PDA

View Full Version : Цените на горивата и защо дизелът е по скъп от А98 ?



The_Game
13-01-2012, 19:51
Гледам онзи ден дизела обикновенния 2.64лв за литър. Ок вдигат цените все едно и без това всеки ден ги вдигат свикнали сме, обаче загледах и другите горива.
А98 е по-евтин :noooo::noooo::noooo::noooo::noooo::noooo:


Поразрових и от началото на годината трябвало в дизеловото гориво да има по-голямо съдържание на био дизел(който е по-евтин по принцип) и не би трябвало това да повишава цената.

Някой ще ми обясни ли какво става?

Или е време за първия протест за 2012 ?

Liminat
13-01-2012, 20:01
...Или е време за първия протест за 2012 ?
Има само един протест, който решава нещата с цените-захвърляме ключовете на колите до Трифон Зарезан.

JoRiX
13-01-2012, 20:08
Има само един протест, който решава нещата с цените-захвърляме ключовете на колите до Трифон Зарезан.

Метрото не може да побере,толкова много алфисти :Д :beer::lol_sign:

The_Game
13-01-2012, 22:22
Има само един протест, който решава нещата с цените-захвърляме ключовете на колите до Трифон Зарезан.


Няма как да стане единствено всеки да си налее резервуара до горе и от определена дата примерно 1-ви фервуари всеки да зареди максимално късно.

"Демек" да има 4-5 в които няма никой по бензиностанциите.

Ама и това не е ефективно. Може да блокираме пак градовете веднъж седмично

Liminat
13-01-2012, 22:57
...Ама и това не е ефективно. Може да блокираме пак градовете веднъж седмично
Ще пречим и на други нещастници. Никво зареждане, като си бръкнат в джоба след седмица и там няма никой, мн бързо ще се очовечат.

Lqnkata
13-01-2012, 23:01
На мен също ми е била интересна разликата м/у цена та на дизела и бензина (95Н). До колкото съм запознат бензина е по-скъп за производство от дизела, от където и трябва да е с по-високата цена. Защо е обратното :)? А относно протестите за цените на горивата, на мен ми са високи и много други цени (храна, ток, данъци и т.н.) така, че май заплащането на месец ми е малко ;)

Liminat
13-01-2012, 23:08
На мен също ми е била интересна разликата м/у цена та на дизела и бензина (95Н). До колкото съм запознат бензина е по-скъп за производство от дизела, от където и трябва да е с по-високата цена. Защо е обратното :)?

Предполагам, че всичко е до търсене. По мое мнение масата бензинови коли са на газ, а дизела се харчи яко и зимата, градски транспорт, отопление и т.н. Вдигнат ли оше малко цената на бензина и най-върлите врагове на газта ще ги препсуват.

Кайо
14-01-2012, 12:04
Поскъпнал дизела.....еле па ако ви арчеха и колите колко бензинки щеше да е пълна драмата :):):)

Susscrofa
14-01-2012, 19:28
По-голямо търсене, по-висока цена.:picnic:

The_Game
14-01-2012, 21:33
Думата "акциз" говори ли ви нещо..? ;)
Hint: Ако има трети вид масово гориво дето е без пари за да се произведе но замърсява околната среда най-много и е най-вредно, то ще струва най-скъпо, ако ще никой да не го търси... ;)


Добре дизела замърсява повече и затова да е по-скъп.
Хубаво да предположим, че всико е на база замърсяване. Е тогава защо това не се отразява в данъците ама неееее
колкото по нова кола има по-скъп данък щото по-малко цапа. Явно не е там причината ако беше за екология притежателите на коли с мотори покриващи евро 4/5 трябваше да бъдат стимулирани по някакъв начин а не санкционирани както е в момента. Явно и ценообразуването на горивата не е на този принцип.

Бълна боза е всичко.

Linkestis
15-01-2012, 22:28
:drive::wallbash:
86708

Susscrofa
16-01-2012, 09:22
Думата "акциз" говори ли ви нещо..? ;)
Hint: Ако има трети вид масово гориво дето е без пари за да се произведе но замърсява околната среда най-много и е най-вредно, то ще струва най-скъпо, ако ще никой да не го търси... ;)
А между другото търсенето на дизелово гориво мисля, че не се определя толкова от колите които караме - един "ТИР" на едно зареждане прави оборот горе-долу колкото едно JTD за половин година на бензиностанцията... ;)

За кое гориво акцизът в БГ е по-висок?
От акцизът не зависи всичко.:picnic:

AR147
16-01-2012, 16:52
:drive::wallbash:
86708
Тази графика би трябвало да е със средна заплата а не с минимална.Минималната не такъв фактор.....

The_Game
16-01-2012, 18:46
Бъркаш данък и акциз. Акциза е свързан с потреблението на нещо, което уврежда околните (в случая замърсява). Данъка се налага едностранно и зависи от принципа, който налагащите го (в случая общините и държавата) са избрали. Данъка за колите не зависи от това, колко замърсява колата, както е в повечето западни държави, а е подобен на данъка върху дохода - колкото повече пари печелиш, толкова по-голям данък можеш да си позволиш и трябва да плащаш. В случая кой изкарва повече пари - тоя дето кара "пунто" за 1000 лева или този, който кара ново "Гранде Пунто" за 30 хиляди лева..? ;)
Има логика в образуването и на данъка и на акциза, просто не е тази, която търсиш като притежател на кола с голям данък... Питай тия с коли на 15+ години дето плащат по 15 лева данък дали е ОК така и прецени колко са тия с данък 500 лева и колко са тия с 15, за да решиш дали е лесно да се смени системата... :idea:


Разбирам те и схващам логиката. И си плащам данъка който не ми е проблем (все пак съм под 100 К.С.) но просто е тъпа логиката.


Относно акциза, разрових се и акциза в/у пропан-бутана (газа за леки автомобили) е доста по-нисък от колкото на навтата и бензина. Което е добре няма замърсяване като се кара на пропан-бутан :thumbup: (ама не за дълго де http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1075525 )

Да обаче пък бензина има по-висок акциз от дизелът. (Нали дизела беше по-мръсния и той трябваше да е с по-висок акциз но държавата го е намалила обаче в крайна сметка цената на литър без акциз е доста по висока при дизела от колкото на А95/А98 ) :native:





Дразня се на факта не, че като ми бръкнат в джоба за гориво на 2.60лв или 2.40 като колата ми гори 5/100км се пада един лев отгоре или по-малко на 100км не се усещат. Кофти става като се замислиш. С данъка е същото дали ще ми е 15лева или 3-5 по 15лв няма да ме накара да се откажа от удобството на личен автомобил.

Тъпо е и че неможе да покараш и 2 минути без да си концентритан на 100% в избягването на дупки, неравности, шахти, изкопи и всякакви други трапове ама се отплеснах от темата.

old alfist
17-01-2012, 20:24
Ако се вдигне цената на висококачественото, или по-точно казано високооктановото бензиново гориво, то ще стане почти непродаваемо.
В цената на дизела имаше резерв, който може да измъкне печалба и това правят в момента.
Като се има впредвид, че дизела е най-масовото гориво и всичко се натъкмява.
Акциза и ДДС-то мултиплицират в крайната цена всеки стремеж за увеличение с дори част от стотинката.

Susscrofa
17-01-2012, 23:55
Акциз се налага, за да се намали потреблението на даден продукт.
При дизела то е по-голямо в сравнение с бензина, логично е дизелът да има по-висок акциз.
/при цигарите акцизът е еднакъв независимо дали са тежки или леки/
Изправен и нов дизелов автомобил замърсява дори по-малко от бензинов такъв, но при втората ръка коли замърсяването при дизела е в пъти по-голямо, заради саждите.

The_Game
18-01-2012, 18:01
Ами те нещата всъщност не са чак толкова прости.
Дали ей това би могло да бъде причина:

Ако е по-нисък акциза за нафтата това се отразява позитивно на всички стоки. които достигат до нас в едни камиончета дето горят нафта (тоест в случая има логика в това да се бяга от логиката на акциза)...
От друга страна производителя пък (от когото зависи базовата цена на горивото) не е длъжен да се съобразява с никого и си следва пазарните принципи (там ония неща с търсенето и цената)... ;)




Oтговор на твойте разсъждения е МОНОПОЛ




Акциз се налага, за да се намали потреблението на даден продукт.
При дизела то е по-голямо в сравнение с бензина, логично е дизелът да има по-висок акциз.
/при цигарите акцизът е еднакъв независимо дали са тежки или леки/
Изправен и нов дизелов автомобил замърсява дори по-малко от бензинов такъв, но при втората ръка коли замърсяването при дизела е в пъти по-голямо, заради саждите.


Да ама акциза е по-нисък но лукоил е надул цената на дизела.


Ама нали Лукоил беше предизборен спонсор на сегашните управници и няма как да е.

Susscrofa
18-01-2012, 19:51
Oтговор на твойте разсъждения е МОНОПОЛ






Да ама акциза е по-нисък но лукоил е надул цената на дизела.


Ама нали Лукоил беше предизборен спонсор на сегашните управници и няма как да е.

Дизелът е по-търсен, цената ще е по-висока.

nikolaaaay
21-01-2012, 00:02
Дизелът е по-търсен, цената ще е по-висока.
Цената на дизела е по-висока, защото при преработката на нефта се получава определено количество дизел и определено количество бензин. Дизелът се търси и се продава. Бензинът се търси по-малко през последните години, защото делът на дизеловите и газовите коли се е вдигнал. Все пак трябва и бензинът да се продава и затова е по-евтин. Един вид бенза вече е вторичен продукт при производството на дизел.
Има и технологии да се изкарва 100% дизел, но били нерентабилни и никой не ги ползва.

Susscrofa
21-01-2012, 11:28
Цената на дизела е по-висока, защото при преработката на нефта се получава определено количество дизел и определено количество бензин. Дизелът се търси и се продава. Бензинът се търси по-малко през последните години, защото делът на дизеловите и газовите коли се е вдигнал. Все пак трябва и бензинът да се продава и затова е по-евтин. Един вид бенза вече е вторичен продукт при производството на дизел.
Има и технологии да се изкарва 100% дизел, но били нерентабилни и никой не ги ползва.

При рафинирането има различни нива.
Първо се отделят най-летливите, това е пропан-бутанът, после отиваме към бензина, нафтата, мазутът.
Това разбира се е доста елементарно обяснение на схемата на производство.
Дизелът се търси и се продава. Бензинът се търси по-малко през последните години, защото делът на дизеловите и газовите коли се е вдигнал. Все пак трябва и бензинът да се продава и затова е по-евтин.
С това съм напълно съгласен.

nikolaaaay
21-01-2012, 14:23
Мисълта ми е, че цените не се определят пряко по икономическия принцип "търсене-предлагане", а го налага самата специфика на производството. Не може единица суровина да се преработи така, че да излиза само дизел. Голяма част от крайния продукт е бенз, който като се търси все по-малко няма как да не му пада цената.
То и затова може би измислиха турбо-бензините, защото както беше тръгнало с тия комън-рейли, трябваше да се топлим не на мазут, а на бензин. ТБИ най-вероятно ще обезсмислят дизелите и ще възстановят дела на бензинките, както беше преди комън-рейл.

Susscrofa
21-01-2012, 14:26
Мисълта ми е, че цените не се определят пряко по икономическия принцип "търсене-предлагане", а го налага самата специфика на производството. Не може единица суровина да се преработи така, че да излиза само дизел. Голяма част от крайния продукт е бенз, който като се търси все по-малко няма как да не му пада цената.
То и затова може би измислиха турбо-бензините, защото както беше тръгнало с тия комън-рейли, трябваше да се топлим не на мазут, а на бензин.

Разбира се, че не е само този принцип.
Но аз лично не вярвам, че някой надува нарочно цени.

nikolaaaay
21-01-2012, 14:30
Разбира се, че не е само този принцип.
Но аз лично не вярвам, че някой надува нарочно цени.
Не ги надуват, просто бензина няма какво да го правят и го пускат на промоция един вид.

Susscrofa
21-01-2012, 14:31
Не ги надуват, просто бензина няма какво да го правят и го пускат на промоция един вид.

Внимавай, че с този коментар ще си го отнесеш.:tooth:

ФЕРАРИСТ
21-01-2012, 16:53
Акциз се налага, за да се намали потреблението на даден продукт.
Това са те научили да вярваш че е, акциза си е просто един вид данък, тва че му викат акциз и че служел за незнамси кво е просто проформа.......парите отново отиват в държавата както и тия от данъците да речем......както и различните такси, таксички, ДДСта, и разни други неща......"някой му викат така, други иначе......."......
Само че народа не си дава сметка че ако трябва да плати 1000 лв данък на тая скапана държава за една година, който уж да отидат за благоденствието както на нея, така и на народа, всъщност плаща всекидневно всякакви видове данъчета под една или друга форма, като тотала сигурно е главозамайващ........

Susscrofa
21-01-2012, 16:56
Това са те научили да вярваш че е, акциза си е просто един вид данък, тва че всякакви видове данъчета под една или друга форма, като тотала сигурно е главозамайващ........

В САЩ има ли акциз върху горивата?

ФЕРАРИСТ
21-01-2012, 22:09
Мислиш ли че САЩ е нещо за което да ми дреме......пък и при положение че те нямат закон който да задължи физическите лица да плащат данък общ доход, а цялата нация си цака яко данъци е достойно за да им се присъди приза "Рекетьорска държава номер 1" в света......
За капак на всичко са и най - големия консуматор на петрол, който е безбожно евтин, ако акциза служел за ограничаване на консумацията, там трябва да е 45472453 по висок от нашия - на всичко това и за САЩ ли да ми дреме.....

old alfist
21-01-2012, 22:59
Заради този скапан дизел ми вдигнаха Рейсинга до нива, които не съм виждал.

The_Game
27-01-2012, 13:40
И ето къде утиват парите от данъците
http://vbox7.com/play:30cbd630



Като това е във всяка сфера абсолютно. Просто нямам думи .


Вижте и другите репортажи, безнаказаност корупция кражби и продажби- България :)

Bottata
09-02-2012, 19:21
Малко факти:

В тюменския нефт, който се преработва в Нефтохима в Бургас, почти няма леки въглеводороди, няма бензин – започва да кипи от 300 градуса нагоре. Тоест има дизелово гориво, но бензин няма. (2-3% е)

Акциз:
Бензин= 685
Дизел=630.

Как здраво ни клати Нефтохима и държавата.

alex052
09-02-2012, 19:30
Малко факти:

В тюменския нефт, който се преработва в Нефтохима в Бургас, почти няма леки въглеводороди, няма бензин – започва да кипи от 300 градуса нагоре. Тоест има дизелово гориво, но бензин няма. (2-3% е)

Акциз:
Бензин= 685
Дизел=630.

Как здраво ни клати Нефтохима и държавата.

Е тя държавата обикновенно ни клати.Лошото е че Сделката с държавата има следните параметри:
-клатят ни с данъци,акцизи такси и осигуровки.Ние си плащаме а държавата ни управлява мъдро и ни води към просперитет с умерен растеж.Ние изпълняваме нашата част/то не че имаме кой знае колко опции/ а държавата............е то се вижда.

fred
09-02-2012, 21:40
E, сега остава да се научим и държавата да си изпълнява своята част, това е пътят.

raiders
10-02-2012, 11:27
И ето къде утиват парите от данъците
http://vbox7.com/play:30cbd630

Като това е във всяка сфера абсолютно. Просто нямам думи .

Вижте и другите репортажи, безнаказаност корупция кражби и продажби- България :)

Малеее ако това е вярно не знам какво да кажа и направя... и най-вероятно няма никакво развитие и до сега. Аз се чувствам гадно, за Вас не знам.

RPWWD
10-02-2012, 14:09
Малеее ако това е вярно не знам какво да кажа и направя... и най-вероятно няма никакво развитие и до сега. Аз се чувствам гадно, за Вас не знам.

Така като ги гледаш как се въртят като шугави и се чудят какво да отговорят, мислиш ли че не е вярно ;-) Те затова държавните служители си кротуват на 450 лева заплата щото има много за гепене... Я се поинтересувай колко е заплатата на ревизорите в НАП и се позагледай как живеят ;-)

sasho_n2
20-02-2012, 14:00
Хайде,да са ни честити новите цени на горивата :
Пропан - бутан - 1.40 лв./л.
Безоловен А 95 - 2.57 лв./л.
Дизел - 2.72 лв./л.
:machinegunner::guillotine:

mordohy
20-02-2012, 22:56
Ами то целия пиар около потопа трябва да се плаща!:flirt:

Dagi
20-02-2012, 22:58
За жалост до лятото ще мине 3лв

nickyto
20-02-2012, 23:00
Ами то целия пиар около потопа трябва да се плаща!:flirt:


И монопола на Лукоил трябва си платим...

Linkestis
20-02-2012, 23:05
Ееееее дебре сопре те се бре....оди о кошарата бе де.а макя ви де.а


...овча работа с две думи :(

sasho_n2
22-02-2012, 10:38
От днес цената на пропан - бутана е 1.44 лв./л. Съгласно информацията от този официален сайт http://energy.eu/ , могат да се извлекат следните изводи:
1. Пропан бутана в БГ е по-към от държави като: Белгия, Чехия, Литва, Латвия, Люксембург, Полша, Словакия, Испания
2. Дизела в БГ е по-скъп от страни като : Кипър, Литва, Люксембург,Малта, Полша, Румъния, Словения, Испания,

Нормално ли е това за страната с най-ниска покупателна способност на населението ???
До кога ще мълчим и ще търпим това безобразие???
Лукойл щели да излезнат с официално становище ( оправдание ) в четвъртък за високите цени...вместо да се чудят какви лъжи да представят пред населението, да се опитат да облекчат макар и малко живота на обикновения данъкоплатец!!!:paddle:

Mind_Control
22-02-2012, 12:49
От днес цената на пропан - бутана е 1.44 лв./л. Съгласно информацията от този официален сайт http://energy.eu/ , могат да се извлекат следните изводи:
1. Пропан бутана в БГ е по-към от държави като: Белгия, Чехия, Литва, Латвия, Люксембург, Полша, Словакия, Испания
2. Дизела в БГ е по-скъп от страни като : Кипър, Литва, Люксембург,Малта, Полша, Румъния, Словения, Испания,

Нормално ли е това за страната с най-ниска покупателна способност на населението ???
До кога ще мълчим и ще търпим това безобразие???
Лукойл щели да излезнат с официално становище ( оправдание ) в четвъртък за високите цени...вместо да се чудят какви лъжи да представят пред населението, да се опитат да облекчат макар и малко живота на обикновения данъкоплатец!!!:paddle:

До колкото помня Лукойл не е благотворително дружесто :) Щом си купувате горивата на тия цени, те нямат основание да ги намалят. Пък и нали искахме ЕС и отворени пазари.. Няма как тука бензина да е много по евтин.

rusiq86
22-02-2012, 18:11
Няма как да е по-евтино горивото!! А заплатите все същите. Това си е подигравка. Ебаси и ЕС.
В Мексико цените на горивото са 1.2лв за литър бензин (цена от вчера)
В САЩ е 1лв за литър бензин!!
Ние кво, да не сме свръх богати. Време е за протести хора. Време е да се спре да се зарежда гориво и да се ходи с автобус в знак на протест.
Мн се радвам че ме няма в милата ни татковина и че няма да се върна скоро!

Безобразие и гавра с населението!

old alfist
22-02-2012, 18:34
Затова си карам все още с един бензин от преди Нова Година и ще имам за още 1 месец.

DanewRomeo
22-02-2012, 21:09
Затова си карам все още с един бензин от преди Нова Година и ще имам за още 1 месец.

Clap-clap! Dude, you are friggin' awesome! YEAH, RIGHT!!

Mind_Control
23-02-2012, 13:10
Няма как да е по-евтино горивото!! А заплатите все същите. Това си е подигравка. Ебаси и ЕС.
В Мексико цените на горивото са 1.2лв за литър бензин (цена от вчера)
В САЩ е 1лв за литър бензин!!
Ние кво, да не сме свръх богати. Време е за протести хора. Време е да се спре да се зарежда гориво и да се ходи с автобус в знак на протест.
Мн се радвам че ме няма в милата ни татковина и че няма да се върна скоро!

Безобразие и гавра с населението!

Еми ето, ти си си намерил решение на проблема. Защо нас ни подтикваш към бунтове!? Ние се кефиме да плащаме по 2.6 за литър, за да може вие в америка да си карате 6 литровите V8-ци, някакъв проблем ли имаш с това :) По скоро вие протестирайте, чий го дърви САЩ в близкия изток.

kolev
23-02-2012, 13:34
Ние кво, да не сме свръх богати. Време е за протести хора. Време е да се спре да се зарежда гориво и да се ходи с автобус в знак на протест.

да бе да, недей че ще си изпочупят краката. тука поговорката гласи "гъзар бъди, от глад умри". и 5лв да е литъра, паркинга пред мола пак ще е фраш :D

old alfist
23-02-2012, 20:54
Моето гориво вече е 2,99лв, но все още не е прехвърлило психологическата граница от 3,00лв.

sasho_n2
24-02-2012, 08:28
Колеги, тук не става въпрос за това дали Лукойл е благотворителна организация или не - въпроса е много комплексен, тъй като проблем не се състои само в това дали ще си карам колата или не - въпроса е каква е релната инфлация, на колко много места влияят цените на горивата : http://dnes.dir.bg/news/petrol-skokat-tzenite-10607752?nt=4

Orm
24-02-2012, 09:30
Ами че май едно 55-60 процента са акцизите и подобните глупости бе хора ... лукойл какво са ни виновни ??? Трябва да махат акцизите или да направят миним. заплата 800 евро и няма да има проблеми от наша страна......... Това с горивото е само една от далаверите които придобихме с влизането в ЕС !!!!

Но няма проблем сега трябва да помислим за много по важни неща , като напр. как да помогнем на горките гърци с техните мизерни заплати дето ги намалиха на 600 евро мин. как живеят тези хора .... направо жал ме е за тях....

546
25-02-2012, 22:09
Ами че май едно 55-60 процента са акцизите и подобните глупости бе хора ... лукойл какво са ни виновни ??? Трябва да махат акцизите или да направят миним. заплата 800 евро и няма да има проблеми от наша страна......... Това с горивото е само една от далаверите които придобихме с влизането в ЕС !!!!

Но няма проблем сега трябва да помислим за много по важни неща , като напр. как да помогнем на горките гърци с техните мизерни заплати дето ги намалиха на 600 евро мин. как живеят тези хора .... направо жал ме е за тях....
Винаги съм твърдял,че сбъркахме като се набутахме в ЕС,трябваше да си станем редовен член на ОАЕ.

Orm
26-02-2012, 09:16
Винаги съм твърдял,че сбъркахме като се набутахме в ЕС,трябваше да си станем редовен член на ОАЕ.

Да там лихварството е забранено..... банките нямат право да дават кредити с лихви ...... няма коловози зимата , имат каквото си поискат .... единствения проблем е че живеят араби там , и жените са като "киндер сюрприз" .....

fred
26-02-2012, 10:31
Да там лихварството е забранено..... банките нямат право да дават кредити с лихви ...... няма коловози зимата , имат каквото си поискат .... единствения проблем е че живеят араби там , и жените са като "киндер сюрприз" .....

Лихви си имат, хич не се лъжете.Не им викат лихви де, който не вярва да си вземе безлихвен заем от арабска банка :depressed:
Ей тука има една дискусия, поводът е за турските банки, но се прехвърля и към арабските, има препратки и т.н.
http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=12385

Orm
26-02-2012, 11:38
Ако са клонове на арбски банки , може .... И аз да съм ще взимам кинтите от нахоканите "ПРАВИЛНИ" европейци и ще ги давам на моите хора.... Логично е !!!

RUNNING WILD
26-02-2012, 11:51
не помня нито бензин нито газ да са били толкова скъпи не мога да си намеря шано,аре дизел да бех нафта има от кой да си зимам колко искам то да не знаеш кво да караш вече.

Moment4life
26-02-2012, 11:57
https://www.facebook.com/events/220805758010196/

26.2.2012 - 15:00 ЧАСА << ПРЕД НАРОДНОто СЪБРАНИЕ >> => НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА - ИСКАМЕ ЦЕНИ СЪОБРАЗЕНИ СЪС СТАНДАРТА НА ЖИВОТ !
ТЕ МОГАТ ДА ГО НАПРАВЯТ,а НИЕ ЩЕ ГИ НАКАРАМЕ !

fred
26-02-2012, 12:50
Ако са клонове на арбски банки , може .... И аз да съм ще взимам кинтите от нахоканите "ПРАВИЛНИ" европейци и ще ги давам на моите хора.... Логично е !!!

Няма никъде по света арабска банка, която да работи на загуба или без лихва-както и да я наречеш.Няма лихва в договора пряко-събира се по друг начин.Там парите се дават за инвестиция-и се споделя печалбата, от съвместното ползване на актива, казано най общо.Прочети първата тема в копирания линк, ако се интересуваш.
http://www.google.bg/#sclient=psy-ab&hl=bg&rlz=1W1ADBS_bgBG234&source=hp&q=%D0%BB%D0%B8%D1%85%D0%B2%D0%B8+%D0%BF%D1%80%D0%B 8+%D0%B8%D1%81%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%B0&rlz=1W1ADBS_bgBG234&pbx=1&oq=%D0%BB%D0%B8%D1%85%D0%B2%D0%B8+%D0%BF%D1%80%D0% B8+%D0%B8%D1%81%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%B0&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=3&gs_upl=54062l60078l2l60266l24l19l4l0l0l0l766l4440l 0.13.2.3.6-1l23l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=525e158dc5586420&biw=1280&bih=756

Банката е вложени активи, от които се печеле и се плаща на акционерите и вложителите-парите са стока, това е истината.
П(ари)-П'(апи прим), както казал дядо Маркс

Orm
26-02-2012, 15:11
Няма никъде по света арабска банка, която да работи на загуба или без лихва-както и да я наречеш.Няма лихва в договора пряко-събира се по друг начин.Там парите се дават за инвестиция-и се споделя печалбата, от съвместното ползване на актива, казано най общо.Прочети първата тема в копирания линк, ако се интересуваш.
http://www.google.bg/#sclient=psy-ab&hl=bg&rlz=1W1ADBS_bgBG234&source=hp&q=%D0%BB%D0%B8%D1%85%D0%B2%D0%B8+%D0%BF%D1%80%D0%B 8+%D0%B8%D1%81%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%B0&rlz=1W1ADBS_bgBG234&pbx=1&oq=%D0%BB%D0%B8%D1%85%D0%B2%D0%B8+%D0%BF%D1%80%D0% B8+%D0%B8%D1%81%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%B0&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=3&gs_upl=54062l60078l2l60266l24l19l4l0l0l0l766l4440l 0.13.2.3.6-1l23l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=525e158dc5586420&biw=1280&bih=756

Банката е вложени активи, от които се печеле и се плаща на акционерите и вложителите-парите са стока, това е истината.
П(ари)-П'(апи прим), както казал дядо Маркс

Е па не е ли супер стават ти съдружници..... А при японците ( верно много ми е трудно да го повярвам ) има кредити с отрицателна лихва

fred
26-02-2012, 16:32
Навсякъде парите и търговията и целите са си едни и същи-да печелиш.Дали си арабин или ескимос все тая :Yoda:

flipz
26-02-2012, 18:48
Аман вече от тези цени, колко повече да се ограничавам с карането на колата ... вече трябва да не я вадя от гаража.
Аман от всичките данъци, акцизи, винетки и какви ли не ддс-та и тн. Не разбраха ли че тук нямаме пари и западните такси са непосилни за нас. Вече си мисля за корса с газово.

Orm
26-02-2012, 19:20
Аман вече от тези цени, колко повече да се ограничавам с карането на колата ... вече трябва да не я вадя от гаража.
Аман от всичките данъци, акцизи, винетки и какви ли не ддс-та и тн. Не разбраха ли че тук нямаме пари и западните такси са непосилни за нас. Вече си мисля за корса с газово.

Да , според мене не трябва да се протестира против цените на бензина а за вдигане на минималните заплати .....

lordliness
26-02-2012, 19:31
Не само минималните,трябва да взимаме нещо с което може да се живее нормално.И не знам защо тези протести ги правят в неделя след обед,днес пак обикалях като ненормален да се прибера,пречат на мен и на такива като мен, а на тези дето определят цените не им пука за мен и дали някой ми пречи да се прибера,пречим си едни на други.Какъв е смисъла в неделя,да го направят в работен ден,ама не им стиска.Това са протести-глас в пустиня.

old alfist
26-02-2012, 21:56
Зимата премина - използвайте други алтернативни начини за придвижване, а в същото време гледам, че повечето от автомобилите се движат само с водача на автомобила, няма пътници.

alfatras
26-02-2012, 22:16
Да , според мене не трябва да се протестира против цените на бензина а за вдигане на минималните заплати .....

Браво колега точно това е пътя!

---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:14 ----------


Не само минималните,трябва да взимаме нещо с което може да се живее нормално.И не знам защо тези протести ги правят в неделя след обед,днес пак обикалях като ненормален да се прибера,пречат на мен и на такива като мен, а на тези дето определят цените не им пука за мен и дали някой ми пречи да се прибера,пречим си едни на други.Какъв е смисъла в неделя,да го направят в работен ден,ама не им стиска.Това са протести-глас в пустиня.

Щото май всичко е кьорфишек колега-като и цялата държава(ако има такава де)!!!

Lqnkata
26-02-2012, 22:29
За пореден път ще обърна внимание на това, че не ни е висока цената на горивата , а са ни ниски заплатите!

Alfation
26-02-2012, 23:47
За пореден път ще обърна внимание на това, че не ни е висока цената на горивата , а са ни ниски заплатите!
И кога вследствие на протест са дигани минималните заплати ? Ние искаме намаляване на огромния акциз които МОЖЕ да се намали след един по-голям протест, а не като днешният..
/офф
Толко ли малко Ви харчат италиянките, че от форума бяхме май само аз и Дивака на протеста :hmm:

Linkestis
27-02-2012, 00:29
Да повторим как седят нещата в българия!


Ееееее дебре сопре те се бре....оди о кошарата бе де.а макя ви де.а


...овча работа с две думи :(

RPWWD
27-02-2012, 10:56
За пореден път ще обърна внимание на това, че не ни е висока цената на горивата , а са ни ниски заплатите!

Именно! В този ред на мисли трябва да ни стане ясно, че по принцип колата е лукс за който се плаща и не може всеки да притежава такава.


И кога вследствие на протест са дигани минималните заплати ? Ние искаме намаляване на огромния акциз които МОЖЕ да се намали след един по-голям протест, а не като днешният..
/офф
Толко ли малко Ви харчат италиянките, че от форума бяхме май само аз и Дивака на протеста :hmm:

Като гледам във форума повечето сме с турбодизели, а не с турбобензини, та затова ;-)

Old Fox
27-02-2012, 12:20
21 век колата е лукс?1?
Божкеее, нИдейтИ така моля ви съ.

old alfist
27-02-2012, 13:11
Е, ми лукс е - щом на горивото има акциз като на луксозните стоки.

dilian alfa gtv
27-02-2012, 14:17
Е, ми лукс е - щом на горивото има акциз като на луксозните стоки.

Той живота като цяло е лукс,горивата също....!!!:humpx:

Mind_Control
27-02-2012, 14:19
Вместо да има акциз на горивата, трябва книжката да се дава много трудно. Просто не може сульо и пульо да кара кола. Трябва да има IQ тест, и който е под 110, айде у лево :) (110, щот аз постигнах 112 резултат :D )

Отностно акциза- просто забравете да го свалят! Не разбрахте ли, че е изискване на ЕС?

alfatras
27-02-2012, 14:24
Вместо да има акциз на горивата, трябва книжката да се дава много трудно. Просто не може сульо и пульо да кара кола. Трябва да има IQ тест, и който е под 110, айде у лево :) (110, щот аз постигнах 112 резултат :D )

Отностно акциза- просто забравете да го свалят! Не разбрахте ли, че е изискване на ЕС?

Абе тоя европейски съюз защо не изиска заплатите да са над 2000лв-в тоя ред на мисли?!

Old Fox
27-02-2012, 14:38
Вместо да има акциз на горивата, трябва книжката да се дава много трудно. Просто не може сульо и пульо да кара кола. Трябва да има IQ тест, и който е под 110, айде у лево :) (110, щот аз постигнах 112 резултат :D )

Отностно акциза- просто забравете да го свалят! Не разбрахте ли, че е изискване на ЕС?
Има изискване за минималния размер ;-)- интересно ние не сме на минималното ниво, в дъното сме, но сме над минималното ниво - защо и как мистерия.
страничка 12 от тук:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/taxation/excise_duties/energy_products/rates/excise_duties-part_ii_energy_products_en.pdf

mordohy
27-02-2012, 15:56
У нас всичко е направено в интерес на чиновника.
Няма кой да се лиши от удобството да лапа пари, без да си мръдне задника.
Едно е акциза,а пък съвсем друго да тръгнеш да гониш длъжниците на държавата.
Данъци и акцизи няма да паднат, защото измекярите в правителството са сложени за това.
Да се изсмуква кръвта и потта ни.
Високи цени, високи акцизи и на тоя фон ниски данъи.
Идеално за едрия бизнес.
За бедните- ами да го духат!

old alfist
27-02-2012, 16:08
Да допълня - И малкото пари, събрани от хората се харчат безотговорно, без някаква мисъл да се прави нещо смислено в перестектива.Просто никое правителство не търси справедливостта - никой няма желание да извади истинските доходи на бизнеса наяве и да ги обложи с данъци, така както при хората на трудов договор.

Derry
27-02-2012, 21:26
Ако имах повече пари щях да обикалям и да взривавям бензиностанций.

Тез маймуняци трябва да въведат коефицент: минимална заплата - цена за литър. От друга страна като се замисля возенето с кола не е задължително ако има пари ще карам ако нямам ще си въртя педалите на велосипеда. А ако имам много ще си обикалям и ще ги...

alfatras
27-02-2012, 21:36
Ако имах повече пари щях да обикалям и да взривавям бензиностанций.

Тез маймуняци трябва да въведат коефицент: минимална заплата - цена за литър. От друга страна като се замисля возенето с кола не е задължително ако има пари ще карам ако нямам ще си въртя педалите на велосипеда. А ако имам много ще си обикалям и ще ги...
Много правилно мислиш колега!

digitalundgrd
01-03-2012, 13:09
Бензин А95 Н се търгува по 2450,40 лева за 1000 литра или с 1,5 на сто по-евтино. Бензин А98 Н се продава по 2522,40 лева за хиляда литра с 1,46 на сто по-ниска цена.

Тоест 2.45лв за литър е бензина 95 ;) Като до вчера беше 2.61лв :)

Mind_Control
01-03-2012, 13:55
Цената на нещо е толкова, колкото купувачите са готови да платят за него.

Аз от началото на годината си ползвам предимно градски транспорт през седмицата, за да ходя до офиса и то не толкова, за да пестя, колкото ме е яд да им пълня гушите.

Обмислям да си взема електрическо колело за лятото.

dilian alfa gtv
01-03-2012, 14:07
Цената на нещо е толкова, колкото купувачите са готови да платят за него.

Аз от началото на годината си ползвам предимно градски транспорт през седмицата, за да ходя до офиса и то не толкова, за да пестя, колкото ме е яд да им пълня гушите.

Обмислям да си взема електрическо колело за лятото.

Мислиш ли че,на някой от тези на които те е яд му пука че се возиш със градския транспорт.

rusiq86
01-03-2012, 20:18
Нашата държава е смешна. Преди няколко дена се върнах от Мексико, прекарах там февруари. Ми там те живеят по-добре, уж държава от третия свят.
Цена гориво е 1.2 лв/литър. В САЩ е 1лв/литър.
Това в Бг е гавра, цялата ни държава е такава.
След два месеца заминавам за САЩ, не мога да я търпя тая Бг, вече се замислям дали да се връщам въобще.
Тоя живот ме накара да се замисля защо се родих тук!

Mind_Control
01-03-2012, 23:03
Мислиш ли че,на някой от тези на които те е яд му пука че се возиш със градския транспорт.

Не, но мен поне вече не ме е яд :) Правя го за собствено удволетворение, не заради тях.

old alfist
02-03-2012, 00:02
Не, но мен поне вече не ме е яд :) Правя го за собствено удволетворение, не заради тях.
Много правилно, според мен - аз също, когато имам други възможности и време, не използвам колите си, като в същото време ги поддържам да са в готовност и ги зареждам с перфекто гориво при нужда.
Вчера например си поръчах от каталога на Шел оригинално знаме на Ферари с размери 100/70 см. - беше последното.

sasho_n2
02-03-2012, 14:13
Нашата държава е смешна. Преди няколко дена се върнах от Мексико, прекарах там февруари. Ми там те живеят по-добре, уж държава от третия свят.
Цена гориво е 1.2 лв/литър. В САЩ е 1лв/литър.
Това в Бг е гавра, цялата ни държава е такава.
След два месеца заминавам за САЩ, не мога да я търпя тая Бг, вече се замислям дали да се връщам въобще.
Тоя живот ме накара да се замисля защо се родих тук!

на 100 % съгласен с теб. Ако заминаваш за Нантакет или Кейпа...хич не се и зяамисляй да се връщаш. Аз едно време се върнах от Кейп код и още се псувам, въпреки, че имам добра работа тук...Въпреки всичко тук човек се чувства сташно неоценен. Имам приятели,с които се върнахме, заочнахме работа в БГ ( образовани хора с по две магистратури ), при това в добри компании и въпрки това миналата година двама приятели се върнаха в щатите - сега живеят в пъти по добре тм...

Moment4life
02-03-2012, 17:54
Аз само да кажа:
На 04.03.12г от 15ч - протест:
Тръгване от МЕТРО на бул. ''Цариградско шосе'' (15:00ч)
Тръгване от кино Арена Запад. (15:00ч)
Крайна дестинация - площад НАРОДНО СЪБРАНИЕ.
Сигурно ще ми се накарате,че няма смисъл от тия протести и то в неделя,но който има възможност се надявам да дойде..
Не агитирам никого,просто казвам за кога е насрочен 2-рия протест.

nastybg
24-07-2012, 19:28
http://fakti.bg/biznes/44427-lukoil-vdiga-cenite-na-gorivata-a-petrolat-otbelaza-spad

Какво стана със СИЛА, протестите и "няма да се откажем", нещо файсбук страницата им изчезна и протести спряха да се организират, всяко чудо за 3 дни, а българина си плаща ...

Moment4life
25-07-2012, 01:21
http://fakti.bg/biznes/44427-lukoil-vdiga-cenite-na-gorivata-a-petrolat-otbelaza-spad

Какво стана със СИЛА, протестите и "няма да се откажем", нещо файсбук страницата им изчезна и протести спряха да се организират, всяко чудо за 3 дни, а българина си плаща ...

Почти от самото начало се знаеше какво ще стане с тия протести... "СИЛА" със сигурност имат интерес от цялата работа, след като така се потулиха нещата.. просто всички много ги бива да се правят на "спасители" за жалост..... :notify: