PDA

View Full Version : Проблем след изключване на захранването на ECU-то



manolito
03-11-2006, 11:01
Здравейте! Преди няколко дни ми отремонтираха стартера , откачиха и акумулатора. След това ресетване на компа , не мога да науча Алфичката да върви както трябва! Четох , че известно време компа се самообучава ама моят прекали :frown: Заедно с това и времето застудя и не знам вече къде е проблема. Значи при подаване на газ колата първо се "чуди и забива човката" :? Глъхне и се мъчи да огасне. Това е само до около 3000об. , и докато не е загряла. Моля , помагайте!

Bobo
03-11-2006, 11:12
Ами според мен ти трябва диагностика :wink:

manolito
03-11-2006, 11:31
Ходих в сервиза където седмица преди това ми правиха диагностика (закачаха ми сервизен компютър към колата) , и майстора каза че ще се оправи като я покарам (като се самообучи компа) :frown: Преди откачането на акумулатора нямаше забележки!

Bobo
03-11-2006, 11:32
Ами ако колата неще да се самообучи значи някой от главните фактори за самообучение не работи - ама затва му требе акъл на майстора :roll:

manolito
03-11-2006, 12:38
Може ли да са и за смяна свещите и кабелите , и като застудя да ме подсеща :shock: За първа зима ще я карам и още не съм и научил чалъмите! Като отворих приказка за свещите , искам да попитам какъв е принципът на работа на Twin Spark ? :oops:

Bobo
03-11-2006, 13:56
Може ли да са и за смяна свещите и кабелите , и като застудя да ме подсеща :shock: За първа зима ще я карам и още не съм и научил чалъмите! Като отворих приказка за свещите , искам да попитам какъв е принципът на работа на Twin Spark ? :oops:

При твоя мотор двете свещи подават едновременно искра за оптимално горене :wink:

Gligan
03-11-2006, 21:29
Значи при подаване на газ колата първо се "чуди и забива човката" :? Глъхне и се мъчи да огасне. Това е само до около 3000об. , и докато не е загряла. Моля , помагайте![/quote]
Имам същия проблем от преди да стане студено, не ми е ресетван компа-колеги някакви идеи (не са свещи)

manolito
09-11-2006, 18:25
Забелязах , че при мен проблема е право пропорционален на застудяването! Към 15-20С почти не го прави. Също така това глъхнене и "спъване" го прави и на газ и на бензин :frown: . А и като е студено , при стартиране на студен мотор \на бензин\ гасне ако не я държа на обороти. Моля ви , никой ли няма идея от какво е?

virusalfa
11-11-2006, 14:23
Ами ако колата неще да се самообучи значи някой от главните фактори за самообучение не работи - ама затва му требе акъл на майстора :roll:Бате, на майстор да е кур да му го набиеш,ама акъл.... :roll:

Bobo
11-11-2006, 14:51
Ами ако колата неще да се самообучи значи някой от главните фактори за самообучение не работи - ама затва му требе акъл на майстора :roll:Бате, на майстор да е кур да му го набиеш,ама акъл.... :roll:

:rotfl: