PDA

View Full Version : Реле за аварийните светлини



SIS
01-12-2004, 10:38
Някой може ли да ми каже къде се намира релето за аварийните светлини на 145 (ако има значение - 1.6, боксер). Нещо ми залепва релето и аварийните не се пускат винаги, когато натисна копчето. Ако все пак успея да ги пусна, от време на време се чува, че релето залепва. Опитвах да го открия със слухтене, но не успях. Единствено се съмнявам, че са навряни някъде около волана (скрити под таблото - поне от там ми се струваше, че идва звука). За да го сваля трябва ли да свалям таблото или може да се мине и без тази процедура....

JINXY
01-12-2004, 11:47
На 33 е зад копчетата за парното. Хванато е с винт но не си спомням за кое.

Kostadin
01-12-2004, 12:48
провери първо бутона дали ти е наред, защото при мен е така понякога като ги включа те не тръгват и леко като разклатя бутона и всичко е OK.

boian
01-12-2004, 12:52
На мене като ми слагаха алармата видях, че има много релета и бушони зад волана над педалите,виж там.А може и да е от самото копче за аварийните.

hf hpe
01-12-2004, 14:04
намира се на основнота табло с бушоните и релетата
капачката на релето е синя
но както казаха колегите може да не е от него и най-вече релето е електронно не е механично зада ти залепне

JINXY
01-12-2004, 14:51
Така е. Аз съм в грешка. И на 33 е на таблото с бушони и май е с биметална пластина. Това зад парното е модула на централното.

alfamax
01-12-2004, 22:36
Колегата hf hpe е прав -релето е на основното табло за предпазителите и освен по звука можеш да се ориентираш по маркировката-21W+21W+5W или подобна но 21W е задалжително означение показващо мощноста на използваните крушки :)

SIS
27-01-2005, 10:15
Ами да, ама.....не е там! В неделя махах всички релета едно по едно и мигачите си работеха. Миналата седмица разглобих и почиестих бутона, така че не е от него. По звука ми се струва, че релето трябва да е някъде в ляво от волана под таблото. Ако някой може все пак да каже със сигурност къде се намира.........

Bobo
27-01-2005, 11:03
Не е под волана, освен ако не е преработено! Ако не е и в таблото с бушоните значи - На някой модели боксери е вграден в копчето и точно от тва прави проблем.

П.С. Имайте предвид че има 3 вида табла за бушоните и именно по това се различават на боксера е почти квадратно таблото доста по малко от това на ТС а третия модел е същия като на ТС но е за по новите и се различава само по разпределението на релетата. Така че колегата е с малките табла.

SIS
27-01-2005, 11:16
Таблото ми е правоъгълно и не ми се струва да е малко. Гледах и в ръководството, но и от там не става ясно къде точно се намира това реле :(

Bobo
27-01-2005, 13:20
Чети тук има всичко ако не си познаеш таблото от тези трите значи са ти сменили емблемата :tongue: , а релето което ти трябва е I64

http://bobo.alfaromeo-bg.com/Alfa_Romeo ... usebox.PDF (http://bobo.alfaromeo-bg.com/Alfa_Romeo/Technical/145/Alfa%20145%20Manual/Volume%203/Fusebox.PDF)

П.С Ако пак не се справиш ела на срещата ще го оправиме.

SIS
27-01-2005, 14:27
Ами вариант "А", и според мен, по-скоро ми трябва N13, а не I64. Но това N13 го пише, че не е на главното табло, а на някакво помощно такова. Не знам какво и къде е това(няма картинка), но така пише, та ако някой го знае къде точно се намира.....да казва, да не се срамува :)

SIS
27-01-2005, 14:50
Единствената картинка, показваща разположението на тоя N13 е в ръководството volume 3 - Indicators And Hazard.PDF (страница 11). Ако някой може да се ориентира по тая картинка......[/u]

Bobo
27-01-2005, 15:10
Ако си с А таблото релето е I64 ! и немога да разбера защо казваш че не е като го пише на "чист" английски език че е то???????

SIS
27-01-2005, 17:51
Веднага отговарям - I64 пише, че е: "SideLights Relay". На N13 (който според мен ме интересува) е: "Hazard warning light and direction indicator flasher" (страница 30 на PDF-a, който ти ми прати като линк). E не знам ква е функцията на този N13, но така както гледам е тясвно свързана с аварийните. В PDF-a, чието име съм дал в предния пост, има даже и как точно се тества това чудо N13 и пише, че може заради него да не светят аварийните. Не разбирам защо се изнервяш ?!?! Аз не си търся тема за спор, а просто съдействие!!! Може и да съм се заблудил, но на същия тоя "чист" английски пише всичко, което писах по-горе. Е аз понякога не мога да разбера упътвания на "чист" български, та за това питам, може и да не съм разбрал аз нещо.

Bobo
27-01-2005, 18:35
Извинявай ако съм прозвучал грубо :cheers:

Сега ще го видя този N13 и ще пиша пак :wink:

Bobo
27-01-2005, 19:35
Такааа маика ... Значи тва се намира точно над таблото за бушоните трудно се напипва дори с един пръст , за да стигнеш до него трябва да свалиш долната лява част на таблото (само го разкачи отляво). И си там, това е и любимото място на алармаджийте (там слагат алармите). Възможно е и релето на колата да си работи просто това на алармата да прави номера - случвало ми се е на друга кола - залепва релето на алармата и разказва играта и на другото реле. Успех

П.С. Грешката беше изцяло моя през цялото време си мислех за релето на мигачите не на аварийните, ама така е като бързам да помагам и чета диагонално :wallbash:

alfamax
27-01-2005, 22:02
Такааа майка...Нека да не избързваме с плюнките по алармаджиите защото когато релето на алармата залепне остават да светят постоянно мигачите.Релето за аварийните и нормалния работен режим е едно и също просто се комутират различни вериги.Релето е с електронно управление но силовия превключвател вътре е пак обикновено електромагнитно реле.Така че мойа съвет като не много съвестен аламаджия е да пробваш с друго от някой колега а ако не го намериш Бобо е прав-иди на някоя сбирка и сигурно ще намерите решение.Успех 8)

Bobo
27-01-2005, 22:49
Първо не съм казал нищо против алармаджийте! Ако виждаш такова нещо цитирай ме!
Второ релетата са две :wink:
Трето незнам колко проблемни релета си виждал но на мен лично ми се е случвало да не светят аварийните заради аларменото реле. Твоята постановка ми се е случвала на москвича където алармата е на 10 години.
И четвърто не бъди толкова рязък и самоубеден в мнението си!

SIS
28-01-2005, 09:21
Мерси много. Кофти, че е под таблото, ама к'во да се прави.

П.П. Аз от много време мисля да дойда на някоя среща, но все нещо изниква. Иначе с удоволствие javascript:emoticon(':cheers:')

SIS
28-01-2005, 09:30
А за алармаджиите (не знам дали аз съм попаднал на такъв), но:
1. Счупи ми лайсната около лостчето за отваряне на вратата (най кофти е, че е на лявата врата и сега го виждам всеки път като слизам и много се дразня, но италианеца нямаше такива неща)
2. Трябваше да ходя два пъти, защото първия път нямал време да ми закачи 3-тата врата към алармата (не могъл да намери прекъсвача)
3. Като е свалял таблото (или поне части от него) и след това намирах някакви гумени уплътнения, които падаха незнайно откъде
4. Сега алармата заключва без проблеми, обаче, като и стане по-студено и не може да отключи - трябва да я деактивирам и след това с ключа да си отключа

П.П. Та след всичко казано, не бих се учудил, ако действително проблема е свързан с алармата. Колата е стара ('96) и е възможно нейното реле да си е за смяна, но и като се има предвид повечете майстори (вклюително и алармаджии) как се отнасят към нашите коли.....

alfamax
28-01-2005, 21:57
Е което си е истина-няма спор.На мен също често ми се случва да забърсвам след такива монтажи на аматьори :wallbash: Бобо не го приемай навътре надявам се да поспорим някой ден на живо и на заредена маса :clap: Хем ще обсъдим ефекта от консервата над стъпалото(цифровия кондензатор) 8)

Bobo
28-01-2005, 22:09
Хехе :cheers:

Мислиш ли че ако нямаше ефект щеше да е там :wink:

75 2.0 turbo
28-01-2005, 22:27
малко оф топик :tongue: ама остаите тез консерви а даите да обсъдим нещо за колумбииците :wow:

alfamax
28-01-2005, 22:40
Това си беше чиста проба лека провокация :cheers: А колумбийците-силата е с тях опа-белия прах :whistle:

Bobo
28-01-2005, 23:52
малко оф топик :tongue: ама остаите тез консерви а даите да обсъдим нещо за колумбииците :wow:

Става въпрос за тва: www.colombo-bariani.com (http://www.colombo-bariani.com) :wink:

Ако някой знае кой внася в БГ да ми каже моля :unsure:

COLOMBO & BARIANI CAMSHAFTS ARE OFFICIAL SUPPLIERS OF: AUTODELTA - ABARTH - ALFA LANCIA CORSE - MASERATI - LAMBORGHINI F1 :lol: :lol: :lol: :tongue: