PDA

View Full Version : мнение за AP 159



mariand75
12-12-2011, 21:10
Здравейте,колеги! Мисля да се купя 159 но избора е много ограничен.Най-много коли има в София. И тъй като нямам път натам искам да попитам дали някой е виждал тези красавици- www.cars.bg/u366423 и www.cars.bg/u240416 . Може ли да се разчита на реални километри? Благодаря предварително.

rusiq86
13-12-2011, 00:48
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11302546171180592&f1=details

Продава се доста време, цената варира постоянно я променят. За едни 18к лв кеш ще я дадът.

Kuku
13-12-2011, 01:44
Ето това бих ти препоръчал аз - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11316662113949070&f1=details

А тази днес я разглеждах и останах приятно изненадан - http://www.cars.bg/u532035

И в двата случая си поне 1000лв. надолу, ако се появиш с пари в джоба :)

vassil.tzanev
13-12-2011, 09:28
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63502 това е моята бившата. От септември е на служебния паркинг. Може коментар в цената.

bass
13-12-2011, 14:42
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11302546171180592&f1=details

Продава се доста време, цената варира постоянно я променят. За едни 18к лв кеш ще я дадът.

Малка забележка за тази - не е 2007 (освен по регистрация може би, но е производство рано 2006 според номера на шасито)


Ето това бих ти препоръчал аз - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11316662113949070&f1=details

Аз не бих - колата е отлично оборудвана (с Bose и люк даже), но е доста мърлява въпреки старанието на иначе симпатичния джамбазин. Във всеки един детайл личи занемареност - джантите са на трътки, тук-там има малки побитости по купето, светлите мокети са протъркани на места в опит да заприличат на чисти.
И работи като Трактора Работливко (тва за който е на тема детски книжки :-D ). Но пък ако човек не е особено придирчив към детайлите, цената е ОК сякаш.

Kuku
13-12-2011, 15:10
Аз останах с впечатлението, че е добра - Цвятко я похвали, но аз така и не отидох да я видя на живо.
Ако наистина е както казваш, то явно ще има и по-сериозна отстъпка в цената :)

bass
13-12-2011, 15:20
Определено е интересен екземпляр, аз ходих два пъти до Дупница (първия с идеята да я отнасям направо, щото е идеалната комплектация за моя вкус; втория път ходих белким преглътна забележките, които ме отказаха първия :-) )
Досаден детайл е, че й изтекоха транзитните номера и разходка до София за диагностика не е опция (иначе човекът нямаше против и беше готов да тръгнем като ходих първия път).

п.п. На единия калник даже още седи лепенката "Giugiaro" :tooth:

Mury
13-12-2011, 15:56
Определено е интересен екземпляр, аз ходих два пъти до Дупница (първия с идеята да я отнасям направо, щото е идеалната комплектация за моя вкус; втория път ходих белким преглътна забележките, които ме отказаха първия :-) )
Досаден детайл е, че й изтекоха транзитните номера и разходка до София за диагностика не е опция (иначе човекът нямаше против и беше готов да тръгнем като ходих първия път).

п.п. На единия калник даже още седи лепенката "Giugiaro" :tooth:

Ники споко бре,те всички 2.4 като са студени бачкат като "трактора Работливко" :Tease::Tease::Tease::Tease::Tease:

П.С.На всички които се оглеждат за 159,препоръчвам да погледнат бившата кола на колегата Васил Цанев,потвърждавам че колата е хубава и много гледана..................

Kuku
13-12-2011, 15:58
Разходи се до Горубляне, мисля, че и 1.9 ще ти хареса - поне на вид на мен ми допадна!

Mury
13-12-2011, 16:00
Разходи се до Горубляне, мисля, че и 1.9 ще ти хареса - поне на вид на мен ми допадна!

Потвърждавам че 1.9 с хубав чип,става уникално приятна за каране :static::static::static::static:

bass
13-12-2011, 16:08
Ники споко бре,те всички 2.4 като са студени бачкат като "трактора Работливко" :Tease::Tease::Tease::Tease::Tease:

Аз съм подготвен психически за известно ниво аграрни звуци от печките, ама тя не беше студена - по онова време човекът си я караше интензивно по работа. Докара я до автокъщата като му звъннах, че съм пътувал от София специално за нея. Пак да кажа, човекът беше доста кооперативен.

Ако някой се заинтересува по-серизно, мога да изровя VIN.

mariand75
13-12-2011, 16:58
Много оферти се получиха!! И нито един отговор на молбата ми!!:thumbdown::thumbdown::thumbdown: Търся кола на малко километри и сервизирана в официален сервиз! И все пак Ви благодаря !!!

Mury
13-12-2011, 17:00
Ми явно никой досега не я е гледал,аз като обикалях за кола,за един ден сме навъртали 700 км. за да гледам 2-3 коли :Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley:Трябва да се обикаля,така не става просто,особено за 159,защото всеки си има някакви критерии.

Kuku
13-12-2011, 17:35
Тези коли са върнати от лизинг - много по-вероятно е километрите да са реални, отколкото на автомобили от Годубляне и Дупница, НО без диагностика и сервизен преглед никой не може да каже. Освен това, '159' не е особено търсен автомобил и особено с тази цена е малко вероятно някой да е ходил да оглежда точно тези две бройки.
А и щом търсиш сигурност, и си решил да дадеш 20'000лв. за кола, сякаш е по-добре да си я купиш от Германия.... примерно :roll:
Или да се подготвиш за евентуални изненади с кола от тук!

Jivko7777
13-12-2011, 18:48
Някой да я гледал тази ?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11323690580083291&f1=details

Kuku
13-12-2011, 19:05
Живко, с тия снимки от Германия.... :roll: Да не дойда някой кокошарник на живо :D


Най-евтината '159' в Мобиле изглежда сравнително добре на снимки.
Преди час цената беше 13600лв., но нарастна с 300лв. в бързината :)
Дали умишлено е снимана на тъмно или просто са бързали да публикуват обявата :roll:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11323789923883572&f1=details

Burkan
13-12-2011, 19:20
Живко, с тия снимки от Германия.... :roll: Да не дойда някой кокошарник на живо :D


Най-евтината '159' в Мобиле изглежда сравнително добре на снимки.
Преди час цената беше 13600лв., но нарастна с 300лв. в бързината :)
Дали умишлено е снимана на тъмно или просто са бързали да публикуват обявата :roll:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11323789923883572&f1=details
Прясно регистрирана, тамън неска !

Mury
13-12-2011, 19:38
Някой да я гледал тази ?
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11323690580083291&f1=details

Тази кола изглежда много добре,цвета е невероятен,за първи път виждам такава:lol::lol::lol::lol: Вижте какво открихме обаче с един приятел който също я е харесал
http://home.mobile.de/home/showDetails.html?id=154427156&customerIdsAsString=470582&__lp=2&scopeId=AV&sortOption.sortBy=makeModelDescriptionSortField&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&grossPrice=true&lang=de&pageNumber=1&partnerHead=true&showZip=false&showModels=false&hideVehicleType=false

Оказва се че колата е на 150 000 км :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:36 ----------


Живко, с тия снимки от Германия.... :roll: Да не дойда някой кокошарник на живо :D


Най-евтината '159' в Мобиле изглежда сравнително добре на снимки.
Преди час цената беше 13600лв., но нарастна с 300лв. в бързината :)
Дали умишлено е снимана на тъмно или просто са бързали да публикуват обявата :roll:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11323789923883572&f1=details

За тези пари изглежда направо супер,но трябва да се види на живо.Споед мен тази кола е за някой,който няма много претенции,кожи,можи,вожи,иначе е същата като мойта,но с Алфатех салон и автопилот :Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmile y:

Jivko7777
13-12-2011, 22:38
Еее Мъри баси кучетата тия....
Смятай тя още в немско намалена на 98 000, докато дойде до тука да не стане на 60 000км :lol::lol::lol:
Иначе го питах по е-майла за км да видим какво ще каже!

Kuku
13-12-2011, 23:29
Тази кола изглежда много добре,цвета е невероятен,за първи път виждам такава:lol::lol::lol::lol: Вижте какво открихме обаче с един приятел който също я е харесал
http://home.mobile.de/home/showDetails.html?id=154427156&customerIdsAsString=470582&__lp=2&scopeId=AV&sortOption.sortBy=makeModelDescriptionSortField&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&grossPrice=true&lang=de&pageNumber=1&partnerHead=true&showZip=false&showModels=false&hideVehicleType=false

Оказва се че колата е на 150 000 км :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy: Добре де, нещо не се връзва - цената е само 100 кинта по-висока в българската обява.... коооолко отстъпка да е направил немеца, за да изкара печалба търгаша тук, като трябва да се прибави и докарването до България в тия пари :?



За тези пари изглежда направо супер,но трябва да се види на живо.Споед мен тази кола е за някой,който няма много претенции,кожи,можи,вожи,иначе е същата като мойта,но с Алфатех салон и автопилот :Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmile y:Аз например съм точно такъв човек, ама само като видя къде са залепени буквичките и цифричките на задницата и се отказвам да я гледам изобщо.... смятай, какво е всичко останало, щом толкова елементарно нещо са осрали :(

Mury
14-12-2011, 07:45
Добре де, нещо не се връзва - цената е само 100 кинта по-висока в българската обява.... коооолко отстъпка да е направил немеца, за да изкара печалба търгаша тук, като трябва да се прибави и докарването до България в тия пари :?


Аз например съм точно такъв човек, ама само като видя къде са залепени буквичките и цифричките на задницата и се отказвам да я гледам изобщо.... смятай, какво е всичко останало, щом толкова елементарно нещо са осрали :(

Тва с емблемките отзад според мен е нищо,пак казвам за 100-ен път,на тази кола са и огромни броните и се драскат адски лесно,ся че бояджията е бил олигофрен да не запомни как са били е друг въпрос :smartass::smartass::smartass::smartass::smartass: Според мен тази кола си заслужава да се види на живо,дори и да се зкара на сервиз за проверка

gorang
14-12-2011, 09:53
Днес ще мина да я погледна и ще пиша по-късно.

Kuku
14-12-2011, 10:07
Много Фнимателската да я огледаш и ако може да помоля за няколко снимки на светло ;)

daskaloff
14-12-2011, 10:38
както тази се продава в БГ - така има и 2 лизингови от БГ които се продават в немското мобиле с адреси в Германия.... такаче врътки се правят...
Относно връщането на километража на тази - колата се продава от представителство на Форд в Германия и надали търговец ще се прави на интересен с манипулиране на пробега... Другото което е - в Германия тази кола се продава с 2 комплекта гуми.... тука само с 1.....
Колата най-вероятно ще бъде докарана от някой студент по празниците с цел да си избие пътя...

gorang
14-12-2011, 15:27
Колеги, сега бях да видя 159-ката. Като цяло за парите си изглежда ОК. Боядисвани са доста елементи, като са направени сравнително добре и няма разлика в цвета. Видимо няма удари, а задната броня не е боядисвана скоро (има си следички от леки драскотини) и нямам идея защо емблемките са на капака. Погледнах багажника отвътре - няма кривини или счупени пластмаси. Същото важи и за отпред. Неприятното е, че при боядисването на предната броня не са свалили фаровете и има следи от боя по пластмасата под фара, но се вижда като се загледаш внимателно. Около челното стъкло към предния капак в двата края лайстните стърчат леко, както и едната (дясна) лайстна на тавана между него и калника в задния край леко се повдига. Вътре салонът е запазен, но по таблото сивият интериор е наранен на места. Предполагам с качествено фолио ще стане супер. Моторът работи според мен добре, но нямам точна база за сравнение. Чуваше се лагер от ролка на ремък единствено, което след обслужване ще се оправи. Хората са готови да разрешат да я проверя с ФЕС когато пожелая. Като цяло не е най-високо ниво на оборудване, но и цената е повече от добра, нещо което и на хората на салона им е ясно и знаят, че ще се продаде.
Рама: ZAR93900007086830

Mury
14-12-2011, 17:31
Колеги, сега бях да видя 159-ката. Като цяло за парите си изглежда ОК. Боядисвани са доста елементи, като са направени сравнително добре и няма разлика в цвета. Видимо няма удари, а задната броня не е боядисвана скоро (има си следички от леки драскотини) и нямам идея защо емблемките са на капака. Погледнах багажника отвътре - няма кривини или счупени пластмаси. Същото важи и за отпред. Неприятното е, че при боядисването на предната броня не са свалили фаровете и има следи от боя по пластмасата под фара, но се вижда като се загледаш внимателно. Около челното стъкло към предния капак в двата края лайстните стърчат леко, както и едната (дясна) лайстна на тавана между него и калника в задния край леко се повдига. Вътре салонът е запазен, но по таблото сивият интериор е наранен на места. Предполагам с качествено фолио ще стане супер. Моторът работи според мен добре, но нямам точна база за сравнение. Чуваше се лагер от ролка на ремък единствено, което след обслужване ще се оправи. Хората са готови да разрешат да я проверя с ФЕС когато пожелая. Като цяло не е най-високо ниво на оборудване, но и цената е повече от добра, нещо което и на хората на салона им е ясно и знаят, че ще се продаде.
Рама: ZAR93900007086830

Тези лайстни на под предния прозорец в края,стърчат на всички 159-ки,просто щипките са им скапани.Нивото на оборудване е Медиум+автопилот,което за мен е напълно достатъчно/мойта е същата/.Ако колата няма сериозни забележки,за цената си е направо бинго..............:flirt::flirt::flirt::flirt:

alfageorgi
14-12-2011, 20:08
Тая кола освен с ниска цена с нищо друго не прави добро впечатление.Километрите със сигурност не са толкова , а по-скоро двойно.Който кара 159-ка веднага вижда обратната страна на ниската цена.Обърнете внимание на черния ауспух.Това със сигурност показва ,че ФАП-а или не работи въобще или направо е махнат защото там всичко трябва да свети от чистота и да няма грам сажди , а от там изводите са -многоооо километри , чипче и то некадърно или и двете.
Все пак ако някой я хареса може да я купи защото цената е ниска за читава 159-ка и дори и да има нещо за 2-3000лв.ще придобие що годе нормален вид и после радост на новия собственик.

Mury
15-12-2011, 07:54
Тая кола освен с ниска цена с нищо друго не прави добро впечатление.Километрите със сигурност не са толкова , а по-скоро двойно.Който кара 159-ка веднага вижда обратната страна на ниската цена.Обърнете внимание на черния ауспух.Това със сигурност показва ,че ФАП-а или не работи въобще или направо е махнат защото там всичко трябва да свети от чистота и да няма грам сажди , а от там изводите са -многоооо километри , чипче и то некадърно или и двете.
Все пак ако някой я хареса може да я купи защото цената е ниска за читава 159-ка и дори и да има нещо за 2-3000лв.ще придобие що годе нормален вид и после радост на новия собственик.

А според теб е лошо че на колата и е махнат ДПФ-а ли,за мен тзаи простотия е само във вреда на колата и нищо друго,еколкогия дрън дрън...............Мойта кола като е на 86 000 км. и е с махнат ДПФ,какво ще кажеш за нея.Това никога неможе да е критерии,защото ДПФ-е са нож с две остриета,както може 150 000 да нямаш никакви проблеми,така може през 1000 км да си в сервиза,явно не ти се е случвало,за да знаеш.Според теб е по-добре да даде 20 000 за някоя напудрена,и на следващия ден да и се разпадне колектора например/говоря за 2.4/:busted_cop::busted_cop::busted_cop::busted_cop:

П.С.Много си е добра колата,не разбирам колегата,зашо като искаш да имаш 159 трябва да даваш много пари.........................Е аз не дадох много пари преди 2 год.,колата ми е с ниско ниво на оборудване,но си има всичко което аз искам,и си я обичам,е тази кола е за някой като мен,непретенциозен.................

Kuku
15-12-2011, 09:52
Ми, тя реално погледнато има всичко, което имат и другите 159-ки, в смисъл, че поведението на пътя, динамиката, външния вид, здравината, разхода, поддръжката и прочие са същите, като на 159-ка за 30'000лв., НО няма екстри и има пребоядисвано - голям праз :)
Само ми прави впечатление (не се бях заглеждал скоро), че и в мобиле.ДЕ вече има много прилични 159-ки за по 13'000лв. :hmm: та не съм сигурен, че тукашните оферти са в час с "модата"!

alfageorgi
15-12-2011, 20:17
Ей големи драки сте бе.Казах , че не харесвам тая кола и айде сега ще ми обясните хиляда неща които не съм чувал според вас.Стига поучения .Карам алфи от 1992г. така , че моля без даване на акъли .Като толкова ви харесва специално тази чудесно , купете си я и весело прекарване в клуба "Направи си сам".

koolio
15-12-2011, 22:07
Ми, тя реално погледнато има всичко, което имат и другите 159-ки, в смисъл, че поведението на пътя, динамиката, външния вид, здравината, разхода, поддръжката и прочие са същите, като на 159-ка за 30'000лв., НО няма екстри и има пребоядисвано - голям праз :)
Само ми прави впечатление (не се бях заглеждал скоро), че и в мобиле.ДЕ вече има много прилични 159-ки за по 13'000лв. :hmm: та не съм сигурен, че тукашните оферти са в час с "модата"!

Кики, за да е една кола по-евтина в Германия със сигурност има причина и тя не е само пребоядисвани детайли. Около година търсих кола от Германия, та се запознах с некои особености.

Mury
15-12-2011, 22:13
Ей големи драки сте бе.Казах , че не харесвам тая кола и айде сега ще ми обясните хиляда неща които не съм чувал според вас.Стига поучения .Карам алфи от 1992г. така , че моля без даване на акъли .Като толкова ви харесва специално тази чудесно , купете си я и весело прекарване в клуба "Направи си сам".

Никой не те поучава бре човек,просто си мисля че тази кола може да е по-добра инвестиция от една горе долу същата,но за 18 000 примерно-сещаш ли се какво имам предвид.................:pp::pp::pp::pp:

luchobg
16-12-2011, 14:10
....привет колеги....току що ходих да гледам ето този автомобил http://www.cars.bg/u532035 и да ви кажа останах приятно очарован.....на пръв поглед няма забележки автомобила освен изключително дребни детайли по купето отвън, за които трябва да се вгледаш. Търговеца изглеждаше хрисимо момче и каза че няма проблем да се провери в сервиз.....колата има нужда от зимни гуми и сервизиране.....Маслото на щеката беше черно което мисля че е нормално за дизел, двигателя работеше стегнато.....повози ме до техномаркет......направи ми впечатление че тръбата на ауспуха отзада беше много чиста не е ли редно да има поне малко сажди? Колата по детайлите няма следи от удари и пребоядисване.....дисковете изглеждат нормално износени и има как да са на 110 хил.км. Някой може ли да ме ориентира колко излиза първото сервизиране - ролки рамъци масла и каквото още трябва на първо четене? Някой колега има ли уред на место да направи диагностика за което ще си заплатя и/или евентуално колегата Mury да дойде с мен на Горубляне да я огледа. А и също стори ми се че педала на съединителя е малко по твърд от на моята италианка.....досега съм карал само ФИАТ-ове и съм много доволен и от около година отглеждам за читави алфетки, а тази ми се струва такава......Колата е вкарана от Италия на автовоз.
Досега имах дилема дали да гледам за читава що годе тук или да отида до Германия да си закупя такава .....но момчето ми каза че те ги купуват винаги на по-добри цени зщото купуват по цял автовоз и им правят отстъпка....каза че ще я даде за 16 хиляди, а може и на изплащане, но не ми се сториха добри условията...
Благодаря предварително за съветите и мненията!

Kuku
16-12-2011, 14:26
И аз съм я гледал тази кола.... трудно ми е да повярвам, че е на реални километри - изтъркан волан/ск.лост/педали, тапицерията на шофьорската седалка е започнала да се захабява, дисковете имат към 2мм. ръб, видимо на пръв поглед няма следи от удар, но има натиснато 1см. на предната дясна врата и една почти незабележима вдлъбнатина над задна дясна врата.
Аз като я запалих отначало заработи доста вибриращо и светна нивото на маслото, а и съединителя определено е твърд!
Лично аз не останах очарован, като се има предвид, че за 16'000лв. смятам можеш да си купиш къде-къде по-хубава, дори и от чужбина - това са си над 8'000 Евро :!:

Mury
16-12-2011, 17:34
И аз съм я гледал тази кола.... трудно ми е да повярвам, че е на реални километри - изтъркан волан/ск.лост/педали, тапицерията на шофьорската седалка е започнала да се захабява, дисковете имат към 2мм. ръб, видимо на пръв поглед няма следи от удар, но има натиснато 1см. на предната дясна врата и една почти незабележима вдлъбнатина над задна дясна врата.
Аз като я запалих отначало заработи доста вибриращо и светна нивото на маслото, а и съединителя определено е твърд!
Лично аз не останах очарован, като се има предвид, че за 16'000лв. смятам можеш да си купиш къде-къде по-хубава, дори и от чужбина - това са си над 8'000 Евро :!:

Ела да видиш волан на 86 000 км.,все едно е на 300 000км.,просто им е скапана кожата,на топката също,аз мойта на около 70 000 я свалях да я претапицират. :big_whoops::big_whoops::big_whoops::big_whoops::b ig_whoops: Та да ви кажа,волана и топката за 159 не са меродавно за километрите,това го забравете.......Дисковете е нормално да имат ръб,аз миналата седмица сменях мойте :smoke::smoke::smoke::smoke:

dilian alfa gtv
16-12-2011, 21:55
При мен волана учудващо е във състояние на току що излязла от завода кола,като се има във предвид че при 2-ра серия на 159 която е след 02.2008год,проблема е решен със протриването,където волана не е от гладка кожа целия,а по средата е със по-дебела кожа,моя е именно такъв,а колата ми е преди фейстлифта,от последните е -първа регистрация на 29.02.08год,високосна година,предстоящата 2012 на 29.02 ще стане 4год.Утре ще го снимам да видите все едно не е докосван,километрите ми са 79х.км
На колега antonyankov също е претапициран,но при него и километрите са около 150х.км,а колата 06г,явно първите бройки са така,после талянците са се светнали,то на тях все от после им идва,докато отсранят всички дефекти от даден модел,той станал на 10год,от премиерата му,при всички модели е така-156,ГТВ,159 и т.н.
Дисковете не са критерий според мен,моите ги смених на 50х,не беше нещо опасно,но си имаха ръб и като сменях накладките подмених и тях.
За справка на баща ми колата Мазда 5 пак от 08год,едва сега смени предни накладки на 72х,дисковете са като нови,това е първото нещо което сменя по колата освен масло и филтри,дори мотора е със верига,няма нужда и от ремъци,а аз колко неща съм сменил,то лагери,дискове, и още куп неща за 3год,но сменям още преди да се обадило нещо и колата ми е като от магазина,няма за къде да се хванеш,а тези които се продават внос,съм сигурен че са карани без нищо да се пипне по тях,просто собствениците им са ги карали със простата сметка че след 3-та и 4-та година колата се продава и минават на нова,от там нататък на новия собственик честито...!!!
Пример давам със близък човек,койта преди седмица закупи Тойота рав-4 от 06год,и във момента е изръсил вече около 5х.лв,а джипката на пръв поглед е перфектна,мотора работи перфектно,ходовата част също е перфектна,външен вид,салон....абе просто всичко иглежда Ок,но човека изка колата му да е перфектна наистина,и като се задълбочим по нея излиза че наистина е ок,но всичко е на ръба просто,като почнеш със ремъци,ролки,водна помпа,масла,филтри не-сменяни не се знае от кога,гуми никакви,акумулатора -пали,но си отива при първия студ,съединител -същата работа..........и т.н има и още.
Така че който ще купува 5-год 159-ка на долу горе 100х.км "реални"нека първо хубаво да обмисли нещата и по възможност хубаво да прецени колата,а не да е запленен от колата и изгодна и цена,защото всички знаем като се отиде да купуваме алфа,къде отива разума във един момент....смятам ме разбирате.....!?

Mury
17-12-2011, 08:08
При мен волана учудващо е във състояние на току що излязла от завода кола,като се има във предвид че при 2-ра серия на 159 която е след 02.2008год,проблема е решен със протриването,където волана не е от гладка кожа целия,а по средата е със по-дебела кожа,моя е именно такъв,а колата ми е преди фейстлифта,от последните е -първа регистрация на 29.02.08год,високосна година,предстоящата 2012 на 29.02 ще стане 4год.Утре ще го снимам да видите все едно не е докосван,километрите ми са 79х.км
На колега antonyankov също е претапициран,но при него и километрите са около 150х.км,а колата 06г,явно първите бройки са така,после талянците са се светнали,то на тях все от после им идва,докато отсранят всички дефекти от даден модел,той станал на 10год,от премиерата му,при всички модели е така-156,ГТВ,159 и т.н.
Дисковете не са критерий според мен,моите ги смених на 50х,не беше нещо опасно,но си имаха ръб и като сменях накладките подмених и тях.
За справка на баща ми колата Мазда 5 пак от 08год,едва сега смени предни накладки на 72х,дисковете са като нови,това е първото нещо което сменя по колата освен масло и филтри,дори мотора е със верига,няма нужда и от ремъци,а аз колко неща съм сменил,то лагери,дискове, и още куп неща за 3год,но сменям още преди да се обадило нещо и колата ми е като от магазина,няма за къде да се хванеш,а тези които се продават внос,съм сигурен че са карани без нищо да се пипне по тях,просто собствениците им са ги карали със простата сметка че след 3-та и 4-та година колата се продава и минават на нова,от там нататък на новия собственик честито...!!!
Пример давам със близък човек,койта преди седмица закупи Тойота рав-4 от 06год,и във момента е изръсил вече около 5х.лв,а джипката на пръв поглед е перфектна,мотора работи перфектно,ходовата част също е перфектна,външен вид,салон....абе просто всичко иглежда Ок,но човека изка колата му да е перфектна наистина,и като се задълбочим по нея излиза че наистина е ок,но всичко е на ръба просто,като почнеш със ремъци,ролки,водна помпа,масла,филтри не-сменяни не се знае от кога,гуми никакви,акумулатора -пали,но си отива при първия студ,съединител -същата работа..........и т.н има и още.
Така че който ще купува 5-год 159-ка на долу горе 100х.км "реални"нека първо хубаво да обмисли нещата и по възможност хубаво да прецени колата,а не да е запленен от колата и изгодна и цена,защото всички знаем като се отиде да купуваме алфа,къде отива разума във един момент....смятам ме разбирате.....!?

Аз те разбирам,но нали се сещаш как се купува Алфа,не се мисли за тва и онова :noooo::noooo::noooo::noooo:гледаш,влюбваш се,купуваш и после става олеле :naughty::naughty::naughty::naughty:

DJraceman
17-12-2011, 09:47
Не е съвсем така въпроса с купуването...щото после като не си гледал внимателно и става леле олеле още 15,000 лева за ремонти.

dilian alfa gtv
17-12-2011, 12:52
Така си е,тази кола ако си я купил за 13х.лв,е много вероятно да дадеш още толкова за да я стегнеш,защото всичко по нея е адски скъпо,не е като да купиш 156 и да я стегнеш за 2 максимум 3хлв.

Mury
23-12-2011, 12:45
Някой може да метне едно око на тази http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324088444631889&f1=details,малко е висока цената,но ако наистина е на 60 К си заслужава :pimp::pimp::pimp:

fnt
23-12-2011, 13:46
Някой може да метне едно око на тази http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324088444631889&f1=details,малко е висока цената,но ако наистина е на 60 К си заслужава :pimp::pimp::pimp:

Тук има малко повечко инфо за колата http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=66675

Mury
23-12-2011, 13:50
Хм аз я знам тази кола,даже няколко пъти е идвала в сервиза при нас.:pimp::pimp::pimp:

nicola 59
26-12-2011, 19:42
Тази не е лоша http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=ma1ugsylq1t3