PDA

View Full Version : Иран на прицела на САЩ



Mind_Control
03-02-2012, 12:46
Попаднах на една много интересна статия:

http://gruncharov.com/index.php/2012/01/28/real-reason-of-hillary-clintons-visit-in-bulgaria/

На мен лично ми звучи доста логично всико.

Susscrofa
03-02-2012, 13:18
На мен никак не ми звучи логично.
САЩ не биха нападнали никой без подкепа поне на една от двете страни, Китай или Русия. Доказателство за това е Сирия. Кадафи го сплескаха за месец, защото го изоставиха и Руснаците, но при сирийчето нещата се развиха по-различно.
Нато удариха Сърбия въпреки противопоставянето на Русия, но тогава Русия бе твърде изморена и закъсала.
Трета световна война заради Иран? Това звучи нереално.
Третата световна война ще започне заради конфликт между "западни" демокрации. На мен това ми звучи логично.
Нека видим историята какво казва за двете преминали световни войни.
Нито Китай, нито Русия, нито САЩ, нито ЕС имат полза от силен Иран. Иран икономически ще бъде изолиран и това ще доведе до неговото отслабване. Моноикономика, разчитаща само на един основен източник на средства е адски лесно да бъде разклатена с икономически санкции.
:drive:

Mind_Control
03-02-2012, 13:31
На мен никак не ми звучи логично.
САЩ не биха нападнали никой без подкепа поне на една от двете страни, Китай или Русия. Доказателство за това е Сирия. Кадафи го сплескаха за месец, защото го изоставиха и Руснаците, но при сирийчето нещата се развиха по-различно.
Нато удариха Сърбия въпреки противопоставянето на Русия, но тогава Русия бе твърде изморена и закъсала.
Трета световна война заради Иран? Това звучи нереално.
Третата световна война ще започне заради конфликт между "западни" демокрации. На мен това ми звучи логично.
Нека видим историята какво казва за двете преминали световни войни.
Нито Китай, нито Русия, нито САЩ, нито ЕС имат полза от силен Иран. Иран икономически ще бъде изолиран и това ще доведе до неговото отслабване. Моноикономика, разчитаща само на един основен източник на средства е адски лесно да бъде разклатена с икономически санкции.
:drive:

Китай, като основен консуматор на Ирански нефт едва ли ще позволи САЩ да ги окопират и по този начин да нарушат енергийния им баланс. Съвсем логично ми звучи Русия и Китай да се намесят иначе САЩ ще завладее още една територия.

ФЕРАРИСТ
03-02-2012, 13:34
Иран не е Ирак, САЩ ще им пърди гъза яко ако се заемат с тях.....то при съседите им още не е отшумяло, надали ще си позволят да тръгнат при комшиите им.......


Моноикономика, разчитаща само на един основен източник на средства е адски лесно да бъде разклатена с икономически санкции.
:drive:
Дреме им на седалището на иранците, тоя източник е основна причина да се движи света в момента, а те го имат доста, така че не могат ги събори по тоя показател.......

Susscrofa
03-02-2012, 14:02
Китай, като основен консуматор на Ирански нефт едва ли ще позволи САЩ да ги окопират и по този начин да нарушат енергийния им баланс. Съвсем логично ми звучи Русия и Китай да се намесят иначе САЩ ще завладее още една територия.

САЩ не завладява територии, а създава икономически правила в тези държави, от които се облагодетелства икономически.

---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 12:00 ----------


Иран не е Ирак, САЩ ще им пърди гъза яко ако се заемат с тях.....то при съседите им още не е отшумяло, надали ще си позволят да тръгнат при комшиите им.......


Дреме им на седалището на иранците, тоя източник е основна причина да се движи света в момента, а те го имат доста, така че не могат ги събори по тоя показател.......

Дреме им. Икономическата изолация е бавен процес. Все пак става дума за демократични държави със свободни пазари и е трудно някой да им диктува от кой да купуват петрол, но не е и невъзможно.
Ако някой си мисли, че Иран може да се противопостови на САЩ във военнен план е наивник.

old alfist
03-02-2012, 14:07
САЩ отново ще спретнат една войничка - това е един от начините да се раздвижи икономиката.

Mind_Control
03-02-2012, 14:51
САЩ не завладява територии, а създава икономически правила в тези държави, от които се облагодетелства икономически.

---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 12:00 ----------





На мен това точно като завладяване на територия ми звучи :)

ФЕРАРИСТ
03-02-2012, 14:53
Ако някой си мисли, че Иран може да се противопостови на САЩ във военнен план е наивник.
А защо пък да и се противопоставя точно във военен......има много други планове в който те им се противопоставят.......

Кайо
03-02-2012, 23:52
САЩ не завладява територии, а създава икономически правила в тези държави, от които се облагодетелства икономически.

---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 12:00 ----------


Сусе това е крайно,наивно и просмукано от статистики мнение...........

fred
04-02-2012, 08:04
Изцяло подкрепям политиката на САЩ и Израел:spam_laser:

САЩ не завладява територии, а създава икономически правила в тези държави, от които се облагодетелства икономически.
Дреме им. Икономическата изолация е бавен процес. Все пак става дума за демократични държави със свободни пазари и е трудно някой да им диктува от кой да купуват петрол, но не е и невъзможно.
Ако някой си мисли, че Иран може да се противопостови на САЩ във военнен план е наивник.

И аз така мисля.

Mind_Control
04-02-2012, 18:06
Изцяло подкрепям политиката на САЩ и Израел:spam_laser:


И аз така мисля.

А пък и ако ми обясниш, каква точно работа имат САЩ на другия край на света и аз може да взема да ги подкрепя.

Кайо
05-02-2012, 01:05
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2012/02/04/1759385_iran_shte_namali_petrolnite_dostavki_za_ev ropa/?ref=rss

Да не се чудим ако има ново поскъпване на горивата.......

fred
11-02-2012, 18:32
А пък и ако ми обясниш, каква точно работа имат САЩ на другия край на света и аз може да взема да ги подкрепя.

Работата им, да няма затруднения с добива на петрол основно и спекули с цената.
Втората е Иран да няма ядрена бомба, защото не е ясно дали няма да се изкушат да я пуснат.
Нещо, което не направи нито една от големите ядрени сили от около 60 години насам.

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:31 ----------


http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2012/02/04/1759385_iran_shte_namali_petrolnite_dostavki_za_ev ropa/?ref=rss

Да не се чудим ако има ново поскъпване на горивата.......

Е нещо от сорта имах предви на въпроса на колегата Mind_Control

ФЕРАРИСТ
11-02-2012, 18:57
Работата им, да няма затруднения с добива на петрол основно и спекули с цената.
Втората е Иран да няма ядрена бомба, защото не е ясно дали няма да се изкушат да я пуснат.
Нещо, което не направи нито една от големите ядрени сили от около 60 години насам.
Тва по мое мнение не е точно така - при положение че не всеки може да се намеси в играта с петрола, при положение че САЩ са най - големия консуматор, имат изключително голяма далавера от спекулативните цени на петрола.....като например спекулацията с твърденията че драстично намалявал - най - евтиния трик - направи една стока дефицитна, и вдигай цената и колкото си искаш.......
Атомните бомби в наше време се правят за да си гарантира приносителя им сигурност, а не да ги ползва, иранците не са фанатици, за да ръсят ей така бомби с ясното съзнание че една ядрена война не би унищожила и тях........но просто никой не би се осмелил да им посегне, знаещ че имат ядрен ресурс......тва искат те, жалко че пропагандата е насадила масово мнението че всеки от тоя район е религиозен фанатик......

fred
11-02-2012, 20:20
От вдигането на цената печели основно този, който я произвежда.По тази причина Русия и Арабските държави печелят многократно и затова са въвели квоти (визирам арабските държави) - за да си пазят интересите, което само по себе си не е лошо.Разбира се и САЩ си гледат интереса, ама и техният, както и нашият е цената на петлрола да е нормална и в предвидими граници, не ме интересуват в този случай мераците на производителите.
Колкото за това какви са иранците и по точно режимът им, който избиваше протестиращите от собственият си народ на последните избори, който позволява да бъде убита жена, по подозрения, че мъжът и смята че му е изневерила, който е осъдил на смърт Саламан Рушди - не мога да твърдя какъв, че не е фанатичеен.

mordohy
11-02-2012, 22:03
Иран не е Ирак. Най-малко е десет пъти по-силен икономически. Има силен флот и сухопътна армия. Бъкан е с ново руско оръжие, включително и оръжейни системи, които само те имат.
САШ много добре знаят това.
Ясно е, че борбата е за нефта.
Играта обаче е сложна.
Китай освен, че има огромна нужда и растящо потребление на петрол, има и огромен финансов ресурс.
Китай отдавна е разбрал, че е по-добре да продаваш оръжие, отколкото да го използваш.
От друга страна, зад Иран е Русия.
Те двете имат сключен договор, от преди почти век, според който, независимо от политическата конюнктура, която и от двете страни да е застрашена, то другата е задължена да я защити, независимо иска или не.
За тоя договор не е тръби много-много, но е валиден и днес.
Той така е направен, че да действа до като свят светува.
Изобщо нападнеш ли Иран, нападаш и Русия, а на това само двама са се наели и не са свършили добре.

546
11-02-2012, 23:05
Абе руснаците ги остави,да не се опънат македонците,че Александър Македонски не знаеш какви ги е подписвал там.
То може да се окаже и македонска територия и тогава им е спукана работата на хамериканците.

Orm
11-02-2012, 23:26
И кой реши че американците са прави във всичко ... и като говорим за режими точно американския режим е най гнусния

546
11-02-2012, 23:33
И кой реши че американците са прави във всичко ... и като говорим за режими точно американския режим е най гнусния
Е най-вероятно сами са си решили,въпроса е как да се предадат без бой.

fred
11-02-2012, 23:35
Бре, аз както казвам и на Павлина, ма и тук ще изокам- защо никой не ходи на бригади или на работа в Иран, Русия, Северна Корея, Китай, Куба и т.н. ами гледа САЩ, ЕС, Канада и прочее.
По гнусно нещо от комунизма и посткомунизма за мен няма (не броя крайния ислямизъм в Иран) - пример си е нашата кочинка тука:dyrvo_v_kenefa:

546
11-02-2012, 23:39
Добави и преди комунизма и ще си 100% точен.:anarchy:

fred
11-02-2012, 23:40
Добави и преди комунизма и ще си 100% точен.:anarchy:

Е сега добавих нещо от тоя сорт :) (имам предвид по време на комунизма и след това)

Orm
12-02-2012, 00:46
Бре, аз както казвам и на Павлина, ма и тук ще изокам- защо никой не ходи на бригади или на работа в Иран, Русия, Северна Корея, Китай, Куба и т.н. ами гледа САЩ, ЕС, Канада и прочее.
По гнусно нещо от комунизма и посткомунизма за мен няма (не броя крайния ислямизъм в Иран) - пример си е нашата кочинка тука:dyrvo_v_kenefa:

Защото Иран, Русия, Северна Корея, Китай, Куба не убиват хора които не им се подчиняват и не се бъркат в работите на чужди държави ........ Говорим за настоящето нали , не за преди 20 години???? Щото може да се върнем и при феодалния строй така..

---------- Post added at 23:46 ---------- Previous post was at 23:39 ----------

Американците няма да нападнат Иран в никакъв случай (освен ако не са сигурни че Иран нямат ядрено оръжие ,а и тогава не е сигурно) Американската армия е най страхливата позната в историята , могат да воюват единствено ако те са с танк а противника с прашка .....
Промиването на мозъци също е от техните оръжия ;)... Не искам да обиждам никой , но това което сте написали тук е наивно........
Общо взето сегашната им тактика е същата като при комунистите преди разпада на СССР

Кайо
12-02-2012, 02:12
Стига сте се карали....в основата на всяко зло са евреите.....:innocent::usaflag:

546
12-02-2012, 02:18
Стига сте се карали....в основата на всяко зло са евреите.....:innocent::usaflag:
Това ние много добре го знаем, ич не ни требва жокер.

Кайо
12-02-2012, 02:20
Това ние много добре го знаем, ич не ни требва жокер.

Вие,тоест ти и някои други може и да го знаете....ама е са ше скочат и природозащитниците :):):):)

Orm
12-02-2012, 09:12
Стига сте се карали....в основата на всяко зло са евреите.....:innocent::usaflag:

Ами аз някъде бях писал за мнението че ако се изолират 50 най богати евреи на планетата , всичко ще е шукарийка.

fred
12-02-2012, 10:15
:anarchy:Аз не споделям това мнение, но да вметна че и Съветската революция е ръководена от евреи.
Но еверите са нарочени за виновни от хилядолетия (демек 2), така че, нищо ново.

Кайо
12-02-2012, 13:34
:anarchy:Аз не споделям това мнение, но да вметна че и Съветската революция е ръководена от евреи.
Но еверите са нарочени за виновни от хилядолетия (демек 2), така че, нищо ново.

А дали е случайно,че са ,,нарочени"?
Не само Съветската революция е ръководена и финансирана от евреи,младотурската-революция също ;)....а и много други.....всъщност те са в основата на всички политически течения....
Защо ли?

Stoyan Georgiev
12-02-2012, 15:06
американската армия била страхлива :D

абе аланколу, ако искаш всички да се метнат да умрат храбро, а?

вие четете ли си въобще какви глупости пишете?

дървени философи

айде давайте сега нареждайте ме, в това може би ще сте по-адекватни

говорите за политически идеи и кой какво право имал да се меси в чужда политика, а грам не се замисляте, че вече всичко се ръководи от финансов интерес - Русия ще получи сделката, която иска, а иранците кучета ги яли

освен това каква е тази невероятна руска невиждана техника, дето никой друг я няма, о боже мой

на всички нивото на военните им технологии е еднакво, разликите са в количеството и качеството

Mind_Control
12-02-2012, 15:13
говорите за политически идеи и кой какво право имал да се меси в чужда политика, а грам не се замисляте, че вече всичко се ръководи от финансов интерес - Русия ще получи сделката, която иска, а иранците кучета ги яли



Каква е тази сделка с Русия?

Кайо
12-02-2012, 15:48
американската армия била страхлива :D

абе аланколу, ако искаш всички да се метнат да умрат храбро, а?

вие четете ли си въобще какви глупости пишете?

дървени философи

айде давайте сега нареждайте ме, в това може би ще сте по-адекватни

говорите за политически идеи и кой какво право имал да се меси в чужда политика, а грам не се замисляте, че вече всичко се ръководи от финансов интерес - Русия ще получи сделката, която иска, а иранците кучета ги яли

освен това каква е тази невероятна руска невиждана техника, дето никой друг я няма, о боже мой

на всички нивото на военните им технологии е еднакво, разликите са в количеството и качеството


Всичко и винаги се е водило от финансови интереси,от както свят светува войните са поради икономически причини....не само иранците а и всички останали не кучета а въци ги яли щом гУемите си навият нещо на пръста.

А американската армия без техниката за нищо не става,без да говорим за сляпа-безумна храброст,нито я имат,нито им е нужна,за качеството и нивото на руската бойна техника може доста да се спори но е напълно излишно.

Stoyan Georgiev
12-02-2012, 16:08
Каква е тази сделка с Русия?

нямам нещо конкретно предвид... под сделка визирам цената, която ще трябва сащ да платят за отпадането на подкрепата на русия за иран ;)


според мен това ще бъде някоя база или ограничение на щита за ранно предупреждение или нещо в този дух

Orm
12-02-2012, 17:51
На всички оръжието е еднакво , разликата е в количеството и качеството викаш ....... - Гениално прозрение :big_whoops:

fred
12-02-2012, 18:50
Защото Иран, Русия, Северна Корея, Китай, Куба не убиват хора които не им се подчиняват и не се бъркат в работите на чужди държави ........ Говорим за настоящето нали , не за преди 20 години???? Щото може да се върнем и при феодалния строй така..

---------- Post added at 23:46 ---------- Previous post was at 23:39 ----------

Американците няма да нападнат Иран в никакъв случай (освен ако не са сигурни че Иран нямат ядрено оръжие ,а и тогава не е сигурно) Американската армия е най страхливата позната в историята , могат да воюват единствено ако те са с танк а противника с прашка .....
Промиването на мозъци също е от техните оръжия ;)... Не искам да обиждам никой , но това което сте написали тук е наивно........
Общо взето сегашната им тактика е същата като при комунистите преди разпада на СССР
Според мен точно Иран, Русия, Северна Корея, Китай, Куба убиват хиляди хора, от собственият си народ при това.А и проганадата е най използвания похват и на комунистите и на фашистите, забрана на книги и прочее.В Русия днес можеш да бъдеш и убит, ако критикуваш Путин и кликата му, както стана с Политковская и много други неизвесттни на нас хора.
Колкото за това че амираканската армиия била най страхлива за мен е смешно да се коментира.
Сигурно руската е най смелата?:hi_temerature:
За навиността и аз си мисля с обратен знака... та я наздраве

---------- Post added at 22:50 ---------- Previous post was at 22:41 ----------


А дали е случайно,че са ,,нарочени"?
Не само Съветската революция е ръководена и финансирана от евреи,младотурската-революция също ;)....а и много други.....всъщност те са в основата на всички политически течения....
Защо ли?
Кой знае, всщност се тръгва още от разпването на Исус, минава се през какво ли не и прочее.
Най интересното е че и бореца за човешки свободи Сложеницин написа, след като се завърна в Русия, че евреите били пропили руснаците през вековете и прочее:coolio:
Нали знаеш за прочутата афера Драйфус и поведението на Зола.
Понеже знам че четеш, за разлика от повечето тук ти препоръчвам тая книга на Умберто ЕКо, не съм я чел все още, но мисля, че ще е интересна.Интересно е, че и в нея имало нотки на антисемитизъм, не знам.
Ето за книгата нещо (Пражкото гробище).Той общо взето иронизира идеите за световна конспирация

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011/11/30/1215159_umberto_eko_vpechatliavam_se_ne_ot_konspir aciiata_a_ot/

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011/11/30/1215159_umberto_eko_vpechatliavam_se_ne_ot_konspir aciiata_a_ot/

Stoyan Georgiev
12-02-2012, 19:42
На всички оръжието е еднакво , разликата е в количеството и качеството викаш ....... - Гениално прозрение :big_whoops:

ако си използваш сивото вещество в черепа може и да схванеш иронията ;)

Derry
12-02-2012, 19:53
Те изброените по горе държави си трепят от народа, но и амеркиканците на са по назад, но определно са по тихи за тая си тъмна страна на тяхната демокрация. Тия убавци президента си убиха, че какво остана друго да направят. Колкото до евреите и аз си мисля, че са виновни за много неща, другото нещо нарушаващо спокойствието ни са парите и желанието за власт. На някои хора кроткото живуркане не им е в стила и все гледат да опропастят нечий план.

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:45 ----------

Изненада в цялата работа ще е ако Иран пуснат атомна бомба на Американците.

---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:50 ----------

"Министърът на отбраната на Германия, Томас де Мезиер, предупреди Израел за възможното нападение над Иран, тъй като, по негово мнение, успехът на подобна военна операция е малко вероятен, предава ИТАР-ТАСС.
„При война с Иран, успехът би бил малко вероятен, а политическите вреди- огромни”, заяви Мезиер."

"Иранският президент, Махмуд Ахмадинеджад, заяви, че „големи” ядрени постижения ще бъдат обявени в следващите няколко дни, предава Би Би Си.
Държавният глава не е дал по- нататъшни детайли, но настоя, че Иран никога няма да прекрати програмата си за обогатяване на уран, който може да бъде използван за направа на бойни глави.
Ахмадинеджад обеща, че Иран няма да отстъпи пред Запада, ако той продължава да използва „езика на силата и нападките”."

Кайо
12-02-2012, 19:57
---------- Post added at 22:50 ---------- Previous post was at 22:41 ----------
Кой знае, всщност се тръгва още от разпването на Исус, минава се през какво ли не и прочее.
Най интересното е че и бореца за човешки свободи Сложеницин написа, след като се завърна в Русия, че евреите били пропили руснаците през вековете и прочее:coolio:
Нали знаеш за прочутата афера Драйфус и поведението на Зола.
Понеже знам че четеш, за разлика от повечето тук ти препоръчвам тая книга на Умберто ЕКо, не съм я чел все още, но мисля, че ще е интересна.Интересно е, че и в нея имало нотки на антисемитизъм, не знам.
Ето за книгата нещо (Пражкото гробище).Той общо взето иронизира идеите за световна конспирация

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011/11/30/1215159_umberto_eko_vpechatliavam_se_ne_ot_konspir aciiata_a_ot/

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011/11/30/1215159_umberto_eko_vpechatliavam_se_ne_ot_konspir aciiata_a_ot/

Ненавистта към евреите е и от преди Христа а причини 1001....
Сложеницин добре го е написъл но това не важи само за руснаците.
Аферат Драйфус е е една еврейска спекула,малко трудно може да се говори за антисемитизъм в една страна със силно еврейско лоби.....в страната в която евреите за пръв път получават права,стават равни с останалите.
Еко е добър писател,следващият път,като съм в България ще потърся книгата,нормално е да имам нотки на антисемитизъм,всеки нормален човек е и антисемит.......но е смешно да се отрича световната конспирация,но това си е лично мое мнение.....
Давал съм го за пример и друг път,някой замислял ли се е за произхода на думата мошеник????:hump:

Ае наздраве,не ми се пише в сериозни теми.........:hump:

Susscrofa
12-02-2012, 20:02
Те изброените по горе държави си трепят от народа, но и амеркиканците на са по назад, но определно са по тихи за тая си тъмна страна на тяхната демокрация. Тия убавци президента си убиха, че какво остана друго да направят. Колкото до евреите и аз си мисля, че са виновни за много неща, другото нещо нарушаващо спокойствието ни са парите и желанието за власт. На някои хора кроткото живуркане не им е в стила и все гледат да опропастят нечий план.

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:45 ----------

Изненада в цялата работа ще е ако Иран пуснат атомна бомба на Американците.

---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:50 ----------

"Министърът на отбраната на Германия, Томас де Мезиер, предупреди Израел за възможното нападение над Иран, тъй като, по негово мнение, успехът на подобна военна операция е малко вероятен, предава ИТАР-ТАСС.
„При война с Иран, успехът би бил малко вероятен, а политическите вреди- огромни”, заяви Мезиер."

"Иранският президент, Махмуд Ахмадинеджад, заяви, че „големи” ядрени постижения ще бъдат обявени в следващите няколко дни, предава Би Би Си.
Държавният глава не е дал по- нататъшни детайли, но настоя, че Иран никога няма да прекрати програмата си за обогатяване на уран, който може да бъде използван за направа на бойни глави.
Ахмадинеджад обеща, че Иран няма да отстъпи пред Запада, ако той продължава да използва „езика на силата и нападките”."

Не харесвам САЩ, но не мисля, че в Иран или Русия, прокурор би пуснал призовка, за да разпита съответния президент за това, че са му правили орална любов в кабинета.
САЩ са изковали демократични правила, които не бих сравнявал с Иран, Куба, Китай или която и да било тоталитарна страна.
:coolio:

---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 18:58 ----------


Ненавистта към евреите е и от преди Христа а причини 1001....
Сложеницин добре го е написъл но това не важи само за руснаците.
Аферат Драйфус е е една еврейска спекула,малко трудно може да се говори за антисемитизъм в една страна със силно еврейско лоби.....в страната в която евреите за пръв път получават права,стават равни с останалите.
Еко е добър писател,следващият път,като съм в България ще потърся книгата,нормално е да имам нотки на антисемитизъм,всеки нормален човек е и антисемит.......но е смешно да се отрича световната конспирация,но това си е лично мое мнение.....
Давал съм го за пример и друг път,някой замислял ли се е за произхода на думата мошеник????:hump:

Ае наздраве,не ми се пише в сериозни теми.........:hump:

Това, че някой разполага с достатъчни умствени способности да контролира и умело да използва различни събития и процеси, не означава, че той прави нещо конспиративно и нередно.
Един мой познат беше пръв в листата на приетите медицина и всички в един глас заявиха, че той е с връзки, а аз знам, че той не е с връзки и знам колко труд положи за този си успех. Това беше преди доста години.
Конспиративните теории са лесно оправдание за това, че някой може, а друг не може.:coolio:

Кайо
12-02-2012, 20:16
Не харесвам САЩ, но не мисля, че в Иран или Русия, прокурор би пуснал призовка, за да разпита съответния президент за това, че са му правили орална любов в кабинета.
САЩ са изковали демократични правила, които не бих сравнявал с Иран, Куба, Китай или която и да било тоталитарна страна.
:coolio:

---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 18:58 ----------



Това, че някой разполага с достатъчни умствени способности да контролира и умело да използва различни събития и процеси, не означава, че той прави нещо конспиративно и нередно.
Един мой познат беше пръв в листата на приетите медицина и всички в един глас заявиха, че той е с връзки, а аз знам, че той не е с връзки и знам колко труд положи за този си успех. Това беше преди доста години.
Конспиративните теории са лесно оправдание за това, че някой може, а друг не може.:coolio:

Суско ни ми се спори ни има смисъл.....мое мнение си е и никой не ангаджирам с него.....а теориите,които казват,че ,,Конспиративните теории са лесно оправдание за това, че някой може, а друг не може" са за да не се отдава значение на конспиративните теории :):):)

Derry
12-02-2012, 20:32
Не харесвам САЩ, но не мисля, че в Иран или Русия, прокурор би пуснал призовка, за да разпита съответния президент за това, че са му правили орална любов в кабинета.
САЩ са изковали демократични правила, които не бих сравнявал с Иран, Куба, Китай или която и да било тоталитарна страна.


Историята с Клинтън си беше чиста глупост и това май е най известната свирка, иначе си прав за Иран и Русия, няма да ги призовават. Иранците щяха да убият жената много преди да се разчуе. САЩ са изковали икономическа робия облечена в демократични дрехи.

nickyto
12-02-2012, 21:07
А дали е случайно,че са ,,нарочени"?
Не само Съветската революция е ръководена и финансирана от евреи,младотурската-революция също ;)....а и много други.....всъщност те са в основата на всички политически течения....
Защо ли?


А това са евреите младо-турци:


Талаат Паша: Вътрешен министър на Турция, по време на Първата световна война. Главен архитект на Арменския геноцид.

Рефик Бей: Издател на младотурския вестник "Революционна преса". Министър председател на Турция в 1939 г.

Джавид Бей: Финансов министър при Талаат.

Емануел Красов: Еврейски пропагандист на младотурците.

Владимир Жаботински: Руски болшевик - евреин, преминал в Турция през 1908 г. Издател на вестника "Млада Турция".

Александър Хелпханд: Свръзка на Ротшилд. Издател на в. "Турска родина".

Мустафа Кемал Ататюрк: Евреин от Сефаридско потекло. Ататюрк е учил в еврейското училище, наричано Шемси Ефенди, ръководено от евреина Шимон Цви.

Кайо
12-02-2012, 21:12
А това са евреите младо-турци:


Талаат Паша: Вътрешен министър на Турция, по време на Първата световна война. Главен архитект на Арменския геноцид.

Рефик Бей: Издател на младотурския вестник "Революционна преса". Министър председател на Турция в 1939 г.

Джавид Бей: Финансов министър при Талаат.

Емануел Красов: Еврейски пропагандист на младотурците.

Владимир Жаботински: Руски болшевик - евреин, преминал в Турция през 1908 г. Издател на вестника "Млада Турция".

Александър Хелпханд: Свръзка на Ротшилд. Издател на в. "Турска родина".

Мустафа Кемал Ататюрк: Евреин от Сефаридско потекло. Ататюрк е учил в еврейското училище, наричано Шемси Ефенди, ръководено от евреина Шимон Цви.

Са ше те обяват в лъжа :):):)

mordohy
12-02-2012, 21:42
Евреите сафардити са библейските евреи. Те са преследвани дори и днес, най-вече в Израел.
Евреите ешкенази са всъщност хазари юдеи.
Та последните всъщност ги набеждаваме за всички злини.
Мними и реални.
Ататюрк е един от малкото сафардити на световната сцена.
Ама пак се отплеснахме.
Още преди 15 години "Строго секретно" излезе с един анализ и там се твърдеше , че първо ще е Саддам, а после и Иран.
Не само заради петрола.
Иран е огромна страна с огромен пазар и население с голям покупателна способност.
Та кой ще спечели Иран!?
САЩ или Китай?
Има обаче още двама играча.
Пакистан и Индия.
Последнта винаги е била "скрита лимонка" и не се знае, какво ще направи.
Индия също има огромен финансов, научен и военен потенциал.
Глад за петрол също, въпреки, че за сега се оправя с наличните си ресурси.
Всичко това под присмехулния поглед на Русия.

nickyto
12-02-2012, 21:50
Са ше те обяват в лъжа :):):)

А теб в антисеметизъм... :laughing1:

mordohy
12-02-2012, 21:59
Я марш и двамата в блатцето!

Кайо
12-02-2012, 22:15
ю
Евреите ешкенази са всъщност хазари юдеи.
Та последните всъщност ги набеждаваме за всички злини.


Всъщност ешкеназите-ашкеназите генетично не са евреи,не са семити......

А теб в антисеметизъм... :laughing1:

А аз пък съм свикнал :go:

---------- Post added at 22:15 ---------- Previous post was at 22:15 ----------


Я марш и двамата в блатцето!

Стига бре,още не сме я обърнали на пие и пуканица :hump:

mordohy
12-02-2012, 22:36
Доказано е , че Лео Троцки и компания повишават производството на водка четри пъти, а после и на спирт в Русия и тайка опиянчват "гоите"

От тогава започва "веселия" пиянски период на руснаците.
Върха разбира се е Столичная!
Мммммм!
Вкусно!











'

Кайо
12-02-2012, 23:51
++++++++1....бегам да си пия кат опиянена гоя....оставям темата на знаещите:go::go::go:

Orm
13-02-2012, 00:37
ако си използваш сивото вещество в черепа може и да схванеш иронията ;)

Брат, ако ти си го ползваше това вещество нямаше да смяташ всичко което си видял по CNN или BBC за истина. Ако мислиш че добрите американци убиват лошите мюсюлмани за да можеш ти да живееш като цар значи това вещество не ти е развито достатъчно . Ти живеещ и бачкаш за 500 лв на месец за да може дебелото американче да се ползва от това което си направил ти ( като казвам "ти" имам предвид всички неамериканци , реших да ти го разясня , да не вземеш пак да се объркаш). ПО голямата част от света вече се е надупила на САЩ , останали са няколко държави това са Русия и Китай на които САЩ не могат абсолютно нищо да им направят ( щото са страхливи копеленца ). И държави като Иран и Северна Корея които не искат да им играят по свирката и следователно трябва да бъдат разрушени , но само в случай че не могат да отговорят на предизвикателството . А за такива като теб , са измислили Рамбо , 11 септември, Ал Кайда и подобни глупости.

Ох , незнам изобщо защо го пиша това като знам че промитите мозъци обикновенно са много твърдоглави .....

Кайо
13-02-2012, 00:41
Брат, ако ти си го ползваше това вещество нямаше да смяташ всичко което си видял по CNN или BBC за истина. Ако мислиш че добрите американци убиват лошите мюсюлмани за да можеш ти да живееш като цар значи това вещество не ти е развито достатъчно . Ти живеещ и бачкаш за 500 лв на месец за да може дебелото американче да се ползва от това което си направил ти ( като казвам "ти" имам предвид всички неамериканци , реших да ти го разясня , да не вземеш пак да се объркаш). ПО голямата част от света вече се е надупила на САЩ , останали са няколко държави това са Русия и Китай на които САЩ не могат абсолютно нищо да им направят ( щото са страхливи копеленца ). И държави като Иран и Северна Корея които не искат да им играят по свирката и следователно трябва да бъдат разрушени , но само в случай че не могат да отговорят на предизвикателството . А за такива като теб , са измислили Рамбо , 11 септември, Ал Кайда и подобни глупости.

Ох , незнам изобщо защо го пиша това като знам че промитите мозъци обикновенно са много твърдоглави .....

Ти па от се косиш бре,я ела в Блатото да пием по едно.....:cheers:

Orm
13-02-2012, 00:44
Ти па от се косиш бре,я ела в Блатото да пием по едно.....:cheers:

Ами като ми обсъждат сивото вещество , трябва да отвърна подобаващо ..... а иначе :drunk: и да не ни пука , така и така ние нищо няма да оправим :)

Кайо
13-02-2012, 00:54
Ами като ми обсъждат сивото вещество , трябва да отвърна подобаващо ..... а иначе :drunk: и да не ни пука , така и така ние нищо няма да оправим :)

Не се засягай бре....мир да има....а ние нищо не можем да оправим защото мислим,че нищо не можем да оправим.....
.....аз викам да ставам муджахидин :drunk:

546
13-02-2012, 01:27
Не се засягай бре....мир да има....а ние нищо не можем да оправим защото мислим,че нищо не можем да оправим.....
.....аз викам да ставам муджахидин :drunk:
Ще се събудиш в Гуантанамо ,наци воин на Аллах е това е съвършенството- да му мислят евреите.Остава само да си купиш акции в АГФарбен(ако не са я фалирали вече)

Orm
13-02-2012, 01:40
Да, как беше - За да победи злото е достатъчно добрите да не правят нищо ..... :grandpa:

Кайо
13-02-2012, 01:54
,наци воин на Аллах е това е съвършенството- да му мислят евреите

Съмняваш ли се в мен????:sniper:

Susscrofa
13-02-2012, 14:13
Брат, ако ти си го ползваше това вещество нямаше да смяташ всичко което си видял по CNN или BBC за истина. Ако мислиш че добрите американци убиват лошите мюсюлмани за да можеш ти да живееш като цар значи това вещество не ти е развито достатъчно . Ти живеещ и бачкаш за 500 лв на месец за да може дебелото американче да се ползва от това което си направил ти ( като казвам "ти" имам предвид всички неамериканци , реших да ти го разясня , да не вземеш пак да се объркаш). ПО голямата част от света вече се е надупила на САЩ , останали са няколко държави това са Русия и Китай на които САЩ не могат абсолютно нищо да им направят ( щото са страхливи копеленца ). И държави като Иран и Северна Корея които не искат да им играят по свирката и следователно трябва да бъдат разрушени , но само в случай че не могат да отговорят на предизвикателството . А за такива като теб , са измислили Рамбо , 11 септември, Ал Кайда и подобни глупости.

Ох , незнам изобщо защо го пиша това като знам че промитите мозъци обикновенно са много твърдоглави .....

Северна корея!!!!!!!!
Ти гледа ли кадрите след смъртта на "божеството", Ким Чен и т.н.?
Ти имаш ли представа какво означава режимът в Иран?
Момци, аз не харесвам политиката на САЩ, но разберете, че е смешно когато критикуваме отрицателните черти на тяхната политика да противопоставяме некви тотални "уроди" като Северна корея или пък Иран.
Нито един от Вас не би искал да живее в тези страни, убеден съм в това.
САЩ наистина имат доста недостатъци, но те все пак се намират над тънката червена линия. Това все пак и въпреки всичко е една добре функционираща демокрация, в която когато лидерът "пръдне" вестниците смело пишат за това.
Недейте да плюете кравата, че дава по -малко мляко и да поглеждате с надежда към козела, той не дава никакво мляко.:picnic:

Кайо
13-02-2012, 14:22
Северна корея!!!!!!!!
Ти гледа ли кадрите след смъртта на "божеството", Ким Чен и т.н.?
Ти имаш ли представа какво означава режимът в Иран?
Момци, аз не харесвам политиката на САЩ, но разберете, че е смешно когато критикуваме отрицателните черти на тяхната политика да противопоставяме некви тотални "уроди" като Северна корея или пък Иран.
Нито един от Вас не би искал да живее в тези страни, убеден съм в това.
САЩ наистина имат доста недостатъци, но те все пак се намират над тънката червена линия. Това все пак и въпреки всичко е една добре функционираща демокрация, в която когато лидерът "пръдне" вестниците смело пишат за това.
Недейте да плюете кравата, че дава по -малко мляко и да поглеждате с надежда към козела, той не дава никакво мляко.:picnic:

Сусе не е въпросът да съпоставяме разликите в различните систем,въпросът е,че САЩ си пъхат гагите там,където не им е работата използвайки постановки от селски вечеринки,говорейки за демокрация......

old alfist
13-02-2012, 14:45
В момента се води психологическа война, докато Великите сили не се разберат помежду си под масата. Възможно е Щатите пак да се изкарат големите радетели за мир и отново да застанат начело в една война с предрешен завършек, както винаги под предлог и в полза на демокрацията. А, на разни дупедавци като нас ще дадат възможност да се присламчат и да свършат непривлекателната част. Ние ще се чувстваме значими при въвеждане на световния мир.

Кайо
13-02-2012, 14:47
В момента се води психологическа война, докато Великите сили не се разберат помежду си под масата. Възможно е Щатите пак да се изкарат големите радетели за мир и отново да застанат начело в една война с предрешен завършек, както винаги под предлог и в полза на демокрацията. А, на разни дупедавци като нас ще дадат възможност да се присламчат и да свършат непривлекателната част. Ние ще се чувстваме значими при въвеждане на световния мир.


:thumbup::thumbup::thumbup:
....радетели за мир.....а всички много добре знаем,че са радетели за петрол,дреме им за мирът и демокрацията....

koolio
13-02-2012, 18:38
Северна корея!!!!!!!!
Ти гледа ли кадрите след смъртта на "божеството", Ким Чен и т.н.?
Ти имаш ли представа какво означава режимът в Иран?
Момци, аз не харесвам политиката на САЩ, но разберете, че е смешно когато критикуваме отрицателните черти на тяхната политика да противопоставяме некви тотални "уроди" като Северна корея или пък Иран.
Нито един от Вас не би искал да живее в тези страни, убеден съм в това.
САЩ наистина имат доста недостатъци, но те все пак се намират над тънката червена линия. Това все пак и въпреки всичко е една добре функционираща демокрация, в която когато лидерът "пръдне" вестниците смело пишат за това.
Недейте да плюете кравата, че дава по -малко мляко и да поглеждате с надежда към козела, той не дава никакво мляко.:picnic:
Тук се съгласявам на 100%! като никога! :idea:

CBET
13-02-2012, 19:01
Сускрофа, понеже се изкарваш невероятен радетел за демокрацията, равнопоставеността и изобщо капиталистическият начин на живот би ли споделил тук какво постигна сам (абсоплютно сам, без чужда помощ, без някой така да се каже да те уреди) в живота си до момента?

Адски лицемерно се държиш колега! Чак перверзно лицемерно!

koolio
13-02-2012, 20:04
Сускрофа, понеже се изкарваш невероятен радетел за демокрацията, равнопоставеността и изобщо капиталистическият начин на живот би ли споделил тук какво постигна сам (абсоплютно сам, без чужда помощ, без някой така да се каже да те уреди) в живота си до момента?

Адски лицемерно се държиш колега! Чак перверзно лицемерно!

А ти?

CBET
13-02-2012, 20:29
А ти?


По конкретно моля те Кольо!

И като питаш нещо си задай въпроса какъв ще е твоят отговор ако някой теб те пита същото!

Susscrofa
13-02-2012, 21:48
Сускрофа, понеже се изкарваш невероятен радетел за демокрацията, равнопоставеността и изобщо капиталистическият начин на живот би ли споделил тук какво постигна сам (абсоплютно сам, без чужда помощ, без някой така да се каже да те уреди) в живота си до момента?

Адски лицемерно се държиш колега! Чак перверзно лицемерно!

Не мога да разбера въпроса ти?
Не съм ничий защитник, просто няма как да се радвам на Северна Корея, защото съм нормален човек, мамка му.
Тук може да не съм свободен, но мога да отида и да метна яйце по Плевнелиев, може да ме набият малко, може да си загубя работата, но няма да изчезна завинаги.:) Мога и да пиша свободно в нета каквото си поискам.
Хайде да поставим картите на масата. С кое точно съм лицемер? Къде е перверзията?
Аз обичам да споря, но не мога да пиша чак такива глупости.:thumbup:
Мога да се опитвам да пиша положителни неща за Русия, за Путин, за Китай, за Куба дори, но за Северна Корея и Иран не мога, дори и за спорта. И смятам, че ако го правя ще бъде доста цинично.

mordohy
13-02-2012, 22:24
Мисля си, че не е важно харесва ли ни или не режима в Иран, а какво искат самите иранци. То и в ОАЕ още режат глави на паркингите, ама на тях си им харесва.
Разберете, че това са араби, а те живеят в родово-общинния строй. Мечтата им е да станат робовладелци и това е ключа заразгадаването им

Кайо
13-02-2012, 22:45
Мисля си, че не е важно харесва ли ни или не режима в Иран, а какво искат самите иранци.

Баш така си е +1...:bowdown:

Orm
14-02-2012, 00:07
Мисля си, че не е важно харесва ли ни или не режима в Иран, а какво искат самите иранци. То и в ОАЕ още режат глави на паркингите, ама на тях си им харесва.
Разберете, че това са араби, а те живеят в родово-общинния строй. Мечтата им е да станат робовладелци и това е ключа заразгадаването им

Точно за това говоря и аз , на севернокорейците явно не им трябват плазми за да са щастливи , те имат други ценности които ние няма как и защо да одобряваме или не, и същото важи и в обратна посока .... в смисъл Иранците не държат американските жени да ходят по ферджета нали..... тогава защо трябва иранеца който освен жената и камилата нищо не е виждал да живее по американския начин :)

Stoyan Georgiev
14-02-2012, 00:44
Брат, ако ти си го ползваше това вещество нямаше да смяташ всичко което си видял по CNN или BBC за истина. Ако мислиш че добрите американци убиват лошите мюсюлмани за да можеш ти да живееш като цар значи това вещество не ти е развито достатъчно . Ти живеещ и бачкаш за 500 лв на месец за да може дебелото американче да се ползва от това което си направил ти ( като казвам "ти" имам предвид всички неамериканци , реших да ти го разясня , да не вземеш пак да се объркаш). ПО голямата част от света вече се е надупила на САЩ , останали са няколко държави това са Русия и Китай на които САЩ не могат абсолютно нищо да им направят ( щото са страхливи копеленца ). И държави като Иран и Северна Корея които не искат да им играят по свирката и следователно трябва да бъдат разрушени , но само в случай че не могат да отговорят на предизвикателството . А за такива като теб , са измислили Рамбо , 11 септември, Ал Кайда и подобни глупости.

Ох , незнам изобщо защо го пиша това като знам че промитите мозъци обикновенно са много твърдоглави .....


ама драги ти къде ме видя да хваля американците ?

ти май виждаш телета под вола

с изказванията си визирах твоите и на 2-3 други наивно звучащи изказвания за военна техника, все едно света е компютърна игра - едините имат базуки, ама на другите им са еди какви си и се запаткват и става боя, ама едните са по-готини от другите, а пък третите са ИБАСИ и маняците

ай мир и спокойствие да има , забрави че съм ти писал и всичко ще е наред ;)

Кайо
14-02-2012, 01:15
с изказванията си визирах твоите и на 2-3 други наивно звучащи изказвания за военна техника, все едно света е компютърна игра

Стоянчо а ти с каква военна техника си имал среща от близо и знаеш да боравиш с нея та говориш за ,,наивно звучащи изказвания"???

CBET
14-02-2012, 05:57
Мордохи го е написал кристално ясно.
Сускрофа, колкото и да ти е трудно да го разбереш просто приеми факта, че там на хората така им харесва да живеят и толкова. Мисленето и манталитета на т.нар. "западна култура" и непрестанните опити тя да бъде налагана за да доминира на световно ниво е един вид насилие и терор. Това, че на нас ежедневието ни се определя със спане, ходене на работа, пазаруване, придвижване с новата кола и стоене в къщи пред телевизора/компютъра, което ни прави щастливи, не означава, че подобен начин на живот би радвал коренните жители по поречието на Амазонка примерно! Защо е тази мания да се дават негативни оценки и определения как живеели хората в държавата X, Y или Z отричайки се възможността на тях така да им харесва?! А да, забравих! Така правят наследниците на Линкълн и щом те го правят значи е правилно!

Susscrofa
14-02-2012, 08:57
Мисля си, че не е важно харесва ли ни или не режима в Иран, а какво искат самите иранци. То и в ОАЕ още режат глави на паркингите, ама на тях си им харесва.
Разберете, че това са араби, а те живеят в родово-общинния строй. Мечтата им е да станат робовладелци и това е ключа заразгадаването им

Търкам си очите и не вярвам, че ти си написал това.
Как според теб някой там може да изрази какво точно иска?
Как според Вас там можем да разберем мнозинството какво желае?
Как в една страна, в която бесенето по улиците и пребиването с камъни е традиция може да претендира, че живее според желанията на мнозинството.
Когато свинете овладяват медиите, всяват страх и налагат терор никой не може да каже как точно иска да живее.
С чоите си видяхме как стотици хиляди корейци реват по улиците, като тяхното изпълнение беше по лошо от реването на Освалдо Риос в Касандра. Защо се преструваха, че реват тези хора? За да си запазят работата? За да не изчезват безследно техни близки?
Пак ще се повторя, не харесвам външната политика на САЩ, но на Северна Корея не и харесвам и вътрешната.:):heavy_cry:

Около 3% са арабите в ИРАН...................Мордохи, стягай се, загубваш форма. Там араби няма много:)

Derry
14-02-2012, 13:24
Като не им харесва как живеят да си вдигат революция или там както си им викат в техния край. Шантави мюсюлмани, нищо против тях, само да си стоят в техния си пясъчник. Пък за трепенето с камъне по улиците то това си им е отдавна и хората си го правят, щом го има значи ги влече да не си мислиш, че правителството ще им организира ден за трепена с камъни. Режат си ръцете когато крадат, главите си чупят. В момента в който си решат, че свободата им е по важна от живота ще си вдигнат революция и ще си изтрепят върхушката.

Stoyan Georgiev
14-02-2012, 14:01
Стоянчо а ти с каква военна техника си имал среща от близо и знаеш да боравиш с нея та говориш за ,,наивно звучащи изказвания"???

от близо съм имал среща с повечето видове техника на нашата велика армия, включително и военноморските съдове в Атиа и Созопол (преди да ги разкарат от там)

и каквото е идвало по изложения в България...

и това какво общо има с темата ?

относно боравенето с въпросната техника, шма извиняваш ама 99% от хората по тази земя не са обучени да боравят с военна техника, а и в днешно време или имаш пари и съвременна техника, или нямаш много пари и си купил евтина и не толкова съвременна техника

отново казвам, в днешно време войната е преди всичко пари и политика, а не хипотетични дуели между "Р у с и я" и "С А Щ"

това дето го мъдрите тука по американски му викат armchair generals ;)

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 14:00 ----------


Търкам си очите и не вярвам, че ти си написал това.
Как според теб някой там може да изрази какво точно иска?
Как според Вас там можем да разберем мнозинството какво желае?
Как в една страна, в която бесенето по улиците и пребиването с камъни е традиция може да претендира, че живее според желанията на мнозинството.
Когато свинете овладяват медиите, всяват страх и налагат терор никой не може да каже как точно иска да живее.
С чоите си видяхме как стотици хиляди корейци реват по улиците, като тяхното изпълнение беше по лошо от реването на Освалдо Риос в Касандра. Защо се преструваха, че реват тези хора? За да си запазят работата? За да не изчезват безследно техни близки?
Пак ще се повторя, не харесвам външната политика на САЩ, но на Северна Корея не и харесвам и вътрешната.:):heavy_cry:

Около 3% са арабите в ИРАН...................Мордохи, стягай се, загубваш форма. Там араби няма много:)


съгласен

mordohy
14-02-2012, 14:52
Търкам си очите и не вярвам, че ти си написал това.
Как според теб някой там може да изрази какво точно иска?
Как според Вас там можем да разберем мнозинството какво желае?
Как в една страна, в която бесенето по улиците и пребиването с камъни е традиция може да претендира, че живее според желанията на мнозинството.
Когато свинете овладяват медиите, всяват страх и налагат терор никой не може да каже как точно иска да живее.
С чоите си видяхме как стотици хиляди корейци реват по улиците, като тяхното изпълнение беше по лошо от реването на Освалдо Риос в Касандра. Защо се преструваха, че реват тези хора? За да си запазят работата? За да не изчезват безследно техни близки?
Пак ще се повторя, не харесвам външната политика на САЩ, но на Северна Корея не и харесвам и вътрешната.:):heavy_cry:

Около 3% са арабите в ИРАН...................Мордохи, стягай се, загубваш форма. Там араби няма много:)
Сега пък ти ме подценяваш.:Tease:
Като казвам араби, много добре знаеш, че имам в предвид арабския манталитет, просмукал се с исляма.
И ние с румънците и гърците сме съвсем различни етноси, но за иранците сме си православни разбойници. Религията е по-определяща за манталитета от етноса.
Иначе пак си потдържам мнението, че всеки трябва сам да си определя битието.
Бил съм в достатъчно страни по света, за да твърдя уверено, че колкото и перверзно да ти изглежда едно нещо, то за определения кръг хора да си е съвсем нормално.
И на мен не ми харесва да живея в държава, където колят по паркингите и серат на улицата. За това и не живея там.
И на мен не ми харесва да ме чукат отзад, ама я поговори по темата с някой педал!
Обрязването на жените е гнусотия и жестокост, която нашите европейски мозъци не могат да асимилират.
Факт е,че самите жени се обрязват доброволно по тия места.
И много други примери.
Северна Корея изобщо не я обсъждам, защото излиза от плоскостта на моята теза.
Там е насилие в най-чист вид.
Изобщо, щом обществото е богато и живее щастливо, независимо от нашите разбирания, то то беспорно нма нужда от нашата и чичо Сам "помощ".
За някои мормонизма е отвратителна секта.
Моето мнение е, че просто мр. Мормон е трябвало да запази хората от гибел.
Резултата е едно проспериращо общество и един прекрасен град, Солт Лейк Сити, насред пустинята.
Едва ли можем ние да им помогнем.
Ето това е мнението ми!

Кайо
14-02-2012, 15:02
......,,това дето го мъдрите тука по американски му викат armchair generals"......Ми то в сегашно време май повечето генерали са от този тип,а ние тук пишещите сме от този тип генерали,политици,икономисти..........

Иран си е на иранците,ако нещо не им харесва нека да го променят сами........против съм всякакво външно вмешателство в която и да е държава с какъвто и да е строй,режим,особено,когато това вмешателство е продиктувано от икономически изгоди и прикрито под булото на демокрацията и човешките права.

За скъпата военна техника едно ще кажа,и тя е бизнес,а колко е ефикасна една част от нея само производителите зная.....факт е,че сърбите свалиха Стелт със ЗУ-23........техника и техника........

Mind_Control
14-02-2012, 17:22
......,,това дето го мъдрите тука по американски му викат armchair generals"......Ми то в сегашно време май повечето генерали са от този тип,а ние тук пишещите сме от този тип генерали,политици,икономисти..........

Иран си е на иранците,ако нещо не им харесва нека да го променят сами........против съм всякакво външно вмешателство в която и да е държава с какъвто и да е строй,режим,особено,когато това вмешателство е продиктувано от икономически изгоди и прикрито под булото на демокрацията и човешките права.

За скъпата военна техника едно ще кажа,и тя е бизнес,а колко е ефикасна една част от нея само производителите зная.....факт е,че сърбите свалиха Стелт със ЗУ-23........техника и техника........

Напълно подкрепям. Не е работа на САЩ да управя живота на иранците. Както не беше работа на НАТО и американците да се мешат в Сърбия.

Питайте бабите си и дядовците си- по комунизма ли им беше по- добре или сега им е по- добре? Това че аз и вие искате да живеете в демокрация, не означава, че всички по земята са така.

fred
14-02-2012, 21:59
Но пък руснаци и китайци подкрепят Иранският режим на тоя етап, което също не им е работа, ама го правят в крайна сметка....та затова съм за американците де :pizza:А иранскитя режим забранява на иранците да правят това и онова-та кои са иранците не е ясно, след като в страната няма нормален режим.
Както казах и Саламан Рушди се преследва отиранският режим да му определя смъртна присъда, а той пък е индиец, също не ми е ясно....в момента наградата за главата му е около 11,5 млн долара.

old alfist
14-02-2012, 22:16
Но пък руснаци и китайци подкрепят Иранският режим на тоя етап, което също не им е работа, ама го правят в крайна сметка....та затова съм за американците де :pizza:А иранскитя режим забранява на иранците да правят това и онова-та кои са иранците не е ясно, след като в страната няма нормален режим.
Както казах и Саламан Рушди се преследва отиранският режим да му определя смъртна присъда, а той пък е индиец, също не ми е ясно....в момента наградата за главата му е около 11,5 млн долара.
Както в самото начало на темата се спомена - всичко се върти около петрола, тъй, че другото е ала-бала.

Кайо
14-02-2012, 22:23
Н....в момента наградата за главата му е около 11,5 млн долара.

Па да се цаним да га резнем.....


Както в самото начало на темата се спомена - всичко се върти около петрола, тъй, че другото е ала-бала.

++++++++1

Orm
14-02-2012, 23:57
Както в самото начало на темата се спомена - всичко се върти около петрола, тъй, че другото е ала-бала.

Представяте ли си свят в който всичко се върти около алкохола ??? (ех мечти........мечти........)

old alfist
15-02-2012, 00:06
Представяте ли си свят в който всичко се върти около алкохола ??? (ех мечти........мечти........)
Не вярвям, че вярваш, че Щатите правят всичко това от алтруизъм и голяма симпатия към иранския народ.

Кайо
15-02-2012, 00:53
Представяте ли си свят в който всичко се върти около алкохола ??? (ех мечти........мечти........)

Е това е един перфектен свят......

Кайо
15-02-2012, 01:57
یکی خدا و محمد رسول ا است.

nickyto
15-02-2012, 07:21
Представяте ли си свят в който всичко се върти около алкохола ??? (ех мечти........мечти........)


Що да си го представям ?!?
Ми то у блатото си е така... :drunk:

---------- Post added at 07:21 ---------- Previous post was at 07:19 ----------


یکی خدا و محمد رسول ا است.

сложи един превод де... санскрит не го разбирам, ама въобще...

DiStefano
15-02-2012, 07:45
Американската армия не знам дали е страхлива или не, обаче във Виетнам са се "насрали" от страх. Това дето са го видяли им е дошло в повече. Затова и голяма част от американците дето са били там и са живи в момента са превъртели.

Американската армия е една от най-големите в света. След китайската вероятно. Тази армия трябва да воюва, не може да стоят само на тренировки и анаболи. Поради тази причина и редица икономически, вероятно ще си спретнат нов конфликт в скоро време.

Orm
15-02-2012, 09:16
Американската армия не знам дали е страхлива или не, обаче във Виетнам са се "насрали" от страх. Това дето са го видяли им е дошло в повече. Затова и голяма част от американците дето са били там и са живи в момента са превъртели.

Американската армия е една от най-големите в света. След китайската вероятно. Тази армия трябва да воюва, не може да стоят само на тренировки и анаболи. Поради тази причина и редица икономически, вероятно ще си спретнат нов конфликт в скоро време.

Кажи ми една война която са спечелили .......

mordohy
15-02-2012, 09:54
Американската армия не знам дали е страхлива или не, обаче във Виетнам са се "насрали" от страх. Това дето са го видяли им е дошло в повече. Затова и голяма част от американците дето са били там и са живи в момента са превъртели.

Американската армия е една от най-големите в света. След китайската вероятно. Тази армия трябва да воюва, не може да стоят само на тренировки и анаболи. Поради тази причина и редица икономически, вероятно ще си спретнат нов конфликт в скоро време.

Отварям съответните учебници на ВА и се консултирам с видния теоретик маршал Шапошников. Специалист по мобилизацията.
Та според него, САЩ са в перманентна война от 1942-ра.
Някой да ме ;поправи, ако греша.
КОЛКОТО ДО ВОЙНИТЕ :
Бе те вижте как се осраха в Гренада.
20 души обикновени кубинци, но минали през казарма, ги озлочестиха доволно.

bager
15-02-2012, 10:00
Що да си го представям ?!?
Ми то у блатото си е така... :drunk:

---------- Post added at 07:21 ---------- Previous post was at 07:19 ----------



сложи един превод де... санскрит не го разбирам, ама въобще...

На персийски е (фарси) и значи "един е бог и мохамед е негов пророк".
Ама точно Кайо защо го е написал - не знам !?!

А света и алкохола, хм...сухия режим в САЩ показа, че алкохола си заслужава да се въртиш около него :) .

mordohy
15-02-2012, 10:08
На персийски е (фарси) и значи "един е бог и мохамед е негов пророк".
Ама точно Кайо защо го е написал - не знам !?!

А света и алкохола, хм...сухия режим в САЩ показа, че алкохола си заслужава да се въртиш около него :) .
Багерче, ти си си точно за блатцето.
Както и Ферариста и стараталисица и много други, ама не го осъзнавате

Susscrofa
15-02-2012, 10:56
......,,това дето го мъдрите тука по американски му викат armchair generals"......Ми то в сегашно време май повечето генерали са от този тип,а ние тук пишещите сме от този тип генерали,политици,икономисти..........

Иран си е на иранците,ако нещо не им харесва нека да го променят сами........против съм всякакво външно вмешателство в която и да е държава с какъвто и да е строй,режим,особено,когато това вмешателство е продиктувано от икономически изгоди и прикрито под булото на демокрацията и човешките права.

За скъпата военна техника едно ще кажа,и тя е бизнес,а колко е ефикасна една част от нея само производителите зная.....факт е,че сърбите свалиха Стелт със ЗУ-23........техника и техника........

Понякога диктаторите така се втвърдяват, че хората сами не могат да променят нещата.
САЩ втора грешка, като тази през втората световна война, няма да допуснат.
Диктаторските режими са като лавина и е необходимо да им се смачква главата преди да са се ОЛЯЛИ.
Подкрепям всички намеси на НАТО до този момент, особено тази в Югославия.
Искам всички страни в света да бъдат демократични и всеки човек в тези страни сам да може да избира своето бъдеще.:picnic:
Пък след това ще си поговорим за ляво и дясно на спокойствие:)

Кайо
15-02-2012, 14:18
Суска,ще почна да ти викам Шехерезада.....

Stoyan Georgiev
15-02-2012, 14:57
Американската армия не знам дали е страхлива или не, обаче във Виетнам са се "насрали" от страх. Това дето са го видяли им е дошло в повече. Затова и голяма част от американците дето са били там и са живи в момента са превъртели.

Американската армия е една от най-големите в света. След китайската вероятно. Тази армия трябва да воюва, не може да стоят само на тренировки и анаболи. Поради тази причина и редица икономически, вероятно ще си спретнат нов конфликт в скоро време.

малко странично от темата, но понеже навлиза в една интересна за мен област...

интересното във Виетнам е, че за разлика от примерно корейската или втората световна война, където 1 пехотинец е виждал средно по 10 дена концентрирани бойни действия на година, във Виетнам са били 250 дни / година в активни бойни условия

точно поради тази причина е имало такива проблеми с наркотиците и с пост-травматичния стрес

а относно спечелването на война - спечелването на война, чиято цел е различна от окупация и завладяване, е крайно размито понятие...

самата доктрина на последните 5 войни на американците е различна от постигане на териториални завоевания, тъй като врага им може да се покрива перфектно сред цивилното население (както е било във Виетнам, както е в Афганистан и Ирак) ... за измерване на успеха в такъв тип войни се следва kill/death съотношението

та проблема със спечелването на американските войни не идва от боеспособността на войниците им (според мен), а от неясно поставените цели от командването, или грешните такива (по-скоро)

ама на такива сладки теми можем да си бърборкаме до утре и те отново не засягат същинския проблем - не кой би победил при евентуален конфликт, а защо този конфликт въобще би се случил



Искам всички страни в света да бъдат демократични и всеки човек в тези страни сам да може да избира своето бъдеще.:picnic:
Пък след това ще си поговорим за ляво и дясно на спокойствие:)

да

Кайо
15-02-2012, 15:45
,,а относно спечелването на война - спечелването на война, чиято цел е различна от окупация и завладяване, е крайно размито понятие...''-----размито понятие е и окупацията,не е нужно окупацията да я явна....

,,самата доктрина на последните 5 войни на американците е различна от постигане на териториални завоевания"-------териториални завоевания не им трябват,стига им да сложат ръка на природните богатства......


Та конкретно за Иран,до 1979 режимът в Иран не само не пречеше на САЩ,но и го подкрепяха,а този режим едва ли е бил много по-демократичен от настоящият......

Derry
15-02-2012, 18:15
Искам всички страни в света да бъдат демократични и всеки човек в тези страни сам да може да избира своето бъдеще.:picnic:


Ам ако някой редови гражданин на Америка му омръзне от демокрация какво трябва да направи?

Derry
15-02-2012, 18:35
Всички тия спасявания на народа от него самия ме навяват на следния въпрос: харесва ли и на една жена да бъде малтретирана от мъжа си и въпреки всичко да е при него?

nickyto
15-02-2012, 20:17
На персийски е (фарси) и значи "един е бог и мохамед е негов пророк".
Ама точно Кайо защо го е написал - не знам !?!

А света и алкохола, хм...сухия режим в САЩ показа, че алкохола си заслужава да се въртиш около него :) .


Ми предполагам че той си знае, ама... сигурно е завъртял света около алкохола... :laughing1::laughing1::laughing1:

fred
15-02-2012, 21:01
Мисля си, че не е важно харесва ли ни или не режима в Иран, а какво искат самите иранци. То и в ОАЕ още режат глави на паркингите, ама на тях си им харесва.
Разберете, че това са араби, а те живеят в родово-общинния строй. Мечтата им е да станат робовладелци и това е ключа заразгадаването им

Ясно е това, спор няма Мордохай, ама ако помниш и там имаше протести, простреляни и прочее, тоест явно не всички искат това, което иска правителството им

---------- Post added at 00:49 ---------- Previous post was at 00:49 ----------


Всички тия спасявания на народа от него самия ме навяват на следния въпрос: харесва ли и на една жена да бъде малтретирана от мъжа си и въпреки всичко да е при него?

Не само и харесва, ами в Иран даже това си е задължително :party:

---------- Post added at 00:51 ---------- Previous post was at 00:49 ----------


Както в самото начало на темата се спомена - всичко се върти около петрола, тъй, че другото е ала-бала.

Е ясно е и това, спор няма

---------- Post added at 01:01 ---------- Previous post was at 00:51 ----------


Понякога диктаторите така се втвърдяват, че хората сами не могат да променят нещата.
САЩ втора грешка, като тази през втората световна война, няма да допуснат.
Диктаторските режими са като лавина и е необходимо да им се смачква главата преди да са се ОЛЯЛИ.
Подкрепям всички намеси на НАТО до този момент, особено тази в Югославия.
Искам всички страни в света да бъдат демократични и всеки човек в тези страни сам да може да избира своето бъдеще.:picnic:
Пък след това ще си поговорим за ляво и дясно на спокойствие:)

Още малко и ще станем съпартийци дет се вика :picnic:

Кайо
15-02-2012, 21:26
На персийски е (фарси) и значи "един е бог и мохамед е негов пророк".
Ама точно Кайо защо го е написал - не знам !?!

.

Написах го,защото Иран е ислямска република,един от най-ярките примери за теокрация,85% от населението е мюсюлмани и 85% от тях и на сън мърморят ,,Един е Аллах и Мохамед е неговият пророк!!!!".....а тук някои искат да им набутват демокрация :):):)

fred
15-02-2012, 22:15
Не бе, ще ги покръстим после :)Иначе и в Кувейт, Бахрейн, Дубай, Бруней и т.н. са мюсулмани, ама са други бира-поне за някои работи де

Кайо
15-02-2012, 23:44
Не бе, ще ги покръстим после :)Иначе и в Кувейт, Бахрейн, Дубай, Бруней и т.н. са мюсулмани, ама са други бира-поне за някои работи де

Хехехехе,е ти изброи все големи държави.....всъщност Дубай е част от ОАЕ,не е самостоятелна държава,те са друга бира,но все пак са си мюсюлмани......това са все малонройни държавици,които ако не вървят по американската гайда всеки може да ги лапне за няколко минути,виж с Иран е малко трудно,там говорим за 75 милиона......:cheers:

old alfist
16-02-2012, 00:01
Както знаем от всичките войни на Щатите през последните години схемата е една и съща.
Първо удари с помощта на спътниците по локационните станции на противовъздушната охрана, след това удари по стратегическите обекти като летища, зенитни установки и командни пунктове и накрая култови по значение сгради.
Обаче след разрухата е необходимо прочистване и завземане на територии, установяване на действащи структури и тогава настават проблемите за големите демократи.

Orm
16-02-2012, 00:18
та проблема със спечелването на американските войни не идва от боеспособността на войниците им (според мен), а от неясно поставените цели от командването, или грешните такива (по-скоро)



A- "неясно поставените цели от командването, или грешните такива" - означават небоеспособност на армията :)

Кайо
16-02-2012, 00:21
та проблема със спечелването на американските войни не идва от боеспособността на войниците им (според мен), а от неясно поставените цели от командването, или грешните такива (по-скоро)



A- "неясно поставените цели от командването, или грешните такива" - означават небоеспособност на армията :)

,,по американски му викат armchair generals".......:rotfl::cheers:

Stoyan Georgiev
16-02-2012, 01:04
та проблема със спечелването на американските войни не идва от боеспособността на войниците им (според мен), а от неясно поставените цели от командването, или грешните такива (по-скоро)




A- "неясно поставените цели от командването, или грешните такива" - означават небоеспособност на армията :)

ама комнадването го осъществяват политици, драги

разликата между политическа и военна цел няма да ти я обяснявам, достатъчно си интелигентен за да я знаеш.





,,по американски му викат armchair generals".......:rotfl::cheers:

приятел, 1. научи се да ползваш кавички, 2. не ти е уместна иронията ;) :)

Кайо
16-02-2012, 01:05
дървени философи :)

:cheers:.....жив и здрав да си Стоянчо!:cheers:

Stoyan Georgiev
16-02-2012, 01:08
:cheers:.....жив и здрав да си Стоянчо!:cheers:

най-искрено ти го пожелавам и на теб :)