PDA

View Full Version : AUX изход за касетофон на 147



Calobran
27-02-2012, 10:35
Здравейте колеги,

Можете ли да ме насочите към място в София, където да ми изкарат AUX кабел от фабричния касетофон на 147? От търсачката разбрах, че е възможна подобна процедура.

niki_future
27-02-2012, 12:44
А има ли начин да се изкара изход за флашка. Някакъв по евтин вариант от Xcarlink?

Dodo 155
27-02-2012, 20:15
А има ли начин да се изкара изход за флашка. Някакъв по евтин вариант от Xcarlink?
Xcarlink е USB интерфейс, който "лъже" юнита, че е включен чейнджър ... той си го приема като такъв и го управлява. Сигурно не е проблем да се изкара USB вход, но какво ще прави юнита с него? За да чете пък интерфейс трябва да има управление на чейнджър.
Не съм много сигурен, но само на юнитите с фабрично MP3 можеше да се изкара AUX, но да кажат по-запознатите.
Намери схемите в нета и отиди в някой сервиз ... би трябвало средно интелигентен техник да го направи без проблем.

---------- Post added at 18:15 ---------- Previous post was at 18:13 ----------


Здравейте колеги,

Можете ли да ме насочите към място в София, където да ми изкарат AUX кабел от фабричния касетофон на 147? От търсачката разбрах, че е възможна подобна процедура.
Пиши на Mury, той ще ти реши проблема ... беше ме изпратил при един пич преди време, но съм му затрил телефона някъде. Но най-добре намери схемите преди това.

PSAVOV
27-02-2012, 20:35
Xcarlink е USB интерфейс, който "лъже" юнита, че е включен чейнджър ... той си го приема като такъв и го управлява. Сигурно не е проблем да се изкара USB вход, но какво ще прави юнита с него? За да чете пък интерфейс трябва да има управление на чейнджър.
Не съм много сигурен, но само на юнитите с фабрично MP3 можеше да се изкара AUX, но да кажат по-запознатите.
Намери схемите в нета и отиди в някой сервиз ... би трябвало средно интелигентен техник да го направи без проблем.

---------- Post added at 18:15 ---------- Previous post was at 18:13 ----------


Пиши на Mury, той ще ти реши проблема ... беше ме изпратил при един пич преди време, но съм му затрил телефона някъде. Но най-добре намери схемите преди това.
Специално за Aux има тема в която подробно съм писал как става трябва просо да вържеш кабелите от жака на три пина от буксата отзад а друфи два да дадеш на къси и имаш aux поразрови се и ще си направиш сам безплатно :big_flowers:

Calobran
27-02-2012, 21:33
Специално за Aux има тема в която подробно съм писал как става трябва просо да вържеш кабелите от жака на три пина от буксата отзад а друфи два да дадеш на къси и имаш aux поразрови се и ще си направиш сам безплатно :big_flowers:
Мерси, намерих темата - само дето не съм свалял касетофона още, пък и не съм добре с жичките. Тази интервенция изисква ли поялник и откъде предлагате да извадя кабела,за да стига до скоростния лост?

Dodo 155
27-02-2012, 21:42
Специално за Aux има тема в която подробно съм писал как става трябва просо да вържеш кабелите от жака на три пина от буксата отзад а друфи два да дадеш на къси и имаш aux поразрови се и ще си направиш сам безплатно :big_flowers:
Благодаря ти, но аз реших казуса с интерфейс преди доста време.
Колегите да се възползват.

niki_future
29-02-2012, 16:26
Откъде мже да се купи AUX кабел Blaupunkt 7607897093 или подобен? Трябва да е с Iso mini.

PSAVOV
29-02-2012, 20:28
Откъде мже да се купи AUX кабел Blaupunkt 7607897093 или подобен? Трябва да е с Iso mini.
По принцип от ибей, но и там почти не се намират защо не опиташ да си направиш трябва да вържеш трите жички от един кабел с жак и още две допълнителни да активираш и деактивираш
!

niki_future
01-03-2012, 00:59
По принцип от ибей, но и там почти не се намират защо не опиташ да си направиш трябва да вържеш трите жички от един кабел с жак и още две допълнителни да активираш и деактивираш
!
Ами така ще направя. Само не намирам подходящи обувки за кабелчетата,които да влезнат в жакчето. А тези двете нали трчбва да ги дам на късо с едно мостче между тях?

PSAVOV
01-03-2012, 01:17
Ами така ще направя. Само не намирам подходящи обувки за кабелчетата,които да влезнат в жакчето. А тези двете нали трчбва да ги дам на късо с едно мостче между тях?
Значи не давай постоянно защото цд-става неизползваемо сложи прекъсвач ! Входа се активира когато при дадени на късо тези двете крачета пуснеш цд-то, и се деактивира когато ги разкачиш и пак изключиш и включиш цд-то :starwars:

niki_future
01-03-2012, 01:27
Ясно. Ще сложа

---------- Post added at 01:27 ---------- Previous post was at 01:22 ----------

А прекъсвача се слага на 13 и 15 нали?

Calobran
01-03-2012, 10:35
Ясно. Ще сложа

---------- Post added at 01:27 ---------- Previous post was at 01:22 ----------

А прекъсвача се слага на 13 и 15 нали?
13 и 14, според тази схема http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=61298&d=1290551455

а колко малки трябва да са обувките? и откъде смяташ да изкараш кабела?

niki_future
01-03-2012, 11:55
13 и 14, според тази схема http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=61298&d=1290551455

а колко малки трябва да са обувките? и откъде смяташ да изкараш кабела?

Грешката е моя. Точно на 14 и 13 са.
Обувките са някакви специфични и сега ще обикалям магазините да търся. Като намеря нещо подходящо ще пиша. А иначе кабела мислех да го изкарам между таблото и предното стъкло, защото стойката за тел. ми е там и кабела за зарядното също. Ще мина и през техномаркет да видя за някой кабел с подвързана букса и ще пиша. Ако има такъв мисля, че е най-добрия вариант.

digitalundgrd
01-03-2012, 12:34
Ако някой се заеме да прави за 147 такова кабелче, нека направи едно и за мен. Ще си платя, колкото е нужно;) Ето такива са обувките иначе :

niki_future
01-03-2012, 12:41
Ако някой се заеме да прави за 147 такова кабелче, нека направи едно и за мен. Ще си платя, колкото е нужно;) Ето такива са обувките иначе :

Значи кабела се прави за 2-3 лв. и е елементарно да го направиш сам. В София 100 % се продава и готов за 5-10 лв. някъде където продават Blaupunkt. Незнам откъде да намеря обувки за кабела, но ако намеря ще ти го направя безплатно, само че доставката по еконт е по-скъпа отколкото да си сглобиш кабел. :)

digitalundgrd
01-03-2012, 12:47
Няма проблем за доставката ;) Аз с жиците съм много скаран :) Иначе това е кабела от блаупункт : http://www.bluespot.co.uk/car-audio.aspx/7607897093-adaptor 13 паунда...По-добре да дам 5-7лв за ЕКОНТ, ако ти можеш да го направиш ;)

niki_future
01-03-2012, 12:50
Няма проблем за доставката ;) Аз с жиците съм много скаран :) Иначе това е кабела от блаупункт : http://www.bluespot.co.uk/car-audio.aspx/7607897093-adaptor

И аз съм го намерил, но във Враца не намирам готов кабел. Виж на този сайт го има www.tme.eu (http://www.tme.eu) .Имат и магазин някъде в София. Около 6 лв. беше. Намери магазина и купи направо готов кабел. Пиши ако намериш нещо.

digitalundgrd
01-03-2012, 12:55
Аз нещо не откривам адреса на магазина. Ако ти го имаш дай го, аз ще отида да провера какво имат :)

niki_future
01-03-2012, 13:15
Аз нещо не откривам адреса на магазина. Ако ти го имаш дай го, аз ще отида да провера какво имат :)

Лошото е че и аз досега го търсих, но не намирам и май ще се окаже онлайн магазин. А иначе има и тези скоби за сваляне на цд-то за 1,40. Ще търся още, ако не по интернет ако е с налоьен платеж.

niki_future
13-03-2012, 11:44
Тоя вариянт за AUX ще се окаже доста голям компромис. Тихо е като звук. Трябва прекъсвач. Всичко изглежда като побългаряване. Абе голям шит си е. По-добре сума за модул. Ако на някой му трябва само кабела - подарявам такъв.

RoMeO_156_GTA
24-05-2012, 15:38
Колеги , има ли напредък по въпроса от темата как да слушаме музика освен чрез оригинален CD диск ( поне при мен тези които записвам с нерото не тръгват или аз не го правя както трябва ) :roll:

niki_future
27-05-2012, 22:09
Записвай на по-бавна скорост

openfire
20-01-2013, 20:26
Няма проблем за доставката ;) Аз с жиците съм много скаран :) Иначе това е кабела от блаупункт : http://www.bluespot.co.uk/car-audio.aspx/7607897093-adaptor 13 паунда...По-добре да дам 5-7лв за ЕКОНТ, ако ти можеш да го направиш ;)

Има го и за 7.00$ от ebay (http://www.ebay.com/itm/3-5mm-1-8-to-BLAUPUNKT-AUX-cable-for-mp3-pda-cell-phone-/230913183132?pt=Car_Audio_In_Dash_Receivers&hash=item35c37f8d9c), аз сега си го поръчвам.

Не ми се дават над 100лв. за mp3 устройство и на този кабел ако проработи ще му сложа един ipod. Остава да реша захранването на плеъра, така, че да не се вижда. Мисля да набутам всичко във визитника. С 147 съм. Ще пиша ако стане и ще ми трябва малко помощ за захранването. Ако го изкарам от захранването на радиото,трябва да му сложа някакво съпротивление и usb жак май :unsure: .

digitalundgrd
14-02-2013, 18:01
Днес сложих кабела, който колегата openfire поръча и за мен и за него... Нещо не мога да накарам цд-то да влезе в режим "changer". Кои бутони се натискат и в каква последователност ? Мисля, че бяха SRC и ON ?

Walker
14-02-2013, 19:09
Трябва да дадеш на късо последните два пина.

Ето снимка:

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=61298&d=1290551455

и линк към темата:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48000

Аз съм така, като напъхах кабелче м/у съответните пинове в буксата и работи.
Само звука е слаб и трябва да усилвам повечко от cd-то.

П.П. Ето и линк към това което аз си взех.
http://www.ebay.co.uk/itm/250912730745?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

digitalundgrd
14-02-2013, 23:25
Утре ще го пробвам това с кабелчето в съответните пинове в буксата ;) А как (с кои бутони) се включва "changer" режима?

PSAVOV
15-02-2013, 06:53
Утре ще го пробвам това с кабелчето в съответните пинове в буксата ;) А как (с кои бутони) се включва "changer" режима?
Даваш пиновете, които по горе са написани на късо и изключваш от буто на он/офф !Включваш и трябва да имаш от бутона срц опцията changer :super:

digitalundgrd
15-02-2013, 13:44
Успях :) Всичко работи и свири перфектно ;) Сложих една стара, но много добра за времето си "музикална" Нокиа N91 с вграден 4ГБ хард диск ;)

http://www.gizmodo.fr/savedfiles/IMG_1459.JPG

Интересното е, че като качество и сила на звука няма никаква разлика спрямо ЦД-то... Вече няма да ми прескача по дупките, запазих си фабричното цд и управлението от волана и всичко това за 10лв :) Много съм доволен .

openfire
18-02-2013, 14:23
Номера с окъсяването на двата пина ли го направи?

digitalundgrd
18-02-2013, 18:09
Да :) Следвах картинката от темата, която ми подаде колегата по-горе...

Valio941
01-04-2016, 11:12
kolegi iskam da popitam kakvo predstavlqva toq prekasvach i kak se slaga vchera probvax po sxemata na kolegata napravix vsichko dadox gi na kuso no puskam sd-to i ot src butona ne mi izliza cheinjer ....... molq za pomosht .

Infamous
02-05-2016, 13:33
На моята алфа 147 пробвах след неуспешни опити с мп3 дискове оригинален диск и тръгна. Успокоих се, че СД-то работи. След това пробвах да запиша аудио сд, но за съжаление не тръгна... Гледам тук, че правите някакви врътки с aux кабели и тем подобни..., ако някой иска да ме светне как да мога да слушам музика в колата без някакви шит трансмитери, ще съм му адски благодарен:calc:

NoFeArr
02-05-2016, 14:39
Ами колега прочети темата има си и схема и обяснено.
Ако пак имаш въпроси тогава питай.

Infamous
27-05-2016, 12:18
Да питам тогава.. някой има ли информация къде в Пловдив могат да ми прекарат aux кабел? Не съм на ти с жичките:idea2:

JORDANGT
24-06-2016, 19:34
Има ли някаква схема за Нави+,защото нищо не се получава ако се придържам към схемата за СД и кабелчето.Със СД-то всичко тръгна така както трябва и съм доволен,но с конект нави+ не се получава.Сега имам СД в колата и навигация в гаража.

PagkoTo
07-07-2016, 18:17
Здрвейте, какъв може да е проблема според вас:
Сложих АУКС на алфата ми (ГТ), но нищо не става. Аукса е с прекъсвач, но в което и положение да е прекъсвача, CDто не отчита, че има ченджер. От CDто ли може да е, или просто кбела да е прецакан. Има ли значение какво е CDто - аз съм с оригиналното за GT, колата е 2004 година ако има значене.

acho_
08-07-2016, 00:19
Трябва докато е изключено да натиснеш ON и SRC едновременно за няколко секунди.

PagkoTo
08-07-2016, 11:02
И това пробвах, ама май не задържах.. Добре в обедната ще пробвам да задържа повечко да видим дали ще има ефект.
Благодаря все пак за съвета ;)

Ханкоо
23-07-2016, 21:30
И това пробвах, ама май не задържах.. Добре в обедната ще пробвам да задържа повечко да видим дали ще има ефект.
Благодаря все пак за съвета ;)

Колега какво стана подкара ли Аукса.Че и аз неска уж направих на ГТ-то ам и аз неможах да го подкарам.

kev1n--
28-08-2016, 15:16
Здравекте колеги :) вчера си взех алфа и проучих въпроса с тоя аукс, видях някаква мега криза за кабели.. за моя радост след малко търсене намерих сайт - http://tpetrov.com от там поръчах наравен кабел, със стерео жак, ключе и букса.. :) разбира се поръчах и друго ключе/със задръжка и светлинна индикация/ и женски 3.5мм стерео жак/за да си го комтирам в жабката или подлакетника и да си пусна оттам мъжко-мъжко друг кабел, предполагам червен че да съм в тон с другите светлинки/. цялото удоволствие е 1о-тина лева.. с 7 лв. доставка разбира се :D :D та.. ще пиша отново тея дни като дойде.. :) да кажа дали работи.. но мисля че няма да има проблем..

та.. въпроса ми е - има ли някаф е-мануал /технически/ кое как се разглобява и прочие.. :)

kev1n--
01-09-2016, 18:20
кабела ми го пратиха без ключе.. :) отидох до елимекса и за голямо мое съжаление имаше букса, такава,.. и пинчета отделно.. като цяло цялото удоволствие излиза към 3-4 лева.. :) за "желязцата" за вадене на радиото си взех 1 метър 6мм2 едножичков кабел, който оголих.. перфектна работа свърши прекарах аукс кабела и ключето във визитника.. :)

PagkoTo
05-09-2016, 21:51
Колега какво стана подкара ли Аукса.Че и аз неска уж направих на ГТ-то ам и аз неможах да го подкарам.

Цък.. проблема ще излезе в СДто. 2ри аукс пробвах и не става. Зачетох се че има СДта който не поддържат май CD Changer. Та за моента съм с 2 AUX кабел без сложена такава екстра на колата :D
Някой ако е по запознат с това дали може да е от CDто да сподели.

Ханкоо
06-09-2016, 20:41
Аз да се похваля.Сложих яторче-. Бачка си коректно кат за 120 пари си реших музикалния проблем на ГТ-то:thumbup:

Mirkataa
10-09-2016, 16:25
Колега,от кой сайт поръча яторчето ?

dalgia123
23-10-2016, 10:54
Здравейте взех си кабелче със жакче мушнах мп3 плеарче всичко си тръгна, само не мога да сменям песните от волана единствено увеличавам звука ,някой да знае за какво иде реч.

wazmo
23-10-2016, 14:07
Здравейте взех си кабелче със жакче мушнах мп3 плеарче всичко си тръгна, само не мога да сменям песните от волана единствено увеличавам звука ,някой да знае за какво иде реч.

От волана и радиото единствено, ще увеличаваш и намаляваш. Песните ще сменяш от МП3 плеарчето

dalgia123
23-10-2016, 18:04
Знаех си но все пак мерси колега

themechanic9180
03-06-2018, 06:23
И аз си купих въпросното кабелче но се оказа че моето цд е също без цд ченйджър, така че ако някой иска мога да му го изпратя:(

Euphoria
22-12-2018, 17:54
Как мога да разбера дали цд-то поддържа cd changer?