PDA

View Full Version : Усилвател в 166-ца КАК?



d840
08-02-2012, 22:49
Много четох колеги, и разбрах че има кабел който се включва на мястото на чейнджара и от него тръгват 2 чинча и ремут... мисълта ми е така или иначе аз имам прокарани чинчове и кабели за чейнджър, а него го няма, защо пък да не ползвам старите си кабели като просто ги преподредя малко :) .. прилагам ви снимки на кабела който се продава по принцип, И НА НЯКОЛКО СХЕМИ КОЙТО НАМЕРИХ В НЕТА.. МОЛЯ НЯКОЙ ОТ ГУРУТАТА ТУК ДА МИ КАЖЕ КОЯ Е МОЙТА СХЕМА ТОЧНО !! колата е 166-ца 2.4 жтд, с навигация, телефон и т.н.

Dob4i
10-02-2012, 15:15
Аз съм с high-to low level convertor, вземам сигнал директно от задните тонколони. Това според мен е по-лесния начин.

ecotronic
15-02-2012, 13:23
Аз съм с high-to low level convertor, вземам сигнал директно от задните тонколони. Това според мен е по-лесния начин.

Действително е по-лесният начин, но по-качествен звук (с по-малко шум и изкривявания) би постигнал ако успееш да изкараш сигнал преди крайните стъпала на ICS-а.

На задния панел на ICS - а трябва да има 3 конектора (A,B и C)
На конектор "C" пинове 4 и 5 (ширмовките на 3) трябва да са изходи за външен усилвател.

Ето и схемата:

http://alfa.kachi-snimka.info/images/jdv1329308287i.jpg

P70 е външно крайно стъпало.

Dob4i
15-02-2012, 18:32
На ицс-а качеството на звука е под всякаква критика. Няма никакви настройки на звука, само басс и требъл, което не е достатъчно .Просто звука е, колкото да не е без хич... Каквито и тонколони да се сложат резултата не е задоволителен. Пробвах различни говорители, но не беше това което търсих. Намислил съм един сд плейър да й сложа в жабката с bluetooth дистанционно за волана. Според мен това е варианта за качествен звук. А от там вече е лесно и свързването на усилвател.

ecotronic
15-02-2012, 20:07
Според мен проблемът с некачествения звук на ICS- а се дължи на относително слабите му крайни стъпала и лошите говорители. Ако сложиш външно крайно стъпало с мощност около 80 W на канал (синусоидална мощност) с подходящи говорители и ако изкараш сигнал по описания по-горе начин, звукът ще бъде доста приличен. А ако не са достатъчни корекциите, винаги може да се ползва и външен еквилайзер.

mordohy
18-02-2012, 12:54
Ако искаш добро озвучаване, вариантите са два.
Или петканален качествен усилвател или качествен плеър и усилвател само за субуфера.
Ако имаш скърцащи пластмаси или нещо друго е препоръчителен първия вариант.
Ако не ти трябва толкова силна музика, аз бих вложил пари в един по-качествен плеър.
И в двата случая е задължително да се сложат нови кабели.
Цената им е никаква, а ползата очевидна.
Така или иначе ще трябва да се прокарва поне един силов и един управляващ кабел.

simvola
29-09-2012, 15:35
Аз ще слагам 6 канален усилвател в момента съм с 4 канален x по 80 вата и свири перфектно но със 6 канален ще видя какъв звук ще извади .