PDA

View Full Version : Добавки за дизел - съвет за начинаещия дизелждия



trustworthy
05-11-2006, 14:08
Съжалявам, че пускам отделна тема, но не успях да изровя достатъчно информация с търсачката, въпреки че знам, че е било писано по темата. Та мен ме вълнува каква добавка да сложа на нафтичката (от Еко-Елда зареждам), че облекча двигателчето сутрин, при палене. Първа зима ми е с дизел и се вълнувам като ученичка преди....8)
Не че имам проблем с паленето, но температурите във Ветровита Варна паднаха до -5 май и просто ми е жално да слушам как се развърта при първото палене :) Иначе не се налага да въртя повече от нормалното, де

П.С. До всички бензин-ловъри: ей зимно време дизелът не бил като бензина, бе :)

sharky
05-11-2006, 17:41
той и лятно време не е кат бензина пич :wink:

trustworthy
05-11-2006, 19:21
той и лятно време не е кат бензина пич :wink:

Аз за паленето говорех конкретно, пич ;)

lazy
05-11-2006, 20:14
Първа зима ми е с дизел и се вълнувам като ученичка преди....
Споко, ше ти хареса :tooth:

Аз слагам някаква Тутела от Ванто, бае нещо на нафтата да не замръзва :)

trustworthy
05-11-2006, 20:34
Първа зима ми е с дизел и се вълнувам като ученичка преди....
Споко, ше ти хареса :tooth:

Аз слагам някаква Тутела от Ванто, бае нещо на нафтата да не замръзва :)

Да де, за нещо подобно питам. :wink: Тутела викаш значи... Тази добавка нали се различава от тези, които могат да се слагат целогодишно? Например в тази (http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=6201&highlight=%E4%EE%E1%E0%E2%EA%E0) тема се говори за такива. А можеш ли да ми кажеш конкретното наименованеи на добавката, че да я потърся тук, във Варна?

stelt
05-11-2006, 20:44
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 8%E7%E5%EB (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=6201&highlight=%E4%EE%E1%E0%E2%EA%E0++%E4%E8%E7%E5%EB)

Това открих аз. Само искам да вмъкна, че е препоръчително добавката да се смесва с горивото при плюсови температури.

trustworthy
05-11-2006, 21:05
Линк към същата тема съм дал в горния ми пост. Интересува ме дали тези добавката против замръзване зимата е същата или не :roll:

lazy
06-11-2006, 08:52
Най-вероятно утре ще ходя до Ванто, ще взема и от двете и ще ти напиша коя каква е

Lucky
07-11-2006, 11:09
Едно приятелче стар нафтаджия слага само Редекс и зима и лете и по принцип няма грижи :roll: :idea: :D

Mury
07-11-2006, 15:56
Едно приятелче стар нафтаджия слага само Редекс и зима и лете и по принцип няма грижи :roll: :idea: :D

Да и аз мисля че Редекс е добро аз съм ползвал за бензин и е добро за нафта нема как да е друго.Но нека и Петко се изкаже че той ползваше някви Хамерикански май ма не помня :idea: :idea:

Dodo 155
07-11-2006, 16:28
Едно приятелче стар нафтаджия слага само Редекс и зима и лете и по принцип няма грижи :roll: :idea: :D

Да и аз мисля че Редекс е добро аз съм ползвал за бензин и е добро за нафта нема как да е друго.Но нека и Петко се изкаже че той ползваше някви Хамерикански май ма не помня :idea: :idea:
До колкото си спомням в едно негово мнение ги беше класирал по следния начин:
1. Golden Eagle
2. Castrol
3. Redex
4. и другите

Mury
07-11-2006, 16:30
Едно приятелче стар нафтаджия слага само Редекс и зима и лете и по принцип няма грижи :roll: :idea: :D

Да и аз мисля че Редекс е добро аз съм ползвал за бензин и е добро за нафта нема как да е друго.Но нека и Петко се изкаже че той ползваше някви Хамерикански май ма не помня :idea: :idea:
До колкото си спомням в едно негово мнение ги беше класирал по следния начин:
1. Golden Eagle
2. Castrol
3. Redex
4. и другите

Да за тва Голден Ийгъл май ставаше въпрос па и аз си взех са таквоз за дюзите :wink:

BatVas
07-11-2006, 16:30
Едно приятелче стар нафтаджия слага само Редекс и зима и лете и по принцип няма грижи :roll: :idea: :D

Да и аз мисля че Редекс е добро аз съм ползвал за бензин и е добро за нафта нема как да е друго.Но нека и Петко се изкаже че той ползваше някви Хамерикански май ма не помня :idea: :idea:

Абе тези на Петко помагат - ама неговата кола седи в подземен гараж- не е на студа отвън. Ама сега като се замисля - миналата година нали я беше оставил за ремонт(чакаше си броните от Италия) и не я пали със седмици - после като отишъл си запалила без проблем въпреки , че е стояла на открито. Ама определено Петко се е запознал много подробно с добавките за дизел - зиме , лете и може да изкаже мнение от опит с JTD :wink:

trustworthy
10-11-2006, 15:31
Докато чакам Петко да си каже мнението, ще напиша информацията, която аз успях да събера до момента. Разбрах, че от продуктите на Тутела се предлагат:
- Diesel Clean - за всесезонно ползване
- TMF Diesel - добавка, слагаща се през 5000 км за почистване на дюзите
- Diesel Art - добавка за зимата

Нито една от горните не съм изпробвал лично. Разбрах, че някои от колегите във форума са ползвали такива и като цяло са останали доволни. Конкретно за последната - Diesel Art - от две места до момента разбрах, че наистина имала ефект при ниски температури.

Понеже сега смятам да сложа Diesel POwer - Gold Eagle, ми е интересно дали успоредно може да се слага и Diesel Art като застудее или не е добре да се смесват :?:

търтей
10-11-2006, 15:41
сипи си бензин вместо добавките 0 така и така съдържанието е еднакво :wink:

lazy
10-11-2006, 17:58
1. Тутела работят по някакъв начин с Алфа, правят разни масла и т.н.
2. На добавките им пише изрично за комън-рейл мотори
3. Не съм чувал за ментета Тутела

това за някой, който все пак иска да слага добавки за модерен и капризен дизелов двигател, а не бензин, спирт, керосин, швепс, златен скункс, мистър пропър или нещо друго ...

trustworthy
10-11-2006, 18:09
Абе сега ще изкарам 2 резервоара с Diesel Power на Gold Eagle, че си купих днес. Оказа се, че няма Diesel Art на Тутела в Бакс Трейд във Варна. Като свърша Diesel Power, мисля да пробвам и Diesel Art на Тутела. Казаха ми и от още едно място, че последната наистина е ефикасна при ниски температури

georgyg
12-11-2006, 18:11
А освен добавките сипвай НАФТА ОТ ЕКО-то, предполагам, че имате във Варна. Ще се родиш вярвай ми.
На баща ми Пежото мани, че пали от половин оборот, ама и върви осезаемо повече, нищо че е атмосферен дизел. Просто 150 км си ги подържа без да се товари много.

trustworthy
12-11-2006, 19:01
А освен добавките сипвай НАФТА ОТ ЕКО-то, предполагам, че имате във Варна. Ще се родиш вярвай ми...

Сипвам, сипвам ;)

didko
13-11-2006, 13:54
Чувал съм че се слага в горивото гас, бензин, добавки от всякакъв вид и предназначение но за спирачна течност не бях чувал :screwy: . Според един "дизелджия" ако налееш 200гр. спирачна течност на 20-30 литра нафта направо ще ти светне горивната система. такъв ефект не е можела нито една добавка да докара. Да ама аз си сипвам само редекс и ми се струва малко несериозно след като на всички ни е известно действието на самата течност върху уплатнителите и металните повърхности.

trustworthy
13-11-2006, 15:59
Ами колегата lazy го каза по-горе:


...това за някой, който все пак иска да слага добавки за модерен и капризен дизелов двигател, а не бензин, спирт, керосин, швепс, златен скункс, мистър пропър или нещо друго ...

Все пак всеки си взема решение за себе си, но аз лично не бих рискувал с разни 'бабини' рецепти :roll:

KGB
14-11-2006, 01:03
Имам доста познати които миналата зима си държаха колите на открито....зареждаха на Еко-Елда и не съпваха никакви добавки. Нямаше нито един замръзнал резервоар.

На колега Алфаманиак, му замръзна нафтата от ЛукОил в движение (аз бях в колата), от ОМВ също май му замразва нафатата на него...нека той да си пише.

Все още си карам непрекъснато с добавката на ГолденЙгъл...и понякой път ако не сипа осещам разликата на моята кола. Друга добавка с която да осещам каквато и да било разлика до сега не съм имал.

BatVas
14-11-2006, 11:24
На колега Алфаманиак, му замръзна нафтата от ЛукОил в движение (аз бях в колата), от ОМВ също май му замразва нафатата на него...нека той да си пише.



Помня го случая - така си беше - Петко ми беше навигатор, докато с бензинката дърпах дизеларчето на Киро :twisted: - на два пъти и то от "хубава нафта" :!:

Alfamaniak
14-11-2006, 11:49
Тежка беше миналата зима на два пъти и от OMV и от Лукойл :evil:

virusalfa
14-11-2006, 12:17
От Еко Елда миналата зима на минус 19 градуса не ми замръзва нафтата,без добавка :wink: (Не ми плащат за реклама)

BatVas
14-11-2006, 13:29
Дано обаче не се издънят тази година - щото вече купиха Еко Петролиум - а знаете там как беше. Може да не им е на далавера вече да си внасят от Гърция - макар че София е по близо до Гръцките рафинерии от Нефтохима :roll:

trustworthy
14-11-2006, 13:40
В момента, в който разбера, че зареждат оттам, ги сменям моментално