PDA

View Full Version : Глоба с фиш



CrazyElement
01-12-2011, 17:24
Здравейте колеги,

Днеска ме светнаха с фишче, напълно виновен в ситуацията, но ситуацията е направена така, че кажи речи всеки да е виновен, даже и полицаите го казаха тебе спряхме , ама докато те спирах още 4 човека направиха същото нарушение , изпреварване на забранен участък , който е чисто прав, само докато чаках поне 10тима направиха същото изпреварване , ама няма значение мене си ме хванаха и така , фиша е най-малката сума , но се интересувам ако него платя в 7 дневен срок , какво става и някой сблъсквал ли се е с тези фишове и да не го плати, чувал съм , че по принцип се изпраща публичен изпълнител , който да ми вземе съответната сума , то аз първо нямам нищо на мое име и съм и без работен( студент) , такаче не виждам какво дам и вземат де, но уш за малките фишове не си правили труда да ги взимат. Не аз съм си виновен спор няма, ама просто глупавите им маркировки това е , то на този участък на ден сигурно поне 100 нарушения се правят...

Susscrofa
01-12-2011, 17:27
Плати си го.
Може и да няма никакви последствия, но може и да има.:director:
Аз си ги плащам през нета, имам си разработена система.:picnic:
Не си заслужава да изгориш с точки и актове.

old alfist
01-12-2011, 23:29
Плащаш си и си отваряш очите за в бъдеще, къде и какво да правиш - опита учи.

CrazyElement
02-12-2011, 01:18
Мда и аз така смятах да си го платя най-добре , даже ми казаха , че ако го платя до 7 дневен срок май се плащало 50% от сумата в случая 10 лева , но не знам дали е точно така ще разбера утре, но то и не знам как ще стане това като аз реално ги превеждам парите не ги давам на ръка на служител на КАТ. Иначе това си е то е ясно , че те седят все при такива ситуация ей така да перът глоби, просто е смешно защото 1 км по нагоре има отсечка с разрешено изпреварването а е под наклон и освен ако не караш тир не можеш да видиш нищо, ама както и да е закона си е закон, това , че е тъпо приложен е друг въпрос.

morfius
02-12-2011, 08:21
Колеги са плащали така и сумата е по-малка, но не точно с 50%
Просто си пише на платежното за кое постановление е и точната сума

Deathriderr
02-12-2011, 08:30
Мда и аз така смятах да си го платя най-добре , даже ми казаха , че ако го платя до 7 дневен срок май се плащало 50% от сумата в случая 10 лева , но не знам дали е точно така ще разбера утре, но то и не знам как ще стане това като аз реално ги превеждам парите не ги давам на ръка на служител на КАТ. Иначе това си е то е ясно , че те седят все при такива ситуация ей така да перът глоби, просто е смешно защото 1 км по нагоре има отсечка с разрешено изпреварването а е под наклон и освен ако не караш тир не можеш да видиш нищо, ама както и да е закона си е закон, това , че е тъпо приложен е друг въпрос.

Промоция няма, колкото ти напишат толкова + такса за превода :dark2:, и на мен ми са случи да ми пишат фиш за пълна глупост и после целия град пред мен да я направи докато ония пишат,но какво да направиш такъв живота

Bonev
03-12-2011, 02:10
Здравейте колеги,

Днеска ме светнаха с фишче, напълно виновен в ситуацията, но ситуацията е направена така, че кажи речи всеки да е виновен, даже и полицаите го казаха тебе спряхме , ама докато те спирах още 4 човека направиха същото нарушение , изпреварване на забранен участък , който е чисто прав, само докато чаках поне 10тима направиха същото изпреварване , ама няма значение мене си ме хванаха и така , фиша е най-малката сума , но се интересувам ако него платя в 7 дневен срок , какво става и някой сблъсквал ли се е с тези фишове и да не го плати, чувал съм , че по принцип се изпраща публичен изпълнител , който да ми вземе съответната сума , то аз първо нямам нищо на мое име и съм и без работен( студент) , такаче не виждам какво дам и вземат де, но уш за малките фишове не си правили труда да ги взимат. Не аз съм си виновен спор няма, ама просто глупавите им маркировки това е , то на този участък на ден сигурно поне 100 нарушения се правят...

Еби ги у дупе!!!
Много ме е яд на такива малоумщини. Ако караш по правилата, ще те отнесат, ама ако ги нарушиш, ще те ковнат. Както казах, еби ги у дупе, оспорвай и ги съди. Аз съдя добре познатата напобедима топлофикация и засега успешно, та кат ли няма да мога. Наздраве!

fred
03-12-2011, 18:11
Подкрепям Бонев

jorko
03-12-2011, 18:26
Ако караш по правилата, ще те отнесат, ама ако ги нарушиш, ще те ковнат.

Защото така си ги учат да карат :-| ... наскоро "обсъдихме" един проблем с инструктор и човека си вика - Еми аз така ги уча ... Сметай :calc:

fred
03-12-2011, 18:38
Защото така си ги учат да карат :-| ... наскоро "обсъдихме" един проблем с инструктор и човека си вика - Еми аз така ги уча ... Сметай :calc:

Абе това е друга тема, по скоро у нас за кокошка няма прошка, а за кон няма закон.

Deathriderr
04-12-2011, 16:08
Защото така си ги учат да карат :-| ... наскоро "обсъдихме" един проблем с инструктор и човека си вика - Еми аз така ги уча ... Сметай :calc:

В момента ги учат само с кой крак се натиска газта/спирачката и че се гледа напред. :puke::small_cry:

old alfist
04-12-2011, 16:32
Плащай фишчето и не не се кахъри - един поздрав ако може да те развесели, че снощи ги гледах на живо тези :
Obraten Efekt - Bai Petko (http://www.youtube.com/watch?v=QAP_zqEGaXA&feature=related)

Jivko7777
04-12-2011, 17:19
Здравейте колеги,

Днеска ме светнаха с фишче, напълно виновен в ситуацията, но ситуацията е направена така, че кажи речи всеки да е виновен, даже и полицаите го казаха тебе спряхме , ама докато те спирах още 4 човека направиха същото нарушение , изпреварване на забранен участък , който е чисто прав, само докато чаках поне 10тима направиха същото изпреварване , ама няма значение мене си ме хванаха и така , фиша е най-малката сума , но се интересувам ако него платя в 7 дневен срок , какво става и някой сблъсквал ли се е с тези фишове и да не го плати, чувал съм , че по принцип се изпраща публичен изпълнител , който да ми вземе съответната сума , то аз първо нямам нищо на мое име и съм и без работен( студент) , такаче не виждам какво дам и вземат де, но уш за малките фишове не си правили труда да ги взимат. Не аз съм си виновен спор няма, ама просто глупавите им маркировки това е , то на този участък на ден сигурно поне 100 нарушения се правят...

Сега ако е до 50лв, не се занимавай ;)
Първо това след 7 дена не става акт, защото акт за под 50лв не може да се напише, и следователно точки не могат да ти вземат ;) Отделно тоя фиш не фигурира в базата данни на КАТ, а на НАП ;) т.е. ако нямаш кола или къща на твое име нямаш работа в НАП, т.е. най-малкото да плащаш данък, тогава ще ти изискат и фиша да си платиш...

old alfist
04-12-2011, 17:24
Сега ако е до 50лв, не се занимавай ;)
Първо това след 7 дена не става акт, защото акт за под 50лв не може да се напише, и следователно точки не могат да ти вземат ;) Отделно тоя фиш не фигурира в базата данни на КАТ, а на НАП ;) т.е. ако нямаш кола или къща на твое име нямаш работа в НАП, т.е. най-малкото да плащаш данък, тогава ще ти изискат и фиша да си платиш...
Прощавай, но колата и къщата не се водят в НАП, а в Общинската служба - Местни данъци и такси.
Всички официални доходи - били те от бизнес или трудов договор се водят в НАП, а НАП има предимство пред всички, били те работодатели или кредитори.
За да бъдем по-точни и да затворим кръга с имуществото - когато НАП не може да се удовлетвори чрез доходите, задълженията заедно с дължимите лихви се възлагат на съдия-изпълнител, който вече има право чрез продажба на движимо или недвижимо имущество да покрие дължимото.
Ако не работиш и нямаш никакво имужество нищо не могат да ти вземат, освен да те вкарат в затвора.

Jivko7777
04-12-2011, 21:02
Прощавай, но колата и къщата не се водят в НАП, а в Общинската служба - Местни данъци и такси.
Всички официални доходи - били те от бизнес или трудов договор се водят в НАП, а НАП има предимство пред всички, били те работодатели или кредитори.
За да бъдем по-точни и да затворим кръга с имуществото - когато НАП не може да се удовлетвори чрез доходите, задълженията заедно с дължимите лихви се възлагат на съдия-изпълнител, който вече има право чрез продажба на движимо или недвижимо имущество да покрие дължимото.
Ако не работиш и нямаш никакво имужество нищо не могат да ти вземат, освен да те вкарат в затвора.

Да но за суми под 50лв няма как да влезне това съда, тей че...минават си 2-те г. на давност и всичко изчезва...

546
05-12-2011, 23:43
През живота си не съм плащал фиш,а имам кажи речи всяка година поне един за двайсет години,няма ги никъде.Акт на неплатен фиш също нямам.плащам само ако ми искат нещо да платя за да ми върнат талона или за да ми издадат документ, че не дължа нищо.Аз ли минавам между капките или системата е неработеща се чудя.

JoRiX
11-04-2012, 20:34
Имам един въпрос към по запознатите.Значи имах два фиша за маркировката на стойност по 20лв платих ги в клон на банка,това става преди година и сега направих справка на тези фишове,които съм платил в сайт на кат и се оказва,че са неплатени,интересно ми е къде са ми отишли парите.Питам защото днес ми написаха фиш за говорене по телефона на стойност 50лв и се чудя при тази ситуация,дали изобщо да го плащам?

stelt
11-04-2012, 22:42
Дано да си пазиш платежните документи.

Old Fox
12-04-2012, 08:37
Имам един въпрос към по запознатите.Значи имах два фиша за маркировката на стойност по 20лв платих ги в клон на банка,това става преди година и сега направих справка на тези фишове,които съм платил в сайт на кат и се оказва,че са неплатени,интересно ми е къде са ми отишли парите.Питам защото днес ми написаха фиш за говорене по телефона на стойност 50лв и се чудя при тази ситуация,дали изобщо да го плащам?
Имам същия проблем-трябва да отидеш в КАТ с платежния документ. От Октомври 2010 ми е фиша, платил съм го същия ден, а в КАТ още не знаят.:dark2:

JoRiX
12-04-2012, 15:52
Имам същи проблем-трябва да отидеш в КАТ с палтежния документ. От Октомври 2010 ми е фиша, платил съм го същия ден, а в КАТ още не знаят.:dark2:

Ясно в такъв случaй,изобщо няма да се занимавам,който има да взима нещо ще ме потърси.Даже питах полицая какво следва ако не го платя той ми вика''Ами не знам мисля,че ставаше на акт и се взимаха точки''.И ми стана ясно,че дори и той не е сигурен пфффф.:bangin:

Коки
12-04-2012, 16:17
Имам един въпрос към по запознатите.Значи имах два фиша за маркировката на стойност по 20лв платих ги в клон на банка,това става преди година и сега направих справка на тези фишове,които съм платил в сайт на кат и се оказва,че са неплатени,интересно ми е къде са ми отишли парите.Питам защото днес ми написаха фиш за говорене по телефона на стойност 50лв и се чудя при тази ситуация,дали изобщо да го плащам?

Бюджетните сметки имат едни кодове, които се попълват в платежното. Ако не са попълнени тези кодове или са грешни, парите реално отиват по сметката на МВР, но там не знаят за какво са постъпили и не могат да ги вържат с твоето задължение. И за да е пълен кефът, наскоро даже промениха кода за фишовете.

Единственото решение е да представиш документ, че си платил. Ако не си пазиш платежните, може да поискаш от банката някакъв документ, НО:

1. Ако просто си внесъл парите по бюджетната сметка, т.е. не са излезли от ТВОЯ сметка, едва ли ще ти намерят плащането, камо ли да ти дадат документ.

2. Дори да са минали през твоя сметка, обикновено банките взимат такса за такива справки и разпечатки, та упражнението може да се окаже безсмислено.

Един съвет от препатил: каквото и да плащате на държавата, ако ще и за 1 стотинка да е, пазете си документите до гроб! Същото важи и за застраховката ГО.

JoRiX
12-04-2012, 18:17
Мерси за изчерпателния отговор Коки:cheers:

Old Fox
12-04-2012, 18:46
Един съвет от препатил: каквото и да плащате на държавата, ако ще и за 1 стотинка да е, пазете си документите до гроб! Същото важи и за застраховката ГО.
Ей това е то решението. Тук влизат сметки за ток, вода, тел и пцилютно всички и всякакви глоби.

nicks1
13-04-2012, 10:07
От 2012 г. тези "кодове" за фишове и НП, вече не се попълват, защото са по различни сметки. Самите сметки са написани на фишовете. За хартиените фишове и НП-та, сметките са в СИБАНК, а за ел.фишове сметката е в БНБ. След празниците, ако има интерес ще дам и самите сметки.