PDA

View Full Version : Копчето за багажника



leshoiad
23-11-2006, 23:53
Абе колеги бе я кажете копченцето за багажникка дето е в жабката има ли си отделен бушон щото спре да ми отваря багажника, въобще не се чува да прещраква!!!

proper
24-11-2006, 15:10
ти пък ме уби!!! при мене никога не е работило и мислех че е просто за фасада там... значи се отваря багажника и от там ли ше се окаже??? бре... бях чел че работи,но никога не съм го виждал на "живо"....
иначе знам (виждал съм снимка по западни форуми) че се маха копчето май и се зачистват клеми ако не се лъжа.....но да каже някой който знае..

търтей
24-11-2006, 15:12
купувате по една каса бира
отивате при венци и сте 6ти номер

proper
24-11-2006, 15:13
ами остава да кажеш адреса за доставка на бирата, че не го знам :)

търтей
24-11-2006, 15:24
ами остава да кажеш адреса за доставка на бирата, че не го знам :)
е пиши му лс на венци и се разберете - не казвай че не знаеш кой е венци :shock:

иначе теоретично и аз мога ти я оправя ама зимам мноо скъпо - пия ром :)))

BatVas
24-11-2006, 17:15
A аз като взех моята си мислех че това копче не работи - защото се опитвах да отворя багажника когато колата е запалена - а то се оказа , че работи само когато е с изключен двигател и не е не контакт

търтей
24-11-2006, 17:22
A аз като взех моята си мислех че това копче не работи - защото се опитвах да отворя багажника когато колата е запалена - а то се оказа , че работи само когато е с изключен двигател и не е не контакт

тва е само при твойта така ;)

bass
24-11-2006, 17:40
Псолютно! Аз миналата зима рекох да сложа нещо в багажника докато загрява колата (след като я запалих), после пазачът на паркинга нещо ме отплесна, та съм тръгнал отхлупен :-) Задното стъкло не се беше размразило и не видях навреме гафа, добре че пак пазачът ме алармира на излизане :D

Mury
24-11-2006, 18:44
A аз като взех моята си мислех че това копче не работи - защото се опитвах да отворя багажника когато колата е запалена - а то се оказа , че работи само когато е с изключен двигател и не е не контакт


Ееееееее мойто не е така ма шот с бат Бобо го правихме и са работи по всяко време :Tease: :Tease:

leshoiad
24-11-2006, 19:51
Ей Пропър бачка си копчето разбира се, ма не съм разбрал още на къв принцип щото не бачка от както ми падна акумолатора и след туй заби, не ще! А м/у другото моята хубавица си е пак целичка, големи майстори се оказаха ония от Варна, ако някой има проблеми със счупено по бронята е тва е телефона на шефа 0897882788 Веско се казва, обадете му се, няма грешка просто!

snaiperisto
09-01-2011, 23:11
Колко е полезно , човек да си чете просто ей така...образователно.

Ето са ново откритие , утре ще се заровя в жабката , да издирвам копчето.

snaiperisto
10-01-2011, 18:15
Баси...намерих си копчето...а даже и работи.

А ако си бях сменил и амортесъорите на капака , вероятно щеше да се отваря сам?

b_angelov
10-01-2011, 18:48
Баси...намерих си копчето...а даже и работи.

А ако си бях сменил и амортесъорите на капака , вероятно щеше да се отваря сам?

Не. Ама поне нямаше да се затваря сам. ;)

Alfredo
10-01-2011, 19:14
копчето не работи при запалена кола - моето поне работи само при загасен двигател

b_angelov
10-01-2011, 19:20
копчето не работи при запалена кола - моето поне работи само при загасен двигател

Правилно!

snaiperisto
10-01-2011, 19:29
Не се разбрахме нещо.

Мисълта ми беше , дали амортесъорите сами вдигат капака?

b_angelov
10-01-2011, 19:41
Не се разбрахме нещо.

Мисълта ми беше , дали амортесъорите сами вдигат капака?
Не.

snaiperisto
10-01-2011, 20:04
Не.


Е това не е добре .

Някакви по "яки" амортесъори , дали пък няма да го вдигнат?

b_angelov
10-01-2011, 20:30
Е това не е добре .

Някакви по "яки" амортесъори , дали пък няма да го вдигнат?
Няма да може, защото рамото, върху което се прилага силата на амортисьора е много малко (баш си е равно на 0). Както е известно преместването е равно на силата по рамото. Последното като е нула, няма да има преместване, ако ще и с багер да буташ (важи за точката, в която действат амортисьорите в/у пантите на капака. Варианта е тази точка да я изместиш, с по-дълги и по-корави амортисьори. От там ще ти идва проблема със затварянето на багажника, особено ако са ти заети ръцете. :)

badmadafaka
10-01-2011, 21:32
Чакай сега, казваш, че с натискане на копчето, багажника НЕ МОЖЕ да се отвори сам до горе, с каквито и да било амортисьорчета ли..? :Yoda:

BatVas
10-01-2011, 21:47
Че аз не знам да го отваря нагоре, а само щтраква - и на трите ми алфи бачка копето за багажника (на 155-цата и на GTV-то са в жабката, а на 164-ката на таблото) При паднал акумулатор ми се е случвало на 164 не иска да отвори.

b_angelov
10-01-2011, 22:12
Чакай сега, казваш, че с натискане на копчето, багажника НЕ МОЖЕ да се отвори сам до горе, с каквито и да било амортисьорчета ли..? :Yoda:
Мисля, че няма да може, освен ако рамото не е съвсем = на нула. Или трябва да се затворя в багажника за да разбера дали е така, или да се експериментира. За първото съм прекалено... пухкав, за второто - нямам пари пък и желание :)

snaiperisto
10-01-2011, 22:17
Добре де , защо просто някой , на който амортесъорите са му здрави , да каже ...като отключи (независимо как) дали сам се вдига или трябва да му се "помогне"?

b_angelov
10-01-2011, 22:40
Добре де , защо просто някой , на който амортесъорите са му здрави , да каже ...като отключи (независимо как) дали сам се вдига или трябва да му се "помогне"?

Ейй, какво ме ухапа това винце... вместо да лежа при момата ме карате да търча до гаража :dark2:

Да, наистина има рамо, което би било достатъчно да избута капака, НО при по-силни от заводските амортисьорчета.

Не колега, заводските немогат да избутат капака до край. По спомен май бяха 170N, но може и да бъркам. Повече не ми се ходи за днес.
Така на око ако сложиш едни 300-400 Нютона, би трябвало да стане номера... абе експеримент му е майката. Трябва обаче точно да подбереш и дължината им, защото ако са по-дълги пантите ще се блъскат в купето.

Доко
10-01-2011, 22:52
Моите са здрави, не избутва а само задържа в горно положение капака на багажника. Единствената екстра според мен която може да се направи е да си отключвате багажника от дистанционното на алармата . ;-)

badmadafaka
10-01-2011, 23:29
Едните аморти дето съм пуснал да продавам тука {link} (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48412) (тия дето пише на снимката "пунто?" на тях), като дължина са почти като оригиналдъ (е, маалко по-дълги са) и гарантирам, че отварят догоре, тествано. Искат малко по-сериозен натиск за да затворят багажника но си се затваря без драми.
Естествено не ми е целта да си рекламирам темата с части, които разпродавам, просто не ги знам от каква кола са за да ви кажа - намерих ги в една морга в кашон дето човека си е свалял здрави и си ги е събрал... Всъщност като сила може би и един ще е достатъчен за багажника на ГТВ-то. Ако на някой му се занимава да дойде да ги тества или пък да си плаща доставката мога да ги дам/пратя... :beer:

Fear
11-01-2011, 11:00
Моите са здрави, не избутва а само задържа в горно положение капака на багажника. Единствената екстра според мен която може да се направи е да си отключвате багажника от дистанционното на алармата . ;-)
Moята я взех с тази екстра - много е удобно. :)

кучето
16-02-2011, 19:03
Аз съм новобранец,ма някой работи вече ги проверих....По въпроса с копчетата-и багажника и капака на резервоара се отварят само когато е изгасена и не е на контакт,а багажника само се отключва без да се вдига до горе....поне на мойта... ;)

BatVas
17-02-2011, 10:03
Аз съм новобранец,ма някой работи вече ги проверих....По въпроса с копчетата-и багажника и капака на резервоара се отварят само когато е изгасена и не е на контакт,а багажника само се отключва без да се вдига до горе....поне на мойта... ;)


Така си е и при моята, всичко е наред!

Dimicha
07-05-2011, 22:03
Така си е и при моята, всичко е наред!

Добре де,а на моята това копче си й работеше в началото и след един мой опит да достигна до моторчета за клапата за входящ въздух,при който разглобих жабката,сега копчето ми не работи.От какво може да е това?Вадих самото копче,чистих му пластинките,цъка някакво реленце,но багажникът не се отваря :dunno:

_power_
07-05-2011, 22:20
Добре де,а на моята това копче си й работеше в началото и след един мой опит да достигна до моторчета за клапата за входящ въздух,при който разглобих жабката,сега копчето ми не работи.От какво може да е това?Вадих самото копче,чистих му пластинките,цъка някакво реленце,но багажникът не се отваря :dunno:
дай на късо жиците и виж дали отваря!
Ако отваря значи бутона не работи.

Dimicha
07-05-2011, 22:28
дай на късо жиците и виж дали отваря!
Ако отваря значи бутона не работи.

ОК,ще пробвам,10х :th_up:

Hipopotigar
09-05-2011, 11:41
Копчето на багажника, както и на капачката за резервоара работят само при изгасен двигател и не на контакт. Багажника само отключва, не се вдига до горе. Все пак не сме си купили S класи.. :>

Dimicha
09-05-2011, 14:10
Копчето на багажника, както и на капачката за резервоара работят само при изгасен двигател и не на контакт. Багажника само отключва, не се вдига до горе. Все пак не сме си купили S класи.. :>

А къде е копчето за капачката на резервоара,щото аз май няма такова? :dunno:

b_angelov
09-05-2011, 15:18
А къде е копчето за капачката на резервоара,щото аз май няма такова? :dunno:

На 155 няма ;)

badmadafaka
09-05-2011, 15:27
А къде е копчето за капачката на резервоара,щото аз май няма такова? :dunno:
Ако говориш за ГТВ/Спайдер как му сипваш нафта ако не знаеш къде е копчето за отваряне на резервоара..? :dunno:

b_angelov
09-05-2011, 15:28
Ако говориш за ГТВ/Спайдер как му сипваш нафта ако не знаеш къде е копчето за отваряне на резервоара..? :dunno:

Може да е с газово в бронята ;)

Dimicha
10-05-2011, 10:06
Ако говориш за ГТВ/Спайдер как му сипваш нафта ако не знаеш къде е копчето за отваряне на резервоара..? :dunno:

Ми с един кози крак напъвам капачето всеки път :P Шегувам се-за 155-ца говоря :D

b_angelov
19-02-2013, 23:03
Някакви по "яки" амортесъори , дали пък няма да го вдигнат?

Вадя тази стара тема от прахоляка, за да ви покажа какво направих с 2 амортесьора от преден капак на 156, предоставени от badmadafaka. :big_bow_down:
http://www.youtube.com/watch?v=gNzBHcoKkn8&feature=youtu.be

Те са същите по размер като малкия на багажника, но са по 300N. Оригиналните са само 170N.
Това, че са 15-20мм. по-къси от късия (десния) амортисьор изобщо не е проблем. Капака се отваря съвсем до края.

Jorkkoo
20-02-2013, 01:58
Ехее... точно това ми трябваше. Идеята ми дойде преди 2ч. и до сега съм търсил. :) То било в нашия форум. ;) Мерси. Само разясни повечко с копчето на алармата :)))

_power_
20-02-2013, 03:07
Дано задържа и с спойлера, при мен..:whip:

b_angelov
20-02-2013, 08:55
Дано задържа и с спойлера, при мен..:whip:
В отворено положение със сигурност ще го задържат. Дали ще имат сили да го вдигнат сами от най-долу незнам.

---------- Post added at 08:55 ---------- Previous post was at 08:40 ----------


Ехее... точно това ми трябваше. Идеята ми дойде преди 2ч. и до сега съм търсил. :) То било в нашия форум. ;) Мерси. Само разясни повечко с копчето на алармата :)))

Относно алармата - вързах допълнителния трети (AUX) канал към бутона в жабката.
Кабела от модула за доп. канал беше достатъчно дълъг да стигне по снопа с кабели до буксата на жабката. Запоих го за обувката на буксата след бутона. Релето се управлява по "-".
Точно такъв сигнал подава и допълнителния канал на мочта аларма - отрицателен импулс за 0.8 секунди.

http://media.snimka.bg/s1/1747/029737870-big.jpg?r=0

На моята аларма дистанционното е с 2 бутона. Допълнителния канал се задейства като задържа 2-та бутона едновременно за 3 секунди.

badmadafaka
22-02-2013, 10:57
Дано задържа и с спойлера, при мен..:whip:
Задържат.

Alfredo
26-02-2013, 17:49
Вадя тази стара тема от прахоляка, за да ви покажа какво направих с 2 амортесьора от преден капак на 156, предоставени от badmadafaka. :big_bow_down:
http://www.youtube.com/watch?v=gNzBHcoKkn8&feature=youtu.be

Те са същите по размер като малкия на багажника, но са по 300N. Оригиналните са само 170N.
Това, че са 15-20мм. по-къси от късия (десния) амортисьор изобщо не е проблем. Капака се отваря съвсем до края.

Много яко - като се видим някой ден може да направим и моя така :P

Mury
26-02-2013, 18:28
Eй добавили си една допълнителна екстра на ГТВ-то. На ЦЛК-то на БатВас се отваря така с дистанционното на ключа.