PDA

View Full Version : Помогнете ми при избор на 159 TI vs BMW 530xd и Ауди А6 3.0 quattro



Pages : [1] 2

ziko
31-12-2011, 14:47
Здравейте колеги, вече се накарах на моята белисима. До година съм решил вече да създам семейство и насочил съм си вниманието към горе посочените модели.
Като почитател на марката съм се спрял на Алфа Ромео 159 2,4 TI Q4 от 2008г. Бих искал да прочета мнения само и конкретно към тази версия на алфата.Като за начало ме тревожи качеството на интериора(сегашната е 156 уж фейслифт,а скърца като 20 годишна кола). Искам също да разбера коя от тези модели е най много комфортна,защото често пътувам между Русе,Варна и София. Цената която мога да си позволя е 30000 лв. Немските коли предпочитам да са автоматици. Като за начало това е което искам да Ви кажа.Благодаря за вниманието предварително.

Jivko7777
31-12-2011, 17:15
A6-цата е много бавна кола и скучна кола...
Сам си избери между Алфата и 530-ката ;)

Gelew
31-12-2011, 17:20
Инсигнията е много комфортна и върви доста.530-ската няма нужда да я хвалим.Алфата голямо обезценяване...аудито много скъпа потръжка за нищо интересно.

abart_
31-12-2011, 17:27
BMW-то.....535 Д наи-добре

Jivko7777
31-12-2011, 17:31
BMW-то.....535 Д наи-добре

Баси семейната кола е това :horror::Tease:

gigi
31-12-2011, 17:38
Ще трябва на ново да гласувате след добавката на Опела.

Jivko7777
31-12-2011, 17:45
Ще трябва на ново да гласувате след добавката на Опела.

Само че вече не ни позволява...

marian todorov
31-12-2011, 17:55
не се колебаи взимаи ТИ.синът ми е с такава не се сравнява с никоя.като говорим за подръжка ,не си мисли 4е бмв е по-евтино....за другите какво да ти каза,ако си над 55 год.може да мислиш за тях.Весели Новогодишни празници на вси4ки приятели на Алфа Ромео.ДА ВИ Е 4ЕСТИТА И УСПЕшНА НОВАТА 2012

nightroller
31-12-2011, 17:56
Алфата е за мен най-добрия избор - обосновавам се така:
- Опела е Алфа така или иначе това е новия фиатов мотор 2000 Jtd (така мисля) същия мотор се слага и в СААБ, Опела е близко до пътното поведение на Алфата но е по-слаб. Има хубав интериор но за мен ми е много разхвърлян. Топ подификацията на Инсигнията има много добри кожени седалки, на които за съжаление водещите ръбове са от текстил, което не говори за особено висока заложена издръжливост.
- БМВ няма да коментирам
- Ауди ако е автоматик гледай да не е със CVT трансмисия веригата създава проблеми а сервизирането е скъпо, поведението на тази кутия предизвиква нечовешка скука.
- За Алфата ще кажа че интериора на ТИ е много по-различен и като изработка и като замисъл от нормалната 159 което предполага и по-голяма здравина по пътя на логиката. Някъде Пинко беше писал за колата защото я беше карал известно време - единствения недостатък, който беше изтъкнал като такъв, беше че е много тежка и това донякъде компрометира спортното поведение.

BO
31-12-2011, 18:34
Гледам всички са 4х4, а само 159-ката не е Ку4. Има ли причина?

Най-комфортно и съответно най-балансирана возия ще получиш от БМВ-то.
То е безспорния лидер, но Алфата е от долния клас. Не виждам защо я сравняваш с 5-цата. По-скоро сравнението би било за някоя 330хд. То тогава стабилността е на висота като в 159-ка, но за сметка на разбиването на камъните в бъбреците:-o
Опела е доста нов и за мен не си оправдава цената. По-добре Алфата да вземеш.
Демек ако си фен си вземи Алфата без много да се чудиш, ама задължително с Ку4, както си написал и за другите.

Ако искаш много добра возия, но не прекалено капитанска и да те люлее по завоите, същевременно със запазване на поне двойно повече на парите ти след 2-3 години, то избери БМВ-то.

Доко
31-12-2011, 18:43
Ха, само аз съм гласувал за Опела. Сега като се замисля почти сигурно ще скоча в една 159-ка без да се допитвам до никой. Ще се обоснова малко по-различно от колегите, тоест водещия мотив при мен е това, че тази кола се среща значително по-рядко, и като цялостна визия ми харесва повече от останалите.
Ауди, БМВ, Опел - конфекция. :flirt:

DiStefano
31-12-2011, 19:00
Алфата е за мен най-добрия избор - обосновавам се така:
- Опела е Алфа така или иначе това е новия фиатов мотор 2000 Jtd (така мисля) същия мотор се слага и в СААБ, Опела е близко до пътното поведение на Алфата но е по-слаб. Има хубав интериор но за мен ми е много разхвърлян. Топ подификацията на Инсигнията има много добри кожени седалки, на които за съжаление водещите ръбове са от текстил, което не говори за особено висока заложена издръжливост.
- БМВ няма да коментирам
- Ауди ако е автоматик гледай да не е със CVT трансмисия веригата създава проблеми а сервизирането е скъпо, поведението на тази кутия предизвиква нечовешка скука.
- За Алфата ще кажа че интериора на ТИ е много по-различен и като изработка и като замисъл от нормалната 159 което предполага и по-голяма здравина по пътя на логиката. Някъде Пинко беше писал за колата защото я беше карал известно време - единствения недостатък, който беше изтъкнал като такъв, беше че е много тежка и това донякъде компрометира спортното поведение.

Опела ама грам изобщо не е по-слаб от Алфата. Да не говорим за моторите, които му слагат. Инсигнията е уникален автомобил и те Опел си го казват - най-добрата кола, която някога сме правили. Окачването немам представа как са го мислили, но като минавам през спящи полицаи имам чувството, че все едно купето си е на постоянна кота така ако мога да се изразя. А спорт турър варианта може да побере 2 телета сигурно.

nightroller
31-12-2011, 19:23
Опела ама грам изобщо не е по-слаб от Алфата. Да не говорим за моторите, които му слагат. Инсигнията е уникален автомобил и те Опел си го казват - най-добрата кола, която някога сме правили. Окачването немам представа как са го мислили, но като минавам през спящи полицаи имам чувството, че все едно купето си е на постоянна кота така ако мога да се изразя. А спорт турър варианта може да побере 2 телета сигурно.

окачването доколкото знам е отпред стандартна пружинна стойка "макферсън" отзад - мултилинк, да де от гледна точка на функционалността Опела си е Опел, а Алфата си е Алфа.

thecleaner
31-12-2011, 21:18
окачването доколкото знам е отпред стандартна пружинна стойка "макферсън" отзад - мултилинк, да де от гледна точка на функционалността Опела си е Опел, а Алфата си е Алфа.

А ако мога да те допълня 530ката си е 530ка. Ако искаш кола това е ;) Относно вървеж е несъизмерим с останалите коли, относно здравина също.

Stoyan Georgiev
31-12-2011, 22:11
159 е с не-по-малко комфортна возия от аудито и бмв-то... особено аудито дори е с малко по-"рязка" возия

но както казаха са различен клас автомобили - 159ката просто няма тези удобства и екстри, които бмв-то и аудито могат да ти предложат...

за инсигния не мога да кажа нещо лошо, освен, че ако е с по-ниско оборудване си е прост опел, ако е с високо ниво на оборудване - много хубава кола.

по привлекателност на интериора аз бих си ги наредил така:

аудито и алфата делят първа позиция
бмв-то и инсигниата втора, но достойна позиция

по качество на сглобката на интериора (говоря от конкретен личен опит)

бмв-то е в собствен отделен клас
след това аудито
после 159

за инсигниа не мога да кажа - не съм се качвал в по-карана (само в тестов или по-нов)

от към практичност - 159 ако не е спортвагон губи изключително много и от трите

поддръжка, подозирам че 159ката е най-евтина и не по-ненадеждна от останалите

ако си дебил като мен и качествената сглобка на интериора е от много голямо значение за теб - алфата не трябва да е първия ти избор... поскърцва тук там, за човек, който мрази паразитни шумове е много лош избор - аз карам с музиката на 35, иначе не понасям дори случайните потраквания тук таме

лично аз инсигнията не бих я взел, заради опел аурата... нищо, че е чудна кола :)

при семейната ситуация алфичката отпада 100%, ако нямаш още една по-широка кола

остават петицата и аудито...

една от мечтаните коли за мен е рс6 авант... но всички останали 6ци, макар и с невероятно ергономичен и шофьорски ориентиран салон са просто и ясно - скучни...

дори в българия имат образ на коли за чичаци

петицата има пък негативния имидж на ширпотреба и кола за "чепове"

но има една максима- комесрсиалното е комерсиално, защото е добро :)

530 хд туринг - няма да сбъркаш :)

ziko
01-01-2012, 09:34
Разумът ми казва БМВ,а сърцето Алфа :ranting:
Преди години си купих Вектра,а минеше ли 156 ми откъсваше сърцето и не мина много време и си я купих.Сега с тази покупка вече искам да карам тази кола поне 5 години и държа вече на качеството отколкото на визия.За качество като става въпрос искам да споделя някои лични впечетления. Преди около 4 месеца се наложи да закарам братовчед ми до летището в Букурещ и го оставих там и се върнах с колата му,която е Ауди А6 2,5 тди автоматик. Бе как не чух едно поскърцване едно тропане от купето и хем колата е на 300000 + 97 година и нито внимава като мене колата на слънце ли е останала или не пък не. Тогава карах за пръв път автоматик наистина е голям кеф. По късно се повозих в БМВ пак старо и вътре пак е същата работа няма скърцане никаде. Преди месец карах колата на бъдещия баджанак Астра 2009 не потропва за сега но като й докосна пластмасите и почват да поскърцват и е въпрос на време :crybaby:
Та затова питах дали при алфата ТИ модификацията е коригирано интериорният проблем на алфите.

Stoyan Georgiev
01-01-2012, 13:21
Разумът ми казва БМВ,а сърцето Алфа :ranting:
Преди години си купих Вектра,а минеше ли 156 ми откъсваше сърцето и не мина много време и си я купих.Сега с тази покупка вече искам да карам тази кола поне 5 години и държа вече на качеството отколкото на визия.За качество като става въпрос искам да споделя някои лични впечетления. Преди около 4 месеца се наложи да закарам братовчед ми до летището в Букурещ и го оставих там и се върнах с колата му,която е Ауди А6 2,5 тди автоматик. Бе как не чух едно поскърцване едно тропане от купето и хем колата е на 300000 + 97 година и нито внимава като мене колата на слънце ли е останала или не пък не. Тогава карах за пръв път автоматик наистина е голям кеф. По късно се повозих в БМВ пак старо и вътре пак е същата работа няма скърцане никаде. Преди месец карах колата на бъдещия баджанак Астра 2009 не потропва за сега но като й докосна пластмасите и почват да поскърцват и е въпрос на време :crybaby:
Та затова питах дали при алфата ТИ модификацията е коригирано интериорният проблем на алфите.

тея заблуди, че различните модификации са с различно качество на изработка не знам откъде ги имаш

ти = различен дизайн на седалките, различен волан, 1-2 материала по-различни

не си мисли, че разликата между лусо и ти е като при нормална петица и м5-ца

marian todorov
01-01-2012, 13:43
незнам откъде се пишат неща за които микои не знае.колегата е писал за разлика в седалките на ти и др.сега ще ви напиша 4е разликата от 159 и 159 ти е много голяма. като за на4ало ТИ се нари4а турист интернационале-тоест спортният отдел на алфа ромео.като запо4нем от спира4ните агрегати,ока4ване ,вътрешен и вънсшен интериор и свършим до двигателя .А,и виж разликата в цените??? колеги ,аз не мога да разбера уж сте в форум за алфа ,а пишете за опели ,бмв и други.То да си притежател на алфа е страст която или я имаш или я нямаш...а за ти ти казвам 4е минаваш покраи бмв 530 д като спряло...

RPWWD
01-01-2012, 13:48
Инсигния Комби или 159 Вагон, другите идват нанагорно с поддръжката, по-скъпи са, но пък и държат цена на старо заради нагласите на бай ви Ганя. Аз лично гласувах за Опела, щото четох, че ще ставаш семеен или ще ти се ражда чааве :cheers:, а тогава ще ти се налага да возиш много багаж.

Kuku
01-01-2012, 14:13
Момчета, моля ви, нека слезнем на земята.... :?
За 30'000лв. аз не виждам никакъв друг логичен избор освен '535d' :!:

koolio
01-01-2012, 14:35
Що, кво и е на Инсинията?

thecleaner
01-01-2012, 14:43
Що, кво и е на Инсинията?

На мене ми прилича на Пасат :) Така как сме подкарали да включиме и C5, новата Лагуна и т.н.

Omni
01-01-2012, 14:46
Имам впечатления от А6 има возия, която е несравнима, а като изработка няма какво да се коментира. Всичко, което започва със 6 е хубаво, а още повече за дълъг път. Примерно това, предполагам, че малко по евтино можеш да я намериш:rosso_spider:
(http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324056889403629&f1=details)

nicola 59
01-01-2012, 15:43
535 не е много добро като мотор ,ма 530 е желязен автомобил и ако е 4х4 това е може би най добрата кола която се произвежда за момента, джоистик Х драив просто няма слаба страна

DiStefano
01-01-2012, 17:02
Момчета, моля ви, нека слезнем на земята.... :?
За 30'000лв. аз не виждам никакъв друг логичен избор освен '535d' :!:

Аз пък виждам. Инсигнията ако си с 2 деца примерно и всеки месец се харчат трицифрени суми за тях - дрехи, училище, храна, памперси и квото се сетиш е доста по-достъпна, логична и разумна като избор. Ако си ерген и всеки лев си е за теб ок за БМВ-то.

DJraceman
01-01-2012, 17:13
Чета, чета и все повече се обеждавам, че не трябва да пиша но...
За колегата marian.todorov TI - означава turismo internazionale и няма нищо общо със спортния отдел на Алфа. Има обаче много общо с автомобили подготвяни за участие в специлната клас или категория създадена от Италианците която се е наричала - turismo internazionale ако не се лъжа през 1930 година.

Да почнем със 159 в която TI пакета е опция и може да бъде сложена на всеки един мотор даже и най-слабия при желание на собственика.
Външната разлика не е особено голяма едни прагове и различни пружини и общо взето това е всичко даже при новите модели и огледалата вече не са сиви (не се заблуждавайте, че са метални всъщност са пластмаса доста скъпа)
В интериора има разлика със стандартната 159 но само в седалки, волан, уреди и при новите модели тавана и конзолата.
19 цоловите Джанти са екстра иначе всичко си е като при стандартната.
Мися, че и брембо апаратите са еднакви при по-високото изпълнение но при ТИ са червени с логото на Алфа.

И все пак човека иска съвет и е съвсем нормално да дискутираме и други автомобили тук от изброените аз бих взел 2,4 ТИ само защото има ИНДИВИДУАЛНОСТ!

VFTI
01-01-2012, 17:30
Каква е разликата м/у феновете на БМВ и Алфа Ромео.

Когато някой "фен" реши да си купи БМВ, всички викат "давай това е най-хубавия избор".

Когато алфист реши да си купи Алфа Ромео, то той я купува ВЪПРЕКИ, че всички му казват да не я купува...


Знам само едно. Щом до сега си карал Алфа Ромео, то има много голям шанс да се разочароваш от това да се качиш на БМВ,Ауди или Опел...и все да си викаш и мислиш "да се е*ъ в тиквата...заради някакви дреболийки зарязах истинската любов..."

Успех и ти пожелавам нищо да не те тормози и притеснява, когато станеш собственик на следващия си авотмобил :beer:

Stoyan Georgiev
01-01-2012, 17:33
незнам откъде се пишат неща за които микои не знае.колегата е писал за разлика в седалките на ти и др.сега ще ви напиша 4е разликата от 159 и 159 ти е много голяма. като за на4ало ТИ се нари4а турист интернационале-тоест спортният отдел на алфа ромео.като запо4нем от спира4ните агрегати,ока4ване ,вътрешен и вънсшен интериор и свършим до двигателя .А,и виж разликата в цените???.

я не говори на изуст :)

разликата между ТИ и луссо при 159 е чисто визуална с изключение на по-ниското и твърдо окачване

nicola 59
01-01-2012, 17:42
Чета, чета и все повече се обеждавам, че не трябва да пиша но...
За колегата marian.todorov TI - означава turismo internazionale и няма нищо общо със спортния отдел на Алфа. Има обаче много общо с автомобили подготвяни за участие в специлната клас или категория създадена от Италианците която се е наричала - turismo internazionale ако не се лъжа през 1930 година.

Да почнем със 159 в която TI пакета е опция и може да бъде сложена на всеки един мотор даже и най-слабия при желание на собственика.
Външната разлика не е особено голяма едни прагове и различни пружини и общо взето това е всичко даже при новите модели и огледалата вече не са сиви (не се заблуждавайте, че са метални всъщност са пластмаса доста скъпа)
В интериора има разлика със стандартната 159 но само в седалки, волан, уреди и при новите модели тавана и конзолата.
19 цоловите Джанти са екстра иначе всичко си е като при стандартната.
Мися, че и брембо апаратите са еднакви при по-високото изпълнение но при ТИ са червени с логото на Алфа.

И все пак човека иска съвет и е съвсем нормално да дискутираме и други автомобили тук от изброените аз бих взел 2,4 ТИ само защото има ИНДИВИДУАЛНОСТ!

Колега както казваш ти няма лошо да дискутираме ,и после момчето като прочете нашите мнения ,ще си направи верния избор.Значи 159 2.4 просто няма място за сравнение с БМВ защото е просто различен автомобил ,като концепция ,а именно едната кола Алфата е мотор с ремък ,напречно разположен с предно предаване и всичката тежест пада върху ,,здравата,, и предница. БМВ то е верижен мотор ,надлъжно разположен със задно предаване.
Само разликите до тука правят БМВ то много по истинската кола в случая.
За индивидуалност едно БМВ М пакет не отстъпва по нищо на 159 ТИ .Защото няма как да се сравнява ТИ алфа с нормалното БМВ не е коректно.

Stoyan Georgiev
01-01-2012, 17:51
абе хора, ТИ вмомента няма нищо общо с ТИ преди, сегашното ТИ е ниво на оборудване + 2 екстри големи джанти с по-ниско/твърдо окачване?!

ТИ може да ти е дори 1.9жтдм 8 клапана - 120 коня

истинска М-ка, а не само с визуалния пакет е в съвсем друга лига на показатели и сравнението е безпредметно

Митко145
01-01-2012, 18:57
Честита НОВА ГОДИНА!
Не мога да разбера как сравнявате 159 с А6 и 535.Това е равно на Лудогорец-Барселона.

DJraceman
01-01-2012, 19:11
И аз така мисля сравнение между тези автомобили трудно може да се направи.

Ако алфата трябва да се сравнява то следва да бъде с:

1. БМВ - 3 серия без М моделите
2. Ауди - А4 без С4 и РС4

Susscrofa
01-01-2012, 19:12
Аз препоръчвам АР 159, разбира се

Колега, БМВ определено е кола, която се кара със сърце.
Остави инсигнията и аудито на разума.

code
01-01-2012, 19:47
Представи си ги всички тия машини струпани на светофара - коя ще загледаш? Аз определено ще гледам 159-ката. Плюс това за 30бона ще вземеш много, ама много добър екземпляр с уникални джанти салон, автоматик и т.н.;)

Kuku
01-01-2012, 23:57
Аз не съм сигурен, че на светофара бих загледал 159, пред 5-ца :?
5-цата ми изглежда някак по.... "тежката" кола, а да не говорим, че в много отношения предлага доста повече от 159, защото е по-висок клас :)

Dagi
02-01-2012, 00:29
Аз не съм сигурен, че на светофара бих загледал 159, пред 5-ца :?
5-цата ми изглежда някак по.... "тежката" кола, а да не говорим, че в много отношения предлага доста повече от 159, защото е по-висок клас :)
Подкрепям мнението на колегата :)Най-малкото 3000 дизела няма база за сравнение с моторите на алфата...

BO
02-01-2012, 02:55
535 не е много добро като мотор ,ма 530 е желязен автомобил и ако е 4х4 това е може би най добрата кола която се произвежда за момента, джоистик Х драив просто няма слаба страна

И викаш 535д е много по-различен и скапан двигател от 530д?
Щом така си решил лошо няма.

Ама вече тази тема е приключила според мен.

Избора се свежда то 159 или опелягата както виждам.

БМВ-то и Аудито са извън класацията, иначе алтернативен въпрос може да изглежда:
Колеги, дали да си купя Алфа Мито или да взема една 7-ца:magic:

п.п. За мое най-голямо съжаление, Фиат не правят толкова напреднал и същевременно голям дизелов двигател.
Ето последния 3 литров дизелов агрегат задвижват последната 5-ца за скромните 5.5 секунди до 100км/ч, електронно ограничена на 250км/ч, и най важното - най-голямото ниво на влачене - комби + Хдрайв + автомат = 7.1 лътра на 100км градско!!! или 5.1/100 извънградско. Това са цифри, които говорят мега брутално за автомобилостроенето.

nicola 59
02-01-2012, 03:19
[QUOTE=BO;1000349]И викаш 535д е много по-различен и скапан двигател от 530д?
Щом така си решил лошо няма.

Аз не съм решил така а практиката го е решила щото съм ги карал и двата модела единия 3.0 е с едно турбо а 3.5 с две и понеже съм търсил и турбо мога да те светна че е свят пари.
Ако колегата не го е е страх от златни турбини може да си купи и 3.5 лошо няма.

thecleaner
02-01-2012, 03:26
И викаш 535д е много по-различен и скапан двигател от 530д?
Щом така си решил лошо няма.

Ама вече тази тема е приключила според мен.

Избора се свежда то 159 или опелягата както виждам.

БМВ-то и Аудито са извън класацията, иначе алтернативен въпрос може да изглежда:
Колеги, дали да си купя Алфа Мито или да взема една 7-ца:magic:

п.п. За мое най-голямо съжаление, Фиат не правят толкова напреднал и същевременно голям дизелов двигател.
Ето последния 3 литров дизелов агрегат задвижват последната 5-ца за скромните 5.5 секунди до 100км/ч, електронно ограничена на 250км/ч, и най важното - най-голямото ниво на влачене - комби + Хдрайв + автомат = 7.1 лътра на 100км градско!!! или 5.1/100 извънградско. Това са цифри, които говорят мега брутално за автомобилостроенето.

Ти погледна ли анкетата? Преброи ръчно гласовете и ще разбереш къде се свежда избора http://www.clubalfaromeo.com/forum/poll.php?do=showresults&pollid=367

DiStefano
02-01-2012, 08:51
п.п. За мое най-голямо съжаление, Фиат не правят толкова напреднал и същевременно голям дизелов двигател.


Нормално. Ако направат такъв мотор на какво ше го сложат ? На Браво, на Жулиета .. или на Доблото може би?! Истината е, че сме конкурентни само в 1 клас за момента .. и от бая време е така. Ето защо повечето колеги тук или купуват по-стари модели Алфа или се ориентират към друга марка. На 159-ката и мина времето вече. Ето аз в момента имам нужда от нещо по функционално и съм се ориентирал към Крома. Мисля идните зимни месеци да направя някакъв скромен маркетингов сондаж относно цени за поддръжка и ако стигна до извода, че си струва да действам. Имам и други алтернативи обаче и е доста вероятно да им обърна внимание.

santo_traficante
02-01-2012, 11:41
БМВто ми харесва но като знам за 30к ще вземеш някое на 200к++ а там какво се случва с колектори и турбини е друг въпрос:calc: Кефа казва БМВ но бих взел Хлопела в случая:calc:Приличен дизел и здрава ходова част:spiteful:Таблото със сигурност няма да му се разкърца:)

Susscrofa
02-01-2012, 11:42
И викаш 535д е много по-различен и скапан двигател от 530д?
Щом така си решил лошо няма.

Аз не съм решил така а практиката го е решила щото съм ги карал и двата модела единия 3.0 е с едно турбо а 3.5 с две и понеже съм търсил и турбо мога да те светна че е свят пари.
Ако колегата не го е е страх от златни турбини може да си купи и 3.5 лошо няма.

Проблема с двете турбини го имат и собствениците на 740 Д, уникален автомобил, но ако сгафи едното турбо и ти се ,е..... мамата, защото те едва ли функционират независимо едно от друго. И за това търсещите налитат повечко на 730 Д, става дума за е38.
Едва ли проблемът на Фиат е че няма на какво да сложат такъв двигател, просто едва ли скоро ще направят такъв:). Истината може и да боли понякога, но фактите са си факти. Доколкото знам има и тройка с 35хд:)

Колегата, който сравнява кромата със 159 е забавен, моите уважения, но дизайна на 159, може да живее още минимум 15 години с леки фейсвания. Този дизайни е уникален, така както са уникални 156, ГТВ, та дори и 147.
Куку как може да ти привлече окото петицата пред 159 бре...винаги съм знаел, че си централно объркан.:):picnic:

BO
02-01-2012, 13:25
Аз не съм решил така а практиката го е решила щото съм ги карал и двата модела единия 3.0 е с едно турбо а 3.5 с две и понеже съм търсил и турбо мога да те светна че е свят пари.
Ако колегата не го е е страх от златни турбини може да си купи и 3.5 лошо няма.

Да, турбината е по-скъпа, но до тук.
Физически двата двигателя са почти еднакви
И при двата двигателя ако се счупи турбината си е кофти, но в единия случай вадиш с около 1000лв повече за втора употреба. Но 1к в повече за по-скъпия двигател не мисля, че ще е проблем, ако се спреш да вземеш 535д или 335д двигателя. То само данъците и застраховките всяка една година са ти на цената на турбото.
Или вече тук може пак да опрем до ... купил си галфона 535д, чупи се турбо и колата на трупчета. Всеки потребител трябва да си прави сметката за стойността на частите. Всичко друго е избиване на комплекси.


Ти погледна ли анкетата? Преброи ръчно гласовете и ще разбереш къде се свежда избора http://www.clubalfaromeo.com/forum/poll.php?do=showresults&pollid=367

Да, погледнах я, но написаното от мен не на базата от анкетата, а на базата изказвания в темата и едновременно рационален избор съчетан с това за парите какво взимаш.

За мен няма спор, че най-логичния (най-добрия) избор за във времето, ако финансите ти го позволява е 530хд, но просто самото сравнение между 530хд и 159 въобще не е уместно. Като започнеш от там, защо алфата в крайна сметка не е дори Ку4 още в заданието и стигнем до там, че БМВ-то в 99% от случаите ще е автомат, докато алфата в повечето случаи ще е ръчка.
Общо взето са дадени входящи данни, които не могат да се сравняват, а анкетата ще бъде единствено на базата на това на кой какво му се кара :)
За това в анкетата на 2-ро място да е БМВ-то е неуместно.

Kuku
02-01-2012, 13:51
Куку как може да ти привлече окото петицата пред 159 бре...винаги съм знаел, че си централно объркан.:):picnic:Ако ми позволиш да направя аналогия....

'159' е една палава ученичка, от която ти настръхват топките, защото знаеш, че хване ли те за четала, с тия розови устенца и стегнато дупе направо ще те изяде с парцалите.... по същия начин, по който изяжда с парцалите някой друг в междучасието, в училищните тоалетни или по купони, докато ти си мислиш, че ти е вярна и е само твоя, защото много я глезиш :)
'530' е зряла, улегнала, стилна и изискана млада дама, която никога няма да те подведе, защото има акъл в главата и много добре знае, че за да получиш нещо първо трябва да дадеш, както знае, че доверието е най-важното нещо и знае, че може да разчитате един на друг за всичко :)

Всеки сам избира.... ;)

DiStefano
02-01-2012, 14:01
Колегата, който сравнява кромата със 159 е забавен, моите уважения, но дизайна на 159, може да живее още минимум 15 години с леки фейсвания. Този дизайни е уникален, така както са уникални 156, ГТВ, та дори и 147.


Къде в темата е сравнена Крома със 159 ?! Ти всички ли ни познаваш та да преценяваш кой е забавен?

BO
02-01-2012, 14:42
Ако ми позволиш да направя аналогия....

'159' е една палава ученичка, от която ти настръхват топките, защото знаеш, че хване ли те за четала, с тия розови устенца и стегнато дупе направо ще те изяде с парцалите.... по същия начин, по който изяжда с парцалите някой друг в междучасието, в училищните тоалетни или по купони, докато ти си мислиш, че ти е вярна и е само твоя, защото много я глезиш :)
'530' е зряла, улегнала, стилна и изискана млада дама, която никога няма да те подведе, защото има акъл в главата и много добре знае, че за да получиш нещо първо трябва да дадеш, както знае, че доверието е най-важното нещо и знае, че може да разчитате един на друг за всичко :)

Всеки сам избира.... ;)

:offtopic:
След това описание направо ми се ще да взема една 159-ка и едновременно с това 530-ка под крилото си:please:

Ама сравнението наистина си е баш такова.
В единия случай харчиш пари по разни купони, купуваш дънки на малчуганката от пазара, водиш я по евтини хотели и взимаш каквото можеш от нея на мига.
В другия случай вместо на 10 долнопробни хотелчета ще заведеш мадамата в един скъп хотел, вместо да й купиш 10 потничета от пазара ще се облече в една класна рокля и накрая вместо 10 пъти да ходиш в тоалетната на дискотеката с малчуганката, ще се радвате на взаимни ласки в скъпо джакузи.
В крайна сметка разходите по едната са дребни но многобройни, а в другия случай разходите са редки, но запомнящи се:spiteful:
И в дватаа случаи хората от страни ще си мислят:
1. Ский тоя с каква нечовешка малчуганка се разкарва. Ще дам и аз 5 лева да я притежавам.
2. Я виж каква класна мадама стои до човека. Стил, излъчване, сексапил, копнеж. Как мечтая да мога и аз да застана до такава госпожа някой ден.

RPWWD
02-01-2012, 15:01
БМВ-то в 99% от случаите ще е автомат, докато алфата в повечето случаи ще е ръчка.


Надявам се твоята "тройка" да не е автомат, че тогава ще се видиш в приключение... Писал съм го и преди, познавам "флитер" (човек, който се грижи за автопарк) на един новобогаташ от средите на партийните куфарчета с пари, в чийто доста сериозен автопарк има и такава "петица" (купувана нова от дилъра през 2007 година, а не на старо от майната си) - за 80 000 км. два пъти счупи въпросната скоростна кутия, вторият път извън гаранция. Пак същият човек твърдеше, че това е втората кола след Москвич, незнам кой си номер, на която дръжката на вратата му остава в ръката при опит за отваряне ;-) За утешение ще спомена, че тя не беше най-трошливата във въпросният автопарк (всичко е купувано чисто нова за торби с пари), палмата на първенството се падаше на един джип МЛ ;-)

koolio
02-01-2012, 15:45
Ама още ли има хора, които вярват в "безупречното немско качество" на БМВ и Мерцедес? Ако има, чувствам се длъжен да им напомня, че времето на АР Арна и Голф 1 мина преди около 30 години.

Всяка кола от този клас носи определено удоволствие и престиж, но струва едни пари да се купи и поддържа. Отделно от това, при някои марки голяма част от парите се дават заради емблемата.

По темата - фен съм и на БМВ, но за Крис-Бенгълското недоразумение не си заслужава да се изсипе една торба пари. Егати, в това нещо като седна на шофьорското място си удрям краката повече пъти, отколкото като седна във ФВ Поло.
По-добре си купи една 159-ка за 20 бона и изчакай да паднат цените на най-новата 5-ца според мен.

П.С. А замислял ли си се за Лексус например? Или за СААБ от последните?

alfageorgi
02-01-2012, 16:12
Не знам какво и харесвате на тая 530-ка освен моторите.В дизайнерско отношение и като екстериор и като интериор е направо трагедия в сравнение със 159-та.Умирам от смях като видя такова БМВ с фабричните му 16-ки.Голяма кола с малки джантички ,която се влачи по увиснал корем.Вътре стил 70-те години с изключение на дисплея на навигацията.Таблото и централната конзола рязана с брадва и ренде, копчетата/вратките/ от печка "Раховец" , дръжките на вратите /вътре/-смях,кожения салон -приз за най лошо скроен такъв , увиснал , неизпънат ,никаква странична опора, смачкан след 2 години, никакви шевове като хората. Какъв стил , какво излъчване , какви класни мацки ,какви пет лева.Тая кола беше остаряла още докато я произвеждаха, а след 2години ще и се радват само в моргите , да не говорим някой да я загледа по кръстовищата.159-та е направо класика на промишления дизайн в сравнение с тази иначе добре сглобена и работеща кола която има дух на обикновен бордюр.

nightroller
02-01-2012, 17:16
Не знам какво и харесвате на тая 530-ка освен моторите.В дизайнерско отношение и като екстериор и като интериор е направо трагедия в сравнение със 159-та.Умирам от смях като видя такова БМВ с фабричните му 16-ки.Голяма кола с малки джантички ,която се влачи по увиснал корем.Вътре стил 70-те години с изключение на дисплея на навигацията.Таблото и централната конзола рязана с брадва и ренде, копчетата/вратките/ от печка "Раховец" , дръжките на вратите /вътре/-смях,кожения салон -приз за най лошо скроен такъв , увиснал , неизпънат ,никаква странична опора, смачкан след 2 години, никакви шевове като хората. Какъв стил , какво излъчване , какви класни мацки ,какви пет лева.Тая кола беше остаряла още докато я произвеждаха, а след 2години ще и се радват само в моргите , да не говорим някой да я загледа по кръстовищата.159-та е направо класика на промишления дизайн в сравнение с тази иначе добре сглобена и работеща кола която има дух на обикновен бордюр.

не може да се каже по-добре, само да отбележа за мен гледането по кръстовищата не е фактор все пак съм възрастен човек.
отскоро мога да дам мнение за най-новия модел Б клас на Мерцедес да споделя че въобще не ми хареса - нито сглобка нито детайл - че има замисъл - има не може да се отрече но в самата кола има нещо отблъскващо и несъпоставимо а най-много ме дразни гадното поп-фолк усещане за лукс... за твърди пластмаси няма какво да говоря - немско качество (тука не мога да не се захиля с глас).

п.п. Никока не бих избрал синтетичния балатум който се слага като дамаска на салона в БМВ и Ауди пред кожата Poltrona Frau в 159 Ti. Пък вие ми говорете за мотори, ускорения, али-бали и т.н.

Jivko7777
02-01-2012, 17:43
копчетата/вратките/ от печка "Раховец"

Бухахахаха че на Раховец са по добре бе пластмасата там поне е качествена :tooth:

http://www.m5board.com/photopost/data/512/10CIMG1259.JPG

Даже хората ги тунинговат с лайсни :tooth:

http://i5.ebayimg.com/01/i/001/26/b1/85e4_10.JPG

nightroller
02-01-2012, 18:16
Живко, на Раховеца пластмасата на дръжките е от Бакелит - което и до момента е най-качествения изкуствен полимер, вече не се използва защото е скъп за производство, тъй-като има много естествени съставки (смоли) и т.н.

Та да ви кажа защо избирам Алфата лично аз - тази кола винаги е имала стил и дизайн под тези две думи не разбирайте първенющина и показност а пригодност, адекватен замисъл, ергономия и функция.

Удобен добре проектиран интериор, семпла и въздействаща визия, зловещо добър дизелов мотор.

Имах всякакъв избор преди кризата да си купя БМВ или Мерцедес и няква друга безумица на германското автомобилостроене, избрах Алфа 166 и до днес не съжалявам за миг, даже напротив радва ме всеки път като седна и стартирам мотора - за мен това е важното аз не живея за тези, които ще ме гледат по кръстовищата, нито за тези, които ще ме преценяват по колата колко ми е дебел портфейла - аз живея за себе си - факт. Купувам си това, което ме радва, поддържам си го с удоволствие защото за мен то има емоционална стойност не съм нито гъзар нито рацер и никога няма да бъда занапред (поне доколкото се познавам).
Но все пак по отношение на заглеждането по светофарите и фетишизма, които чета тука в темата и ме отвращава искрено (ще ме извините за което) мога да кажа че с БМВ не приличате на нищо друго освен на "внезапно забогатял селянин" както е и при Ауди и т.н. пак - нищо лошо не казвам, изказвам мое лично мнение и концепция за нещата.

koolio
02-01-2012, 18:23
Не знам какво и харесвате на тая 530-ка освен моторите.В дизайнерско отношение и като екстериор и като интериор е направо трагедия в сравнение със 159-та.Умирам от смях като видя такова БМВ с фабричните му 16-ки.Голяма кола с малки джантички ,която се влачи по увиснал корем.Вътре стил 70-те години с изключение на дисплея на навигацията.Таблото и централната конзола рязана с брадва и ренде, копчетата/вратките/ от печка "Раховец" , дръжките на вратите /вътре/-смях,кожения салон -приз за най лошо скроен такъв , увиснал , неизпънат ,никаква странична опора, смачкан след 2 години, никакви шевове като хората. Какъв стил , какво излъчване , какви класни мацки ,какви пет лева.Тая кола беше остаряла още докато я произвеждаха, а след 2години ще и се радват само в моргите , да не говорим някой да я загледа по кръстовищата.159-та е направо класика на промишления дизайн в сравнение с тази иначе добре сглобена и работеща кола която има дух на обикновен бордюр.

Абсолютно точно казано, ако ще е БМВ - е46, е39 и е38 имат много по-добре измислени интериори. Ако се вгледате в таблото на новата 5-ца, то е почти същото като на по-предния модел - е39 - умно подредено, събрано и леко обърнато към водача. Отделен въпрос е, че ако БМВ-то не е М-пакет, седалките, дори кожените, са плоски като на Москвич 412, а на алфите, дори на най-евтините варианти, са с чудесни странични опори.
Жалкото е в това, че ако един алфист иска да си купи по-голям и мощен съвременен дизел, ще е принуден да се ориентира към друга марка. Просто любимата марка не може да му предложи нищичко.

---------- Post added at 16:23 ---------- Previous post was at 16:22 ----------


Живко, на Раховеца пластмасата на дръжките е от Бакелит - което и до момента е най-качествения изкуствен полимер, вече не се използва защото е скъп за производство, тъй-като има много естествени съставки (смоли) и т.н.

Та да ви кажа защо избирам Алфата лично аз - тази кола винаги е имала стил и дизайн под тези две думи не разбирайте първенющина и показност а пригодност, адекватен замисъл, ергономия и функция.

Удобен добре проектиран интериор, семпла и въздействаща визия, зловещо добър дизелов мотор.

Имах всякакъв избор преди кризата да си купя БМВ или Мерцедес и няква друга безумица на германското автомобилостроене, избрах Алфа 166 и до днес не съжалявам за миг, даже напротив радва ме всеки път като седна и стартирам мотора - за мен това е важното аз не живея за тези, които ще ме гледат по кръстовищата, нито за тези, които ще ме преценяват по колата колко ми е дебел портфейла - аз живея за себе си - факт. Купувам си това, което ме радва, поддържам си го с удоволствие защото за мен то има емоционална стойност не съм нито гъзар нито рацер и никога няма да бъда занапред (поне доколкото се познавам).
Но все пак по отношение на заглеждането по светофарите и фетишизма, които чета тука в темата и ме отвращава искрено (ще ме извините за което) мога да кажа че с БМВ не приличате на нищо друго освен на "внезапно забогатял селянин" както е и при Ауди и т.н. пак - нищо лошо не казвам, изказвам мое лично мнение и концепция за нещата.

Подписвам се под всяка дума. Ако постът беше по-кратък, щях да си го сложа в подписа! :clap:
С едно изключение - нека не поставяме под общ знаменател истинските БМВ-та с парвенюшките, т.е. тия с малолитражни мотори и оборудване на Корса, при които си платил само за емблемата.

nightroller
02-01-2012, 18:51
Благодаря Кольо, съгласен съм с теб за БМВ-тата, когато Алфа Ромео е била еталон за лукс и спорт в средния сегмент БМВ са ни дишали праха от тази конкуренция се раждат страхотни автомобили с марката БМВ но новите им модели ами ...

Последния "нов модел" който истински харесвам е Е31 невероятна кола но направена за хора, които ядат хамбургери и пият кока кола в колата на път за работа - това е и най-големия и неуспех - след рецесията през 90 -те години на миналия век от Борда на Директорите на БМВ решават да наемат дизайнер, който да направи автомобил точно за тия типове с хамбургерите и кока колата и той се справя - БМВ отново е на американския пазар и се продава добре там, а това е важното!

Примерно в европейски мащаб продажби от милион автомобила е страхотно постижение а само за сравнение ФОРД СД (Супер Дюти) е продаден в 15 000 000 тираж... няма какво да кажем освен че това което в САЩ е лукс тука е тотален фейк.

Само остава да се надявам, че приходите от хамбургери и кока кола на БМВ ще доведе до конструирането на истински европейски модел и то скоро.

та да обобщя - моделите на Алфа Ромео все още за са ценители или дори ФИАТ да ги насочват към широки потребителски групи пак не могат съвсем да изневерят на марката, което я прави една от последните истинскки живи европейски марки.

BO
02-01-2012, 19:22
Въпроса, е че тази тема е в този форум.
Много мнения и възгледи, които са скрити единствено зад фанатизъм.
Не може да кажете на черното баяло.

Лично аз искам да карам 159 2.4 Ку4. Това е единствения разумен за мен вариант.

Но да казвате, че БМВ-то е разбираш ли най-голямото дърво си е направо смешно. Това е точно заравяне на главата в земята и това е.

Да, дизайна е по-скучен, по-твърд. Алфата като дизайн е по-добър от вътре. Но да не забравяме, че дизайна е строго субективно, не налагащо се мнение на даден човек. За това този въпрос не може да се обсъжда и да има хора на едно и също мнение. Безсмислено е.

Да, фен съм на жтд двигателите. Но за жалост 2.4 в 159-ка е нищо друго освен добре направен двигател. Това е всичко, което притежава този двигател, естествено и това е единствения му плюс. Нито е брутален, нито икономичен, нито екологичен.

Фиат имат един единствен дизелов двигател, който е в час с конкуренцията и това е 1.3. Всички други имат още много да се усъвършенстват. Но и това е нормално, при положение, че и най-силния сегмент на Фиат групата е в ниските класове.

В Алфата единственото, което е по-качествено, без абсолютно никакъв спор е кожата на седалките, както се спомена. Ама това е наистина единственото нещо.

А тука и изказване, че новите БМВ-та били боклуци.
Че коя нова Алфа е нещо повече от боклук?
Всички коли след края на 80-те и началото на 90-те стават конфекция.

koolio
02-01-2012, 19:27
Но да казвате, че БМВ-то е разбираш ли най-голямото дърво си е направо смешно. Това е точно заравяне на главата в земята и това е.



А какво е тогава БМВ 316 с платнен салон например?

BO
02-01-2012, 19:30
А какво е тогава БМВ 316 с платнен салон например?

Възможно най-евтиното БМВ.

По същата логика какво е Алфа с платнен салон?

nightroller
02-01-2012, 19:50
Въпроса, е че тази тема е в този форум.
Много мнения и възгледи, които са скрити единствено зад фанатизъм.
Не може да кажете на черното баяло.

Лично аз искам да карам 159 2.4 Ку4. Това е единствения разумен за мен вариант.

Но да казвате, че БМВ-то е разбираш ли най-голямото дърво си е направо смешно. Това е точно заравяне на главата в земята и това е.

Да, дизайна е по-скучен, по-твърд. Алфата като дизайн е по-добър от вътре. Но да не забравяме, че дизайна е строго субективно, не налагащо се мнение на даден човек. За това този въпрос не може да се обсъжда и да има хора на едно и също мнение. Безсмислено е.

Да, фен съм на жтд двигателите. Но за жалост 2.4 в 159-ка е нищо друго освен добре направен двигател. Това е всичко, което притежава този двигател, естествено и това е единствения му плюс. Нито е брутален, нито икономичен, нито екологичен.

Фиат имат един единствен дизелов двигател, който е в час с конкуренцията и това е 1.3. Всички други имат още много да се усъвършенстват. Но и това е нормално, при положение, че и най-силния сегмент на Фиат групата е в ниските класове.

В Алфата единственото, което е по-качествено, без абсолютно никакъв спор е кожата на седалките, както се спомена. Ама това е наистина единственото нещо.

А тука и изказване, че новите БМВ-та били боклуци.
Че коя нова Алфа е нещо повече от боклук?
Всички коли след края на 80-те и началото на 90-те стават конфекция.

Колега BO, няма как да не призная, че и твоя пост има истина и я приемам - нормално е тука да сме леко фанатизирани но човека иска мнения и ги получава.

Това е плуралистичен интернет форум - не сме тука да си мерим ония неща, не сме и за да си даваме квалификации и оценки, още по-малко е да се караме - тука сме за да казваме каквото мислим!

На базата на тази мнения човека с темата ще си направи изводи и ще си ги направи той и за себе си - никой от нас не се замисля да се опитва да му вмени каквото и да било - всичко тука са лични позиции по темата.

Dagi
02-01-2012, 19:59
А защо не сравните алфа 159 3.2 ti със bmw m5 e60 и после ми говорете че bmw-то има постен дизайн...само където единият калник е колкото на алфата 4-те...и е смешно когато бялото се изкарва черно.E60 не може да се сравни въобще с 159 най-малкото защото са в различни класове...и Алфа ромео никога няма да стигнат нивото на Ауди и Бмв,защото никога няма да имат луксозни модели както са a8 и 7-цата бмв-то.А най-тъжното е че нямат и нито една спортна кола с истински мотор над 300 коня,която да се произвежда серийно.И каква е равносметката алфа ромео и фиат имат на пазара коли само за ниския клас.И как да стане тази работа да си конкурентоспособен на пазар на който повечето фирми имат по-голяма гама от модели,повече двигатели за избор и тн...
П.с А да не говориме че bmw F10 излиза когато все още си се произвежда 159..

koolio
02-01-2012, 20:02
Като говорим за класа и индивидуалност:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=145918873&pageNumber=2&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=21800&makeModelVariant1.modelId=6&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=2

---------- Post added at 18:02 ---------- Previous post was at 18:00 ----------


Възможно най-евтиното БМВ.

По същата логика какво е Алфа с платнен салон?

Съжалявам, за малко не отговори! :roll2: Това е Корса с емблема и цена на БМВ.
159-ка с платнен салон няма, има с плюшен, който е доста по-удобен дори от обикновения кожен салон на БМВ.

thecleaner
02-01-2012, 20:06
Чисто хипотетично БМВ M5 ли ще си купите за 40к лв. или Алфа 159 Ti 2.4 Q4 или и Мката е кенеф. Аз лично ако си купа Мка ще идвам на сека сбирка на Алфите и ще ви викам кво стаа играчи слушат ли ви белисимите и ще ме боли.... за сещате се какво :)

А сега сериозно БМВ е световната водеща автомобилна компания а Фиат мъждукат в момента еле па "спортните" ни Алфи. Кат е много хубава що я спряха 59ката? Поне наследник да и бяха пуснали:) Коя е тая марка автомобили която продава 2 модела автомобили? Досещате ли се ;) Алфа Ромео се състои от 2 модела и 4-5 двигателя, супер спортните 1,4 и ултра екзотиката 1750. Тъжна работа не мислите ли ? По въпроса за БМВ какво да кажа новото М5 е 560коня и му дават разход градско 14. Колко ли горят дизелите се пита в задачата. Същия спор ако го водим след 5 години къв ще е? Колеги Жужа ли да си купя или 3та серия? Отговора къв ще е ми колега те са несъизмерими срявнявай я с 1ва серия ;) Едно ще добавя в заключение колеги "махнете си кюфтетата от очите"



А защо не сравните алфа 159 3.2 ti със bmw m5 e60 и после ми говорете че bmw-то има постен дизайн...само където единият калник е колкото на алфата 4-те...и е смешно когато бялото се изкарва черно.E60 не може да се сравни въобще с 159 най-малкото защото са в различни класове...и Алфа ромео никога няма да стигнат нивото на Ауди и Бмв,защото никога няма да имат луксозни модели както са a8 и 7-цата бмв-то.А най-тъжното е че нямат и нито една спортна кола с истински мотор над 300 коня,която да се произвежда серийно.И каква е равносметката алфа ромео и фиат имат на пазара коли само за ниския клас.И как да стане тази работа да си конкурентоспособен на пазар на който повечето фирми имат по-голяма гама от модели,повече двигатели за избор и тн...
П.с А да не говориме че bmw F10 излиза когато все още си се произвежда 159..

Ха мислим еднакво с Даниел, ма той го написал по бързо от мен :)

BO
02-01-2012, 20:21
Като говорим за класа и индивидуалност:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=145918873&pageNumber=2&__lp=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=21800&makeModelVariant1.modelId=6&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=2

---------- Post added at 18:02 ---------- Previous post was at 18:00 ----------



Съжалявам, за малко не отговори! :roll2: Това е Корса с емблема и цена на БМВ.
159-ка с платнен салон няма, има с плюшен, който е доста по-удобен дори от обикновения кожен салон на БМВ.

АА, а ти сложи точно тая пародия. Този Сааб на дизайн е дори по-зле и от БМВ-то бе.
Погледни, че цялото табло е минато на банцига. Не мога да те разбера какво даваш този Сааб? С какво е повече от 159-ка? Или от БМВ. Сааб беше 70 и 80 години на мода. След това умря.
Добре, че в този модел точно са сложили едно жтд благодарение на Фиат, защото май няма с какво друго да се похвали :)

А до салона да те питам, ако си вземеш най-големия салон в 5-цата с обдухване, охлаждане, вентилация и масажори, хайде на бас, че след 1000км взети на веднъж от Алфата ще излезеш като след пренасяне на 5 тона въглища за един ден в сравнение с на БМВ-то:clapping:

Има и текстилен салон в 159-ка.
159-ката се предлага с 3 варианта на тапицерия:
1. Стандартна текстилна тапицерия.
2. Алфаткес - това за теб е стандартната тапицерия, където й викаш "плюш", която няма нищо общо с плюш-а.
3. Кожа.

Stoyan Georgiev
02-01-2012, 20:23
А до салона да те питам, ако си вземеш най-големия салон в 5-цата с обдухване, охлаждане, вентилация и масажори, хайде на бас, че след 1000км взети на веднъж от Алфата ще излезеш като след пренасяне на 5 тона въглища за един ден в сравнение с на БМВ-то:clapping:

виж, тука бъркаш ;)

BO
02-01-2012, 20:45
виж, тука бъркаш ;)

Ами не е така, защото отново може да влезнем в безсмислен спор.
Примерно един човек, който тежи 150кг, то в един спортен салон се чувства като в менгеме. За него и 100км в салона на Алфата ще му е мега неприятно.
И обратното, аз като 70кг жител за мен спортен салон с големи странични подпори ми е добре, защото ме държат когато трябва, като същевременно не опирам в страничните подпори постоянно и да ми причиняват дискомфорт.

Но аз до сега един единствен път не съм се потил лятото в кожен салон и това беше благодарение на обдухването на седалките. Но и седалките струват сигурно колкото цяла 159-ка, която я обсъждаме тук.

И от тук най-доброто усещане си остава Алкантарата. Кожата е за хора, които се напикават и да им е лесно да си я почистват, или за такива, които от думата "кожен салон" се попикават, като следва първата част на изречението след това :)

Drag0
02-01-2012, 22:58
Здравейте колеги, вече се накарах на моята белисима. До година съм решил вече да създам семейство и насочил съм си вниманието към горе посочените модели.
Искам също да разбера коя от тези модели е най много комфортна,защото често пътувам между Русе,Варна и София. Цената която мога да си позволя е 30000 лв. Немските коли предпочитам да са автоматици. Като за начало това е което искам да Ви кажа.Благодаря за вниманието предварително.

Citroën C5 Tourer 2.7 V6 HDi 205 Biturbo FAP Exclusive with Hydropneumatic suspension, 2009та година ~ 15000 евро

Може да вози много меко или твърдо, може да си го караш спокойно , може и да ускори от 0-100 за 7.4сек. (с remap ! )

alfageorgi
02-01-2012, 22:59
Ами не е така, защото отново може да влезнем в безсмислен спор.
Примерно един човек, който тежи 150кг, то в един спортен салон се чувства като в менгеме. За него и 100км в салона на Алфата ще му е мега неприятно.
И обратното, аз като 70кг жител за мен спортен салон с големи странични подпори ми е добре, защото ме държат когато трябва, като същевременно не опирам в страничните подпори постоянно и да ми причиняват дискомфорт.

Но аз до сега един единствен път не съм се потил лятото в кожен салон и това беше благодарение на обдухването на седалките. Но и седалките струват сигурно колкото цяла 159-ка, която я обсъждаме тук.

И от тук най-доброто усещане си остава Алкантарата. Кожата е за хора, които се напикават и да им е лесно да си я почистват, или за такива, които от думата "кожен салон" се попикават, като следва първата част на изречението след това :)

Абе пич айде карай си го това БМВ и да си жив и здрав с обдухването на седалките дето струвало колкото цялата 159-ка.Аз предпочитам да съм със заровена в пясъка глава /ама моята/ отколкото да карам конфекция като всеки втори мургав "разбирач" дето си мисли , че БМВ е върха на "тихнологиътъ".

Васил Петров
02-01-2012, 23:04
За да си купиш за примерно 40к Алфа 159ти трябва да си луд с пари.Алфата е класна кола,ама БМВ или пък А6 комби нямат база за сравнение.Но на мен бмв неми харесва отвътре как е направено.

Но когато се качиш на 159ТИ все едно вътре има дух и те кара постоянно да я караш тази кола с всичките и недостатъци.Въпрос на лична преценка си е това.

Както каза колегата Стоян: "Офис на колела-А6"

BO
02-01-2012, 23:07
Абе пич айде карай си го това БМВ и да си жив и здрав с обдухването на седалките дето струвало колкото цялата 159-ка.Аз предпочитам да съм със заровена в пясъка глава /ама моята/ отколкото да карам конфекция като всеки втори мургав "разбирач" дето си мисли , че БМВ е върха на "тихнологиътъ".

Колега, ако може да не ми викаш "пич". Не се познаваме и се дръж подобаващо.
Ако прочетеш малко мненията в темата, ще разбереш, че нито защитавам БМВ, нито Алфа.
И двете коли си имат и плюсове и минуси.
А за главата, заравяй си я където си искаш, избора си е изцяло твой.
Ако прочетеш и още малко мнения ще видиш, че точно БМВ-то е оплюто, като евтино немско превозно средство. Оплюто без никакви доводи, а единствено оплюто от фанатични изказвания като твоето тук.
Когато се качиш в такова БМВ и чуеш скъраце в салона, сподели, също сподели когато се качиш в 159-ка и да не чуеш скърцане от някъде :)

Съжалявам за този офтопик от моя страна.

alfageorgi
02-01-2012, 23:17
Колега, ако може да не ми викаш "пич". Не се познаваме и се дръж подобаващо.
Ако прочетеш малко мненията в темата, ще разбереш, че нито защитавам БМВ, нито Алфа.
И двете коли си имат и плюсове и минуси.
А за главата, заравяй си я където си искаш, избора си е изцяло твой.
Ако прочетеш и още малко мнения ще видиш, че точно БМВ-то е оплюто, като евтино немско превозно средство. Оплюто без никакви доводи, а единствено оплюто от фанатични изказвания като твоето тук.
Когато се качиш в такова БМВ и чуеш скъраце в салона, сподели, също сподели когато се качиш в 159-ка и да не чуеш скърцане от някъде :)

Съжалявам за този офтопик от моя страна.
Явно спорът с тебе е безпредметен ,това го е разбрал всеки в тоя форум.На мен грижа не ми бери ,имал съм и съм карал БМВ със сигурност преди тебе така , че не ми ги хвали .

Kuku
02-01-2012, 23:23
Винаги непослушната ще те привлича и винаги на там ще те тегли. Аз не искам послушна жена, това е тотална скука. Там няма нищо, просто едно муле, един вол, който ме тегли. Не, балгодаря:)
Извинявам се на всички дами, че бях подведен да ги сравнявам с коли:)Аз за това казах - всеки сам избира!
Ако ти е кеф някаква пачавра да те разиграва - купуваш си Алфа Ромео.
Ако искаш да бъдеш силен и да се чувстваш на място - купуваш БМВ!
И не виждам, защо по подразбиране, стилната и изискана дама, трябва да бъде послушна и скучна?! :?


П.П.
Моля те, НЕ се хващай за отделните думички.... всички мъже обичат оргии, ама ако може да са с чужди жени :)

RPWWD
02-01-2012, 23:38
Както каза колегата Стоян: "Офис на колела-А6"

Че е офис, офис е, но от него слизаш като разглобен след 6-700 км. пътуване, пък при Алфа Ромео не е така ;-)

nightroller
02-01-2012, 23:39
...
Ако искаш да бъдеш силен и да се чувстваш на място - купуваш БМВ!
:)
а ако не просто искаш да бъдеш силен ами си си такъв :) какво избираме в случая :)

п.п. приемам отговора на колегата BO за верен - алкантара е микрофибърна материя, която се произвежда с намагнитване на микрофибърни влакна върху основа. Намагнитването определя ориентирането и гъстотата на влакната.

В сравнение с кожата, алкантарата е по-евтин вариант, в някой отношения и по-добър, но единствения и проблем е липсата на износоустойчивост. Алкантара е предпочитана материя за състезателни седалки и табла заради голямата и пожарна безопастност, тази материя не гори а тлее и след секунди загасва.

При състезателните автомобили по отразителните повърхности (табла, ръкохватки и т.н.) има един ефект, който се нарича флокиране - това е начин на покриване пластмасите с микрофибърни влакна с цел намаляване на отблясъците от тези повърхности и отражението им в предното стъкло, което би разсеяло пилота.

Kuku
02-01-2012, 23:45
а ако не просто искаш да бъдеш силен ами си си такъв :) какво избираме в случая :)'760iL' ;)

digitalundgrd
02-01-2012, 23:58
И за мое най-голямо съжаление от коли с Алкантара влезнах на кожа и ме дразни изключително много. Просто няма абсолютно нищо общо, и по-добро, освен ако се наакаш в колата. Тогава ще си щастливец, седящ върху кожа. :)

Колега какво повече ти харесва на алкантарата сравнено с кожата?

Специално обикновените кожени салони на Алфите са едни от най-добре изглеждащите "стандартни" салони и са доста удобни.

В Ti и GTA изпълнението са си направо шедьовър (159,ГТ,147,156). За мен лично миризмата на кожения салон е най-добрия ароматизатор за едно автомобилно купе. Отделно е това, което каза, че само търкаш един влажен парцал и кожата е като нова, докато с платнените салони като се замърсят си е голяма разправия - автомивка, сваляне на салон, миене, съхнене, айде качвай салона обратно...

А пък специално седалките на БМВ (изключвам М-изпълненията) са си пълна порнография. Ужасен външен вид и все едно съм седнал на комунистическия диван пред лекарския кабинет в ДКЦ-то :surrender: . Да не кажа, че почти липсват странични опори. Иначе си прав, че като техен + е, че в по-високите изпълнения си имат обдухване, масажи итн.

Таблото в 5-цата го изяснихме, че е олеле майко...

Аз лично гласувах за БМВ-то единствено и само заради мотора и 4х4. Ако Алфа имаха 3+ литров дизелов агрегат - без да се замислям скачам в Алфата.

PSAVOV
03-01-2012, 00:07
не се колебаи взимаи ТИ.синът ми е с такава не се сравнява с никоя.като говорим за подръжка ,не си мисли 4е бмв е по-евтино....за другите какво да ти каза,ако си над 55 год.може да мислиш за тях.Весели Новогодишни празници на вси4ки приятели на Алфа Ромео.ДА ВИ Е 4ЕСТИТА И УСПЕшНА НОВАТА 2012
Колега имам бмв както съм писал в подписа, взел съм го чисто ново сега вече е на 430 К има сменян един тампон и консумативите до сега ! Много обичам алфите не мога да ги сравня с никоя друга кола понеже са ми слабост но да бъден реалисти Алфа по нашите пътища без каквито и да е проблеми най-много 100 -120 000 след което следва окачване ! И пак ще кажа обичам алфите ако ще вземам само една кола ще е АЛФА , но не са от най- здравите !

Kuku
03-01-2012, 10:09
Дори да не създава по-малко проблеми, дори и проблемите да са същите, това е 'БМВ' и е един клас по-висок автомобил, предлагащ повече и съответно изискващ повече!
'166', която се бори с '5-ца', да не би да е безпроблемна или пък по-хубава?
А защо струва 3 пъти по-малко? А защо сравнявате '159' 2008г. с '530' 2005г.?
Работата е там, че при 'БМВ' някои ремонти са евентуални, докато при 'Алфа Ромео' се оказват хронични и задължителни ;)


Погледни ТАЯ (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324723509984047&f1=details) 'Крома' и ми кажи, в случая на Стефан, какво по-добро за 8500лв. :?
Виждал съм я на живо (без да я паля и да влизам вътре) и да ти кажа алтернативната '159' на цена 20'000лв.... някак малко издиша :?

DiStefano
03-01-2012, 10:19
Дори да не създава по-малко проблеми, дори и проблемите да са същите, това е 'БМВ' и е един клас по-висок автомобил, предлагащ повече и съответно изискващ повече!
'166', която се бори с '5-ца', да не би да е безпроблемна или пък по-хубава?
А защо струва 3 пъти по-малко? А защо сравнявате '159' 2008г. с '530' 2005г.?
Работата е там, че при 'БМВ' някои ремонти са евентуални, докато при 'Алфа Ромео' се оказват хронични и задължителни ;)


Погледни ТАЯ (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324723509984047&f1=details) 'Крома' и ми кажи, в случая на Стефан, какво по-добро за 8500лв. :?
Виждал съм я на живо (без да я паля и да влизам вътре) и да ти кажа алтернативната '159' на цена 20'000лв.... някак малко издиша :?

ЧНГ Кире ... жив и здрав
ако имаш нещо път към тази Крома скоро, виж я по-детайлно

Поздрави

Доко
03-01-2012, 11:25
ГоУема личност, цитира, може да го повозиш на мотора някой път, ще ти се зарадва много.
Щастието и радостта винаги идват от неща, които не са свързани с пари.
Ако някога намериш по пътя си нещо, което не е свързано с кинти, да знаеш, че е добро.

Суска не говори неща, които не ги мислиш. ;-)



Аз съм Левскар, това е моят отбор, колкото и да харесвам Барселона, нямам тръпка там. Гледам ги и просто оценявам качеството на футбола, който играят. Когато Левски играе ми се свива всичко понякога:)
Това сравнение обаче е нереално. Разликата между АР и БМВ далеч не е като в примера даден от теб.

Разликата даже е и като между "Барселона" и "Глиган"-Грудово, явно си теоретик. ;-)

Суска цитат от БМВ форум лично за теб да се просветиш. ;-):
"Колега сполучлив откъм екстри екземпляр е такъв с въпросните седалки с подгрев и обдухване, автоматични скорости, преден и заден парктроник, би-ксенон, head up display, cruise control, електрохроматични огледала, големият i-drive, навигация, hi-fi или logic7 озвучение, bluetooth, голям двигател Останалото вече са дребни глезотии като телевизия, асистент на дълги светлини, щори, камера за задно виждане, поставки за чаши и още куп възможни дреболии според индивидуалните предпочитания..."

Ето и източника: http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?p=3042862&sid=91da92b56c2ba1152f12289242608fec

fnt
03-01-2012, 11:35
Питам се аз, колко от тези които са писали ,че Алфа нямат големи двигатели , щяха да си купят ако имаха големите двигатели на БМВ. Това ми изглежда малко така , когато имаше акциз и всички пишеха, че както го махнат веднага скачат на 200+ коне. Ако сега Алфа имаше предимно големи двигатели, щеше да е много по-зле.


Аз преди три месеца се чудих м/у 159 и БМВ 5-ца, знам че са в различен клас, но това са моделите от двете марки които бих карал. Както се вижда се спрях на 159-ката. Аз лично не бих се допитал във форума какво да взема, защото всеки си има различна гледна точка и предпочитания (най-вече вечните спорове).

Susscrofa
03-01-2012, 11:56
Питам се аз, колко от тези които са писали ,че Алфа нямат големи двигатели , щяха да си купят ако имаха големите двигатели на БМВ. Това ми изглежда малко така , когато имаше акциз и всички пишеха, че както го махнат веднага скачат на 200+ коне. Ако сега Алфа имаше предимно големи двигатели, щеше да е много по-зле.
Аз преди три месеца се чудих м/у 159 и БМВ 5-ца, знам че са в различен клас, но това са моделите от двете марки които бих карал. Както се вижда се спрях на 159-ката. Аз лично не бих се допитал във форума какво да взема, защото всеки си има различна гледна точка и предпочитания (най-вече вечните спорове).

Избрал си да играеш във Вихър, с. Петърч, вместо в ФК Барселона. Пълен лаик и теоритик си:)

---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:51 ----------


Суска тук не става въпрос ти какво искаш, и никой не го интересува, а какво иска колегата пуснал темата. Някои само се опитваме да го насочим като споделяме личния си опит. Както забелязваш повечето се стараем да не мечтаем в чужди теми. :kiss:

Еми аз не мечтая да ти кажа честно. Тази петица съм я карал около 1000 километра. Беше зад граница и беше служебна. 159 съм карал 2.2 ЖТС. Аз не бих мислел много преди да избера 159.:)
А за техническите предимства, тук не прочетох нито едно компетентно мнение.:grin:

RPWWD
03-01-2012, 12:13
Да обобщим все пак, човека ще става семеен, сигурно и деца планира, това значи комби.
Ще пътува често между Русе, Варна и София, т.е. доста километри - трябва му икономична кола, а не "най-големият мотор".
Вярно, писал е за БМВ-то приставката "х", но повечето на вторичният пазар са си само със задно, което не се връзва с пълноценно използване през зимата, а и едва ли би искал да вози семейството си с вратите напред в завоите. Изобщо тази кола отпада по признака "безопасност" по ред причини.
Аудито в този вариант е "куатро", но гори над 10/100 нафта на дълъг път, т.е. по признака икономичост отпада, а и сервизирането му също е финансова драма. Алфата е готина, но възтесничка, а и жена му ще го мрази, че е влюбен в колата повече, отколкото в нея - греда.
Остава Хлопела - готин и икономичен талянски матор, голям като катафалка, пък и 4х4, най-нов като година на производство, даже за тия пари може да го купи и чисто нов от шоурума.

п.п. Аз все пак бих си купил 59-ката, де ;-)

Jivko7777
03-01-2012, 12:30
Погледни ТАЯ (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324723509984047&f1=details) 'Крома' и ми кажи, в случая на Стефан, какво по-добро за 8500лв. :?
Виждал съм я на живо (без да я паля и да влизам вътре) и да ти кажа алтернативната '159' на цена 20'000лв.... някак малко издиша :?

Еййй тая крома с на 159-ката мотор ли ги правят бе :unsure: и вътре е като най-висок лукс, баси, само малко отвън не ме кефи но за тези пари, този мотор и този интериор :oops:

Kuku
03-01-2012, 12:33
Суска, това, че ти милееш за Левски, не прави Барселона по-слаб отбор.
Това, че ние тук харесваме 'Алфа Ромео', не прави 'БМВ' по-лоша кола.
Едно е да си фен, съвсем друго е да си фанатик :!:

---------- Post added at 12:33 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

Живко, има живот извън форума, брат.
Казвам го с най-добри чувства.... ;)

code
03-01-2012, 12:34
Погледни ТАЯ (http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324723509984047&f1=details) 'Крома' и ми кажи, в случая на Стефан, какво по-добро за 8500лв. :?
Виждал съм я на живо (без да я паля и да влизам вътре) и да ти кажа алтернативната '159' на цена 20'000лв.... някак малко издиша :?
Тая Крома е супер, ако отивам да си отворя шофьорската врата със затворени очи, т.е. никога да не я поглеждам отвън. Как може да сравняваш този тюфлек със 159, една кола не е само екстри и мотор.:oops:

Kuku
03-01-2012, 12:38
Е, не, не е мотор и скорости, не е интериор и екстри.... САМО външен вид и цена е :D

Susscrofa
03-01-2012, 13:10
Суска, това, че ти милееш за Левски, не прави Барселона по-слаб отбор.
Това, че ние тук харесваме 'Алфа Ромео', не прави 'БМВ' по-лоша кола.
Едно е да си фен, съвсем друго е да си фанатик :!:

---------- Post added at 12:33 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

Живко, има живот извън форума, брат.
Казвам го с най-добри чувства.... ;)

Е аз къде съм казал, че БМВ е лоша кола.
Тайно вътре в себе си аз уважавам и ЦСКА, но това не означава, че ще се радвам когато бие навън или тук.
Уважението е различно от любовта, нали знаеш?
Ужажението е заради нещо, а любовта е въпреки всичко.......
Ама ти си пълно "дърво", грам от чувства не разбираш:)
Тотален материалист:)

---------- Post added at 11:10 ---------- Previous post was at 11:09 ----------


Тая Крома е супер, ако отивам да си отворя шофьорската врата със затворени очи, т.е. никога да не я поглеждам отвън. Как може да сравняваш този тюфлек със 159, една кола не е само екстри и мотор.:oops:

Практична е де, недей сега с лошо.
Тези, които харесват АР на първо място поставят пактичността.:grin:

lazy
03-01-2012, 13:10
Това, че ние тук харесваме 'Алфа Ромео', не прави 'БМВ' по-лоша кола.


+1
мога да добавя и Audi до BMW

Kuku
03-01-2012, 13:31
'BMW' ако са силните НА ДЕНЯ.... бая ден ще да е техния :D
Хич даже не съм материалист - в повечето случаи слушам сърцето си и харесвам точно обратното на масите, НО просто не мога да кажа на черното бяло!
Човека пита за мнения относно автомобилите, а не какво бихме си купили ние ;)

Jivko7777
03-01-2012, 13:31
Живко, има живот извън форума, брат.
Казвам го с най-добри чувства.... ;)

Ти на мене не ми обяснявай аз отдавна имам и 530-ка :coolio:

Susscrofa
03-01-2012, 13:32
+1
мога да добавя и Audi до BMW

Еми дай да добавим и VW, merca, subaru и honda те да не би да са по-зле?

BO
03-01-2012, 13:48
Еми дай да добавим и VW, merca, subaru и honda те да не би да са по-зле?

Какъв е смисъла да добавяш?
Нали автора на темата е конкретизирал точно моделите.
Ти го обръщаш тука на спор, успокой се малко, поеми въздух и продължи напред.

Bottata
03-01-2012, 20:37
Ако са на едни цени - БМВ-то бих взел.
Само дето е поне 50% по скъпо, поддръжката и тя така.
Не знам много за 159 ама бая колеги изреваха с по 5-6к ремонти по 530-ки.
И определено 159-ката ме кефи максимално, вече са и на поносими цени за мене.
Но май ще чакам 1-2 години да си взема 2-ка JTD 170 магарета.

Bobo
03-01-2012, 22:23
Чисто хипотетично БМВ M5 ли ще си купите за 40к лв. или Алфа 159 Ti 2.4 Q4 или и Мката е кенеф. Аз лично ако си купа Мка ще идвам на сека сбирка на Алфите и ще ви викам кво стаа играчи слушат ли ви белисимите и ще ме боли.... за сещате се какво :)

А сега сериозно БМВ е световната водеща автомобилна компания а Фиат мъждукат в момента еле па "спортните" ни Алфи. Кат е много хубава що я спряха 59ката? Поне наследник да и бяха пуснали:) Коя е тая марка автомобили която продава 2 модела автомобили? Досещате ли се ;) Алфа Ромео се състои от 2 модела и 4-5 двигателя, супер спортните 1,4 и ултра екзотиката 1750. Тъжна работа не мислите ли ? По въпроса за БМВ какво да кажа новото М5 е 560коня и му дават разход градско 14. Колко ли горят дизелите се пита в задачата. Същия спор ако го водим след 5 години къв ще е? Колеги Жужа ли да си купя или 3та серия? Отговора къв ще е ми колега те са несъизмерими срявнявай я с 1ва серия ;) Едно ще добавя в заключение колеги "махнете си кюфтетата от очите"




Ха мислим еднакво с Даниел, ма той го написал по бързо от мен :)

И двамата сте много смешни говорите за коли дето никога не сте ги карали, аз съм имал честа да карам и новата м3-ка и М5 и мога да ви кажа че данните в листовката изглеждат много добре ма като се качите вътре нещата са лекинко рализчни ;) А за това кой каквиколи има в различните сегменти си е фирмена политика аз съм ЗА алфа да има 2 модела даже и един ма такива кат вас да не могат да си ги купят хихихихи Като се споменават М-ки що не споменавате 8Ц то си е в производство и цената е подобаваща и колата си има точна спортна насоченост. А пък винаги в историята е било така алфа прави коли за много тесен сегмент и ако искаш повече си купуваш Ланча за лукс и Ферари за спорт. Ако нещо не ви е ясно съм насреща :) Освен това Мазерати могат да съчетаят и спорт и лукс аре сега ми сравнявайте Куатропорте с новата седмица - хахахахахахахаха

koolio
03-01-2012, 22:41
И двамата сте много смешни говорите за коли дето никога не сте ги карали, аз съм имал честа да карам и новата м3-ка и М5 и мога да ви кажа че данните в листовката изглеждат много добре ма като се качите вътре нещата са лекинко рализчни ;) А за това кой каквиколи има в различните сегменти си е фирмена политика аз съм ЗА алфа да има 2 модела даже и един ма такива кат вас да не могат да си ги купят хихихихи Като се споменават М-ки що не споменавате 8Ц то си е в производство и цената е подобаваща и колата си има точна спортна насоченост. А пък винаги в историята е било така алфа прави коли за много тесен сегмент и ако искаш повече си купуваш Ланча за лукс и Ферари за спорт. Ако нещо не ви е ясно съм насреща :) Освен това Мазерати могат да съчетаят и спорт и лукс аре сега ми сравнявайте Куатропорте с новата седмица - хахахахахахахаха

Ма се едно не знаеш, че тук е обичайна практика да се сравняват ябълки с брюкселско зеле. 159 е от класа и поколението на Е90, там мисля, че не може да става сравнение по никой показател.

VFTI
03-01-2012, 23:20
Бе много емоция ми се насъбра и то само от четене...:)

Уж все "били сме коне с капаци", ама колкото и време(6 месеца всеки ден) да се возих в една 530D 02г. с "уникалната" кожа и т.н....И колкото да се навивах, че това е БМВ и е добра кола. АМИ НЕ МИ ХАРЕСВА. Супер безлична ми стои. Не ми е удобна и чак като се сетя ме дразни. И аз си мислех алфа това, алфа, онова...ама наскоро пак се качих на 159ки и ми настръхна....знаете кое...баси....Пък за сравнение с тройка, аууу не смея..ужаст....

Таааа пишман алфисти. Плс замълчете:oops::BIGsmile::BIGsmile:

Сърцето си е сърце. То не трае и не мисли:wub::wub:

DJraceman
03-01-2012, 23:40
Bobo :bowdown: Абсолютно същото исках да кажа и аз. Не става тук въпрос кой каква кола може да си позволи или коя е по-хубава лично за мен избора се свежда само до едно простичко нещо а именно КАК МЕ КАРА ДА СЕ ЧУВСТВАМ ДАДЕН АВТОМОБИЛ и колкото смешно да звучи ще обясня.

Понеже за много возили са изписа тук аз ще взема за пример почти всички нови модели на пазара. Всички марки в опита си да намалят производствените си разходи и да печелят повече всичките модели изглеждат еднакво както отпред така и отстрани и отвсякъде нямат идентичност иначе може да са много хубави.

Същото важи за повечето марки автомобили те имат една прилика нямат душа.

Алфите много от Вас ще кажат не били надеждни но съгласете се, че това се дължи в голяма степен на собственици те им и в тяхното отношение.

Други сега ще кажат, че цената и падала много бързо, пак е въпрос на състоянието на колата на всеки автомобил цената му бада бързо но ако той е бил гледан повярвайте, че ще намери своя достоен собственик.

И накрая всичко пак опира до личен избор, харесвате определена марка значи я купувате и карате. Ако не я харесвате какъв е смисъла да купите нещо и всяка сутрин вместо то да поставя усмивка на вашето лице, да ви кара да съжалявате.

Успех.

code
03-01-2012, 23:47
Да де ама хората си умират да сравняват, да обясняват и т.н. За мен да сравняваш Алфа и БМВ е все едно да спориш кои жени са по-хубави - русите или черните, еми всеки си има вкус. Нямали Алфите много модели - еми купете си VW - там има доста модели - Голф, Голф+, Голф- и т.н.

gigi
04-01-2012, 01:12
А човека хич не пише и ни гледа сеира......

nightroller
04-01-2012, 01:26
Какво да ни гледа сеира то навсякъде важи правилото 80:20 човека ще отдели тези 20 процента от качествени мнения и ще види за какво иде реч.
Такива дискусии стават във всеки форум еле па автомобилен.
Иначе да ви призная едно - не знам как точно но помня че в ранните 90 години на миналия век в нашата страна имаше Алфи но нямаше кой да ги ремонтира защото за тази кола се изисква малко повече мислене при сервизиране, точно поради тази причина се сдобиха с кофти слава, иначе са страхотни автомобили - добре замислени и добре сглобени.
Проблема е ниските им цени, които ги правят достъпни за всякакви шмекери.
Иначе моята 166 която скоро ще навърши 8 години и 171 000 км. е доста рядък посетител на сервиза, в който ходя а там е пълно с БМВ-та, Аудита и Мерцедеси и то все нови модели на по 2-3 години, аха сетих се има и едно Бентли Флайнг Спър (демек с 4 врати) и то кисне там заедно с няколко Р-класи и Ес-класи.
Така че ...

nicola 59
04-01-2012, 02:05
Чисто хипотетично БМВ M5 ли ще си купите за 40к лв. или Алфа 159 Ti 2.4 Q4 или и Мката е кенеф. Аз лично ако си купа Мка ще идвам на сека сбирка на Алфите и ще ви викам кво стаа играчи слушат ли ви белисимите и ще ме боли.... за сещате се какво :)

А сега сериозно БМВ е световната водеща автомобилна компания а Фиат мъждукат в момента еле па "спортните" ни Алфи. Кат е много хубава що я спряха 59ката? Поне наследник да и бяха пуснали:) Коя е тая марка автомобили която продава 2 модела автомобили? Досещате ли се ;) Алфа Ромео се състои от 2 модела и 4-5 двигателя, супер спортните 1,4 и ултра екзотиката 1750. Тъжна работа не мислите ли ? По въпроса за БМВ какво да кажа новото М5 е 560коня и му дават разход градско 14. Колко ли горят дизелите се пита в задачата. Същия спор ако го водим след 5 години къв ще е? Колеги Жужа ли да си купя или 3та серия? Отговора къв ще е ми колега те са несъизмерими срявнявай я с 1ва серия ;) Едно ще добавя в заключение колеги "махнете си кюфтетата от очите"




Ха мислим еднакво с Даниел, ма той го написал по бързо от мен :)


И двамата сте много смешни говорите за коли дето никога не сте ги карали, аз съм имал честа да карам и новата м3-ка и М5 и мога да ви кажа че данните в листовката изглеждат много добре ма като се качите вътре нещата са лекинко рализчни ;) А за това кой каквиколи има в различните сегменти си е фирмена политика аз съм ЗА алфа да има 2 модела даже и един ма такива кат вас да не могат да си ги купят хихихихи Като се споменават М-ки що не споменавате 8Ц то си е в производство и цената е подобаваща и колата си има точна спортна насоченост. А пък винаги в историята е било така алфа прави коли за много тесен сегмент и ако искаш повече си купуваш Ланча за лукс и Ферари за спорт. Ако нещо не ви е ясно съм насреща :) Освен това Мазерати могат да съчетаят и спорт и лукс аре сега ми сравнявайте Куатропорте с новата седмица - хахахахахахахаха

Гледам че спорите момчета та да е по блага темата рекох да се обадя и аз ,понеже съм имал честта верно да покарам емка 6 БМВ,f 430 ФЕРАРИ ,РС6 2008 ФЕИС Ауди, Порше няколко модела ма не им разбирам много, Мазерати няколко модела плюс тва новото дето е с мотор на ферари ма по малко коне То е нещо като нашия Москвич ма алеко нали с жигулов мотор. И понеже в момента се мъча целодневно с една 159 2.4 жтд ,та не спорете за глупости Едно 530 Дизел 2000 година Ангелското оченце не говорим за по новото 2000 година , 159 ката е удря в земята по всички параграфи . А па новото 2004 година така ще я бие по абсолютно всички показатели ,че после нема да може да я дигнем 159 ката та да и се извини.

Tова е същото като 6 цилиндровите Алфи 156 3.2 ГТА
или ГТВ 3.2 или незнам си кой там още били бегачки и долази некой Нисан 92 или 93 дето и ремъците не са му сменвали никога да не говорим за друго и така ги бие че после Алфите не мое ги извадим от комата и с кран. Само приказки има около тая марка нищо не е останало от ония коли дето ме запалиха на времето та още си фъргам парите на вятъра ,ама му се види края.
Нема да спамя повече на момчето темата да ви казвам и ферарито какво е недоносче,та приятелю рипай в трииската и не му мисли ,че нема какво да му се чудиш ,няма я онази Алфа кадето ни подлуди не се прави вече

BO
04-01-2012, 02:43
Ама и ти се включи, няма що.
Алфа, че нямат силен двигател това е факт, но не е в това спора.
Всички големи конкуренти в този клас имат и големи двигатели, но това не прави алфата зле.
Просто е различна кола, нищо повече.
Ако искаш просто и единствено мощен двигател, то Алфата не може да го предложи.
Тя може да предложи поредната кола, която се купува със сърце. Това е. Елементарно е.

nicola 59
04-01-2012, 03:10
Ама и ти се включи, няма що.
Алфа, че нямат силен двигател това е факт, но не е в това спора.
Всички големи конкуренти в този клас имат и големи двигатели, но това не прави алфата зле.
Просто е различна кола, нищо повече.
Ако искаш просто и единствено мощен двигател, то Алфата не може да го предложи.
Тя може да предложи поредната кола, която се купува със сърце. Това е. Елементарно е.

Ма то БМВто 530 не бие 159 само като мотор то я разчеква като варена кокошка и като возия и като икономия на гориво и като икономия на консумативи,и като дълъг живот , и като спирачки, и като обезшумяване на купето, и като маневреност и като всичко за което можеш да се сетиш то при това положение колега не трябва само сърце то трее много голямо сърце и пак незнам дали ще ти е достатъчно

thecleaner
04-01-2012, 03:55
И двамата сте много смешни говорите за коли дето никога не сте ги карали, аз съм имал честа да карам и новата м3-ка и М5 и мога да ви кажа че данните в листовката изглеждат много добре ма като се качите вътре нещата са лекинко рализчни ;) А за това кой каквиколи има в различните сегменти си е фирмена политика аз съм ЗА алфа да има 2 модела даже и един ма такива кат вас да не могат да си ги купят хихихихи Като се споменават М-ки що не споменавате 8Ц то си е в производство и цената е подобаваща и колата си има точна спортна насоченост. А пък винаги в историята е било така алфа прави коли за много тесен сегмент и ако искаш повече си купуваш Ланча за лукс и Ферари за спорт. Ако нещо не ви е ясно съм насреща :) Освен това Мазерати могат да съчетаят и спорт и лукс аре сега ми сравнявайте Куатропорте с новата седмица - хахахахахахахаха

F10 M5 ще снима 8C то и сите Мазератита. Ф10 М5 има въртящ момент като тир в сравнение с Алфите и Мазератитата, и гори 14 градско, докато наште джапанка да им фърлиш и нея ще изгорат. Второ за 40хиляди лева 8c тата свършиха че малко бройки са направили 500, а Е60 М5 по 507коня с лопата да ги ринеш. M-ки и RS6 ци (там за коне нема да говориме че много боли) се предлагат и комбаци, за мен лично е страхотен маркетингов ход. Хубаво че си карал М-ки та да ни обясниш какво не ти харесва в сравнение с данните, не само да си чешем клавиатурите.

И понеже се отклонихме адски от темата ей ви малко дизелови факти. Бмв то 530ката е верижен трактор, алфата естествено е с ангренаж. Термостата на бмв то е по евтин почти двойно (малкия не го броим че е 20лв.). Окачването е гооооре долу на една цена. 231 коня 4x4 върви осезаемо повече от 210 коня Q4 ка и гори по-малко. На тема съединители и маховици маховика на 59ката е прилично по-скъп от на БМВ то а и не забравяите че скоростите са от Опел :) За мен Е60ката е и по евтина за подръжка от Алфата, освен че гори по-малко и върви повече, изводите всеки да си ги извади сам.

V_A_N_K_A_T_A
04-01-2012, 05:06
Гледам че спорите момчета та да е по блага темата рекох да се обадя и аз ,понеже съм имал честта верно да покарам емка 6 БМВ,f 430 ФЕРАРИ ,РС6 2008 ФЕИС Ауди, Порше няколко модела ма не им разбирам много, Мазерати няколко модела плюс тва новото дето е с мотор на ферари ма по малко коне То е нещо като нашия Москвич ма алеко нали с жигулов мотор. И понеже в момента се мъча целодневно с една 159 2.4 жтд ,та не спорете за глупости Едно 530 Дизел 2000 година Ангелското оченце не говорим за по новото 2000 година , 159 ката е удря в земята по всички параграфи . А па новото 2004 година така ще я бие по абсолютно всички показатели ,че после нема да може да я дигнем 159 ката та да и се извини.

Tова е същото като 6 цилиндровите Алфи 156 3.2 ГТА
или ГТВ 3.2 или незнам си кой там още били бегачки и долази некой Нисан 92 или 93 дето и ремъците не са му сменвали никога да не говорим за друго и така ги бие че после Алфите не мое ги извадим от комата и с кран. Само приказки има около тая марка нищо не е останало от ония коли дето ме запалиха на времето та още си фъргам парите на вятъра ,ама му се види края.
Нема да спамя повече на момчето темата да ви казвам и ферарито какво е недоносче,та приятелю рипай в трииската и не му мисли ,че нема какво да му се чудиш ,няма я онази Алфа кадето ни подлуди не се прави вече

Това "ангелско оченце", къде го сложи,не знам.Няма никакво място за сравнение.Пък да не говорим за Нисан-а от 92-ра и ГТА....
А,за последното изречение,причината не е в Алфите,а в хората.


Ма то БМВто 530 не бие 159 само като мотор то я разчеква като варена кокошка и като возия и като икономия на гориво и като икономия на консумативи,и като дълъг живот , и като спирачки, и като обезшумяване на купето, и като маневреност и като всичко за което можеш да се сетиш то при това положение колега не трябва само сърце то трее много голямо сърце и пак незнам дали ще ти е достатъчно

Доста си се олял в горния пост...



F10 M5 ще снима 8C то и сите Мазератита. Ф10 М5 има въртящ момент като тир в сравнение с Алфите и Мазератитата, и гори 14 градско, докато наште джапанка да им фърлиш и нея ще изгорат.

И понеже се отклонихме адски от темата ей ви малко дизелови факти. Бмв то 530ката е верижен трактор, алфата естествено е с ангренаж. Термостата на бмв то е по евтин почти двойно (малкия не го броим че е 20лв.). Окачването е гооооре долу на една цена. 231 коня 4x4 върви осезаемо повече от 210 коня Q4 ка и гори по-малко. На тема съединители и маховици маховика на 59ката е прилично по-скъп от на БМВ то а и не забравяите че скоростите са от Опел :) За мен Е60ката е и по евтина за подръжка от Алфата, освен че гори по-малко и върви повече, изводите всеки да си ги извади сам.
Харчело 14 градско :tooth: Ти вярваш ли си?!
Чистачо,дано някой ден си купиш 530д,колкото си искаш коне.После ела да видим,повече ли върви от 159-ка ;)
Ремъците и ролките на 159-ката са консуматив и струват колкото такива на Зафира Б 1.9 (впрочем и маховика също) ;) Мисля,че не са в един клас...
А,поддръжката по окачването на 159 не е по-скъпа от тази на Ауди,да не кажа,че е и по-евтина.


Ще продължа да се забавлявам с тази и останалите подобни теми :D

П.П
И,хора, 159 се купува както всяка друга Алфа.
Няма подходяща Алфа за определен купувач.Има подходящ купувач за една Алфа...

thecleaner
04-01-2012, 05:13
Доста си се олял...



Харчело 14 градско :tooth: Ти вярваш ли си?!
Чистачо,дано някой ден си купиш 530д,колкото си искаш коне.После ела да видим,повече ли върви от 159-ка ;)
Ремъците и ролките на 159-ката са консуматив и струват колкото такива на Зафира Б 1.9 (впрочем и маховика също) ;) Мисля,че не са в един клас...
А,поддръжката по окачването на 159 не е по-скъпа от тази на Ауди,да не кажа,че е и по-евтина.


Ще продължа да се забавлявам с тази и останалите подобни теми :D

П.П
И,хора, 159 се купува както всяка друга Алфа.
Няма подходяща Алфа за определен купувач.Има подходящ купувач за една Алфа...

Точно толко я дават новата Иване турбинирана М-ка да гори. Пообразовай се и тогава не вярвай. А 30ка ако искаш да ти покАжа как върви да викам един врачанец не му помня ника от Тунинга Човека си търси с кои да си премери колата. Доиде с е90ка сток преби Fanfast а с компакта, налупа и Tune то знаеш той че не е слаб, пусна си музиката и си замина пича :) Хахахах нема ти се поверва 330ката СТОК как ше те снима ;)

Ето от измисления сайт мое си го гледкаш http://www.zeperfs.com/fiche2643-bmw-330-d-e90.htm

V_A_N_K_A_T_A
04-01-2012, 05:31
Точно толко я дават новата Иване турбинирана М-ка да гори. Пообразовай се и тогава не вярвай. А 30ка ако искаш да ти покАжа как върви да викам един врачанец не му помня ника от Тунинга. Доиде с е90ка сток преби Fanfast а с компакта, налупа и Tune то знаеш той че не е слаб, пусна си музиката и си замина пича :) Хахахах нема ти се поверва 330ката СТОК как ше те снима ;)

:D :D Те и на 59-ката и дават 8 на сто градско,ама дали е толкова? На твоето каране,колко ли ще гори М5,а? Не се прави на ударен.
И говорим за 530д,а не за 330д 245 коня ;) Но,няма лошо,може да се пробваме от летящ :)

thecleaner
04-01-2012, 05:32
:D :D Те и на 59-ката и дават 8 на сто градско,ама дали е толкова? На твоето каране,колко ли ще гори М5,а? Не се прави на ударен.
И говорим за 530д,а не за 330д 245 коня ;) Но,няма лошо,може да се пробваме :)


:D :D Те и на 59-ката и дават 8 на сто градско,ама дали е толкова? На твоето каране,колко ли ще гори М5,а? Не се прави на ударен.
И говорим за 530д,а не за 330д 245 коня ;) Но,няма лошо,може да се пробваме от летящ :)

Виждам страха в очите ти:) Редакция хаха. Излизай БМВ то да ти обърне огледалата и да се приключи. За по-незапознатите ще кажа че "летящия холандец" кара най-бързата 59ка в БГ може би ;)

nicola 59
04-01-2012, 05:33
Ето колега Ангелското оченце

Ето го скрапера изнасилвач много е груб

Ето я и мърдата.

Аз пиша само проверени факти и мога да ги докажа винаги

V_A_N_K_A_T_A
04-01-2012, 05:46
Виждам страха в очите ти:) Редакция хаха. Излизай БМВ то да ти обърне огледалата и да се приключи. За по-незапознатите ще кажа че "летящия холандец" кара най-бързата 59ка в БГ може би ;)

От място не излизам с никой,камо ли с xd ;) Заради Опелските скорости,не за друго :tooth:


Ето колега Ангелското оченце

Ето го скрапера изнасилвач много е груб

Ето я и мърдата.

Аз пиша само проверени факти и мога да ги докажа винаги

Нищо против,колега.Но,не сменям 159-ка за Е39,нито пък ГТА за 300zx.
Нисан-а Twin turbo ли е?

thecleaner
04-01-2012, 05:56
От място не излизам с никой,камо ли с xd ;) Заради Опелските скорости,не за друго :tooth:



Нищо против,колега.Но,не сменям 159-ка за Е39,нито пък ГТА за 300zx.
Нисан-а Twin turbo ли е?

БМВ то е на задно, а Нисана е Туин турбо :)

Susscrofa
04-01-2012, 09:42
И двамата сте много смешни говорите за коли дето никога не сте ги карали, аз съм имал честа да карам и новата м3-ка и М5 и мога да ви кажа че данните в листовката изглеждат много добре ма като се качите вътре нещата са лекинко рализчни ;) А за това кой каквиколи има в различните сегменти си е фирмена политика аз съм ЗА алфа да има 2 модела даже и един ма такива кат вас да не могат да си ги купят хихихихи Като се споменават М-ки що не споменавате 8Ц то си е в производство и цената е подобаваща и колата си има точна спортна насоченост. А пък винаги в историята е било така алфа прави коли за много тесен сегмент и ако искаш повече си купуваш Ланча за лукс и Ферари за спорт. Ако нещо не ви е ясно съм насреща :) Освен това Мазерати могат да съчетаят и спорт и лукс аре сега ми сравнявайте Куатропорте с новата седмица - хахахахахахахаха

Егати тесния сегмент. От 164 и 166, през семейните и комерсиални 155, 156, 159 през типичния хечбек 145, 147, през комерсиалните до болка двуврати купета като ГТ.
И какво остана ГТВ-то за масова и гражданско -селска "спортизация"/с изключение на 3.2, може би, но поне да беше със задно/ И едно 8Ц за богатите колекционери:). Това е модерната АР.
Не бих определил това като "тесен сегмент".
Мазератито бих го сравнявал с Порше панамера, но някак си не ми се сравнява:). А и какъв е този спортен автомобил с 500 литров багажник? Егати кемпера:).

---------- Post added at 07:42 ---------- Previous post was at 07:36 ----------


Да де ама хората си умират да сравняват, да обясняват и т.н. За мен да сравняваш Алфа и БМВ е все едно да спориш кои жени са по-хубави - русите или черните, еми всеки си има вкус. Нямали Алфите много модели - еми купете си VW - там има доста модели - Голф, Голф+, Голф- и т.н.

Не си прав, сравняваме натокана и костюмирана бизнес брюнетка, с ледено сини очи с една леко небрежна дистрибуторка на дъвки орбит, руса с топли кафяви очи и с дъвка в устата.

ksf
04-01-2012, 11:04
Ако ми позволиш да направя аналогия....

'159' е една палава ученичка, от която ти настръхват топките, защото знаеш, че хване ли те за четала, с тия розови устенца и стегнато дупе направо ще те изяде с парцалите.... по същия начин, по който изяжда с парцалите някой друг в междучасието, в училищните тоалетни или по купони, докато ти си мислиш, че ти е вярна и е само твоя, защото много я глезиш :)
'530' е зряла, улегнала, стилна и изискана млада дама, която никога няма да те подведе, защото има акъл в главата и много добре знае, че за да получиш нещо първо трябва да дадеш, както знае, че доверието е най-важното нещо и знае, че може да разчитате един на друг за всичко :)

Всеки сам избира.... ;)


:offtopic:
След това описание направо ми се ще да взема една 159-ка и едновременно с това 530-ка под крилото си:please:

Ама сравнението наистина си е баш такова.
В единия случай харчиш пари по разни купони, купуваш дънки на малчуганката от пазара, водиш я по евтини хотели и взимаш каквото можеш от нея на мига.
В другия случай вместо на 10 долнопробни хотелчета ще заведеш мадамата в един скъп хотел, вместо да й купиш 10 потничета от пазара ще се облече в една класна рокля и накрая вместо 10 пъти да ходиш в тоалетната на дискотеката с малчуганката, ще се радвате на взаимни ласки в скъпо джакузи.
В крайна сметка разходите по едната са дребни но многобройни, а в другия случай разходите са редки, но запомнящи се:spiteful:
И в дватаа случаи хората от страни ще си мислят:
1. Ский тоя с каква нечовешка малчуганка се разкарва. Ще дам и аз 5 лева да я притежавам.
2. Я виж каква класна мадама стои до човека. Стил, излъчване, сексапил, копнеж. Как мечтая да мога и аз да застана до такава госпожа някой ден.

Те арабите така правят и си ги менкат.


Бе много емоция ми се насъбра и то само от четене...:)

Уж все "били сме коне с капаци", ама колкото и време(6 месеца всеки ден) да се возих в една 530D 02г. с "уникалната" кожа и т.н....И колкото да се навивах, че това е БМВ и е добра кола. АМИ НЕ МИ ХАРЕСВА. Супер безлична ми стои. Не ми е удобна и чак като се сетя ме дразни. И аз си мислех алфа това, алфа, онова...ама наскоро пак се качих на 159ки и ми настръхна....знаете кое...баси....Пък за сравнение с тройка, аууу не смея..ужаст....

Таааа пишман алфисти. Плс замълчете:oops::BIGsmile::BIGsmile:

Сърцето си е сърце. То не трае и не мисли:wub::wub:

Така е, за повечето мъже колите са като жените. Полудяваме по една:big_love:, но винаги ако има възможност сверяваме часовника с втора, трета и т.н.
И ако една жена не те кефи ...:Bolt:.

Да ме прощават дамите във форума! Не знам при тях как е.

CrazyElement
04-01-2012, 14:09
Какво търсиш всъщност колега не разбирам, бмвто е по комерсиално , аудите го забрави, алфата е по индивидуално , но е сравнително по-бавна от бмвто, като комфорт са на 1 дередже според мойте виждания, лично ако съм на тебе бих скочил каточели в бавареца :)

П.П. всъщност за коя версия на бмв говорим Е60 ? или е39? Защото ако е Е39 не трябва изобщо да се замисляш ами скачай в Алфата , абе като цяло тука мнение колкото искаш всичките са различни е на аз коментирам без да съм се возил в 159ка само съм се качвал, според мен просто отиди покарай ги колите и сам си прецени , на 1 може Алфата да не му харесва ама на теб може да ти е перфектна , ти тука питаш главно впечетления , а не кое колко струва като ремонт , впечатленията са доста субективни , сам си прецени дали може да вярваш на тях.

CrazyElement
04-01-2012, 14:32
Ма то БМВто 530 не бие 159 само като мотор то я разчеква като варена кокошка и като возия и като икономия на гориво и като икономия на консумативи,и като дълъг живот , и като спирачки, и като обезшумяване на купето, и като маневреност и като всичко за което можеш да се сетиш то при това положение колега не трябва само сърце то трее много голямо сърце и пак незнам дали ще ти е достатъчно


Аха имаш право , ама по едно не може да бие алфата :) Кефа да я настъпиш до долу и усещането + звука след натискането на педала на газта до долу :) , карал съм доста по - мощни коли от алфа , ама усещането на алфа си е безценно... ама определно ако не бях такъв фанатик никога няма да избера 159ка пред 530д е60 примерно :)

Mury
04-01-2012, 17:42
Само да ви метна,че Фиат вече продават коли с 3.0 Мултиджет 2 с една турбина-245 к.с. 550 нм въртящ момент,монтира се на Гранд Чероки и Лнача Тема:idea2::idea2::idea2::idea2:Този мотор в Алфа мисля че ще е поне 250 коня,а ако посмеят да го направят с 2 турбини ще мине 300 коня 100 %

П.С.Ако не знаете Фиат вече притежава ВМ мотори,та този мотор е точно такъв ВМ.............:evilsmiley::evilsmiley::evilsmiley ::evilsmiley:

Eто ви го истинксия тест в класа на 159 http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek ,който каквото да каже,аз кола с такова пътно поведение като на 159 не съм карал през живота си,имам приятел който има БМВ 5,Мерцедес Е класа и 159 и той е на същото мнение

Mury
04-01-2012, 18:05
Ами не е така, защото отново може да влезнем в безсмислен спор.
Примерно един човек, който тежи 150кг, то в един спортен салон се чувства като в менгеме. За него и 100км в салона на Алфата ще му е мега неприятно.
И обратното, аз като 70кг жител за мен спортен салон с големи странични подпори ми е добре, защото ме държат когато трябва, като същевременно не опирам в страничните подпори постоянно и да ми причиняват дискомфорт.

Но аз до сега един единствен път не съм се потил лятото в кожен салон и това беше благодарение на обдухването на седалките. Но и седалките струват сигурно колкото цяла 159-ка, която я обсъждаме тук.

И от тук най-доброто усещане си остава Алкантарата. Кожата е за хора, които се напикават и да им е лесно да си я почистват, или за такива, които от думата "кожен салон" се попикават, като следва първата част на изречението след това :)

Бобка,много уважавам теб и мненията ти,но тук не си много прав.Аз като мъж,който тежи 110 кг,кара 159 с обикновен платнен салон,след 1300 км. взети наведнъж,слезнах като новородено от колата/и на мен не ми се вярваше да ми се случи това в Алфа,но е факт/,освен това разхода след тези км.,беше 5.4 точно :beer::beer::beer::beer::beer:Вярно е че 159 комби,не е идеална семейна кола,но зависи какво искаш от нея,дали да се събереш с жената и детето/1бр./ багаж доста доволно количество/някои хора тук познават мойта жена,тя без половината си гардероб не тръгва никъде/,всичките джунджурии на детето и т.н.,или освен всичко това да натовариш/като в един истински немски катър-например Пасат/ и около 1 тон буркани.

П.С.Тва няма нищо общо с темата,но все пак реших да вметна,защото повечето хора тук,говорят за БМВ,Ауди и 159 и т.н. без да са карали повече от 1000 км. примерно такава кола,те не са достатъчни за оптимална преценка.

dilian alfa gtv
04-01-2012, 18:13
Бобка,много уважавам теб и мненията ти,но тук не си много прав.Аз като мъж,който тежи 110 кг,кара 159 с обикновен платнен салон,след 1300 км. взети наведнъж,слезнах като новородено от колата/и на мен не ми се вярваше да ми се случи това в Алфа,но е факт/,освен това разхода след тези км.,беше 5.4 точно :beer::beer::beer::beer::beer:Вярно е че 159 комби,не е идеална семейна кола,но зависи какво искаш от нея,дали да се събереш с жената и детето/1бр./ багаж доста доволно количество/някои хора тук познават мойта жена,тя без половината си гардероб не тръгва никъде/,всичките джунджурии на детето и т.н.,или освен всичко това да натовариш/като в един истински немски катър-например Пасат/ и около 1 тон буркани.

П.С.Тва няма нищо общо с темата,но все пак реших да вметна,защото повечето хора тук,говорят за БМВ,Ауди и 159 и т.н. без да са карали повече от 1000 км. примерно такава кола,те не са достатъчни за оптимална преценка.

Спор няма колата е удобна за дълги преходи,докато при миниван Мазда 5 от 08г лично за мен е наказание,по дълъг преход от 200км или пък при МЛ от 2004год същата работа.

BO
04-01-2012, 19:04
Mury, точно за това написах, че този спор за удобството ще е безсмислен.
Аз лично много харесвам страничната подпора на седалките в 159-ка. Нямам много опит в 159-ка, за да мога да ти дам меродавно мнение, но за сметка на това имам по-голям опит в 156-ца със спортния салон.
В този салон лично мога да ти покажа човек, който след едно пътуване до морето (той беше пътника отпред), на гърба му имаше две червени петна. Не беше изгорял, а седалката го притискаше просто 4 часа. Въпросния човек колко се беше удървил не е истина просто. Та той кара 166-ца и му е супер удобна. Точно се побира в седалката и да го държи отстрани. Ама аз като седна в тази 166-ца съм все едно цигънче на пейката в парка. За всеки по-голям завой се държа за волана, иначе дупарата ми се хлъзга по кожата в буквалния смисъл наляво, надясно. Ето за мен това е супер неудобно, но за собственика си е баш по мярка.
За това съм споделил, че удобството е малко субективен фактор (не толкова колкото дизайна), за да може някой да убеди друг, че даден салон е по-удобен.

п.п. А за ВМ мотори аз съм скептичен. Не, че имам против тях, просто железния двигател се прави от ФПТ и това е. ВМ мотори могат никога да не сътворят такова желязно чудо.

marian todorov
04-01-2012, 20:02
Здравеите. искам да отговоря на колегата ДJracerman.изпрашам ви статията какво е /;ти; /на алфа ромео 159.Не искам да влизам с никого в спорове но не искам и да слушам нето4ни компетентни мнения за отдела /ти/ И понезе живея на 2 км от АВТОДЕЛА отидох за допулнителна информация.-това е линкаhttp://www.carmagazine.co.uk/Drives/Search-Results/First-drives/Alfa-Romeo-159-24-JTD-Ti/.които знае англиски ще го разберте.И ВИ МОЛЯ КОГАТО КАЗВАМЕ НЕщО ДАСМЕ СИГУРНИ В ТОВА...

DJraceman
04-01-2012, 20:58
То тука стана като детска градина... първо Уважаеми г-н Тодоров линка посочен от Вас не работи (но аз все пак открих статията) и ако с отговора на вашия пост които аз съм написал а именно...

"За колегата marian.todorov TI - означава turismo internazionale и няма нищо общо със спортния отдел на Алфа. Има обаче много общо с автомобили подготвяни за участие в специлната клас или категория създадена от Италианците която се е наричала - turismo internazionale ако не се лъжа през 1930 година."

съм Ви засегнал моля за извинение. Нека някой по знаещ от мен да се изкаже дали притежаваните от мен познания са верни или съм в голяма заблуда.

P.S. Моля, покажете ми къде е този спортен отдел ТИ да отида да го разгледам. И много Ви моля да прочетете внимателно статията преди да се изказвате по повод на компетентността.

Stoyan Georgiev
04-01-2012, 22:41
P.S. Моля, покажете ми къде е този спортен отдел ТИ да отида да го разгледам. И много Ви моля да прочетете внимателно статията преди да се изказвате по повод на компетентността.

и аз искам да отида до този спортен отдел :D

да го посетя как така разработват състезателните модели на марката, които после се състезават по състезаията

ziko
05-01-2012, 10:52
А човека хич не пише и ни гледа сеира......
:bouncing_smiley:

Какво да ни гледа сеира то навсякъде важи правилото 80:20 човека ще отдели тези 20 процента от качествени мнения и ще види за какво иде реч.

Колеги направо ме убихте от смях с тези сравнения на колите с момичетата :roll2:
Така като гледам по голямата аудитория,които са гласували за алфата са на моята възраст или са фанатици на марката.Иска ми се да действам малко по
безразсъдно и да избера алфата но......
За сега аудито го отписах от списъка си за коли и остават алфата,бмвто и опела.Ще се радвам да споделяте мнения и да направя правилния избор,а и да ви кажа колата никога няма да е комби.
Ето ги колите,които ми отговарят на изискванията:
http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=mue2wxpfifrf палавата ученичка :love_umbrella:
http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=cu1dfkto2x4u изисканата бизнес дама :shocked:
http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=warag4gumhpu и лелката от средното училище :bravo:

code
05-01-2012, 11:17
БМВ-то директно отпада заради грозния салон, Опела заради емблемата и пак се връщаме в началото :bouncing_smiley: Обаче Алфата задължително автомат, това е моето мнение.

Kuku
05-01-2012, 11:45
Добре де, има хора които харесват по-стегнати салони - защо е задължително да има стрелбище в колата?

Susscrofa
05-01-2012, 11:46
:bouncing_smiley:


Колеги ?id=warag4gumhpu[/url] и лелката от средното училище :bravo:

Като видях "ученичката" с какво бельо с червени конци е.........и забравих за всичко останало. Егати салона, простооооо, нямам думи.
Бизнес дамата много консервативна отвътре, някак си като за дебел чичко с топе.
Лелката определено е стъпила здраво с 4 крака на земята, ама ми мирише яко на манджа, готвено и пелени.

Като гледам на какви години си, направо ми идва да те хвана за ушите и насила да те накарам да вземеш Алфата.
Сега точно ти е времето за тази кола колега, сега е твоят момент, не го изпускай.

rusiq86
05-01-2012, 12:05
Опела прилича много на Шеви Круз...все едно са сестри :-P
Алфата е супер, вс което може да иска човек.

И аз си търся колица сега и това по-долу е интересно за автоматичните скоростни кутии:
Четох вчера в пежо форум, за една 607-ца мисля, че до 2008 имали дефект, а цената им е страшна.
Това за дефекта има ли го! Точно за японския Aisin AWTF-80 SC, който се слага на 1.9jtdm, 2.4jtdm, на някои пежа, волво и доста др марки!

Ето я темата:
http://www.peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=64&t=58873

Mury
05-01-2012, 13:36
:bouncing_smiley:


Колеги направо ме убихте от смях с тези сравнения на колите с момичетата :roll2:
Така като гледам по голямата аудитория,които са гласували за алфата са на моята възраст или са фанатици на марката.Иска ми се да действам малко по
безразсъдно и да избера алфата но......
За сега аудито го отписах от списъка си за коли и остават алфата,бмвто и опела.Ще се радвам да споделяте мнения и да направя правилния избор,а и да ви кажа колата никога няма да е комби.
Ето ги колите,които ми отговарят на изискванията:
http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=mue2wxpfifrf палавата ученичка :love_umbrella:
http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=cu1dfkto2x4u изисканата бизнес дама :shocked:
http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=warag4gumhpu и лелката от средното училище :bravo:

Бате Алфата е на нема и 100 000 км.,а БМВ на 210 :wow::wow::wow::wow:От тези трите,които си дал линкове,просто Алфата е нумеро уно :bg::bg::bg::bg:

П.С.Имай предвид че 159 седан,отвора на багжника е малко малък :drinking::drinking::drinking:

alfageorgi
05-01-2012, 14:10
Ще ви дойде акъла , а тая "строга и класна бизнес дама" , като гледам прилича на сдухана 50 годишна германска бюргерка която с какъвто и да е лифтинг няма как да стане ученичка ха-ха.

Kuku
05-01-2012, 14:20
Кой е виновен, че '530' в прекрасно състояние като '159' струва двойно?

alfageorgi
05-01-2012, 14:29
Кой е виновен, че '530' в прекрасно състояние като '159' струва двойно?

Е тука идва логичния въпрос за съотношението цена-качество?А ти колега защо не си купи 1 -ка , а 147-ца?

Kuku
05-01-2012, 14:42
При мен нещата са комплекси - знам болежките на италианските автомобили, има кой да ми ги поддържа, имам от къде да купувам части с огромна отстъпка, ако нещо се случи имам във всеки един момент на кого да се обадя и да попитам за решение на проблема, а на края, но не на последно място, защото много ми харесват :)
Ако тепърва тръгна да изучавам същите неща за друга марка автомобили, ехе....
ОБАЧЕ, ако трябваше да избирам кола за 30'000лв., с 90% сигурност мога да кажа, че тя нямаше да бъде '159'.
А разликата в съотношението цена-качество има съвсем логично обяснение и то се крие именно в разликата между '530хд' и '159 Ку4' ;)

Спора е излишен, нали знаеш? Сравнението е безпредметно! А въпроса тук не е, кой, какво предпочита - въпроса е, за по-хубавата кола :idea:

dilian alfa gtv
05-01-2012, 15:32
При мен нещата са комплекси - знам болежките на италианските автомобили, има кой да ми ги поддържа, имам от къде да купувам части с огромна отстъпка, ако нещо се случи имам във всеки един момент на кого да се обадя и да попитам за решение на проблема, а на края, но не на последно място, защото много ми харесват :)
Ако тепърва тръгна да изучавам същите неща за друга марка автомобили, ехе....
ОБАЧЕ, ако трябваше да избирам кола за 30'000лв., с 90% сигурност мога да кажа, че тя нямаше да бъде '159'.
А разликата в съотношението цена-качество има съвсем логично обяснение и то се крие именно в разликата между '530хд' и '159 Ку4' ;)

Спора е излишен, нали знаеш? Сравнението е безпредметно! А въпроса тук не е, кой, какво предпочита - въпроса е, за по-хубавата кола :idea:

Ти не мислиш ли, че повечето потребители тук,поради същите причини като твоите карат талянски автомобили,да го ева и 530-ките и т.н.........Нали сме секта и си помагаме,евтинко части,безплатни съвети -така си е ............::drinking::drinking::drinking:

Susscrofa
05-01-2012, 15:35
Ти не мислиш ли, че повечето потребители тук,поради същите причини като твоите карат талянски автомобили,да го ева и 530-ките и т.н.........Нали сме секта и си помагаме,евтинко части,безплатни съвети -така си е ............::drinking::drinking::drinking:

Не е вярно, аз карам Алфа, защото нямам пари за БМВ.:tequilla:
Ако ми съберете някой лев, веднага купувам една баварка. Слагам и един спойлер, праим ангелско оченце и слагам метанова бутилка отзад.

BO
05-01-2012, 15:42
Аз бих казал, че точно алтернативното предложение на алфата, която е дадена по-горе е точно това: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=155690760&pageNumber=1&__lp=3&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&features=AUXILIARY_HEATING&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=LEATHER_SEATS&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=PARKING_SENSORS&features=POWER_ASSISTED_STEERING&features=SUNROOF&features=ESP&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&features=XENON_HEADLIGHTS&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=2

Susscrofa
05-01-2012, 15:46
Аз бих казал, че точно алтернативното предложение на алфата, която е дадена поFOUR_WHEEL_DRIVE&features=XENON_HEADLIGHTS&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=2[/url]

Хубавичко е, ама малко мъничко, кат каручка.
Не ми стъпва на широкичко нещо.:tequilla:

code
05-01-2012, 15:46
Аз бих казал, че точно алтернативното предложение на алфата, която е дадена по-горе е точно това: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=155690760&pageNumber=1&__lp=3&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&features=AUXILIARY_HEATING&features=ELECTRIC_HEATED_SEATS&features=LEATHER_SEATS&features=NAVIGATION_SYSTEM&features=PARKING_SENSORS&features=POWER_ASSISTED_STEERING&features=SUNROOF&features=ESP&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&features=XENON_HEADLIGHTS&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=2
Егати алтернативата от 15 на 33 евра :screwy: А най-голямата трагедия е, че пак 159 ми харесва повече. Явно съм болен мозък, ама такива БМВ-та с лопата да ги ринеш по светофарите ..

BO
05-01-2012, 15:58
Егати алтернативата от 15 на 33 евра :screwy: А най-голямата трагедия е, че пак 159 ми харесва повече. Явно съм болен мозък, ама такива БМВ-та с лопата да ги ринеш по светофарите ..

Да, вярно е, алфата е по-красива. Но до тук. Няма нищо повече, а всичко друго е назад.
Е да, и е по-евтина. Ако беше на цената на БМВ-то повярвай, че 80% от този форум ще изчезне:tongue2:

Susscrofa
05-01-2012, 16:01
Да, вярно е, алфата е по-красива. Но до тук. Няма нищо повече, а всичко друго е назад.
Е да, и е по-евтина. Ако беше на цената на БМВ-то повярвай, че 80% от този форум ще изчезне:tongue2:

Аз при една и съща цена, вземам 159-ката без да се замисля дори.
Точно тази тройка, освен, че по-бЪрже бега, не виждам с какво друго ще ме привлече и какви са и предимствата.

Mury
05-01-2012, 16:04
Да, вярно е, алфата е по-красива. Но до тук. Няма нищо повече, а всичко друго е назад.
Е да, и е по-евтина. Ако беше на цената на БМВ-то повярвай, че 80% от този форум ще изчезне:tongue2:

Има,има,седи много повече на пътя,освен тва за другите 15 евра,спокойно ще си я поддържаш примерно 7-8 години,ама и за БМВ-то ще дадеш толкова,ако не и повече,и кво стана,след 7-8 години,Алфата ще ти е излезнала 30 евра а БМВ-то 50..........:metal::metal::metal::metal:

code
05-01-2012, 16:15
Да, вярно е, алфата е по-красива. Но до тук. Няма нищо повече, а всичко друго е назад.
Е да, и е по-евтина. Ако беше на цената на БМВ-то повярвай, че 80% от този форум ще изчезне:tongue2:

Да де ама за 33 евра ще изкоча със най-нарязаната Жулиета или Брера, че даже може и да са нови от магазина, не съм им гледал цените .. И по светофарите ще ме гледат нон стоп от десетина БМВ-та като натровени с шоколадови бонбони :metal:

Susscrofa
05-01-2012, 16:18
Да де ама за 33 евра ще изкоча със най-нарязаната Жулиета или Брера, че даже може и да са нови от магазина, не съм им гледал цените .. И по светофарите ще ме гледат нон стоп от десетина БМВ-та като натровени с шоколадови бонбони :metal:

http://milanomotors.cars.bg/n7543

Даже и за бензин ще останат.:drinking:

Kuku
05-01-2012, 16:19
Ти не мислиш ли, че повечето потребители тук,поради същите причини като твоите карат талянски автомобили,да го ева и 530-ките и т.н.........Нали сме секта и си помагаме,евтинко части,безплатни съвети -така си е ............::drinking::drinking::drinking:Тогава, каква е целта на темата?
Ziko да купува '159' и готово :!:

BO
05-01-2012, 16:43
Има,има,седи много повече на пътя,освен тва за другите 15 евра,спокойно ще си я поддържаш примерно 7-8 години,ама и за БМВ-то ще дадеш толкова,ако не и повече,и кво стана,след 7-8 години,Алфата ще ти е излезнала 30 евра а БМВ-то 50..........:metal::metal::metal::metal:
Да, стои на пътя, ама и БМВ-то стои на пътя.
От филмчето, което пусна се вижда, че и двете коли са реално еднакви.
Ама аз казах за цената, че ако цената на Алфа и на БМВ беше една и съща, то 80% от хората тук нямаше да бъдат тук.


Да де ама за 33 евра ще изкоча със най-нарязаната Жулиета или Брера, че даже може и да са нови от магазина, не съм им гледал цените .. И по светофарите ще ме гледат нон стоп от десетина БМВ-та като натровени с шоколадови бонбони :metal:

А защо ще те гледат? От завист ли, от какво...?
Повярвай, че тия, които са си купили втора употреба БМВ на цената на нова Алфа въобще няма да му пука в каква каляска си се качил:drinking:

---------- Post added at 16:43 ---------- Previous post was at 16:34 ----------


http://milanomotors.cars.bg/n7543

Даже и за бензин ще останат.:drinking:

Ето прост пример:
Най-вървежната Жулиета:
0-100 - 6,8

Дизеловата 3-ка - печка (за да ти е гадно и да те чади докато й гледаш номера отзад)
0-100 - 5,8

Susscrofa
05-01-2012, 16:55
Да, стои на пътя, ама и БМВ-то стои на пътя.
От филмчето, което пусна се вижда, че и двете коли са реално еднакви.
0-100 - 5,8

Напълно прав си!
Не оспорвам, че е по бърза бегачка/много мразя тази дума/, но аз малко полудЕвам като видя жулито и като екстериор и като интериор, а като знам, че е и бензиново турбо агрегатче и забравям за всичко останало. Тази секунда не ме интересува грам, ама грам.:tequilla:

159-ката стъпва на по-широчко. Някак си е по тежичка, за мен тройката е каручка, впрегната с цял табун коне, но си остава каручка.

code
05-01-2012, 16:57
Добре бе мен, хубаво ти е БМВ-то, но просто е конфекция, това ти обяснявам. Иначе за вървенето вървят .. Като го гледаш на място си е една 3-ка, като почнеш да въртиш гуми става селско, абе никак не става :tooth:

Mury
05-01-2012, 17:00
Оф не ви ли писна :screwy::screwy::screwy::spam_laser::spam_laser::s pam_laser::spam_laser:

Kuku
05-01-2012, 17:02
Добре де, според вас, защо Зико изобщо пита за 'БМВ'?
Дали пък НА НЕГО не му харесва все нещо в 'БМВ', та да го включва в списъка?
Продължавате да си излагате личните предпочитания, а темата е за самите коли, не за личния ни избор!

Susscrofa
05-01-2012, 17:05
Добре де, според вас, защо Зико изобщо пита за 'БМВ'?
Дали пък НА НЕГО не му харесва все нещо в 'БМВ', та да го включва в списъка?
Продължавате да си излагате личните предпочитания, а темата е за самите коли, не за личния ни избор!

Да, но харесването е нещо разностранно, то не е нещо еднозначно, както и определението "по-добра". В кое по-добра?
За мен Алфата е по-добрата кола и мисля, че обясних защо.:drinking:

Kuku
05-01-2012, 17:10
Именно!
Зико би трябвало да стигне сам до определението 'по-добра за мен'!
Ако толкова много го кефи '159', защо изобщо гледа '530'?

BO
05-01-2012, 17:11
Напълно прав си!
Не оспорвам, че е по бърза бегачка/много мразя тази дума/, но аз малко полудЕвам като видя жулито и като екстериор и като интериор, а като знам, че е и бензиново турбо агрегатче и забравям за всичко останало. Тази секунда не ме интересува грам, ама грам.:tequilla:

159-ката стъпва на по-широчко. Някак си е по тежичка, за мен тройката е каручка, впрегната с цял табун коне, но си остава каручка.
А ти си извратен да кажеш, че Жулиетата е готина.
159-ката е невероятна. Спор няма. Да я галиш по шевовете на седалката и да й говориш по цял ден - ейй ще те скъсам.
Ама да ми съберат предница на Гранде Пунто, вътре да сложат таблото като на новото Браво и някой да каже, че това е Алфа? А стига бе.

Susscrofa
05-01-2012, 17:21
А ти си извратен да кажеш, че Жулиетата е готина.
159-ката е невероятна. Спор няма. Да я галиш по шевовете на седалката и да й говориш по цял ден - ейй ще те скъсам.
Ама да ми съберат предница на Гранде Пунто, вътре да сложат таблото като на новото Браво и някой да каже, че това е Алфа? А стига бе.

Айде, че стана ракиено време.
За таблото донякъде съм съгласен, но за предницата не.:tequilla: Наздраве.
Темата беше за 159 и разните там баварки, все пак.
Жулито си носи на алфа визията, поне според мен. Няма как да се вадят всеки път попадения като GTV, 156 и 159.Говоря за масовите модели и само за визията.

alfageorgi
05-01-2012, 18:24
Без да го цитирам дословно Дж. Кларксън го е казал:единствената кола която си заслужава да се купи на 2-ра ръка с чиста проба желание е Алфа Ромео / какъвто е случая с човека пуснал темата/.Просто дава много повече за парите си от която и да е друга марка, а който не е имал Алфа Ромео просто не обича автомобилите.

marian todorov
05-01-2012, 18:27
ужазаеми г-н DJraceman.Незнам какво разбирате под детска градина ще ви какжа 4е си пишете с 46 год,мъж които от 94 год.кара италиански коли и живее в 4ужбина.Прашам ви пак линка;Alfa Romeo 159 2.4 JTD Ti (2007) CAR review | Road Testing ...явно незнам какво сте 4ели напишете го и отворете 2 статия,ако не я разберете-утре ще я преведа цялата статия и вси4ки ще разберат.И когато давате мнение-поне да коментирате нещо което имате,а,не само теории....деиствително в форума има 3-4 господа които много разбират но вси4ко дръго е -въртяши моменти,рн-та >и кои знае още какво ли не...затова толкова години не бях влизал,защото просто ме е страх как така за 10-11 год,станахме такива големи специалисти.имаме и кадърни сервизи и мом4ета но от тях поне вземаите мнения-например-БОБО.мъри i edno neveroqtno mom4e -kokles ot st.zagora.а за колегата от италия които е карал ферарита и се изказва авторитетно-прост съвет не се изказваи неподготвен...Мъри има и алфа ромео мито-gta с новият мултижет 1750кубика245коня.Не е лошо а?Така 4е колега Зико вземаи алфата,синът ми я има и няма да съжеляваш,и вземаш кола 4.4

Tonimir
05-01-2012, 18:50
Здравеите. искам да отговоря на колегата ДJracerman.изпрашам ви статията какво е /;ти; /на алфа ромео 159.Не искам да влизам с никого в спорове но не искам и да слушам нето4ни компетентни мнения за отдела /ти/ И понезе живея на 2 км от АВТОДЕЛА отидох за допулнителна информация.-това е линкаhttp://www.carmagazine.co.uk/Drives/Search-Results/First-drives/Alfa-Romeo-159-24-JTD-Ti/.които знае англиски ще го разберте.И ВИ МОЛЯ КОГАТО КАЗВАМЕ НЕщО ДАСМЕ СИГУРНИ В ТОВА...
:offtopic: Линка се е бъгнал, ето го за който не е забелязал: http://www.carmagazine.co.uk/Drives/Search-Results/First-drives/Alfa-Romeo-159-24-JTD-Ti (http://www.carmagazine.co.uk/Drives/Search-Results/First-drives/Alfa-Romeo-159-24-JTD-Ti) :offtopic:

koolio
05-01-2012, 19:23
Айде да внесем малко конкретика - според вас кое е по-добър избор - е90 320 д или 159 1.9 ждт? И двете със стандартно оборудване, без М и ТИ?

Mury
05-01-2012, 19:25
ужазаеми г-н DJraceman.Незнам какво разбирате под детска градина ще ви какжа 4е си пишете с 46 год,мъж които от 94 год.кара италиански коли и живее в 4ужбина.Прашам ви пак линка;Alfa Romeo 159 2.4 JTD Ti (2007) CAR review | Road Testing ...явно незнам какво сте 4ели напишете го и отворете 2 статия,ако не я разберете-утре ще я преведа цялата статия и вси4ки ще разберат.И когато давате мнение-поне да коментирате нещо което имате,а,не само теории....деиствително в форума има 3-4 господа които много разбират но вси4ко дръго е -въртяши моменти,рн-та >и кои знае още какво ли не...затова толкова години не бях влизал,защото просто ме е страх как така за 10-11 год,станахме такива големи специалисти.имаме и кадърни сервизи и мом4ета но от тях поне вземаите мнения-например-БОБО.мъри i edno neveroqtno mom4e -kokles ot st.zagora.а за колегата от италия които е карал ферарита и се изказва авторитетно-прост съвет не се изказваи неподготвен...Мъри има и алфа ромео мито-gta с новият мултижет 1750кубика245коня.Не е лошо а?Така 4е колега Зико вземаи алфата,синът ми я има и няма да съжеляваш,и вземаш кола 4.4

Колега недей да се палиш така,моля те,спазвай добрия тон на форума.По принцип момчето с което спориш по темата,притежава 159 1.8 ТБИ ТИ 3-а серия/2011 г./.

---------- Post added at 19:25 ---------- Previous post was at 19:24 ----------


Айде да внесем малко конкретика - според вас кое е по-добър избор - е90 320 д или 159 1.9 ждт? И двете със стандартно оборудване, без М и ТИ?
Аз няма да отговарям на тзои въпрос,то е ясно,и се вижда в подписа ми,кое бих избрал аз.:wow::wow::wow::wow:

CrazyElement
05-01-2012, 19:25
11 страници чист спам :D и нищо повече... Така Алфата е по-красива , защото е АЛФА! БМВто е по - представително , защото е БМВ!, ти си избираш какво искаш, нататък и двете са еднакво стабилни на пътя видяно от клипа. Така бмвто е значително по-скъпо от алфата ако искаш да е на нейните километри и спортен пакет. Алфата е значително по-бавно от БМВто. Сега вече ти обобщихме различнията на двата автомобила , сега остава да се качиш на 1 кола да отидеш в 1 автоборса и да покараш двете коли и да се похвалиш какво си купил :)

Mury
05-01-2012, 19:29
Просто дава много повече за парите си от която и да е друга марка, а който не е имал Алфа Ромео просто не обича автомобилите.

Колегата го е казал много правилно.Никой не знае защо Алфите има падат така цените,но винаги можеш да си купиш Алфа,наполовината на цената на БМВ-то със същите екстри/та даже понякога и повече/........:bg::bg::bg::bg:

Доко
05-01-2012, 19:47
но винаги можеш да си купиш Алфа,наполовината на цената на БМВ-то:bg::bg::bg::bg:

Няма пълно щастие.........:tongue2::drinking:

t-1000
05-01-2012, 19:54
Никой не знае защо Алфите им падат така цените,но винаги можеш да си купиш Алфа,наполовината на цената на БМВ-то със същите екстри/та даже понякога и повече/........:bg::bg::bg::bg:
подкрепям с две ръце това изказване

nightroller
05-01-2012, 20:11
Колегата го е казал много правилно.Никой не знае защо Алфите има падат така цените,но винаги можеш да си купиш Алфа,наполовината на цената на БМВ-то със същите екстри/та даже понякога и повече/........:bg::bg::bg::bg:

Пада им цената защото са вън от мейнстрийма защо хамбургерите на Макдоналдс се продават повече от някое гурме меню, защото, дами и господа ние хората нямаме нужда от хубави неща, просто не ни трябват, не можем да ги оценим, комплексирани сме и т.н.

Алфа Ромео дава право на избор - когато видя човек със 159 или 166 аз го уважавам априори, защото човека е направил своя трезв избор, както и да го въртите и да го сучете тука - тва си е факт!

Обаче да ви кажа кое не ме кефи в таз тема се говори повече за БМВ отколкото във форума на БМВ бе, айде малко се стегнете ако искате да си купувате БМВ що не си купите?

п.п. вижте ми подписа и ще си отговорите на много неща.

Доко
05-01-2012, 20:16
Айде да внесем малко конкретика - според вас кое е по-добър избор - е90 320 д или 159 1.9 ждт? И двете със стандартно оборудване, без М и ТИ?

Аз мога да изкажа впечатления от 320д автоматик, незнам кое Е се води, но е 2011 купе и е кабрио-твърдия таван в момента е на 5700км. Направихме една разходка до Истанбул и от стъпването на турска територия нулирах трип-компютъра, пътя става перфектен, а по-магистралата вече си потдържах 200-220 до Истанбул. Със средна скорост 158км/ч изминати мисля около 250км ми даде 7.4 разход по-борд компютър. Градския разход засечен за последните около 3000км е 9/100. Останах очарован от поведението на автомобила, много отзивчив, лесно си пълни километража. На мен лично ми харесва оборудването на купето, за моето телосложение седалките са доста ергономични и удобни (175см/85кг), много удобно разположено табло с джойстик за управление на медия и компютър, и т.н. За 159 не мога да кажа нищо, още не съм имал честта да я покарам.

Stoyan Georgiev
05-01-2012, 20:19
още не съм имал честта да я покарам.

ашколсун, не съм ли ти давал мойта до са бе ?

code
05-01-2012, 20:23
Аз мога да изкажа впечатления от 320д автоматик, незнам кое Е се води, но е 2011 купе и е кабрио-твърдия таван в момента е на 5700км. Направихме една разходка до Истанбул и от стъпването на турска територия нулирах трип-компютъра, пътя става перфектен, а по-магистралата вече си потдържах 200-220 до Истанбул. Със средна скорост 158км/ч изминати мисля около 250км ми даде 7.4 разход по-борд компютър. Градския разход засечен за последните около 3000км е 9/100. Останах очарован от поведението на автомобила, много отзивчив, лесно си пълни километража. На мен лично ми харесва оборудването на купето, за моето телосложение седалките са доста ергономични и удобни (175см/85кг), много удобно разположено табло с джойстик за управление на медия и компютър, и т.н. За 159 не мога да кажа нищо, още не съм имал честта да я покарам.
Е днес и аз го покарах това БМВ за което мерси, карал съм и 159 :tongue2: не може да става сравнение колите просто са много различни. Пък и БМВ-то е чисто ново, а 159 вече е спряна от производство.

thecleaner
05-01-2012, 20:26
Е днес и аз го покарах това БМВ за което мерси, карал съм и 159 :tongue2: не може да става сравнение колите просто са много различни. Пък и БМВ-то е чисто ново, а 159 вече е спряна от производство.

Тоест ? Дай конкретно мнение, плюсове минуси и т.н. ;)

BO
05-01-2012, 20:27
Айде да внесем малко конкретика - според вас кое е по-добър избор - е90 320 д или 159 1.9 ждт? И двете със стандартно оборудване, без М и ТИ?

Ако кажеш за какво за теб е по-добро, тогава ще имаш и по-конкретен отговор.
Аз лично не бих взел БМВ-то заради цената.
Просто ако погледнеш реално за поне 50% по-голяма цена може да си направиш сметката и да видиш, че алфата за парите, които ще дадеш е по-добрия избор.
Точно за това го има и този форум, защото ако цената беше 1:1 на двете коли, малко фенове (истински запленени от марката, а не сдобили се с Алфа със стечение на обстоятелствата) биха избрали Алфата.

Ако питаш коя кола е по-добра технологично, то БМВ-то има доста повече технологии в нея. Може да предложи и повече екстри. Съответно е и по-добрата кола.

Mury
05-01-2012, 20:36
Ако кажеш за какво за теб е по-добро, тогава ще имаш и по-конкретен отговор.
Аз лично не бих взел БМВ-то заради цената.
Просто ако погледнеш реално за поне 50% по-голяма цена може да си направиш сметката и да видиш, че алфата за парите, които ще дадеш е по-добрия избор.
Точно за това го има и този форум, защото ако цената беше 1:1 на двете коли, малко фенове (истински запленени от марката, а не сдобили се с Алфа със стечение на обстоятелствата) биха избрали Алфата.

Ако питаш коя кола е по-добра технологично, то БМВ-то има доста повече технологии в нея. Може да предложи и повече екстри. Съответно е и по-добрата кола.

И какви екстри повече може да предложи тази тройка от 159,че ми стана интересно :shocking::shocking:


Изключваме стойката за чаша,макар че в 159 има нещо подобно

BO
05-01-2012, 20:39
И какви екстри повече може да предложи тази тройка от 159,че ми стана интересно :shocking::shocking:


Изключваме стойката за чаша,макар че в 159 има нещо подобно

Ами много повече технологии има вътре.
Ако ти ми кажеш една екстра на 159-ката, която я няма в БМВ-то, аз ще ти казвам по 5, които ги няма в Алфата, обещавам:wow:

fnt
05-01-2012, 21:06
Така като гледам, темата трябва да е Алфа vs БМВ :bouncing_smiley:

Bobo
05-01-2012, 21:15
Виждам страха в очите ти:) Редакция хаха. Излизай БМВ то да ти обърне огледалата и да се приключи. За по-незапознатите ще кажа че "летящия холандец" кара най-бързата 59ка в БГ може би ;)

Виждаш ти страха ма аз виждам как вече ми се събраха един багажник на бърка маслото с водата - монстери да пия , ама последа не ми сгъваш пръстчетата и да има ама аз такова .... :spam_laser:

---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:11 ----------


Ето колега Ангелското оченце

Ето го скрапера изнасилвач много е груб

Ето я и мърдата.

Аз пиша само проверени факти и мога да ги докажа винаги

Колега няма да коментирам другите ти постове но това сравнение което си направил говори за сериозни социални проблеми при теб, явно си човек който няма никакво чувство за комфорт в живота - успех ти желая с вижданията и няма да ти отговарям на грубите и с нищо не защитени мнения ;)

---------- Post added at 19:15 ---------- Previous post was at 19:13 ----------


Ами много повече технологии има вътре.
Ако ти ми кажеш една екстра на 159-ката, която я няма в БМВ-то, аз ще ти казвам по 5, които ги няма в Алфата, обещавам:wow:

Айдеее стига де и ние знаеме кво е технология, може да пробваме обратното какво ще ме накара да си купя БМВ - може би това че има адски много хора които го карат, еми точно това няма да ме накара да го направя, иначе в противен случей след 10 години всички ще караме електрически кутийки с еднакви емблеми и ще пиеме хапчета за дълбока депресия;) Гледам вече в западна европа силно наблягат на антидепресанти хахаххахахаа

code
05-01-2012, 21:20
Тоест ? Дай конкретно мнение, плюсове минуси и т.н. ;)
Нали това казвам, няма как обективно да се сравняват. И двете коли са разкошни, а нямат нищо общо помежду си:screwy:
Ако трябва все пак да спомена нещо за протокола БМВ-то е с по-гадни седалки и с по-добра возия ..

BO
05-01-2012, 21:39
Айдеее стига де и ние знаеме кво е технология, може да пробваме обратното какво ще ме накара да си купя БМВ - може би това че има адски много хора които го карат, еми точно това няма да ме накара да го направя, иначе в противен случей след 10 години всички ще караме електрически кутийки с еднакви емблеми и ще пиеме хапчета за дълбока депресия;) Гледам вече в западна европа силно наблягат на антидепресанти хахаххахахаа
Ами най-елементарното може да те накара да си го купиш.
Примерно, че е със задно предаване. Може пък да те кефи:tongue2: Не виждам алтернативата в Алфа, която мога да си купя и да не е изгнила:drinking:
А както каза, точно за това, че сме различни хора има и различни марки автомобили, различни цветове, различни предпочитания.
Пък ако не те кефят стимулантите може накрая да минеш на депресанти, колкото и да ти казват, че стимулантите са по-добри от депресантите. Въпрос на личен избор. :)

Bobo
05-01-2012, 21:42
Ами най-елементарното може да те накара да си го купиш.
Примерно, че е със задно предаване. Може пък да те кефи:tongue2: Не виждам алтернативата в Алфа, която мога да си купя и да не е изгнила:drinking:
А както каза, точно за това, че сме различни хора има и различни марки автомобили, различни цветове, различни предпочитания.
Пък ако не те кефят стимулантите може накрая да минеш на депресанти, колкото и да ти казват, че стимулантите са по-добри от депресантите. Въпрос на личен избор. :)

Точно задното ще ме накара да НЕ го купя ;) Купувам си 159 Q4 и вадим бмв-та от преспите в наще ширини хииххихи. Иначе за другото споделям ;)

V_A_N_K_A_T_A
05-01-2012, 21:46
Ами най-елементарното може да те накара да си го купиш.
Примерно, че е със задно предаване. Може пък да те кефи:tongue2:

Точно задното,няма как да ме накара да си го купя.Ще ми се наложи да си купувам още една кола за зимата....
Точно в големия сняг се връщах от Турция с БМВ с чисто нови зимни гуми...Благодаря...едва се прибрах с 40.

koolio
05-01-2012, 22:04
Понеже питахте, между конкретните модели бих избрал Алфата. По няколко причини:
Първо, много по-приятна е за управление. БМВ-то има лек и неинформативен волан, почти като градска малолитражка, алфата е директна. За мен това е важно.
Стандартните седалки на 159-ката са несравнимо по-удобни от стандартните седалки на е90. Ама несравнимо.
Таблото на алфата е по-ергономично и шофьорски ориентирано. На БМВ е разпиляно и нелогично подредено.
Пътното поведение на алфата е доста по-добро в завои.
Алфата има по-красив дизайн.

Предвид всички тези подробности, на които аз държа, предвид, че в реални условия динамиката на двете е еднаква, т.е. както ще изпреварвам с БМВ-то, така и с Алфата, категорично избирам 159-ката, дори да са на една цена с 320-ката.

Доко
05-01-2012, 22:07
ашколсун, не съм ли ти давал мойта до са бе ?

Обади се за тест-драйвче като си в Бургас и ще видим Колето дали е прав, фантата от мен. ;-)

thecleaner
05-01-2012, 22:08
Точно задното,няма как да ме накара да си го купя.Ще ми се наложи да си купувам още една кола за зимата....
Точно в големия сняг се връщах от Турция с БМВ с чисто нови зимни гуми...Благодаря...едва се прибрах с 40.

Купи си X5, X6 бе:)

Всеки въздиша носталгично, по Алфа Ромео от периода на задното и си мечтае за големи мотори. Е това го предлага БМВ към днешна дата. 4x4 го има на всичките им модели a не с фенер да ги търсиш.

Не искам да остане някои с грешно впечатление за мнението ми 159 е много хубава кола и много я харесвам, но с Е60 не участва в нито една съпоставка. И за мъртвите или добро или нищо. 2,4 е мотор които не се предлага вече на Алфа Ромео така че хубав, лош няма го :)

Kuku
05-01-2012, 22:12
Спокойно, момчета, никой не е очаквал, че в този форум някой ще предложи 'БМВ' пред 'Алфа Ромео' :)


П.П.
Зико не случайно пита за 'xd' ;)

Stoyan Georgiev
05-01-2012, 22:24
тя си е в бургас, зазимена ;D

иначе, дайте да не се излагаме, че много хора четат форумите и ще ни се подиграват накрая


да се съгласим, че всичко има своите плюсове и минуси, кой каквото му е на душа и те тва е баце, некоя сгодна женица ;D

koolio
05-01-2012, 22:46
Купи си X5, X6 бе:)

Всеки въздиша носталгично, по Алфа Ромео от периода на задното и си мечтае за големи мотори. Е това го предлага БМВ към днешна дата. 4x4 го има на всичките им модели a не с фенер да ги търсиш.

Не искам да остане някои с грешно впечатление за мнението ми 159 е много хубава кола и много я харесвам, но с Е60 не участва в нито една съпоставка. И за мъртвите или добро или нищо. 2,4 е мотор които не се предлага вече на Алфа Ромео така че хубав, лош няма го :)
Аз неслучайно сравнявам с е90, не с е60.
Що не сравним иначе 166 с е46 ;).

BO
05-01-2012, 23:01
Понеже питахте, между конкретните модели бих избрал Алфата. По няколко причини:
Първо, много по-приятна е за управление. БМВ-то има лек и неинформативен волан, почти като градска малолитражка, алфата е директна. За мен това е важно.
Стандартните седалки на 159-ката са несравнимо по-удобни от стандартните седалки на е90. Ама несравнимо.
Таблото на алфата е по-ергономично и шофьорски ориентирано. На БМВ е разпиляно и нелогично подредено.
Пътното поведение на алфата е доста по-добро в завои.
Алфата има по-красив дизайн.

Предвид всички тези подробности, на които аз държа, предвид, че в реални условия динамиката на двете е еднаква, т.е. както ще изпреварвам с БМВ-то, така и с Алфата, категорично избирам 159-ката, дори да са на една цена с 320-ката.


Аз неслучайно сравнявам с е90, не с е60.
Що не сравним иначе 166 с е46 ;).
Добре за волана - стандартно е така, ама нищо не ти пречи да си вземеш Е90-ката с променливо спорно управление. Кеф ти леко, кеф ти спорно.
Да седлаките стандарт са по-удобни, но ако искаш спортни седалки, кеф ти спортни със сън шев, кеф ти с два шева. Поръчваш пакет "БМВ индивидуал" и ти поръчваш музиката. Това при Алфа мисля, че не може да го направиш.
За таблото е чисто субективен и личех характер - въпрос на вкус.
За управлението мисля, че ако вземеш пакета спорт с адаптивното окачване, управление и регулируем режим на ЕКУ-тата мисля, че 159-ката ще поиздъхне, да не казвам по-лоши думи.

koolio
05-01-2012, 23:04
Айде да внесем малко конкретика - според вас кое е по-добър избор - е90 320 д или 159 1.9 ждт? И двете със стандартно оборудване, без М и ТИ?
Сега вижда ли се? ;)

BO
05-01-2012, 23:08
Сега вижда ли се? ;)

Ами вижда се, ама М пауър няма нищо общо с това което говоря. Това са си просто екстри, които си ги поръчваш, нищо друго.
А иначе по тази логика може да вземеш и БМВ, което няма и халогени примерно:tongue2:
Ама за да вземеш такова трябва да си много мазохист, прекалено мазохист.
Демек трябва да си някой БМВ фанатик без пари.
Ако случая е такъв, то по-добре да си вземеш Алфа.
Ама не мисля, че обсъждаме финансовата част, а само модела.

Kuku
05-01-2012, 23:11
Добре, Коле, но под 'стандартно', 'базово' ли разбираме или стандартно за ниво?
Прогресив, Дистинктив и т.н., срещу ......

Кайо
05-01-2012, 23:14
Накрая ще откажете човека кола да си купи.......
После разправят,че в Блатото сме били спамери.

gigi
06-01-2012, 00:14
Ето затова не се пита по форуми. Колегата да отиде и направи тест на колите които е замислил да купува и която най му пасва нея да взима. Като 159 и 5-та серия са различен клас.
Повечето си пишете ей тъй да има нещо.
159-ката не е по стабилна от Е90, двете коли са на кантар, относно всякакъв вид маневри. Като бързина 1.9жтд и 2.0д БМВ-то има сериозен превес първо е повече на коне и второ е по леко - и да при изпреварване разликата не е никак малка както си мислите, в разхода разликата е минимална.
Задното зимата било зле....айде бе аз проблеми с БМВ-то не съм имал. А пресен случай някои го познавате Guzzi който има 159 TI та тои със зимните си гуми в големия сняг не е успял да се качи до къщата си връща се взима 75-цата и се качва без грижи, и тъй като има и Х5 и като съм го питал как е зимата все казваше че не е по добре от 159-ката е да де ама джипа си се качва. И ся кво праим???
За втора ръка кола обикновенно по добра оферта от Алфа няма, но за мен да изсипеш 30 000 не е работа. Има хубави оферти за по 20 000 взимаш си 159-ка и другите 10 000 ги изпиваш:wow:
А между другото Е90 има за двигатели 18 бензинови варианта 13 дизелови, от 2005 до 2009 са продадени общо 2,147,247 а Алфа общо всички модели за това време имат около 650 000. Бе все ако бяха по добре и то като цените са им по ниски да ги купуваха повече.

Susscrofa
06-01-2012, 04:14
Добре за волана - стандартно е така, ама нищо не ти пречи да си вземеш Е90-ката с променливо спорно управление. Кеф ти леко, кеф ти спорно.
Да седлаките стандарт са по-удобни, но ако искаш спортни седалки, кеф ти спортни със сън шев, кеф ти с два шева. Поръчваш пакет "БМВ индивидуал" и ти поръчваш музиката. Това при Алфа мисля, че не може да го направиш.
За таблото е чисто субективен и личех характер - въпрос на вкус.
За управлението мисля, че ако вземеш пакета спорт с адаптивното окачване, управление и регулируем режим на ЕКУ-тата мисля, че 159-ката ще поиздъхне, да не казвам по-лоши думи.

Можеш и една стелт технология да поръчаш за баварката.

---------- Post added at 02:14 ---------- Previous post was at 02:04 ----------


Купи си X5, X6 бе:)

Всеки въздиша носталгично, по Алфа Ромео от периода на задното и си мечтае за големи мотори. Е това го предлага БМВ към днешна дата. 4x4 го има на всичките им модели a не с фенер да ги търсиш.

Не искам да остане някои с грешно впечатление за мнението ми 159 е много хубава кола и много я харесвам, но с Е60 не участва в нито една съпоставка. И за мъртвите или добро или нищо. 2,4 е мотор които не се предлага вече на Алфа Ромео така че хубав, лош няма го :)

Аз не си мечтая за големи мотори.
Сега имаме нови модели за сравнение x5 и x6.
Е60 да не би да е на три колела та да е толкова несравнима.

V_A_N_K_A_T_A
06-01-2012, 04:43
Не искам да остане някои с грешно впечатление за мнението ми 159 е много хубава кола и много я харесвам, но с Е60 не участва в нито една съпоставка. И за мъртвите или добро или нищо. 2,4 е мотор които не се предлага вече на Алфа Ромео така че хубав, лош няма го :)
159 не е в класа на Е60 и въпреки това,не е като да не участва в съпоставката.
А за 2.4 и жив, и мъртъв,няма какво лошо да кажеш ;) За разлика от 1.4 турбо ГТ :tooth:


Ето затова не се пита по форуми. Колегата да отиде и направи тест на колите които е замислил да купува и която най му пасва нея да взима. Като 159 и 5-та серия са различен клас.
Повечето си пишете ей тъй да има нещо.
159-ката не е по стабилна от Е90, двете коли са на кантар, относно всякакъв вид маневри. Като бързина 1.9жтд и 2.0д БМВ-то има сериозен превес първо е повече на коне и второ е по леко - и да при изпреварване разликата не е никак малка както си мислите, в разхода разликата е минимална.
Задното зимата било зле....айде бе аз проблеми с БМВ-то не съм имал. А пресен случай някои го познавате Guzzi който има 159 TI та тои със зимните си гуми в големия сняг не е успял да се качи до къщата си връща се взима 75-цата и се качва без грижи, и тъй като има и Х5 и като съм го питал как е зимата все казваше че не е по добре от 159-ката е да де ама джипа си се качва. И ся кво праим???
За втора ръка кола обикновенно по добра оферта от Алфа няма, но за мен да изсипеш 30 000 не е работа. Има хубави оферти за по 20 000 взимаш си 159-ка и другите 10 000 ги изпиваш:wow:
А между другото Е90 има за двигатели 18 бензинови варианта 13 дизелови, от 2005 до 2009 са продадени общо 2,147,247 а Алфа общо всички модели за това време имат около 650 000. Бе все ако бяха по добре и то като цените са им по ниски да ги купуваха повече.

Гиги,според мен излишно комерсиализираш нещата с тия цифри.Ако гледаме продадените бройки,Дачия,също няма да е по-назад от Алфа.Ясно е,че е 100 пъти по-вероятно да срещнеш БМВ-то по пътищата от колкото 59-ка.Точно в това е и част от чара и'.
Твоето БМВ беше огромен туч,не Е90 или Е60.
159-ката не е джип ( то,щото Х5 Е53 е "истински" джип.. ),ама с нови гуми,не може да катери зимата,ли?!Ела да видиш.Пък,чак да я сравняваш със 75-ца на сняг....ааман бе ;)
Иначе за първия абзац те подкрепям напълно.

159 не е кола за всеки.Трябва да си поне мъничко луд, за да си купиш такава Алфа.Докато БМВ-то и Ауди-то са автомобили,които са подходящи за мнооого голям кръг от хора.
Тестващите в статията на Аутобилд бяха написали, че чувството и усмивката,които тази кола им е давала,докато са вървяли към нея сутрин са незаменими.
Гадна е,ужасна е,италианците са идиоти....но въпреки това така ти влиза под кожата, че...накрая отиваш и си я купуваш.
Това е Алфа,ЗА БОГА. :D

nicola 59
06-01-2012, 06:55
Колега няма да коментирам другите ти постове но това сравнение което си направил говори за сериозни социални проблеми при теб, явно си човек който няма никакво чувство за комфорт в живота - успех ти желая с вижданията и няма да ти отговарям на грубите и с нищо не защитени мнения ;)

ЦИТАТ на Бобо

Колега чак сега видях че си писал ,и реших да си защитя постовете Сравнението е ясно и конкретно ,едно БМВ 530 д от 2001 година превъзхожда алфа 159 2.4 жтд която е от 2006 година по всички показатели ,кажи ти един показател кадето алфата е по добра.

После Алфа Ромео Пишат колегите няма големи и мощни мотори ,няма големи и комфортни купета,няма и джипове ,а аз питам какво тогава има и щом е средна кола защо тогава е бутате при голямите братя,и се мъчите едно куцо магаре и ефтино при това до го редите заедно с расовите коне.

Другото сравнение което е направено е ,че 156 GTA
или GTV които са 3.2 мотор с ясно пдчертан спортен характер и са уж наи бързите от марката и като цена са скъпи коли и са след 2003 година ги бие с лекота един нисан от 93 година 3.0 мотор.Знам ще кажеш че Нисана има турбо,ама на кой да се сърдим тогава ,на японците ,че пак както винаги са си свършили работата както трябва,или на жабетата , че пак както винаги са се наакали .

Ти имаш ГТВ и сигурно си наясно ,че се води спортно купе ,за което се предполага ,че, трябва и да върви бързо.Значи 2.0 16 к Гтв го бие който го хване Голф 4 ТДИ го бие Хонда сивик 1.6 Го бие.Бмв 320 98 година го бие, Рено Клио 2.0 го бие.

ГТВ 2.0 турбо го бие всяка кола която е 2.0 турбо от неговото време.

ГТВ 3.2 в6 24 може да бяга само срещу Мерцедес ML320 в неговя клас ако не иска да яде бои .

156 GTA я пердаши които я хване ,било БМВ М3 било Ауди РС4 ,пак куцото магаре при конете.

За 8С недеи изопщо да отваряш приказка Щото тва е клас спорт и играе наравно С наи грубите Нисани ,Хонди ,Тоиоти,Аудита и така на татък и там нема да яде бои ,ами ще я малтретитат грубо за да си правят пишки с нея.

Ето понеже Алфа Ромео за момента не е нито риба с рибите и нито рак с раците ,по актуална ще е тема ,за мнения 159 или Рено лагуна ИЛИ Колеги даите мнение Мито или Датчия Логан и много други сравнения

Темата на колегата знаеш ли как ми звучи ще ти кажа все едно да избираме между ГТВ като твойто и Z4 ти колега Бобо .кое би избрал ако не е тайна.

Mury
06-01-2012, 08:01
Добре за волана - стандартно е така, ама нищо не ти пречи да си вземеш Е90-ката с променливо спорно управление. Кеф ти леко, кеф ти спорно.
Да седлаките стандарт са по-удобни, но ако искаш спортни седалки, кеф ти спортни със сън шев, кеф ти с два шева. Поръчваш пакет "БМВ индивидуал" и ти поръчваш музиката. Това при Алфа мисля, че не може да го направиш.
За таблото е чисто субективен и личех характер - въпрос на вкус.
За управлението мисля, че ако вземеш пакета спорт с адаптивното окачване, управление и регулируем режим на ЕКУ-тата мисля, че 159-ката ще поиздъхне, да не казвам по-лоши думи.

Бобка на Горубляне няма "БМВ Инвидуал",тук се говори за коли втора ръка,а не за нови.Взимаш каквото има на пазара и тва е,нема адаптивни окачвания,нема твърди волани.Ти знаеш ли че съм си говорил с Иво,като си е поръчвал 159-та,е обиколил всички други марки,БМВ,Ауди,Мерцедес да гледа коли от същия клас,и знаеш ли какво ми каза,ми те брат с такива екстри като Алфата излизаха с по 30-40 хил. лв отгоре.:director::director::director::director::di rector: Е са кво праим,щот БМВ-то е велико и е със задно да дадем 40 бона отгоре,ми аз за тея пари шси зема още 2 коли...................

---------- Post added at 08:01 ---------- Previous post was at 07:58 ----------


Ето затова не се пита по форуми. Колегата да отиде и направи тест на колите които е замислил да купува и която най му пасва нея да взима. Като 159 и 5-та серия са различен клас.
Повечето си пишете ей тъй да има нещо.
159-ката не е по стабилна от Е90, двете коли са на кантар, относно всякакъв вид маневри. Като бързина 1.9жтд и 2.0д БМВ-то има сериозен превес първо е повече на коне и второ е по леко - и да при изпреварване разликата не е никак малка както си мислите, в разхода разликата е минимална.
Задното зимата било зле....айде бе аз проблеми с БМВ-то не съм имал. А пресен случай някои го познавате Guzzi който има 159 TI та тои със зимните си гуми в големия сняг не е успял да се качи до къщата си връща се взима 75-цата и се качва без грижи, и тъй като има и Х5 и като съм го питал как е зимата все казваше че не е по добре от 159-ката е да де ама джипа си се качва. И ся кво праим???
За втора ръка кола обикновенно по добра оферта от Алфа няма, но за мен да изсипеш 30 000 не е работа. Има хубави оферти за по 20 000 взимаш си 159-ка и другите 10 000 ги изпиваш:wow:
А между другото Е90 има за двигатели 18 бензинови варианта 13 дизелови, от 2005 до 2009 са продадени общо 2,147,247 а Алфа общо всички модели за това време имат около 650 000. Бе все ако бяха по добре и то като цените са им по ниски да ги купуваха повече.

Ай стига говорил и ти глупости,моля те.Много добре знаеш че на гъза колата,се влачи по корем с тея зимни гуми,които са на 6 години и няма как да се качи на Кътина,ма съм 100 % убеден.,че и нито едно БМВ няма да се качи там.........:puke::puke::puke::puke::puke::puke:
Я ми отговори,ти що си купуваш Алфи,щот искаш да си различен,ми затова се продават малко по света,разлчините хора са малко,овцете са много,те си купуват БМВ И Ауди.


П.С.Мисля че е време някой модератор да се намеси,и без това автора на темата има 2 мнения,и едва ли ще си избере кола така,пък тука стана пак,вижте ме колко съм велик,аз карам или някога съм карал БМВ-плюем на ваще Алфи.Ще замоля и други колеги,като си избирате кола за 30 000 лв.,няма никакъв смисъл да питате във форум,не са малко пари и накрая пак ти решаваш,но си накарал половин форум да се изпокара или обтегне отношенията :director::director::director::director::director:

code
06-01-2012, 09:00
Винаги е по-добре да си в голямото стадо за да може да плюеш малцинството, дето са много прости да си купят някаква по-рядко срещана кола. Колеги, като сте толкова опен бягайте във БМВ форума, аман от пропагандисти. Jivko 7777 и той кара БМВ, момчето, ама е доста по-умерен и не си мери фуя из форума. Алфистите са хора, които плуват срещу течението, а вие с нищо не се различавате от един Голфаджия ;) в което не влагам нищо обидно.

marian todorov
06-01-2012, 09:15
Браво Мъри.Добре го каза...Бях го писал това 4е алфа купуваш от страст и сърце,за да си индивидуалист.и немога да разбера имат алфа а говорят за Бмв та ,опели и други.Ами пишете си в тяхните форуми.и които незнае да нау4и 4е наи красивите и бързи поръ4кови коли са италианските....говорим за ферари,ламборжини,мазерати,зонда и др.така 4е вие с мерцедесите и бмв сте много назад.и друго единствената кола която не ти я избираш а тя теб се нари4а ферари енцо...Знаете ли какво е странно колеги,уж вси4ки сме алфисти а хвалите други марки.немозе да си си купил 159 1750 тби ти и да ми разправяш за бмв е 60.това се слъ4ва само в Булгария,ЗА такива теми в други форуми-например алфисти .гр ще те изядат направо, и вие го знаете ...виздам 4е доста са ходили на сбора в серес..но стига с тези приказки.Дано сме помогнали на колегата за избора.ПОЖЕЛАЖАМ НА ВСИ4КИ ПРИЯТЕЛИ НА АЛФА РОМЕО -ДА ВИ Е УСПЕшНА НОВАТА 2012.КАКТО В ЛИ4ЕН ТАКА И В ПРОФЕСИОНАЛЕН ПЛАН

Susscrofa
06-01-2012, 09:27
Независимо, че nikola e прав, аз пак бих избрал Алфата.
:picnic:

lazy
06-01-2012, 09:28
Повечето си пишете ей тъй да има нещо.


+1

за тези, които не са разбрали още защо БМВ е по-скъпо от Алфа - малко сухи факти : и двете ми коли са на приблизително еднакви км, БМВ-то стана на 40к, Алфата на 47к, дотук на БМВ-то само две обслужвания, на Алфата - сменен тампон отзад гаранционно, запоена букса под предната седалка заради светеща лампа на еърбега, сменена лагер помпа на съединител в Екстрийм и онзи ден пак там сменен пластмасов водач на предно ляво стъкло. Въпреки това някой ден искам да сменя 147-та отново за Алфа. Но да се твърди, че БМВ е лош автомобил или че не си струва парите, е просто поредната интерпретация на темата " Колко е кисело гроздето " ...

Susscrofa
06-01-2012, 09:31
+1

за тези, които не са разбрали още защо БМВ е по-скъпо от Алфа - малко сухи факти : и двете ми коли са на приблизително еднакви км, БМВ-то стана на 40к, Алфата на 47к, дотук на БМВ-то само две обслужвания, на Алфата - сменен тампон отзад гаранционно, запоена букса под предната седалка заради светеща лампа на еърбега, сменена лагер помпа на съединител в Екстрийм и онзи ден пак там сменен пластмасов водач на предно ляво стъкло. Въпреки това някой ден искам да сменя 147-та отново за Алфа. Но да се твърди, че БМВ е лош автомобил или че не си струва парите, е просто поредната интерпретация на темата " Колко е кисело гроздето " ...

Никой не е твърдял, че БМВ е лош автомобил. Напротив, тук се опитват да ни убедят, че е космическа технология, подготвяна за експедиция до Марс, а алфата работи с прегоряло масло от фритюрници.

Веднъж бях на една конференция в един планински курорт, западноевропейски. И когато се наложи да се качим до едно място по-нависочко и всички мерцове и баварки останаха на хотелския паркинг.:)
Разбира се тези, които не бяха форматик, съответно хд. Разбирам ги хората.:) Опасно си е.

Kuku
06-01-2012, 09:32
А защо някой трябва да "бяга", само защото е опозиция?!
По тая логика, защо Зико изобщо пита за 'БМВ' тук?

Mury
06-01-2012, 10:49
+1

за тези, които не са разбрали още защо БМВ е по-скъпо от Алфа - малко сухи факти : и двете ми коли са на приблизително еднакви км, БМВ-то стана на 40к, Алфата на 47к, дотук на БМВ-то само две обслужвания, на Алфата - сменен тампон отзад гаранционно, запоена букса под предната седалка заради светеща лампа на еърбега, сменена лагер помпа на съединител в Екстрийм и онзи ден пак там сменен пластмасов водач на предно ляво стъкло. Въпреки това някой ден искам да сменя 147-та отново за Алфа. Но да се твърди, че БМВ е лош автомобил или че не си струва парите, е просто поредната интерпретация на темата " Колко е кисело гроздето " ...

Никой не е твърдял че БМВ-то е лоша кола,сори ма неможеш да ме убедиш че,2-3 ремонта повече,струват 30-40 хилки нагоре в цената.Да не збравяме,че през 90-те години има поне 6-7 италиански коли,които са ставали кола на годината,а и състоянието на една 3-4 годишна кола зависи предимно от собственика.Аз ще дам един друг пример,който няма нищо общо с темата,но тук се заговори за ремонти.Как ви звучи Голф 5 на 7 години,но на 60 000 км. да реве вече за 2-ри ремонт на скоростната кутия,първия беше на 40К,и кат питаш майстора/човек с много авторитет в ремонтите на ВАГ груп/,ами те са си така,просто слагат скапани части.Здрава кола е,но през 2 години по 2 бона за ремонт на кутия,иначе собственика я пази адски много.:boo::boo::boo::boo:

thecleaner
06-01-2012, 10:50
159 не е в класа на Е60 и въпреки това,не е като да не участва в съпоставката.
А за 2.4 и жив, и мъртъв,няма какво лошо да кажеш ;) За разлика от 1.4 турбо ГТ :tooth:



Гиги,според мен излишно комерсиализираш нещата с тия цифри.Ако гледаме продадените бройки,Дачия,също няма да е по-назад от Алфа.Ясно е,че е 100 пъти по-вероятно да срещнеш БМВ-то по пътищата от колкото 59-ка.Точно в това е и част от чара и'.
Твоето БМВ беше огромен туч,не Е90 или Е60.
159-ката не е джип ( то,щото Х5 Е53 е "истински" джип.. ),ама с нови гуми,не може да катери зимата,ли?!Ела да видиш.Пък,чак да я сравняваш със 75-ца на сняг....ааман бе ;)
Иначе за първия абзац те подкрепям напълно.

159 не е кола за всеки.Трябва да си поне мъничко луд, за да си купиш такава Алфа.Докато БМВ-то и Ауди-то са автомобили,които са подходящи за мнооого голям кръг от хора.
Тестващите в статията на Аутобилд бяха написали, че чувството и усмивката,които тази кола им е давала,докато са вървяли към нея сутрин са незаменими.
Гадна е,ужасна е,италианците са идиоти....но въпреки това така ти влиза под кожата, че...накрая отиваш и си я купуваш.
Това е Алфа,ЗА БОГА. :D

Ванко защо не е в класа на Е60, защото нашите идиоти преди 4-5 години абдикират от средния клас автомобили след спирането на 166цата, като определено им се получават тези модели, а т.е. 166 и преди това 164. Сега историята се повтаря с 159, напускат и ниския клас. Повтарям се но след 5 години анкетата ще е Жужа или F30 (стартира след около месец само да ви осведомя) и ще има колега срявнявай я с Първа серия :) Еми аз искам да си купя кола с емблемата АР в която да си кача жената и детето и да ида на море ма не се предлага. И кво праим ще трее само с любовницата на море да ходя :sex:

А за 159 не трее си малко, а много луд да дадеш 30к. в брой, като са същите пари се предлагат доста по добри коли и то не за друго ма не се произвеждат такива Алфи :)
Колко от вас собственици на 166 след като си покарате няколко годинки още колите понеже сте големи фенове на марката ще я смените с Жужа? Виджам един такъв в анкетата, голям и едър които си е гласувал за БМВ то:)

Dodo 155
06-01-2012, 11:52
Ясно е, че спорът е около Е60 и 159, но дали има тук във форума поне 1 човек, който да е или притежава и двете марки поне 6 месеца? Няма! Затова всеки "съвет" кое е по-добро и т.н. е малко субективен.
С риск да ме оплюете, Алфа Ромео не е вадил конкурентен модел на БМВ от доста време, въпреки че не бих си заменил 147-цата за 3-ка или 1-ца.
Но определено ако трябва да давам 25-30 000 лв., ще си взема БМВ защото няма да губи х 5000 лв./год. от цената си...и преди да кажете нещо - имах БМВ, което за мое съжаление се наложи да продам, т.к. Алфа-та трябваше да я дам за смешни пари, а супа от коли не ми трябва в този момент...
Май авторът на темата се е отказал да я чете вече :smoke:

nicola 59
06-01-2012, 12:17
Ясно е, че спорът е около Е60 и 159, но дали има тук във форума поне 1 човек, който да е или притежава и двете марки поне 6 месеца? Няма! Затова всеки "съвет" кое е по-добро и т.н. е малко субективен.
С риск да ме оплюете, Алфа Ромео не е вадил конкурентен модел на БМВ от доста време, въпреки че не бих си заменил 147-цата за 3-ка или 1-ца.
Но определено ако трябва да давам 25-30 000 лв., ще си взема БМВ защото няма да губи х 5000 лв./год. от цената си...и преди да кажете нещо - имах БМВ, което за мое съжаление се наложи да продам, т.к. Алфа-та трябваше да я дам за смешни пари, а супа от коли не ми трябва в този момент...
Май авторът на темата се е отказал да я чете вече :smoke:

Ето колега отговор на твоя въпрос имам. Тази 159 която карам сега е дошла в бартер за една 530 2004 година .Човека даде алфата 2006 година и пари и си взе 530 ката и си я кара и до днес.
После я продадох на едно момче което ми даде 1000 евро капаро и каза че чака заем от една банка и до месец ще ми даде остатъка от парите .След един месец дойде момчето ,каза да не му се сърдя ,ма са му предложили едно 525д 2005 година на изгодна цена и предпочита да загуби 1000 евро отколкото да изпусне БМВ то ,и ми върна колата. Аз веднага в момента я заменям за една 5 ца дизел ако има някои шашав да ми я даде ,без значение дали е 520,525,530 само да е Е 60

Linkestis
06-01-2012, 12:26
Тооо няколко едрички момчета сме гласували за BMW :)

Доко
06-01-2012, 12:39
Аз гласувах за Опел, с БМВ няма база за сравнение. :smoke: Някой спомена марките с които може да се сравнява Алфа - Форд, Рено, Пежо, Ситроен. Японски не споменавам, в друга ос се движат. ;-)

Susscrofa
06-01-2012, 12:42
Аз гласувах за Опел, с БМВ няма база за сравнение. :smoke: Някой спомена марките с които може да се сравнява Алфа - Форд, Рено, Пежо, Ситроен. Японски не споменавам, в друга ос се движат. ;-)

Еееее, забрави Дачия.:picnic:

code
06-01-2012, 12:51
Да ви кажа честно, гледал съм сравнителни тестове на Алфа с БМВ, Хонда, ТТ, Мазда рх8 и все от сорта не съм видял в някое предаване да я сравняват с Опел или Рено :biggrin: Да не говорим, че в Топ Гиър накрая всички искаха Брерата дето беше най-бавна хаха затова ви казвам, че една кола не е само вървене и екстри, не е и колко и струва тампона на носача ..

Susscrofa
06-01-2012, 13:05
Да ви кажа честно, гледал съм сравнителни тестове на Алфа с БМВ, Хонда, ТТ, Мазда рх8 и все от сорта не съм видял в някое предаване да я сравняват с Опел или Рено :biggrin: Да не говорим, че в Топ Гиър накрая всички искаха Брерата дето беше най-бавна хаха затова ви казвам, че една кола не е само вървене и екстри, не е и колко и струва тампона на носача ..

Говориш пълни глупости.
Алфата скоро ще бъде тествана на космодрума БайконУр.
Там известният авто-журналист Олек Хваникурин, ще прави сравнителни тестове между Брера, новата ВАЗ и дачия сандеро.

:picnic:

code
06-01-2012, 13:09
Говориш пълни глупости.
Алфата скоро ще бъде тествана на космодрума БайконУр.
Там известният авто-журналист Олек Хваникурин, ще прави сравнителни тестове между Брера, новата ВАЗ и дачия сандеро.

:picnic:
Хаха натам отиват нещата, няма нужда никой да ги плюе те собствениците си ги плюят достатъчно (настоящи и бивши) Аз като по-прост сега като минат зимните неволи, ще и хвърля една боя да ми е още по-гадно. :love_umbrella: да съм още по-набутан и още по-голяма шматка от всички тука :Lkingsmiley:

koolio
06-01-2012, 14:13
Истината за съжаление е, че последните модели, които могат да се конкурират, са 159 и е90. Оттам нататък при Алфа Ромео е тишина ...

BO
06-01-2012, 14:26
Бобка на Горубляне няма "БМВ Инвидуал",тук се говори за коли втора ръка,а не за нови.Взимаш каквото има на пазара и тва е,нема адаптивни окачвания,нема твърди волани.Ти знаеш ли че съм си говорил с Иво,като си е поръчвал 159-та,е обиколил всички други марки,БМВ,Ауди,Мерцедес да гледа коли от същия клас,и знаеш ли какво ми каза,ми те брат с такива екстри като Алфата излизаха с по 30-40 хил. лв отгоре.:director::director::director::director::di rector: Е са кво праим,щот БМВ-то е велико и е със задно да дадем 40 бона отгоре,ми аз за тея пари шси зема още 2 коли...................

---------- Post added at 08:01 ---------- Previous post was at 07:58 ----------



Ай стига говорил и ти глупости,моля те.Много добре знаеш че на гъза колата,се влачи по корем с тея зимни гуми,които са на 6 години и няма как да се качи на Кътина,ма съм 100 % убеден.,че и нито едно БМВ няма да се качи там.........:puke::puke::puke::puke::puke::puke:
Я ми отговори,ти що си купуваш Алфи,щот искаш да си различен,ми затова се продават малко по света,разлчините хора са малко,овцете са много,те си купуват БМВ И Ауди.


По първия цитат.
Прав си, на Горубляне няма индивидуал. Както няма и въпросната Алфа, която е пусната по-горе с маниашкия салон. Ако намериш точно въпросната алфа на Горубляне, може и да споделиш във форума, някой може и да я вземе. За това ако имаш възможност да даваш 30к за алфа или друга кола, то не би било проблем да дадеш още 1000лв и да си отидеш на екскурзия до въпросната държава, където си си харесал колата и сам да си я докараш.

А до колегата, който си е купил нова Алфа 159 (не го познавам) защо въобще е ходил да гледа нещо различно. Аз ако съм фен с пари въобще няма да ходя и да ме интересува колко си струва енда 3-ка или една Ц класа или каквото и да е било друго.
Абсолютно контра въпрос - защо е дал толкова пари за Алфа, а не си е взел чисто нов Шевролет или Киа да речем?
За какво да даваш пък разликата за Алфата, а не си купиш един Круйзер и останалите пари да ги изпиеш отново?

По втория цитат - аз съм навит да кажеш къде трябва да пробвам да се кача с БМВ-то, пък да видим какво ще стане. Сподели къде е това място и съм там. Надявам се да е около София някъде, за да не се разкарвам само заради една си тема тука. Надявам се и ти с Алфата да дойдеш и да видим до къде ще стигнем заедно.
Може и Бобо да дойде със всичките му Алфи и да видим накрая кой кой ще дърпа нагоре:smoke:

Susscrofa
06-01-2012, 14:43
По първия цитат.
Прав си, на Горубляне няма индивидуал. Както няма и А до колегата, който си е купил нова Алфа 159 (не го Алфи и да видим накрая кой кой ще дърпа нагоре:smoke:

Аз ще дойда, но искам да си с е60, с ръчни скорости, с бензинов двигател без ХД. Като падне сняг, отиваме до с. Бързия, през Петрохан. :picnic:

BO
06-01-2012, 14:59
Аз ще дойда, но искам да си с е60, с ръчни скорости, с бензинов двигател без ХД. Като падне сняг, отиваме до с. Бързия, през Петрохан. :picnic:
Мисля, че ще ти е по-добре ако поставиш условие аз да съм с E30 M пауър и с летни гуми.
Така усмивката ще ти е възможно най-голяма.
Щастлив ли си?

п.п. Точно сега в БМВ форума има и една тема за зимата и задното окачване.
Един пич си написа, че само той (БМВ на задно) успял да се качи до въпросното място от 4 коли.
Това не означава, че е по-добро от предното предаване, но това показва, че трагедията не е толкова зле, колкото се описва.
А в тази тема се спомена преди това как Бобо щял да вземе една Ку4 и щял да вади всички БМВ-та от преспите. Мисля, че сравненията на марка не са меродавни в случая, а се сравняват технологии.

Susscrofa
06-01-2012, 15:09
Мисля, че ще ти е по-добре ако поставиш условие аз да съм с E30 M пауър и с летни гуми.
Така усмивката ще ти е възможно най-голяма.
Щастлив ли си?

п.п. Точно сега в БМВ форума има и една тема за зимата и задното окачване.
Един пич си написа, че само той (БМВ на задно) успял да се качи до въпросното място от 4 коли.
Това не означава, че е по-добро от предното предаване, но това показва, че трагедията не е толкова зле, колкото се описва.
А в тази тема се спомена преди това как Бобо щял да вземе една Ку4 и щял да вади всички БМВ-та от преспите. Мисля, че сравненията на марка не са меродавни в случая, а се сравняват технологии.

Аз не се заяждам. Карал съм три години кола със задно и знам как минавах петрохан с перфектни зимни гуми. Редовно в завоите с вратите напред.
Само това са ми условията.
Иначе ХД за мен лично е най-добрата система за 4х4, Малко се колебаех за 4матик, но баварското за мен лично е най-добро. Брат ми живее в Брюксел и кара една тройка с хд. Усещането е добро.:picnic::tank:

Mury
06-01-2012, 15:13
Аз приключвам с темата :puke::puke::puke::puke:

Susscrofa
06-01-2012, 15:20
Аз приключвам с темата :puke::puke::puke::puke:

Искаш ли лимоново сокче?:biggrin:

Доко
06-01-2012, 15:32
Ей да не ви бъзне човек...:boo:

dilian alfa gtv
06-01-2012, 15:53
Аз приключвам с темата :puke::puke::puke::puke:

Крайно време е ,тая тема е просто...................!!!:

ziko
06-01-2012, 16:57
Май авторът на темата се е отказал да я чете вече :smoke:

Не съм спрял колега, не съм срял. Целта ми не беше да накарам колегите да се заядат един с друг, а просто едни мнения или преки наблюдения върху посочените модели. В момента безотговорността ми, която се базира върху възрастта ми не искам да мине пред разума. Все пак вече немога да мисля само за себе си и , че ми се кара в момента 159 но след 2 години ще е се разкърцала и ще съм дал сума ти пари по окачване,ролки и др. Мога да ви кажа,че преди месец или два колко колометра съм навартял във Варна след една 159 2.4 ти модификация беше то по молове ли не съм влизъл след него, то на косъм минаване по свтофарите и т. н. само и само за да мога да й се нагледам.Или при всяко влизане или излизане от Варна бибиткам за поздрав и се обръщам към магазина и виждам за секунди някоя Алфа и получавам душевен оргазъм на момента. Иска ми се да имам и 159 и 530 но в момента нямам тази възможност и за това се допитвам до вас. Склонен съм да дам 10000 лв повече за една кола от колкото да дам толкова по малко за една и след 5 години да ми излезе пак на кантар със скъпата. Така,че се радвам на колегите, които искат да ми помогнат със съвети,радвам се и на тез, които спорят........... Колеги АЗ Ви обичам всичките.

code
06-01-2012, 17:03
Колега, като ти гледам подписа той и мотора ти е "алфата на моторите" :th_up:, явно си по красивите вещи, според мен ще си вземеш 159, да видим дали ще позная ;)

BO
06-01-2012, 17:10
Ами така де.
Аз мога да ти кажа със сигурност какво ще стане.
Ако избереш 159-ка, то всеки път като видиш 530хд ще се чудиш какви би било ако беше избора ти обратен.
Съответно и точно обратното е в пълна сила.
Демек каквото и да избереш винаги ще се питаш дали не си се прецакал за избора ти. Гарантирам ти.

Относно избора ти - щом си на 25 години (не че това е много показателно) то по-логичния избор е да вземеш 159-ката. На тези години ще ти пасва повече (като пак има изключение много ясно). Освен ако не искаш да се правиш на гъзе пред другите стил - вижте ме ква кола карам.
Ако беше малко по-възрастен и искаш да запазиш инвестицията максимално по-дълга, да загубиш по-малко пари от и без това скъпите коли, които си избрал, то логичния избор е да вземеш БМВ-то.
Ако искаш винаги да се чувстваш прецакан, че караш хем кола, която няма да се обръщаш след нея всеки път, хем ще загубиш и най-много от покупката й, то тогава си вземи Опела:notworthy:

Kuku
06-01-2012, 17:14
Колега, като ти гледам подписа той и мотора ти е "алфата на моторите" :th_up:Много се чупи ли? :boo:

pinko
06-01-2012, 17:15
Вярно е че 159 комби,не е идеална семейна кола,но зависи какво искаш от нея,дали да се събереш с жената и детето/1бр./ багаж доста доволно количество/някои хора тук познават мойта жена,тя без половината си гардероб не тръгва никъде/,всичките джунджурии на детето и т.н.,или освен всичко това да натовариш/като в един истински немски катър-например Пасат/ и около 1 тон буркани.



Ти просто не познаваш моя случай - не и стигаше и Гранд Чероки, а сега успява да напълни до козирката дори и Волвото (7-местно), дето отзад е като хамбар и има място за една Ланча Ипсилон в багажника...

И кутията на покрива 580 литра и тя все е пълна до пръсване.

Заеби, луда работа...

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/IMG_3608.jpg

nightroller
06-01-2012, 17:19
Ти просто не познаваш моя случай - не и стигаше и Гранд Чероки, а сега успява да напълни до козирката дори и Волвото (7-местно), дето отзад е като хамбар и има място за една Ланча Ипсилон в багажника...

И кутията на покрива 580 литра и тя все е пълна до пръсване.


Я, Пинко станал спамър.

pinko
06-01-2012, 17:22
Задното зимата било зле....айде бе аз проблеми с БМВ-то не съм имал. А пресен случай някои го познавате Guzzi който има 159 TI та тои със зимните си гуми в големия сняг не е успял да се качи до къщата си връща се взима 75-цата и се качва без грижи, и тъй като има и Х5 и като съм го питал как е зимата все казваше че не е по добре от 159-ката е да де ама джипа си се качва. И ся кво праим???



Няма проблеми викаш? Ето няколко снимки от преди буквално няколко минути - тая тройка (с чисто нови зимни гуми Дънлоп 3Д) на един съсед буксува, буксува, бутаха я, мъчиха я - и накрая я оставиха да си "отлежи" до края на зимата или докато спре снега или някой разрине снега (което у наше село не се е случвало последните 15 години). Едвам я паркираха на заден ход, щото беше като крава на лед.

А Мариана с Ланчата (всесезонни гуми Вредещайн Каутрак 2) си катери баира като коза и даже не буксува...

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/IMG_4233.jpg


http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/IMG_4231.jpg

---------- Post added at 15:22 ---------- Previous post was at 15:21 ----------


Я, Пинко станал спамър.

Боянеее, не мога да се меря с теб:notworthy:

Кайо
06-01-2012, 17:36
А Мариана с Ланчата (всесезонни гуми Вредещайн Каутрак 2) си катери баира като коза и даже не буксува...
---------- Post added at 15:22 ---------- Previous post was at 15:21 ----------



Много добри гуми,аз имах Каутрак3 на Алфата......

pinko
06-01-2012, 17:42
Много добри гуми,аз имах Каутрак3 на Алфата......

Аз на Волвото купих Куатрак 3 - перфектни са, върви по преспите като :tank:

nightroller
06-01-2012, 17:44
Боянеее, не мога да се меря с теб:notworthy:
Колега, моля, дръж се естествено не искам да се заяждам и съжалявам, че си ме разбрал така, просто от теб, като човек карал 159 Ти очаквах да пишеш за колата и да сложиш някоя от твоите снимки.

ziko
06-01-2012, 17:45
Колега, като ти гледам подписа той и мотора ти е "алфата на моторите" :th_up:, явно си по красивите вещи, според мен ще си вземеш 159, да видим дали ще позная ;)

Ето тука си прав от земята до небето. Въпреки,че знаех касетата на съединитела е най слабото им място аз я купих тогава, че да не ми тежи на съвеста по късно,а сега съм пред голяма дилема за избора си на кола :boo:

RPWWD
06-01-2012, 17:56
Ето тука си прав от земята до небето. Въпреки,че знаех касетата на съединитела е най слабото им място аз я купих тогава, че да не ми тежи на съвеста по късно,а сега съм пред голяма дилема за избора си на кола :boo:

Споко бе младеж, я си карай 56-цата, и без тва трудно ще я продадеш, пък парите от джакпота/нивата/апартамента ги инвестирай в нещо друго, щото както се пее в една песничка - "Черни баварци и бели мерцедеси има за всичките селски принцеси" ;-)

Кайо
06-01-2012, 18:06
Ето тука си прав от земята до небето. Въпреки,че знаех касетата на съединитела е най слабото им място аз я купих тогава, че да не ми тежи на съвеста по късно,а сега съм пред голяма дилема за избора си на кола :boo:

Колега не бързай с избора,харесва ми много тази тема,чета я постоянно:smoke:

п.п.иначе метай се на 159,не го мисли толкоз

pinko
06-01-2012, 18:34
Колега, моля, дръж се естествено не искам да се заяждам и съжалявам, че си ме разбрал така, просто от теб, като човек карал 159 Ти очаквах да пишеш за колата и да сложиш някоя от твоите снимки.

Ами аз за 159-ката 2.4 Q4 Ti вече съм писал, но ще повторя с две думи - наложи ми се да я разходя до Тирана и на връщане в македонските планини (между Охрид и Скопие) ме заваля зверски сняг. Евала на колицата, стоеше като залепена на пътя, изобщо не се замисляше по баирите, Торсена разпределя мощността перфектно, дори може да дрифти контролирано, но има и един проблем - ужасно е ниска, просто при малко повече сняг на пътя (а на места имаше повече от 20 см) си ляга по корем тогава не помага и най-доброто двойно задвижване.

Много е хубава, перфектно се управлява, но: ужасно е тежка (и в завоите това се усеща доста осезателно), и въпреки това се движи сякаш по релси - дори и да е хлъзгаво, дори и в острите завои, дори и със зимни гуми.

Обаче - големият мотор с автоматична трансмисия не може да се комбинира с двойно задвижване.

Само 1.9 може с двойно и аФтомат - а лично аз вече не искам да погледна друго освен аФтомат. С малки изключения - като Спайдера ми например:biggrin:

Ето и малко снимки

Пред "австрийския" хотел в Тирана

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_4957.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/IMG_4951.jpg

На брега на Охридското езеро

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_4932.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/IMG_4959.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/IMG_4960.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_4935.jpg

Разхода на гориво за цялото пътуване бе около 7,5 л/100 км - което си е перфектно, щото не съм я жалил

---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:18 ----------


а сега съм пред голяма дилема за избора си на кола :boo:

А замислял ли си се за Волво - с твоя бюджет може да се качиш на много добро S80 с двойно задвижване и автоматична трансмисия

Петцилиндровия дизел е чудесен, пъргав, икономичен, 185 коня и се чипва до около 220-230 коня, че дори и повече.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=155849824&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=30&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=153856732&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=30&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&negativeFeatures=EXPORT&lang=de&pageNumber=1

alfageorgi
06-01-2012, 18:35
Аз мисля , че Пинко ги закла господата с БМВ-та с тия няколко коментари и снимки.
Бих добавил само , че освен 159-ка съм имал макар и преди 15 години и БМВ-тройка -Е-30.Много хубава кола беше /за времето си/, ама зимата си беше мъка .В багажника стоеше една торба цимент за баласт и въпреки това никакви гуми не спасяваха положението.

Кайо
06-01-2012, 19:11
Ами аз за 159-ката 2.4 Q4 Ti







На брега на Охридското езеро

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_4932.jpg


:offtopic:въпрос.Тия джанти Зендер ЛеМанс ли са?

code
06-01-2012, 19:13
А замислял ли си се за Волво
E ако се колебаеш между Алфа и БМВ мога да го разбера, ама да включиш и Волво !? Все едно докато се чудиш в аптеката между виагра и левитра да си купиш гинко билоба ..

Доко
06-01-2012, 19:15
Аз мисля , че Пинко ги закла господата с БМВ-та с тия няколко коментари и снимки.
.

Аз мисля, че е достатъчно дипломатичен да не дава коментар за БМВ 530хд. :biggrin:

Kuku
06-01-2012, 19:29
E ако се колебаеш между Алфа и БМВ мога да го разбера, ама да включиш и Волво !?Просто е тактичен :)

alfageorgi
06-01-2012, 19:30
Да той и за него и за 7-та писа като я пробва когато излезе и то точно за поведението на сняг.

pinko
06-01-2012, 19:44
Аз мисля, че е достатъчно дипломатичен да не дава коментар за БМВ 530хд. :biggrin:

Изобщо не става дума за дипломатичност - в момента xDrive категорично е най-добрата система за двойно задвижване, която съм карал - а аз съм карал практически всичко. Просто факт.

На 20 февруари 2009 година (ако си спомняте тоя сняг, който блокира цялата държава - даже влаковете не се движеха) ни затрупаха над 60 сантиметра във Велико Търново - бяхме няколко журналисти с различни БМВ-та.

Та Х6 излезе от преспите като танк - без дори да се разрива. И после до София си вървеше по неразринатите пътища с 80-90 км/ч и въобще не "залитна". 5-цата също се справяше добре, но лягаше по корем - нисичка е все пак.

Ето малко снимчици

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Snow%20xDrive/IMG_9979.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Snow%20xDrive/IMG_9980.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Snow%20xDrive/IMG_9981.jpg


http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Snow%20xDrive/IMG_9983.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Snow%20xDrive/IMG_9984.jpg


Ето оттук излезе Х6-цата, без изобщо да се разрива - като булдозер вървеше

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Snow%20xDrive/IMG_9986.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Snow%20xDrive/IMG_9987.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Snow%20xDrive/IMG_9988.jpg

А Минитата си искаха яко бутане

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Snow%20xDrive/IMG_9982.jpg

---------- Post added at 17:44 ---------- Previous post was at 17:40 ----------


E ако се колебаеш между Алфа и БМВ мога да го разбера, ама да включиш и Волво !?

Че кво му е на Волвото? Да не забравяме какво пита колегата и какви изисквания поставя:


До година съм решил вече да създам семейство и насочил съм си вниманието към горе посочените модели.
Като почитател на марката съм се спрял на Алфа Ромео 159 2,4 TI Q4 от 2008г. Бих искал да прочета мнения само и конкретно към тази версия на алфата.Като за начало ме тревожи качеството на интериора(сегашната е 156 уж фейслифт,а скърца като 20 годишна кола). Искам също да разбера коя от тези модели е най много комфортна,защото често пътувам между Русе,Варна и София.

Перфектен семеен автомобил - и невероятно безопасен освен това. За комфорт няма какво да говорим - S80 е много по-комфортна за дълъг път от всяка Алфа или БМВ. И изобщо не скърца, вервайте ми. И е изработено неприлично качествено. А и все пак човека не търси бегачка, а смята да вози жИнита и детето, не да се състезава, нали? Да не искаш да кажеш, че аз съм вече на Виагра?:sex:

code
06-01-2012, 20:24
.......
Хах базикам се, уважението ми към твоята особа не подлежи на съмнение :cheers: Ако трябва ще те дразня по-малко, че да пишеш по-често тука. Нещо се губиш напоследък :director:

pinko
06-01-2012, 20:37
:offtopic:въпрос.Тия джанти Зендер ЛеМанс ли са?

Нямам представа, когато взех колата от Милано Моторс и попитах кви са тия идиотски грозни джанти като на пернишки Голф ми обясниха, че само тоя модел 17-ки ставал на Ti заради големите спирачни апарати. И затова сложили на тях зимните гуми - щото нямали оригинални. Представяш ли си? Официалния вносител да няма оригинални джанти за тестовия си автомобил? И да турят тия "еленови рога" на 159? Абе...

Доко
06-01-2012, 20:42
Изобщо не става дума за дипломатичност - в момента xDrive категорично е най-добрата система за двойно задвижване, която съм карал - а аз съм карал практически всичко. Просто факт.


Очаквам някой да обясни, че не е така. :biggrin::smoke:

Susscrofa
06-01-2012, 21:04
Очаквам някой да обясни, че не е така. :biggrin::smoke:

Аз го казах много преди Пинко, ама никой не ме приема сериозно.:biggrin::biggrin::biggrin:

Доко
06-01-2012, 21:12
Аз го казах много преди Пинко, ама никой не ме приема сериозно.:biggrin::biggrin::biggrin:

То въобще някой тука приема ли някого сериозно? ;-)

Susscrofa
06-01-2012, 21:21
То въобще някой тука приема ли някого сериозно? ;-)

Не, но поне разбрах, че авторът на темата ни обича всичките, което пак е нещо. Е, не е като уважението, но щом има обич, уважението е лесно постижимо след две големи водки например.:biggrin:

gigi
06-01-2012, 21:23
Демек след 16 страници глупости се оказва че 530хд е много по добър избор от 159 ???И само да вметнем че на 2.4JTD потдръжката е поне двойна от на 530-ката.
И Пинко е много прав S80 е супер автомобил, пък и няма да го мислиш като БМВ-то на което всичко крадат.
И стигаме пак до там че ако човек е фанатик на тема Алфа си взима поредната и си остава с кюфтетата на очите.

Susscrofa
06-01-2012, 21:26
Демек след 16 страници глупости се оказва че 530хд е много по добър избор от 159 ???И само да вметнем че на 2.4JTD потдръжката е поне двойна от на 530-ката.
И Пинко е много прав S80 е супер автомобил, пък и няма да го мислиш като БМВ-то на което всичко крадат.
И стигаме пак до там че ако човек е фанатик на тема Алфа си взима поредната и си остава с кюфтетата на очите.

Нали се разбрахме, че "по-добра" е субективно понятие.:picnic:

code
06-01-2012, 21:26
И стигаме пак до там че ако човек е фанатик на тема Алфа си взима поредната и си остава с кюфтетата на очите.

Много ясно, след време (де да знам точно колко) аз може да пусна подобна тема, само че ще е 159 vs 166FL т.е. ще избирам с кюфтетата :tooth:

fnt
06-01-2012, 21:37
Демек след 16 страници глупости се оказва че 530хд е много по добър избор от 159 ???..........................................И стигаме пак до там че ако човек е фанатик на тема Алфа си взима поредната и си остава с кюфтетата на очите.

Гледам , че си почнал да ги поразбираш нещата, та доста хора те чакаме да си вземеш и ти една 159-ка за да те :boo:
пс Всеки, който е карал Алфа колкото и да плюе, пак си взима Алфа!!!

nightroller
06-01-2012, 21:50
бреее, че готина дискусия, вече съм убеден че за жена ми ще взема 159 Ti Sportwagon, когато-тогава.

Така преди реших и за 166, мислих, търсих, проучвах, гледах, сравнявах и т.н. и накрая хоп -купих я и до ден днешен не съм съжалил нито веднъж.

Ма аз съм си аз, де, дори и да изглежда че имам цяла мешана скара в очите - кво да правиш.

tur4in
06-01-2012, 22:05
535d Седан220 (300) kW (к.с.)2993 см³162 г/км110.450,- лв

fnt
06-01-2012, 22:10
535d Седан220 (300) kW (к.с.)2993 см³162 г/км110.450,- лв

Може би трябва да:notworthy::notworthy::notworthy: , но не разбрах какво искаш да кажеш с това

RPWWD
06-01-2012, 22:16
Може би трябва да:notworthy::notworthy::notworthy: , но не разбрах какво искаш да кажеш с това

Подсказва с колко пари ще си назад само след 3 години от покупката му ;-)