PDA

View Full Version : проблем със загряването на 155



Kostadin
29-11-2004, 08:54
значи проблема е следния откакто се застуди трудно загрява, т.е. стрелката на термометъра стои все между скалите 50 и 90градуса, което по мои груби изчисления е някъде към 70 градуса, а кофтито е че и трудно ги достига!!!според мен тази температура не е нормална работна температура а забелязах че така и гори повече което не е здравословно за джоба ми !!! миналата зима този проблем го нямаше...лятото сменях водна помпа да не би нещо да оказва вляние?ще чакам съвети и благодаря на всички предварително!!!

alf
29-11-2004, 10:38
провери термостата да не седи отворен

Kostadin
29-11-2004, 11:21
как да разбера ако е отворен и какво да го правя ако е така?

dido
29-11-2004, 12:10
И според мен е термостат. Запали я на място и като загрее до към 40-50 градуса виж дали маркучът между главата и радиатора се е затоплил. Ако е така, значи термостатът е постоянно отворен и иска смяна. Цената му не е висока (не повече от 15лв), вече за работата зависи кой ше ти го прави.

търтей
29-11-2004, 13:07
виж сега възможно е и всичко де й е наред - на какво разтояние я караш?

Kostadin
29-11-2004, 13:29
разстоянието е достатъчно за да загрее добре става въпрос за 30км. участък. и друго ако термометъра показва 70гр. и изключа от скорост и карам известно време по инерция става въпрос за спускане температурата много бързо спада до 50гр. почти, което ме кара да мисля че наистина може да е термостата!!!

Kostadin
29-11-2004, 13:32
а възможно ли е да съм с летен термостат-баща ми нещо такова спомена като говорихме по въпроса???

търтей
29-11-2004, 14:00
а възможно ли е да съм с летен термостат-баща ми нещо такова спомена като говорихме по въпроса???
възможно е да - разликата е на колко градука отваря
а и е възможно стрелката да ти показва грешно :wink:
но най-добре иди на сервиз да я погледнат
то може и антифриз да нямаш - тогава пак държи ниска температура

Kostadin
29-11-2004, 14:18
антифриз има, термометъра също съм сигурен, че е в изправност, а иначе съм забелязал, че лятото перката се включва малко преди 90градуса.

нидобърски
29-11-2004, 18:02
.... и друго ако термометъра показва 70гр. и изключа от скорост и карам известно време по инерция става въпрос за спускане температурата много бързо спада до 50гр. почти, което ме кара да мисля че наистина може да е термостата!!!

Щом температурата пада толкова много, значи със сигурност втория кръг е отворен и топлото ходи до радиатора. Термостат.

За това, че перката вкл. преди 90гр. не знам, може и малко стрелката на уреда да лъже (казваш че термометрите-датчиците са наред). Всъщност ако наистина пада много температурата би трябвало да усетиш и по парното и по топлината излучваана от двигателя.

virusalfa
29-11-2004, 18:57
Палиш,нека поработи 2-3 минути,и ако почне маркуча към радиатора да се затопля(както отбеляза колегата),термостата е за смяна.Само че струва повечко пари-60-70лв,на тия модели е производство на BEHR/THOMSON.А пък ако знаеш едното болтче на какво място е ....Фиатска му работа.Ако искаш да закърпиш временно положението,извари го в оцет за 10-15 минути-ще светне като нов.За да го смениш,трябва да свалиш :1.тръбата за студен въздух;2.капака м/у валовете заедно със кабелите;3.Бобините-Дотук добре,ама като стигнеш по-надолу-маркучите на термостата-НЯКОЛКО НА БРОЙ-ще разбереш защо на 155-цата й викам Фиат 155(имах същата).Успех при ремонта(същото и аз го правих при -10 градуса на двора)! :wink:

Kostadin
30-11-2004, 08:35
значи вчера пробвах това с маркуча м/у главата и радиатора и на 50градуса си беше загрят прилично което само потвърждава предположенията че е термостат, а и както каза колегата наистина напоследък парното нещо никакво го нямаше!!!тия дни мисля да купя нов термостат и да го сменя, но искам да ви питам още нещо дали е нужно да източвам антифриза за да направя смяната или не е нужно защото ми се вижда че термостата е на доста високата точка и може и да не се наложи да източвам антифриза!!!благодаря на всички за съветите!!! :) :) :)

нидобърски
30-11-2004, 11:21
Това което ще изтече е някъде към 1-1.5 литра мисля, които после можеш да долееш (нали знаеш, че ако е червен-наливаш червен, син-син). Само дето всичко ще се оплеска с антифриз, но пък можеш да го измиеш. Ако имаш време това е повод да промиеш системата и да смениш антифриза, разбира се ако е за смяна. Ползите от смяната:

1. намален разход на гориво.
2. ще се стоплиш, бързо и качествено. :wink:
3. по-добра и равномерна работа на двигателя.
4. по-добро охлаждане през лятото.
5. повод като се поразровиш да провериш това-онова, да пристегнеш и т.н.

Успех!

Kostadin
30-11-2004, 11:28
благодаря!!!

alfamilano
30-11-2004, 17:32
Нормално е зимата да ти работи на такива градуси СПОКО!

Kostadin
30-11-2004, 18:12
какво искаш да кажеш Васе, че е възможно всичко да си е OK :?
абе и аз незнам какво да правя....? днес след обяд ходих до София и темп. на водата като, че ли беше горе-долу нормална или поне се доближаваше до нормалната даже на едно място ми се включи и перката, но дали това не е резултат от по високата температура на околната среда, защото по едно време термометъра показваше 15градуса???

Dodo 155
02-12-2004, 11:50
Да ти кажа честно и моята е същата. Карам 155 2,0 TS и особено зимата малко трудно загрява. Сменях термостат работата е същата. Зимата и трябва малко да поработи на място преди да тръгнеш (2-3 мин.) и да не я ръчкаш много докато не загрее. Вдигне ли веднъж 60-70 градуса и като я настъпиш ще си влезе в нормалната температура бързо :wink: Тези коли са сметнати за по-високи обороти и натоварване, ако я галиш изтива. На магистралата като карам с 90-100 ми пада темп. до 50-60 градуса. Вдигна ли 130 и нагоре се нормализира :D Въпреки всичко, ако термостата ти е прецакан го смени. Нека си работи алфичката както трябва :)
Успех!

Kostadin
02-12-2004, 13:00
оказа се, че термостата си е наред :wink: което ме зарадва много, а всичко което каза колегата додо155 е абсолютно вярно и точно, на една консултация с човек, които разбира от коли ми беше казано абсолютно същото :wink:

soldix
05-12-2004, 17:02
Здравейте! Аз също имам върпос. Имам алфа 155 1,7туин спарк осем клапанова. Когато работи на място си загрява според мен нормално до 90 градуса и на 91 или 92 се вклйчва вентилатора. Проблема според мен е, (е когато съм в движение много бързо спада температурата и при движение по магистрала например, стои на 60 градуса през лятото и някъде на 50 градуса когато е студено като сега. Спра ли някъде на място много бързо пак си качва температурата до 90. Това нормално ли е или да сменям термостата. На практика така в движение никога не може да ми прегрее двигателя защото колата е достатъчно охладена.

hf hpe
06-12-2004, 08:18
Здравейте! Аз също имам върпос. Имам алфа 155 1,7туин спарк осем клапанова. Когато работи на място си загрява според мен нормално до 90 градуса и на 91 или 92 се вклйчва вентилатора. Проблема според мен е, (е когато съм в движение много бързо спада температурата и при движение по магистрала например, стои на 60 градуса през лятото и някъде на 50 градуса когато е студено като сега. Спра ли някъде на място много бързо пак си качва температурата до 90. Това нормално ли е или да сменям термостата. На практика така в движение никога не може да ми прегрее двигателя защото колата е достатъчно охладена.
определено си за смяна на термостата

navis
07-12-2004, 10:21
Ами и аз имам подобен проблем. Моята е 145 1.6 боксер, само, че при мен, когато карам в града, 80-90 градуса си ги подържа, но излезна ли на магистралата, държи към 60 градуса..струва ми се странно, в града термостата да работи добре, а извън градско не...

Bobo
07-12-2004, 11:27
Под 70 градуса зимата означава че термостата е блокирал на отворено! Това е закон.

нидобърски
08-12-2004, 14:13
Под 70 градуса зимата означава че термостата е блокирал на отворено! Това е закон.

А така де!!!
Вижте хора. Не знам майстори или не, кой какво разправя. Според мен абсолютно се преохлаждате. Не може на 50 гр. маркуча към радиатора да е горещ- та термостата отваря, ако е здрав на по-висока температура- за да пропусне вече топлата охладителна течност и да я охлади. Температурния режим на работа на ДВГ-то трябва да се различава зиме/лете много малко. Ако стига до 50 гр. и всички уреди и датчици са наред, значи или карате двигатели от принципно ново поколение :wink: , или термостатите ви са африкански :wink:
Ша измръзнете ей- парното требе да духа не топло а жежко :wink:

Bobo
08-12-2004, 15:06
Тоест съм прав :wink:
Освен че нямате парно като хората, а и е...ате мамата на двигателя.
Да не говорим че разхода ви се вдига с поне 15%.

нидобърски
08-12-2004, 15:12
Прав си Бобо!
И яз им за това сборим, ама ме никой не чуе :wink:

SIS
09-12-2004, 08:55
Хубаво, но нека някой да каже за какво време трябва да се достигне работната температура. На мен ми трябват около 20 минути. Или около 8-9км - от Младост 4 до орлов мост (през цариградско шосе). Чак на орлов мост температурата достига 80 градуса. Иначе извънградско за сега не съм имал проблеми....

П.П. Не я чакам да работи на място - все пак трябва да се ходи на работа :). Ако все пак реша да я оставя да поработи на място, за какво време би трябвало да си достигне работната температура?

Kostadin
09-12-2004, 09:41
Хубаво, но нека някой да каже за какво време трябва да се достигне работната температура. На мен ми трябват около 20 минути. Или около 8-9км - от Младост 4 до орлов мост (през цариградско шосе). Чак на орлов мост температурата достига 80 градуса. Иначе извънградско за сега не съм имал проблеми....

П.П. Не я чакам да работи на място - все пак трябва да се ходи на работа :). Ако все пак реша да я оставя да поработи на място, за какво време би трябвало да си достигне работната температура?

ако тези данни са от този сезон занчи при теб всичко е ок.
по принцип знам, че за около 10км. двигателя си достига работната темп.

SIS
09-12-2004, 09:45
Тези данни са от тази сутрин :lol:

Kostadin
04-02-2005, 15:01
така или иначе ще го сменявам :yes:
ето малко инфо за колегите със 155-ци, всеки може да си направи проверка за това дали му работи добре термостата.
1.термостата започва да отваря на 87градуса целзиеви(+/-2%)
2.термостата е напълно отворен на 101 градуса.
ако показанията на вашия термостат са различни от тези там пише това:
"if the correct values are not obtained replace the thermostat" демек сменявай го с нов :lol:
а и друго 58лв. струва.

WhitePower
04-02-2005, 17:19
моята седи в загряло състояние малко над първата чертичка
преди да дулаг път изтиваше яко
плато 68 лева за Behr термостати сега съм доволен лятото си седи малко под 90 градуса

04-02-2005, 20:03
Това което баща ми ме научи е:взимам един стъклен съд,мятам вътре термостата,пълня го с вода(съда де :D ) и го хвурлям на котлона,после мушвам един голям термометър(аз имам до 200 градуса)и дебнем.При ваз обаче явно ваденето на термостата е доста сложно така,че тоз начин е само за ентусиасти :D

Patsimir
23-11-2005, 18:19
И аз имам подобен проблем. Говоря за 146 ТД. Знам че темата е от отдавна ама я изчетох цялата за да не пиша празни приказки. Та, онзи ден ми отказа парното. Проверих антифриз и долях. Пое бая, повече от литър. Сега си имам парно и то добро ама ми се струва, че колата не загрява. Може ли да имам парно, пък да ми е прецакан термостата?

Bobo
23-11-2005, 19:55
И аз имам подобен проблем. Говоря за 146 ТД. Знам че темата е от отдавна ама я изчетох цялата за да не пиша празни приказки. Та, онзи ден ми отказа парното. Проверих антифриз и долях. Пое бая, повече от литър. Сега си имам парно и то добро ама ми се струва, че колата не загрява. Може ли да имам парно, пък да ми е прецакан термостата?

Ми на колко градуса стои температурата на водата?

Patsimir
23-11-2005, 20:32
Ми като за паля и изчакам 2,3 минути, тръгвам и днес за 3 километра ми стигна втората реска на температурата /май това на таблото е температура на водата,а :oops: /
Иначе парно си има.
Вчера карах бая градско, ама след като долях антифриз и не ми достигна 80 градуса. Да не би да е нужно време за да почне антифриза да си върши работата

virusalfa
23-11-2005, 22:33
АКО ИМАТЕ СЪМНЕНИЯ ЗА ТЕРМОСТАТА-ИЗВАРЕТЕ ГО В ОЦЕТ ЗА 15 МИНУТИ.ПРОБАТА СИ ЗАСЛУЖАВА :idea:
П.П.-НЕ СЕ СМЕЙТЕ

Crusader
23-11-2005, 23:40
АКО ИМАТЕ СЪМНЕНИЯ ЗА ТЕРМОСТАТА-ИЗВАРЕТЕ ГО В ОЦЕТ ЗА 15 МИНУТИ.ПРОБАТА СИ ЗАСЛУЖАВА :idea:
П.П.-НЕ СЕ СМЕЙТЕ
Това върши работа ако термостата е заседнал на "отворено". но ако е някакъв "африкански" тип както беше моя /отваряше си точно на 65 градуса/, нама да стане работата.
Бах ти обирджиите, чувам че в София термостат като моя на Behr бил към 65 лв. а мен ме окъпаха 103 в Аутодетелина гр. Плевен и монтажа си го правих аз - обирджии!!! :guillotine:

koko155
24-11-2005, 15:44
грешите за цената-струва65лв на моята го смених скорор15лв е на голф2М

Dodo 155
24-11-2005, 16:06
грешите за цената-струва65лв на моята го смених скорор15лв е на голф2М
Че то и разликата между Голф2 и 155 е огромна :lol: :lol: :lol:
Сори за офтопика, ама на Лада 2105 е 5лв. :wink:

hsr
28-10-2007, 11:35
Понеже ми предстои тия дни да сменям термостат исках да попитам има ли нещо специфично при 155-цата и може ли човек да се справи сам ? Попрегледах темата с ремонтите на 155 ми направи впечатрление и това,че колегите са си взели термостати на една и съща марка-BEHR на различни цени - от 39 да 70 лв Shocked Има ли някаква разлика в тях или просто цената е различна (доста) в различните магазини?
И последно: струва ли си да го свалям и да го "варя" в оцет или е загуба на време и направо да ходя да взимам нов?

ПП:Доста стара тема изрових,но мисля че е по-добре отколкото да задръстваме форума с едни и същи теми по незнам си колко пъти

TRENDi
28-10-2007, 14:02
Както всичко друго и при смяна на термостат жабарите са се постарали да ти е чанч на макс на 155-цата. Долният болт къса нерви, но като цяло - да можеш и сам да си смениш термостата (и ДА - Бер е марката).

hsr
28-10-2007, 18:55
Както всичко друго и при смяна на термостат жабарите са се постарали да ти е чанч на макс на 155-цата. Долният болт къса нерви, но като цяло - да можеш и сам да си смениш термостата (и ДА - Бер е марката).
Мерси за отговора!!! Мисля скоро ще се пробвам :P
Ма наистина много кофти измислена тая кола-няма място едно картонче да й сложи човек м/у радиатора и решетката :chair: :tooth:

didofurnira
28-10-2007, 20:04
Да ти кажа честно и моята е същата. Карам 155 2,0 TS и особено зимата малко трудно загрява. Сменях термостат работата е същата. Зимата и трябва малко да поработи на място преди да тръгнеш (2-3 мин.) и да не я ръчкаш много докато не загрее. Вдигне ли веднъж 60-70 градуса и като я настъпиш ще си влезе в нормалната температура бързо :wink: Тези коли са сметнати за по-високи обороти и натоварване, ако я галиш изтива. На магистралата като карам с 90-100 ми пада темп. до 50-60 градуса. Вдигна ли 130 и нагоре се нормализира :D Въпреки всичко, ако термостата ти е прецакан го смени. Нека си работи алфичката както трябва :)
Успех!
аз съм за Dodo 155
при мен е абсолютно същото
дори си мисля да обърна тръбата за въздухопровода към колектора

Alexanderbb
28-10-2007, 22:09
Извинявай колега ама не виждам какъв ти е мотора. На локомотива термостата се сменя за 10 мин. ама струва 110 лева

pr_00f
28-10-2007, 22:17
Да ти кажа честно и моята е същата. Карам 155 2,0 TS и особено зимата малко трудно загрява. Сменях термостат работата е същата. Зимата и трябва малко да поработи на място преди да тръгнеш (2-3 мин.) и да не я ръчкаш много докато не загрее. Вдигне ли веднъж 60-70 градуса и като я настъпиш ще си влезе в нормалната температура бързо :wink: Тези коли са сметнати за по-високи обороти и натоварване, ако я галиш изтива. На магистралата като карам с 90-100 ми пада темп. до 50-60 градуса. Вдигна ли 130 и нагоре се нормализира :D Въпреки всичко, ако термостата ти е прецакан го смени. Нека си работи алфичката както трябва :)
Успех!
аз съм за Dodo 155
при мен е абсолютно същото
дори си мисля да обърна тръбата за въздухопровода към колектора

Абе ако ти е наред термостата - и караш с 90-100 - много трудна работа да ти падне до 50-60 градуса - дори и през зимата.
Щом моята малолитражка си държи винаги малко под 90 градуса -с такова каране на -15 и парно на макс - явно имате проблем - замислете се.

hsr
29-10-2007, 07:12
[quote="Dodo 155":1mqar71e]Да ти кажа честно и моята е същата. Карам 155 2,0 TS и особено зимата малко трудно загрява. Сменях термостат работата е същата. Зимата и трябва малко да поработи на място преди да тръгнеш (2-3 мин.) и да не я ръчкаш много докато не загрее. Вдигне ли веднъж 60-70 градуса и като я настъпиш ще си влезе в нормалната температура бързо :wink: Тези коли са сметнати за по-високи обороти и натоварване, ако я галиш изтива. На магистралата като карам с 90-100 ми пада темп. до 50-60 градуса. Вдигна ли 130 и нагоре се нормализира :D Въпреки всичко, ако термостата ти е прецакан го смени. Нека си работи алфичката както трябва :)
Успех!
аз съм за Dodo 155
при мен е абсолютно същото
дори си мисля да обърна тръбата за въздухопровода към колектора

Абе ако ти е наред термостата - и караш с 90-100 - много трудна работа да ти падне до 50-60 градуса - дори и през зимата.
Щом моята малолитражка си държи винаги малко под 90 градуса -с такова каране на -15 и парно на макс - явно имате проблем - замислете се.[/quote:1mqar71e]

И аз съм на това мнение и мисля да го сменя пък да видим какво ще стане :P Още повече,че на мен при температура от + 15 гр. навън като я изкарам на извънградско и стрелката ми отива най-влявo (на 50 гр.). То верно,че аз си я карам в много ниски обороти,ама все пак.... :roll:


Извинявай колега ама не виждам какъв ти е мотора. На локомотива термостата се сменя за 10 мин. ама струва 110 лева

Мотора е 1.8 8 в. и май предпочитам да се поизмъча малко със смяната,ама да спестя 50-тина левчета :lol:

Miro
29-10-2007, 11:30
Моя го смених в събота. Резултат: за 2км колата отлепва 50 градуса, на 3-тия километър вече съм на ~90градуса и там си седи ... говорим за нормално софийско каране ~10мин (външна температура 11 градуса). Това са пълни измишльотини за по-ниската температура, запаси за високи обороти и не знам си какво ... дрън, дрън! Дедрата си ми седеше на 90 градуса целогодишно, след сменения термостат и алфата го прави. Ако не стигате 90 градуса проблема е ясен. По-горе пишеше минусите пък Вие си карайте ако искате с отворени термостатчета. Смяната на 8V е за около 20 мин стига да не скъсате някой опекъл се с времето маркуч.

didofurnira
29-10-2007, 23:41
добре де в гр. си работи нормално
работата ми е на 2 км и три светофара вдига 50 О
ако я покарам повеч стига и 90 О
ама извън гр. :shock:

The_Game
29-10-2007, 23:48
добре де в гр. си работи нормално
работата ми е на 2 км и три светофара вдига 50 О
ако я покарам повеч стига и 90 О
ама извън гр. :shock:

И при мен беше така.

По магистралата седи малко над 50 градуса. Грубо 60. Влизам в града карам и малко по малко започва да повишава температурата до към 85 някаде.

Баща ми смени термостата и стария беше запекъл при леко отворено положение. Сега с новия държи 70-80градуса.

didofurnira
29-10-2007, 23:58
:shock: брее че да го сменям ли :cry:
утре и акумулатор ще купувам към 120лв


Kарай си постоянно така - нямаш никакви проблеми.
А разхода как е ?
Да не се окаже че си с литър , два отгоре .

The_Game
30-10-2007, 00:10
:shock: брее че да го сменям ли :cry:
утре и акумулатор ще купувам към 120лв

Ами незнам.

Прецени си. Сега идва зима. Виж ако в града имаш парно.. и ако можеш да си караш така. Не го сменяй


Аз не съм копувал термостата и незнам какви пари е. :?

kompir
31-10-2007, 20:37
Ами някой ще ми каже ли къде се намира тоя термостат на 146\1.6i BOXER
точно че тука е ебати плетеницата??? :roll:

gaiska
02-11-2007, 23:41
И аз да се включа в темата-при мен също много бавно загрява , но пък парно си имам почти веднага след като запаля колата. Интересното е , че и на предишната ми Алфа беше същото.

The_Game
03-11-2007, 19:46
Днес сутринта следих внимателно датчика за температурата.
Та той беше постоянно с малко над чертата между 50 и 90.

Още от града умря там по магистралата не качи повече после към 5 като се прибирах пак показваше толкова.

Има си парно и това за мен е нормалната температура. Карах със 100-110.

hsr
07-11-2007, 17:18
Днес сутринта следих внимателно датчика за температурата.
Та той беше постоянно с малко над чертата между 50 и 90.

Още от града умря там по магистралата не качи повече после към 5 като се прибирах пак показваше толкова.

Има си парно и това за мен е нормалната температура. Карах със 100-110.

Колега не ми се влиза в безсмислени спорове,но при положение,че термостата "отваря" на 87 гр. едва ли температура от 70-75 е нормална :roll:
Аз преди 3 дни смених моя и разликата е ОГРОМНА.
Пяля колата и тръгвам без да чакам да позагрее на място и след околу 5-6 км. каране с не повече от 1800-2000 об. колата вече е направила около 87-88 гр.( милиметър-два преди 90 гр.).Чак взех да се плаша като видях колко бързо загрява и се зачудих да не би да съм забравил да налея антифриз :lol: Изминах околу 50 км.(малко градско и повече извингр.) и стрелката нито веднъж не мръдна оттам-без значение с каква скорост карах тя си стоеше като залепена :P
От парното и преди бях доволен,но сега... на 1-2 след няколко минути в колата не може да се стои и се налага да отварям прозореца,а температурата навън е под 0-та :twisted:
Абе с 2 думи струва си 60-те лева и нервите покрай смяната :P

kompir
07-11-2007, 19:06
Ееееее смених тоя термостат най-накрая че то било е....хти райското нещо бе :D

didofurnira
07-11-2007, 21:49
добре де днес сутринта в добрич беше -3 градуса
без да изчаквам трагнах за работа за 2 км вдигна 60 градуса
за извън градско температурата пада до 70-60 градуса
при 90-100км /ч
не съм пробвал при 130-140 км/ч дали достига до 90 градуса както каза Dodo 155

pr_00f
08-11-2007, 10:19
Без значение колко е студено навън, щом ти работи термостата - ако ще и -50 да е той ще затвори и охлаждителната система ще работи само с малкият кръг. И ще си поддържа една постоянна температура. Между 80 и 90 градуса.

А познай колко по бавно ти загрява двигателя и от това се вдига разхода през зимата с прецакан термостат. Лятото не е толкова осезаемо.

А винаги има възможност някой от датчиците да не отчита коректно. За това си направи теста с паленето на колата на място и виж кога ще отвори термостата.

hsr
08-11-2007, 10:32
Без значение колко е студено навън, щом ти работи термостата - ако ще и -50 да е той ще затвори и охлаждителната система ще работи само с малкият кръг. И ще си поддържа една постоянна температура. Между 80 и 90 градуса.

При мен с новия термос е точно така :twisted: Голям кеф :P

didofurnira
09-11-2007, 07:23
айде в нвдея съм в бокса за смяна
мисля да си го сменя сам ама дали ще успея :roll:

причината е снощното каране извън гр.като умря на 50 градуса :shock: та не мръдна бе да га е.. :evil:

Furious 155
09-11-2007, 12:00
на мен ми смениха моя снощи и сякаш малко по-бързо започна да вдига температурата.... за следващи впечатления ще пиша пак, но и на мен ми беше леко хладно надълго и реших да го сменя.

gaiska
09-11-2007, 13:52
И аз смених термостата днес и ще видя как е. Но го смених за около час-час и нещо, а не както казва колегата Миро за 20 минути.

Miro
09-11-2007, 14:36
Но го смених за около час-час и нещо, а не както казва колегата Миро за 20 минути.

Е ако знаш какво правиш са точно 3 болта + 4 скобички на маркучите (ако са оригиналните се махат с клещи за секунди). Повече време отнемат бобините ако решиш да ги сваляш, че малко се пречкат. В интерес на истината 2-рия път стана за 20 мин :lol:

The_Game
09-11-2007, 21:24
Днес сутринта следих внимателно датчика за температурата.
Та той беше постоянно с малко над чертата между 50 и 90.

Още от града умря там по магистралата не качи повече после към 5 като се прибирах пак показваше толкова.

Има си парно и това за мен е нормалната температура. Карах със 100-110.

Колега не ми се влиза в безсмислени спорове,но при положение,че термостата "отваря" на 87 гр. едва ли температура от 70-75 е нормална :roll:
Аз преди 3 дни смених моя и разликата е ОГРОМНА.
Пяля колата и тръгвам без да чакам да позагрее на място и след околу 5-6 км. каране с не повече от 1800-2000 об. колата вече е направила около 87-88 гр.( милиметър-два преди 90 гр.).Чак взех да се плаша като видях колко бързо загрява и се зачудих да не би да съм забравил да налея антифриз :lol: Изминах околу 50 км.(малко градско и повече извингр.) и стрелката нито веднъж не мръдна оттам-без значение с каква скорост карах тя си стоеше като залепена :P
От парното и преди бях доволен,но сега... на 1-2 след няколко минути в колата не може да се стои и се налага да отварям прозореца,а температурата навън е под 0-та :twisted:
Абе с 2 думи струва си 60-те лева и нервите покрай смяната :P


Прав си. Ама и при мен преди със наполовина отворения термостат от към парно я нямаше, Сега с този е както казваш ти след 1-2 минути вече си духаше топло.

Може самия датчик в таблото да не ми показва правилно.

Furious 155
10-11-2007, 18:13
на мен ми смениха моя снощи и сякаш малко по-бързо започна да вдига температурата.... за следващи впечатления ще пиша пак, но и на мен ми беше леко хладно надълго и реших да го сменя.

ТОПЛОТО СЕ ВЪРНА, КОЛЕГИ! Доволен съм и благодаря пак на клубния сервиз :)

didofurnira
11-11-2007, 19:00
и при мене са върна срещу 72 лв термостат BEHR
сам си го смених нищо работа за около 40мин. :D не е толкова страшно
при +5 градуса колата загря за 3мин. до 70 градуса :shock:
туй не съм го виждал никога
след като влезе в режим като застана ми ти тя стрелка на около 87 градуса та не мръдна бе :Yeeeehaaa:

и това благодарение на форума че го има :cheers:

kris11
15-11-2007, 21:37
@Kostadin
Колега недей прави сравнение с миналата година - беше мека зима. 2 ро сменил си водна помпа .Перката беше ли напукана в участъка , който се набива на остта ?? Ако да е превъртала .

Внимавай с датчика за включване на радиатора . Има невероятни боклуци , които изкарват цял половин ден - имам горчивия опит от август месец. :twisted:
Ако имаш климатроник вентилатора се включва на бавни обороти след около 5 сек.

gaiska
16-11-2007, 20:01
Прав си за трите болта и четирите скоби , но явно опита ми е малък с махането на такъв тип скоби , та направо се измъчих.
Незнам за колегите , но аз и преди си имах парно. Сега обаче на дълго температурата не пада под 80-90 градуса. Супер!