PDA

View Full Version : Мнение за една джаджа



Mury
31-03-2012, 13:36
Колеги какво ще кажете за това,прати ми го колегата Емзо,каза че е много доволен,цената му е добра според мен,но ми се иска ако още някой го е ползвал да сподели мнение :balloon::balloon::balloon:

http://www.ebay.de/itm/USB-SD-MP3-Wechsler-CD-AUX-Adapter-Alfa-Romeo-159-166-/130481126806?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item1e6147fd96

boian
31-03-2012, 21:44
Аз съм с подобно+ блутут за телефона /X-carlink/ и също съм много доволен, освен от цената на която го купих. Имаше някакви изисквания за имената или номерата на папките в СД картата, но би трябвало да го пише в упътването. При мене не искаше в началото да чете всички папки, но се оказа че причината е в оригиналното ЦД на Алфата. Като натиснах 2 пъти да миксира песните и всичко си дойде на мястото.

Mury
01-04-2012, 12:17
Аз съм с подобно+ блутут за телефона /X-carlink/ и също съм много доволен, освен от цената на която го купих. Имаше някакви изисквания за имената или номерата на папките в СД картата, но би трябвало да го пише в упътването. При мене не искаше в началото да чете всички папки, но се оказа че причината е в оригиналното ЦД на Алфата. Като натиснах 2 пъти да миксира песните и всичко си дойде на мястото.

За Екскарлинка знам и аз,но това е нещо ново май,аз искам да си слушам МП3-ки,защото моята е с обикновен кастфон :crazy::crazy::crazy:

boian
01-04-2012, 13:22
Ми трябва да провериш какви изходи имаш отзад на панела, евентуално AUX

Mury
01-04-2012, 18:07
Ми трябва да провериш какви изходи имаш отзад на панела, евентуално AUX

Да бе ясно,трябва да видя и кой модел е,защото тва става само за някои модели :?:?:?

ecotronic
02-04-2012, 13:40
За Екскарлинка знам и аз,но това е нещо ново май,аз искам да си слушам МП3-ки,защото моята е с обикновен кастфон :crazy::crazy::crazy:

Този (http://www.thunder.bg/product_info.php?products_id=501&thunder=3784a72d8e5011d326c6e687ee35fc96) вариант обмислял ли си го?

Коки
02-04-2012, 14:07
Да бе ясно,трябва да видя и кой модел е,защото тва става само за някои модели :?:?:?

Това става за всички модели, аз мисля тия дни да го пробвам. Само да имам път към Младост (http://www.proarm.info/page/3/za-nas.html):


Този (http://www.thunder.bg/product_info.php?products_id=501&thunder=3784a72d8e5011d326c6e687ee35fc96) вариант обмислял ли си го?

Най-готиното е че е плеър+адаптер в едно и:

1. Не стърчат никакви кабели;

2. Не се правят никакви доработки и ТНТМ;

3. Мога да си ползвам и чейнджъра.

Цената е много добра, но трябва и една SD-карта да се сложи в сметката.

Mury
02-04-2012, 14:15
Този (http://www.thunder.bg/product_info.php?products_id=501&thunder=3784a72d8e5011d326c6e687ee35fc96) вариант обмислял ли си го?

Ами тая касетка освен в ушите,няма къде другаде да си я пъхна,касетофона ми е със СД но аудио,а не МП3.

Коки
02-04-2012, 14:16
...касетофона ми е със СД...

Последно КАСЕТОфон или СД?

Mury
02-04-2012, 14:25
Последно КАСЕТОфон или СД?

СД,можеби на съм се изразил правилно,за мен кстфон и ЦД е едно и също :static::static::static::static:па и то 159 с касетки нема

Коки
02-04-2012, 14:42
СД,можеби на съм се изразил правилно,за мен кстфон и ЦД е едно и също :static::static::static::static:па и то 159 с касетки нема

Е добре де, какъв е проблемът да си записваш СД-та?

Mury
02-04-2012, 14:48
Е добре де, какъв е проблемът да си записваш СД-та?

Писна ми бате,имам 2 класьора натъпкани до горе,още повече че в 159 освен един в жабката,друг няма къде да го държиш,аз втория го държа на земята в краката на пасажера..........зимата става във водя целия :fish::fish::fish::fish::fish:

Коки
02-04-2012, 15:00
Писна ми бате,имам 2 класьора натъпкани до горе,още повече че в 159 освен един в жабката,друг няма къде да го държиш,аз втория го държа на земята в краката на пасажера..........зимата става във водя целия :fish::fish::fish::fish::fish:

Добре де, тва чудо от е-бея как ще го вкараш? Имаш ли такъв вход?

Mury
02-04-2012, 15:08
Добре де, тва чудо от е-бея как ще го вкараш? Имаш ли такъв вход?

Дам,всички Алфи които имат КАН имат такива входове отзад на музиките си,а и то си пише че е плъг енд плей.Моята има също,само трябва да видя кой номер е модела на Блаупункт,защото тва е за опредлени модели. :static::static::static::static:

Коки
02-04-2012, 15:33
Дам,всички Алфи които имат КАН имат такива входове отзад на музиките си,а и то си пише че е плъг енд плей.Моята има също,само трябва да видя кой номер е модела на Блаупункт,защото тва е за опредлени модели. :static::static::static::static:

Ами тогава слагай смело. Самите мп3 файлове са с орязано качество и пак си стават за слушане, та едва ли плеъра може с нещо да влоши нещата.

code
02-04-2012, 15:57
Писна ми бате,имам 2 класьора натъпкани до горе,още повече че в 159 освен един в жабката,друг няма къде да го държиш,аз втория го държа на земята в краката на пасажера..........зимата става във водя целия :fish::fish::fish::fish::fish:
Разбирам проблема ти, но MP3 сравнено със стандартния аудиоформат си е гадно, та помисли си пак :grandpa:

Mury
02-04-2012, 16:03
Разбирам проблема ти, но MP3 сравнено със стандартния аудиоформат си е гадно, та помисли си пак :grandpa:

Еми и аз над това се замислям,но затова исках мнение ако някой го е ползвал :static::static::static:

Walker
02-04-2012, 17:15
Мислих да си взимам същото, но към момента не изпитвам голяма нужда.
Има не малко положителни мнения за въпросното устройство свързано към 166/156/147 :).

Следния линк може да ти бъде полезен:

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159-brera-and-946-spider/261017-connecting-usb-mp3-to-a-159-with-satnav.html

Коки
02-04-2012, 19:47
Разбирам проблема ти, но MP3 сравнено със стандартния аудиоформат си е гадно, та помисли си пак :grandpa:

А като свалиш мп3-йки и ги запишеш на диск в аудио формат какво е?

Той нали и сега слуша същото - да беше прочел предните постове.

code
02-04-2012, 19:58
А като свалиш мп3-йки и ги запишеш на диск в аудио формат какво е?

Той нали и сега слуша същото - да беше прочел предните постове.

Ами да ти кажа четох ги, сега ги прочетох втори път и не видях да сваля мп3-ки, ама може и да съм сляп, всеки случай 3 път ме мързи да ги чета :picnic:

ecotronic
02-04-2012, 21:02
Честно колеги, при положение, че:

1 - Човек разполага в колата си с базово озвучаване (да речем ICS на 166-ца с 4W на канал...........(или там някъде) и някакви мижави говорители)
2 - При всичките околни шумове в движение
3 - При неясен произход на записа (не е ясно колко пъти е минал през MP3)
4 - При ползване на MP3 с битрейт 128 (да не говорим за 256)

................та лично аз много бих искал да видя, как изглежда човекът, който усеща разликата между MP3 и произволен lossless формат.

.........Или на мен слон ми е стъпил на ушите:hmm:

code
02-04-2012, 22:03
Честно колеги, при положение, че:

1 - Човек разполага в колата си с базово озвучаване (да речем ICS на 166-ца с 4W на канал...........(или там някъде) и някакви мижави говорители)
2 - При всичките околни шумове в движение
3 - При неясен произход на записа (не е ясно колко пъти е минал през MP3)
4 - При ползване на MP3 с битрейт 128 (да не говорим за 256)

................та лично аз много бих искал да видя, как изглежда човекът, който усеща разликата между MP3 и произволен lossless формат.

.........Или на мен слон ми е стъпил на ушите:hmm:
Разликата си е осезаема, само ще ти кажа, че съм слушал мр3-ки в Хонда Акорд, оборудвана със същата джаджа (линк, млинк - има различни имена и реалната себестойност на това нещо за мен е 10лв.) и звука е по-зле от звука от качествена касета в моя касетофон в 166-цата (егати касетофона вади уникален звук) ;) Какво да говорим за сд ..

ecotronic
02-04-2012, 22:32
Доколкото разбрах, говориш за разликата между хондата с ........ъъъ - Link свирещ MP3 - ки и касетофона на твоя ICS.
Ще го кажа по друг начин:

1 - Вземаш едно CD (cd - audio), рипваш го и го правиш на MP3 с битрейт 256. Пускаш го на добър плеър и движиш със 100 км/h.
2 - Същото CD го пускаш на твоя changer и пак се движиш със същата скорост и по същия път.

Ще доловиш ли разлика между 1 и 2 ?
Аз не бих усетил разлика.

code
02-04-2012, 22:37
Подценяваш се ;) Най-добре пробвай ;)

ecotronic
02-04-2012, 22:45
Подценяваш се ;) Най-добре пробвай ;)

Именно защото съм пробвал какво ли не, затова така говоря.
Е - не изключвам и варианта да не съм наред със слуха.

Ти ме подсещаш да си направя следния експеримент:

От добро матрично CD ще направя качествена MP3 - ка и на следващата сбирка с колегите ще сравняваме.

Ако колегите намерят разлика, аз отивам на ушен лекар.:dunno:

Peter_63
03-04-2012, 00:51
Ако в колата имам ЦД плеър с базово озвучаване и трябва да избирам ЦД или мп3 дори на 320 кбпс, бих избрал ЦД въпреки неудобството често да сменям дискове и т.н. Разликата, макар и не много голяма я има. За конкретното устройство, за което пита Мъри не знам нищо, но съм пробвал едно две и съм се разочаровал. Ма аз съм си чалнат малко по хифи, така че ... За избор на аудио техника най-важни са ушите (и мозъка :) ) на слушащия :) Така че Мъри, ако можеш да прослушаш първо въпросната джаджа най-добре, ама едва ли имаш тази възможност. Ако нямаш претенции към звука и тая джаджа става да се върже към аудиото на колата ти, давай :) Ега ти поста, дано се разбира.

Mury
03-04-2012, 07:16
Ако в колата имам ЦД плеър с базово озвучаване и трябва да избирам ЦД или мп3 дори на 320 кбпс, бих избрал ЦД въпреки неудобството често да сменям дискове и т.н. Разликата, макар и не много голяма я има. За конкретното устройство, за което пита Мъри не знам нищо, но съм пробвал едно две и съм се разочаровал. Ма аз съм си чалнат малко по хифи, така че ... За избор на аудио техника най-важни са ушите (и мозъка :) ) на слушащия :) Така че Мъри, ако можеш да прослушаш първо въпросната джаджа най-добре, ама едва ли имаш тази възможност. Ако нямаш претенции към звука и тая джаджа става да се върже към аудиото на колата ти, давай :) Ега ти поста, дано се разбира.

Абе не е като да нямам претенции към звука,оригиналната музика на 159 сис вири много яко/е малко прегрява стъпалато на тъпия Блаупункт/,та затова събирам мнения точно за тази,а защо не и за други джаджи :dance::dance::dance::dance: Дотук от прочетеното си направих доста изводи,продължавайте в същия дух колеги :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Коки
03-04-2012, 10:18
Ако в колата имам ЦД плеър с базово озвучаване и трябва да избирам ЦД или мп3 дори на 320 кбпс, бих избрал ЦД въпреки неудобството често да сменям дискове и т.н...

А сега се върни в началото и виж за какво е темата. Мъри си има оригинално СД, но иска да си слижи и мп3 плеър. Никой не те кара да избираш, човекът просто иска да има и 2-те.

Peter_63
03-04-2012, 10:25
А сега се върни в началото и виж за какво е темата. Мъри си има оригинално СД, но иска да си слижи и мп3 плеър. Никой не те кара да избираш, човекът просто иска да има и 2-те.

Не е нужно да се връщам в началото. :) Много добре разбрах идеята на Мъри. Това, което се опитвам да му кажа, че мп3 плеъра ще е компромис по отношение на качеството на звука спрямо цд плеъра. И затова съм му писал, че ако може да преглътне тази разлика или ако има много мп тройки, които ги няма на цд, тогава да си слага джаджата. :)

Коки
03-04-2012, 10:34
Ами да ти кажа четох ги, сега ги прочетох втори път и не видях да сваля мп3-ки, ама може и да съм сляп, всеки случай 3 път ме мързи да ги чета :picnic:

Ами ето:


Е добре де, какъв е проблемът да си записваш СД-та?


Писна ми бате,имам 2 класьора натъпкани до горе,още повече че в 159 освен един в жабката,друг няма къде да го държиш,аз втория го държа на земята в краката на пасажера..........зимата става във водя целия...

Pepo
03-04-2012, 10:44
...Това, което се опитвам да му кажа, че мп3 плеъра ще е компромис по отношение на качеството на звука спрямо цд плеъра. И затова съм му писал, че ако може да преглътне тази разлика или ако има много мп тройки, които ги няма на цд, тогава да си слага джаджата. :)
Няма да го усети даже. Компромис би било в случай, че възпроизвеждаш вкъщи, на адски добра уредба и ''имаш ухо'' за това нещо. В автомобил е все тая какъв е форматът :roll:

Коки
03-04-2012, 10:53
Абе цял свят произвежда и слуша мп3-йки, само в нашия форум има такива с чувствителен слух :)

Като си имаш СД-плеъра, на него си плейваш оригиналните СД-та, а на мп3 плеъра си пускаш това, дето си свалил от нета. Толкова ли е сложно да се разбере??? Имаш 2 неща вместо 1. Който не иска - да не си слага, а не да учи другите на ум и разум.

code
03-04-2012, 10:59
А като свалиш мп3-йки и ги запишеш на диск в аудио формат какво е?
Ааааа ясно, ти си мислиш, че може да се тегли музика само в МР3, да ама не ;) Аз съм си теглил аудио формат и съм си записвал стандартни сд-та - става разкошно ;)
Колегата Доко е по музиката, щото това му е работата, нека той да обясни кой формат за какво става, аз ще го приема без забележки ;)

Коки
03-04-2012, 11:10
Ааааа ясно, ти си мислиш, че може да се тегли музика само в МР3...

Нищо не си мисля, просто отговарям по темата:

...аз искам да си слушам МП3-ки...
а не се опитвам да превъзпитавам хората съгласно моите аудио-визуално-компютърно-технически ценности.

Също така, никъде не съм казал "изтръгни оригиналното СД и го замени с мп3 плеър".

ecotronic
03-04-2012, 11:26
Няма да го усети даже. Компромис би било в случай, че възпроизвеждаш вкъщи, на адски добра уредба и ''имаш ухо'' за това нещо. В автомобил е все тая какъв е форматът :roll:

Ей това е истината и според мен, въпреки, че форматът все пак има значение.
Аз сравнявам CD-audio с MP3 (с висок битрейт) и твърдя, че много трудно може да се усети някаква разлика.

И за да не бъда голословен, ето го и доказателството:

Оригинал (WAV формат) (http://dox.bg/files/dw?a=271bfd7f88)

същото парче в MP3 (http://dox.bg/files/dw?a=478d1d3b60)

Аз лично разлика освен в обема (1/5) не мога да усетя.

Колега Code, би ли ми обяснил как точно сваляш от нета музика в CD-Audio формат?

code
03-04-2012, 12:30
Ами много лесно, както ще сваля посочения от теб файл(ако ми се занимаваше) На Мондео заводското СД също не чете МП3 и на времето му правех такива дискове. Разликата в 2-та формата няма да я усетиш с 2-те тонколонки на компютъра, а в 166 са 4 + 4пищялки + 2 баса и от всеки се чуват различни звуци ;) В 159 не вярвам да е по-зле. Та нещата стават "Развали къща направи колиба" или хайде в случая "направи си и колиба". Човека иска мнение и това е моето ;) , само че пак трябва да давам обяснения на някой...

ecotronic
03-04-2012, 12:55
Ами много лесно, както ще сваля посочения от теб файл(ако ми се занимаваше) ...............

Ами оригиналният файл не е в CD audio формат, защото според мен (а и не само според мен) няма как да бъде.

Затова питам.

code
03-04-2012, 13:21
Ами оригиналният файл не е в CD audio формат, защото според мен (а и не само според мен) няма как да бъде.

Затова питам.
Добре, аз нямам спомен какъв точно съм свалял, казвам ти, че става, качеството е перфектно и не виждам защо не ти се вярва!? Невъзможни работи няма, не ми се търси в момента. Ииии май май формата си е точно същия, дето си го пуснал ... или Red Book Audio, абе повече няма да ровя, на който му е интересно да си рови..

ecotronic
03-04-2012, 13:30
Добре, аз нямам спомен какъв точно съм свалял, казвам ти, че става, качеството е перфектно и не виждам защо не ти се вярва!? Невъзможни работи няма, не ми се търси в момента.

Напълно ти вярвам относно перфектното качество на това, което си свалял. Просто казвам, че аз не знам да е възможно свалянето или качването на нещо което е в CD audio формат.
Но знам ли? Човек се учи докато е жив.:cheers:

Коки
03-04-2012, 13:43
Не мога да разбера защо още спорите като смисълът на темата беше това:


аз искам да си слушам МП3-ки

ecotronic
03-04-2012, 13:54
Да. Малко се отплеснахме.

Накратко:
Качествени MP3 - ки и качествен MP3 плеър напълно заместват CD плеъра.

georgievd
03-04-2012, 14:13
За тия пари може да се вземе на Блаупункт кутииката - покрива критериите.
Кеф ти Мп3-ки, кеф ти уеив фаилове.
Плюс хендсфрии, на което качеството не е лошо.
Единствено трябва да се прежали избирането на песни, ако не работи в режим микс забива.

А за разликата между мп3-ки и уеив фаилове - аз мойта кола усещам разлика (а ако е Дио даже подмокрям гащите от кеф :headbang: ), но тва е друга тема.

Mury
03-04-2012, 15:53
За тия пари може да се вземе на Блаупункт кутииката - покрива критериите.
Кеф ти Мп3-ки, кеф ти уеив фаилове.
Плюс хендсфрии, на което качеството не е лошо.
Единствено трябва да се прежали избирането на песни, ако не работи в режим микс забива.

А за разликата между мп3-ки и уеив фаилове - аз мойта кола усещам разлика (а ако е Дио даже подмокрям гащите от кеф :headbang: ), но тва е друга тема.

Абе за синята точка съм чел доста отзиви повечето лоши,и тук имаше тема даже,по едно време го имаше на промоция в Техномаркет.Ще помъдря още малко и ще реша,но през тва време няма да се сърдя на още мнения в темата,нека всеки,който има допир до такива плеъри да си каже мнението.Аз не държа мега много на качеството на звука,не вярвам да се развали толкова в 159-та та да не става за слушане...............:lol_sign::lol_sign::lol_sig n::lol_sign::lol_sign::lol_sign:

code
03-04-2012, 19:14
Не мога да разбера защо още спорите като смисълът на темата беше това:
Спора почна като тръгна да ми обясняваш, че не съм прочел нещо, което така или иначе не е написано ;) А сега питаш за какво спорим ;)

Kamen666
03-04-2012, 20:28
Придържайте се към темата все пак... ;)

georgievd
04-04-2012, 06:03
Аз съм на мнение, че отрицателните отзиви са от хора, които не са успели да я подкарат или не е оправдала очакванията им.
Исках да не развалям дизаина и да не прекъсва музиката по дупките.
Лошо мнение не мога да дам, но е по-обективно от тези които я нямат 8)

fnt
09-04-2012, 16:31
Не че съм спец, ама моята има оригинално USB и свири много хубаво. Според мен и тази джаджа ще свири по същият начин. Поне свири по-хубаво от радиото. Само не се лъжете с фм трансмитерите, там е пълна трагедия :butt:

code
13-05-2013, 16:32
Ще ползвам темата, извинявам се предварително. Гледам, че нещо съм спорил на предната страница, за това как се записва диск, когато не ти чете мп3. Понеже дойде денят да ми писне без музика в колата, на места където няма радио току що си записах един от замунда, та си припомних как става и споделям:
Теглиш си от замунда музика от графа музика/lossless - това са .flac файлове по 20 и няколко мб на песен. Записваш си на СD 700МВ песничките като му даваш запис на Аудио CD :sleepy: Това е.