България е суверенна държава и едни такива бъдещи отношения, ако изобщо могат да се осъществят, могат да съществуват само на икономическа основа, при взаимна икономическа изгода на играчите.
Ако няма изгода - няма участие в тази общност.

ами аз какво казвам ?

Русия е ненадежден партньор, използва подмолни тактики да упражнява политическо влияние с икономически средства.

Икономика и политика за всеобщо нещастие вървят ръка за ръка... да приемем евентуален икономически съюз, както те го наричат, означава да се обременим и с политическата им доктрина :)

old alfist
19-11-2011, 12:34
Стоянчо, за съжаление наистина е така - чиста икономика има само в учебниците.
Ние сме тръгнали по друг път и трябва да държим на него - на който му изнася при тези условия и иска да си има вземане-даване с нас е добре дошъл.

pavlin
19-11-2011, 15:12
Някои мозъци пак дават едностранно мнение. Абе как не ви омръзна да повтаряте едно и също. Знаете ли кои са партньорите на Русия и дали те имат същите скрупули че Русия ще ги завладее.

Stoyan Georgiev
19-11-2011, 16:59
Зомбираните мозъци пак дават мнение. Абе как не ви омръзна да повтаряте едно и също. Знаете ли кои са партньорите на Русия и дали те имат същите скрупули че Русия ще ги завладее.

зомбиран мозък си ти


къде видя някой да говори за завладяване бе?


навсякъде говоря за некоркектно партньорство, ама кой да погледне по-далеч от носа си!

ФЕРАРИСТ
19-11-2011, 17:13
Руската гладна мечка иска да ни погълне.
При положение че "Руската мечка" е може би най - облагодетелстваната икономически страна в света, тва може и да не е лоша идея.......държа да подчертая че не съм русофил, нито русофоб......и ползвам лека ирония.....

pavlin
19-11-2011, 17:24
зомбиран мозък си ти


къде видя някой да говори за завладяване бе?


навсякъде говоря за некоркектно партньорство, ама кой да погледне по-далеч от носа си!

А ти подробности знаеш ли че да твърдиш че партньорството ще е неизгодно, некоректно и т.н.

fred
19-11-2011, 18:04
беше ирония... и по-скоро визираше икономическите инжекции от ссср

пс: нека дане вкарваме темата сталин и други руски диктатори, че ще бъдем обвинени за конскапачество :P

Е то като почнем, стигаме все до едно и също в крайна сметка :)

---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 22:02 ----------


Зомбираните мозъци пак дават мнение. Абе как не ви омръзна да повтаряте едно и също. Знаете ли кои са партньорите на Русия и дали те имат същите скрупули че Русия ще ги завладее.

Главни партньори на Русия са Беларус, с несменяемия Лукашенко, който сега нещо си поосра отношенията с дядя Путина и гарнитурта му - Мевежонака, Чечения, в Украйна засега московски человек е президент и още няколко бивши колониии на СССР, другите избягаха бързо.А които и да са мен не ми дреме въобще.Колкото по далече от тях, толкова по малко беди за България.

pavlin
19-11-2011, 18:13
---------- Post added at 22:04 ---------- Previous post was at 22:02 ----------



Да, Беларус, с несменяемия Лукашенко, който сега нещо си поосра отношенията, Чечения, в Украйна засега московски человек е президент и още няколко бивши колониии на СССР, другите избягаха бързо.А които и да са мен не ми дреме въобще.

Нищо май не знаеш, обаче като трябва да дадеш мнение повтаряш едно и също.

morfius
19-11-2011, 19:19
Зомбираните мозъци пак дават мнение. Абе как не ви омръзна да повтаряте едно и също. Знаете ли кои са партньорите на Русия и дали те имат същите скрупули че Русия ще ги завладее.

А ти изобщо можеш ли да водиш дискусии без да наричаш опонентите си с подобни епитети?

fred
19-11-2011, 19:53
Нищо май не знаеш, обаче като трябва да дадеш мнение повтаряш едно и също.
Знам толкова, че да не говоря неща, опровергани от икономиката и историята факти.
Докато в развитата Европа, САЩ и Канда бъка от емигранти от цял свят, в твоята "просперираща" Русия няма такова явление.Отделно гледам и у нас се понпълни с рускини и руснаци у нас в последните години. Работят най обикновена работ- работят по аптеки, магазини и т.н, то даже у нас е по добре май, а българи ходеха навремето само в Коми, да секат дървета....другаде не пускаха, а пърдон при другаря Кадафи, като държавата им прибираше 70% от валутата...
Напусни тая гадна Америка и замини из Русия, засели се някъде там и пиши радостни мнения, вместо да страдаш в изостанала Калифорния, бедни ми Павлине, ако трябва да ти събрем пари за билет тука във форума :Yeeeehaaa::indian:

pavlin
19-11-2011, 20:00
А ти изобщо можеш ли да водиш дискусии без да наричаш опонентите си с подобни епитети?
Споко, поправено е.

---------- Post added at 18:00 ---------- Previous post was at 17:59 ----------


Знам толкова, че да не говоря неща, опровергани от икономиката и историята.
Напусни тая гадна Америка и замини из Русия, засели се някъде там и пиши радостни мнения

И това може да стане. Възможности излизат и в Русия.

fred
19-11-2011, 20:04
Може, но може и нищо да не означава, защото и Милен Велчев стана милионер у нас и си стои тука, както и мноого други люде.
Говоря за обикновена работа, каквато намират десетките хиляди законни и още три или четири пъти повече незаконни емигранти от Русия в САЩ, а не за добра зплата, която се дава на 0,00001% от работещите в Русия.