PDA

View Full Version : ИНФО авторадио на АР156 ISO, CAN BUS, цветна маркировка ВГ.



akirilov
06-02-2012, 11:21
Здравейте,
отварям тази тема въпреки че има много такива, за да послужи само като инфо.
В случая става въпрос за АР156 2000та 2.4 jtd 136к същото е и при 147 а според мен и останалите АР.
За да не ви светят лампите на таблото когато си пуснете авторадиото и сте ползвали стандартният iso кабел е достатъчно да отрежете и изолирате два кабела които свързват вашето авторадио с can bus на колата - виж снимката.
Просто новото радио автър маркет което сте закупили надали ще пасне на CAN bus шината на вашата АР.
Следва листа с цветовете на кабелите и + о - за тези които са решили да сменят стандартните високоговорители.

kolev
06-02-2012, 11:28
да поясня че по принцип 156 няма CAN BUS. 147 и нагоре имат, но изглежда при 156 тази част се ползва за подсветката.

akirilov
06-02-2012, 14:18
Търсих спецификация на ISO куплунга в интернет и се оказа че тези два извода 1 и 3 са свободни.... да си призная не съм сигурен че е can bus но като са свързани към друг Clarion освен този оригиналният, започват да светят чековете както си искат и да премигват т.е. да светят по слабо и по силно - не вярвам да е много добре за електрониката която прави тези чекове, иначе с оригиналният Clarion свети само лампата за даден контакт. Други марки авторадиа изобщо нямат нищо свързано на тези два извода.
Според мен ако ще слагате друго авторадио различно от оригиналното - прекъснете двата извода за да спите спокойно.