PDA

View Full Version : Айде , почнаха ги и Белорус !!!



Orm
29-02-2012, 11:35
Колкото и да се надявах че поне тях няма да закачаме се оказа че няма да има прошка за никой ....... Общо взето демокрацията няма да се размине на никой : http://dnes.dir.bg/news/evropeyski-sauz-poslanitzi-belarus-10640329?nt=9
Как може толкова грозно да се мачка волята на хората и лицемерно да се нарича цялата тази гадост свобода на избора.......
За сравнение , ето как и къде живеят белорусите в момента..... http://russtv.org/video/456/ ... сравнете го с нашата родина - членка на ЕС

Susscrofa
29-02-2012, 12:00
Как разбра какво иска мнозинството там?
Проведе демократичен референдум в държава с диктаторски режим:)
:bravo:

Orm
29-02-2012, 13:24
Как разбра какво иска мнозинството там?
Проведе демократичен референдум в държава с диктаторски режим:)
:bravo:

Аз доколкото разбрах, ти си вечната опозиция тука , най умния един вид ... Щом е так ми кажи как се разбира обратното??? Ти как разбра че не им харесва???? Гледа ли филмчето ??? Кога ние ще имаме селско стопанство на такова ниво??? Кога държавата ще строи жилища за тебе? Кога ще можеш ти да заведеш детето си на по различно място от Мола на цариградско шосе? Кога ще видиш ти София да е толкова чиста и подържана? Кога в България няма да има сираци и просяци????? Какво имаш ти , което те го нямат???

И за твоя информация , да питал съм много белоруси защо не махат Лукошенко , отговора е в 90% от случаите е че той ги устойва!!!! 3 години съм работил на морето с туристически групи от Белорус . И между другото , наща фирма имаше договор с един завод в Гомел, който всяка година пращаше семействата на работещите там на почивка ..... Твоя работодател кога за последно ти е заплащал почивка в чужбина????

Susscrofa
29-02-2012, 13:35
Аз доколкото разбрах, ти си вечната опозиция тука , най умния един вид ... Щом е так ми кажи как се разбира обратното??? Ти как разбра че не им харесва???? Гледа ли филмчето ??? Кога ние ще имаме селско стопанство на такова ниво??? Кога държавата ще строи жилища за тебе? Кога ще можеш ти да заведеш детето си на по различно място от Мола на цариградско шосе? Кога ще видиш ти София да е толкова чиста и подържана? Кога в България няма да има сираци и просяци????? Какво имаш ти , което те го нямат???

И за твоя информация , да питал съм много белоруси защо не махат Лукошенко , отговора е в 90% от случаите е че той ги устойва!!!! 3 години съм работил на морето с туристически групи от Белорус . И между другото , наща фирма имаше договор с един завод в Гомел, който всяка година пращаше семействата на работещите там на почивка ..... Твоя работодател кога за последно ти е заплащал почивка в чужбина????

Вечна опозиция???? хахаха Стига бе, верно ли.

Когато СССР дава парите, всички тези неща са възможни.
Предпочитам работодателя ми да ми дава голяма заплата в конвертируема валута, и аз да избирам къде да почивам.

И стига с това клише за селското стопанство, от него никакви пари не се изкарват.

Orm
29-02-2012, 14:22
Вечна опозиция???? хахаха Стига бе, верно ли.

Когато СССР дава парите, всички тези неща са възможни.
Предпочитам работодателя ми да ми дава голяма заплата в конвертируема валута, и аз да избирам къде да почивам.

И стига с това клише за селското стопанство, от него никакви пари не се изкарват.

1) Май СССР го няма от , има-няма, вече 20 - тина години....
2) Ти предпочиташ да дават ама дават ли ти ги??? Като се има предвид че , като намалят домата с 10ст. в кауфланд хората почват да се избиват, май и това твое твърдение отпада
3) Разпитай хората за това , кои държави са посетили за последно за почивка , и сигурно ще те напсуват че им се подиграваш ....
4) Селското стопанство само при нас няма смисъл защото , във великия ти ЕС има други по важни държави от твоята , които трябва да изкарват пари от него .
А и не ми отговори на въпросите.... Основния от които е какво толкова имаш ти което го нямат те !!!

Susscrofa
29-02-2012, 15:07
1) Май СССР го няма от , има-няма, вече 20 - тина години....
2) Ти предпочиташ да дават ама дават ли ти ги??? Като се има предвид че , като намалят домата с 10ст. в кауфланд хората почват да се избиват, май и това твое твърдение отпада
3) Разпитай хората за това , кои държави са посетили за последно за почивка , и сигурно ще те напсуват че им се подиграваш ....
4) Селското стопанство само при нас няма смисъл защото , във великия ти ЕС има други по важни държави от твоята , които трябва да изкарват пари от него .
А и не ми отговори на въпросите.... Основния от които е какво толкова имаш ти което го нямат те !!!

Имам свобода!
Мога да отида където си поискам, мога да избирам, кое, кога и как.
Доста хора почиват в Гърция, Турция, на нашите курорти и т.н.
Не съм видял някой да се избива в кауфланд. Виждал съм ръганица и в Брюксел, при разпродажби, това е нормално.

Omni
29-02-2012, 16:03
И аз съм на мнението на Orm. Имам опит като него по родните курорти и е прав и аз съм разговарял с доста туристи от Беларус, които са едно 10г. мин. по напред от нас. Работодатели от Беларус пращат служителите си на почивка в други страни и не само те служители на Фолксваген, Германия също праща в чужбина всяка година своите работници за добри резултати и заслуги и го знам от разговори с туристи, а не клюки.

fred
29-02-2012, 20:48
Ако би било възможно да разговаряте с българи през 1896 г. например, съм сигурен, че много биха ви казали колко добре са били под бащинската грижа на султана и сега им е по-трудно.Отделно българските ново и старобогаташи са ги грабели повече от турските аги.И това е било абсолютно вярно като икономическо усещане.Да не говорим за хора от типа на Евлоги и Христо Георгиеви, Тъпчилеща и прочее богаташи, който пък даже са били против действията на БРЦК в което са членували и Левски и Ботев, Каравелов и т.н (Захари Стоянов даже оипсва, че Левски е искал да убие единия от братята, но после се е разминало това).....
Но значи ли това че Левски,Бенковски, Ботев и още хиляди знайни и незнайни българи, които са загинали за Освобождението са умрели напразно и трябваше да си стоим под турско?
Това че, се научихме на мързел от комунизма, отучихме се от инициативност, че не можем да си оправим държавата поради простотия, мързел,крадливост и безхаберност - не значи че ни е виновна демокрацията.Както и на значи че сме били добре под съветско робство, въпреки, че някои това имат предвид.
Колкото за какво се избивали хората (за някакви намаления)-по времето на соца се избивахме за всичко.Само дето не се биехме буквално а висяхме като идиоти на опашки (едно такова струпване на хора, които висят по час-два) за абсолютно всичко-хляб, бира, месо, салам, вестници, какво ли не-не си спомням да е имало нещо, за което да не се висне на опашка.Даже, някои, като виждаха опашка си се нареждаха без да питат-няма значиние какво е пуснато, нали има наредени, все ще е за нещо.Аз съм бил свидетел лично на такива случаи.Визирам София, центъра, а не село Горно нанадолнище.Като свършише нещо и опашката се изпаряваше за да се строи за друго нещо..., добре че имаше разни негри и виетнамци, та в София примерно, можехме да си купим долари (или те да ни ги купят директно, щото ние не можемхе) или да продават разни други нещица, които миришеха и изглеждаха по различно от мухъла на соца и тоталният дефицит.

Orm
01-03-2012, 01:17
Имам свобода!
Мога да отида където си поискам, мога да избирам, кое, кога и как.
Доста хора почиват в Гърция, Турция, на нашите курорти и т.н.
Не съм видял някой да се избива в кауфланд. Виждал съм ръганица и в Брюксел, при разпродажби, това е нормално.

Свободата за която говориш я имат и те , и те ходят кадето си поискат, и те могат да избират къде какво и как. Тези "доста" хора дето ходят в Гърция и Турция са 10% от населението ( ако не и по малко ). Явно ти си милионер заедно с fred и не знаете за какъв кауфланд говоря вие пазарувате директно от Рим или Париж. Не мога да разбера защо отричате очевидното ?!?!!?

---------- Post added at 23:17 ---------- Previous post was at 23:07 ----------


Ако би било възможно да разговаряте с българи през 1896 г. например, съм сигурен, че много биха ви казали колко добре са били под бащинската грижа на султана и сега им е по-трудно.Отделно българските ново и старобогаташи са ги грабели повече от турските аги.И това е било абсолютно вярно като икономическо усещане.Да не говорим за хора от типа на Евлоги и Христо Георгиеви, Тъпчилеща и прочее богаташи, който пък даже са били против действията на БРЦК в което са членували и Левски и Ботев, Каравелов и т.н (Захари Стоянов даже оипсва, че Левски е искал да убие единия от братята, но после се е разминало това).....
Но значи ли това че Левски,Бенковски, Ботев и още хиляди знайни и незнайни българи, които са загинали за Освобождението са умрели напразно и трябваше да си стоим под турско?
Това че, се научихме на мързел от комунизма, отучихме се от инициативност, че не можем да си оправим държавата поради простотия, мързел,крадливост и безхаберност - не значи че ни е виновна демокрацията.Както и на значи че сме били добре под съветско робство, въпреки, че някои това имат предвид.
Колкото за какво се избивали хората (за някакви намаления)-по времето на соца се избивахме за всичко.Само дето не се биехме буквално а висяхме като идиоти на опашки (едно такова струпване на хора, които висят по час-два) за абсолютно всичко-хляб, бира, месо, салам, вестници, какво ли не-не си спомням да е имало нещо, за което да не се висне на опашка.Даже, някои, като виждаха опашка си се нареждаха без да питат-няма значиние какво е пуснато, нали има наредени, все ще е за нещо.Аз съм бил свидетел лично на такива случаи.Визирам София, центъра, а не село Горно нанадолнище.Като свършише нещо и опашката се изпаряваше за да се строи за друго нещо..., добре че имаше разни негри и виетнамци, та в София примерно, можехме да си купим долари (или те да ни ги купят директно, щото ние не можемхе) или да продават разни други нещица, които миришеха и изглеждаха по различно от мухъла на соца и тоталният дефицит.

Да разбирам че тези "някои" съм аз ...... ок , за последно обяснявам ... не съм комунист нито демократ нито каквото и да е било там, в дадения случай става дума за една чиста поддържана държава , която не се храни с отпадъците на големите в ЕС , а яде натурални продукти , защото все още си ги произвежда , живее със свои схващания и идеологии по различни от тези на САЩ и ЕС и Русия . Неприятно ми е , а и всеки нормален човек разбира че не е правилно , с по модерни оръжия и по голяма сила да караш една държава да ти се подчини ( това нещо стана с Ирак , ЛИбия и.т.н) и да живее така както ти смяташ за добре . А по принцип аз не отричам нищо хубово нито от комунизма нито от демокрацията нито от будизма нито от христианството или исляма , за мене има добро и лошо и точка по въпроса.

fred
01-03-2012, 22:21
Е, аз не казвам че си такъв, но просто не знам дали разбираш това минало колко е обременено и как това минало мислене все още живее в наши дни.Визирам България.20 или 30 години са много малък срок за промяна на обществено поведение, особено у нас.
Какво мисли народа се вижда, когато му се даде право да избира все пак.Тоест винаги болшинството обикновено е по инертно и по трудно преминава на други позиции, инерцията е водеща.А в ролята на водачи обикновено има няколко групи, като най често печели, тая която е по голям демагог от останалите.Хората трудно може да разберат кое е истина и кое не.Така и по света в крайна сметка.
Както често пъти се споменава - демокрацията не е идеална, но по добро обществено устройство засега няма.Лошото е, че и свободата няма да донесе нищо, ако пак преобладаващото общество не знае какво иска и как може да постигне целите си.
По тия причини демократично устройство се гради с няколкостотин години традиции, които може да бъдат разрушени от няколко десетки години диктатура.

Orm
03-03-2012, 00:56
Е, аз не казвам че си такъв, но просто не знам дали разбираш това минало колко е обременено и как това минало мислене все още живее в наши дни.Визирам България.20 или 30 години са много малък срок за промяна на обществено поведение, особено у нас.
Какво мисли народа се вижда, когато му се даде право да избира все пак.Тоест винаги болшинството обикновено е по инертно и по трудно преминава на други позиции, инерцията е водеща.А в ролята на водачи обикновено има няколко групи, като най често печели, тая която е по голям демагог от останалите.Хората трудно може да разберат кое е истина и кое не.Така и по света в крайна сметка.
Както често пъти се споменава - демокрацията не е идеална, но по добро обществено устройство засега няма.Лошото е, че и свободата няма да донесе нищо, ако пак преобладаващото общество не знае какво иска и как може да постигне целите си.
По тия причини демократично устройство се гради с няколкостотин години традиции, които може да бъдат разрушени от няколко десетки години диктатура.

Разбирам те , ти говориш за идеална демокрация , която както комунизма не съществува. Аз говоря че не ми харесва това насилствено налагане на "Запада" на своето мнение на другите (прилича много , ама много на така мразения от вас комунистически режим) . Това което става в момента е все едно , примерно някакви туземци ядащи хлебарки ( което при тях е примерно най вкусното ядене ) - представи си че са най напреднала култура и един ден идват и те карат да ядеш килограми хлебарки.... защото така смятат те че е правилно..... каква ще е твоята реакция . Представи си трапезата с гроздова ракия и една тенджера пържени хлебарки.... :shock:

Derry
06-03-2012, 22:31
Тоя свят не върви надобре с тия напъни всеки да се меси на другия, да ги оставят да си карат белорусците както им е удобно след като не се бъркат на никого.

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:23 ----------




И стига с това клише за селското стопанство, от него никакви пари не се изкарват.

Брех, ще се изненадаш ако се поинтересуваш малко повече от земеделие.

---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 21:29 ----------



Предпочитам работодателя ми да ми дава голяма заплата в конвертируема валута, и аз да избирам къде да почивам.


Е то хубаво ама той работодателя почти винаги дава минимума от това което ти се полага и мисля си ако чакаш на него няма скоро да одиш по света.

Susscrofa
06-03-2012, 22:46
Тоя свят не върви надобре с тия напъни всеки да се меси на другия, да ги оставят да си карат белорусците както им е удобно след като не се бъркат на никого.

---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:23 ----------



Брех, ще се изненадаш ако се поинтересуваш малко повече от земеделие.

---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 21:29 ----------



Е то хубаво ама той работодателя почти винаги дава минимума от това което ти се полага и мисля си ако чакаш на него няма скоро да одиш по света.

Интересувам се от всичко.
Този спор вече го водих с някой.:)
Дай ми пример на силна икономика, крепяща се на земеделие.
Не се напъвай, няма такава:)
Работодателят ми и аз сключваме договор, аз продавам това, което мога.

---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:42 ----------


Разбирам те , ти говориш за идеална демокрация , която както комунизма не съществува. Аз говоря че не ми харесва това насилствено налагане на "Запада" на своето мнение на другите (прилича много , ама много на така мразения от вас комунистически режим) . Това което става в момента е все едно , примерно някакви туземци ядащи хлебарки ( което при тях е примерно най вкусното ядене ) - представи си че са най напреднала култура и един ден идват и те карат да ядеш килограми хлебарки.... защото така смятат те че е правилно..... каква ще е твоята реакция . Представи си трапезата с гроздова ракия и една тенджера пържени хлебарки.... :shock:

Два са моделите на управление
Демокрация и тоталитаризъм /диктатура/
Не съм срещал демократичен режим, в който някой да задължава хората да ядат хлебарки.
Виж в Северна Корея са задължени да ядат само ориз.:)
Западът не налага нищо, той просто помага на мнозинството в тези държави да диктува правилата.

Кайо
07-03-2012, 01:39
Работодателят ми и аз сключваме договор, аз продавам това, което мога.

---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:42 ----------


Договорът винаги е в полза на работодателят....

Западът не налага нищо, той просто помага на мнозинството в тези държави да диктува правилата.

Запада налага много но по заобиколен начин....запада манипулира и своето и мнозинството в държавите които приемат западният модел.

nikolaaaay
08-03-2012, 01:11
Бедните винаги ги влече към комунизма. Затова и в Бг комунистите са толкова много.

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:44 ----------


Е то хубаво ама той работодателя почти винаги дава минимума от това което ти се полага и мисля си ако чакаш на него няма скоро да одиш по света. Ами за какво да дава повече? Който не го устройва заплатата може да отиде някъде където смята, че ще се реализира по-добре. Сега поне е лесно. Няма да те пишат враг на народа или какво беше там.

---------- Post added at 23:55 ---------- Previous post was at 23:47 ----------


Брех, ще се изненадаш ако се поинтересуваш малко повече от земеделие.
Селското стопанство заема минимална част от БВП на всяка развита икономика. В щатите фермерите са под 2% от населението и произвеждат 2 пъти повече продукция, отколкото е необходимо на местния пазар. 2% няма как да са от значение за една икономика. Иначе има отделни предприемачи, които въртят големи пари от земеделие и животновъдство. И тук в Бг има такива.

---------- Post added 08-03-2012 at 00:00 ---------- Previous post was 07-03-2012 at 23:55 ----------


Свободата за която говориш я имат и те , и те ходят кадето си поискат, и те могат да избират къде какво и как.
Е, да ама те нямат никаква свобода и не могат нищо да избират. Изборите се печелят все от един и същи, точно както БКП печелеше всички избори с 98,5%. Може и малко по-свободно да ги държат, но очевидно далеч от каквато и да е демокрация.

---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:00 ----------


яде натурални продукти , защото все още си ги произвежда , живее със свои схващания и идеологии по различни от тези на САЩ и ЕС и Русия . Неприятно ми е , а и всеки нормален човек разбира че не е правилно , с по модерни оръжия и по голяма сила да караш една държава да ти се подчини ( това нещо стана с Ирак , ЛИбия и.т.н) и да живее така както ти смяташ за добре . А по принцип аз не отричам нищо хубово нито от комунизма нито от демокрацията нито от будизма нито от христианството или исляма , за мене има добро и лошо и точка по въпроса.
Натуралните белоруски продукти са известни по света с уникалните си качества. Никакви генетични изследвания не могат да се мерят с чернобилското "натурално" третиране на продукцията http://vbox7.com/play:6d7117cf8b
Цитат:
Проф. Коновалов, създал музей от мутанти след аварията: "Ако преди уродствата бяха стотни части от процента, сега те са 24%. Това е огромно число. Дълго не искаха да признаят съществуването на мутации. Първите пострадали се оказаха животните. Все по-често се раждат деца със синдрома на Даун. Ракът на щитовидната жлеза при децата сега е хиляди пъти по-често, отколкото преди аварията. При това не само в Украйна, но и в Белорусия. Макар вече да няма голямо облъчване, генетичната нестабилност продължава. Това се вижда при растенията - ние ги изнесохме в чисти зони, върху незаразени земи, но от тях израстват или джуджета, или гиганти. Мутацията при пшеницата стигна до 60%".

(C) Plovdiv24.bg | Източник: http://news.plovdiv24.bg/16104.html#ixzz1oTIT6qTL

Не съм съгласен, че Ирак и Либия са били "подчинени". Просто бяха премахнати авторитарните режими, които ги управляваха.

CBET
08-03-2012, 09:26
Селското стопанство заема минимална част от БВП на всяка развита икономика. В щатите фермерите са под 2% от населението и произвеждат 2 пъти повече продукция, отколкото е необходимо на местния пазар. 2% няма как да са от значение за една икономика. Иначе има отделни предприемачи, които въртят големи пари от земеделие и животновъдство. И тук в Бг има такива.


???
Я пак?!

nikolaaaay
08-03-2012, 23:44
Какво не е ясно?
Икономиката на Германия е най-голямата в Европа. [2] Брутният вътрешен продукт (БВП) на Германия възлиза на USD 1 936$ млрд. (щатски долара) (към 2000 г.). Селското стопанство заема 1,2% от икономиката, промишлеността — 30,4 %, а секторът на услугите — 68,4 %.
Иточник: тук (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F)

Orm
09-03-2012, 00:52
Мале , те белорусите били мутанти.....

Значи ти смяташ че отиваш на изборите и избираш премиер или президент така ли?:clapping: И в това се отразява по голямата ти свобода от белорусин така ли????

1) Нито един от поклонниците на запада не ми отговори на въпросите които зададох по горе... Щото явно няма как .....

2) Ок. Да го направим по този начин ..... ти си щасливия демократ-българин , както и всички в този форум..... Ако обичаш , намери ми 3 теми в които пише - "Браво на нащо правителстово за ......." няма значение за какво ,просто ми намери такива теми, тъй като сме по щасливи от белорусите би трябвало да намериш без проблем една дузина такива теми. чесно не съм търсил , надявам се да намериш ..... Успех!!!

CBET
09-03-2012, 03:46
Какво не е ясно?
Икономиката на Германия е най-голямата в Европа. [2] Брутният вътрешен продукт (БВП) на Германия възлиза на USD 1 936$ млрд. (щатски долара) (към 2000 г.). Селското стопанство заема 1,2% от икономиката, промишлеността — 30,4 %, а секторът на услугите — 68,4 %.
Иточник: тук (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F)


Когато се прави сравнение или анализ първото нещо е да се уеднаквят мерните единици и да се приеме такава каквато ще е максимално обективна.
Всички останали "сравнения", които не са съобразени с това условие са стъкмистика и ефтин популизъм.

nikolaaaay
09-03-2012, 20:18
1) Нито един от поклонниците на запада не ми отговори на въпросите които зададох по горе... Щото явно няма как .....

Къде са тия въпроси? Аз не виждам такива.

---------- Post added at 19:15 ---------- Previous post was at 19:11 ----------


2) Ок. Да го направим по този начин ..... ти си щасливия демократ-българин , както и всички в този форум..... Ако обичаш , намери ми 3 теми в които пише - "Браво на нащо правителстово за ......." няма значение за какво ,просто ми намери такива теми, тъй като сме по щасливи от белорусите би трябвало да намериш без проблем една дузина такива теми. чесно не съм търсил , надявам се да намериш ..... Успех!!!
Разбира се, че няма такива теми понеже българинът винаги е недоволен.

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:15 ----------


Когато се прави сравнение или анализ първото нещо е да се уеднаквят мерните единици и да се приеме такава каквато ще е максимално обективна.
Всички останали "сравнения", които не са съобразени с това условие са стъкмистика и ефтин популизъм.
Тук мерната единица е процент. Какво не е обективно? 1,2% говори достатъчно.

Orm
10-03-2012, 00:39
[QUOTE=nikolaaaay;1043502]Къде са тия въпроси? Аз не виждам такива.

---------- Post added at 19:15 ---------- Previous post was at 19:11 ----------


Разбира се, че няма такива теми понеже българинът винаги е недоволен.[COLOR="Silver"]

Ами в самото начало на темата.......

Защо ли българинът никога не е доволен.........?!?!?!?

Аз имам два варианта :

1- Защото сме глупаци , тъпанари и не оценяваме как нащо правителство и това на ЕС се грижи за нас

2 - Защото сме малко по умни ,от това по горе описано, и разбираме че ни го тургат отвсякаде и това ни дразни , даже вие които сте доволни от "СВОБОДАТА" си го разбирате , и съм сигурен е извън тази тема и ти се оплакваш от обкръжаващата те реалност. ( просто не ми се търсят постове сега )

Общо взето според мен има три вида българи:
1 - Тези дето крадат (политици, разни там бизнесменчета и мутри)
2 - Тези които ги крадат и те разбират че с всеки нов закон ни го вкарват все по надълбоко ( според мен мнозинството )
3 - Специфичната категория която разбира че го ограбват , и това му харесва защото в цяла европа е така и това е "демократично" ( само че на запад първо са помислили за заплати после за данъци а не като при нас , ония гей Симеон Дянков всеки път излиза и се хвали с резултатите си , всеки път го плюят и той доволен сяда на мястото си все едно нищо ).
2 тези които г

fred
21-03-2012, 20:18
Отговорът е 1-точно това сме в тоя исторически период.Общо взето в последните 60 години нацията е затъпяла, със закърнели граждански позиции.Масовият българин е неграмотен политически и духовно.Няма критерии за добро, зло и прочее.
Подобно е било положението и след Осбождението.Така, че докато не се развием и узреем ще си сърбаме попарата.
Всъщност, ако правителството изпълняваше 50% от изискванията на ЕС щяхме да сме много по добре.
Това беше и по времето на соца-непрекъснато мръкне, шушукане, топене, пърдене-но липса на всякаква реакция против властта.Просто сега се плюе ЕС, преди се плюеше комунизмъ.Сега, понеже комунзма умря, на дневен ред е ЕС.Ако ни завладеята американците или иранците-те ще бъдат виновни за това и така ще си кретаме.....

Orm
23-03-2012, 10:19
Отговорът е 1-точно това сме в тоя исторически период.Общо взето в последните 60 години нацията е затъпяла, със закърнели граждански позиции.Масовият българин е неграмотен политически и духовно.Няма критерии за добро, зло и прочее.
Подобно е било положението и след Осбождението.Така, че докато не се развием и узреем ще си сърбаме попарата.
Всъщност, ако правителството изпълняваше 50% от изискванията на ЕС щяхме да сме много по добре.
Това беше и по времето на соца-непрекъснато мръкне, шушукане, топене, пърдене-но липса на всякаква реакция против властта.Просто сега се плюе ЕС, преди се плюеше комунизмъ.Сега, понеже комунзма умря, на дневен ред е ЕС.Ако ни завладеята американците или иранците-те ще бъдат виновни за това и така ще си кретаме.....

Един въпрос ... а преди освобождението???? Излиза че сме тъпа нация според тебе.....
Може ли да ни кажеш защо ту плюем тези то онези ... айде ако СССР са ни накарали на сила да се присъединим защото сме помагали на Хитлер , то никой не ни караше да влизаме в ЕС ( поне така се разправя , незнам дали не са ни накарали да се присъединим). Според твоето исказване трябва да сме все присъединени с някои.... защо ??? Предусещам отговора ти ама няма да прибързвам с отговора ;) Отговори ми и ще направим извода:)

fred
23-03-2012, 21:20
Не сме по-тъпа или по-умна нация от всяка останала.Но неща, които други нации са градили с векове, у нас са градени много малко.След 1878 имаме около 70 години свободно развите, след което поподаме под много силното подтисничество на СССР.Или казано свободата ни след Освобождението е само един век , прекъсната с полвинвековно робство.
Е понеже нямаме изградено чувство на държавност, гражданско съзнание, отучени сме от труда и добродетелите и в крайна сметка сме това, което сме в тоя момент на историята.
По другото-всяка нация търси съюзници, а по-малките повече.
Никой не ни е карал да се присъединим към ЕС, което е единственото ни спасение да подчертая.
Никой не кара сега и Макетата, Сърбия, Хърватия, Босна, Черна гора или Албания и прочее, които чакат на опашка, Турция също.
Колкото до Хитлер-ами ако си чел история отговорът е ясен защо.В интерес на истината сме имали избор-да бъдем съюзник или да бъдем завладяни.Цар Борис и правителството са направили най разумния извод.Да не забравяме-участваме във войната, но воюваме само за нашите си земи, нямаме войски на Западния или Източния фронт.
Зависимостта по времето на Хитлер е била много по-слаба от тази след завладяването ни от СССР.
Евреите са били спасени, благодарение на българската интелигенция и настроения след народа.А след 1944 не знам някой да е спасен от решенията на СССР, включително и БКП.Евреите напускат България.А аз не съм видял евреин да прави глупости, да ти кажа :)Напускането им се съпровожда един вид с откуп за да им се даде разрешение за емиграция.

Bottata
24-03-2012, 08:57
За тоя половин век робство от селска станахме индустриална страна.
Построихме хиляди заводи + АЕЦ.
За 20 години демокрация какво сме построили - 20 мола, 20 битака и 200 000 сергии. Да не забравя и 20 курортни града дето стоят като паметници на глупостта

Orm
24-03-2012, 11:21
Не сме по-тъпа или по-умна нация от всяка останала.Но неща, които други нации са градили с векове, у нас са градени много малко.След 1878 имаме около 70 години свободно развите, след което поподаме под много силното подтисничество на СССР.Или казано свободата ни след Освобождението е само един век , прекъсната с полвинвековно робство.
Е понеже нямаме изградено чувство на държавност, гражданско съзнание, отучени сме от труда и добродетелите и в крайна сметка сме това, което сме в тоя момент на историята.
По другото-всяка нация търси съюзници, а по-малките повече.
Никой не ни е карал да се присъединим към ЕС, което е единственото ни спасение да подчертая.
Никой не кара сега и Макетата, Сърбия, Хърватия, Босна, Черна гора или Албания и прочее, които чакат на опашка, Турция също.
Колкото до Хитлер-ами ако си чел история отговорът е ясен защо.В интерес на истината сме имали избор-да бъдем съюзник или да бъдем завладяни.Цар Борис и правителството са направили най разумния извод.Да не забравяме-участваме във войната, но воюваме само за нашите си земи, нямаме войски на Западния или Източния фронт.
Зависимостта по времето на Хитлер е била много по-слаба от тази след завладяването ни от СССР.
Евреите са били спасени, благодарение на българската интелигенция и настроения след народа.А след 1944 не знам някой да е спасен от решенията на СССР, включително и БКП.Евреите напускат България.А аз не съм видял евреин да прави глупости, да ти кажа :)Напускането им се съпровожда един вид с откуп за да им се даде разрешение за емиграция.

Bottata - Малко ме е испреварил , всмисъл намери в гугъл снимки на БГ преди и след комунизма , панелки или не но всеки си има жилище , в европа никой никога не го е правил за хората..... Не ме разбирай погрешно има много страни на комунизма дето не ми харесват , не съм комунист но съм свикнал да разглеждам въпроса от всички страни. И докато в комунизма намирам плюсове освен минусите , то за присъединяването към ЕС не мога да ги намеря .

Имам предвид , как може да ми обясниш , защо френските атомни електроцентрали са по безопасни от нашите , защо по скъпия бензин е по добре за мене , какво печели баба Теменушка от село долни чифлик от това че не й трябва виза да пътува в европа ???? Защо подяволите хората вярват на тези лъжливи копеленца (политици разни там) дето излизат по телевизията с различни графици и изчисляния и им казват че на теория те живеят много по добре тази година отколкото миналата ??? Всмисъл тъпо е !!!! Аз ти казах плюсовете на "окупацията" от СССР , моля те кажи ми плюсовете от "окупацията" от ЕС ( ако онова е било окупация , значи и това е същото , защото по същия начин мнението на хората няма никакво значение , важно е какво ще ни наредят от ЕС )

И тъй като темата е за Белорус , ще кажа че тези хора са избрали по различен път за развитие ( по добър или по лош няма значение може много да се спори ) защо по дяволите някой трябва да им се бърка в работите?????
То е ясно че наще страхливци от НАТО няма да предприемат нищо по сериозно там освен някакви санкции , защото ще настъпят големия брат , което за нас е мноооооого страшно !!!!! Всмисъл каква е тази демокрация която не позволява нищо друго освен демокрация ..... прилича ми на глобален тоталитаризъм някъкъв!!!!

fred
24-03-2012, 14:14
За тоя половин век робство от селска станахме индустриална страна.
Построихме хиляди заводи + АЕЦ.
За 20 години демокрация какво сме построили - 20 мола, 20 битака и 200 000 сергии. Да не забравя и 20 курортни града дето стоят като паметници на глупостта
Заводи, които не произвеждат нищо реално-морално остарели и бълващи никсокачествена продукция.Още си плащаме разходите за тия "индустриална" недомислица.
Станали сме на кино индустриална страна-това е пълна глупост.Бяхме полусъвествка република с изостанала енергоемка икономика, силен дефицит на всичко.Понеже нашиете комуняги бяха най големите съветски гъзолизци получахме нефт в големи количества без пари и изнасяхме покрай СССР оръжие за бандитски режими, като тоя в Сирия.Ама това не можееше да продължи вечно, понеже и СССР изгърмя като икономика.А "индустриалните" боклуци си ги пласирахме в СИВ.Щом се разпадна и СИВ и ни лъснаха голите задници на всички

---------- Post added at 17:14 ---------- Previous post was at 17:12 ----------


Bottata - Малко ме е испреварил , всмисъл намери в гугъл снимки на БГ преди и след комунизма , панелки или не но всеки си има жилище , в европа никой никога не го е правил за хората..... Не ме разбирай погрешно има много страни на комунизма дето не ми харесват , не съм комунист но съм свикнал да разглеждам въпроса от всички страни. И докато в комунизма намирам плюсове освен минусите , то за присъединяването към ЕС не мога да ги намеря .

Имам предвид , как може да ми обясниш , защо френските атомни електроцентрали са по безопасни от нашите , защо по скъпия бензин е по добре за мене , какво печели баба Теменушка от село долни чифлик от това че не й трябва виза да пътува в европа ???? Защо подяволите хората вярват на тези лъжливи копеленца (политици разни там) дето излизат по телевизията с различни графици и изчисляния и им казват че на теория те живеят много по добре тази година отколкото миналата ??? Всмисъл тъпо е !!!! Аз ти казах плюсовете на "окупацията" от СССР , моля те кажи ми плюсовете от "окупацията" от ЕС ( ако онова е било окупация , значи и това е същото , защото по същия начин мнението на хората няма никакво значение , важно е какво ще ни наредят от ЕС )

И тъй като темата е за Белорус , ще кажа че тези хора са избрали по различен път за развитие ( по добър или по лош няма значение може много да се спори ) защо по дяволите някой трябва да им се бърка в работите?????
То е ясно че наще страхливци от НАТО няма да предприемат нищо по сериозно там освен някакви санкции , защото ще настъпят големия брат , което за нас е мноооооого страшно !!!!! Всмисъл каква е тази демокрация която не позволява нищо друго освен демокрация ..... прилича ми на глобален тоталитаризъм някъкъв!!!!
Абе ОРМ?!!В Беларус няма избор.Има диктатура.Ако има избор-нека народа си каже думата.То в Русия уж има избори, ама поне правят един театър там, а в Беларус няма нищо.Та недей се изказва от името на народа моляти се.Там никой не е избрал нищо-има налагане на волята на шепа хора над другите.Както и Славков също плачеше за комунизма, така и придворните беларуски плачат и хвалят бащита си.А бащита си гледа кефа и който не го обича го вкарва в правия път.
Изобори няма в Куба, Беларус, Северна Корея и други изостанали държави да.
Тая тема сме я водили-сам казваш панелки-ами и преди 1944 всеки е имал жилище.След 1944 като му вземат земята и работилницата му остава само да карам трамвай или да рине сгур в Кремиковци и да се пише индустриална страна.
Терминът опашка, дефицит, жилищна криза и прочее са присъщи най вече за общества като комунизма.Жилищната криза, която съпъстваще 50 г. комунизма у нас, въпреки жителството, тоест забраната за избор къде да живееш бе ликвидирана само за 15 години след рухването на същия.Криза вече няма.
По времето на комунизма отидохме бая назад, спрямо това, което бяхме постигнали до 1939.И затова ще си сърбамеме попарата още дълго.
А за другото-писано е всеки да чете, ама никой не четее...
Например АЕЦ и изискванията на ЕС.
ЕС смята всички АЕЦ, които са без купол и са строени преди еди коя си година за опасни.Затова 5 и 6 блок не влизат в това определение и се считат за безопасни.
Но я ми кажи, като имахме 6 блока и още един куп простотии защо по времето на товариш Луканов си бяхме на режим????
И защо Гърция, която ни е сърбала попарата до 1944 г. никога не е имала режим на ток, на вода и прочее?
А ние сме си постоянно така.Цяло лято поливината български села са на режим. Ако имахме климата на Гърция щяхме да измрем...Когато няйко посети България сега и я е посетил преди 30 години веднага прави разлика с напредъка който е постигнат въпреки всичко за последните десетилетия.
То няма смисъл от спор де-всеки може да си мисли каквото иска, ама повечето уви, не мисля, ами повтарят клишета и лозунги.Аре бай.Спирам да пиша по тоя въпрос.
Eдно ще ви кажа-сега всеки може да чете всичко.Има всякаква литература.Грамотния и умен човек може да остее плявата и да намери зърното, образно казано.Който не може - не може.Повечето не могат, това е факта.
Капитализма съществува от 17 век, а социализмън не може да изкара и 80 години.Лакардии може да си говорим вечно, но икономоческите и обществени закони не търпят разни недосчета. (недосче е термин, който използва правешкият цар без образование-Т.Живков по време на съветската перестройка, за обрисува социализЪма)
Та така-ние си говорим, а живота си тече.

Orm
24-03-2012, 16:36
Усети ли че и ти не каза нито един плюс ;) . Та и аз така не мога да намеря.

fred
24-03-2012, 16:37
Плюсовете за безкрайни, ама ти пречат наочниците :flirt:, робът не вижда нищо друго освен веригата си,мдааа

Аз плюсове не виждам, като гледам пък ти си бил на май на 10 години, та не знам какви плюсови си видял:)Вервай ми, за моите 25 години живот, плюс тоя на родителите ми, които бяха образовани, плюс дядовците ми, които се бяха се образовали по "фашистко" и т..Да не забравяме, че твоите искания за народни искания са опорочение от насилственото налагане и потъпкване на всякакви избори у нас от БКП/КПСС-още през 1946.
Отделно моите плюсове минаха през 8 години икономическо образование, което ми помагна да разбрера, още тогава в каква локва живеем.
Тука спирам, както бях казал, че тъкмо редактирах горе. А иначе, според мен най добре сме били по турско, особено Хаджи Иванчопенчович, виж кой ако не го знаеш в гугъла и си помисли какви дитирамби са леелеи неговите наследници за турското робство, както го наричаме-въпреки, че той всъщност е нарицателен образ.
Та-по темата ти-свободни избори в Беларус, без влиянието на руската марионетка Лукашенко ще покажат какво иска народа.

Orm
24-03-2012, 17:54
Плюсовете за безкрайни, ама ти пречат наочниците :flirt:, робът не вижда нищо друго освен веригата си,мдааа

Аз плюсове не виждам, като гледам пък ти си бил на май на 10 години, та не знам какви плюсови си видял:)Вервай ми, за моите 25 години живот, плюс тоя на родителите ми, които бяха образовани, плюс дядовците ми, които се бяха се образовали по "фашистко" и т..Да не забравяме, че твоите искания за народни искания са опорочение от насилственото налагане и потъпкване на всякакви избори у нас от БКП/КПСС-още през 1946.
Отделно моите плюсове минаха през 8 години икономическо образование, което ми помагна да разбрера, още тогава в каква локва живеем.
Тука спирам, както бях казал, че тъкмо редактирах горе. А иначе, според мен най добре сме били по турско, особено Хаджи Иванчопенчович, виж кой ако не го знаеш в гугъла и си помисли какви дитирамби са леелеи неговите наследници за турското робство, както го наричаме-въпреки, че той всъщност е нарицателен образ.
Та-по темата ти-свободни избори в Беларус, без влиянието на руската марионетка Лукашенко ще покажат какво иска народа.

Колкото и да се хвалиш пак е едно на нула , каза много думи и нищо по въпроса .
Една молба недей да четеш само извадки от това което пиша ОК.
Когато един човек казва най добре ми беше когато турците ме управляваха .......... това май говори достатъчно.

DMS
24-03-2012, 18:35
Една малка поправка - Хърватия вече е член на Европейския съюз :flirt: , предполагам и сърбите натам са се насочили, но още ги дърпа назад близкото минало. Македонците въобще не ги коментираме, доста са далече от истината милите. Аз като един млад и добре образован български гражданин, израснал в една криворазбрана демокрация, заставам напълно зад думите на fred. Следя темата от началото и всичко казано от него дотук е вярно, дори неразбирам защо си стигна до спор - толкова е ясно всичко "колкото години е бил на власт комунизма, толкова години ще са нужни да се забрави" - доста интересна мисъл не помня на кого точно, извинявам се и за грешния цитат. Много е жалко да се види хората как нежелаят да мислят, да положат труд, че са алчни и късопаметни, но какво да се прави - съдба :) Относно потенциала - доста сме си умни (или поне по-голямата част имали възможност и желание да го направят разбира се), само ако го нямаше този селски манталитет за далаверки на дребно, нещичко да се излъже, да се завърти някой лев, да преебеш комшията цена нямаше да има :) Не забравяйте че сме малка държава, винаги ще сме зависими от по-развитите, ще сме обект на политически и икономически интереси. Евала на правителсвото и за позицията относно Белене, крайно време беше някой да се замисли за интересите на България и следващото поколение.

fred
24-03-2012, 20:45
Радвам се че има и нови колеги с разум в главите :) Целта на този раздел, който събуди доста противоречиви чувства беше и е все пак-да бъде в полза на хора, които се интересуват наистина от такива теми.E като всяко нещо с идея, авторът на идеята вече го няма.
Само за протокола-Хърватия наистине е подписала договор за членство в края на миналата година, но ще се присъедини следващата година към ЕС
http://novatv.bg/news/view/2011/12/09/24313/%D0%A5%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0-28-%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%87%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%BD%D0%B0-%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D 0%BA%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D1%8A%D1%8E%D0%B7/

Orm
24-03-2012, 21:55
Ok сега вече като сте двама , може ли да спрете с аргументите и да почнете с фактите ???? Или просто ще си бъбрим кой има разум в главата ( явно това сте вие гениите ) и кой няма ( аз глупака) ????

Derry
24-03-2012, 23:34
Аз се сещам за един плюс за ЕС, почнаха да дават субсидий за земеделие, но не ми е ясно защо в България като развиваща се страна са 25 пари, а в Гърция като развита 100 пари на декар, уж сме равноправни. За едни майка, за други мащеха. Макар, че като се замисля с техните пари после ние си купуваме тяхната техника така, че все едно си наливат пари в техните си фирми.

546
24-03-2012, 23:42
Аз се сещам за един плюс за ЕС, почнаха да дават субсидий за земеделие, но не ми е ясно защо в България като развиваща се страна са 25 пари, а в Гърция като развита 100 пари на декар, уж сме равноправни. За едни майка, за други мащеха. Макар, че като се замисля с техните пари после ние си купуваме тяхната техника така, че все едно си наливат пари в техните си фирми.

А при комунизма ходех на бригада да събирам реколтата без да ми плащат нищо-голям кеф.

Orm
25-03-2012, 10:41
Аз се сещам за един плюс за ЕС, почнаха да дават субсидий за земеделие, но не ми е ясно защо в България като развиваща се страна са 25 пари, а в Гърция като развита 100 пари на декар, уж сме равноправни. За едни майка, за други мащеха. Макар, че като се замисля с техните пари после ние си купуваме тяхната техника така, че все едно си наливат пари в техните си фирми.

Чакай де, а тази соц техника откаде ни е ??? Всмисъл съставите с бесплатна техника и осигорен пазар за 250 млн. души ????

И по горе като се спомена за необразования Живков ..... исках да истъкна 4-те докторски степени на Бойко Борисов и дългите му години труд в академични среди.


Абе единственото което искам да кажа е че ЕС е абсолютно същото като СССР само че с по лъскави джаджи ( което е логично предвид 25 години прогрес ) , и до няколко години ще се пукне като балон както всички предишни съюзи. И ме дразнят мнения от сорта , по ми харесваше да съм наведен пред тоя ( както по горе пред турците ) от колкото пред ония ( СССР) ... сега пък сме наведени към запад . А аз побеснявам от мисълта че съм наведен..... и че има хора на които им харесва тази поза..... И когато има една държава дето по някъкво чудо не се дава ... дай щом сме наведени и тях да ги наведем.

А за демократични избори - това са пълни глупости , ако на народа му писне , никакви диктатури не могат да го спрат , да почвам ли да давам примери или сами ще се сетите?!?!?!?

---------- Post added at 07:41 ---------- Previous post was at 07:38 ----------


А при комунизма ходех на бригада да събирам реколтата без да ми плащат нищо-голям кеф.

Какъв ужас ..... учили са те да работиш....

Derry
25-03-2012, 11:29
Мда нашата демокрация е псевдо демокрация, релано нямаш избор и нямаш възможност да управляваш. Наличието на редовни референдуми по всякакви въпроси няма да издигне държавата икономически, но поне ще остави народа доволен, че го зачитат и питат. И другото тоя преход в каря на комунизма си беше чиста разруха и разграбване, можеха малко по културно да направят всиччко, но не - искаха да чопнат някой лев и така вече двайсетина години. Та демокрацията и ЕС не са никаква гаранция за каквото и да е било.

Orm
25-03-2012, 13:10
Мда нашата демокрация е псевдо демокрация, релано нямаш избор и нямаш възможност да управляваш. Наличието на редовни референдуми по всякакви въпроси няма да издигне държавата икономически, но поне ще остави народа доволен, че го зачитат и питат. И другото тоя преход в каря на комунизма си беше чиста разруха и разграбване, можеха малко по културно да направят всиччко, но не - искаха да чопнат някой лев и така вече двайсетина години. Та демокрацията и ЕС не са никаква гаранция за каквото и да е било.

Ами и аз това имам предвид , виж в Белорус какъв плавен преход се получава , запазиха хората всичко хубаво и изградено и работещо , и малко по малко ( ако не им пречат естествено ) ще стигнат и до демокрация но не такава като наща - "хвърли едно ппърче на кучетата дето лаят па ти лапай като луд". Въпросния "диктатор" си обича държавата и това си проличава , "моята държава и моите интереси първи пък после съседи и тем подобни".
Аз от наще политици които поставят България и интересите й пред тези на ЕС и всички други се сещам само за Волен Сидоров - предстви си колко сме зле !!!!
Абе добри думи мога да кажа единствено за кмета на Каварна!!!

546
25-03-2012, 21:40
Какъв ужас ..... учили са те да работиш....
И не само това,също така са се опитвали да ме научат да работя без да получавам достойно за положения труд възнаграждение .
И като за капак на това, ако откажа следваше изгонване от комсомола, вписване в досието,че съм неблагонадежден тип което от своя страна води примерно до това ,че казармата е добре да я изкарам в Белене вместо в някое ШЗО,да не задълбаваме за другите екстри.

Простотии за това колко добре е било по времето на соца не на мен,че помня много работи от тогава и все отвратителни.

Orm
26-03-2012, 01:14
И не само това,също така са се опитвали да ме научат да работя без да получавам достойно за положения труд възнаграждение .
И като за капак на това, ако откажа следваше изгонване от комсомола, вписване в досието,че съм неблагонадежден тип което от своя страна води примерно до това ,че казармата е добре да я изкарам в Белене вместо в някое ШЗО,да не задълбаваме за другите екстри.

Простотии за това колко добре е било по времето на соца не на мен,че помня много работи от тогава и все отвратителни.

Ееееей верно бре , това един много голям плюс на демокрацията - достойното заплащане .... цели 400 лева за няма и 12-13 часа работа на ден ( нали не забравяме че отрязъка от "Орлов мост" до ЦУМ не е цялата България) .
Човек не съм казал че комунизма ми е мечта , прочети моля те по внимателно какво съм писал , ти сега ще ме искаращ бащата на българския пролетариат:notify:

546
26-03-2012, 01:34
Хехе,в демократична България баш работодатели са бившите комунисти или техните отрочета,които искат да им работят бригадири със съответното бригадирско възнаграждение.Но това е цената на прехода.С времето ще станат истински капиталисти и като им трябва ефтина работна ръка ще си я внасят от вън.Нищо ново под слънцето.

Orm
26-03-2012, 14:18
Хехе,в демократична България баш работодатели са бившите комунисти или техните отрочета,които искат да им работят бригадири със съответното бригадирско възнаграждение.Но това е цената на прехода.С времето ще станат истински капиталисти и като им трябва ефтина работна ръка ще си я внасят от вън.Нищо ново под слънцето.


Нали се сещаш че почваш да звучиш абсурдно вече ;)

546
26-03-2012, 18:38
Нали се сещаш че почваш да звучиш абсурдно вече ;)

Ами освен да ти пожелая светло бъдеще и успех с популяризирането на Белоруския модел друго не мога да направя за теб.Приеми ,че си ме убедил в пълния успех на Лукашенко.Благодаря ,че ми отвори очите!Филмчето е много хубаво и се радвам че го изгледах,но за съжаление руския език съм го позабравил и не можах да преценя има ли ирония в текста,но поне ми напомни за кинопрегледите от времето на развития социализъм.
Може и да звуча абсурдно,но поне съм спокоен,че в България комунистическата власт успешно се превърна в демократична такава или капиталистическа, ако ти харесва повече така.Полека лека имаме шанс да станем нормална държава някой ден.

Derry
26-03-2012, 20:54
Чул те господ.

Orm
27-03-2012, 01:19
Да, чул те господ , ама почвам да губя вяра в цялата работа , едно време ходех по протести вярвах че имам някакво право на мнение , но уви . Работя в BWIN , взимам прекрасна заплата за бг , но в същото време четвърт от заплатата , която взимат колегите от да кажем английския офис за същата работа ( това е сигурно щото сме пълноправни членки на ЕС , бензина и храната ни е на една цена , но заплатите не .... напомня ми за - "всички са равни, но някои са по равни" ). Ще се махам от тука в близките години , щото наистина е ужасно в Бг, просто излез на вънка (където и да се намираш) и се огледай , мизерия , боклуци навсякаде , паднали мазилки , разбити пътища и каруци с изсиращи се по средата на улицата коне .... и след всичко това да хваля и да вярвам на някой от тия копеленца ли (политици ) ????? Никога !!!! Може някой ден тука да стане рай , ама няма да е през нашия кратък живот, искам поне като ме одират отвсякаде и ме обират , поне да живея на красиво и чисто място. Съжалявам , но това е самата истина!!!!

fred
04-04-2012, 23:33
Такова място няма да намериш на Земята, освен някои периферни да ги наречем територии, където може да се живее спокойно.Иначе едно ще имаш, а друго, което сега на броиш за нищо ще ти липсва и трови ежедневието.

Orm
07-04-2012, 14:10
Такова място няма да намериш на Земята, освен някои периферни да ги наречем територии, където може да се живее спокойно.Иначе едно ще имаш, а друго, което сега на броиш за нищо ще ти липсва и трови ежедневието.

Ами , сигурно си прав...

fred
08-04-2012, 20:56
Затова съм писал, че съм от остров Тамбукту, един роман, някой ме пита за него и авторът...Та и в романа накрая рая се провали :)
Както и да е-това, че животът около нас не ни харесва е добре, въпросът е какво правим за да се оправим, като индивиди и общество в крайна сметка.Да оставим политиката-какво правим ние срещу злободневните ни въпроси, прояви на ниско ниво и какво правим да го проверим на по високо-отговорът ни е НИЩО.Няма нито една зоконодателна промяна в последнито десетилетИе, която да е донесла някаква реална и масова бих казал полза на народонаселението ни.
Настоящето ни е плод на близкото минало от последните 60 години и докато не излезем от това блато, ще си сърбаме попарата, това е истината.

Derry
09-04-2012, 08:36
Затова съм писал, че съм от остров Тамбукту, един роман, някой ме пита за него и авторът...Та и в романа накрая рая се провали :)
Както и да е-това, че животът около нас не ни харесва е добре, въпросът е какво правим за да се оправим, като индивиди и общество в крайна сметка.Да оставим политиката-какво правим ние срещу злободневните ни въпроси, прояви на ниско ниво и какво правим да го проверим на по високо-отговорът ни е НИЩО.Няма нито една зоконодателна промяна в последнито десетилетИе, която да е донесла някаква реална и масова бих казал полза на народонаселението ни.
Настоящето ни е плод на близкото минало от последните 60 години и докато не излезем от това блато, ще си сърбаме попарата, това е истината.

Мда, нищо не правим. Аз също не съм направил абсолютно нищо е имах един напън в близкото минало - бях глупав и млад, но вече нямам никакво желание да си залагам задника за други хора. Всички са недоволни, но пък явно са свикнали, гледам в някаква класация за щастие сме се курдисали на 147 позиция, направо не ми се вярва, но... аз поне се чувствам от щастливите засега. Напоследък ме дразнят паркирането без да си гледат разделителните линий на паркингите и паркирането на инвалидни места. Ако знаех, че полицайте ще вземат присърце тая работа ще почна да звъня. Като цяло нищо не правя по въпроса :smartass:.

Аз не мисля, че комунизма е виновен и да е бил поколението живяло тогава почва да си отива, след две поколения пак ще сме същите убавци и пак нещо ще ни е виновно. Айде взимайте се в ръце и като си трайте се спасявайте самостоятелно. :puke:

Crusader
10-04-2012, 20:10
Брей, ама то все едни и същи писачи из всички нетехнически форуми, и все ми казват колко бил лош комунизма....а подсмърчат колко са бедни...
А на беларуските граждани им дреме на кура, за Вашето мнение, нали си живеят охолно, дреме им и за ЕС, всичко от което имат нужда идва от другаде...за тая работа има една хубава поговорка "Сърдитко Петко празна му торбичката" де и нашите политици да имаха дупе да натирят Уорлик и брюкселските помияри...

morfius
10-04-2012, 22:43
Брей, ама то все едни и същи писачи из всички нетехнически форуми, и все ми казват колко бил лош комунизма....а подсмърчат колко са бедни...
А на беларуските граждани им дреме на кура, за Вашето мнение, нали си живеят охолно, дреме им и за ЕС, всичко от което имат нужда идва от другаде...за тая работа има една хубава поговорка "Сърдитко Петко празна му торбичката" де и нашите политици да имаха дупе да натирят Уорлик и брюкселските помияри...

И да се върнем в СССР а, ама него го закриха, Югославия също.
Не ни е нито Уорлик проблема, нито ЕС, нито Путин... проблема ни е, че не можем да си защитаваме интересите и да работим екипно.

fred
10-04-2012, 23:17
Брей, ама то все едни и същи писачи из всички нетехнически форуми, и все ми казват колко бил лош комунизма....а подсмърчат колко са бедни...
А на беларуските граждани им дреме на кура, за Вашето мнение, нали си живеят охолно, дреме им и за ЕС, всичко от което имат нужда идва от другаде...за тая работа има една хубава поговорка "Сърдитко Петко празна му торбичката" де и нашите политици да имаха дупе да натирят Уорлик и брюкселските помияри...
Ама друго да чуеш интелигентна приказка - за добрия комунизъм, кура на беларусите и прочее.Горките американци и европейци, хак да им е, я да имаха стандарта на Беларус...Затова Лукашенко гони всеки чужденец с полиция, само и само да пази този пусти земен рай, ама нещо не го разбират май и беларусите явно.Тия дето протестират в Беларус им се плаща от световния империализъм, не разбират какво щастие е да живееш в постсъветска Беларус.
Сега чакаме да чуем нещо и за п---ките на рускините, колко им дреме примерно за патките на тия от ЕС и САЩ (ма явно им дреме, щото масово тичат натам, даже ъглите на някои тротоари са завладели).

Мда, нищо не правим. Аз също не съм направил абсолютно нищо е имах един напън в близкото минало - бях глупав и млад, но вече нямам никакво желание да си залагам задника за други хора. Всички са недоволни, но пък явно са свикнали, гледам в някаква класация за щастие сме се курдисали на 147 позиция, направо не ми се вярва, но... аз поне се чувствам от щастливите засега. Напоследък ме дразнят паркирането без да си гледат разделителните линий на паркингите и паркирането на инвалидни места. Ако знаех, че полицайте ще вземат присърце тая работа ще почна да звъня. Като цяло нищо не правя по въпроса :smartass:.

Аз не мисля, че комунизма е виновен и да е бил поколението живяло тогава почва да си отива, след две поколения пак ще сме същите убавци и пак нещо ще ни е виновно. Айде взимайте се в ръце и като си трайте се спасявайте самостоятелно. :puke:

Всеки народ си заслужава съдбата-това е истината.У нас няма идея за нищо. И за това вина има както промивката и отъпяването по време на прословутия комунизъм, така и поколението което се пръкна след него-още по уродливо от това, което съградиха на родителете му идеолозите на соца. Не случайно в ЕС най ниския стандарт имат точно бившите страни от комунистически блог.И след 20 години бившето ГДР още не може да навакса стандарта на ГФР, както и има разлика в манталитета-естествено по работливи и съзнателни са тия от ГФР то пак.А това е един народ, разделен само за 50 години, какво повече да говорим-който има мозък ще го разбере.
След 20 г. ще е различно.Но мръкне все ще има. И в момента сме много по добре от времето на соца, ама сме нещастни, че не сме примерно средния европейски човек.И да станем такъва, пак ще си мрънкаме, това е сигурно.Винаги миналото изглежда розово на старците, които са били млади, а и на някои от наследниците им, които пък слушат бъртвежите им.
Поколението на комунизма роди това, което днес расте и се шири из България.Утре и него няма да го има, но ще остане плодът му.Такива плодове дълго тровят историята на една държава.
Та иначе икономическата ситуация в Беларус се влошава непрекъснато и това ще се задълбочава.И там хората, както у нас в голямата си част са доста промити.Политиката не ги интересува толкова на този етап, колкото положението им.Но това винаги минава през Русия, но значение имат и доста съседни държави на Беларус.Русия, която поналиваше нещо на аванта на диктатора Лукашенко също не е цъфнала и след кратият им "меден месец" настъпи отрезвяване, което се изразява, както в намаляване на евтините придобивки, които даваха на Лукашенко, така и във влошавана на отношенията между двамата бащици-Путин, (тука слагаме и подлогата му Медведев разбира се) и "безалтернативния" за Беларус - другаря Лукшенко.
И ще го махнат един ден и дълго ще се лутат, докато се научат да живеят като нормално общество.


И да се върнем в СССР а, ама него го закриха, Югославия също.
Не ни е нито Уорлик проблема, нито ЕС, нито Путин... проблема ни е, че не можем да си защитаваме интересите и да работим екипно.

Е как да го защитаваме, след като 50 години са ни учили, че КПСС и СССР знаят и могат всичко и нашият интерес се решава единствено там, в Кремъл.
Да, през Втората световна война сме били съюзник на Германия, макар и не съвсем доброволн-ама без да воюваме никъде.Наши войски са пращани единствено в българските територии.Спасени бяха евреите и т.н.Тоест пак сме имали възможност да отстояваме нещо.
След 1944 комунистите, освен че обезглавиха опозицията и насадиха болшевишки терор, избиха и част от комунистите, които само си помислиха за секунда, че СССР може и да не е толкова прав във всяка една ситуация.А бай Тошо два пъти иска да сме 16 република...
Е неможе след това веднага да станаем държава, която знае и си брани и отстоява интересите.

Orm
17-04-2012, 11:22
[QUOTE=fred;1060107]Ама друго да чуеш интелигентна приказка - за добрия комунизъм, кура на беларусите и прочее.Горките американци и европейци, хак да им е, я да имаха стандарта на Беларус...Затова Лукашенко гони всеки чужденец с полиция, само и само да пази този пусти земен рай, ама нещо не го разбират май и беларусите явно.Тия дето протестират в Беларус им се плаща от световния империализъм, не разбират какво щастие е да живееш в постсъветска Беларус.
Сега чакаме да чуем нещо и за п---ките на рускините, колко им дреме примерно за патките на тия от ЕС и САЩ (ма явно им дреме, щото масово тичат натам, даже ъглите на някои тротоари са завладели).

Брат инфото ти е от 93-та година, аз доколкото знам вече е обратното, една дузина западни легенди на естрадата (например) се изхранват в Русия, чувал ли си в ЕС или в сащ (с малки букви задължително) заплата от 2 000 000$ на директор на завод??? Аз не съм. Ку****те както ги е имали така ги има и сега, както рускини така и наши съгражданки, (между другото , повечето са от проевропейска демократична Украина, не от Русия, на запад ако гисметнеш наще съгражданки са повече от рускините). А и един въпрос..... къде ги видя тези протести в Белорус ??? Да не съм испуснал нещо??

fred
19-04-2012, 21:11
Остави тия работи, то навсякъде може да се изхранват определ тип люде, въпросът е как живее народеца и т.н.
Русия никога не е била, след 1917 и няма скоро да бъде равна на стандарт на една нормално развита икономика.Там е като в Индия-тъмна и много разслоена.
Затова предпочитам стандарта на среднния европеец.Той няма ракети, мания за величие или комплекс за малоценност, но печели около 2000-3000 евра на месец.Живее добре и спокойно.
Ето инфо, не е от 1993 :) Но и без класации работата е ясна-виж къде емигрират хората по света основно и си прави изводите.

http://touristmaker.bg/klasatzii/top-20-na-nai-bogatite-strani-v-sveta.html

Orm
20-04-2012, 00:49
Остави тия работи, то навсякъде може да се изхранват определ тип люде, въпросът е как живее народеца и т.н.
Русия никога не е била, след 1917 и няма скоро да бъде равна на стандарт на една нормално развита икономика.Там е като в Индия-тъмна и много разслоена.
Затова предпочитам стандарта на среднния европеец.Той няма ракети, мания за величие или комплекс за малоценност, но печели около 2000-3000 евра на месец.Живее добре и спокойно.
Ето инфо, не е от 1993 :) Но и без класации работата е ясна-виж къде емигрират хората по света основно и си прави изводите.

http://touristmaker.bg/klasatzii/top-20-na-nai-bogatite-strani-v-sveta.html

Това няма много общо с темата и аз не бих емигрирал в Русия ...нито пък в САЩ. Въпроса е за хора които не искат да бягат от държавата си, не хвърлят боклуци по улиците като нас , поддържат някъкъв ред ,при нас демокрацията означава оцелявай как можеш , гази всички останали,изобщо нищо не е важно освен тебе и твоето его..... при тях има ред , имат други ценности, други разбирания ,например не сери там където живееш (никой няма право да им казва дали са правилни или не)

Както и да е явно аз не мога да обясня правилно, темата не беше че Белорус е най добрата държава за живеене.

Кайо
20-04-2012, 02:28
Това няма много общо с темата и аз не бих емигрирал в Русия ...нито пък в САЩ. Въпроса е за хора които не искат да бягат от държавата си, не хвърлят боклуци по улиците като нас , поддържат някъкъв ред ,при нас демокрацията означава оцелявай как можеш , гази всички останали,изобщо нищо не е важно освен тебе и твоето его..... при тях има ред , имат други ценности, други разбирания ,например не сери там където живееш (никой няма право да им казва дали са правилни или не)

Както и да е явно аз не мога да обясня правилно, темата не беше че Белорус е най добрата държава за живеене.

Аз те разбирам но не мога да ти помогна.....просто те дразни външното вмешателство в политиката на една страна,независимо дали е Беларус или Занзибар.......

mordohy
20-04-2012, 05:14
Четох, четох и пак никой не отговори на Орм.
А идеята му е проста.
Всеки сам да си определя съдбата.
Да сравняваш отминали периоди със сегашно време е некоректно.
През 1939 година, имаме такъв темп на развитие и такава икономика, каквато нямат нито една балканска държава и половин Европа.
Ще кажеш : Ето! Освободихме се от турците и виж къде отидохме!
Днеска, седемдесетина години по-късно е абсолютно явно, че щяхме да сме много по-добре, ако не ни бяха освобождавали изобщо.
Поне едно е сигурно, че България щеше да бъде приказен рай, а не тая помийна яма.
Изобщо, от където и да го погледнеш, хем съм прав, хем не!
Гърция не ми я давайте за пример, защото до преди 30-35 години е била в пещерната ера.
Чак след хунтата са се пооправили.
Режим на тока не са имали, защото не са имали и ток.
Все още има големи райони без ток.
Въпроса е, че тяхната хунта не е разрешила на външни сили да се месят и прогресът е бил очевиден.
Китай също не изгориха юргана заедно с бълхите и още преминават постепенно от диктатура към демокрация.
Чили, Пиночет!
Да изброявам ли?
Пак да се върнем към Гърция, че ни е на сгода.
До 1999 година, там беше наистина рай.
Ще дам пример с картофите, че е по-прегледно.
В посочената година, картофите бяха 50 драхми килото. Това е около 13-15 евроцента.. С 1000 драхми, малко под 3 евро, се пълнеха две чанти с плодове и зеленчуци.
Влизат в ЕС и само след година, картофите вече са едно евро, тоест 345 драхми и всичко останало по-скъпо между пет и десет пъти.
Държавата вече не е способна да се справи със ситуацията, защото има марионетно правителство и грабежа на националните ресурси започва.
Точно както изсичането на маслиновите гори в Португалия.
За сведение, от една и съща площ, маслината дава повече масло от рапицата.
Това стана и в БГ.
Изсмукаха ни металите, пластмасите, дървения материал, селскостопанската техника, ликвидираха животновъдството, БДС и ред други неща, без които една държава не може.
Смъкнаха стандартите, за да могат да продават боклуците си и нацията стана болнава и хилава.
За сега е модерно да си педераст, но скоро може да стане задължително. Момичетата и младите жени са патрави и това сякаш се поощрява отвсякъде.
Гледаш снимка на Бонд и мадамите застанали като пикаещи крави, постера на "Умна и красива" и там една кривокрака гъска. Разни елитни курви по телевизията и те сложили токове по-високи, отколкото могат да им поемат сухожилията и пристъпят като предните лапи на мечка гризли.
Изобщо стандарт!
Защото както е казал селянина на Тито: друже Тито, само кур расне у чужди раце!
Така, че ако на беларусци им харесва Лукашенко и неговата политика, нека си го избират.
Щом не ме настъпват по чепика, аз нямам нищо против.
Обаче никой не може да ме убеди, че свободата ми ще дойде , чрез замяната на едно робство с друго!:rtfm:

CBET
20-04-2012, 05:34
По-ясно и по-добре описано - здраве!
За пореден път :respect: !

Orm
20-04-2012, 09:56
Алелуя.... разбрахме се!:super:

Кайо
20-04-2012, 10:31
Четох, четох и пак никой не отговори на Орм.
А идеята му е проста.
Всеки сам да си определя съдбата.............
.....................................
.....................................

Да ти имам апетита за писане на смислени неща :):):)
Мордоха прав си от началото до края...................
само дай и един отговор.
Защо се случават тези неща?;)
Знам,че знаеш,просто искам да го прочета написано от теб.:bravo:

Susscrofa
20-04-2012, 10:46
Четох, четох и пак никой не отговори на Орм.
А идеята му е проста.
Всеки сам да си определя съдбата.
раце!
Така, че ако на беларусци им харесва Лукашенко и неговата политика, нека си го избират.
Щом не ме настъпват по чепика, аз нямам нищо против.
Обаче никой не може да ме убеди, че свободата ми ще дойде , чрез замяната на едно робство с друго!:rtfm:

Пълни глупости, "бул шит":)
"Всеки сам си определя съдбата"
Именно тук е отговорът, трябва да бъдат създадени такива условия, че всеки ИНДИВИД, да може сам да определя своята съдба.
След освобождението сме били добре? Я пак:)
Това е огромна заблуда. Като стандарт на живот сме били пълни мизерници, по селата са измирали от "болки в корема" и са бачкали на местния чорбаджия за чувалче с боб цяло лято. По селата са спали по 8 човека на един нар и са яли месо два пъти годишно.
Националната независимост е много по-важна от моментното благосъстояние. Аз предпочитам да сме по-зле, но да имаме своята национална идентичност. Но това е друга, доста обширна тема.
Гърция прохожда цицайки от еврофондовете, те са станали царе на източването, сега ние станахме крале на източването.
Няма как иначе държава без индустрия да поддържа този стандарт и ето, че сега трябва да си платят цената.
Метали и пластмаси не сме имали никога.
Животновъдството сами си го разрушихме, но няма как да влезеш в съюз с швейцарски и френски говеда и да си мислиш, че ще успееш да се конкурираш с тях. Няма как да се конкурираш и с шотландски овЦИ.:)
Казват ти, че можеш да гледаш биволи и риба. ок:)
За стандартите съм съгласен, но такива са принципите на свободния пазар. Продуктът трябва да е чист от малките гадинки, които го ферментират, а за да бъде чист трябва да бъде обогатен с консерванти.:)
Западно европейците живеят бая дълго:) Не е виновна храната за скапания ни живот.:)

---------- Post added at 06:46 ---------- Previous post was at 06:40 ----------


Да ти имам апетита за писане на смислени неща :):):)
Мордоха прав си от началото до края...................
само дай и един отговор.
Защо се случават тези неща?;)
Знам,че знаеш,просто искам да го прочета написано от теб.:bravo:

Има апетит да пише безмислени неща:)
Препоръчвам му да се отдаде на летописите си:)

mordohy
20-04-2012, 16:22
Прасчо е писал, преди да се събуди!
Никъде не съм казал, че сме живеели по-добре след Освобождението.
Напротив!
И аз съм гледал Калин орела, а и съм говорил с българи, които са живели по турско.
А икономиката ни от 39-та няма да я стигнем никога.
Обаче!
Внимавай сега!
Като знам положението в Турция сега, как се развива, в какви насоки и как се милее за всяко дръвче и поточе, как се уважава интелектуалният труд, смело мога да заявя, че ако не ни бяха освободили, то сега щяхме да сме най-развитата държава в региона, защото свободата ни щеше да дойде по естествен път въпреки, че понятието свобода е много относително.
Не говори за Гърция, след като не я познаваш!
Гърция дърпа в икономическо и във всякакво отношение, не когато започва да смуче еврофондовете, а когато хунтата налага железен ред и озаптява банките, престъпността и бюрокрацията.
Казваш: но такива са принципите на свободния пазар!
Това не е свободен, а разбойнически пазар.
След като държавата абдикира от своите функции, то престъпното става законно.
Свободата е съвкупност от задължения и принуди!
Няма как да се конкурираме с холандските и австрийски говеда, когато конкурираш нашите с тях по техните правила.
Приемам, че още не си се събудил, когато си писал тия простотии.

Едит: Кайо, тия неща стават, заради нежната революция, сътворена от нежни души!
То оставиш ли на педераси да свършат нещо, ясно е, че ще е педерастка работа. В Румъния избиха болните от шап говеда и виж ги сега.

nikolaaaay
21-04-2012, 00:21
Според мен проблемите на Гърция сега идват от това, че правителствата им през годините назад са залагали бюджетни дефицити и са ги покривали като са печатали пари като луди. Затова и едно кило картофи е било 50 драхми, а немската марка струваше няколкостотин драхми. Ето курсовете на националните валути спрямо еврото

German Mark DEM 1.95583
Belgian Franc BEF 40.339
Luxembourg Franc LUF 40.339
Spanish Peseta ESP 166.386

French Franc FRF 6.559
Portuguese Escudo PTE 200.482
Irish Punt EIP 0.787
Italian Lira ITL 1,936.270
Dutch Guilder NLG 2.203
Austrian Schilling ATS 13.760
Finnish Markka FIM 5.945
Greek Drachma GRD 340.750

Държавите, които сега имат проблеми с дълговете си са Гърция, Италия, Испания и Португалия, демек тия с 3 и 4 цифрените валутни курсове. След въвеждането на еврото тия държави вече не е имало как да печатат пари и са почнали да пускат облигации, за да покриват високите си бюджетни разходи на които са свикнали и съответно дълговете им са скочили до небето.

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:13 ----------


Няма как иначе държава без индустрия да поддържа този стандарт и ето, че сега трябва да си платят цената.

Не е задължително да имаш индустрия, за да имаш висок стандарт. Те имат едни от най-големите фериботни флотове в Европа. Дали ще печелиш от производство на стоки или от превоз на товари няма никакво значение. Гърция има сериозен БВП на глава от населението и е нормално да имат и висок стандарт. Проблемът е, че явно е бил по-висок отколкото са могли да си позволят.

Кайо
21-04-2012, 01:16
Те имат едни от най-големите фериботни флотове в Европа. Дали ще печелиш от производство на стоки или от превоз на товари няма никакво значение.

Фериботите някои фалираха,но дали имат само фериботи или по принцип един от най-големите търговски флотове.....;)
Казвал съм го много пъти,гърците като народ не ги мислете и разграничавайте Гърция и гърците,две крайно различни понятия са...............

nikolaaaay
21-04-2012, 18:54
Казах фериботен понеже фериботите съм ги виждал, а за другите кораби само съм чел :grin: Оказва се, че гърците имат най-големия търговски флот и то не в Европа, а в света.
Мисълта ми беше, че далеч не е необходимо да имаш заводи за производство на индустриални стоки, за да постигнеш висок стандарт, каквито са тезите развивани от БСП и кръговете около тях ;)

Кайо
22-04-2012, 01:45
Казах фериботен понеже фериботите съм ги виждал, а за другите кораби само съм чел :grin: Оказва се, че гърците имат най-големия търговски флот и то не в Европа, а в света.
Мисълта ми беше, че далеч не е необходимо да имаш заводи за производство на индустриални стоки, за да постигнеш висок стандарт, каквито са тезите развивани от БСП и кръговете около тях ;)

Това не го казвай на мен а на клуба на знаещите :):):)
:cheers:

Susscrofa
22-04-2012, 10:05
Според мен проблемите на Гърция сега идват от това, че правителствата им през годините назад са залагали бюджетни дефицити и са ги покривали като са печатали пари като луди. Затова и едно кило картофи е било 50 драхми, а немската марка струваше няколкостотин драхми. Ето курсовете на националните валути спрямо еврото

German Mark DEM 1.95583
Belgian Franc BEF 40.339
Luxembourg Franc LUF 40.339
Spanish Peseta ESP 166.386

French Franc FRF 6.559
Portuguese Escudo PTE 200.482
Irish Punt EIP 0.787
Italian Lira ITL 1,936.270
Dutch Guilder NLG 2.203
Austrian Schilling ATS 13.760
Finnish Markka FIM 5.945
Greek Drachma GRD 340.750

Държавите, които сега имат проблеми с дълговете си са Гърция, Италия, Испания и Португалия, демек тия с 3 и 4 цифрените валутни курсове. След въвеждането на еврото тия държави вече не е имало как да печатат пари и са почнали да пускат облигации, за да покриват високите си бюджетни разходи на които са свикнали и съответно дълговете им са скочили до небето.

---------- Post added at 23:21 ---------- Previous post was at 23:13 ----------


Не е задължително да имаш индустрия, за да имаш висок стандарт. Те имат едни от най-големите фериботни флотове в Европа. Дали ще печелиш от производство на стоки или от превоз на товари няма никакво значение. Гърция има сериозен БВП на глава от населението и е нормално да имат и висок стандарт. Проблемът е, че явно е бил по-висок отколкото са могли да си позволят.

Има огромна разлика в това дали пренасяш нещо или ти го произвеждаш.
Това дали има какво да транспортираш зависи от други, а не от теб.
Наистина харчат много повече от това, което изкарват.
Задължително е да имаш индустрия, за да имаш висок стандарт, освен ако не си Ватикана:)
Само за справка провери какъв е % на банковия сектор в Швейцария към БВП и ще разбереш, че без "заводи" нищо не става.

nikolaaaay
22-04-2012, 12:10
Има огромна разлика в това дали пренасяш нещо или ти го произвеждаш.
Това дали има какво да транспортираш зависи от други, а не от теб.
Наистина харчат много повече от това, което изкарват.
Задължително е да имаш индустрия, за да имаш висок стандарт, освен ако не си Ватикана:)
Само за справка провери какъв е % на банковия сектор в Швейцария към БВП и ще разбереш, че без "заводи" нищо не става.
Има огромна разлика дали създаваш БВП ако произвеждаш стоки или ако извършваш услуги?! Това няма как да е вярно. И за едното и за другото получаваш пари и единственото, което има значение е с каква норма на печалбата го правиш.
Ако смяташ, че да имаш производство е някакъв вид независимост, то това много отдавна не е вярно. И за стоките и за услугите, които искаш да предлагаш трябва да имаш пазар. Ако нямаш пазар - и да имаш супер заводи няма как да си продаваш стоките, нали.
Имам клиенти от Швейцария и имам някаква представа какво правят. Създават нови високотехнологични продукти, поръчват компонентите в Китай, България и т.н., правят изключително сериозен качествен контрол и монтират компонентите. След това продават продукта си на космически цени, понеже е супер дупер swiss made (което си е така, де).

Кайо
22-04-2012, 17:11
Наистина харчат много повече от това, което изкарват.


Харчат защото имат,поне по-голямата част имат,доходите не са само трудовото възнаграждение,наистина в момента и тези техни доходи намаляват но все пак ги имат.
И като говориш за справки направи една справка за гръцките влогове в Гърция,България и по Европа.......;)

pavlin
22-04-2012, 20:29
Има огромна разлика дали създаваш БВП ако произвеждаш стоки или ако извършваш услуги?! Това няма как да е вярно. И за едното и за другото получаваш пари и единственото, което има значение е с каква норма на печалбата го правиш.
Ако смяташ, че да имаш производство е някакъв вид независимост, то това много отдавна не е вярно. И за стоките и за услугите, които искаш да предлагаш трябва да имаш пазар. Ако нямаш пазар - и да имаш супер заводи няма как да си продаваш стоките, нали.
Имам клиенти от Швейцария и имам някаква представа какво правят. Създават нови високотехнологични продукти, поръчват компонентите в Китай, България и т.н., правят изключително сериозен качествен контрол и монтират компонентите. След това продават продукта си на космически цени, понеже е супер дупер swiss made (което си е така, де).

И как ще стане само с услуги в България, кого ще обслужваш и как ще си докара доходите този който обслужваш. Водещи икономики са тези които развиват високи технологии които подобряват качеството на продуктите ползвани от обществото. Високи технологии се постигат с производствена дейност съчетана с научна и развойна дейност. За да произвеждаш нещо качествено и с ниска себестойност трябва да си се специализирал и да си го правил продължително време. Всяка държава си има сравнителни предимства и точно там трябва да се насочи развитието на националната икономика. Не по метода, видяхме че швейцарците правят това, дайте и ние да го правим че да заживеем като тях.

BLUE1
22-04-2012, 20:38
То на теория всичко много добре, ама свободен ли е свободният пазар в ЕС? Според мен не.

Susscrofa
22-04-2012, 21:28
То на теория всичко много добре, ама свободен ли е свободният пазар в ЕС? Според мен не.

По свободен е този, който беше в СИВ, а това е достатъчно.:on_da_beach:

---------- Post added at 17:26 ---------- Previous post was at 17:22 ----------


Има огромна разлика дали създаваш БВП ако произвеждаш стоки или ако извършваш услуги?! Това няма как да е вярно. И за едното и за другото получаваш пари и единственото, което има значение е с каква норма на печалбата го правиш.
Ако смяташ, че да имаш производство е някакъв вид независимост, то това много отдавна не е вярно. И за стоките и за услугите, които искаш да предлагаш трябва да имаш пазар. Ако нямаш пазар - и да имаш супер заводи няма как да си продаваш стоките, нали.
Имам клиенти от Швейцария и имам някаква представа какво правят. Създават нови високотехнологични продукти, поръчват компонентите в Китай, България и т.н., правят изключително сериозен качествен контрол и монтират компонентите. След това продават продукта си на космически цени, понеже е супер дупер swiss made (което си е така, де).

Не ми даваш примери.:)
Спорих веднъж тук за селскотостопанство и туризма и така и никой не ми даде пример с богата земеделска страна.
Та така и ти сега. Дай ми пример на страна, която разчита само на услугите. Банковия сектор в Швейцария не може да стигне и 10 %.
Швейцария произвежда доста неща:), не просто ги сглобява.
Всички богати страни с висок стандарт има силно производство, много силна индустрия, когато произвеждаш нещо, което може да се пипне си е друга бира, повярвай ми:)

---------- Post added at 17:28 ---------- Previous post was at 17:26 ----------


Харчат защото имат,поне по-голямата част имат,доходите не са само трудовото възнаграждение,наистина в момента и тези техни доходи намаляват но все пак ги имат.
И като говориш за справки направи една справка за гръцките влогове в Гърция,България и по Европа.......;)

Какво значение имат гръцките влогове, когато една държава няма пари да се издържа.:on_da_beach:

nikolaaaay
23-04-2012, 01:18
И как ще стане само с услуги в България, кого ще обслужваш и как ще си докара доходите този който обслужваш. Водещи икономики са тези които развиват високи технологии които подобряват качеството на продуктите ползвани от обществото. Високи технологии се постигат с производствена дейност съчетана с научна и развойна дейност. За да произвеждаш нещо качествено и с ниска себестойност трябва да си се специализирал и да си го правил продължително време. Всяка държава си има сравнителни предимства и точно там трябва да се насочи развитието на националната икономика. Не по метода, видяхме че швейцарците правят това, дайте и ние да го правим че да заживеем като тях.
Кой е казал само услуги?! Казах няма значение дали стоки или услуги. Това, от което има най-голяма ик. полза това трябва да се прави, а не какво да е - само и само да се прави нещо.
Хамериканците като изкарат един по-як филм и правят по-големи приходи от АЕЦ Козлодуй и Лукойл Нефтохим взети заедно. Това си е бизнес, като всеки друг.
За високите технологии и предимствата си прав, разбира се. Аз се чудя защо драматизират някои, че видиш ли и доматите ни са гръцки. Ами ако ние напролет трябва да отопляваме оранжерии, за да изкараме един домат, който в Гърция си расте просто така на слънцето, тогава какъв е проблема, че ще си купим гръцки домати? В Германия ядат италиански домати и никой не се притеснява от това.

---------- Post added 23-04-2012 at 00:05 ---------- Previous post was 22-04-2012 at 23:58 ----------


По свободен е този, който беше в СИВ, а това е достатъчно.:on_da_beach:[COLOR="Silver"]

То верно, че имаше силно слънце днес ама чак пък СИВ и свободен пазар... :rotfl:

---------- Post added at 00:14 ---------- Previous post was at 00:05 ----------



Спорих веднъж тук за селскотостопанство и туризма и така и никой не ми даде пример с богата земеделска страна.

НЕма такава. Селското стоп. много отдавна е престанало да е доминиращ сектор. Според мен няма и как иначе, понеже нуждите от с.с. стоки са си едни и същи а тези от пром. стоки и услуги растат с всяка година.

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:14 ----------



... когато произвеждаш нещо, което може да се пипне си е друга бира, повярвай ми:)[COLOR="Silver"]

Трябва да кажеш на Бил Гейтс, че компанията му пет пари не струва :rotfl:

Susscrofa
23-04-2012, 09:07
Кой е казал само услуги?! Казах няма значение дали стоки или услуги. Това, от което има най-голяма ик. полза това трябва да се прави, а не какво да е - само и само да се прави нещо.
Хамериканците като изкарат един по-як филм и правят по-големи приходи от АЕЦ Козлодуй и Лукойл Нефтохим взети заедно. Това си е бизнес, като всеки друг.
За високите технологии и предимствата си прав, разбира се. Аз се чудя защо драматизират някои, че видиш ли и доматите ни са гръцки. Ами ако ние напролет трябва да отопляваме оранжерии, за да изкараме един домат, който в Гърция си расте просто така на слънцето, тогава какъв е проблема, че ще си купим гръцки домати? В Германия ядат италиански домати и никой не се притеснява от това.

---------- Post added 23-04-2012 at 00:05 ---------- Previous post was 22-04-2012 at 23:58 ----------


То верно, че имаше силно слънце днес ама чак пък СИВ и свободен пазар... :rotfl:

---------- Post added at 00:14 ---------- Previous post was at 00:05 ----------


НЕма такава. Селското стоп. много отдавна е престанало да е доминиращ сектор. Според мен няма и как иначе, понеже нуждите от с.с. стоки са си едни и същи а тези от пром. стоки и услуги растат с всяка година.

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:14 ----------


Трябва да кажеш на Бил Гейтс, че компанията му пет пари не струва :rotfl:

:bouncing_smiley:Грешиш, софтуерЪТ е продукт не е услуга:)
Филмът също е продукт:)
Изясни си какво е услуга:), защото виждам, че не знаеш.

За СИВ е технически гаф, съжалявам, за което:bouncing_smiley:

По свободен е ОТ този, който беше в СИВ, а това е достатъчно. - Това имах предвид.

Кайо
23-04-2012, 09:15
---------- Post added at 17:28 ---------- Previous post was at 17:26 ----------

Какво значение имат гръцките влогове, когато една държава няма пари да се издържа.:on_da_beach:
Всичко има значение,сложи тия влогове,търговският им флот,корабостроенето,някои други неща и една хунта и виж как за нула време ще дръпнат напред..........
Държавата не може да се издържа не защото наистина не може а защото е позволила да не може,пълно отсъствие на държавата............

---------- Post added at 08:15 ---------- Previous post was at 08:12 ----------


:bouncing_smiley:Грешиш, софтуерЪТ е продукт не е услуга:)
Филмът също е продукт:)
Изясни си какво е услуга:), защото виждам, че не знаеш.



Услугата или един пакет от услуги може да се нарече и продукт,един продукт не е нужно ,,око да види,ръка да пипне....".

Susscrofa
23-04-2012, 10:11
Всичко има значение,сложи тия влогове,търговският им флот,корабостроенето,някои други неща и една хунта и виж как за нула време ще дръпнат напред..........
Държавата не може да се издържа не защото наистина не може а защото е позволила да не може,пълно отсъствие на държавата............

---------- Post added at 08:15 ---------- Previous post was at 08:12 ----------



Услугата или един пакет от услуги може да се нарече и продукт,един продукт не е нужно ,,око да види,ръка да пипне....".

И ти не си в час:)
Консултантите извършват услуга.
Софтуерът не е услуга.
Услугата си е услуга, независимо, дали е пакет или не.

Кайо
23-04-2012, 10:15
И ти не си в час:)
Консултантите извършват услуга.
Софтуерът не е услуга.
Услугата си е услуга, независимо, дали е пакет или не.

За софтуера нищо не съм казал.....
Но услугата може да се разглежда и като продукт.

Susscrofa
23-04-2012, 10:19
За софтуера нищо не съм казал.....
Но услугата може да се разглежда и като продукт.

Ти не си прочел темата.:bouncing_smiley:

Говорехме за производство и за услуги.

Услуги и производство на продукти.:bouncing_smiley:

nikolaaaay
23-04-2012, 12:17
Хайде да не ги извъртаме нещата. Виждаш, че не си прав, че "око да види, ръка да пипне" е друга бира и почваш да спориш, че софтът бил продукт, а не услуга. Никой не е твърдял дали е услуга или не. Въпросът е, че не може да се пипне, нито пък филма. Как се води няма значение в случая. Майкрософт, а и повечето софтуерни фирми извършват и много услуги освен, че предлагат софтуерни продукти. Да не говорим, че понятието продукт включва както индустриалните стоки, така и услугите.
България е зле, понеже не предлага нито конкурентни продукти, нито такива услуги. Правим предимно части и компоненти, работим на ишлеме. Аз за българска машина с швейцарски компоненти не съм чувал. В същото време пазарът е залят от западни продукти с китайски, турски и прочее части. Високата добавена стойност идва от създаването на добър инженерен дизайн, който гарантира високо качество, добри експлоатационни характеристики и относително ниска себестойност. Производството на ишлеме или по поръчка от външни клиенти не носи същата ик. изгода за производителя, както налагането на собствен продукт (стока или услуга).
За да можем да правим цели продукти, обаче трябва да се субсидира науката и образованието. Ако държавата ще харчи 20 млрд. лева за нещо, по-добре да е за това, а не за икономически проекти за произв. и износ на ток. Ако искаме да развиваме това - има инвеститори, ще им се предложат добри условия и ако те преценят, че има условия за развитието на този вип производство на Балканите - ще инвестират.
Гръцката държава в момента е в състояние на държавен фалит и огромен външен дълг, както и България през 1989г. Разликата е, че Гърция има работеща икономика с висок БВП на глава от населението и затова ще минат през това далеч по-бързо е леко от нас.
Когато имаш стабилни и работещи фирми и богати граждани, можеш да ги обложиш с по-високи данъци и да си покриеш разходите. Колкото и да стачкуват ще трябва да го направят.
Когато имаш фалирали държавни предриятия и граждани бедни като църковни мишки какво можеш да събереш от тях? Това беше България през 1989г.
При нас проблемите с външния ни дълг дойдоха вследствие на неконкурентната ни икономика, докато в Гърция изобщо не е така.

Susscrofa
23-04-2012, 12:33
Хайде да не ги извъртаме нещата. Виждаш, че не си прав, че "око да види, ръка да тях? Това беше България през 1989г.
При нас проблемите с външния ни дълг дойдоха вследствие на неконкурентната ни икономика, докато в Гърция изобщо не е така.

Хаха, та кой каза извъртя нещата?
Забавно.
Дори ти сам си разясни какво е услуга? Да, майкрософт имат много дейности, които са услуги, но не и самият софтуер.
Омота се първо, а после тотално избяга от темата.
За теб всичко, което се произвежда в Китай е китайски компонент.
Само че в Китай се правят компоненти с различно качество, които се сглобяват на различни места.
Фалитът в Гърция е много различен, що за бакалско сравнение с този в БГ 89 година?
Основната разлика е, че на Гърците им опростиха около 100 милиарда задължения, докато страните от бившия соц лагер, бяха третирани като държави загубили война, та даже и платихме отгоре.:)

Susscrofa
23-04-2012, 15:19
Прасчо е писал, преди да се събуди!
Никъде не съм казал, че сме живеели по-добре след Освобождението.
Напротив!
И аз съм гледал Калин орела, а и съм говорил с българи, които са живели по турско.
А икономиката ни от 39-та няма да я стигнем никога.
Обаче!
Внимавай сега!
Като знам положението в Турция сега, как се развива, в какви насоки и как се милее за всяко дръвче и поточе, как се уважава интелектуалният труд, смело мога да заявя, че ако не ни бяха освободили, то сега щяхме да сме най-развитата държава в региона, защото свободата ни щеше да дойде по естествен път въпреки, че понятието свобода е много относително.
Не говори за Гърция, след като не я познаваш!
Гърция дърпа в икономическо и във всякакво отношение, не когато започва да смуче еврофондовете, а когато хунтата налага железен ред и озаптява банките, престъпността и бюрокрацията.
Казваш: но такива са принципите на свободния пазар!
Това не е свободен, а разбойнически пазар.
След като държавата абдикира от своите функции, то престъпното става законно.
Свободата е съвкупност от задължения и принуди!
Няма как да се конкурираме с холандските и австрийски говеда, когато конкурираш нашите с тях по техните правила.
Приемам, че още не си се събудил, когато си писал тия простотии.

Едит: Кайо, тия неща стават, заради нежната революция, сътворена от нежни души!
То оставиш ли на педераси да свършат нещо, ясно е, че ще е педерастка работа. В Румъния избиха болните от шап говеда и виж ги сега.

Аз спя малко:)
Не защото искам, а така се случва.
Ако на теб ти харесва да имаш друговерско владичество, то на мен не.
Аз съм православен християнин и нито за миг не бих искал да бъда друг.
Турция е империя и цялата и политика е такава.
Материалната страна на въпроса не е най-важната, не е най-важната.
Милеят и за кюрдите, милееха и за северен Кипър.
Турция винаги ще бъде заплаха за християнска Европа, но това е мое лично мнение и не ангажирам никой с него.
Аз нямам нищо против Туците и в частност мюсюлманите, но никога не бих искал да живея като малцинство в мюсюлманска държава.
Свобода е и да бъдеш приеман за равнопоставен във всяко едно отношение.
Да се освободим по естествен път, хаха, стига бе.
Свободата винаги се полива с кръв.

pavlin
23-04-2012, 17:18
Само да вметна че 1989г. България имаше действаща икономика и активи които имаха стойност, хората имаха спестявания и лична собственост. Последвалите години на реформи бяха една умишлена съсипия.

morfius
23-04-2012, 17:52
Само да вметна че 1989г. България имаше действаща икономика и активи които имаха стойност, хората имаха спестявания и лична собственост. Последвалите години на реформи бяха една умишлена съсипия.

Дрън, дрън...
Действаща друг път, без СИВ и постоянните СССР дотации беше балон на безумието.
Активите имаха стойност, но малка остатъчна...
Спестявания имаше, стоки обаче не (хляба и млякото бяха с купони).
Частната собственост беше свръх лимитирана.
А последвалите реформи бяха чист обир и смачкване на стадото спретнати от БКП/ДС.
Та стига с комуноидната носталгия.

pavlin
23-04-2012, 18:22
Ами така е като реформи се правят с шокова терапия. Пазарите на СИВ съществуват и до днес.

morfius
23-04-2012, 18:26
Ами така е като реформи се правят с шокова терапия. Пазарите на СИВ съществуват и до днес.

Пак бкп пропаганда...
Нямаше шокова терапия, имаше кражба (комунистическа)... за фирми на вход-изход, реекспорт и сие да припомням ли?
Ако наистина беше минала шокова терапия вече щяхме да сме излезли от басейна, сега бавно тънем в блатото.
Пазарите ги има, мощностите ги няма... ония комундетата дето им се кланяш ги обърнаха в мутри, яхти и сметки в чужбина.
А природата празно не търпи, вече има други на ония пазари.
Лошото е, че с това шаблонирано бкп мислене - да строим завод, голям завод... до никъде няма да стигнем.
По нормалния свят дребния и средния бизнес държат стабилността на икономиката, у нас същите просто ги убиват ако не са на (лоялни на) издънка на бкп/дс.
Де икономика после?
В мечтите на Сталин ли...

pavlin
23-04-2012, 18:31
Празни приказки където ги слушаме вече 22 години.

morfius
23-04-2012, 18:37
Празни приказки където ги слушаме вече 22 години.

Празните приказки от комундетата ги слушаме...
В меката на капитализма отиде ама пак проповядваш бкп теории.
Щеше да е смешно...

nikolaaaay
23-04-2012, 20:37
Основната разлика е, че на Гърците им опростиха около 100 милиарда задължения, докато страните от бившия соц лагер, бяха третирани като държави загубили война, та даже и платихме отгоре.:) НЕма такива филми. На Полша им опростиха също голяма част от дълга. Нас ни изкл`цаха понеже другаря-премиер Луканов 1990г. каза, че няма да си плащаме дълга, понеже не сме на кеф.

---------- Post added at 19:37 ---------- Previous post was at 19:18 ----------


Само да вметна че 1989г. България имаше действаща икономика и активи които имаха стойност, хората имаха спестявания и лична собственост. Последвалите години на реформи бяха една умишлена съсипия.
Кога я сънува тая действаща икономика като даже и хранителните стоки бяха станали дефицитни след 1986-7г. И за какви активи говориш, като червената номенклатура беше опоскала всичко много преди 89 г.
За умишлената съсипия съм по-съгласен. Искаш ли да ни припомниш какви бяха последствията от мораториума върху дълга за банковия сектор и по-специално за валутните разплащания, понеже аз се чудя защо изведнъж индустриално развита Бг се оказа изолирана и без никакви пазари.

pavlin
23-04-2012, 20:58
Каква беше безработицата преди 1990г. ниската безработица е показател за работеща икономика.

mordohy
23-04-2012, 20:59
Аз спя малко:)
Не защото искам, а така се случва.
Ако на теб ти харесва да имаш друговерско владичество, то на мен не.
Аз съм православен християнин и нито за миг не бих искал да бъда друг.
Турция е империя и цялата и политика е такава.
Материалната страна на въпроса не е най-важната, не е най-важната.
Милеят и за кюрдите, милееха и за северен Кипър.
Турция винаги ще бъде заплаха за християнска Европа, но това е мое лично мнение и не ангажирам никой с него.
Аз нямам нищо против Туците и в частност мюсюлманите, но никога не бих искал да живея като малцинство в мюсюлманска държава.
Свобода е и да бъдеш приеман за равнопоставен във всяко едно отношение.
Да се освободим по естествен път, хаха, стига бе.
Свободата винаги се полива с кръв.

На мене също не ми харесва чуждото владичество, най-малко когато ми подменя ценностите.:smackbum:
Сега сме под такова владичество, в сравнение с което турското изглежда песен.
Изглежда изобщо не познаваш света, защото ако не беше принципа за равнопоставеност, който Ататюрк формулира, то никога нямаше да просъществува Турция в съвременния свят.
Ако не вярваш, иди в Турция и издигни какъвто и ще националистически лозунг и ще видиш какво ще стане!:smackbum::smackbum::sex::sex:
На Полша и опростиха, на Словения и Чехия...
Ами католици са бе!
Толкова ли не вдяваш!?
Защо кипърския митрополит, в компанията на вселенския патриарх и кипърския мюфтия, относно проблема с децата наркомани и детската престъпност, преди около пет години заяви в прав текст, че :
" Ние може да правим всякакви опити за помирение с католическата църква, но никога няма да можем да седнем на една евхариститна трапеза."
Човека ясно даде да се разбере, че дори с мюсюлманите ще се разберем по основните неща, касаещи общия ни морал, но не и с католическата църква, извор на най- безсмислените войни света.
Какви тъпотии ръсите за гръцката икономика, която изобщо не познавате.
Защо ми е да произвеждам нещо, като мога да продавам три грама нес кафе за 3-4 евро.
Крит и останалите острови генерират такива чисти пари, че чак не ми се мисли.
Все пак, темата е за Беларус, а не за балканските ибрици!:choice:

Кайо
23-04-2012, 21:13
Турция винаги ще бъде заплаха за християнска Европа, но това е мое лично мнение и не ангажирам никой с него.

Oпааааааааа,на мен други ми ги пееше в друга тема........

Дай ми и точно определение за православие.....православно християнство ;)

---------- Post added at 20:13 ---------- Previous post was at 20:01 ----------



Защо ми е да произвеждам нещо, като мога да продавам три грама нес кафе за 3-4 евро.
Крит и останалите острови генерират такива чисти пари, че чак не ми се мисли.


Еле па и кви природни благини се произвеждат по Крит и Пелопонес......в Холандия се изтипат за тях,то и това е част от икономиката на една държава ;)

mordohy
23-04-2012, 21:21
Критските банани се ядат само от избранници. Ония малките, дето все едно с мед си ги напълнил. На Крит всичко се ражда.
Банани, портокали, хашиш, лимони, афион и други цветя.
Минойската култура и тя трупа пари, хората плащат и за да подушат гюбрето на Минотавъра..
А пък на Лесбос и Санторини какво става...
Малийй!
Там имаше идея да се забрани за младежи под 27 години.
Размечтах се:sex:

Кайо
23-04-2012, 21:27
Критските банани се ядат само от избранници. Ония малките, дето все едно с мед си ги напълнил. На Крит всичко се ражда.
Банани, портокали, хашиш, лимони, афион и други цветя.
Минойската култура и тя трупа пари, хората плащат и за да подушат гюбрето на Минотавъра..
А пък на Лесбос и Санторини какво става...
Малийй!
Там имаше идея да се забрани за младежи под 27 години.
Размечтах се:sex:
Остай ги бананите бре,Крит,Пиргос и Каламата са известни по цяла Европа с канабиса и неговите производни.....са само да не ми каже некой,че от това не се печели и,че не е част от икономиката на една държава.........:choice:

Susscrofa
23-04-2012, 23:06
Oпааааааааа,на мен други ми ги пееше в друга тема........

Дай ми и точно определение за православие.....православно християнство ;)

---------- Post added at 20:13 ---------- Previous post was at 20:01 ----------



Еле па и кви природни благини се произвеждат по Крит и Пелопонес......в Холандия се изтипат за тях,то и това е част от икономиката на една държава ;)

Моля, моля, винаги смесваш нещата. Точно за Турция и ЕС никога не съм заемал различна позиция. Тук си имам и друга тема за това.:BBQ:

Знаеш, че ще ти дам определение за православно християнство, но не разбирам защо го искаш.:)

---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 19:05 ----------


НЕма такива филми. На Полша им опростиха също голяма част от дълга. Нас ни изкл`цаха понеже другаря-премиер Луканов 1990г. каза, че няма да си плащаме дълга, понеже не сме на кеф.

---------- Post added at 19:37 ---------- Previous post was at 19:18 ----------


Кога я сънува тая действаща икономика като даже и хранителните стоки бяха станали дефицитни след 1986-7г. И за какви активи говориш, като червената номенклатура беше опоскала всичко много преди 89 г.
За умишлената съсипия съм по-съгласен. Искаш ли да ни припомниш какви бяха последствията от мораториума върху дълга за банковия сектор и по-специално за валутните разплащания, понеже аз се чудя защо изведнъж индустриално развита Бг се оказа изолирана и без никакви пазари.

:biggrin:Полският дълг към кой беше?:biggrin:

Кайо
23-04-2012, 23:13
Моля, моля, винаги смесваш нещата. Точно за Турция и ЕС никога не съм заемал различна позиция. Тук си имам и друга тема за това.:BBQ:

Знаеш, че ще ти дам определение за православно християнство, но не разбирам защо го искаш.:)

---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 19:05 ----------


Не смесвам нищо,освен днешната бира с узо сега.....та не беше за Турция и ЕС а беше в друга тема,но няма значение...;)
Определение знам,че ще ми дадеш,просто искам да го видя :)

nikolaaaay
24-04-2012, 00:55
Каква беше безработицата преди 1990г. ниската безработица е показател за работеща икономика.
Ти сериозно ли го вярваш това?! :rotfl:

Кайо
24-04-2012, 01:00
Каква беше безработицата преди 1990г. ниската безработица е показател за работеща икономика.

От тази ниска безработица ти си в Сащ а аз в Гърция,и това е показателно за работеща икономика,процента на емиграцията ;)

pavlin
24-04-2012, 03:45
Аз като заминах безработицата беше около 15%, официалната.

---------- Post added at 23:45 ---------- Previous post was at 23:43 ----------


Ти сериозно ли го вярваш това?! :rotfl:

Съвсем сериозно, няма икономика която да разцъфтява при висока безработица.

morfius
24-04-2012, 09:11
Каква беше безработицата преди 1990г. ниската безработица е показател за работеща икономика.

Каква безработица при соца бре, хайде стига бкп пропаганда... тогава се разширяваше щата изкуствено за да няма безработица. Но икономическата полза никой не я мислеше, а от 10 реално все едно работеше 1.
На забравяне ли разчитате комунистическите манипулатори?

nikolaaaay
24-04-2012, 14:04
На забравяне ли разчитате комунистическите манипулатори?
За съжаление да. Нашият народ има къса памет и те използват точно това.

П.С. Убеден съм, че БСП плаща на някои хора, за да пишат по форумите в тяхна полза. Също и да четат и докладват за обществените нагласи.

---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 12:53 ----------


Аз като заминах безработицата беше около 15%, официалната.

---------- Post added at 23:45 ---------- Previous post was at 23:43 ----------



Съвсем сериозно, няма икономика която да разцъфтява при висока безработица.
Аз не знам да има соц икономика с безработица. Не знам и да има соц икономика разцъфнала.
Знам, че ГДР, дето беше гордостта на соц лагера, все още не може да доближи стандарта на западните провинции, въпреки 1 трилион евро инвестиции.
Знам, че в Сев. Корея и Куба са далеч от цъфтеж и е въпрос на време да се сбогуват със соц икономиката.
Знам, че Китай преди да мине към пазарна икономика бяха умрели от глад и въпреки бума от последните 25 години, сега са на 1/2 от БВП на най-бедната държава от ЕС, демек Бг. Смятай докъде ги е докарал соц-а. :biggrin1:

Susscrofa
24-04-2012, 14:09
За съжаление да. Нашият народ има къса памет и те използват точно това.

П.С. Убеден съм, че БСП плаща на някои хора, за да пишат по форумите в тяхна полза. Също и да четат и докладват за обществените нагласи.

---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 12:53 ----------


Аз не знам да има соц икономика с безработица. Не знам и да има соц икономика разцъфнала.
Знам, че ГДР, дето беше гордостта на соц лагера, все още не може да доближи стандарта на западните провинции, въпреки 1 трилион евро инвестиции.
Знам, че в Сев. Корея и Куба са далеч от цъфтеж и е въпрос на време да се сбогуват със соц икономиката.
Знам, че Китай преди да мине към пазарна икономика бяха умрели от глад и въпреки бума от последните 25 години, сега са на 1/2 от БВП на най-бедната държава от ЕС, демек Бг. Смятай докъде ги е докарал соц-а. :biggrin1:

На мен пък ми писна от "дясномислещи" подкрепящи ГЕРБ:)
Това винаги е звучало като виц:)

nikolaaaay
24-04-2012, 14:56
Ти не си прочел темата.:bouncing_smiley:

Говорехме за производство и за услуги.

Услуги и производство на продукти.:bouncing_smiley:
Ама що не ни обясниш какво значи продукт. Къде пише, че продуктът задължително е материален. Всички услуги, които се предлагат на пазара са също продукти. Банковият продукт какво е? Пром. стока ли? IT услугите и разработката на софтуер са дейност от третичния сектор на икономиката, който е известен и като сектор на услугите.
Пром стоки (материалните продукти) са от вторичния сектор. Това е този сектор, дето ти му викаш око да види, ръка да пипне.
Това е само за информация. Въпросът беше за Гърция и затова, че няма развита "индустриална държава"*, където индустрията да дава повече БВП от услугите. Колкото по-развита е икономиката, толкова по-развит е сектора на услугите. С други думи, развита държава, където промишления сектор да е по-голям от този на услугите няма. Още по-малко пък селското стоп. да има някакъв значителен дял (пак соц измислица).
Комунистическата теория, че прогресът се дължи само и единствено на големите заводи-комбинати ни доведе до фалит през 1989г. Сега, след като затвориха тия комбинати, произвеждаме повече БВП.
В Швейцария не съм виждал да пушат комини тип Кремиковци. Имат силна индустрия разбира се, но отрасли в които са конкурентни - технологичните и нетрудоемките.

* понятие, останало от соц-а

---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:48 ----------


На мен пък ми писна от "дясномислещи" подкрепящи ГЕРБ:)
Това винаги е звучало като виц:)
Аз досега винаги съм гласувал за Костов. Мнозинството от моите познати - също.
За Герб бих гласувал само ако дилемата е пожарникар или мафия. Тогава естествено ще избера пожарникаря пред БСП-то.

pavlin
24-04-2012, 17:14
Каква безработица при соца бре, хайде стига бкп пропаганда... тогава се разширяваше щата изкуствено за да няма безработица. Но икономическата полза никой не я мислеше, а от 10 реално все едно работеше 1.
На забравяне ли разчитате комунистическите манипулатори?

Не знам кой какво е разширявал но произвеждахме продукти разработени и проектирани в България, строяхме нови училища, инфраструктура, хората можеха да си построят и изплатят апартамет и вила в рамките на един приличен период от време. Стандарта на живот беше по-добър и бедността и престъпността определено беше по-малко.

Susscrofa
24-04-2012, 17:17
Ама що не ни обясниш какво значи продукт. Къде пише, че продуктът задължително е материален. Всички услуги, които се предлагат на пазара са също продукти. Банковият продукт какво е? Пром. стока ли? IT услугите и разработката на софтуер са дейност от третичния сектор на икономиката, който е известен и като сектор на услугите.
Пром стоки (материалните продукти) са от вторичния сектор. Това е този сектор, дето ти му викаш око да види, ръка да пипне.
Това е само за информация. Въпросът беше за Гърция и затова, че няма развита "индустриална държава"*, където индустрията да дава повече БВП от услугите. Колкото по-развита е икономиката, толкова по-развит е сектора на услугите. С други думи, развита държава, където промишления сектор да е по-голям от този на услугите няма. Още по-малко пък селското стоп. да има някакъв значителен дял (пак соц измислица).
Комунистическата теория, че прогресът се дължи само и единствено на големите заводи-комбинати ни доведе до фалит през 1989г. Сега, след като затвориха тия комбинати, произвеждаме повече БВП.
В Швейцария не съм виждал да пушат комини тип Кремиковци. Имат силна индустрия разбира се, но отрасли в които са конкурентни - технологичните и нетрудоемките.

* понятие, останало от соц-а

---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:48 ----------


Аз досега винаги съм гласувал за Костов. Мнозинството от моите познати - също.
За Герб бих гласувал само ако дилемата е пожарникар или мафия. Тогава естествено ще избера пожарникаря пред БСП-то.

По един характерен за теб инфантилен начин се съгласи с мен.:)
Банките предлагат услуги:yawn:
Ти си като Астор, където и да ти бръкнат все гълъбЕта излизат:)
Не си от електората на Костов, те са по подготвени, /нали матричарче?/
Малък си или се интересуваш от скоро от политика щом разграничаваш мафия от настояще:)

morfius
24-04-2012, 18:42
Не знам кой какво е разширявал но произвеждахме продукти разработени и проектирани в България, строяхме нови училища, инфраструктура, хората можеха да си построят и изплатят апартамет и вила в рамките на един приличен период от време. Стандарта на живот беше по-добър и бедността и престъпността определено беше по-малко.

На дотации от СССР беше всичко...
Можеха, ама не им даваха (освен на бкпейци... явно си бил от тях).
Строили сте?
Ти сега и член на бригадирското движение ще се изкараш... а всъщност само доказваш бкп принадлежността си.
Стандарт на живот... клетка за порцийка храна!
Държава затвор, престъпността в партийни редички...
В рода ми имаше всякакви (лека им пръст на повечето), не ми разправяй вицове или платена бкп пропаганда.

BLUE1
24-04-2012, 18:46
Не знам кой какво е разширявал но произвеждахме продукти разработени и проектирани в България, строяхме нови училища, инфраструктура, хората можеха да си построят и изплатят апартамет и вила в рамките на един приличен период от време. Стандарта на живот беше по-добър и бедността и престъпността определено беше по-малко.

Павлине кажи, че се шегуваш брат. Моля те.

pavlin
24-04-2012, 18:53
На дотации от СССР беше всичко...
Можеха, ама не им даваха (освен на бкпейци... явно си бил от тях).
Строили сте?
Ти сега и член на бригадирското движение ще се изкараш... а всъщност само доказваш бкп принадлежността си.
Стандарт на живот... клетка за порцийка храна!
Държава затвор, престъпността в партийни редички...
В рода ми имаше всякакви (лека им пръст на повечето), не ми разправяй вицове или платена бкп пропаганда.

Аз ти казх и преди, говориш празни приказки където ги слушаме от 22 години и където с нищо не ни помагат и служат само за извинение. Дядо ми едно време беше пенсионер и вдигна къща на два етажа, нито е бил комунист нито е получавал голяма пенсия.

---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:51 ----------


Павлине кажи, че се шегуваш брат. Моля те.

Не не се шегувам, ти ако си се насмъркал, това е друг въпрос.

morfius
24-04-2012, 19:03
С комуноид не се спори... радиоточката поне има копче за изключване.
Дрънкай си... от време на време ще припомням на околните, че бкп пропагандата не е довела до нищо добро :gives[1]:

BLUE1
24-04-2012, 19:11
Аз ти казх и преди, говориш празни приказки където ги слушаме от 22 години и където с нищо не ни помагат и служат само за извинение. Дядо ми едно време беше пенсионер и вдигна къща на два етажа, нито е бил комунист нито е получавал голяма пенсия.

---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:51 ----------



Не не се шегувам, ти ако си се насмъркал, това е друг въпрос.

Да съм се какво?! Не бе човек сега се прибрах от работа и прочитам абсолютният идиотизъм който си написал. Имаше един филм документален- "Последният лов" намери го гледай го, вътре всичко е показано като за малоумни, документи, писма между Т. Живков и съветските му другари, статистики, архиви и т.н. от едно време. Не са да кажеш приказките на някой субективен човек. Само един пример от филма- 1милиард лева годишно дотации за селското ни стопанство при 100% осигурен износ за СССР.....

pavlin
24-04-2012, 19:18
Това са абсолютни глупости, селското стопанство никога не изнасяло 100% за СССР. В САЩ селското стопанство също се дотира.

morfius
24-04-2012, 19:27
Това са абсолютни глупости, селското стопанство никога не изнасяло 100% за СССР. В САЩ селското стопанство също се дотира.

Почна да се оплита бкп манипулатора :razz:
(100% осигурен) износ за СССР
Така по-ясно ли е?

В много държави се дотира, от тях самите, не от СССР.
А за петрола и оръжията да почваме ли?

BLUE1
24-04-2012, 19:37
Павлине гледай филма!

Кайо
24-04-2012, 23:59
Не знам кой какво е разширявал но произвеждахме продукти разработени и проектирани в България, строяхме нови училища, инфраструктура, хората можеха да си построят и изплатят апартамет и вила в рамките на един приличен период от време. Стандарта на живот беше по-добър и бедността и престъпността определено беше по-малко.

Произвеждахме персонален компютър Правец на базата на Apple i IBM,велосипеди Балкан в бившият самолетен завод.....................
Можеха хората да си изплатят апартамента....а по колко години чакаха докато си го купят????
Чакаше се и Лада да си купиш.
Стандарта беше по-добър но бе изкуствено поддържан,престъпност си имаше но беше скрита,просто не се даваше гласност,но за престъпление сме смяташе и политическите убеждения....
А теб като емигрирал в Сащ щеше да те обявят за враг на народа и да чакаш 30-40 годинки за да стъпиш на родна земя.

nikolaaaay
25-04-2012, 00:07
По един характерен за теб инфантилен начин се съгласи с мен.:)
Банките предлагат услуги:yawn:
Ти си като Астор, където и да ти бръкнат все гълъбЕта излизат:)
Не си от електората на Костов, те са по подготвени, /нали матричарче?/
Малък си или се интересуваш от скоро от политика щом разграничаваш мафия от настояще:)
По специфичния за теб малоумен начин си си въобразил, че съм се съгласил с теб. Всъщност няма нищо подобно. Опитах се да ти обясня как стоят нещата, въпреки че да спориш с комунист - тва е мисията невъзможна.
Ама що не си признаеш на коя партия симпатизираш. Срамуваш ли се от другарите?! Я си кажи.

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:03 ----------


Аз като заминах безработицата беше около 15%, официалната.

---------- Post added at 23:45 ---------- Previous post was at 23:43 ----------



Съвсем сериозно, няма икономика която да разцъфтява при висока безработица.
Все забравям да ти кажа, че си объркал щата. Хващай кораба за острова на свободата. При Кастро няма никаква безработица.

pavlin
25-04-2012, 00:17
Произвеждахме персонален компютър Правец на базата на Apple i IBM,велосипеди Балкан в бившият самолетен завод.....................
Можеха хората да си изплатят апартамента....а по колко години чакаха докато си го купят????
Чакаше се и Лада да си купиш.
Стандарта беше по-добър но бе изкуствено поддържан,престъпност си имаше но беше скрита,просто не се даваше гласност,но за престъпление сме смяташе и политическите убеждения....
А теб като емигрирал в Сащ щеше да те обявят за враг на народа и да чакаш 30-40 годинки за да стъпиш на родна земя.
Много и други неща се произвеждаха. А сега какво произвеждаме и с една пенсия какво можеш да си купиш, какво е качеството на образованието и каква е неграмотността сред хората. Опустяха села и градове, законност никаква. В някои райони условията на живот станаха съвсем примитивни. Какъв е процентът на свръх богатите и какъв е процента на бедните.

Кайо
25-04-2012, 00:22
По един характерен за теб инфантилен начин се съгласи с мен.:)
Банките предлагат услуги:yawn:


Да Сусе,предлага услуги,но всяка от тези услуги може да се нарече и продукт.....кредити,депозити и т.н.т. се наричат и ,,Банкови продукти"....:drunk:

Susscrofa
25-04-2012, 09:32
Да Сусе,предлага услуги,но всяка от тези услуги може да се нарече и продукт.....кредити,депозити и т.н.т. се наричат и ,,Банкови продукти"....:drunk:

Банкови услуги:)

Това, че на последък стана модерно на всичко да се казва продукт мен не ме интересува.
И спорът беше за нещо съвсем друго, а ти реши да се хванеш за най-маловажното.
Винаги когато се прави разбивка на БВП има сектор услуги. Имаш задачка да разбереш какво влиза там:) За домашно:)

---------- Post added at 05:32 ---------- Previous post was at 05:28 ----------


По специфичния за теб малоумен начин си си въобразил, че съм се съгласил с теб. Всъщност няма нищо подобно. Опитах се да ти обясня как стоят нещата, въпреки че да спориш с комунист - тва е мисията невъзможна.
Ама що не си признаеш на коя партия симпатизираш. Срамуваш ли се от другарите?! Я си кажи.

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:03 ----------


Все забравям да ти кажа, че си объркал щата. Хващай кораба за острова на свободата. При Кастро няма никаква безработица.

Има, съгласи се:) Но това ме радва:)
Не можеш да ми обясниш как стоят нещата, защото се интересуваш от политика от има няма 5 годинки:)
За това използвах определението "инфантилен".
Не разбирам какво да признавам.
Написал съм си под ника какъв съм, но понеже ти не разбираш какво означава това, ме караш да си признавам неща, които вече съм заявил.
Но определено не симпатизирам нито членувам в партията, която визираш:)
Николайчо, защо изостави Костов, не беше достатъчно мъжкар ли:)?

Orm
25-04-2012, 10:55
Какво сте го нападнали човека .... Голямата демокрация .. Вчера написах един коментар с критика към журналистите, та познайте какво , веднага ми го скастриха и редактираха коментар ... демокрация няма що, не ми говорете глупости моля , както при комунизма са ни командвали так и сега правим каквото ни кажат, както при комунизма всички "велики" демократи сте казвали че няма по добро от комунизма , сега казвате същото за демокрацията , преди сте чакали за нова лада ,сега без да чакате може да си позволите 15 годишна таратайка (това по градовете, по селата могат да си позволят 20-30 годишни лади) ,Както преди са убивали заради политика така и сега убиват , само че тогава се е казвало КГБ сега Миротворчески сили...

Така че колеги стига глупости , винаги богатите са командвали бедните и винаги ще си остане така , независимо как ще се казва диктатурата ,комунизм или демокрация :)

morfius
25-04-2012, 11:39
Какво сте го нападнали човека .... Голямата демокрация .. Вчера написах един коментар с критика към журналистите, та познайте какво , веднага ми го скастриха и редактираха коментар ... демокрация няма що, не ми говорете глупости моля , както при комунизма са ни командвали так и сега правим каквото ни кажат, както при комунизма всички "велики" демократи сте казвали че няма по добро от комунизма , сега казвате същото за демокрацията , преди сте чакали за нова лада ,сега без да чакате може да си позволите 15 годишна таратайка (това по градовете, по селата могат да си позволят 20-30 годишни лади) ,Както преди са убивали заради политика така и сега убиват , само че тогава се е казвало КГБ сега Миротворчески сили...

Така че колеги стига глупости , винаги богатите са командвали бедните и винаги ще си остане така , независимо как ще се казва диктатурата ,комунизм или демокрация :)

Най-малкото нямаше да имаш Интернет ... най-малкото.
Но забравяте и приемате някои неща за даденост.
А туморите на оня строй все още ни смазват...

Susscrofa
25-04-2012, 11:47
Какво сте го нападнали човека .... Голямата демокрация .. Вчера написах един коментар с критика към журналистите, та познайте какво , веднага ми го скастриха и редактираха коментар ... демокрация няма що, не ми говорете глупости моля , както при комунизма са ни командвали так и сега правим каквото ни кажат, както при комунизма всички "велики" демократи сте казвали че няма по добро от комунизма , сега казвате същото за демокрацията , преди сте чакали за нова лада ,сега без да чакате може да си позволите 15 годишна таратайка (това по градовете, по селата могат да си позволят 20-30 годишни лади) ,Както преди са убивали заради политика така и сега убиват , само че тогава се е казвало КГБ сега Миротворчески сили...

Така че колеги стига глупости , винаги богатите са командвали бедните и винаги ще си остане така , независимо как ще се казва диктатурата ,комунизм или демокрация :)

Моля за някаква разумна дискусия:)
Крайна глупотевина е да сравняваме тоталитарен режим с демократичен такъв.
Сега мога, ако реша да отида в Тибет и да стана монах.
Правото на избор е свещенно, да не говорим, че сега все пак реално избираме кой да ни ръководи, независимо, че се филтрират кандидатите предварително.:drinking:

Orm
25-04-2012, 11:48
Най-малкото нямаше да имаш Интернет ... най-малкото.
Но забравяте и приемате някои неща за даденост.
А туморите на оня строй все още ни смазват...

Това вече са догадки ..... Не казвам че онзи строй е по добър или този .... за мене са еднакви , хората се исползват за пълнене на джобовете на определена рупа хора

---------- Post added at 07:48 ---------- Previous post was at 07:47 ----------


Моля за някаква разумна дискусия:)
Крайна глупотевина е да сравняваме тоталитарен режим с демократичен такъв.
Сега мога, ако реша да отида в Тибет и да стана монах.
Правото на избор е свещенно, да не говорим, че сега все пак реално избираме кой да ни ръководи, независимо, че се филтрират кандидатите предварително.:drinking:

Ахахахахахаха избирал той

morfius
25-04-2012, 11:50
Това вече са догадки ..... Не казвам че онзи строй е по добър или този .... за мене са еднакви , хората се исползват за пълнене на джобовете на определена рупа хора

Не са догадки, все пак Куба и С. Корея все още съществуват, знаем си и манталитета (Югославия, 16 республика на СССР и т.н.).

А за туморите и метастазите чудесен пример са медицината и образованието (особено възприемането им от обществото).

Orm
25-04-2012, 12:08
Не са догадки, все пак Куба и С. Корея все още съществуват, знаем си и манталитета (Югославия, 16 республика на СССР и т.н.).

А за туморите и метастазите чудесен пример са медицината и образованието (особено възприемането им от обществото).


Догадки са защото тези държавици съществуват 25 години без големиа брат и не се знае какво щеше да е ... Но не съм казал че им симпатизирам никога.... даже обратното , а за демокрацията .... ще ти кажа кога се отчаях от цялата работа
Една жена "позната" ме помоли да я возя по времме на предизборната кампания ... преди няколко години ... мисля че по времето на царя беше..... Та тогава на какво се нагледах ... тя беше от рзс, то не бяха търгове ние ви даваме 2 % пък вие пращате нашия човек като посланник , или еди колко си процента гласове за еди кое си помещение в лозенец ... направо гнусно ми стана ... един циганин от костинброд финансираше няква депутатка (не я помня коя беше ама една от известните тогава) за разрешени за строителство..... Така че приатели ако мислите че избирате нещо .... много далече сте от истината

Susscrofa
25-04-2012, 12:13
Догадки са защото тези държавици съществуват 25 години без големиа брат и не се знае какво щеше да е ... Но не съм казал че им симпатизирам никога.... даже обратното , а за демокрацията .... ще ти кажа кога се отчаях от цялата работа
Една жена "позната" ме помоли да я возя по времме на предизборната кампания ... преди няколко години ... мисля че по времето на царя беше..... Та тогава на какво се нагледах ... тя беше от рзс, то не бяха търгове ние ви даваме 2 % пък вие пращате нашия човек като посланник , или еди колко си процента гласове за еди кое си помещение в лозенец ... направо гнусно ми стана ... един циганин от костинброд финансираше няква депутатка (не я помня коя беше ама една от известните тогава) за разрешени за строителство..... Така че приатели ако мислите че избирате нещо .... много далече сте от истината

Избираме разбира се.
Имаме възможност да сменим.
Това е факт и се случва във всяка демократична държава.
Политиците се съобразяват с това и най-елементарното доказателство е, че започват да те ухажват преди избори.

Orm
25-04-2012, 12:23
Избираме разбира се.
Имаме възможност да сменим.
Това е факт и се случва във всяка демократична държава.
Политиците се съобразяват с това и най-елементарното доказателство е, че започват да те ухажват преди избори.

Ти си безнадежден случай :)

morfius
25-04-2012, 12:34
Догадки са защото тези държавици съществуват 25 години без големиа брат и не се знае какво щеше да е ... Но не съм казал че им симпатизирам никога.... даже обратното , а за демокрацията .... ще ти кажа кога се отчаях от цялата работа
Една жена "позната" ме помоли да я возя по времме на предизборната кампания ... преди няколко години ... мисля че по времето на царя беше..... Та тогава на какво се нагледах ... тя беше от рзс, то не бяха търгове ние ви даваме 2 % пък вие пращате нашия човек като посланник , или еди колко си процента гласове за еди кое си помещение в лозенец ... направо гнусно ми стана ... един циганин от костинброд финансираше няква депутатка (не я помня коя беше ама една от известните тогава) за разрешени за строителство..... Така че приатели ако мислите че избирате нещо .... много далече сте от истината

Далече, но не (само) ние...
Гледал си бай-Ганьо прави избори 2 част... нищо чудно.
Историята не понася подмени и прескачания на периоди.
За това и ни върна там от дето почнахме експеримента наречен развит социализъм.

50 години тумори и метастази на вятъра, още поне 50 мизерия с това мислене.

Susscrofa
25-04-2012, 12:35
Ти си безнадежден случай :)

Както и предходните ти постове, така и това твое твърдение, изцяло лежи на неразбирането от твоя страна на света около теб и процесите, които протичат в него.
:drinking:

Orm
25-04-2012, 12:44
Далече, но не (само) ние...
Гледал си бай-Ганьо прави избори 2 част... нищо чудно.
Историята не понася подмени и прескачания на периоди.
За това и ни върна там от дето почнахме експеримента наречен развит социализъм.

50 години тумори и метастази на вятъра, още поне 50 мизерия с това мислене.

Да но това не променя факта че е булшит цялата работа

---------- Post added at 08:44 ---------- Previous post was at 08:36 ----------


Както и предходните ти постове, така и това твое твърдение, изцяло лежи на неразбирането от твоя страна на света около теб и процесите, които протичат в него.
:drinking:

Каза човека който не се разбира с никой в форума! :notworthy::notworthy::notworthy:

morfius
25-04-2012, 12:54
Да но това не променя факта че е булшит цялата работа

---------- Post added at 08:44 ---------- Previous post was at 08:36 ----------



Каза човека който не се разбира с никой в форума! :notworthy::notworthy::notworthy:

Не цялата, само тая част която сами си я осерем.
Избор не се прави само на избори... проблема на масовия българин обаче е, че чака някой друг да мисли и поема отговорността на избора, не визирам само политиката.
За това кълвем на всякакви "спасители", за това все още се бият поклони по соца.

Derry
25-04-2012, 13:19
Мда страх ги е от отговорност, всичките - от върхушката до последната шматка - никой не си признава при грешка, а всичко може да се оправи ако се разбере навреме. Като цяло така им е удобно на политиците, народа се надява на месия и вярва на обещания и за вече двайсетина години не се научиха, че като има кой да вярва ще има кой да лъже, че като искат високи доходи ще трябва да са работливи и предприемчиви.

pavlin
25-04-2012, 14:18
Моля за някаква разумна дискусия:)
Крайна глупотевина е да сравняваме тоталитарен режим с демократичен такъв.
Сега мога, ако реша да отида в Тибет и да стана монах.
Правото на избор е свещенно, да не говорим, че сега все пак реално избираме кой да ни ръководи, независимо, че се филтрират кандидатите предварително.:drinking:

Сравняваме нещата от икономическа гледна точка не от политическа и идеологическа.

Susscrofa
25-04-2012, 14:34
Сравняваме нещата от икономическа гледна точка не от политическа и идеологическа.

Да, точно за това направих уточнението.
Просто някои хора са толкова афектирани, че смесват постоянно тези неща.:drinking:

"Кой не скача е червен"

nikolaaaay
25-04-2012, 19:52
Догадки са защото тези държавици съществуват 25 години без големиа брат и не се знае какво щеше да е ... Но не съм казал че им симпатизирам никога.... даже обратното , а за демокрацията .... ще ти кажа кога се отчаях от цялата работа
Една жена "позната" ме помоли да я возя по времме на предизборната кампания ... преди няколко години ... мисля че по времето на царя беше..... Та тогава на какво се нагледах ... тя беше от рзс, то не бяха търгове ние ви даваме 2 % пък вие пращате нашия човек като посланник , или еди колко си процента гласове за еди кое си помещение в лозенец ... направо гнусно ми стана ... един циганин от костинброд финансираше няква депутатка (не я помня коя беше ама една от известните тогава) за разрешени за строителство..... Така че приатели ако мислите че избирате нещо .... много далече сте от истината
Политиката е мръсна, ама какво да направим сега. Да се отвратим и да не гласуваме на изборите ли? И мен са ме изнудвали за рушвет и то от дясна партия. Друга партия разпродаде едни имоти в Сф по 5 лв. за кв.метър, за което имам документи. Какви ли не далавери се случват, но това не означава нищо друго освен, че трябва по-внимателно да следим новините, да гласуваме на изборите и да изберем най-малкото зло да управлява парите ни.
Аз се чудя на тия дето избраха един абсолютно непознат испанец да ни клати 4 години.
После се отказаха от него и се върнаха на ком. партията.
Те изтупаха страната брутално както се очакваше, сменихме ги ама с кой. С пожарникар. Сега не са доволни и от него. За мен Бойко за огнеборец се справя екстра.

Susscrofa
25-04-2012, 20:30
Политиката е мръсна, ама какво да направим сега. Да се отвратим и да не гласуваме на изборите ли? И мен са ме изнудвали за рушвет и то от дясна партия. Друга партия разпродаде едни имоти в Сф по 5 лв. за кв.метър, за което имам документи. Какви ли не далавери се случват, но това не означава нищо друго освен, че трябва по-внимателно да следим новините, да гласуваме на изборите и да изберем най-малкото зло да управлява парите ни.
Аз се чудя на тия дето избраха един абсолютно непознат испанец да ни клати 4 години.
После се отказаха от него и се върнаха на ком. партията.
Те изтупаха страната брутално както се очакваше, сменихме ги ама с кой. С пожарникар. Сега не са доволни и от него. За мен Бойко за огнеборец се справя екстра.

Защо не си легнеш с една баба и после да ми напишеш на лични, че за баба се справя добре.:)

nikolaaaay
25-04-2012, 20:49
Защо не си легнеш с една баба и после да ми напишеш на лични, че за баба се справя добре.:)
По-добре с една баба да легна, отколкото с едни мръсен циганин комунист. Винаги има избор, нали :pancake:

---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 19:46 ----------


Сравняваме нещата от икономическа гледна точка не от политическа и идеологическа.
Ти кога ще заминаваш за Куба? Там икономиката цъфти. Няма нито един човек безработен. Направо е рай.
Къде си се набил в тая Флорида не мога да разбера.

Susscrofa
25-04-2012, 21:06
По-добре с една баба да легна, отколкото с едни мръсен циганин комунист. Винаги има избор, нали :pancake:

---------- Post added at 19:49 ---------- Previous post was at 19:46 ----------


Ти кога ще заминаваш за Куба? Там икономиката цъфти. Няма нито един човек безработен. Направо е рай.
Къде си се набил в тая Флорида не мога да разбера.

Значи освен, всичко друго си и етнофоб.
Само съм изненадан, че ромът е от мъжки род.
Харесваш баби все пак:)

pavlin
25-04-2012, 21:08
А ти знаеш ли че нивото на бедност в Куба е по-ниско от това в Южна Африка и множество страни в Южна Америка.

pavlin
26-04-2012, 14:21
Павлине гледай филма!

Въпреки че доста неща са изкривени ( продукция на Бтв все пак) филма показва че Живков е бил един далновиден политик, системата у нас е била в гомяма степен либерална и България по това време е имала една прилична индустрия със съвременни технологии.
Другото нещо което се забелязва е че троянските коне у нас са били Младенов и Луканов а в СССР Горбачов. В Русия и досега хората са отрицателно настроени към бащата на перистройката а той след промените се изниза в Германия.

nikolaaaay
26-04-2012, 19:20
А ти знаеш ли че нивото на бедност в Куба е по-ниско от това в Южна Африка и множество страни в Южна Америка.
Според мен и на Луната също е по-зле положението. Там направо не може да се живее. В този смисъл Куба е рай наистина.
Ма ти що не отидеш там. Толкова ти е близо.

pavlin
26-04-2012, 20:13
Според мен и на Луната също е по-зле положението. Там направо не може да се живее. В този смисъл Куба е рай наистина.
Ма ти що не отидеш там. Толкова ти е близо.

И да ти обясня, няма да ме разбереш.

nikolaaaay
26-04-2012, 20:39
Е па, пробвай. Що, нямаш зелена карта за Куба ли? Не се отказвай, то верно наплива за острова на свободата е много голям, но не трябва да губиш надежда.

pavlin
26-04-2012, 21:06
Ша пробвам, като си разшириш кръгозора малко.

mordohy
26-04-2012, 23:03
А ти знаеш ли че нивото на бедност в Куба е по-ниско от това в Южна Африка и множество страни в Южна Америка.
По една случайност ни арестуваха символично в Куба, та прекарахме 17 дена в тоя рай! Като разбраха, че съм българин, писаха и останалите българи, та....
Абе скапахме се от почивка.
Разкошни хора. Много човечни и по своему храбри и почтени!
В същото време работехме за Dixan!
Седалището и е в ЮАР.
Заплатата ми там в долари беше около700.
В Гърция около 3000-5000$
Обаче кутията Марлборо в Гърция беше 5.5 долара, а в ЮАР стека беше 0.80$
Горе-долу е в останалите стоки беше такова отношението.
Да сравняваш ЮАР и Куба е просто неприлично

BLUE1
28-04-2012, 18:55
Въпреки че доста неща са изкривени ( продукция на Бтв все пак) филма показва че Живков е бил един далновиден политик, системата у нас е била в гомяма степен либерална и България по това време е имала една прилична индустрия със съвременни технологии.
Другото нещо което се забелязва е че троянските коне у нас са били Младенов и Луканов а в СССР Горбачов. В Русия и досега хората са отрицателно настроени към бащата на перистройката а той след промените се изниза в Германия.


Павлине очевидно не си гледал филма, пишеш отново абсолютни глупости. Внушенията които прокарват създателите на филма не ме интересуват, но документалните факти са си факти и всеки сам може да си направи изводите. Освен това филма макар и излъчен по БТВ не е техен. А ти Павлине си циник, никога няма да станеш добър пропагандатор докато за публиката ти е ясно, че ти си избрал за теб и децата ти бъдеще в САЩ, а не в Северна Корея или Куба. Жалка работа.

pavlin
28-04-2012, 21:59
Гледах целия филм и това впечатление остави в мен. Някои факти са изкривени затова ти казах че е малко манипулиран.

fred
06-05-2012, 00:04
:-PПавлине, чакам да заминеш за Беларус и от там да критикуваш Русия и Лукашенко, щото там е голяма демокрация, висок стандарт, всичко друго ще ти е наред, та поне да имаш занимавка някаква там :puke:
Живков беше един хитър селянин, както и голяма част от обкръжението му, комунисти и предатели, които доведоха България до най черните и страници от историята й, както в икономическо, така и в духовно отношение.
Тези хора служеха единствено на СССР и след това на себе си.Какво далновидно има да строиш безмислени заводи и да развиваш икономика, не на базата на икономическата логика, а на идеологическата.То затова и всичко отиде на кино-ако беше читаво, щеше да остане.

Ето една хубава статия, за хора, които не са обременени от кретенизма на комунистическата пропаганда.
http://www.svobodata.com/page.php?pid=8967&rid=20

Pepo
09-05-2012, 10:48
Ха, той поомекнал :D


Belarussian President Alexander Lukashenko, under pressure from the West over human rights, called for dialogue with the European Union on Tuesday and described the bloc as "an important partner".

Цялата статия ТУК (http://www.reuters.com/article/2012/05/08/belarus-president-eu-idUSL5E8G8E6320120508)

Orm
09-05-2012, 10:59
Ха, той поомекнал :D



Цялата статия ТУК (http://www.reuters.com/article/2012/05/08/belarus-president-eu-idUSL5E8G8E6320120508)

Да да това е промиване намозъци ... вчера гледах по руската телевизия съвсем друго...Човека каза ние винаги сме отворени за диалози но няма да отстъпим своите позиции, ама както и да е .

Pepo
09-05-2012, 11:13
Да да това е промиване намозъци ... вчера гледах по руската телевизия съвсем друго...

А по руската телевизия какво е :lupe:
Всички освен руската манипулират, казваш, де'ба...

Orm
09-05-2012, 13:14
А по руската телевизия какво е :lupe:
Всички освен руската манипулират, казваш, де'ба...

Напротив , руската по този въпрос не се отличава от европейските медии, нали не забравяме че русия и белорус са различни държави???

Pepo
09-05-2012, 13:38
Напротив , руската по този въпрос не се отличава от европейските медии, нали не забравяме че русия и белорус са различни държави???

Използвай си главата по предназначение - мисли и анализирай. Не бъди кон с капаци :-)

Ройтерс е международна, а не европейска информационна агенция, но ако ти е по-хубаво, чети беларуски издания:

http://bdg.by/news/politics/17274.html,
http://www.gazetaby.com/index.php?sn_nid=45181,
http://charter97.org/

Orm
10-05-2012, 00:41
Използвай си главата по предназначение - мисли и анализирай. Не бъди кон с капаци :-)

Ройтерс е международна, а не европейска информационна агенция, но ако ти е по-хубаво, чети беларуски издания:

http://bdg.by/news/politics/17274.html,
http://www.gazetaby.com/index.php?sn_nid=45181,
http://charter97.org/

Брат като говорим за исползвае за главата , попчни по малко и ти да я ползваш... според тебе на кого служи ройтерс от кого е създадена и за кого работи .... ( едва ли за белорус).Това са хората които распалват конфликти и войни за коне с капаци като тебе ( имам предвид тези които захапват това което им се каже)
И какво според тебе трябва да докажат тези линкове??? Че си намерил линкове ???

Pepo
10-05-2012, 15:51
Колкото и да се надявах че поне тях няма да закачаме се оказа че няма да има прошка за никой ....... Общо взето демокрацията няма да се размине на никой : http://dnes.dir.bg/news/evropeyski-sauz-poslanitzi-belarus-10640329?nt=9
Как може толкова грозно да се мачка волята на хората и лицемерно да се нарича цялата тази гадост свобода на избора.......
За сравнение , ето как и къде живеят белорусите в момента..... http://russtv.org/video/456/ ... сравнете го с нашата родина - членка на ЕС

А какво според теб трябва да докажат линковете, които ти си пуснал - Световен заговор срещу пичагата Лукашенко? :bravo:

Ето как се спечелиха изборите в Чарующая Беларусь (http://www.dailymail.co.uk/news/article-1340131/Belarus-presidential-candidate-Neklyaev-seriously-injured-vote-rigging-protest.html)

В същото това време единствените независими медии там бяха сайтовете, които ти пуснах по-горе и точно тогава службите правеха така, че те се препращаха към фалшиви такива, но откъде да го знаеш...

Прав си за грозното мачкане на волята на хората и погазването на свободата на избора им.

Брат...

Orm
11-05-2012, 10:16
А какво според теб трябва да докажат линковете, които ти си пуснал - Световен заговор срещу пичагата Лукашенко? :bravo:

Ето как се спечелиха изборите в Чарующая Беларусь (http://www.dailymail.co.uk/news/article-1340131/Belarus-presidential-candidate-Neklyaev-seriously-injured-vote-rigging-protest.html)

В същото това време единствените независими медии там бяха сайтовете, които ти пуснах по-горе и точно тогава службите правеха така, че те се препращаха към фалшиви такива, но откъде да го знаеш...

Прав си за грозното мачкане на волята на хората и погазването на свободата на избора им.

Брат...


:) Да почвам ли с примерите на същото в Европа ???