PDA

View Full Version : Осветлението в купето?



manolito
25-10-2006, 20:36
Здравейте колеги! От скоро и аз съм горд собственник на една Суперка :D Не мога да се справя с осветлението в купето :oops: Въпросът ми е , може ли да се нагласи плафончето да светва само при отваряне на врата и да изгасва при затваряне вечер? Ааа и още нещо се сетих... , как да разбера дали Алфичката ми има имобилайзер? Благодаря предварително!

manolito
25-10-2006, 20:44
Много ще ми стане , ама да питам още нещо пък като трябва ще черпя :lol: При развиване на капачката на резервоара , нормално ли е да фъска около 2-3сек.(немога да разбера вакум ли е или налягане)?

Boby
25-10-2006, 21:13
Искаш да кажеш,че плафона свети постоянно? :shock: Ако е така най-вероятно му е блокирало колчето.

Не е нормално да съска.Резервоара има отдушник.

Peicho
25-10-2006, 22:06
За осветлението не мога да се изкажа компетентно. По отношение на другите ти въпроси:
- имобилайзер дали има ще разбереш по следното: ако имаш, когато даваш контакт трябва да ти светва и след около 2 сек.да изгасва една жълта ламичка на таблото, която има формата на ключ. Това е така нарчената опция Alfa code.
- за резервоара - и на мен ми съска при отваряне на капачката.

manolito
25-10-2006, 22:26
Благодаря за отговорите. За плафона въпроса ми беше , може ли да светва и изгасва автоматично при отваряне и затваряне на вратата? При мен се светва само от бутона до него (ръчно).

Mury
25-10-2006, 22:34
Благодаря за отговорите. За плафона въпроса ми беше , може ли да светва и изгасва автоматично при отваряне и затваряне на вратата? При мен се светва само от бутона до него (ръчно).

Щом не светва при отворена врата се е прецакал някой бутон на врата или има скъсан кабел,а колкото до имобилайзера не ми се вярва да има ако колата наистина е 94 година както пише в подписа :wink: :wink: :wink:

Aquila
26-10-2006, 01:27
Благодаря за отговорите. За плафона въпроса ми беше , може ли да светва и изгасва автоматично при отваряне и затваряне на вратата? При мен се светва само от бутона до него (ръчно).

Еми по принцип то си е така, да светва само при отваряне на вратите, а копчетата са разбира се за когато ти искаш да ти свети.
За съскането при отваряне на резервоара незнам колко е нормално,но го има при доста коли

Boby
26-10-2006, 09:47
Ако плафоните не светят при отварянето на която и да е врата,а не само шофьорската проблема ти е някъде по кабелите.Иначе ключетата за отворена врата са някъде в самите брави.

Резервоара при мен не съска.

virusalfa
26-10-2006, 09:59
А на мен ми се ебаваше ръчното осветление,в релето беше проблема,малко контактен спрей свърши работа :idea:

tonov
26-10-2006, 15:51
За осветлението: ако имаш аларма, обикновено се взима сигнал за отворена врата от ключетата, които светват плафона. Най-вероятно някъде е прекъснат кабела до плафона.

virusalfa
26-10-2006, 16:42
За осветлението: ако имаш аларма, обикновено се взима сигнал за отворена врата от ключетата, които светват плафона. Най-вероятно някъде е прекъснат кабела до плафона.Е аз имам оригинална аларма,наистина може и от нея да е-пълни боклуци са,както всяка жабарска електрика

tonov
26-10-2006, 17:44
мммм :roll: наиш ли че при тебе мое и да не е от нея. Поне на 145-та заводската аларма си зима сигнал от тия ключета в ключалките, дето сигнализират и на чек панела за отворена врата.
Ма тия баламските аларми си ги качват баш на кабела за плафона :evil:

manolito
26-10-2006, 19:47
Много благодаря за изчерпателните отговори! Имобилайзер наистина нямам. За плафона мисля да отида в някое сервизче за аларми , пък може да сменя и алармата. Наистина заводската е голям боклук! За съскането на резервоара , гледам че отдушникът е клапанче в самата капачка. Може да е прецакана , а може и да е нормално това съскане. Притеснявах се да не се повреди бензиновата помпа :shock: .

ganeca
28-11-2006, 00:21
А на мен ми се ебаваше ръчното осветление,в релето беше проблема,малко контактен спрей свърши работа :idea:къде се намира това реле

Valeri
28-11-2006, 17:30
Пру бушоните долу в ляво от волана.