PDA

View Full Version : Привет на всички



bateboy
01-11-2006, 21:14
Привет. Първо да ви дам малко информация за мен, за автомобила и за болния проблем. Казвам се Бойко Иванов и съм от София. От половин година притежавам Алфа Жулиета 1.6 (1982 година мисля че е произведена). А сега за проблема!!!
Имам проблем със скоростите. На ниски и високи обороти при превключване от първа на втора скорост се получава едно прекрасно и звучно хъркане. Малко по добре е от втора на трета. В обратен ред е почти невъзможно. Всичко става само с изравняване на оборотите.
Скоростната кутия съм я отварял и всички синхронизатори и сякакви екстри към тях са здрави (не е първата кутия която отварям). Така че дайте някакви идеи от какво може да се получава това нещо.
Всякаква информация ще ми е от полза. Благодаря предварително!

Bobo
01-11-2006, 21:40
Така както го описваш или муфите са замазани или синхронизаторите са заминали - просто няма от какво друго да е освен ако няма зверски луфтове на лагерите в скоростите, или не ти е разбит механизма за превключване :roll:

75 2.0 turbo
01-11-2006, 21:57
така както го описваш всичко е наред :wink: тея алфи са така :lol: :lol: :lol: аааа и пак отваряи тая кутия явно те е измамила нещо :wink:

джуджанка
02-11-2006, 11:04
Я преди да отваряш огледай лостовата система и приводите, пък няма да навреди да провериш как отделя съединителя !

75 2.0 turbo
02-11-2006, 21:01
Я преди да отваряш огледай лостовата система и приводите, пък няма да навреди да провериш как отделя съединителя !
това се едно се давиш и се ловиш за сламка :lol: :lol: :lol:

джуджанка
02-11-2006, 21:45
Я преди да отваряш огледай лостовата система и приводите, пък няма да навреди да провериш как отделя съединителя !
това се едно се давиш и се ловиш за сламка :lol: :lol: :lol:
Баш :)

ilian75
02-11-2006, 22:23
за ремонт е със гледане не става

bateboy
02-11-2006, 22:27
до тук само Jamiе ми дава някаква насока(споменах че съмнаясно със скоросните кутии). Получава се някакво увличане на синхроните но не мога да си го обясна от каде

Venci
02-11-2006, 22:34
подбити са ти зъбите на синхроните и муфите :!:

V_G_Z
02-11-2006, 23:02
те ако са подбити зъбите на муфата и скороста няма да хърка а трудно ще влизат скоростите ... почти гаранция синхронизаторите са здали багажа ...аз незнам колегата как е преценил че са в ред с гледане ?

bateboy
03-11-2006, 07:49
Синхроните са като нови- 100%гаранция. Просто на 2 и 3 имам чувство че варвят по стегнато от другите. На студена кола при палене при изключени скорости се опитва да тръгне. Има някакво стягане

джуджанка
03-11-2006, 10:11
Да не си сипал грес в скоростите бе ????

Iltcho
03-11-2006, 12:04
Я преди да отваряш огледай лостовата система и приводите, пък няма да навреди да провериш как отделя съединителя !
това се едно се давиш и се ловиш за сламка :lol: :lol: :lol:

Имах същото хъркане, само че при мен беше и леко изместен лоста в ляво. Опираше в седалката кат вклювах 2-ра. Притегнах и ги регулирах, също сипах ново масло и нямам проблеми. Недейте го плаши със синхронизатори, муфи и зъбчатки веднага :Tease:

75 2.0 turbo
03-11-2006, 22:11
Илчо тои маистор се опраи ве споко :wink: знае кутии мутии всичко :lol: ма не е от там те са здрави а па хъркат :shock: ха сега де :screwy:

ilian75
04-11-2006, 01:12
па да фърли и еди боб кат не става с гледане пробай с врачуване

75 2.0 turbo
05-11-2006, 20:47
или да иде на циганка да му гледа на стъклено кълбо :D :D :D мое па да познае :lol: :lol: :lol:

Venci
08-11-2006, 02:31
Синхроните са като нови- 100%гаранция. Просто на 2 и 3 имам чувство че варвят по стегнато от другите. На студена кола при палене при изключени скорости се опитва да тръгне. Има някакво стягане

Ти тия синхрони как ги гледа? Свали кутията извади и червата с питата? Завъртя валовете и видя че са здрави синхроните? А муфите? Не си свалял зъбчатките от оста с пинъона, нали? Повярвай ми :!: Най-вероятно зъбчетата на синхроните ти са "не наред" трябва да са заострени отпред. Без стърчащи нагоре ръбчета, заоблени и т.н. Кутията - долу и разпиляваш карантията. Ако не вярваш смени все пак синхроните :lol: и пак ще си говорим.

ilian75
09-11-2006, 22:43
не хокай човека тои разбира от скорости (ма не от тия) :goodnight:

75 2.0 turbo
10-11-2006, 00:40
А ти мислиш ли наистина че които разбира от скорости баш от тея не отбира :shock: аз мисля че не е така в краина сметка на алфа скоростите не са технология на НАСА :wink: па и кат ги знам как ъркат :lol: не знам де е гледал колегата като е отварял ама е пропуснал важни моменти :idea: с тея извънземни скорости :D 8)