PDA

View Full Version : За тези дето имат 156 и обичат широколентови ВГ :)



akirilov
25-01-2012, 14:00
Здравейте,
не искам да споря с никого в тази тема - но както ако знаете има хора които не обичат кросовъри, вуфери, пищялки, кондензатори и подобни...
Затова искам да си сложа фулрейндж говорители на предната и задната линия - няма да уточнявам марка за да не предивзвикам други спорове....
Та въпросите са ми:
1. Баса на предната линия има ли вграден кросовър или е свързан директно?
2. как да откача по най лесен начин отвратителните пищялки, без да режа кабели и има ли снимков материал как се сваля пластмасата с тях?
3. Какво ви е впечетлението за вграденият фулрейндж ако някой го е мерил да сподели (само за тези които знаят как се мерят говорители с генератор и микрофон)?

Видях тук един колега от известен аудио форум - ще се радвам да прочета неговото мение :)

mimouzunov
25-01-2012, 14:51
Според мен... Това което искаш да направиш са го свършили още в завода!!
За мерене на говорители... Ако имах безехова камера/стая и профи мик. бих направил замерване :scherzkeks:

akirilov
25-01-2012, 15:22
Значи слагам от задните говорители отпред, махам пищялките и съм хепи :) но мисля да сложа по добри широколентови....
Отпред басовите имат ли кросовър или са директно свързани към радиото?

mordohy
25-01-2012, 15:32
Колега, изобщо не се заяждам, ама ако обичаш, спазвай правилата на форума ни, ако искаш да ти се отговори компетентно.
Става въпрос за точката, според която тука се пише само и единствено на български.
Това важи и за понятията!
Просто преведи чуждите думи и ще видиш с учудване, как нещата ще тръгнат по-добре.:beer:

akirilov
25-01-2012, 15:41
Кросовър мога да го преведа като кросовър филтър - не се сещам за по български термин а и думата я има в новият речник с чуждиците на БАН.
Фулрейндж говорител може да се преведе широколентов но пък думата широколентов се използва за един друг тип говорители които са далеч от термина, та пак не се сещам как да го преведа.
Съгласен съм единственно за пищялка че е по-правилно да се напише високочестотен високоговорител.
А за вуфер - виждам че вече е използвано като термин само че с едно суб отпред но да речем че е по правилно да се каже басов високоговорител.
Съжалявам за причиненото неудобство.

myato
25-01-2012, 20:14
Колега,мина време откакто ги рових, но говорителите на 156-цата са си фулрейнджове с филтър от първи ред,а пищялките само трябва да се отпоят от куплунзите на фулрейнджовете и се елиминират.
Нискочестотния говорител не се казва субвуфер,а субуфер.

akirilov
26-01-2012, 09:50
Вчера инсталирах фулрейнджове в Алфата... басовият говорител няма филтър, високочестотният е с един електролитен кондензатор и за да се спре се откачва самата букса от него.
Лошото е че има неща вътре във вратата които вибрират ако говорителят има хубав ход и се чува дрънчене при повечко бас, дори и изолацията няма да помогне но ще опитам тези дни да сваля корите и да видя какво дрънчи.
Иначе без тон коректори и с що годе добри фулрейндж говорители звукът е съвсем друг.
На моята Алфа оригинално само задните са фулреиндж които свирят ужасно, предните са си басови говорители.
Дори и да съм сложил МНОГО евтини говорители ефекта е поразяващ.
Този тип звучене не се харесва на всички.... има си тесен кръг почитатели.
Благодаря на всички за отговорите.