PDA

View Full Version : Препоръка за 2бр.колони задни врати



syfer
14-01-2012, 22:11
Здравейте колеги!

искам да upgrade-на малко музиката в колата без рязане на кори и без усилватели.Идеята ми е да сложа някакви наистина качествени колони на предните или на задните врати.В момента съм с 4 бр. еднакви Сони, които обаче не ме задоволяват от към плътен звък.Слушам хаус.Не държа на дъндания а на чист звук и плътен бас не като на циганска сватба.Очаквам препоръки и съвети за размери, за да мога директно plug and play, като повтарям само идеи за колони на вратите дори и да са по скъпи.Става въпрос за 156-ца.

Поздрави,

Kamen666
15-01-2012, 10:50
Каквито и да сложиш отзаде няма да засвирят като хората,дори и през усилвател да са
Моя съвет е да разкараш 4-те сонита и да налееш пари за хубава предна двукомпонентна линия.
Само предни.

Abar7h
15-01-2012, 11:44
Сложи някакви мидбаси - Hertz, Helix или DLS :) С едно хубаво обезшумяване ефекта е УАУ! :static:

nicks1
15-01-2012, 13:27
Колега, със 1727 ли си?

syfer
15-01-2012, 19:36
Каквито и да сложиш отзаде няма да засвирят като хората,дори и през усилвател да са
Моя съвет е да разкараш 4-те сонита и да налееш пари за хубава предна двукомпонентна линия.
Само предни.

колега какво визираш под двукомпонентна и само за предна линия.Имаш предвид да оборудвам само предните врати ли.Дай някое предложение за марка.В това число включваш ли и високите да се реплейснат които са горе до механизма за отваряне на вратата.ако и маш и хора които би ми препоръчал че ще ми свършат качествено работата без да ми трошат кората и т.н. приемам препоръки :)

rossenvn
16-01-2012, 00:21
hertzesk165 (http://www.aval-bg.com/car-audio/hertz/govoriteli/hertz-esk-165) например:)
може и DLS и други. Компонентните са с отделни говорители като тези за ниски и високи честоти. И не забравяй за изолацията на варатите, както посъветваха по-горе.

Kamen666
16-01-2012, 10:02
колега какво визираш под двукомпонентна и само за предна линия.Имаш предвид да оборудвам само предните врати ли.Дай някое предложение за марка.В това число включваш ли и високите да се реплейснат които са горе до механизма за отваряне на вратата.ако и маш и хора които би ми препоръчал че ще ми свършат качествено работата без да ми трошат кората и т.н. приемам препоръки :)

Имам хора който ще ти свършат работата
но мисля ,че и сам би се справил.
Да,имах предвид да разкараш задните говорители от вратите и да си останеш с такива само отпред
За целта е нужно читава предна линия,може и през усилвател
DLS,Ground Zaero,Helix...

Sergey_gigov
16-01-2012, 10:37
че е така - така е - никога задна линия не се представя добре - по добрия вариянт е предна -компонентна линия ,на която да се ориентират правилно високите и да се подработи правлно вратата с изолация ,проблема с бас-а остава обаче -лично мнение ,което на натрапвам на никого е че си трябва и суб-че в багажника , а там нещата отиват около и над 1000 лв., като се има в предвид и усилвателя

Abar7h
17-01-2012, 14:05
че е така - така е - никога задна линия не се представя добре - по добрия вариянт е предна -компонентна линия ,на която да се ориентират правилно високите и да се подработи правлно вратата с изолация ,проблема с бас-а остава обаче -лично мнение ,което на натрапвам на никого е че си трябва и суб-че в багажника , а там нещата отиват около и над 1000 лв., като се има в предвид и усилвателяЕ, и доста по-нискобюджетно могат да се избарат нещата, ама естествено с компромис откъм качеството, на което, като ти гледам подписа доста държиш! :bowdown:

svetlastf
18-01-2012, 11:06
Сложи някакви мидбаси - Hertz, Helix или DLS :) С едно хубаво обезшумяване ефекта е УАУ! :static:

Подкрепям напълно ползата от изолацията на вратите. Направих си труда да пусна музиката при една изолирана и една със стандартната изолация врата и разликата във звука е осезателна.

Renatino
29-02-2012, 14:14
:-)А тази изолация как я правите?

syfer
01-03-2012, 22:27
С изолационен материал.

svetlastf
02-03-2012, 15:36
:-)А тази изолация как я правите?

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=57328

Sergey_gigov
05-03-2012, 13:11
Още по- добрия вариянт е Обеми в предните врати , но са много малко лудите ,които ще си намерят резервни кори за вратите и ще ги натрошат до неузнаваемост , ще се правят на дърводелци ,китаджии и ще правят отливки - пък е и доста скъпа интервенция :in_love:

но като цяло няма нищо общо в звука - какъвто и да е говорител , то той ще свири в пъти по- добре отколкото плйоснат във обема на вратата ,та макар и тя да е изолирана .

syfer
05-03-2012, 22:55
Колеги ползвайте си обема на багажниците и толкова.От врата нищо не може да се изкара, след като зад магнита няма пространство.ако ставаше така хубавите домашни и професионални колони нямаше да имат големи кутии а щяха да ги правят плоски.