PDA

View Full Version : Покупка на 159- 2.4 или 1.9



deyanboy78
17-03-2012, 22:10
Здравейте, току що се регистрирах. Предстои ми покупка на 159ка до 2-3 дена въпреки че всички ме разубеждават съм си решил да си купя такава. Въпросът ми е кой двигател от дизеловите е по читав 2.4 200 коня или 1.9 150 коня. Блазни ме по мощния. Нужен ми е и съвет какво да гледам при покупката-как да разбера дали турбото не е прецакано, дюзите, съединителя дали не е заминал(маховика най вече), изобщо често срещани проблеми.

Stoyan Georgiev
18-03-2012, 00:12
1.9 е по-евтин уж за поддръжка и с по-евтини части...

вървежа на 2.4 обаче бързо ще надделее, ако въпросните посочени от теб неща са наред няма да имаш грижи освен високия разход :)

ако работи глатко и мърка петака значи всичко е наред...

така задочно никой не може нищо да ти каже конкретно :)

гледай рейката да е тавряс - на 2.4 е по-разпространен бъг

Omni
18-03-2012, 02:10
Ами ще разбереш след като я купиш и след седмица ще й знаеш кътните зъби, но вече ще е късно и да я върнеш, ако се окаже, че не си изкарал късмет.

D.Istatkov
18-03-2012, 02:17
Здравейте, току що се регистрирах. Предстои ми покупка на 159ка до 2-3 дена въпреки че всички ме разубеждават съм си решил да си купя такава. Въпросът ми е кой двигател от дизеловите е по читав 2.4 200 коня или 1.9 150 коня. Блазни ме по мощния. Нужен ми е и съвет какво да гледам при покупката-как да разбера дали турбото не е прецакано, дюзите, съединителя дали не е заминал(маховика най вече), изобщо често срещани проблеми.


тези неща може да ги разбереш,като отидеш с колата в сервиз прегледат е и после,ако всичко е ок плащаш и даваш гас яко

nicola 59
18-03-2012, 04:31
2.4 200 коня е далеч по добрия вариант

deyanboy78
18-03-2012, 07:04
От автокъща ще е изборът - харесал съм ето тея двете-но и двете стоят от дълго време да се продават-
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11330261848014057&f1=details тая стои поне от 4 месеца да се продава- беше с чужда регистрация за 19900 лв, вече гледам е регистрирана и е 17200- града и гсм номера за връзка е същия
другата е тая- http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11324110913403460&f1=details - тая цена не е мръднала доста време- но със сигурност ще има пазарлък за цената. Ако някой знае нещо за тея двете коли ще съм благодарен да ми каже :big_bow_down:

rusiq86
18-03-2012, 11:08
Защо не видиш тези, които се продават във форума, 1.9 са. Може по да ти се хареса...

- http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=66675&highlight=159
- http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63502&highlight=159

deyanboy78
18-03-2012, 13:34
Изискванията ми към колата е да не е комби, да е с кожен салон задължително :)

RPWWD
18-03-2012, 14:20
Аз пък бих потърсил най-новият мотор 2,0 JTDm 170 к.с.

Митко145
18-03-2012, 15:56
Моя съвет е намири си 2.4 ама не от евтините и винаги

като седнеш да я подкараш ще изпитваш едно много приятно чувство.

NightRider
18-03-2012, 17:47
Цецо,ако шефчето ти е приятел ОК,ама тази кола е с гърмяли всички бегове,затова е шито таблото,и даже се съмнявам че пасажерския бег въобще го няма.Идвала е в сервиза-затова знам.:haha::haha:
Не, не са ми приятели. Но просто я видях и качих. А ти я познаваш - значи колегите да бягат от нея. А аз ще имам едно наум вече за тях. Th's

NightRider
18-03-2012, 22:48
Мъри, тази 159 СА8909 сигурен ли си, че точно тази е била при теб?

Mury
19-03-2012, 07:24
Мъри, тази 159 СА8909 сигурен ли си, че точно тази е била при теб?

Абсолютно,тъмно синьо комби с бежов салон и шито табло,с около 15 грешки в еърбеците включително и краш дата/не запомних датата/беше на едно момче по едно време,после едно момиче я докара заедно с баща си и майка си,казаха че няма да я продават а щели да ис я карат,ма на явно са я бартеросали в автокъщата :afro::afro::afro::afro::afro:

П.С.Даже колата е идвала 2 или 3 пъти в сервиза :afro::afro:

deyanboy78
19-03-2012, 09:55
Колеги утре ще тръгвам да разгледам какво има по автокъщите из Пловдив, София и Дупница- най много пе притеснява колата да не излезе крадена и като отида в КАТ да я регистрирам да ми я вземат. И тогава ни кола ни пари :( От автокъщите фактури ли миздават или се ходи при нотариус и ако е фактура трябва да го накарам да е на реалната стойност която плащам.

nicola 59
19-03-2012, 15:47
Колеги утре ще тръгвам да разгледам какво има по автокъщите из Пловдив, София и Дупница- най много пе притеснява колата да не излезе крадена и като отида в КАТ да я регистрирам да ми я вземат. И тогава ни кола ни пари :( От автокъщите фактури ли миздават или се ходи при нотариус и ако е фактура трябва да го накарам да е на реалната стойност която плащам.

Ако колата е внос от Италия мога да ти помогна и да я проверя моментално,трее ми само номера на сертификата за собственост CDP този номер кадето е долу в дясно.Ако е с австрииски документи тогава трее много да внимаваш,дали колата идва верно от Австрия или е била Италиянка без документи и са и направили Австрииски Типеншаин.Пожелавам ти успех в търсенето.

damyanov
19-03-2012, 16:14
Колеги утре ще тръгвам да разгледам какво има по автокъщите из Пловдив, София и Дупница- най много пе притеснява колата да не излезе крадена и като отида в КАТ да я регистрирам да ми я вземат. И тогава ни кола ни пари :( От автокъщите фактури ли миздават или се ходи при нотариус и ако е фактура трябва да го накарам да е на реалната стойност която плащам.
Нямаш гаранция за това. Щом колата я купуваш от България, винаги я има опцията в един момент да се окажеш с краден автомобил и да ти го приберат за "справка" от полицията. Имал съм случаи, когато колата е регистрирана безпроблемно в КАТ, карана е 2-3 години в България и в един момент при опит за пререгистрация рамата "цъфва" че е крадена и гориш.

nicola 59
19-03-2012, 16:29
Нямаш гаранция за това. Щом колата я купуваш от България, винаги я има опцията в един момент да се окажеш с краден автомобил и да ти го приберат за "справка" от полицията. Имал съм случаи, когато колата е регистрирана безпроблемно в КАТ, карана е 2-3 години в България и в един момент при опит за пререгистрация рамата "цъфва" че е крадена и гориш.

Така е колега винаги има възможност един ден нещо да се обърка ,ма сега не са на мода крадените коли бяха на мода преди,между 1990 и 2000 година.После тука става дума за Алфа 159 а не за БЕНТЛИ GT Continental ,та никои крадец няма да тръгне да краде и продава една Алфа.В момента опасността е от така наречените коли без документи,коли които не са крадени ,но нямат редовни документи,този вид коли в момента масово се внасят в България,понеже ги продават в чужбина на една трета от цената им.От тези коли трябва да се пазят евентуалните купувачаи,понеже при регистрирането в Кат веднага ги прибират.А да попаднеш на крадена 159 ка шанса е просто равен на нула.

Omni
19-03-2012, 16:38
Според мен по добрият вариант е 2,4 мотора ще работи доста по-спокойно, дори при голямо натоварване.

NightRider
19-03-2012, 17:27
Колеги утре ще тръгвам да разгледам какво има по автокъщите из Пловдив, София и Дупница- най много пе притеснява колата да не излезе крадена и като отида в КАТ да я регистрирам да ми я вземат. И тогава ни кола ни пари :( От автокъщите фактури ли миздават или се ходи при нотариус и ако е фактура трябва да го накарам да е на реалната стойност която плащам.
Договор и фактура. На мен все ми я пишат на по-голяма стойност. При нотариус само ако взимаш от частно лице

deyanboy78
19-03-2012, 17:39
Договор и фактура. На мен все ми я пишат на по-голяма стойност. При нотариус само ако взимаш от частно лице


Ами тя тая едната която съм харесъл се оказа регистрирана и е в автокъща- тогава- фактура или нотариус. до колкото разбрах като звъннах в автокъщата човека който вдигна каза че те карали колата - може би е на някой от тях там

Mury
19-03-2012, 18:14
Според мен по добрият вариант е 2,4 мотора ще работи доста по-спокойно, дори при голямо натоварване.

Това е точно обратното,незнайно как,но това е най-гадно работещия петак който са правили италианците,особено студен,трака и се люлее яко :no::no::no::no::no:

Stoyan Georgiev
19-03-2012, 20:19
какъв ти е бюджета всъщност

NightRider
19-03-2012, 21:46
Ами тя тая едната която съм харесъл се оказа регистрирана и е в автокъща- тогава- фактура или нотариус. до колкото разбрах като звъннах в автокъщата човека който вдигна каза че те карали колата - може би е на някой от тях там
Ako е нафирма - фактура. Ако е на частно лице - нотариус

Omni
19-03-2012, 23:13
Това е точно обратното,незнайно как,но това е най-гадно работещия петак който са правили италианците,особено студен,трака и се люлее яко :no::no::no::no::no:
А, аз си мислех, че съм направил грешка с 1,9:grin:

Kuku
20-03-2012, 12:32
Ako е нафирма - фактура. Ако е на частно лице - нотариусМоля те, НЕ подвеждай колегите!
Ако МПС има регистрация на територията на Република България (разбирай - ако има български талон), ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ХОДИ НА НОТАРИУС :!:
Веднага обяснявам - фактурата удостоверява плащането, а нотариално заверения договор удостоверява придобиването на собственост.
Пише го в закона.... ;)

Ако е от автокъща и няма регистрация в България - може само с фактура ;)

antonyonkov
21-03-2012, 23:37
1.9 да е по-добър от 2.4 ;-) хмм интересно, определено за първи път го чувам това.

Mury
22-03-2012, 07:04
1.9 да е по-добър от 2.4 ;-) хмм интересно, определено за първи път го чувам това.

Цена,разход,поддръжка,здравина,култивираност, да продължавам ли ????????????:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::m rgreen:

NightRider
22-03-2012, 07:08
Цена,разход,поддръжка,здравина,култивираност, да продължавам ли ????????????:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::m rgreen:
... комфорт (5-ка тресе повече)
1.9 върви много добре като се сметне, че е кола за возене, а не товарна каруца. А като искате нещо вървящо - 1.7ТВI

nicola 59
22-03-2012, 07:38
1.9 да е по-добър от 2.4 ;-) хмм интересно, определено за първи път го чувам това.

Колеги нека да не разпалваме вечната война ,кои е по по най ,понеже 1.9 120 коня 1.9 150 коня и 2.4 200 коня са направени да задоволяват различни нужди и финансови интереси,та според нуждите на човека се определя и коя е по добра.Едно от предимствата на европейците е че не купуват нещо което не им трябва.

antonyonkov
22-03-2012, 10:05
Направо ме разбивате. Преди време изкарахте 3.2 двигателя кошница, сега 2.4 бил по лош от 1.9. Мога да кажа само едно бил съм в 1.9, карал съм 1.9, но кефа, който ми дава 2.4 е несравнимо по-голям. Както каза един от колегите, за тази агресивна визия, трябва да има и съответната мощ.

code
22-03-2012, 10:13
Нищо против 1,9, това си е един разкошен мотор, но това си е мотора на Опел Зафира, предимно икономичен, а не да дава някакви емоции :picnic:

Kuku
22-03-2012, 10:15
Не всички търсят мощ!
Много хора си купуват визия с компромисен вариант за двигателя, който обаче напълно задоволява нуждите им ;)
Никой не отрича мощността и ресурса на по-големия двигател, НО.... какво от това?! Не всеки го търси ;)

Stoyan Georgiev
22-03-2012, 10:18
аналогии със зафира мисля, че са безсмислени

този двигател, с това купе, с това окачване са изключително добра комбинация

2.4 на този разход даже не върви достатъчно

нищо, че е превъзходен в динамично отношение двигател

1.9 е много по-лесен за живеене

NightRider
22-03-2012, 11:30
аналогии със зафира мисля, че са безсмислени

този двигател, с това купе, с това окачване са изключително добра комбинация

2.4 на този разход даже не върви достатъчно

нищо, че е превъзходен в динамично отношение двигател

1.9 е много по-лесен за живеене
Само да уточним 1.9 16V

---------- Post added at 11:30 ---------- Previous post was at 11:27 ----------


Нищо против 1,9, това си е един разкошен мотор, но това си е мотора на Опел Зафира, предимно икономичен, а не да дава някакви емоции :picnic:
Ха, Опел купуват дизелите от Фиат, а не обратното

Mury
22-03-2012, 11:32
Нищо против 1,9, това си е един разкошен мотор, но това си е мотора на Опел Зафира, предимно икономичен, а не да дава някакви емоции :picnic:

Кво значи мотора на Опел Зафира бе бате,тва че Опел са го избрали да го ползват/сега вече и 2.0/,може само да ласкае италианците,защо не избраха 2.4 за голям мотор,а взеха 3.0 на Исузу/нищо че е голям кенеф и си топи буталата за добър ден/ :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

NightRider
22-03-2012, 11:34
Кво значи мотора на Опел Зафира бе бате,тва че Опел са го избрали да го ползват/сега вече и 2.0/,може само да ласкае италианците,защо не избраха 2.4 за голям мотор,а взеха 3.0 на Исузу/нищо че е голям кенеф и си топи буталата за добър ден/ :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Мъри, не се нерви за нищо.
В неделя съм на Дупница. Някой ако иска да му огледам някоя кола там да ми каже

Mury
22-03-2012, 12:22
Мъри, не се нерви за нищо.
В неделя съм на Дупница. Някой ако иска да му огледам някоя кола там да ми каже
Аз не се нервя бате,както казват хората,за всеки влак си има пътници :busted_cop::busted_cop::busted_cop:Който иска динамика,висок разход и скъпа поддръжка си взима 2.4,който иска по нисък разход,поддръжка като на старите ЖТД-а си взима 1.9/16в обаче,8в не става за 159/ тва е

Stoyan Georgiev
22-03-2012, 14:15
e 16в естествено, аз 8 клапановия не го слагам въобще в сметките :D

code
22-03-2012, 14:18
Аз не се нервя бате,както казват хората,за всеки влак си има пътници :busted_cop::busted_cop::busted_cop:Който иска динамика,висок разход и скъпа поддръжка си взима 2.4,който иска по нисък разход,поддръжка като на старите ЖТД-а си взима 1.9/16в обаче,8в не става за 159/ тва е

Ами аз горе-долу същото съм написал :hvala:

NightRider
22-03-2012, 14:32
Ами аз горе-долу същото съм написал :hvala:ма не си се изразил ясно за зафирата, та затова те захапахме :)

deyanboy78
22-03-2012, 17:35
Така обиколих Пловдив, София, Дупница- не намерих кола която да ми хареса- почти всичко което видях беше комби и само две които не бяха, но пък те бяха цвят какъвто не искам-сив и червен и нямаха кожен салон. Ако някой знае да се продава 159ка- ЧЕРНА или ТЪМНО СИНЯ с КОЖЕН САЛОН-задължително и да не е комби- двигател 1.9 или 2.4 или някой от форума ако продава такава да пише :big_bow_down:

thecleaner
22-03-2012, 18:56
Така обиколих Пловдив, София, Дупница- не намерих кола която да ми хареса- почти всичко което видях беше комби и само две които не бяха, но пък те бяха цвят какъвто не искам-сив и червен и нямаха кожен салон. Ако някой знае да се продава 159ка- ЧЕРНА или ТЪМНО СИНЯ с КОЖЕН САЛОН-задължително и да не е комби- двигател 1.9 или 2.4 или някой от форума ако продава такава да пише :big_bow_down:


След като ти се изясни горе долу какво търсиш, си пусни тема в ''купува'' колега и успех с намирането.