PDA

View Full Version : Регистриране на автомобил нов внос?



Кайо
30-03-2012, 23:22
Здравейте,
Има ли някой идея как стоят нещата за регистриране на автомобил нов внос,всичките му там процедури,колко излиза като пари и за какъв срок от време става?

Благодаря!

rusiq86
30-03-2012, 23:34
Еми става и за един ден стига да успееш да свършиш вс на време:
- Еко такса 200 лв
- регистрация в КАТ 70 лв
- Гражданска според зависи 150-170 лв
- пожарогасител + принадлежности 30 лв

Около 450-470 това е приблизително.

546
30-03-2012, 23:35
Застраховка ГО ,екотакса ,номера и ГТП около 600-650 лв.
ГО-200-250
Екотакса-200
КАТ-78
ГТП- 45
Оборудване-50-70

Кайо
30-03-2012, 23:46
А договорът за покупката трябва ли да е преведен на български????

thecleaner
31-03-2012, 00:03
А договорът за покупката трябва ли да е преведен на български????

Я дай по-подробно инфо от де е колата и каква е.

Kuku
31-03-2012, 00:05
Ако всички документи са наред - 3 часа максимум :)


НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ
ЗА ПЪРВОНАЧАЛНА РЕГИСТРАЦИЯ НА МПС

1. Заявление за регистрация (това се попълва там, преди да влезеш на гишето).
2. Диагностичен лист за техническа изправност на МПС (това ще ти го дават там).
3. Документ за собственост (какъвто имаш, НО с дата не по-късно от 14 дни, преди да отидеш в КАТ. Мисля, че няма нужда от превод :? ):
-митническа декларация
-фактура
-договор при закупуване
4. Квитанция за платена такса МПС (това май е ЕКО-таксата, но не съм сигурен).
5. Застраховка “Гражданска отговорност” (правиш Г.О. преди да отидеш да гишето и да подадеш документите. Не съм сигурен, но май може като правиш застраховката да си платиш и ЕКО-таксата - повечето бутки около КАТ предлагат и това).
6. Документ за самоличност на собстеника с постоянен адрес (можеш да регистрираш автомобил само в града на адресната ти регистрация).

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СИ СНИМАЙ ВСИЧКИ ДОКУМЕНТИ ПОНЕ ПО ДВА ПЪТИ!!!
За някои не искат копия, но е добре да си останат за теб ;)

Колегите вече ти изброиха цифрите - приготви си около 600лв. в теб, за всеки случай :)
Като отидеш в КАТ, паркираш нчкъде около козирката и първо се редиш на опашката под козирката, за да влезнеш на гишетата. Преди да влезнеш на гишетата си взимаш и попълваш 'Заявление за регистрация', правиш Г.О., плащаш ЕКО-такса. Вътре представяш всички документи и ти издават един лист с данните на автомобила и твоите данни като собственик. Плащаш такса на касата, връчват ти листа и те пращат на каналите. Минаваш през каналите, които се водят ГТП, бият ти печати, че колата е технически изправна и излизаш от каналите. Отиваш на паркинга и сваляш старите номера, с които отиваш на гишетата за талони. Там връщаш номерата и даваш цялото тесте документи от предишното гише и каналите. Плащаш такса за издаването на нови талони. После чакаш и когато получиш нови талони, отвън ще ти монтират нови регистрационни табели. Излизаш от паркинга с току-що регистрираната си кола, отиваш в най-близката бутка за алкохол и цигари, купуваш една голяма ТРИлитрова люлка уйски и ми се обаждаш, да ти кажа, къде да ми я донесеш :D
Сега, да ти кажа под секрет, че ако бутнеш една ПЕТолевка на момчетата с табелите, ще ти огаждат изцяло на желанията, ще ти свалят старите номера, ще ти монтират новите без да чакаш и т.н..... На мен даже ми подариха две пластмасови кори за резерва, че на Алфа с изкривения номер се чупели ;)

Кайо
31-03-2012, 00:27
Я дай по-подробно инфо от де е колата и каква е.

Колата може да е само една,АР-156 Селеспийд.....:):):)
Колата е от Гърция,в неделя ше ходя да я гледам.
Та колата е купувана от България,има договор за покупката от гърка и български талон.....номера няма,предадени са,отказл се е да я регистрира тук поради високите мита...
Тия тикви тук плащат ебаси митата при внос на кола дори и от ЕС....

546
31-03-2012, 00:31
Кайо,в договора за покупко продажба напишете имената и с латинските букви както са в личните карти,че тия нашите може да се направят на интересни за гръцката азбука,другото са все цифри.

soldier81
31-03-2012, 00:32
Ква е тая ЕКО такса от 200лв,най скъпата е макс 90.
Не ти трябва да е преведен договора,щом е от държава от ЕС.

546
31-03-2012, 00:35
То с тая еко такса работата май е едно листче с печат,ама айде да не издребняваме.

rusiq86
31-03-2012, 00:36
Колегата е прав, за 2012 еко таксите са 70лв, тъкмо проверих!

Кайо
31-03-2012, 00:36
Кайо,в договора за покупко продажба напишете имената и с латинските букви както са в личните карти,че тия нашите може да се направят на интересни за гръцката азбука,другото са все цифри.


Ква е тая ЕКО такса от 200лв,най скъпата е макс 90.
Не ти трябва да е преведен договора,щом е от държава от ЕС.

Е много ясно,че на латиница ше ги пишем имената :):):)

А за договора има ли изисквания как да е оформен????
Щот тук става и с една клетвена декларация заверена в полицията.....

Omni
31-03-2012, 00:45
Септември месец на мен ми искаха преведен договор в КАТ Плевен. Еко таксата се определя от района, в който се прави аз бях платил 60лв, но ако направиш застраховка и еко такса при един и същ брокер може да ти направи отстъпка от около 20лв от еко таксата

thecleaner
31-03-2012, 00:48
Е много ясно,че на латиница ше ги пишем имената :):):)

А за договора има ли изисквания как да е оформен????
Щот тук става и с една клетвена декларация заверена в полицията.....

Не, изисквания няма. В Италия договора не се изисква да е нотариално заверен даже. Ако взимаш от частно лице ти треат само оргиналните документи и договора мое си го съчиниш собственоръчно, предполагам и за Гърция е така. Ако я регистрираш в КАТ София, отиваш на първата каравана и получаваш всичко което ти трее. Еко таксата е от порядъка на 80-100лв. и документите са около 70-80лв. Останалото е според зависи, кви документи имаш, искаш и кой ще ти минава колата, т.е. да не си абиш нервите с глупости.

soldier81
31-03-2012, 00:52
Договора може да е свободен текст,само не знам дали трябва да ти е нотариално заверен(от Италия не трябва).
Ако гръкът пази италианските документи и не е правен новоизнос на колата ги вземай тях и издири от къде е взел колата от България.Главоболията ще са ти наполовина.

Кайо
31-03-2012, 00:54
Благодаря на всички и информацията!
Значи за ден-два става всичко и около 600 лева....просто супер,са остава и колата да я видим и един репатрак и сме в джаза :)

soldier81
31-03-2012, 01:00
Септември месец на мен ми искаха преведен договор в КАТ Плевен. Еко таксата се определя от района, в който се прави аз бях платил 60лв, но ако направиш застраховка и еко такса при един и същ брокер може да ти направи отстъпка от около 20лв от еко таксата

Зависи от къде си взел колата,аз миналата година взех една Хонда Сивик от Сан Марино и даже мито и плащах и искаха на технотест да минава,щото не били в ЕС.

Omni
31-03-2012, 01:05
Аз я взех от Австрия, но януари месец регистрирах един CLK270 от Англия и не ми искаха превод:baby:.