PDA

View Full Version : Прехвърляне на винетен стикер при смяна на стъкло



trustworthy
05-02-2012, 09:37
Здравейте!

Не можах да намеря еднозначен съвет как се процедира в случай, че се сменя предно стъкло с вече залепена на него винетка.
Предстои ми смяна на стъклото заради малка шупла. Не съм залепил винетката все още, но ми предстои ходене извън града преди да сменя стъклото. Ако лепна стикерчето на старото, има ли вероятност да се наложи да купувам нова винетка след това?

Благодаря предварително ;)

soldier81
05-02-2012, 09:44
Там където сменяш стъклото,ще ти прехвърлят всички стикери на новото стъкло.Поне в София така правят.

kolev
05-02-2012, 09:47
ако не, с частта от стъклото с винетката,другия стикер и касовата отиваш там от където си я купил и ще ти издадат нова. 2 лева май струваше това за стикера.

ПП
а не разбирам що трябва да я лепиш. както е на фолиото, мазни го с нещо колкото да се закрепи на стъклото.

soldier81
05-02-2012, 09:52
ако не, с частта от стъклото с винетката,другия стикер и касовата отиваш там от където си я купил и ще ти издадат нова. 2 лева май струваше това за стикера.

А прегледа и гражданската?

Най добре им кажи да ти ги прехвърлят,В Кобра се плаща 5лв на касата тази услуга.Прехвърлянето на огледало за обратно виждане е 2лв.

kolev
05-02-2012, 10:06
за тях важи същото. разбирасе е най-лесно в сервиза да ги прехвърлят, но и да не успеят- има евтин и легален начин.

546
05-02-2012, 19:47
В Кобрата иди,винетките от старите ставаха без проблем,за новите не знам,но за стикера за застраховката при застрахователя с нов.

viki
18-02-2012, 12:32
В "Кобра " местят всичко срещу 5 лева:mrgreen:-поне преди 3 години толкова взимаха.
На мен камъче ми беше спукало стъклото, и преместиха абсолютно всичко (винетка,гражданска,техничеки преглед и стикер от Италфест хи-хи)

Mind_Control
20-02-2012, 11:52
Всички легални и нелегални начини вече бяха описаин. Аз ще опиша процедурата, ако сам решиш да си я местиш.

Винетката се мести лесно. Трябва ти топъл гараж- след като колата се темперира на 20-тина градуса взимаш един сешуар и нагряваш стъклото от външната страна на мястото където е винетката. Нагрява се бавно и от по голямо разтояние, за да се избегне прекомерно температурно разширение и да пръснеш стъклото. След това с един парцал намокряш винетката (най- добре през това време нагряването на стъклото да продължи). После с бръснарско ножче (аз лично предпочитам с ръце да го правя), започвам много, много бавно да отлепяш, като продължаваш да мокриш отлепената вече част с вода (пръскаш с пулверизатор например). Процедурата изисква търпение и малко сръчност.

dimitar_vd62
28-12-2014, 16:29
Азпа да питам, днес по невнимание вместо да изчегъртам старата гражданска, махнах годишната винетка :brickwall: и на нейно място залепих новата гражданска, като през цялото време се чудих що тая година е зелена :dunno:.И ся да питам ако гражданската е зелепена в дясно правят ли проблем, иначе срещу пет лева ще ми я преиздадат.

dimitar_vd62
01-01-2015, 21:00
Оправих го за 5 лева.

old alfist
09-03-2015, 23:01
Доколкото си спомням, някъде четох, че ако си пазиш, прозрачната подложка на винетката с бар кода, касовата бележка, както и протокол от КАТ или застрахователи, не би имало никакъв проблем, отново да ти дадат нова, от мястото където си я закупил.

dimitar_vd62
09-03-2015, 23:18
Доколкото си спомням, някъде четох, че ако си пазиш, прозрачната подложка на винетката с бар кода, касовата бележка, както и протокол от КАТ или застрахователи, не би имало никакъв проблем, отново да ти дадат нова, от мястото където си я закупил.

Ми нали затова писах че съм си оправил проблема за 5лева - толкова струваше в Армеец да ми издадат нов стикер.Някои компании държат дубликатите да се издават в техните офиси а не там където си сключил договора.Армеец е от тях.Никакви драми нямаше, ссрещу представен договор за 5 минути срещу пет лв.Просто казах че при залепването съм го унищожил без да искам и толкоз.

п.п. А ся си напънах мозга и осмислих.За винетката не знам, тя и без това изтичаше, така че си купих направо за 2015г, аз помислих че за гражданската говориш.