PDA

View Full Version : Клапан за обратната нафта на ГНП



Alfamaniak
13-12-2004, 12:42
Проблема е следния: Нафтовата помпа е в перфектно състояние, компресията също, подгревните свещи също, дюзите и разпръсквачите също. Колата когато я запаля и поработи 1мин пали перфектно, но при самото палене когато е студена и е необходимо малко повече въртене и когато припалва двигателя започва да тресе и пуши бяло и постепенно изчиства работата това е за около 10сек, което ме кара да мисля че от някаде засмуква въздух и се питам дали това не е от обратната нафта защото там няма клапан или е махнат от предишния собственик който беше пълен мундар :evil: , та ако някои може да помогне да напише нещо :cry:

hf hpe
13-12-2004, 13:37
това го има и при мен на джипа, но се изчиства много по-бързо
но аз си мисля че при мен проблема е защото на 3 и 4 цилиндър дюзите малко пикаят, и още не съм им сменил разпръсквачите, а пък и е придружено с чукане като на пикаеща дюза
иначе обратната нафта няма възвратен клапан, но тръбите са тънки и при спиране на подаването на нафтата единият край им е запушен и дефакто не може нафтата да се източи от тях за да влезне въздух в системата

alf
13-12-2004, 13:44
съвсем нормално е да тресе и да припушва когато я палиш студена. Двигателя все пак не е нов. А няма как да смуче въздух от обратната нафта, защото там няма вакум а по скоро налягане. клапан също не знам да има - маркуча просто събира излишната нафта от дюзите и я връща в помпата. може да смуче въздух от преди помпата някъде - онзи ден половин час не можах да запаля и се оказа че ми се е цепнало маркучето между филтъра и ГНП-то. И все пак ако само това са признаците - тресене и бял пушек и то за 10 сек мисля че нямаш никакви притеснения. :wink:

Alfamaniak
13-12-2004, 13:48
Притеснението ми е защо не пали веднага ами трябва да вартя повече време, а иначе изпушването не ме притеснява

alf
13-12-2004, 17:40
:wink: поради ред причини - на 1 място - студът, скапана нафта, отслабнал акумулатор, центровка и т.н.