PDA

View Full Version : Бавно загрява и държи 70 градуса



Alfa 156
02-12-2004, 21:53
Някой може ли да ми помогне със съвет, това не ми се струва нормално, дали е от термостата???Като запаля минава поне 15мин докато стрелката на термометъра се отлепи и стигне до 70, никога не съм я виждал да стига 90???и парното задухва топло след същото време???помогнете...

02-12-2004, 23:33
На мен ми прилича на термостат. Лесно може да провериш. Сутрин след като колата е истинала по-дълго време пипни горния маркуч към радиатора. Ако се стопли много скоро след запалването значи термостата ти не се затваря на студено.

Alfa 156
02-12-2004, 23:43
На мен ми прилича на термостат. Лесно може да провериш. Сутрин след като колата е истинала по-дълго време пипни горния маркуч към радиатора. Ако се стопли много скоро след запалването значи термостата ти не се затваря на студено.

Чакай, чакай... значи ако горния маркуч се затопли бързо след като запаля, значи термостата не бачка добре, правилно ли те разбирам? Тоест той не трябва да се затопля, така ли? Извинявай, че повтарям като папагал, ама за пръв път се сблъсквам с такъв проблем. мерси за помощта! :idea:

02-12-2004, 23:59
Правилно си ме разбрал. Не знам как е точно при Alfa(не знам температурите), но термостата почва да се отваря при доста висока температура на водата. Затова докато колата се подгрява горния маркуч трябва да е студен, т.е. термостата още да е затворен.

KGB
03-12-2004, 00:55
За твоята кола това е нормално...не се притеснявай нищо и няма.

Колега QV има същата като твоята...питай го и ще ти спомене какви градуси държи.

Kostadin
03-12-2004, 08:50
тук също можеш да прочетеш това онова:

http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1142

но в краина сметка не се притеснявай, колата ти е наред алфите дават разлики в темп. през зимата и лятото.... термостата ти е ок, а най-точно се определя дали термостата е свършил или не по парното, ако духа топло по време на движение дори и 60градуса да показва значи термостата е ок, ако термостата е повреден парното ще ти духа студено :wink:

DiStefano
03-12-2004, 09:52
Абре да не си с летен термостат ?! :roll:

WhitePower
03-12-2004, 12:59
eee kakuv e toja leten termostat ????????

i mojata e na 70 gradusa
i termostata mi e chisto nov Behr i si e na 70 gradusa otvarja
16V dvigatelite bachkat na malko po niska temperatura

============================
Почвай да упражняваш кирилицата!
Вече има КРЕДОР !

Alfa 156
03-12-2004, 13:56
Мерсаж на всички, успокоихте ме донякъде, пък кво да се прави... ще мръзна първите 15тина минути. Лошото е че точно за толкова стигам до университета :( :( :(

KGB
03-12-2004, 20:05
Дизела загравя много бавно в сравнение с бензиновите събратя.

Не знам дали си говорил с колегата QuadroFoglio, той най добре ще ти обясни за темперетурите на 2.4жтд...през неговите ръце минаха няколко такива коли с този двигател като три или четири от тях бяха точно 156жтд :wink:

Quadrifoglio
03-12-2004, 20:24
Това е нормалната температура на 156 2.4 70 градуса. lancia K също, но 166 си държи 90 не знам защо така са го измислили но така е по добре защото и трябва по-малко време до достигане на нормалната работна темепература. Представяш ли си още колко трябваше да чакаш ако трябваше да стига до 90 :lol: това беше майтап! По принцип и трябват 10тина минути за да заграе (ако я вкарваш в по високи обороти и по бързо става но не полезно аз лично повече от 2500 не правя преди да е стигнала 70 градуса) Обаче ако я изкараш на някой широк булевард като цариградско шосе и подържаш 80-100км много бързо вдига температура за 2-3мин