PDA

View Full Version : полицейски тормоз



scrape
19-11-2011, 12:45
Здравейте колеги,

Едва ли това е най-удачното място за въпроса ми, но се зачетох в Лекс.бг (правен портал) и останах до някъде разочарован от коментарите по близка до въпроса ми тема. За това се надявам да получа полезни мнения от вас. Ето какъв е и случаят.
Не съм и не изглеждам агресиван или подозрителен. Обличам се спортно. Въпреки това, без да преувеличавам, съм имал случаи, когато съм спиран за паспортна проверка и обиск по 3 пъти седмично. Въпреки, че господата полицаи нямат право да ме карат да си изпразвам джобовете на публично място, по закон това трябва да се случва в РПУ, пред свидетели и да се описва. Изпитвам истински страх от това какво може да ми се случи там. От телесни повреди до подхвърляне на доказателства. Тук, сигурно както и в правния форум, някой ще каже че фантазирам - не! Това се случва и ако някой е имал късмета да се сблъска с действителността, то трябва да почерпи. Шамари се раздават, доказателства се откриват, правомощия се надвишават. Има и читави полицаи, които не смятат шапка и суитчър за подозрителни при 10ина градуса температура. Въпросът ми е какво мога да направя, за да мога да намаля тези своеволия от страна на органите на реда. Не съм задържан, не съм издирван, нямам дори един акт, не съм имал никога проблеми с полиция и единствените ми посещения в РПУ са за смяна на документи. Мога ли даподам жалба за полицейски тормоз, при положение, че не става въпрос за конкретен служител на МВР и дали това няма само да подразни органите на реда при следващата ни среща? Не мога повече да понасям това отношение, работя срещу 4то РПУ и вече имам над 10-ина "преджобвания" пред колегите ми, под предлог, че съм подозрителен. Имал съм безобразни случаи, най-фрапантният от които бе преди 4-5г. в градинката на данон, когато ме оставиха по боксери по обяд, защото " работя в ПР агенция която организира партита, а по партитата има наркотици!". Изобщо, може ли нещо да се направи? Една жалба би ли имала положителен ефект или би влошила нещата?

Благодаря ви предварително, надявам се, някой от вас да е по-наясно със закона и да може да ме посъветва.

ФЕРАРИСТ
19-11-2011, 12:59
Скрита камера?....или не толкова скрита.....няма никакъв проблем да снимаш докато ти правят това на публично място.....

Stoyan Georgiev
19-11-2011, 12:59
Имал съм безобразни случаи, най-фрапантният от които бе преди 4-5г. в градинката на данон, когато ме оставиха по боксери по обяд, защото " работя в ПР агенция която организира партита, а по партитата има наркотици!". Изобщо, може ли нещо да се направи? Една жалба би ли имала положителен ефект или би влошила нещата?

Благодаря ви предварително, надявам се, някой от вас да е по-наясно със закона и да може да ме посъветва.

и не се ли опита да ги съдиш за това ?

досега нито веднъж ли не си подал жалба ?

Бобби
19-11-2011, 14:02
Смени си облеклото....

546
19-11-2011, 23:58
Че ко толко страшно да те заведат в районното.И да издразниш някой не очаквай шамари,по-скоро ще си изкараш двайсетина часа докато му дойде времето да си ходиш.Това че те джобят на улцата дет се вика е за твое добро.Ако се носиш облечен като квартален гангстер не очаквай друго отношение.Пробвай да караш с качулката и ръкавици през август и ще видиш гарантирано асфалта от близо.

dimitar_vd62
20-11-2011, 18:30
Що пък трябва по облеклото да съдят за човека.

old alfist
20-11-2011, 18:34
Труден казус - явно нещо сте ги провокирали вашата фирма и ти по-специално си се набил в очите им.
Какво мнението на собственика на фирмата - прави ли нещо по въпроса.

dimitar_vd62
20-11-2011, 18:37
Тва кого питаш.

mordohy
20-11-2011, 20:06
Колега, като стар милиционер, горещо ти препоръчвам, вместо да риташ, да извлечеш полза от ситуацията.
Възможно е просто статистически да си се наврял между шамарите, а и е възможно и да е просто случайност1
Аз има подобен случай с хайманата, който беше параджия на Театъра!
Прескачайки подробностите, сега съм един електротехник, а той висш полицейски офицер!
Та тогава, той се яви в Управлението, представи се и попита за какво по дяволите го спират всяка вечер!
Съветвам те и ти да направиш същото!
Иди в РПУ-то и искай среща с началника на полицайте! Точно така се изрази!
После му кажи за себе си, какво правиш и с какво се занимаваш и му кажи за притесненията си, че полицаите редовно те спират.
кажи, че ако искат нещо да научат- просто да те попитат!
Ако успееш и да им покажеш как работиш- залагам кило ракия, че ще намериш и добри приятели!
Успех не се плаши!
Просто, като те сгащят полицаи не се прави на интересен, а им кажи за какво става въпрос!
Те са виждали всичко!:drinking:

Gelew
21-11-2011, 10:14
Аз да ви кажа една интересна случка свързана с телефон 112 и "полицията" тия копеленца комплексирани и пожарната.Та пребирам се от работа към 18:30 миналата седмица и фаровете ми осветяват кола пред нас спряна и вътре някви наркоманчета се вижда как пафкат трева.Обичайното обръщам си спирам пред колата (вкъщи), и виждам вътре 4 наркоманчета как най-спокойно си пафкат все едно цигара пушат.Качвам се горе звъня на 112 да им кажа да дойдат да ги сгащят и познайте завършека на ситуацията- никой не дойде...иначе големи обяснения, каква е колата какъв е номера колко са.Пожарната същата работа.Един казан гори с огън метър над него и една кола спряна почти залепена до казана.Слизам аз до пожарната 15метра от местоживеенето ми и ги викам да изгасят казана за да не повреди на човека колата и да не смарди цялата улица...резултат к.р никой не си мръдна пръста при положение че казана е на 50 метра от самата пожарна...тия институций съм ги отеб.л отдавна не се ли оправиш сам тия само може нерви да ти образуват и да ти изгубят времето.

scrape
21-11-2011, 19:24
Извинявам се, бях извън софия без пц и нямаше как да отговоря. Облеко не мисля да сменям, както казва колегата Димитър, защо трябва да ме съдят по облеклото. Може би това, че по външно не се различавам по нищо може да ме вкарва в графата "нормален софийски дришлио".
Няма начин да имат зъб на фирмата ни, рекламна агенция е, нямаме никакво взимане даване с тях, а и не ме спират едни и същи господа за да се каже, че може да са ме нарочили. И други колеги ги спират доста често.
Мисля да опитам предложението на колегата mordohy, да видя евентуално ще ми отделят ли време за среща и някакво обяснение защо се случва всичко това.
Иначе отговорът им е винаги еднакъв, "няма как да знаем, че си проверяван", което не съм сигурен че е така. Мисля, че може по егн да се направи справка колко често им излизам при "стандартните проверки".
Другият вариант е да се опитам да не обръщам внимание и да си продължим по старо му, но е някак неприятно като се случва на публично място.

п.с.
алфетката ми има всички симптоми на люлински наркобос, черна, "наточена", с щори на задното стъкло и клубен стикер и въпреки това с кола не ме спират!

Mind_Control
21-11-2011, 19:40
п.с.
алфетката ми има всички симптоми на люлински наркобос, черна, "наточена", с щори на задното стъкло и клубен стикер и въпреки това с кола не ме спират!

Страх ги е катаджиите :) не им е работа да се занимават с дилърите...

old alfist
21-11-2011, 21:53
И други колеги ги спират доста често.
Точно това, ме навежда на мисълта, че собственика на фирмата трябва да иде при полицаите.

code
21-11-2011, 22:11
Аз пък с полицаи не съм имал никакви проблеми дори напротив. Преди около месец сигнализирах за съмнителни субекти и ги сгащиха с 3 крадени електромотора в колата, абе изобщо респект от мен за всички служители на реда. На мнение съм, че пред полицаите трябва да си по-нисък от тревата и да съдействаш изцяло, а като се правиш на модерен - в ареста. Аз за тая работа не ставам, щото да си рискувам всеки ден живота и да ми се прави някое пияно лайно - гаранция, че ще му навра палката в гъза.
Относно автора на темата - ако наистина те пребъркват по 3 пъти седмично (в което се съмнявам) смени походката и изхвърли всичко с марката Адидас от гардероба :) Купи си фланелка на райета, като едното да е задължително розово и се бръсни всеки ден :) Щегувам се разбира се.

old alfist
21-11-2011, 22:15
Собственика на фирмата да не се прави на гей, ако наистина не е такъв и да си поговори с отговорните другари, правещи се на гъзари от местото РПУ.

bongo
23-11-2011, 16:28
Аз да ви кажа една интересна случка свързана с телефон 112 и "полицията" тия копеленца комплексирани и пожарната.Та пребирам се от работа към 18:30 миналата седмица и фаровете ми осветяват кола пред нас спряна и вътре някви наркоманчета се вижда как пафкат трева.Обичайното обръщам си спирам пред колата (вкъщи), и виждам вътре 4 наркоманчета как най-спокойно си пафкат все едно цигара пушат.Качвам се горе звъня на 112 да им кажа да дойдат да ги сгащят и познайте завършека на ситуацията- никой не дойде...иначе големи обяснения, каква е колата какъв е номера колко са.Пожарната същата работа.Един казан гори с огън метър над него и една кола спряна почти залепена до казана.Слизам аз до пожарната 15метра от местоживеенето ми и ги викам да изгасят казана за да не повреди на човека колата и да не смарди цялата улица...резултат к.р никой не си мръдна пръста при положение че казана е на 50 метра от самата пожарна...тия институций съм ги отеб.л отдавна не се ли оправиш сам тия само може нерви да ти образуват и да ти изгубят времето.

обадил си се да ги натопиш за пуше на трева??

RUNNING WILD
24-11-2011, 13:01
колега сложил си неква снимка на некъв с маска и от долу си написал наркоман на жаргон е не знам тва ли те кефи?ако ходиш с суичер на главата с шапка с очила тъкми провиснал брадясал с гангстерска походка кво очакваш?всички изгустаци ходят така е кой да спират бабичките и старците ли?кво ти дреме че те спират мене не ми пречи кво ще ми загубят безценното време все едно ни съм на свадба ни на погребение ни дете ми се ражда,вчера в Гърция на една главна улица в Солун в 9 вечертта видях от дясно 2 полицейски мотора по 2ма човека са на мотор и като ме видяха се лепнаха зад мене как ми видеха номера не ми е ясно или па колата загледаха не знам,бех я измил иначе е целата кална,караха зад мене 100 метра аз се престройх и 2 та мотора зад мене плътно и ме отбиха,наобиколиха колата и светат с фенерчета и се държат за пистолетите,едни прави високи стройни момчета на по 25-30 години изпънати всичко лъщи по тех,говори ми на смесица от английиски и български да изгася двигателя и ме накара ключа да го оставя на таблото,от там ни изкарват ние 3 ма човека и се почва 20 минутен тараш единият ме навежда и ми казва и ми сочи да гледам и ми свети с фенера как колегата му обискира колата,знае абсолютно всичко на 164 къде седи и как се отваря,отваря ми фотоапарата,таблото за бушоните???панела на касетофона,чантата моята намери джобен нож и ме пита за какво ми е?вика твой ли е викам да ходя за риба вика не може да го носиш хвърли го в багажника,мене ме джобиха и обувките си свалих пипа ме под колана на секъде вдигаха багажника кората жабката,на вратите и 4 ти жабки явно знае на секъде кво има,не ми иска никакви документи на колата ни зелена карта ни нищо само лична карта,каза ни че в България вика туенти юрос на булгериан полисмен и си окей но тука ноу... от там отваря заднитее врати и от зад кутуйки с бира изпити 12 нахвърляни и ме вика да дойда и вика-ю дринк? викам но но дойде и другият и почнаха да ме гледат от близо викам не съм аз те са дето ги возя,показах им че в чантата пия лекарства че не съм пил е бех треснал 20 грама узо да го тествам на вкус,единият ни държи личните карти на един мотор се подпрял и говори и диктува имената ни и на колата номера нема такъв цирк страшна студенина после чак ка то преровиха всичко почнаха да ни заговарят за какво сме там и тн,казахме им на проучване маркетинг и по работа а те-сигурни ли сте?върнаха ни личните карти и ни махнаха Гоу давайте с ръка,тараш половин час на главната улица минават хората и ни гледат разперени като по филмите бандити,та това полицейски тормоз ли е според теб как си го тълкуваш?иначе по целият път не видях никъде патрулка или полицейска кола само един с едно пежо се беше забил в един рейс ма яко в задницата беше помлял колата и там видех куки.

Gelew
24-11-2011, 13:47
обадил си се да ги натопиш за пуше на трева??

Да, то от тревата се тръгва ако утре решат, че нямат пари за наркотици и ми разбият колата да я оберат?Пък и не ми е приятна гледката пред къщата и колата ми да се навъртат наркоманчета.Твърдо против наркотиците съм и наркоманчетата.

scrape
24-11-2011, 17:48
Колега, ако си сложа розова картинка с мече и сърчице или снимка на колата по-добре ли ще се възприемам? Нямаме удоволствието да се познаваме или да сме се виждали, не искам да се повтарям за "подозрителният" ми гардероб но моля не си прави заключения като униформено лице. Сигурен съм, че в форума е пълно с все подозрителни типажи, за съжаление няма как всички да изглеждаме като Ален Делон или да вдъхваме доверие като бате Енчо. Основният ми проблем не е в проверките, въпреки че са доста избирателни и принципа им няма логика. Проблема ми е с отношението след като се установи, че не съм криминално проявен, издирван или задържан. Някак нелогично е в 21век. за хората да се съди по облеклото, аз се обличам като 70% от населението сигурно. Черните очела, качулката в зимно време или шапката ми която нося ( дори и заради хроничния си синозит) са едни от най-гангстерските ми атрибути.
Може някой да се обиди, но поне 3 от децата на семейните колеги тук в форума се обличат с суитчъри и дънки. Дали и тях ги приемат като застрашаващи общественият ред лица? Това и беше въпросът ми, дали има нормални начини за справяне с подобни проблеми в тази полицейска държава или трябва да се нагъзваме всеки път когато хората които уж трябва да пазят законите ги прилагат според настроението си.

Темата за тревата няма да я закачам, всеки е свободен (все още) да има мнение по въпроса. Щом колегата Gelev смята, че наркоманията тръгва от тревата, или тя може да бъде заместител на силните наркотични вещества то това е негово право.

Бобби
24-11-2011, 18:13
Е стават и грешки...виж набора с бомбето..:))

RUNNING WILD
24-11-2011, 18:32
колега Скрапе обличай се в костюм избръсни се и носи цветя и нема те спират,или па като поп ходи с одежди и расото и кръста от горе и поп не съм видел да тарашат...кво си се впрегнал толко все нещо ви пречи ми аз съм криминално проявен и ми правят справки и ми тарашат колата като съм по провинцията и кво голем праз чудо големо станало дай да нема полиция по улиците и да не ни спират епа стани полицай и не спирай никой да си отмъстиш на системата брате,стачкувай пред парламента..хората немат пари кво да ядат и си пратят децата на училище си платят сметките ти се кахъриш за глупости,ей да не те повредят психически с тия акций дето ти ги спретва кукуруку,не знам дали има некоя топла страна без полиция да ти понася климата ако разбера ще пиша.

scrape
25-11-2011, 13:58
колега Скрапе обличай се в костюм избръсни се и носи цветя и нема те спират,или па като поп ходи с одежди и расото и кръста от горе и поп не съм видел да тарашат...кво си се впрегнал толко все нещо ви пречи ми аз съм криминално проявен и ми правят справки и ми тарашат колата като съм по провинцията и кво голем праз чудо големо станало дай да нема полиция по улиците и да не ни спират епа стани полицай и не спирай никой да си отмъстиш на системата брате,стачкувай пред парламента..хората немат пари кво да ядат и си пратят децата на училище си платят сметките ти се кахъриш за глупости,ей да не те повредят психически с тия акций дето ти ги спретва кукуруку,не знам дали има некоя топла страна без полиция да ти понася климата ако разбера ще пиша.


Колега, не съм сигурен, с кое точно развалих душевния ти мир и събудих тази вълна от ненужен сърказъм. Ще се повторя, но не се познаваме и не знам с какво право ми държиш такъв тон без да съм те обидил, няма да развалям сладката приказка и ще ти отговоря по същият начин, с което смятам да приключа темата.
Поласкан съм от притеснението ти за психическото ми здраве но, не е нужно. За разлика от теб, не съм си поставил толкова възвишени цели, като да се боря за онеправданите, с проблемите в държавата или световният глад. Има си хора за всичко, или всяка жаба да си знае гьола. Професия си имам, не мисля, че на страната ни е нужен още един милиционер. Нямам никакви допирни точки с полиция и нейната прекалена заинтересованост ми идва в повече, ако не си разбрал същината на проблема. За теб, като криминално проявено лице, може да е нещо нормално да те обискират където те хванат, но за останалата част от населението, които нямат взимане даване с реда и си плащат данъци и сметки, без да създават проблеми, това се разбира като тормоз. В топлите страни, за които говориш полицията не парадира с присъствието си, не се бърка в ежедневието на хората, освен ако не бъдат повикани или не се налага, но нали това е в цивилизования свят, в нашата мила родина всичко се случва типично по български ... ние сме малък, но изключително прост народ, според който полицията има правомощията да те прави на маймуна, заради непълноцененния си живот или от чисти комплекси.
Всеки 3ти е недоволен от работата си, проблемът е, когато този човек не е кварталната кисела магазинерка, а е поредния средностатистически българин, блъскан от проблеми и комплекси, които по един или друг начин се е сдобил с пагони иправомощия да се гаври с когото си поиска - щото "си подозрителен" или "страшно много приличаш на един друг".
Както и да е, смятам да приключа с дразгата и темата, че от толкова топло отношение ще трябва да отворя прозореца.
Нека продължим по стар български обичай - всеки за себе си, та нали, ако не е в твоя двор не те е*е. Ще мина през районното, ще опитам да обясня какъв е проблема с надеждата да получа адекватен отговор, който да не е свързан с последните модни тенденции при облеклото. Лек и безавариен ден колега.

Бобби
25-11-2011, 17:37
А бе пич...нема лошо, ходи си както ти харесва.
само да те попитам...тия на снимката от вашта фирма ли са?:))

bongo
26-11-2011, 01:43
Да, то от тревата се тръгва ако утре решат, че нямат пари за наркотици и ми разбият колата да я оберат?Пък и не ми е приятна гледката пред къщата и колата ми да се навъртат наркоманчета.Твърдо против наркотиците съм и наркоманчетата.
алкохол пиеш ли?

Gelew
26-11-2011, 01:45
алкохол пиеш ли?

Много рядко я изпия 100мл я не, защо?

bongo
26-11-2011, 05:38
Много рядко я изпия 100мл я не, защо?

Защото това е най-смъртоноясният наркотик (който отговаря на класическото определение за наркотик 'който предизвиква сън от 'нарко'-'сън') и ако си твърдо против наркотиците би трябвало да си твърдо против и този. надали се обаждаш в полицията за всяка групичка младежи, които пият бира, а даже употребяваш самия ти. Бяла захар ядеш ли?

Gelew
26-11-2011, 10:41
Има много по големи вредители от тревата, но за мен тя е наркотик и е забранена все още.Към педалите и мангалите също изпитвам непоносимост.В живота си човек има неща който не са му на сърце и бяга от тях и не ми е нужна лекция "ЗА тревата" ;)

bongo
26-11-2011, 15:40
Има много по големи вредители от тревата, но за мен тя е наркотик и е забранена все още.Към педалите и мангалите също изпитвам непоносимост.В живота си човек има неща който не са му на сърце и бяга от тях и не ми е нужна лекция "ЗА тревата" ;)
Опитвах се да ти покажа, че да приемаш няколко младежа, които пушат трева за наркомани и след това да заключиш, че наркомани извършват всички кражби и от това си пряко застрашен самия ти е същия проблем в логиката, с който се сблъсква колегата, когато го спрат полицаи само защото носи суичър.

Gelew
26-11-2011, 15:52
Предполагам не си пристрастен да носиш суичър и да не можеш без него и за един суичър няма да разбиеш кола или къща ? Наркоманията няма как да я съвместиш със суичър.Аз нося качулки и не съм нарко и не бих ограбил за да си купя нова дреха с качулка,а наркомана би разбил за да си вземе там глупостите :D баси филма.Ако за теб е яко да се друсаш за обществото това е забранено и има комуни който се занимават точно с пристрастени хора с логика, че алкохола и бялата захар са по врени от наркотиците, защото те евентуално са пристрастени и за тях това е нормално, че дори и полезно.

bongo
26-11-2011, 16:41
За мене е яко да си използвам главата, когато си формирам мнения за различни неща, особено такива които ме засягат. Също ме кефи да се информирам по разни въпроси.

Наркоманията няма как да я съвместиш със суичър
Очевидно в случая с колегата полицаите съвместяват суичър с вероятност за престъпление, а ти съвместяваш пушене на трева с кражби. Не са прави полицаите, не си прав и ти. Дадох пример със захарта за да ти покажа, че общественото мнение за дадени субстанции далеч не е мерило за тяхната социална вреда.

fred
26-11-2011, 17:20
Колега, като стар милиционер, горещо ти препоръчвам, вместо да риташ, да извлечеш полза от ситуацията.
Възможно е просто статистически да си се наврял между шамарите, а и е възможно и да е просто случайност1
Аз има подобен случай с хайманата, който беше параджия на Театъра!
Прескачайки подробностите, сега съм един електротехник, а той висш полицейски офицер!
Та тогава, той се яви в Управлението, представи се и попита за какво по дяволите го спират всяка вечер!
Съветвам те и ти да направиш същото!
Иди в РПУ-то и искай среща с началника на полицайте! Точно така се изрази!
После му кажи за себе си, какво правиш и с какво се занимаваш и му кажи за притесненията си, че полицаите редовно те спират.
кажи, че ако искат нещо да научат- просто да те попитат!
Ако успееш и да им покажеш как работиш- залагам кило ракия, че ще намериш и добри приятели!
Успех не се плаши!
Просто, като те сгащят полицаи не се прави на интересен, а им кажи за какво става въпрос!
Те са виждали всичко!:drinking:

Мордохай не знаех че си бил и милиционер :chair:, ама ако всички бяха като теб, милиционери де, нямаше да е така сега :mrgreen::busted_cop:

RUNNING WILD
26-11-2011, 21:52
Колега, не съм сигурен, с кое точно развалих душевния ти мир и събудих тази вълна от ненужен сърказъм. Ще се повторя, но не се познаваме и не знам с какво право ми държиш такъв тон без да съм те обидил, няма да развалям сладката приказка и ще ти отговоря по същият начин, с което смятам да приключа темата.
Поласкан съм от притеснението ти за психическото ми здраве но, не е нужно. За разлика от теб, не съм си поставил толкова възвишени цели, като да се боря за онеправданите, с проблемите в държавата или световният глад. Има си хора за всичко, или всяка жаба да си знае гьола. Професия си имам, не мисля, че на страната ни е нужен още един милиционер. Нямам никакви допирни точки с полиция и нейната прекалена заинтересованост ми идва в повече, ако не си разбрал същината на проблема. За теб, като криминално проявено лице, може да е нещо нормално да те обискират където те хванат, но за останалата част от населението, които нямат взимане даване с реда и си плащат данъци и сметки, без да създават проблеми, това се разбира като тормоз. В топлите страни, за които говориш полицията не парадира с присъствието си, не се бърка в ежедневието на хората, освен ако не бъдат повикани или не се налага, но нали това е в цивилизования свят, в нашата мила родина всичко се случва типично по български ... ние сме малък, но изключително прост народ, според който полицията има правомощията да те прави на маймуна, заради непълноцененния си живот или от чисти комплекси.
Всеки 3ти е недоволен от работата си, проблемът е, когато този човек не е кварталната кисела магазинерка, а е поредния средностатистически българин, блъскан от проблеми и комплекси, които по един или друг начин се е сдобил с пагони иправомощия да се гаври с когото си поиска - щото "си подозрителен" или "страшно много приличаш на един друг".
Както и да е, смятам да приключа с дразгата и темата, че от толкова топло отношение ще трябва да отворя прозореца.
Нека продължим по стар български обичай - всеки за себе си, та нали, ако не е в твоя двор не те е*е. Ще мина през районното, ще опитам да обясня какъв е проблема с надеждата да получа адекватен отговор, който да не е свързан с последните модни тенденции при облеклото. Лек и безавариен ден колега.

емигрирай нарочили са те...ще ти скъсат живота скоро ще вкарат вечерен час и ще бият печати по краката на момичетата та не ходи с пола 4 пръста над коляното...много си им скучен и ти създават главоболия да не скучаеш излишно ще те тревожат до последно каза ЦЦ

ivan dimitrov
27-11-2011, 06:27
Очевидно в случая с колегата полицаите съвместяват суичър с вероятност за престъпление, а ти съвместяваш пушене на трева с кражби. Не са прави полицаите, не си прав и ти. Дадох пример със захарта за да ти покажа, че общественото мнение за дадени субстанции далеч не е мерило за тяхната социална вреда.
Общественото мнение е едно, друго нещо е общесвеният договор. След като нещо е незаконно то следва да се санкционира от органите на редьт. Колегата е един от малкото хора, проявили обществена отговорност. Според мен е напьлно прав ставайки свидетел на престьпление да информира полицията.
А по вьпросьт за честите проверки - ако изглеждате сьмнително и ви проверяват значи има шанс да се прькне дьржава и тука. От фактьт че различни полицаи го спират колегата би следвало да си направи изводи и сам. Верно че и на полицията не всичко и е наред, ама ...
Нали искаме превенция? Как да стане?

bongo
27-11-2011, 06:46
Общественото мнение е едно, друго нещо е общесвеният договор. След като нещо е незаконно то следва да се санкционира от органите на редьт. Колегата е един от малкото хора, проявили обществена отговорност. Според мен е напьлно прав ставайки свидетел на престьпление да информира полицията.
А по вьпросьт за честите проверки - ако изглеждате сьмнително и ви проверяват значи има шанс да се прькне дьржава и тука. От фактьт че различни полицаи го спират колегата би следвало да си направи изводи и сам. Верно че и на полицията не всичко и е наред, ама ...
Нали искаме превенция? Как да стане?
Докладване на престъпление без жертва ми намирисва повече на доносничество. Полицията не трябва да има право да се бърка в живота на когото и да е (като в това включвам проверки дори и на пътя) ако няма извършено престъпление или предпоставки за такова. Облеклото не мисля че спада в тази категория. Отстояването на граждански свободи е важно или скоро не само ще проверяват ако изглеждате съмнително, а направо ще прибират.

Gelew
27-11-2011, 14:23
Да си се друсат в тях кво ми спрели пред къщата и колата не съм длъжен да ги гледам и не ме интересуват, че са наркомани разбира, се че звънна и пак да дойдат и някъде да видя пак ще се обадя и не се чувствам виновен, напротив.Ако примерно видиш съмнителни лица пред къща в която няма никой да се навъртат и да оглеждат няма ли да излезеш или да се обадиш на "органите на реда" или не, защото по думите ти всеки си има живот и може да си прави каквото си иска?

ivan dimitrov
27-11-2011, 15:25
Предлагате да няма полиция ли? Щото ако полицията само отбелязва извьршени престьпления няма смисьл от нея. Ако издирват неизвестен извьршител, единствено по взншният вид могат да се ориентират. Колегата сам твьрди че го проверяват и нищо по вече. Какьв тормоз!?
На това което наричате доносничество, в страни кьдето има дьржава му викат граждански дьлг. Свободите са си свободи, законите са си закони.
Примерче - крьстовще с еднопосочна улица. На 5 метра от крьстовището изход от паркинг. Джигита излиза от паркингьт и трьгва в насрещното като аз сьм завил на половина вече. Нашият спира и чака да му направя пьт!
Ако имахме дьржава и аз бях сьвестен гражданин щеше да следва телефонно обаждане и акт за нарушителят. Вместо това, защото не ми се занимава следващият пьт пак ще трябва да чакам, да му стане ясно че няма да мине.

scrape
27-11-2011, 18:48
1.3 Да уважава другите потребители на форума. Всякакви обидни думи и преки характеристики/заплахи ще се считат за грубо нарушение, като резултат постът ще бъде редактиран или отстранен от темата. Никовете на особено напористи с обиди/заплахи участници ще бъдат деактивирани. Нецензурните думи ще бъдат замествани със символа "*".

Колега, не да се заяждам ама какво си говорим за правила и закони като дори тук те не се спазват.
Да разбирам ли, че модератори не се намесват защото сте си партия или има друга основателна причина?
Загибих интерес към темата и към форума, който м/у другите стереотипи за които говорим също влиза в един. Ти си типичният авто форумен член, капацитет по всички въпроси, на "ти" с колите, жените, политиката и философията.
Съжалявам, че станах свидетел на такова отношение от непознат - без повод, както и, че не се намери един модератор да направи "нещо", което му влиза в задълженията. Доста показателно за ситуацията в страната като цяло ...негативизъм, простотия, шуробаджанащина и скара-бира.
Спорна седмица на всички, весели празници и безавариино. Стигат ми толкова форумни страсти и комплексарщина.

fred
27-11-2011, 18:49
Предлагате да няма полиция ли? Щото ако полицията само отбелязва извьршени престьпления няма смисьл от нея. Ако издирват неизвестен извьршител, единствено по взншният вид могат да се ориентират. Колегата сам твьрди че го проверяват и нищо по вече. Какьв тормоз!?
На това което наричате доносничество, в страни кьдето има дьржава му викат граждански дьлг. Свободите са си свободи, законите са си закони.
Примерче - крьстовще с еднопосочна улица. На 5 метра от крьстовището изход от паркинг. Джигита излиза от паркингьт и трьгва в насрещното като аз сьм завил на половина вече. Нашият спира и чака да му направя пьт!
Ако имахме дьржава и аз бях сьвестен гражданин щеше да следва телефонно обаждане и акт за нарушителят. Вместо това, защото не ми се занимава следващият пьт пак ще трябва да чакам, да му стане ясно че няма да мине.

И това е така, разбира се, че най големият ни проблем е лиспана на ред.

bongo
27-11-2011, 18:52
Предлагате да няма полиция ли? Щото ако полицията само отбелязва извьршени престьпления няма смисьл от нея. Ако издирват неизвестен извьршител, единствено по взншният вид могат да се ориентират. Колегата сам твьрди че го проверяват и нищо по вече. Какьв тормоз!?
На това което наричате доносничество, в страни кьдето има дьржава му викат граждански дьлг. Свободите са си свободи, законите са си закони.
Примерче - крьстовще с еднопосочна улица. На 5 метра от крьстовището изход от паркинг. Джигита излиза от паркингьт и трьгва в насрещното като аз сьм завил на половина вече. Нашият спира и чака да му направя пьт!
Ако имахме дьржава и аз бях сьвестен гражданин щеше да следва телефонно обаждане и акт за нарушителят. Вместо това, защото не ми се занимава следващият пьт пак ще трябва да чакам, да му стане ясно че няма да мине.

Добре бе не е ли близко до акъла, че ако искам да извърша престъпление няма да си облека суичър, а ще си сложа други дрехи? кво не мога да открадна кола и да му вляза в къщата на gelew с костюм и куфарче? Стига с това стереотипно мислене насадено от филмите. Никой не говори да няма полиция, а да се тегли ясно чертата и ако не си извършил нещо да не забелязваш че изобщо я има. Примерче, спират те пиян с колата, оказва се че полицая не е имал причина да те спре и те оневиняват, а не като видят ксенона в тъмното и да ме спират по 6 пъти на вечер за нищо. Това са правила, а не полицейско своеволие. Превенция не се постига с тормоз над гражданите.

ivan dimitrov
01-12-2011, 12:46
Сьжалявам че отговарям кьсно. Бях извьн градьт.
Колега, стереотипите се изграждат заради типичните ситуации. Не твьрдя че всеки облечен в суичьр е престчпник, но типичното облекло на масовите дребни престьпници е такова. Колегата да се сьрди на наркоманите, че развалят имиджа на модната линия.
Ако не се льжа ксеноните са вече забранени. Лично аз ще сьм много доволен ако това е факт. В над 90 процента от случаите, след разминаване с ксеноново осветен автомобил поне 3 секунди нищо не виждам.
Сьгласен сьм че не трябва да те спират без причина но... дай подхдящ пример.
Не можеш да ме убедиш че да те спрат за проверка е тормоз. Прекалено бьркаме свободата сьс свободия. Това второто е "измислена" думичка която точно описва ситуацията в "дьржавата" ни.

bongo
02-12-2011, 07:04
Сьжалявам че отговарям кьсно. Бях извьн градьт.
Колега, стереотипите се изграждат заради типичните ситуации. Не твьрдя че всеки облечен в суичьр е престчпник, но типичното облекло на масовите дребни престьпници е такова. Колегата да се сьрди на наркоманите, че развалят имиджа на модната линия.
Ако не се льжа ксеноните са вече забранени. Лично аз ще сьм много доволен ако това е факт. В над 90 процента от случаите, след разминаване с ксеноново осветен автомобил поне 3 секунди нищо не виждам.
Сьгласен сьм че не трябва да те спират без причина но... дай подхдящ пример.
Не можеш да ме убедиш че да те спрат за проверка е тормоз. Прекалено бьркаме свободата сьс свободия. Това второто е "измислена" думичка която точно описва ситуацията в "дьржавата" ни.
от японския до румънското и обратно да те спрат 3 пъти с фабричен и настроен ксенон си е тормоз. Ти колко престъпника познаваш та знаеш как се обличат? Аз си пуша трева и до ден днешен нищо не съм откраднал. Тва някой пенсионер дето не знае какво е може да ги говори такива врели некипели.

ivan dimitrov
02-12-2011, 19:42
Ами известно време ще те спират за проверка. Докато се изчисти от не фабрични и ненастроени ксенони. Верно е нудобство, но не можеш да твьрдиш че това е тормоз. Причина да те спират има.
На всеки му се налага да понесе някакво неудобство в името на обществения договор.
Аз не познавам престьпници, познавам полицаи които са срещали доста от тях обаче.
Даваш за пример себе си. Ти характерния наркоман ли си?

bongo
04-12-2011, 20:03
Ами известно време ще те спират за проверка. Докато се изчисти от не фабрични и ненастроени ксенони. Верно е нудобство, но не можеш да твьрдиш че това е тормоз. Причина да те спират има.
На всеки му се налага да понесе някакво неудобство в името на обществения договор.
Аз не познавам престьпници, познавам полицаи които са срещали доста от тях обаче.
Даваш за пример себе си. Ти характерния наркоман ли си?
няма такова животно като 'характерния' наркоман. Това е все едно да кажеш характерния болен

ivan dimitrov
04-12-2011, 22:50
Сигурен сьм че разбра какво имах предвид колега.
Мога да задам сьщият вьпрос с по вече думи, това нищо няма да промени.
Идеалното общество е анархия, само че е утопия.

Stefan Caromov
12-01-2012, 14:15
Колега ,това което си описал в рървия пост на темата ,не е тормоз. За жалост така е направен закона ,че полицая има право на почти всичко ,след като се усъмни в теб .Не му трябва логика (те повечето не знаят какво значи думата) ,трябва му просто да си попълни бележника за смяната. За жалост (или за щастие) ,не знам кое от двете ,това ни е системата (нищо ,че от нея нищо не става).
За проверката ,може и по 7 пъти на ден да ти я прави ,негово право е ,и си длъжен да си дадеш личата карта . Всичко останало ,обаче е в твое право. Нямат право да те проверяват на улицата (но го правят ,защото хората не искат да си загубят 2-3 часа в някое РУ) Това ,обаче не значи ,че ако му се опънеш и откажеш ,няма да си свърши работата така ,както пише в ЗМВР.
Хич не съм съгласен със изказването на code ,че трябва да си по-нисък от тревата ,НАПРОТИВ , трябва ясно и обосновано да покажеш ,че си знаеш гражданските права ,за да не те правят на будала. Аз колко нощи съм спал по районните ,защото не съм им разрешил да ми тарашат по колата.... не ми се говори.Но да ,губил съм си времето ,но съм си отстоявал правата. Полицаите имат манталитет на някакво едва ли не тартори (по голямата част от тях) ,затова съм на мнение ,че трябва всячески да му разясниш ,че ТИ му плащаш заплатата ,а ТОЙ ти е бодигард ,длъжен да служи и пази! Не да си прави кярията с теб .