PDA

View Full Version : Alfa Romeo 159 - ПРОБЛЕМ



prettysickk
28-11-2011, 12:57
Здравейте,

Вечерта когато се прибирах, явно е станало грешка в компютъра със екстрата - Go to Home или нещо такова, когато фаровете ти остават включени след изваждане на ключа за 30,60,90сек и т.н. На сутринта нямах грам ток, реших, че е паднал акумулатора. След 4 дена намерих щипки и Дизелов приятел. Закачихме ги, изчакахме известно време, след което запалих, тръгнах да я карам да се зареди акумулатора уж, но изгаснах след 5 мин. В същото време ми даваше 3 грешки - ABS, ръчнатам и някъква буква А. Километража и оборотомера не ми работеха - седяха на 0, също така прозорците не можеха да се отварят. Двигателят се чуваше по различен начин, нямаше мощност.. Моля помогнете, защото не съм си в родния град, и тука не знам колко ще ме "одрусат" .

Благодаря ви предварително!

bouncer
28-11-2011, 18:45
Колега,

1. Има раздел за 159/Брера. Там ще ти отговорят по-бързо и правилно.
2. напиши повече информация - кой точно модел е - дизел, бензин 1,9 или 2,4...
3. Напиши в кой град си и остави телефон за контакт, за да могат колегите да ти помогнат на място.

code
28-11-2011, 23:00
Много по-вероятно ми се струва акумулатора да е дал фира така както го описваш, а не фаровете да са останали включени.;) Сложи друг и пробвай.

dilian alfa gtv
29-11-2011, 10:33
Много по-вероятно ми се струва акумулатора да е дал фира така както го описваш, а не фаровете да са останали включени.;) Сложи друг и пробвай.

Моята когато и падаше акумулатора,отказваше да пали и даваше един куп грешки,каквито се сетиш,именно заради слабия акумулатор,смених го и всичко изчезна.

nikolaaaay
30-11-2011, 00:49
Моята когато и падаше акумулатора,отказваше да пали и даваше един куп грешки,каквито се сетиш,именно заради слабия акумулатор,смених го и всичко изчезна.
Ами то всяка кола е така.

Susscrofa
30-11-2011, 14:01
Детските пеещи играчки със слаби батерии вият, а когато им сложиш новички започват отново без грешка да пеят.:picnic:

Mury
30-11-2011, 16:42
Според мен акумулатора е дал на късо някоя клетка,смени го и трябва да се оправи..............:Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lki ngsmiley:

muchev
02-12-2011, 23:13
Каляската ти предполагам е дизелова- то от подписа ти нищо не е ясно -как да ти помогне човек?
Мисля че освен проблем с акумулатора имаш и проблем с алтернатора, понеже казваш не са ти работели уредите, стъклата предполагам мотора е работел като атмосферен като не е имало ток от никъде за да се управлява.:innocent:

kolev
03-12-2011, 09:02
Каляската ти предполагам е дизелова- то от подписа ти нищо не е ясно -как да ти помогне човек?
Мисля че освен проблем с акумулатора имаш и проблем с алтернатора, понеже казваш не са ти работели уредите, стъклата предполагам мотора е работел като атмосферен като не е имало ток от никъде за да се управлява.:innocent:

да ама тоа мотор май не е с механична помпа ;)

Mury
03-12-2011, 09:16
да ама тоа мотор май не е с механична помпа ;)

Да не говорим за дюзите,които се захранват от кондензатори със 70 волта :noooo::noooo::noooo::noooo::noooo:Ккато и да е,вижте е колегата го няма никакъв,явно си е решил проблема..........:calc::calc:

kolev
03-12-2011, 09:42
Да не говорим за дюзите,които се захранват от кондензатори със 70 волта :noooo::noooo::noooo::noooo::noooo:Ккато и да е,вижте е колегата го няма никакъв,явно си е решил проблема..........:calc::calc:

при положение че притежаваш такава кола, не виждам какви проблеми може да имаш, даже и малко да се е развалила 8-)