PDA

View Full Version : ДЕ е дъртият гъзар! /корабна тема/



mordohy
05-04-2012, 00:02
Абе какво стана с Митака от Варна!
То верно имаше някакви простотии, ама на мене ми липсва!:sad:

Бобби
05-04-2012, 00:06
Ще се появи....май остана без работа и сега се подготвя за откриването на сезона.....ще става гларус...като на младини...

Кайо
05-04-2012, 00:10
Да бе верно,ич го нема Митака.........
абе за некви курсове споменаваше...............

546
05-04-2012, 00:25
Може жена му да е набарала форума и сега да е под карантина.

Кайо
05-04-2012, 01:34
Може жена му да е набарала форума и сега да е под карантина.

И да му е ощавила перата и са да е глрус без пера :):):)
Бе Митака ги пускаше арни и е пич,дано да е добре човеко:bowdown::bowdown::bowdown:

Lei-chery
05-04-2012, 07:57
И на мен ми липсва, това момче:)

Кайо
05-04-2012, 08:45
И на мен ми липсва, това момче:)

Момче Митака?????Аз тогава съм нероден.:):):):)

Само ако ти прочете поста поне десет дена нема да излезе от Блатото....:):):)

Lei-chery
05-04-2012, 14:02
Момче Митака?????Аз тогава съм нероден.:):):):)

Само ако ти прочете поста поне десет дена нема да излезе от Блатото....:):):)
Е, аз точно така го примамвам......:crazy:

Susscrofa
05-04-2012, 14:17
Споед мен е на двумесечна процедура за епилиране на тялото, предвид предстоящия летен сезон.:picnic:

546
05-04-2012, 21:47
Е, аз точно така го примамвам......:crazy:

Аз пък си помислих,че си решила да изкараш яка почерпка.

Lei-chery
05-04-2012, 22:29
Аз пък си помислих,че си решила да изкараш яка почерпка.

Абееее ...момче си е...какво искате, сега..;)

dimitar_vd62
05-04-2012, 23:14
Еее Чери, мерси, мерси, разправях ти аз че не съм за изхвърляне, пубуртет съм още.:biggrin:Тук съме бе пичове, малко нанагорно ми дойде тоя курс и едно ремонтче в къщи.Каталясах и кат ударя една бира задрямвам рано-рано, та затва са бех затрил.

Кайо
05-04-2012, 23:22
Eeeee Митак,жив ли си бре????

Споко,не се коси и аз съм почти кат теб,две седмици до Великден бачкам по 12 часа от 9 до 21,прибирам се към 21 и 30,пия 3-4 мастики и легам :):):)

nickyto
06-04-2012, 09:23
Май много станахме отсъстващите от блатото напоследък... ше трябва да наваксваме брей ! Ще ни се разсъхне вагон-ресторанта...

fred
06-04-2012, 21:35
Аз и без бира понякога си заспивам рано де :bionic:

546
06-04-2012, 22:27
Един казва на жена си :
-Жена,събуди ме като ми се допие бира.
-Че откъде да знам кога ще ти се допие?
-Абе ти за това не се притеснявай,само ме събуди!
:tequilla:

dimitar_vd62
08-08-2012, 20:44
Така, от известно време се губя, но то е щото съм се отдал на едно хоби.И ето какво сътворих - модел на космическия кораб Аполо, модел на самолет и модел на руски броненосец от началото на 20 век - "Цесаревич", клас Бородино.Самолета и кораба ще са радиоуправляеми,кораба ще се опитам да го направя с музейно качество или поне 80% музейно качество.Вероятно ще бъде готов догодина.

Lei-chery
08-08-2012, 22:33
Митак, вадиш скрити таланти....м?!?!:)
Страхотни са, а и щом ти доставя удоволствие.....:)
Моят скрит талант...аз, още не съм го открила.....явно много на дълбоко ще да е скрит:):):)

dimitar_vd62
09-08-2012, 00:15
Митак, вадиш скрити таланти....м?!?!:)
Страхотни са, а и щом ти доставя удоволствие.....:)
Моят скрит талант...аз, още не съм го открила.....явно много на дълбоко ще да е скрит:):):)

Е то за толкоз дълбоко скрит талант, ша тряба 20-ка, ма па немам, ма мое си пробвам с каквото мога:naughty:Офф, пак оферта направих.

Lei-chery
09-08-2012, 08:02
Е то за толкоз дълбоко скрит талант, ша тряба 20-ка, ма па немам, ма мое си пробвам с каквото мога:naughty:Офф, пак оферта направих.
Признала съм те...след Кукера...си най- постоянният в офертирането:):):)

Бобби
09-08-2012, 18:28
:)))....дума дупка не прави...:unsure:

mordohy
10-08-2012, 18:18
Брави , Митак!
Това е концепцията не един полковник за Дреднаут още от 1881-ва, ама стои в забвение половин век.
Както и 300 мм оръдия.
Много е готин

firedragon
11-08-2012, 12:54
Страшни са моделите,само една забележка - на самолета ще му трябват по-големи елерони,ако искаш да се управлява лесно.:bowdown:

dimitar_vd62
11-08-2012, 15:00
Ами самолетчето го събрах на майтап, от подръчни материали, така да се каже на око, не беше предвидено да фърчи.Обаче се оказа че планира много добре.А кораба беше замислен да плува а не да е само настолен модел.Обаче се оказа че дистанционното което ще му слагам може да управлява до 6 приемника които се купуват отделно.И така реших и самолетчето да обурудвам с моторче ли-йон батерия и другите му там сервота и джаджи.За кораба обаче почвам да срещам затруднения понеже искам да го направя с музейно качество, което значи детайлност и мащабна достоверност на детайлите.Нямам идея как да направя миниатюрни кнехтове,кници макарички и т.н.Абе занимавка си е, поне като се улисам забравям да пуша.

mordohy
11-08-2012, 22:02
Ами самолетчето го събрах на майтап, от подръчни материали, така да се каже на око, не беше предвидено да фърчи.Обаче се оказа че планира много добре.А кораба беше замислен да плува а не да е само настолен модел.Обаче се оказа че дистанционното което ще му слагам може да управлява до 6 приемника които се купуват отделно.И така реших и самолетчето да обурудвам с моторче ли-йон батерия и другите му там сервота и джаджи.За кораба обаче почвам да срещам затруднения понеже искам да го направя с музейно качество, което значи детайлност и мащабна достоверност на детайлите.Нямам идея как да направя миниатюрни кнехтове,кници макарички и т.н.Абе занимавка си е, поне като се улисам забравям да пуша.
Сакън не отказвай цигарите, че ще станеш като мене.
Пуши по-малко, но не ги отказвай!

546
13-08-2012, 10:10
Сакън не отказвай цигарите, че ще станеш като мене.
Пуши по-малко, но не ги отказвай!
Че на теб кво не ти е наред?
Ако е за качването на килограми хич не го мисли,той е 20 кила под нормата

dimitar_vd62
13-08-2012, 15:27
То цигарите и килограмите са най-малкия проблем, улисвам се до късно с тоя параход и забравям да уважа жената, та са цупи и не прай закуска сабалян.

mordohy
13-08-2012, 17:55
То цигарите и килограмите са най-малкия проблем, улисвам се до късно с тоя параход и забравям да уважа жената, та са цупи и не прай закуска сабалян.
Виж това вече си е сериозен проблем!
Жените са като цветята.
Трябва да се уважават редивно!

Кайо
13-08-2012, 22:34
улисвам се до късно с тоя параход и забравям да уважа жената, та са цупи и не прай закуска сабалян.

....зарязвай ги тогава...освен ако не уважаваш други мацки.:):):)
Но все пак доброто семейство се крепи на взаимното уважение.....;)

ivan dimitrov
13-08-2012, 23:10
---

dimitar_vd62
08-09-2012, 13:06
Най-после кораба е готов.Е, почти, трябват му котви, спасителни лодки и някои дребни дитайли по палубата и такелажа.Ся да питам, мислите ли че мога да отида на някоя изложба с този броненосец.Имаше август месец такава във военоморския музей и като гледам какво бяха изложили ми си вдигна самочувствието.Само две ръчно изработени диорами/които бяха много добри/ на потънали ветроходи и всичко друго купешки китове на Ревел,Звезда и др. такива производители.Предимно самолетчета и танкове.Ай ся кажете ама безпристрастно, заслужава ли парахода да иде на изложба или шса изложа.

VFTI
08-09-2012, 13:36
Не знам защо търсиш отговор на риторичен въпрос :flirt::flirt:

Много е добър:smartass: Смятай щом и аз се наложи да се разпиша в тая тема :lol_sign:

firedragon
08-09-2012, 13:43
Абослютно на 1000% си заслужава да бъде показан. Страхотна работа :bravo:

mordohy
08-09-2012, 20:38
Най-после кораба е готов.Е, почти, трябват му котви, спасителни лодки и някои дребни дитайли по палубата и такелажа.Ся да питам, мислите ли че мога да отида на някоя изложба с този броненосец.Имаше август месец такава във военоморския музей и като гледам какво бяха изложили ми си вдигна самочувствието.Само две ръчно изработени диорами/които бяха много добри/ на потънали ветроходи и всичко друго купешки китове на Ревел,Звезда и др. такива производители.Предимно самолетчета и танкове.Ай ся кажете ама безпристрастно, заслужава ли парахода да иде на изложба или шса изложа.


Ами ти вече се изложи!:yes:
Във форума сме около 14 000 зевзека!
Толкова едва ли ще минат през изложбата!
Щом до сега не сме те :smackbum::bash::haha:
А сега сериозно!
На мен много ми харесва!
Гледай само да не го отмъкнат!

Liminat
08-09-2012, 21:57
...Ай ся кажете ама безпристрастно, заслужава ли парахода да иде на изложба или шса изложа.
Страхотна работа, върховен е. Право на изложба! Интересно творение е бил, хем с платна, хем параход.

mordohy
08-09-2012, 23:10
Страхотна работа, върховен е. Право на изложба! Интересно творение е бил, хем с платна, хем параход.
Не е с платна. Чист параход си е!:smackbum:

Кайо
08-09-2012, 23:20
.....та са се сетих имаше едно време едни магазини ,,Млад конструктор".
Имаше разни корабчета и самолетчета ама ни идваха скъпички.........

Бобби
08-09-2012, 23:23
Не е с платна. Чист параход си е!:smackbum:
..........тоя от Варна, ако е моряк...ще се удави...как ги бърка тия кораби....иначе ЕВАЛА на дъртия....е не е чак толкова дърт, но ми е батко:))

Кайо
08-09-2012, 23:24
...иначе ЕВАЛА на дъртия....е не е чак толкова дърт, но ми е батко:))


....на тая страна лежи,и ти си дърт.:):):):)

Бобби
08-09-2012, 23:25
.....та са се сетих имаше едно време едни магазини ,,Млад конструктор".
Имаше разни корабчета и самолетчета ама ни идваха скъпички.........
Ако имаш мерак ше ти покажа едно магазинче на "Тодор Каблешков"...има и самолетчета...:))...само желание да имаш да майсториш:))

mordohy
08-09-2012, 23:28
Ако имаш мерак ше ти покажа едно магазинче на "Тодор Каблешков"...има и самолетчета...:))...само желание да имаш да майсториш:))
А Аз имам и чаркове за още една 33-ка.
Ако ти се занимава:Bolt:

Кайо
08-09-2012, 23:31
Ако имаш мерак ше ти покажа едно магазинче на "Тодор Каблешков"...има и самолетчета...:))...само желание да имаш да майсториш:))

Ъм не ми се отдава да ги зглобявам,по ми се отдава да се правя на счупен самолет.:):):)

Бобби
08-09-2012, 23:33
А Аз имам и чаркове за още една 33-ка.
Ако ти се занимава:Bolt:
Имам си 155:))...сега още една ми предлагат...чудесна, ама човека не плащал данаци с години и иска да ми я подари....нито може да я продаде, нито да бракува....а на село гаража голям:))

---------- Post added at 19:33 ---------- Previous post was at 19:32 ----------


Ъм не ми се отдава да ги зглобявам,по ми се отдава да се правя на счупен самолет.:):):)
:)))))))))))).....счупен самолет казваш????
Трибестан...моето момче и го вдигаш:))))

Кайо
08-09-2012, 23:36
Имам си 155:))...сега още една ми предлагат...чудесна, ама човека не плащал данаци с години и иска да ми я подари....нито може да я продаде, нито да бракува....а на село гаража голям:))

---------- Post added at 19:33 ---------- Previous post was at 19:32 ----------


:)))))))))))).....счупен самолет казваш????
Трибестан...моето момче и го вдигаш:))))

Самолето мое да е чупен ама се вдига и излита лесно.:):):)

Трибестан????Що е па това???????

Бобби
08-09-2012, 23:43
Самолето мое да е чупен ама се вдига и излита лесно.:):):)

Трибестан????Що е па това???????
Един вид виагра.....до като течеше тая реклама по тв...ти беше у гръцко и явно не си гледал бтв там...

Кайо
08-09-2012, 23:47
Един вид виагра.....до като течеше тая реклама по тв...ти беше у гръцко и явно не си гледал бтв там...

Па аз и сега не гледам телевизия......

dimitar_vd62
08-09-2012, 23:58
Абе Трибестан.... една ракийка и 2-3 скилидки чесън вършат същата работа.

Бобби
09-09-2012, 00:00
Абе Трибестан.... една ракийка и 2-3 скилидки чесън вършат същата работа.
Батко ти си прав, абсолютно прав....ще се дотъртиш ли на феста...хотела ти е осигурен...ако ти трябва и кака ще намерим...:flirt:

Кайо
09-09-2012, 00:00
Абе Трибестан.... една ракийка и 2-3 скилидки чесън вършат същата работа.

Или 2-3 мастик....Митак де се изгуби бре?

dimitar_vd62
09-09-2012, 00:05
Абе праих парахода, исках да ходя на изложбата във военноморския музей , ама не сварих да свърша.Кораба де!

Бобби
09-09-2012, 00:12
Абе праих парахода, исках да ходя на изложбата във военноморския музей , ама не сварих да свърша.Кораба де!
Важното е в леглото да свършваш....кораба и по късно ще го пуснеш по вода...тоез да го изложиш във военоморския....кажи за феста бе бате.......тогава ще направим голямото вълнение....

dimitar_vd62
09-09-2012, 00:17
Ми кво да кажа за феста, ходи ми се ама нещо мноо далеч ми идва, ша ударя една бира си събера мислите и да взема решение.

Кайо
09-09-2012, 00:18
А така Митак,думай за феста...а всеки кораб рано или късно пуска котва и после не я вдига.:)

Бобби
09-09-2012, 00:19
Ми кво да кажа за феста, ходи ми се ама нещо мноо далеч ми идва, ша ударя една бира си събера мислите и да взема решение.
Ако трябва с влака"среднощен експрес" ела...ние ще те посрещтнем подобаващо....Помисли...:flirt:

Кайо
09-09-2012, 00:19
Ми кво да кажа за феста, ходи ми се ама нещо мноо далеч ми идва, ша ударя една бира си събера мислите и да взема решение.

Ако не ти стигне една удари втора,трета.....пък може и да вземеш правилното решение.:big_beer:

Бобби
09-09-2012, 00:26
Още ли го мислиш...?

dimitar_vd62
09-09-2012, 00:29
А така Митак,думай за феста...а всеки кораб рано или късно пуска котва и после не я вдига.:)

Ся ма подсети, като ходих на плаж на Фичоза, една млада майка са разголи дибидюс, та са наложи да легна по очи и така са закотвих че ми се опече гърба.Много арна беше, голо бърдо, дупе... а едно време какви косматки имаше...

mordohy
09-09-2012, 00:33
Ако не ти стигне една удари втора,трета.....пък може и да вземеш правилното решение.:big_beer:

Всичко е въпрос на точното количество бира.
Вярно, опцията за влака си е много добра идея.
Няма да те оставим насред гарата я!

Бобби
09-09-2012, 00:37
Всичко е въпрос на точното количество бира.
Вярно, опцията за влака си е много добра идея.
Няма да те оставим насред гарата я!
Това и аз съм го правил..ама преди това си копам дупка за малкият боббчо...да му е удобно:)))

Lei-chery
09-09-2012, 00:39
Митак....не разбрах сега младежите навиха ли те за феста???:)
Гледам с посрещане...пиене и каки те мамят....кажи си сега , слаб ли ти е ангела и можеш ли им отказа....м?;)

Бобби
09-09-2012, 00:42
Опа...щом принцесата се обади.....дъртият ни е в кърпа вързан:))

Кайо
09-09-2012, 00:43
Митак....не разбрах сега младежите навиха ли те за феста???:)
Гледам с посрещане...пиене и каки те мамят....кажи си сега , слаб ли ти е ангела и можеш ли им отказа....м?;)

Ауууу принцесо,от де се пръкна по нощите ти бре...само страсти да разпалваш.:)

Lei-chery
09-09-2012, 00:44
Опа...щом принцесата се обади.....дъртият ни е в кърпа вързан:))

Я....само да споменете на кака си...къде се напихте снощи ...пак..м?:)

Кайо
09-09-2012, 00:45
Опа...щом принцесата се обади.....дъртият ни е в кърпа вързан:))

Хахахахаха,дъртия е по-лесен,свинския бут се дърпа,там принцесата трябва да се погрижи.

Lei-chery
09-09-2012, 00:45
Ауууу принцесо,от де се пръкна по нощите ти бре...само страсти да разпалваш.:)
Абее..принцеска му работа...:):):)
Ко прайте, банда?:)

Бобби
09-09-2012, 00:46
Пиеме...май вече се наливаме.....удари едно сокче с нас...:beer:

Кайо
09-09-2012, 00:46
Я....само да споменете на кака си...къде се напихте снощи ...пак..м?:)

Аз не се напих,поне не и навън и поне не помня,иначе пих с Доко от Бургас....пълен шемет,блатен тип ама не пие,но мисли блатски.:)

Lei-chery
09-09-2012, 00:47
Хахахахаха,дъртия е по-лесен,свинския бут се дърпа,там принцесата трябва да се погрижи.

Ха ха хаааа...ще се пржбвам, ама май не ми достига чар и килограми ....:):):)

Кайо
09-09-2012, 00:49
Абее..пнинцедка му робота...:):):)
Ко прайте, банда?:)

На никой нищо лошо и пак виновни.:choice:

---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:47 ----------


Ха ха хаааа...ще се пржбвам, ама май не ми достига чар и килограми ....:):):)

Ох забравих,че той си пада по рубенсови мацки.....май имам една подходяща касиерка за него....чифт очи останалото гъз....:):):):):)

Lei-chery
09-09-2012, 00:49
Пиеме...май вече се наливаме.....удари едно сокче с нас...:beer:

Ударих .....няколко тамън.....от прасковка:)

Бобби
09-09-2012, 00:49
Аз не се напих,поне не и навън и поне не помня,иначе пих с Доко от Бургас....пълен шемет,блатен тип ама не пие,но мисли блатски.:)
Вярно е заварих го в тая компания...:)))))
http://vbox7.com/play:1647e77b

Lei-chery
09-09-2012, 00:50
Аз не се напих,поне не и навън и поне не помня,иначе пих с Доко от Бургас....пълен шемет,блатен тип ама не пие,но мисли блатски.:)

Дамммм...казваш .....блатен тип бил....:)

dimitar_vd62
09-09-2012, 00:51
Митак....не разбрах сега младежите навиха ли те за феста???:)
Гледам с посрещане...пиене и каки те мамят....кажи си сега , слаб ли ти е ангела и можеш ли им отказа....м?;)

Не моа, ма що го не напраят тоя фест некъде по средата на България, баси и пътя...

Lei-chery
09-09-2012, 00:53
На никой нищо лошо и пак виновни.:choice:

---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:47 ----------



Ох забравих,че той си пада по рубенсови мацки.....май имам една подходяща касиерка за него....чифт очи останалото гъз....:):):):):)

Ха ха ха....еми ....виж там...вметни му някак....за таз красавица:)

Бобби
09-09-2012, 00:54
Не моа, ма що го не напраят тоя фест некъде по средата на България, баси и пътя...
Можеш бе.......като хванеш влака и заспиш...ние на централна гара ще те събудим....и след това нямаш грижи...:big_beer:

mordohy
09-09-2012, 00:54
Абее..принцеска му работа...:):):)
Ко прайте, банда?:)

Аз бачкам и преглъщам!


Аз не се напих,поне не и навън и поне не помня,иначе пих с Доко от Бургас....пълен шемет,блатен тип ама не пие,но мисли блатски.:)

Тоя кретен не пожела и една бира да изпие с мен в Бургас.
Налива се с разни простотии, от които ръждясват стомасите и се скапва мозъка.

Кайо
09-09-2012, 00:55
Не моа, ма що го не напраят тоя фест некъде по средата на България, баси и пътя...

Стига бе дърто,аз до Солун карам и то без книжка....ше доеш,ше се наквасим ,па мое и котва да упущиш някъде :):):):)

Бобби
09-09-2012, 00:56
На никой нищо лошо и пак виновни.:choice:

---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:47 ----------



Ох забравих,че той си пада по рубенсови мацки.....май имам една подходяща касиерка за него....чифт очи останалото гъз....:):):):):)
баси....

Lei-chery
09-09-2012, 00:56
Не моа, ма що го не напраят тоя фест некъде по средата на България, баси и пътя...
Я не ми се прави на ощипана мома.....идвай тука на Феста и да не се разправяме повече пред хората....:):):)
Палиш влака и пристигаш..се някой ще ге извози до събитието....:)

Кайо
09-09-2012, 00:57
Аз бачкам и преглъщам!



Тоя кретен не пожела и една бира да изпие с мен в Бургас.
Налива се с разни простотии, от които ръждясват стомасите и се скапва мозъка.

Хехехехе,а с мен снощи пи бира,явно моята гола кратуна предразполага хората към пиене.:big_beer:

---------- Post added at 23:57 ---------- Previous post was at 23:56 ----------


баси....

мен пък ме кефят дивите джанки.:):)

Lei-chery
09-09-2012, 00:58
Аз бачкам и преглъщам!



Тоя кретен не пожела и една бира да изпие с мен в Бургас.
Налива се с разни простотии, от които ръждясват стомасите и се скапва мозъка.

Е...ти утре заран ще пиеш, а ние ще преглъщаве кафе и ще викаме многооооо рано, бре Иво...:)

Бобби
09-09-2012, 00:58
Ударих .....няколко тамън.....от прасковка:)
Ммммм.......праскова казваш...а аз се мъча с компот от сливи...поне да бяха троянски, а те кюстендилски:)))

mordohy
09-09-2012, 00:59
Хехехехе,а с мен снощи пи бира,явно моята гола кратуна предразполага хората към пиене.:big_beer:

Аз му се примолих да ме отсрами и както виждам се е справил:big_beer:

---------- Post added at 23:57 ---------- Previous post was at 23:56 ----------



мен пък ме кефят дивите джанки.:):)

Аз пък обичам "овчите муцунки"

Кайо
09-09-2012, 00:59
баси....

Нема баси,на 30 ноември отваряме на Цариградско и съм се заклел да подбера най-грозните и дебели за персонал,иначе ше ставам многодетен баща.:):):):)

Lei-chery
09-09-2012, 01:00
Хехехехе,а с мен снощи пи бира,явно моята гола кратуна предразполага хората към пиене.:big_beer:

---------- Post added at 23:57 ---------- Previous post was at 23:56 ----------



мен пък ме кефят дивите джанки.:):)

Бреееее..пропил си човека....:big_beer:

Бобби
09-09-2012, 01:01
Аз пък обичам "овчите муцунки"
...искаш да кажеш за лисичи муцунки, ако говорим за цици:)))

Lei-chery
09-09-2012, 01:02
Ммммм.......праскова казваш...а аз се мъча с компот от сливи...поне да бяха троянски, а те кюстендилски:)))

Еее..сливи ......сливи..какво да те правя....такъв ти е късмета....:)

Бобби
09-09-2012, 01:02
Нема баси,на 30 ноември отваряме на Цариградско и съм се заклел да подбера най-грозните и дебели за персонал,иначе ше ставам многодетен баща.:):):):)
Ти не мислиш за приятелите си бе.....тогава ще се направим, че не те познавам:))

Кайо
09-09-2012, 01:02
Бреееее..пропил си човека....:big_beer:

Да бе са ми тежи на съвестта.:big_beer:

Lei-chery
09-09-2012, 01:03
...искаш да кажеш за лисичи муцунки, ако говорим за цици:)))

На мен пък тези не ми харесват......пахахахахаха....повече ми допадат прасковки:):):)

Кайо
09-09-2012, 01:04
Ти не мислиш за приятелите си бе.....тогава ще се направим, че не те познавам:))

Бе това са само планове,нали знаеш реализацията винаги е различна.:rotfl::rotfl::rotfl:

Бобби
09-09-2012, 01:04
Еее..сливи ......сливи..какво да те правя....такъв ти е късмета....:)
Хвърлили ме на смет, а ма там някой го размени за сливи...и ето ти късмет:)))

Доко
09-09-2012, 01:04
Еей чшшш, ша ва видя аз на 22-ри колко ми държите на фантите...слагам фанта за бира...:smackbum: :butt:

Кайо
09-09-2012, 01:05
Хвърлили ме на смет, а ма там някой го размени за сливи...и ето ти късмет:)))

Брейййй ти и приказки си чел бре.:lol_sign:

Lei-chery
09-09-2012, 01:05
Нема баси,на 30 ноември отваряме на Цариградско и съм се заклел да подбера най-грозните и дебели за персонал,иначе ше ставам многодетен баща.:):):):)

Ще иваш данъчни облекчения и по-голяма отпуска...споко.....:)

Бобби
09-09-2012, 01:06
Бе това са само планове,нали знаеш реализацията винаги е различна.:rotfl::rotfl::rotfl:
Знам, знам...аз съм изпълнявал петилетката за три години....а ма много лашкане ....

Кайо
09-09-2012, 01:06
Еей чшшш, ша ва видя аз на 22-ри колко ми държите на фантите...слагам фанта за бира...:smackbum: :butt:


Опааааааааааа,ти първо си смени тИлифона и после думай тук.:):):)

Бобби
09-09-2012, 01:07
Еей чшшш, ша ва видя аз на 22-ри колко ми държите на фантите...слагам фанта за бира...:smackbum: :butt:
Не се оливай.....:beer:

Кайо
09-09-2012, 01:07
Знам, знам...аз съм изпълнявал петилетката за три години....а ма много лашкане ....

...е аз протаквам леко ама щот бачкам на много обекти.:):):)

Доко
09-09-2012, 01:07
Опааааааааааа,ти първо си смени тИлифона и после думай тук.:):):)

Аа аз ноКИАТА не я заменям. :scherzkeks:

Бобби
09-09-2012, 01:08
На мен пък тези не ми харесват......пахахахахаха....повече ми допадат прасковки:):):)
:)))...да си дойдем на думата...:flirt:

Кайо
09-09-2012, 01:11
Аа аз ноКИАТА не я заменям. :scherzkeks:

Хахахахах,3210 forever!!!!!!!

dimitar_vd62
09-09-2012, 01:12
Къв тоя плод-зеленчук бре, я наздраве.:big_beer:

Кайо
09-09-2012, 01:12
:)))...да си дойдем на думата...:flirt:

Обичам и големите и сочни праскови но и малките и твърди.:):):)
....що пълни шепа бива!

Lei-chery
09-09-2012, 01:14
Кака ви ще спинка вече....време е вече;)
Лека нощ момчета и умната с тези проскови ...сливи и Сфанти;)

dimitar_vd62
09-09-2012, 01:15
Я кажи за оназ колежка с дупето, кво стана?

Бобби
09-09-2012, 01:16
Къв тоя плод-зеленчук бре, я наздраве.:big_beer:
Говориме си за цици бе дъртак.....извини ме наборе,ама тия свалчища дето ги видях тая година по черноморието....не ме вдъхновиха...та сега приказки.....няма се учудваш...попаднах на един плаж с немски бабички:)))

Lei-chery
09-09-2012, 01:16
Обичам и големите и сочни праскови но и малките и твърди.:):):)
....що пълни шепа бива!

И две шепи една пред друга може...така де..да се върнем на 20ката....че ми застърга стомахчето от тез плодове:):):)

mordohy
09-09-2012, 01:16
Хахахахах,3210 forever!!!!!!!
Каква 3210 бе, Кайо?
Добри си влачи огризка от зелена ябълка.

Бобби
09-09-2012, 01:17
Кака ви ще спинка вече....време е вече;)
Лека нощ момчета и умната с тези проскови ...сливи и Сфанти;)
Вземи остани на масата...не ни карай да те сънуваме...:))

Lei-chery
09-09-2012, 01:17
Я кажи за оназ колежка с дупето, кво стана?

Ха ха ха...ми ела и ще ти доразкажа де...:):):)

Доко
09-09-2012, 01:19
Каква 3210 бе, Кайо?
Добри си влачи огризка от зелена ябълка.

Неее бре, тва е тунингована 3210-тка, фейслифтната... :flirt:

Бобби
09-09-2012, 01:19
Обичам и големите и сочни праскови но и малките и твърди.:):):)
....що пълни шепа бива!
Гледай да не се окапеш...:)))

Lei-chery
09-09-2012, 01:19
Вземи остани на масата...не ни карай да те сънуваме...:))
Я си пийте..никво сънуване на среднощни кошмари;)

Бобби
09-09-2012, 01:22
Ха ха ха...ми ела и ще ти доразкажа де...:):):)
Е това е стилна работа...така ми харесваш...:flirt:

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:20 ----------


Я си пийте..никво сънуване на среднощни кошмари;)
Казваш...от сън спомени няма:))...но за пиене ще ми трябва твоето дробче, че моето сдава багажа....:flirt:

Кайо
09-09-2012, 01:23
Каква 3210 бе, Кайо?
Добри си влачи огризка от зелена ябълка.

Трай бе предател,ние с него си знаем моабета.;)

Lei-chery
09-09-2012, 01:24
Крайййй..избЕгах ви..много ме заблатихте тук в приказки и после....няма заспиване....
Ае, лека и доходна;)

Кайо
09-09-2012, 01:25
Е това е стилна работа...така ми харесваш...:flirt:

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:20 ----------


Казваш...от сън спомени няма:))...но за пиене ще ми трябва твоето дробче, че моето сдава багажа....:flirt:

А ние докат ръсим глупости и тиня тук така хубаво можехме да се напием...не,че не се понапих де.:):):)

Бобби
09-09-2012, 01:28
Крайййй..избЕгах ви..много ме заблатихте тук в приказки и после....няма заспиване....
Ае, лека и доходна;)
Какви доходи...днес не съм на работа...какви бакшиши...само изваждане....а ти ми подсказа, че от сън спомени няма...сега къде избяга.....да не би под чаршава да има 20-ка...:flirt:

Кайо
09-09-2012, 01:30
Я кажи за оназ колежка с дупето, кво стана?

Ако питаш мен не беше колежка а клиентка,съвършеното дупе,такова просто нема,още го сънувам............дефакто аз нямам колежки а подчинени,но на такова дупе бих желал аз да съм подчинен.:rotfl:

---------- Post added at 00:30 ---------- Previous post was at 00:29 ----------


Крайййй..избЕгах ви..много ме заблатихте тук в приказки и после....няма заспиване....
Ае, лека и доходна;)


Да бе да,ние пак сме виновни.......

Liminat
09-09-2012, 11:13
..........тоя от Варна, ако е моряк...ще се удави...как ги бърка тия кораби....иначе ЕВАЛА на дъртия....е не е чак толкова дърт, но ми е батко:))
Тия мачти и такелаж не са били само за да бесят на тях форумните умници бе.
Може и само в аварийни условия и преходи да са ги ползвали, но не са поставени само за да ги удрят снарядите.

dimitar_vd62
09-09-2012, 21:24
Честно казано и аз нямам идея за какво им са били нужни тези мачти и реи.Може би защото ранните параходи не са могли да носят достатъчно въглища за по-дълги преходи и са използвали и ветрила за да пестят гориво, щото насред океана няма вагони с кюмюр.Тука обаче си мисли че по-скоро са следвали някаква традиция в дизайна, пък и са нямали радари и е било необходимо да има наблюдател на високо - на марсовата площадка на мачтата.Както и оръдията на главния калибър.Със своите 305 е можел да стреля на километри , /като в битката на "Бисмарк" с английския флот където са се обстрелвали от 24 км./,но оръдията на "Цесаревич" а и на други броненосци от този период не са могли да се вдигат достатъчно, понеже все още са водили бойни действия "очи в очи" както по времето на ветроходите.След тях идва ерата на линкорите - "Бисмарк", "Ямато","Принца на Уелс","Аризона" и т.н.

mordohy
10-09-2012, 10:58
От тия линкори само Бисмарк свършва някаква работа.
Линкорите остаряват още на чертожната дъска.
Не случайно и Бисмарк и Аризона и Ямамото са потопени от самолети. За Принца на Уелс не съм сигурен.

dimitar_vd62
10-09-2012, 22:31
Бисмарк не е потопен от самолет.Вярно че самолет го е торпилирал, но само е повредил руля му.Бисмарк е потопен от самонадеяният си капитан който тръгва от фиордите в Норвегия без да зареди кораба с достатъчно гориво.Когато англ. флот го пресреща с "Худ" и "Принц ъф Уелс" , "Бисмарк" потапя "Худ", снаряд попада в складовете с боеприпаси и го взривява.Спасяват се само двама души от близо 1500 екипаж.Обаче при този първи бой в носа на "Бисмарк" попада снаряд който просто го пронизва близо до ватерлинията и пробива танковете с гориво.Освен това още при първият залп на главния калибър от ударната вълна се поврежда системата за водене на огън/революционна за времето си използваща радар/което оставя главния калибър да разчита на собствените си прицелни устройства, което го лишава от възможност да води точен огън от голямо растояние."Бисмарк" се отправя към окупирано френско пристанище в Бискайският залив за ремонт.Но поради недостатъчното гориво,което и без това изтича е принуден да плава бавно за да му стигне горивото.Освен това се намирал и извън зоната в която всемогъщото Луфтвафе е можело до го защити.Знаейки това англичаните изпращат няколко стари двуплощника въоръжени с торпеда да го търсят и по някаква случайност го забелязват и торпилират.Единствено му повреждат руля и изкривяват вала на единият от трите му винта.Поради това кораба започва да описва широка дъга която го връща обратно към английският флот.На следващата сутрин "Бисмарк" се движи едва със 7 възела, което позволява на линкорите "Крал Джордж V" и "Родни", подкрепени от тежкия крайцер "Норфолк" и други кораби да го застигнат. Към 8.50 между двата британски и германския линеен кораб се води вече ожесточен артилерийски дуел от разстояние 22 км. В неравната битка Бисмарк получава все по-тежки поражения. Довършващи са торпеднити попадения на тежкия крайцер "Дорсетшайър". На 27 май в 10.40 ч. корабът, който е трябвало да донесе превъзходство на Германия в Атлантика, потъва с почти целия си екипаж, като само 115 души са спасени от англичаните.И така ако адмирал Гюнтер Лютейнс/лека му океанска вода/ е бил заредил кораба догоре с гориво, е щял да се добере навреме до безопасни води и може би историята щеше да бъде друга.От нейния изход става ясно, че Атлантика ще се владее от подводния флот а не от линкорите.

Само за пояснение, дреднаут е нарицателно за линкорите идва от първообраза на линкорите - "Дредноут", шестият кораб с това име в англ. флот построен на принципа -all-big-gun- само големи пушки.Линейният кораб е тип тежковъоръжен боен кораб,Създаден след разработването на „линейната тактика“ в морската битка през средата на XVII век, този кораб често е наричан просто „боен кораб“. Линейните кораби се използват почти изцяло в линейната тактика. А тя е нареждането на флотата с борд към противника и обстрелване със залпове. Поради тази тактика на линейните кораби не им е необходима маневреност, макар че са доста бързи. При линейната тактика значение имат броят и силата на противника, тъй като боят е изключително тежък и мощен. В началото тези кораби са били просто бойни съдове, по-големи от фрегатата, но след като са създадени и използвани почти само за линейна тактика тези кораби приемат името „линеен кораб“ и стават боен кораб клас „линеен кораб“.

fred
01-10-2012, 23:22
Мда, така е като цяло, потапянето на Бисмарк.Това лято си закупих "История на Втората световна война" от Базил Лидъл Харт, доста добра книга, пълна с факти, написана точно.Е чете се малко трудно, поради фактологията но е добре напсина и орагнизиран наръчник за хода и събитията на В. световна война.Препоръчвам я на всички, аз успях да я взема с 20% намаление на Панаира на книгата през пролетта.
Но като цяло основна сила в мосрските битки, визирам най вече Тихия океан е авиацията и самолетоносачите.То това допринася и победата в Европа, авиацията си авиация :plane:
http://chitanka.info/text/3700-istorija-na-vtorata-svetovna-vojna

dimitar_vd62
02-10-2012, 00:48
Ми така си е - който владее въздуха, има преимущество на това което е отдолу.

dimitar_vd62
17-12-2012, 19:50
И те така, кораба вече е финализиран на 99,99%, останаха шпиловете за котвите и два отдушника на задната палуба.Със следващия ще се старая да постигна максимално качество, предвид опита който натрупах с този.

Liminat
17-12-2012, 23:04
Няма кат Митака.
http://www.youtube.com/watch?v=m5N73Jv625M

dimitar_vd62
16-01-2013, 23:17
Такааа, заложен е кила на новия модел -линкор "Viribus Unitis".Тука ще работя бавно и старателно.В тази тема ще показвам поетапната работа.

dimitar_vd62
15-06-2013, 13:09
Ето малко развитие по модела на Viribus Unitis.Голям зор,тези чертежи са с един мащаб но са преснимани едно към гьотере и всеки трябва да го преизчислявам за да ги уеднаквя.За съжаление това са единствените чертежи на този кораб.Не мога да си спомня подробности, но в миналото след построяването му чертежите са били унищожени от създателя му.Тези са въстановени.

mordohy
16-06-2013, 13:41
Митак, от какъв материал се прави кила и корпуса?

dimitar_vd62
16-06-2013, 18:27
Ми по принцип от железо:-D.Зависи какъве кораба - може от картон, от дърво,от авиационен шперплат...аз съм си избрал листово ПВЦ.Лесно се реже огъва,лепи...Като се залепят шпангуотите и стрингерите се получава много здрава конструкция.Освен това моделите ги правя с цел не само да са настолни но и да плават, поради което ПВЦ-то е идеален за целта.Ако е ветроходен кораб бих го правил от дърво.После обаче трябва обработка за да не се раздуе от водата.Като се китва и боядиса няма значение какъв е материала, освен ако не е ветроход и трябва да се вижда дървото.Всъщност вече се замислям да си направя малко стругче и абрихт, защото ми трябват примерно летвички за палубата с ширина 3-5 мм и дебелина 1мм и няма как да станат на някой голям абрихт.Сега ще импровизирам с бамбукови клечки за шишчета, които след като ги налепя ще ги шлайфам за да стане равно.Така ще имитирам палубата.

Liminat
16-06-2013, 20:30
Митака няма грешка.

mordohy
18-06-2013, 23:35
Стана ми интересно за материала, защото някъде четох, че най-добре се правят дървени лъжици и копани от липа. Та си помислих, дали и корабите няма да е добре да се прави от тоя материал.

dimitar_vd62
18-06-2013, 23:43
Ами не знам честно казано истинските лодки от какво дърво ги правят.Ма специално за моделите от какво е направен е най-малко интересно,гледа се мащабирането и качеството.Освен ако не правиш галеон или нещо подобно дето не върви да е от пластмаса па дори и фотоецвана.Между другата бях попаднал на един сайт в който се разправяше за някакъв майстор на лодки който се оплакваше че нямало на кой да предаде занаята понеже нямало заинтересовани роднини.Та той обясняваше как и от каво се правят добри лодки.Не съм сигурен нао ми се струва че корабите едно време са ги правили от дъб.

https://bg-bg.facebook.com/pages/Строеж-на-дървени-лодки-и-яхти/133939986684615

mordohy
18-06-2013, 23:47
Корабите да!
То и последният български ветроход е правен от странджански дъб,
Аз питах за моделите

dimitar_vd62
18-06-2013, 23:53
Честно казано не мога да ти отговоря на въпроса.

ivan dimitrov
19-06-2013, 00:12
---

dimitar_vd62
14-07-2013, 19:51
Е до къде стигнах с кораба.Взе ми се акъла да лепя летвички на палубата. А клюзовете на котвите ми костваха три дена.Обаче се получи както исках, и както трябваше.Новото предизвикателство са прозорците на адмиралската каюта на кърмата.Понеже имат декоративни решетки.А ще са овали 15/8 мм.

mordohy
15-07-2013, 00:11
Евала, Митак!
Да ти имам търпението и ръката!

pa4ito
15-07-2013, 23:42
Браво, изглежда супер яко :)

dimitar_vd62
17-07-2013, 19:33
Ето и джамовете на адмиралската каюта на кърмата.На снимкатга обаче не излизат така добре както са всъщност.Очички трябват, дееба и егн-ето.Като се боядиса корпуса и се полира и лакира месинга ще изпъкнат по-добре.Добре че си купих машинка за гравиране и шлайфане, много ми улеснява работата.

Liminat
17-07-2013, 20:31
Браво Митре, върховен си!

Sunny
17-07-2013, 23:14
Митак замислял ли се за балса ?
Намира се листов материал на нормални цени .

dimitar_vd62
18-07-2013, 01:14
Ми да и не.В случая не ми върши работа, понеже искам ако успея да го направя добре да отида на някоя изложба.А там гледат не само дъските по палубата, ами и как са подредени и дори имат ли пирони.Знам един дето прави няколко хиляди дървени дибли с помощта на приспособление от игла за спринцовка.Аз няма да правя такива работи защото това е единствения възстановен чертеж и няма такива подробности, не знам дори каква е сглобката на палубата.Съчинил съм я така че да може да се отваря за да има достъп до механиката и електрониката в корпуса.Залагам на детайлност.Но за други проекти ще ползвам балса или друг фурнир.И ако ми кажеш къде се продава ще съм ти благодарен.

Sunny
18-07-2013, 01:49
Тук (http://modelistika.com/showthread.php?t=30168) един авиомоделист продава .
Принципно вече се намира лесно не е както през 80-те .

Назаде гледам си писал за "Бисмарк" - в чуждите сайтове се намират доста чертежи (основно при руснаците) а го има 1:200 мащаб за сглобяване но е на цената на Алфа Т.С.
The ship was built in a construction period of four years in Hamburg and put on the service at 14 February 1939. The engines of total 138,000 HP gave a maximum speed of 38.8 knots (about 70 km/h) to the ship.
The model was designed after yardplans, on a scale 1:200. Since the kit contains the finished plastic hull , the construction period is substantially shortened. The three propellers can be driven by three electric motors or by one electric motor with a transmission.The hull dimensions do permit the installation of multi-channel remote control. (http://www.cornwallmodelboats.co.uk/acatalog/aeronaut_bismarck.html)

dimitar_vd62
18-07-2013, 02:24
А, мерси.Ми този даже е евтин.има китове по 1500 лири.Готовите китове не ме кефят, удоволствието е по-голямо като сам си го направя.То и парите не са за пренебрегване де.За Бисмарк имам подробни чертежи - от руски сайт естествено.Засега обаче не ми се прави.Трябва да ми дойде музата.Като ми щукне почвам да търся снимки и материали, оглеждам го преценявам го, почва да ми се върти в главата кое как ще стане и те така.И без това по този имам работа до следващото лято.А и по предния кораб, Цесаревич, имам да добавя още някои дреболии по палабута и ако има изложба във Военноморския музей като миналата година ще го изложа.

dimitar_vd62
18-07-2013, 13:24
Е го на грунд.Замяза на кораб.

dimitar_vd62
26-07-2013, 11:22
И котвите са готови.Много желязо имало по тоя кораб, баси за какво му са 5 котви.Най-трудна беше първата, докато намеря подходящия начин за направата, после другите лесно.Изковах ги от мед, и малко запояване на лапите.

stelt
26-07-2013, 12:21
Доста пипкава работа си е това. Сигурно е голямо удоволствието.

mordohy
26-07-2013, 23:21
И котвите са готови.Много желязо имало по тоя кораб, баси за какво му са 5 котви.Най-трудна беше първата, докато намеря подходящия начин за направата, после другите лесно.Изковах ги от мед, и малко запояване на лапите.

Ами не са имали парк-троник и с котвите са маневрирали!

ecotronic
26-07-2013, 23:26
Златни ръце има тоя човек! :)

dimitar_vd62
24-08-2013, 23:26
От утре, 25.08, неделя първият ми кораб, "Цесаревич",/има го на предната страница/ ще бъде изложен в Археологическия музей във Варна.Има изложба на модели - кораби, самолети, танкове и др.На 31.08 ще е конкурсната част.Дано спечеля поне фафла.Който иска да заповяда.

mordohy
29-08-2013, 23:23
От утре, 25.08, неделя първият ми кораб, "Цесаревич",/има го на предната страница/ ще бъде изложен в Археологическия музей във Варна.Има изложба на модели - кораби, самолети, танкове и др.На 31.08 ще е конкурсната част.Дано спечеля поне фафла.Който иска да заповяда.


Какво стана , Митак!
Дай снимки!

pa4ito
30-08-2013, 00:00
Какво стана , Митак!
Дай снимки!
Е, чай да мине 31-и ;)

dimitar_vd62
30-08-2013, 20:54
Какво стана , Митак!
Дай снимки!

Ами снимки нямам, корабчето предизвика голям интерес, дори имало запитвания относно евентуална покупка.Има някои интересни модели, примерно "Дебелата Берта", един ветроход правен от чичка като мене и шапка му свалям за ръчната изработка, открехна ме на някои тънкости.Относно качество на изработка ми е конкуренция, но пък прави от 20 години модели, обаче сме различни класове.По голямата част от изложбата е на лични колекции от купешки колички и модели на самолети за сглобяване.Утре ще отида да хвърля едно око и ще направя снимки.

mordohy
30-08-2013, 22:38
По голямата част от изложбата е на лични колекции от купешки колички и модели на самолети за сглобяване.Утре ще отида да хвърля едно око и ще направя снимки.

Някъде имах сглобен ИС-2 от пластмаса....:rotfl:

dimitar_vd62
31-08-2013, 19:32
Ето малко снимки от изложбата.Изложбата има за цел да популяризира моделистиката и наградите са по-скоро утешителни.Днес имаше едно момче от София със впечатляващ модел на руския самолетоносач "Адмирал Кузнецов".Интересното е че е доработил модела, като е обзавел подпалубните хангари със самолети и оборудване и са осветен.Също имаше и един ветроход който не е правен с купешки части, един малък мащаб на крайцер от WWII, на същия автор полуръчна изработка.Под ръчна изработка имам пред вид модел при който не са използвани готови китове и не са правени части и детайли с лазерно рязане и фотоец.Само моя е изцяло ръчен.Крайцера е с детайли правени чрез фотоец.Няма начин да се изработи детайлно такъв мащаб на ръка, толкова са малки чарковете че само ювелир би могъл да ги изработи.Този крайцер е ходил на международна изложба, автора ми обясняваше колко документация и спецификации е написал според правилника на НАВИГА.Там е много трудно да отидеш, пред вид изискванията за достоверност на моделите.Гледали достоверноста , детайлноста и мащаба и на най-дребните детайли в съответствие със заводските спецификации или тези на НАВИГА ако модела е твърде стар и не са имали такива.Въобще шапка им свалям на тия дето са стигнали до такова изложение.Другото е 800 мм оръдие "Густав", "Вечния сокол " от Междузвездни войни, една галера от пластмаса диорами и танкове коли и самолети.Имаще две диорами.Едната от WWII, другата не я снимах че ми се стори много постна, обаче се оказа някакъв ташак - стар военен джип и три голи мадами на плаж, всичко им се виждаше,утре ако не са я прибрали, понеже е последен ден ще я снимам.Най-съм доволен че се запознах с готини хора, научих ценни неща и съвети.Докато говорех с колегите дойде група руснаци с екскурзоводка някаква завеяна която самоуверено им обясни че моя кораб е правен за някакакъв военен филм за WWII, обаче продукцията била спряна понеже била много скъпа, та чак един от рашъните и направи забележка че на табелката друго пише - кораба е бракуван 1925 г и няма как да участва във WWII, смях - можеше да си направи труда да прочете описанието.Снимките са кофти щото ги правех с телефона, понеже се оказа че някоя домашна умница е взела картата от фотоапарата.Утре ще видим печеля ли фафла.

angelovi69
31-08-2013, 20:48
Митак, грам не отбирам от модели и кораби, респ. галери, самолети и т.н. Но качвам снимки от телефона на кораб, който е изложен в чакалнята на очна клиника в Ст. Загора. Който разбира, може да му се изкефи.

dimitar_vd62
01-09-2013, 00:43
Всеки свястно направен кораб или друг модел е радост за окото.Ще постна малко снимки на кораби правени от майстори, имам пред вид хора печелили медали на международни състезания.Първата е на моя модел - Цесаревич, разликата в изработката е очевидна и не в моя полза.Все пак като за първи модел съм доволен.За да се стигне до такива състезания трябва доста опит и без някои способи за прецизна изработка не става.А на тези дето правят ветроходи...не знам с колко валериан става направата особено оплетката на такелажа.Кефят ме да ги гледам но засега нямам желание да ги правя.Всеки си има някакво предпочитание, е това момче от софия с руския самолетоносач е пристрастено към този вид кораби.А и аз искам моделите ми да се движат, което предполага някакъв компромис с качеството в полза на здравината.Да пуснеш на вода, особено солена модел в който си вложил 1000-2000лв и една година труд е все едно да си наточиш Алфата и да отидеш на оффроуд с нея.

dimitar_vd62
01-09-2013, 17:13
Ето диорамата на израелски женски войници на плаж.Те там нали всички ходят войници.Тая надупената напрао ми иде да я :humpx:

.Другото е специалната награда която ми дадоха за модела.Медал не ми се полага защото модела ми беше единствен в класа си и нямаше с кого да се състезава.Обаче съм :firstprize: и ся така :big_beer:

angelovi69
01-09-2013, 17:30
Ха честито!

pa4ito
02-09-2013, 18:49
Честито, а в бъдеще и още ;)

ecotronic
02-09-2013, 19:16
Браво Митак!

Това са независещи от теб обстоятелства.

Иначе щеше и медала да грабнеш :)

spe4elist
03-09-2013, 00:40
Специален поздрав за чичо Митко и всички, които се чувстват свързани с военноморския флот

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oei2lB9MBo0

:usaflag:

dimitar_vd62
22-01-2014, 21:18
Малко развой на нещата, че поради здравословни проблеми на близък нямаше работа по модела.Без пръсти останах с тез дреболийки.

dimitar_vd62
02-06-2014, 19:48
Отдавна не съм писал тука, ама и малко бях изоставил нещата поради други проблеми."Цесаревич" вече е балансиран по крен и диферент, има си радиоуправление.Потапя се точно до водолинията както е по чертеж и тежи 6,5 кг. с баласта и акумолатора който също играе рола в балансилането и газенето.На снимките е в "аквариум"който направих зада си тествам корабите на вода.И както винаги претупах нещата/хората казали три пъти мери, веднъж режи ама не на трезва глава/ и ся не ми стигат три сантиметра за другия кораб и пак ще трябва да търся локви.Последно си играх да правя 160 илюминаторчета.С месингов обков на акрилното стъкло.А корабната камбанка ми изкьори очите.

kokless
03-06-2014, 00:58
Шукар!

pa4ito
03-06-2014, 12:12
Браво, Митак! Изглежда много яко ... :big_bow_down:

mordohy
03-06-2014, 23:45
Завиждам ти на таланта! Браво!:new_Eyecrazy:

Sunny
03-06-2014, 23:48
Завиждам ти на таланта! Браво!:new_Eyecrazy:

И търпението .

Liminat
04-06-2014, 07:28
Велик си, Мите!

ecotronic
04-06-2014, 11:51
Стругарската работа от теб ли е или ползваш готови изделия?

dimitar_vd62
04-06-2014, 22:04
Ами от мене е доколкото ми позволяват възможностите.Тази камбанка и обкова на илюминаторите ги правих на импровизиран струг от един шмиргел.Става за по-дребни детайли.За по големи ползвам услуги.Мисля по-нататък да инвестирам в едно настолно стругче, ма засега нямам излишни 1000-1200лв.

dimitar_vd62
07-06-2014, 21:03
Е докъде я докарах.Корпуса да водолинията е готов, под водолинията когато измайсторя дейдвудните тръби и двата руля.Само се чудя дали да го направя с четири винта както е оригинала или с два.С четири ще е голама заигравка със зъбни колелца.Ще го мисля.Сега почвам оръдейните кули и сигурно ще търся хелпец под формата на стругар за оръдейните цеви, че на моя импровизиран струг не става.

dimitar_vd62
23-08-2014, 22:29
Малко снимки от таз годишната изложба на модели в Археологическия музей - от днес до 31 август.Ако има желаещи да участват могат да си занесат моделите.Ако има желаещи да разглеждат да заповядат.Аз участвам с двата кораба, като единия е "in progres" и модел на бившето Жигули като за донор съм използвал модел на Де каст.Уазките на колегата са правени от подръчни материали така да се каже, не са готов кит.Миниатюрната подводница "по скелет" е забележителна.Имаше и картонени модели на сгради но не са добро качество.Колегата А.Василев трябваше да се включи, има какво да покаже.Още не е късно де.Утре вероятно ще има ново "зареждане", днес още не еизложено всичко, надявам се на още добри модели.

ecotronic
23-08-2014, 22:42
Митак, не го приемай, като четка, но мисля, че твоите модели са с класове над много от другите експонати.

Винаги съм се възхищавал на хора, притежаващи сръчност, търпение и най-вече постоянство.

:cheers:

dimitar_vd62
23-08-2014, 23:25
Мерси, ама не е баш така.Има хора от които имам какво да науча.Все пак аз не се хваля а споделям удоволствието от направеното и видяното.

ecotronic
23-08-2014, 23:45
Когато бях в гимназията периодично се организираха изложби на ТНТМ.

Веднъж класната, която ни преподаваше и по физика попита, дали не можем и ние да участваме с нещо. Аз тъкмо тогава бях скалъпил една джаджа, която при натискане на комбинации от бутони издаваше звуци наподобяващи песента на различни птици.

Реших да се натегна на класната и поместих електрониката в ефектна бяла кутийка, та лепнах отгоре и една хубава снимка на бял гълъб с маслинова клонка.

Дадох и я тя да я занесе на изложбата......
След няколко дни отидох да си видя творението, но не го открих.
В последствие се оказа, че това бил единственият действащ експонат и всички посетители го бъзикали, та от управата на изложбата решили да го приберат да не се потроши.

:)

KirilSol
24-08-2014, 10:58
Тук май за теб става въпрос :bounce8:

http://petel.bg/m/index.php?action=view&id=81432&opinion=

mordohy
24-08-2014, 11:10
Митак, изложбата е впечатляваща, но както се каза: нашето си е наше!
Честно казано, имаш нужда от малко ръчкане на самочувствието.
Коментарите ни са съвсем точни. Ето ти и моето мнение, на "безпристрастен":
На много от моделите си личи една перфектна линия, която говори не за изработка, а за готови щампи и промишлени форми. Много от моделите, които видях в частта за верижна техника съм ги сглобявал още като пионерче. Това са същите форми, само дето са калупосани и направени на ново, а после замазани. Най-много си личи на Т-34-85. Там има дефект на руския модел, който е повторен 1:1.
При твоите има една грубоватост на елементите от чугун, стомана и бронз. Личи си насечения силует и грубата обработка. Те са били точно такива. Отливка, а после съвсем леко обработени. На повечето само счупени ливните гърловини.
С една дума най-близо са до автентичните, защото с пръстчета, пилички и иглички си ги правил. Най-висшия пилотаж в моделирането.
За това-БРАВО!:cheers:

dimitar_vd62
24-08-2014, 21:25
Благодаря за подкрепата но в моето занимание критиките даже са добре дошли.Относно качеството, колкото по-качествено по-добре, но...има значение дали правиш кораб от първата световна или луксозен лайнер.В първия случай прекаленото качество може да ти превърне кораба в сувенир.Естествено ако искаш да правиш сувенир е друга бира.Нещо като това.
Никога по кораба не е имало толкова много бронз, единственото вярно е че в един момент е бил бял със жълти комини.В интерес на истината този кораб е претърпял много преустройства даже в един момент е бил черен.

Sunny
24-08-2014, 22:26
http://static.petel.bg/resources/2014/08/24/0_471x312.jpg


Модел на ескадрения броненосец „Цесаревич”, който е участвал в Руско-японската, а по-късно и в Първата световна война ще бъде спуснат на вода. Той е изработен от Димитър Димитров и бе показан на открилата се днес в Археологически музей годишна изложба на Модел клуб „Варна”. .................



Цялата статия ТУК (http://petel.bg/Eskadren-bronenosets-ot-Rusko-yaponskata-voyna-shhe-bade-spusnat-na-voda--sabra-ochite-na-poznavachite-vav-Varna__81432)

dimitar_vd62
24-08-2014, 22:55
Да ти кажа, не съм давал интервю в тоя смисъл на понятието.Много хора ме разпитваха, явно един от тях е бил репортер и е пресъздал статия."Аквариумът" всъщност беше нарочно направен съд за изпитания на моделите, относно плаваемост център на тежеста диферент и крен.Ето го.

dimitar_vd62
25-08-2014, 00:12
Боже, боже....тва медиите са голяма работа.Като прочетох заглавието по внимателно осъзнах какво са написали - http://petel.bg/Eskadren-bronenosets-ot-Rusko-yaponskata-voyna-shhe-bade-spusnat-na-voda--sabra-ochite-na-poznavachite-vav-Varna__81432 Ся цяла Варна ще се втурне на морска гара да очаква спускането на кораба на вода...А и това с познавачите е толкова преувеличено, естествено че всички се тълпяхме около моделите и разговаряхме помежду си, имам пред вид колегите моделисти.То бива да изопачаваш нещата ама това ме натъжава, още повече че не са ме интервюирали официално.Сещам се кой е репортера, един дет ме разпитваше подробно, мислех че е посетител и му е интересно, дали може да плува, обясних му че може и смятам да го пробвам в някой водоем, не в солена вода.Даже ми даде акъл да го пусна в езерцето с лодките в Морската градина а аз му казах че не обичам сиерджии.Да беше казал че работи за няква медия нямаше да му откажа.Тъпа раута.

ecotronic
25-08-2014, 00:22
Боже, боже....тва медиите са голяма работа.Като прочетох заглавието по внимателно осъзнах какво са написали - http://petel.bg/Eskadren-bronenosets-ot-Rusko-yaponskata-voyna-shhe-bade-spusnat-na-voda--sabra-ochite-na-poznavachite-vav-Varna__81432 Ся цяла Варна ще се втурне на морска гара да очаква спускането на кораба на вода...А и това с познавачите е толкова преувеличено, естествено че всички се тълпяхме около моделите и разговаряхме помежду си, имам пред вид колегите моделисти.То бива да изопачаваш нещата ама това ме натъжава, още повече че не са ме интервюирали официално.Сещам се кой е репортера, един дет ме разпитваше подробно, мислех че е посетител и му е интересно, дали може да плува, обясних му че може и смятам да го пробвам в някой водоем, не в солена вода.Даже ми даде акъл да го пусна в езерцето с лодките в Морската градина а аз му казах че не обичам сиерджии.Да беше казал че работи за няква медия нямаше да му откажа.Тъпа раута.

Ми хайде бе - кво става? - аз от 5 часа вися пред дока с бутилка шампанско.......:)

Не се коси, Митак - това са журналята. Това за един модел. А представяш ли си по-важната информация, как се изкривява по пътя до нас? А и като започнат всички с онова copy-paste......

dimitar_vd62
25-08-2014, 00:49
Ми не съм бил център на внимание и ми идва в повече.Участвам за удоволствие, не за слава, радва ме че хората наистина се наслаждават на експонатите,запознавам се различни хора от други градове, обменяме опит...нещо като нашите сбирки, отиваш да се видищ с приятели понякога има и бира.Не обичам така да се изкривяват нещата.

Liminat
25-08-2014, 22:34
Ми не съм бил център на внимание и ми идва в повече.Участвам за удоволствие, не за слава, радва ме че хората наистина се наслаждават на експонатите,запознавам се различни хора от други градове, обменяме опит...нещо като нашите сбирки, отиваш да се видищ с приятели понякога има и бира.Не обичам така да се изкривяват нещата.
Влез им в положение... Само гледат да има драма и сензация, а не е представил нещата подобаващо, а вземат друг на работа, който пък кой знае какви щеше да ги натвори. А и къде ти е виждал алфист отблизо, няма как да не даде отклонения в една или друга посока. Мен пък хич не ми се ще кораба да се цапа в тва езеро из тия жабуняци, отделно се притеснявам, че нещо може да му се случи, да не става дума, че и на тази маса не ми се струва надеждно защитен.
Важното е, че Митето е супер!!!

dimitar_vd62
10-05-2015, 23:31
Днес направих сефтето на Цесаревич.На язовира до Николаевка.Само дето имаше много вятър и вълнички, за нас малки ма за корабчето като 10 бала.Ей голям кеф е.https://www.youtube.com/watch?v=Afdu33MRryE Не е хич професионално видеото ама толкова му разбираме.

V@K@T@
11-05-2015, 05:44
Еее то много яко бе :-) ... Ама вятъра наистина си е сериозен.

mordohy
11-05-2015, 20:13
Вярно вълнението за него е като десет бала, но пък цапа добре!

pa4ito
11-05-2015, 23:41
Ей, това изглежда много маниашко. Ама да го гледаш само от страни. Хвала ти, Митак! :)

Bobo Markov
12-05-2015, 00:30
той е Гуру велик !!! баси човека е :big_bow_down::big_bow_down::big_bow_down::big_bow _down:

ivan dimitrov
12-05-2015, 01:36
---

dimitar_vd62
12-05-2015, 22:18
Ми търсех си удобно място, дето да няма канап серсеми че ще им събера въдиците.Ма пък бойното му кръщене беше успешно.

ecotronic
13-05-2015, 23:49
Браво! Цепи вълните, като истински. :)

Можеш да помислиш за една камера - времянка монтирана отгоре му. Предполагам, че видеото ще е доста по-впечатляващо. Или направо мисли за някой дрон :)

Bobo Markov
14-05-2015, 02:21
Браво! Цепи вълните, като истински. :)

Можеш да помислиш за една камера - времянка монтирана отгоре му. Предполагам, че видеото ще е доста по-впечатляващо. Или направо мисли за някой дрон :)

едно Go-Pro ще му свърши работа дроните са си скъпи все още, макар и DJI да подбиха и без това цените като всички китайци ...

dimitar_vd62
14-05-2015, 02:28
Веднага, да не те хване морска болест само, т.е. язовирна. https://www.youtube.com/watch?v=9JxW5Pix52Y&feature=youtu.be Само че не е толкова ефектен колкото ми се иска, понеже тая миникамера се оказа неподходяща за закрепване, та с една дъвка и два косъма от жената импровизирах.А и тогава вятъра ептен се усили, масар да е метър дълъг и 8 килограма тежък го носеше на една страна и накланяше.Сега друга камера съм си поръчал, но предварително ще направя сухи тренировки да уточня мастото и наклона и ще гледам по тихо време да хвана.Неприятното е че по язовирите се цупят понеже си мислят че е лодка за захранка и бая се обясняваме.

dimitar_vd62
07-08-2015, 22:36
Малко напредък по темата, т.е. по кораба, за съжаление основателни причини ми забавят работата по него.Тва ми коства месец арбайт.

Liminat
08-08-2015, 07:39
Велик си!

ecotronic
08-08-2015, 11:50
Браво Митак!

Имам само една процесуална забележка.
Когато постнеш снимка на готов възел от цялото, само можем да се досещаме, как си изработвал и сглобявал детайлите от него. Лично за мен това е по-интересно отколкото завършеното изделие.
Та ако това не те затруднява, цъкай по някоя и друга снимка от различни фази на целия "арбайт" и я поствай.

Това го казвам от чисто техническо любопитство и съм сигурен, че никой няма да ти гепи занаята :)

dimitar_vd62
08-08-2015, 13:45
Ами нямам такива страхове, то и няма тайни просто находчивост търпение и малко сръчност.Ма щом ти е интересно ще правя някоя и друга снимка от процеса на правене на възлите.

gioganotti
08-08-2015, 14:23
Някога си издялках една простичка лодка еднодръвка. Та като се сетя колко време, нерви и псувни ми струваше, направо се прекланям пред търпението и сръчността ти.

dimitar_vd62
12-08-2015, 23:00
Ето за моя приятел Любо/мразен от мене русофоб/, как се прави трюмен капак с отвори за осветление.Първо се изрязват детайлите, после се слепват с дъното.Ако има илюминатори за осветление/естествена светлина/ дъното се изпразва, ако люка е по голям може да се направят отделни страни, в случая така е по-лесно.След това се залепват капаците.Понеже капака е V-образен просто прегъвам материала и го залепвам за основата със страните.После изрязвам излишното и зашкурвам.Следва пробиване на отвори за илюминаторите.Самите илюминатори се правят от месингова тръбичка с подходящ диаметър от телескопична антена, като никеловото покритие се снема със ситна шкурка с движения наподобяващи "лъскане на бастуна".Това е за обкова на илюминатора, за стъклото използвам капака от кутийка за СД.С газова горелка нагряавам върха на тръбичката и го притискам към плексигласа, акрила или каквото е там само да е прозрачно.Като изстине след няколко секунди го отлепям и с помощта на макетно ножче с движения напред назад по тръбичката/все едно точиш баница/ прерязвам тръбичката.След това ги набивам в отворите на капака който е предварително боядисан.Любо, за в бъдеще ще съкратя процедурата че един живот няма ми стигне да описвам подробно всеки детайл и възел.При този тип кораби, нещата изглеждат една идея по-груби.Ако беше съвременен кораб детайлите се правят малко по-изящни така да се каже.Демек това нещо щях да го мина със водна шкурка и после още един слой боя за да изглежда по-финно, по ръбесто, с поизчистени форми.Освен това аз съм си избрал да изглеждат така като са излезли от завода, но може и да се състарят нещата/детайлите и самия кораб като цяло/ да имат следи от износване ръжда на характерни места, обрасването на корпуса под водолинията примерно се прави с поръсване със сол или ситен кварцов пясък от стари предпазители, пръскане с боя през екран от тензух или някаква подходяща за целта мрежичка се използва за следи от избила ръжда, протриване на боята и т.н.

ecotronic
12-08-2015, 23:14
Ей тия тънкости са интересни, защото изясняват, как с много мерак, сръчност и находчивост се прави от нищо нещо :)

:respect:

:cheers:

dimitar_vd62
12-08-2015, 23:34
Еми на мен така ми е интересно, после тоя кораб като го гледам има стойност за мене.Преди време си купих един 30 сантиметров кит на Бисмарк, за един ден го сглобих и сега ми е напълно безинтересен.Не знам какви са ти интересите, ама ще ти дам един пример.Едно време събирах антики стрели, газени ламби от тия римските, все неща от тоя период.Поради ред причини се отказах но си държа колекцията.Та много исках римска газена ламба и един ден в един антиквариат намерих и я купих.След няколко години на един строеж във Варна из централната част/там някога е бил Одесос/ откриха развалини, тогава бяха мътни времена никой не се обаждаше на археолозите гледаха набързо да излеят основите, та дадох шише водка на пазача и ме пусна да ровя събота и неделя и там си намерих друга римска лампа.Та тая дето я намерих аз има по-голяма стойност за мене.И тука така, не ми е кеф да сглобявам готови части ами сам да си ги правя.

ecotronic
13-08-2015, 22:23
Конфекцията я знаем. Ни акъл ни образование се иска и все се получава едно и също.
А ти го мислиш, как да стане и то доколкото разбирам без кой знае какви производствени удобства.
В крайна сметка се получава нещо уникално, което и ти самият не можеш да повториш.

dimitar_vd62
18-08-2015, 15:56
Леле хора тва е рай за моделистите.Няма съмнение че и много татковци ще са като дете в сладкарница - https://www.youtube.com/watch?v=zCFC0KmJ44U&feature=youtu.be

dimitar_vd62
06-09-2015, 22:37
Днешното плаване.Много вятър и досаден пъдар. https://www.youtube.com/watch?v=gm_rVLgVShI

ecotronic
07-09-2015, 01:37
Като истински е :)

Може би се лъжа, но ми се струва, че трябва центърът на тежестта да го изместиш малко по-назад. Май забива нос, когато има повече тяга. Не трябва ли да е обратното?
Освен това ми се струва, че максималната скорост е прекалено висока. Това ако е в действителни размери ще е все едно да се движи с непосилна за корабоплаването от онова време скорост.

dimitar_vd62
07-09-2015, 20:48
Центъра на тежеста няма как да го изместя, има водолиния според която съм го балансирал.Скоростта изобщо не е висока, така ти изглежда на клипа, в действителност е друга.Най-добре може да се види в спокойна вода, ама все не мога да уцеля такава.Всъщност това му е максималната скорост, мога да я намалям от дистанционното.

ecotronic
07-09-2015, 21:10
Щом не може да се измести центърът на тежестта, играй с остта на въртене на винта. Ако и дадеш наклон, при тяга, ще изправя носа вместо да го забива. Но това не е толкова важно. Далеч не е в динамичните качества ценното на корабчето.

dimitar_vd62
07-09-2015, 22:18
Наклона на оста на винтовете е малко отрицателен, поради факта че за да намаля оборотите на мотора трябваше да използвам зъбчатки с голям диаметър и поради това не мога да ги хоризонтирам.Може да се каже че е с петстепенна скоростна кутия.Впоследствие намерих електродвигатели с вградени понижаващи предавки до 900-1000 обората на изходния вал, който на всичкото отгоре не е в центъра а в долната част на механиката, което дава възможност вала на винтовете да е максимално близо до дъното и така вече може да е хоризонтален.Но дори и в този вид едва ли развива такава мощност че да повдигне кърмата.Освен това
кораба тежи близо 8кг и акумолаторите са малко изнесени към носа за да се хоризонтира кораба.Мога да ги изместя 2-3 см назад но така кърмата потъва повече.Освен акумолаторите в 15 см от носавата част е пълна с около половин килограм олово иначе не мога да го потопя до водолинията.Искам да кажа че основната тежест е в предната половина на кораба,поради което когато излиза от вълната кораба пропада с носа надолу и при следващото изкачване по следващата вълна трудно изплава поради голямата си маса и инерцията която е набрал при спускането, кърмата има най-малка подемна сила поради най малкия си обем - това е някаква мода в дизайна на корабите от онова време, последната трета от кила започва изкачване към водолинията което намалява обема и подемната сила на кърмата.Тогава се е смятало че така намаляват съпротивлението но в съвремието се изволзват хидротунели и компрютърни симулации и в някои случаи формата е доста неочаквана -плоска и широка.Пък и в истинските кораби има баластни трюмове в които се вкарва вода за да се коригира диферента и крена, аз очевидно е че не мога да пресъздам всички механизми.Също така носа на тези кораби е с обратен наклони и изтумбена подводна част което може би да оказва някакъв отрицателен натиск надолу при модела при движение, при истинския кораб пред вид масата му и да я има тази сила вероятно е силно пренебрижима, пък и при скорост 18 възела едва ли ще окаже някакво влияние.Но за да съм напълно сигурен какво се случва ми трябва спокойна вода.Пък и носовата вълна може също да заблуди.

ecotronic
08-09-2015, 11:38
Направил си кораба в мащаб. Няма как и плавателната среда да се трансформира в същия мащаб. Поради това е съвсем нормално поведението на макета да се различава от това на оригинала.
Не го пипай повече. Така си е перфектен.

mordohy
08-09-2015, 15:00
Това със скоростта и аз го забелязах. При нормални размери, все едно да се движи с 60-70 възела.
Сега остава да му намерим кусур, че оръдията му не стрелят.
Иначе носът му е много иновативен. Говоря за подводната част. Много по-късно се сещат за такова нещо, та да не се образува вълнение покрай корпуса.
Браво, Митак!
Добре ще е да поплува в тихи води.

dimitar_vd62
08-09-2015, 15:23
Ами подозренията на Любо ме накараха да се замисля, гледах първия клип коъто не е публикуван ,гледах и тоя и като сякаш носа наистина имаше склонност да забива.След щателен оглед и задълбочен научен анализ:lupe:констатирах че в носа е влязла вода през предния торпеден апарат, който е една тръбичка за имитация но съм се надявал че капачето ще предотврати влизането на вода.Да ама не.Лошото е че от носа до първия комин съм го напълнил с полиуретанова пяна да държи баластите понеже тази част на палубата не се отваря и ми беше невъзможно да ги залепя по друг начин.Освен това петия шпангуот от към носа не е изпразнен нацяло, демек от кила нагоре е плътен до около 2 см под палубата, заради това че държи едни гредички под палубата.Заради това пяната не е проникнала там и се е образувало нещо като баластен резервоар който е поел около 100грама вода.Това наложи да изчопля пяната с мамата , лелята ,каката и издрани ръце но успях да я извадя и остана само толкова колкото да държи баластите на място.Сега предния и задния торпедни апарати са запушени под капачетата със тапи и проблема с влизането на вода е решен.Пяната не беше напоена с вода, въпреки опасенията ми, но като я махнах е по добре, грешка беше тази пяна ма са учим в движение.Ей за това са полезни критиките и забележките.Тъй че Любо има бира кат се видим....са да не вземете да ме критикувате за сяко петънце и одраскано:-D
Колкото до скороста ако я намаля спрямо мащаба- 18 възела са към 30-на километра намалено 100 пъти ми той вятъра ще го духа по-бързо.Видимо от брега като ходя подире му се движи със скороста на пешеходец, не пешеходец с растройство а нормален около 5-6 км/ч.Ма както казах от дистанционното може да се променя от 0 до макс плавно като джойстика остава фиксиран в желаното положение, така че може да се нагажда според желанието.

ecotronic
08-09-2015, 17:10
Щом владееш тягата, почвай да правиш "каспийското чудовище" :)

http://unikteh.ru/wp-content/uploads/2011/06/ekranoplan_km-4.jpg

dimitar_vd62
09-01-2016, 00:25
Някакво предложение за нов модел.Този на Viribus Unitis е в застой поради временна липса на мерак.Без желание не става затова ще почака.Останаха димоотводите и задната рубка но еднотипните детайли ме отегчиха.Не се приемат ветроходи, съвременни бойни, пътнически и търговски кораби, яхти и подводни лодки.Броненосците ме умориха засега.Кораби от втората световна също не са ми интересни.Замислям се за колесен параход, речен или океански.Нещо от 19 век.Нещо което носи приключенския, иследователския дух на епохата, ентусиазма от навлизането на парната машина.

dimitar_vd62
11-04-2016, 20:23
Малко развитие на нещата.Как се правят стълбички, комини,кранове

mordohy
11-04-2016, 23:39
Малко развитие на нещата.Как се правят стълбички, комини,кранове
Та какво си замислил сега?

dimitar_vd62
12-04-2016, 01:46
Ами довършвам този броненосец и после се двоумя дали да задоволя собственото си его с "Дръзки" или да почна някакъв речен кораб с гребни колела.

Междувременно от една медия искаха няколко моделисти да им правим 4 торпедни катера и турския крайцер Хамидие че да правели филм/клип/ за атаката на Дръзки.Отказахме им по ред причини.Първо, до края на август това не може да стане, т.е искат го ама за вчера.Второ, моделите да са по 3 метра за по истински снимки.То тогава Хамидие трябва да е над 10 метра, т.е това си е баш кораб.Да пушели комините им ,да стреляли с торпеда/модел на торпеда/ и Хамидие да му потънел носа като в истинската битка.При тези размери това си е детайлност до всяко нитче, а за задвижването особено на Хамидие сигурно някой стар Перкинс трябва да изровим.Трето - давали 10 000 лева, което за никъде не стига дори труда да е безплатен, най малкото че ще ни трябва помещение щото такива модели в хола не се правят, второ ще трябват автомобилни акумолатори многоканални дистанционни, винтовете ще трябва да се поръчват щото не се продават винтове за кораби с такивма размери, стругарска работа и т.н.За това ги посъветвахме да се обърнат към Джорд Лукас.Модела който правя в момента е 1 метър и 23 см дълъг и е максимума на мащаба при който можеш да имитираш отделни детайли.Срещам трудности с местенето му из хола и все още не съм отговорол на въпроса на жена ми - къде ще го държиш.Това е ниво на изпълнение за градска изложба или най много окръжна и то при положение че модела е радоуправляем а не настолен/музеен експонат/което допуска леко загрубяване на нещата, пред това че ще се движи във вода ще се носи насам натам, т.е.музейното качество става твърде нежно и промяна в конструкцията пред вид нуждата от достъпност до вътрешността на модела.Аз дори се старая повече от необходимото.Утре на днувна светлина ще му направя снимка завършен е на 80%.Да не говорим че и при този мащаб при изпълнение музейно качество оръдие калибър 50мм с размер два сантиметра и половина може да има работещ затвор и движение в трите оси посредством микровинтове и врътки, т.е. действащ умален вариант на истинско/само дето не стреля/.Сиреч трябва си стругче и минифреза, не са достатъчни импровизирано стругче от шмиргел, пилички и прочие подръчни инструменти.По нататък може би ще успея да направя снимки на такава детайлност на един колега който от четири години прави един модел.Но той се готви за международно състезание.А за модели по три метра с качество въобще не си помисляме.То ако направиш такъв модел си на една крачка от истински яхти и лодки, които поне ще носят приходи.Някога имах утопичната идея да направя клуб за моделизам дето децата да правят модели на кораби ,самолети, колички, този клуб да има "полигон" с пистичка езерце....само че първо трябва да имам педагогическо образование щото ще работя с деца, второ изискванията са "енциклопедия британика том първи", трето нямам собствени финаси, а за кредити и дума не може да става защото интереса към това начинане е почти нулев, родителите нямат пари, тези дето имат разсъждават що детето ми ще се мъчи да прави нещо като мога да му го купя, четвърто, всички терени са изкупени от тимаджийте та трябва от тях да наема а там тън мън няма, за общински помещение или парцел за полигон нямам средства за рушвети, общината нама интерес да инвестира в подобно забавление освен ако ЕС не даде средства, затова си ги правя за кеф и някой ден или ще ги подаря на някой музей или ще направя собствена изложба.Може и да зарадвам някое дете, може да дам някой за благотворитерност.Принципно моделистите рядко си продават моделите.Освен това не можеш да правиш нещо година две и да го продадеш за 300-400 -500 лв, дори и евро.Музеите дават пари само за най-най-добрите а там конкуренцията е огромна и ако не си взел два три златни медала на международни състезания просто забрави.Същото е и с колекционерите, които в България липсват, а и те не купуват наред и както при тунигованите коли се обръщат към авторите на уникални оценени модели които за това са уникални щото малко хора могат да ги направят.Тъй че засега инвестицията е за собствено удоволствие,Само от това не можеш се издържаш, поне след мен няма да останат само празни бирени шишета.

Liminat
12-04-2016, 07:29
Направи Дръзки. За вечна прослава на най-голямата победа в историята на военноморския ни флот!!! А и ако нещо ще докосне душата на богатия българин, да се бръкне за "нещо такова", ще е само Дръзки.
А може да направим съвместна изложба на гребна база, ние пък ще покажем спортни лодки, от зората на кану каяка, до сега :)
Медия... За 5000 лв не щат ли да им направиш Титаник, ае от тях да мине, на 50% по-къс, ма малко по-дебеличък, само дет'да върви и кат подводница.

mordohy
12-04-2016, 22:07
Дръзки ми е любимият кораб в една игра. Имам и по-добжри, но тоя има особена душа

dimitar_vd62
30-04-2016, 00:31
Докарах го дотук.Втулка от алуминиева тръбичка, медна тел, със замба изрязах кръгло"стъкло" за прожектора, светодиод и рефлектор от челник, както и няколко медни тръбички и прожектора е готов.Повече снимки на финала, че няма да е интересно инак.Дано сколасам за изложбата август месец.

Liminat
30-04-2016, 08:35
Mит'ту няма грешка!

alfa racer GTA
30-04-2016, 09:39
Димитре от поне 26-27 години Окръжни няма.

Някога и аз бях авиомоделист.Ама на 15 години се отказах.У нас беше пълно с награди и грамоти от Окръжни първенства- и досега имам две от тези награди- метална гравирана тавичка за кафе и един комплект гедоре ключове "сделано в СССР".


Ама на този твоят кораб много му лъскат оръдията? На истинските кораби не е ли всичко боядисано с цел да не го разяжда солената вода?


П.П. Честно казано сигурно имаш най-търпеливата жена:boo: , то мъж няма да те изтърпи, па жена ...:mrgreen:

ecotronic
30-04-2016, 18:05
П.П. Честно казано сигурно имаш най-търпеливата жена.....

Ти си мислиш така. Като го натимари жена му и почва да си го изкарва на русофобите у форумо. :tooth:

Иначе - златни ръце има тоз човек :)

dimitar_vd62
30-04-2016, 23:34
Димитре от поне 26-27 години Окръжни няма.

Някога и аз бях авиомоделист.Ама на 15 години се отказах.У нас беше пълно с награди и грамоти от Окръжни първенства- и досега имам две от тези награди- метална гравирана тавичка за кафе и един комплект гедоре ключове "сделано в СССР".


Ама на този твоят кораб много му лъскат оръдията? На истинските кораби не е ли всичко боядисано с цел да не го разяжда солената вода?


П.П. Честно казано сигурно имаш най-търпеливата жена:boo: , то мъж няма да те изтърпи, па жена ...:mrgreen:

Всяка година около 20-25 август се организира изложба на всякакви модели в Археологическия музей във Варна.Входа е безплатен/ма не става да влезеш за изложбата пада разгледаш музия без пари/.Та там дават медали и грамоти.Само че аз не участвам заради тях, а и не съм член на моделисткия клуб.Тоя ми стига.Състезания, изложби и награди пак си има.Колкото до оръдията на кораба, лъскави са понеже оръдейните кули не са довършени, има още работа по тях и оръдията умишлено не са боядисани понеже ще се увреди боята от многото премятане насам натам.Тез дни се заемам с тях.Има още много работа - двете мачти,такелажа, палубните оръдия които са към 20-тина броя, въздуховоди, люкове, капаци, отчайващо количество спасителни лодки, катери, дори платноходки/те пък за кво са им били не знам/,лодбалки, леери, стълбички, ръкохватки, опори и прочие детайли....бе някъде към 2000 джаджи са.Ма няма ги правя всичките понеже не гоня музейно качество за международни изложби а радиоуправляем модел, т.е. не си струва да инвестирам време и труд в детайли които трудно може да се опазят при експлоатацията му.То си има и съответен клас за такива модели.Не обичам статичните модели колкото и да са прецизно изработени, харесвами когато се движат.А това налага и някои незабелижими промени породени от факта че се нуждае от обслужване на механиката , електрониката, батериите.Освен това трябва да направя и два руля, четири винта с дейдвудните тръби и съответното задвижване със зъбни колела.Жената....знам ли я, ни голем го вадя ни пари имам, тя си знае.

546
01-05-2016, 09:03
Докарах го дотук.Втулка от алуминиева тръбичка, медна тел, със замба изрязах кръгло"стъкло" за прожектора, светодиод и рефлектор от челник, както и няколко медни тръбички и прожектора е готов.Повече снимки на финала, че няма да е интересно инак.Дано сколасам за изложбата август месец.
Евала Митак!
Върти ми се една идея как може да си подсигуриш първото място.За целта преработваш оръдията да пуцат с патрончета за флоберка и с един залп с лекинко потапяш конкуренцията :firstprize:

dimitar_vd62
01-05-2016, 22:00
Тя идеята и на мен ми е хрумнала, то освен да пуцат ма не с флоберка може да пуска и вдига котва, да му пушат комините, да има корабна сирена....засега се задоволявам само със светлини.Конкуренцията....взе да се заражда.В смисъл, с първия модел без да искам съм дал тласък на този вид моделизъм - РС с качество различно от "некво корито което плува" или "нещо" дето хвърчи и върви, демек модели на исторически или релно съществуващи машини, което по някакви причини в бг не е разпространено .Подочух че и други са заработили в тази насока, което е добре.Засега ги правя за лично удоволствие и не съм си поставил цел медали и прочие, излагам ги да им се радват.

dimitar_vd62
23-06-2016, 00:52
Темата за този форум няма да има продължение.Моля модератора да я заключи.

dimitar_vd62
18-08-2019, 20:57
От днес 18-08-2019г. до 01-09-2019г. има изложба на всякакви модели - от картон, дърво, пластмаса и т.н на най-разнообразна тематика.Изложбата е на 2 -ия етаж на Археологическия музей.Входа за изложбата е безплатен.На входа на музея казвате че сте за изложбата и ви упътват.Организаторите казват че са поканени моделисти от страната и чужбина, днес и утре все още ще пристигат модели, предполагам от вторник нататък ще е заредено.

dimitar_vd62
20-08-2019, 19:22
Има таратанци.Отивам днес да видя какво са изложили и...мухите повече от моделите.Ма събота и неделя чак щели да идват от незнам де си.Иначе из медиите оповестено че се открива на 18.Хората идват и си отиват разочаровани, ....явно и това мероприятие е на принцапа да приберем некви пари от некъде си, де да знам.