PDA

View Full Version : Как да залепим капаците на говорителите на 156?



akirilov
30-01-2012, 14:23
Здравейте,
понеже капаците на говорителите на 156 са ужасни и колкото и да са нови дрънчат и скърцат (пластмаса в пластмаса), мисля да залепя моите.
Препоръчайте някакво лепило, имайте предвид че повърхността е доста тънка и не бих използвал силикон.... Вднъж съм ползвал едно лепило което е като дъвка и може да се обработва с ръце докато не се допре до другата повърхност и се втърдява от въздуха преди това е нещо като пластелин. Това лепило може и да се разлепи и да се изчисти, целта му е да уплътнява.
Виждал съм го и като малки кубчета за лепене на картини на стена и таван - къде мога да купя такова нещо в България?

tonov
31-01-2012, 23:33
A защо верно не с дъвка ;)
Сериозно, пробвай примерно с болкит, много тъничко, колкото да се залепят да не дрънкат. Хем е черно и няма да се вижда. Щипките ще си ги държат на място.

Другото което ми идва наум е двойно-лепящо, от дебелото. Нарежи го на тънки лентички и обиколи решетката по периферията. Няма да дрънкат повече.

Иначе аз не бих залепил моите с нищо трайно. Ако се наложи да сваляш кората, какво ще правиш?

mian4o
01-02-2012, 07:36
Аз пък ще препоръчам като си свалиш капаците на говорителите да отвориш малко щипките за да може да захапват по добре в дупките и да внимаваш като ги слагаш отново защото си имат точно определено положение. Поне аз така направих при 166 не вярвам да е по различно при 156.

Поздрави

PEPI-2ALFA
01-02-2012, 08:44
Другото което ми идва наум е двойно-лепящо, от дебелото. Нарежи го на тънки лентички и обиколи решетката по периферията. Няма да дрънкат повече.

Аз така направих на 146, но не издържа и 2 седмиици - може да е от калпава лепенка. Сега виси на горната щипка, а в долния край си е разлепено.

akirilov
01-02-2012, 17:16
Добре де капаците отзад и отпред еднакви ли са?
Аз като ги гледам приличат да са еднакви въпреки че малко са се деформирали но според мен е от времето.
Става въпрос а 156...

kolev
01-02-2012, 17:27
такова лепило "пластелин" и аз съм търсил но не намерих. моделистите го ползват, ако имаш някой познат. иначе проблема е с тънкия борд на решетката- малка контактна повърхност.

akirilov
01-02-2012, 17:47
Купувал съм такова лепило на Бизон в супермаркетите в Италия, продава се на квадратчета за лепене на плакати и картини по стените... като се смачкат всичките кубчета става като пластелин (дъвка) и ще стане перфектно - вярно че е бяло но то се залепва и разлепва лесно, решетките ще се държат от куките, просто ще бъдат изолирани двете пластмаси и няма да дрънкат.
Навит съм да сложа и други решетки които се навиват с винтове директно дори и да е грозно но незнам откъде да намеря такива тънки за 16.5 говорители че да могат да влязат.
Друг вариянт е и по голями и навити с видии директно за кората на вратата, вярно грозно но няма да мръдне :)

Sergey_gigov
03-02-2012, 17:33
2-компонентен поксипол - смесва се със шпатулка - времето за нанасяне е 3 мин и не ги сваляй никога повече :)

kolev
03-02-2012, 17:36
с тоя прочут поксипол никога не съм успявал да постигна добро слепване.

Sergey_gigov
03-02-2012, 17:39
с тоя прочут поксипол никога не съм успявал да постигна добро слепване.

мина ли с корселин преди да нанесеш ?

kolev
03-02-2012, 17:44
винаги почиствам детайлите и освен това минавам със шкурка да стане грапаво. или пък на чисто счупване. никога не става особено здраво, а и на някои пластмаси изобщо не лепи. с обикновена епоксидна смола е по-здраво.