PDA

View Full Version : 140 км/час по родните магистрали



Pages : [1] 2

koolio
12-12-2011, 21:40
Едно адекватно предложение, което, надявам се, ще се превърне в решение.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1147761

code
12-12-2011, 21:43
Браво! Така или иначе си карам с горе-долу толкова защо да се чувствам постоянно в издънка:kicking:

BLUE1
12-12-2011, 22:27
Това му изказване беше поредното доказателство колко е неадекватен. Очевидно не знаеше, че разрешената максимална скорост на магистрала е 130 км/ч, а не 120 км/ч, чиста демагогия и кеф за простолюдието.

old alfist
12-12-2011, 23:32
Борисов явно са го повозили по неговите нови участъци и вместо да се прави на гъзар да вземе да оправи и старите настилки, както и да наблегне на обслужването по магистралите.

И без това само с магистрали се занимава - поне да ги направи както трябва.

Omni
12-12-2011, 23:45
Да махне ограничението и това е!:bouncing_smiley:

old alfist
13-12-2011, 00:39
Ми тъй де - хората направили 6 предни предавки, а с тези ограничения може да ги изхвърлим 2-3 от тях.

nickyto
13-12-2011, 08:22
Ми нека видим кво ще направи... то само приказки... ай благодаря !

BatVas
13-12-2011, 10:44
Ами а дано , че аз вярно на GTV-шеста скорост почти не ползвам.

bager
14-12-2011, 21:35
Момци, не ни е това проблема, имам предвид 130-те км/ч.
И сега си карайте със 140 и няма да имате никакви проблеми със закона. Колко са местата обаче, където може да се кара с тая скорост безопасно?
Рано ни е за такива изхвърляния.

valjo
15-12-2011, 01:19
Момци, не ни е това проблема, имам предвид 130-те км/ч.
И сега си карайте със 140 и няма да имате никакви проблеми със закона. Колко са местата обаче, където може да се кара с тая скорост безопасно?
Рано ни е за такива изхвърляния.

е колко па не са ? не знам по наште магистрали място, на което 140 да е прекалено бързо ? 160 дори ...

е ся ако на някой му е заминало окачването, или са му скапани гумите, е друга работа

pla_y_men
15-12-2011, 01:53
140 е по-добре от 130...но ограничението 130 все пак не е толкова зле, колкото 90 по останалите извънградски пътища...там едно +10 км за да стане 100 си е крайно необходимо :spiteful:

Jivko7777
15-12-2011, 02:09
направо на 150 като в Полша и Италия (мисля че и те бяха на толкова) :)

old alfist
15-12-2011, 09:32
За мен 160-170 е безопастната скорост, която позволява настилката по нашите магистрали - при такава скорост в завоите усещам, че вседствие на неравностите гумите ходят само по връхчетата на неравностите и стъпват на по-малка площ.

ФЕРАРИСТ
15-12-2011, 21:40
Това му изказване беше поредното доказателство колко е неадекватен. Очевидно не знаеше, че разрешената максимална скорост на магистрала е 130 км/ч, а не 120 км/ч, чиста демагогия и кеф за простолюдието.
Мда, и аз го гледах тва, викам си тоя мърсол не знае ли че е 130......
И на Тракията има места около Пз дето и 120 км са си опасни с тоя нагънат асфалт.....

Bobi_33
15-12-2011, 22:00
Мда, и аз го гледах тва, викам си тоя мърсол не знае ли че е 130......
И на Тракията има места около Пз дето и 120 км са си опасни с тоя нагънат асфалт.....

Със сигурност не знае какво е сегашното ограничение, тъй като никога не го е спазвал......

Susscrofa
15-12-2011, 22:11
Нашият Министър председател изключително добре владее техниките по ухажване на българския мъж, а именно: да говори използвайки не повече от 30 думи и да маха всички задръжки и ограничения лесно и бързо, в случая на скоростта. Това е достатъчно, за да го лЮбат.:drunk:

mitaka_cs
15-12-2011, 22:49
Аз имам скромен опит на прави и сухи участъци без неравности от Хемус и Тракия, при спускане + малко страничен вятър.
При посочените условия Пунто 1 със 120 км/ч започва да се разхожда от най-лява до аварийна лента и обратно.

На мокро от 20 км/ч на 2-ра и рязка газ до 3000 об./мин + 2/3 ляв или десен волан = недозавиване като на 147 GTA по пистата на топ гиър....
....колата отново е Пунто с има-няма 45 коня и 165-ки зимни гуми с 9 мм грайфер.

Преди почти три години през дупките и хълмовете по магистралата преди Варна ме изпревари скъпа немска лимузина с около никаквите 120 км/ч...след това аз я минах с 60 км/ч докато собственикът й търсеше крика под предния капак.

Не мога да пропусна и пазарджишкия участък от тракията, където лесно по-леките машини остават с половин гума на асфалта. А от какво ли са деругите по кръпките !?

Old Fox
16-12-2011, 12:40
Много ме накефиха новините по тая тема снощи.
Беше нещо в духа на това че:
КАТ били против това увеличение и посикали справка къде инфраструктурата позволява такива скорости бля бля бля....

nicola 59
16-12-2011, 13:15
направо на 150 като в Полша и Италия (мисля че и те бяха на толкова) :)

Италия е на 130 колега за полша незнам

Pepo
16-12-2011, 13:34
Ограничение на скоростта на магистрала не трябва да има. Препоръчителна максимална скорост - да!
Автопаркът е разнообразен, възможностите на возилата, уменията на водача, пътната обстановка - субективни фактори.

Относно Полша - 140км/ч по за магистрала. Превишение с до 10 км/ч е нарушение, но не се санкционира.

morfius
16-12-2011, 13:37
То едни магистрали...

А и главния проблем не е скоростта по магистралата, а по първокласната мрежа... където през 2 км. има знак 50, 60, 70 ... и ако не си автоматик дясната ти ръка просто не пуска скоростния лост.
Не еднократно съм виждал знак 60 само защото има отбивка или отклонение с намалена от храсталаци видимост.
Познайте какво има зад храстите...
Куки...
Значи вместо да се почисти треволяка, да сложат огледала и т.н. ... издейства си знак 60 и кеси зад него.
Уважение ли...
"Магистрала" Хемус се минава за 40 минути с ограниченията.
След нея примерно до Свищов средната скорост обаче ти става има няма 60 км... какво като спестя 10 мин. на Хемус?
Пак ще ми трябват 2 часа и половина до 3 ... за 220 км.

Та остайте специалиста по ленти и бухалки да си развява популизма, файда няма... даже напротив.

Deathriderr
16-12-2011, 13:42
Ограничение на скоростта на магистрала не трябва да има. Препоръчителна максимална скорост - да!
Автопаркът е разнообразен, възможностите на возилата, уменията на водача, пътната обстановка - субективни фактори.

Колега, интересно ти е мнението, а представи си всеки млад шофьор като мен примерно колкото и без акъл доло горе спазвам ограниченията ако няма такива какво ще стане? :tank: :sex::rip: Добре правилата са, за да ги нарушаваме, но без тях ?То е ясно, че всеки може да кара с 200

Pepo
16-12-2011, 13:46
Колега, интересно ти е мнението, а представи си всеки млад шофьор като мен примерно колкото и без акъл доло горе спазвам ограниченията ако няма такива какво ще стане? :tank: :sex::rip: Добре правилата са, за да ги нарушаваме, но без тях ?

Колега, представих си! Каквото и да стане - идва от главата, ако ще и на 20 км/ограничение.

Deathriderr
16-12-2011, 13:51
Колега, представих си! Каквото и да стане - идва от главата, ако ще и на 20 км/ограничение.

Абсолютно съм съгласен с теб.Обаче винаги ти идва на акъла една мисъл "Ааа не толкова пари не ми са дават ако ме глобят "

nicola 59
16-12-2011, 13:58
Колега, представих си! Каквото и да стане - идва от главата, ако ще и на 20 км/ограничение.

Колегата е прав в Италия ограничението е 130 и всяка седмица дават по телевизията катастрофи какви ли не. Германия няма ограничения ,а по телевизията от години не се е споменало за катастрофа имам предвид по голяма защото по телевизията надали ще отбележат,че някои закачил някоя кола

sasho_n2
16-12-2011, 14:12
Колеги...дайте да не се сравняваме със страни, от които все още сме на светлинни години - в Италия, Германия, Полша и т.н. хората имат три лентови магистрали с перфектна настилка :notworthy:. В България имаме две недовършени ( три с магистрала Люлин) магистрали с две платна, което в западна Европа се води за скоростен път, не за магострала. Да не говорим, че на магистрала Тракия от тунелите до Пазарджик настилката е в толкова отвратително състояние, че и сегашните 130 км са си много. Освен това нека се замислим, че по-големият проблем не е високата скорост, на ниската на някой от водачите, т.е. като се движиш със 140-150 км./ч. и пред теб излезне ТИР тръгнал да изпреварва с 90 км/ч се създава много по-опасна ситуация. Точно затова смятам, че ако магостралите бяха трилентови, можеше да се мисли за нещо подбно...За момента по-добре да се насочат към премахването на някои безумни ограничения, които освен за хранилка на куките, друга работа не вършат:indian:!!!

Pepo
16-12-2011, 14:15
Абсолютно съм съгласен с теб.Обаче винаги ти идва на акъла една мисъл "Ааа не толкова пари не ми са дават ако ме глобят "

Остави еснафската гледна точка. Това да можеш да поемеш отговорност да шофираш разумно и без да застрашаваш живота, преди всичко, на останалите участници, на пътуващите с теб, а и своя, не би трябвало да идва от страха, че ще ти се бръкне в джоба. Сещай се, че за доста хора вадят и плащат без никакъв проблем.
Нещата опират до трезва преценка и съзнание.
Отново - нека има максимална препоръчителна скорост, а не ограничение. Табелата с ограничението на скоростта не ти е в главата или вързана на педала на газта.

Susscrofa
16-12-2011, 14:30
Остави еснафската гледна точка. Това да можеш да поемеш отговорност да шофираш разумно и без да застрашаваш живота, преди всичко, на останалите участници, на пътуващите с теб, а и своя, не би трябвало да идва от страха, че ще ти се бръкне в джоба. Сещай се, че за доста хора вадят и плащат без никакъв проблем.
Нещата опират до трезва преценка и съзнание.
Отново - нека има максимална препоръчителна скорост, а не ограничение. Табелата с ограничението на скоростта не ти е в главата или вързана на педала на газта.

В този ред на мисли, аз предлагам и данъците в България да бъдат пожелателни и препоръчителни. Нека всеки сам оцени какво дължи на държавата.

Pepo
16-12-2011, 14:54
В този ред на мисли, аз предлагам и данъците в България да бъдат пожелателни и препоръчителни. Нека всеки сам оцени какво дължи на държавата.
В този ред на мисли, отново си напълно офтопик и бла-бла :smoke:

bager
16-12-2011, 15:05
Остави еснафската гледна точка. Това да можеш да поемеш отговорност да шофираш разумно и без да застрашаваш живота, преди всичко, на останалите участници, на пътуващите с теб, а и своя, не би трябвало да идва от страха, че ще ти се бръкне в джоба. Сещай се, че за доста хора вадят и плащат без никакъв проблем.
Нещата опират до трезва преценка и съзнание.
Отново - нека има максимална препоръчителна скорост, а не ограничение. Табелата с ограничението на скоростта не ти е в главата или вързана на педала на газта.

Колега, ти в България ли живееш? Чел съм доста разумни твои мнения, но ...огледай се! Как би проработило в България нещо оставено на разум и съзнание...

code
16-12-2011, 15:17
Колега, ти в България ли живееш? Чел съм доста разумни твои мнения, но ...огледай се! Как би проработило в България нещо оставено на разум и съзнание...

Никак! В България трябва зорко да се следи за изпълняването на всякакви наредби, правила и закони. Да оставиш нещо на преценката на прости тикви като нас си е голяма глупост. Пълно е с прости тикви в цялата държава и това си е. Не гледате ли, че гори половин София, какво да очакваш от такова племе?

Susscrofa
16-12-2011, 15:20
В този ред на мисли, отново си напълно офтопик и бла-бла :smoke:

Ти винаги си интопиНГ :)
Да няма ограничение, егати вица.

koolio
16-12-2011, 18:24
Напълно съм съгласен с Пепо, мотивите ще изложа по-късно.
Аа, и под едно условие - строги критерии за гуми и за техническа изправност.

old alfist
16-12-2011, 20:05
Аз също съм съгласен с Реро - резонно е да се даде препоръчителна скорост за средностатистическите оборудвани автомобили, както и за водачите със средностатистически умения, но да не се ограничава тавана.
Забраната няма възпитателен и стимулиращ ефект и не може да се накара някой по този начин да подържа автомобила си или да стимулира подобряване на уменията му.

Б.Колев
16-12-2011, 20:49
Аз съм твърдо против идеята ...... Няма почва за нея в нашата страна поне не и докато нямаме добри путища и стриктни прегледи ........

Alfissimo
17-12-2011, 02:32
За мен 160-170 е безопастната скорост, която позволява настилката по нашите магистрали - при такава скорост в завоите усещам, че вседствие на неравностите гумите ходят само по връхчетата на неравностите и стъпват на по-малка площ.

Ти да не караш F40?:Bolt:

Furious 155
17-12-2011, 13:55
При 140-160 износването на гумите по "Тракия" след 40-ти до 90-ти км е доста по-ниско, защото гумите почти не докосват пътя от неравностите! :crazy:

Поредната глупост в тая страна...
Да, има участъци които и със 180 може да се кара, но са доста малко, че да се засегне цялата "магистрална" мрежа!
Отделно че и разходът на гориво е различен. Преди години в Испания бяха намалили макс. разершената скорост по магистралите на 110км/ч мисля, само с една единствена цел - да спаднат разходите за придвижване, поради икономическата криза. А там нямат кръпки по пътищата - всичко е като отлято наведнъж!

Susscrofa
24-04-2012, 20:18
Максимална скорост от 140 км/ч за леките коли на автомагистрала бе разрешена с промени в Закона за пътищата, приети от депутатите на първо четене с 93 гласа "за", 23 "против" и 8 "въздържал се". Промяната обаче е валидна само за новите участъци от магистралите.
"Не искаме самоцелно увеличаване на скоростта, предлагаме тази максимална скорост само на новите магистрални участъци, а на старите пътища ограниченията остават", обясни министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова по време на дискусията преди вота, която продължи над 2 часа, предаде БТА.

Увеличението на скоростта предизвика разгорещени дебати в пленарната зала. Синият депутат Иван Иванов цитира данни, че повишаването на скоростта с 10 процента води до повишаване на катастрофите с 20 процента и до увеличаване на смъртните случаи с 30 на сто. Освен това, според него, при по-висока скорост колите отделят повече вредни газове.
"Нека останем в рамките на европейската практика - 25 страни от ЕС имат скорости, не по-високи от 130 км", призова той.

Същото мнение изразиха и Захари Георгиев от левицата и Павел Шопов от "Атака".

Веселин Давидов от ГЕРБ обаче заяви, че тенденциите в световен мащаб са към повишаване на скоростта, защото това означава и икономия на време. Колегата му Станислав Иванов посочи, че се предлага увеличаване на скоростта, тъй като в България вече има магистрали, на които е възможна такава скорост.
"Това е максимално допустима скорост, а не задължителна от утре", допълни Любен Татарски, председател на парламентарната Комисия по регионално развитие и благоустройство.
източник:http://dnes.dir.bg/news/promeni-zakon-dvijenie-patishtata-liljana-pavlova-11015685?nt=4

"Нищо не се е подобрило в качеството на пътищата. Не сравнявайте Германия и други страни с по петлентови магистрали с разбитите двулентови пътища на България", репликира Захари Георгиев.
Ремзи Осман от ДПС също каза, че е преждевременно сега да се увеличава скоростта.


:prescription:



Честито Ви 140 по магистралите на РБ.
Газ до дупка на всички любители на високата скорост.
Поредно безумно решение.
По време на война, сваляме гащите. събираме каските на войниците и им доставяме алкохол.

Доко
24-04-2012, 20:19
Че аз и сега си карам с толкова, разликата с 10км не е значителна.
Виж, ако бяха махнали ограничението на скороста както е по някои магистрали в Германия примерно, може да се възмущава човек. ;-)

п.с. Добре, че приеха на първо четене закона за тютюнопушенето, това според мен е по-важно. ;-)

Kuku
24-04-2012, 20:28
Са ше караш съ сто и пеесе ;)

Jivko7777
24-04-2012, 20:34
Са ше караш съ сто и пеесе ;)

именно :razz:

didod
24-04-2012, 20:41
Дъл ши има табели барем? Къде може и къде не?

Доко
24-04-2012, 20:42
Са ше караш съ сто и пеесе ;)

То тва ясно, а ти ми кажи няма ли при вас некоя сгъваема и ефтинка стойка за номер, че на сузукито е с две планки хванат ?. ;-) :razz:

code
24-04-2012, 20:55
140 да не е някаква междугалактическа скорост !? Има хора карат с 300, със 140 на магистрала карам и ми се доспива :pp:

ФЕРАРИСТ
24-04-2012, 21:54
Тва няма как да се направи само за новите участъци......
Или ще е за всички магистрали или не - квъ ще пише в закона - за участъци построени и благословени само от ББ, ли????

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:53 ----------



Газ до дупка на всички любители на високата скорост.

Аре ся не се пръй че не си вдигал поне 160 по магистралата никогиш.....

mordohy
24-04-2012, 22:00
Защо ли против са само тия, които и без това си карат с 200.
Сега ще се дадат какви ли не доводи, против тая скорост, която отдавна е неактуална.
Аз общо-взето не се притеснявам да карам с колкото искам, но то и самия път ми казва с колко може.
Има участъци, на които може спокойно да се кара със 150 и точно това е идеята.
Основния проблем е, че водачите не са обучени за такива скорости, а още по-малко полицаите знаят за какво иде реч.
Престрояването и изпреварването а проблемите, на които трябва да се наблегне.
Масово се навлиза късно в лентата са намаляване на скоростта или рано се излиза от лентата за ускоряване. На практика само всеки пети изпълнява правилно тая маневра. Масово се пресича двойната непрекъсната линия и се свива рязко в дясно, като преди това са намалили скороста в дясната, а понякога и в лявата лента, че му е по-удобно на идиота , който засича всички зад него.
Тука са проблемите, а не в скоростта от 14-150.

koolio
24-04-2012, 23:07
Защо ли против са само тия, които и без това си карат с 200.
Сега ще се дадат какви ли не доводи, против тая скорост, която отдавна е неактуална.
Аз общо-взето не се притеснявам да карам с колкото искам, но то и самия път ми казва с колко може.
Има участъци, на които може спокойно да се кара със 150 и точно това е идеята.
Основния проблем е, че водачите не са обучени за такива скорости, а още по-малко полицаите знаят за какво иде реч.
Престрояването и изпреварването а проблемите, на които трябва да се наблегне.
Масово се навлиза късно в лентата са намаляване на скоростта или рано се излиза от лентата за ускоряване. На практика само всеки пети изпълнява правилно тая маневра. Масово се пресича двойната непрекъсната линия и се свива рязко в дясно, като преди това са намалили скороста в дясната, а понякога и в лявата лента, че му е по-удобно на идиота , който засича всички зад него.
Тука са проблемите, а не в скоростта от 14-150.

Пак сме си плюли в устата :prescription:.

Кайо
24-04-2012, 23:54
А 140 км/ч много ли са?

Kuku
25-04-2012, 00:09
То тва ясно, а ти ми кажи няма ли при вас некоя сгъваема и ефтинка стойка за номер, че на сузукито е с две планки хванат ?. ;-) :razz:Ти поне имаш планки - моя е хванат с две рапидки за една пластмаса и само го менкам между моторите :D

Доко
25-04-2012, 00:12
Ти поне имаш планки - моя е хванат с две рапидки за една пластмаса и само го менкам между моторите :D

То и аз май ще го забия под-опашката с две рапиди за пластмасата, чиста работа. ;-)

Kuku
25-04-2012, 00:17
Само го смъкни по-ниско, да го пази калника, че заради хвърлянето от гумата ще избледнее в средата :)

Liminat
25-04-2012, 07:02
Сега ше требе още повече да се внимава при покупката на употребявани автомобили. На една част от тях им стига 50 -100 км каране със 150, за да се издухат тотално...

morfius
25-04-2012, 08:29
Лесно е, слагат се знаци... ограниченията са дефинирани с уточнението - ако не е указано друго със знак... както бул. България (70 при градско 50).
Самата скорост не е никакъв проблем, проблем е манталитета и това което спомена Мордохай.
Моето мнение е, че пак си имаме дребен популизъм, проблема не ни е в максималните скорости, а в нацвъканите на всяка кривка хранилки.

ФЕРАРИСТ
25-04-2012, 08:34
Па е то при тия цени на горивата има хора дето трябва с пистолет да ги накараш да вдигнат толкоз.....

Susscrofa
25-04-2012, 08:44
Бих задал два въпроса:

1. Какъв е процента на автомобили втора употреба в България?

2. Какъв е процента на "компромисни" ремонти по тези автомобили?



Извинявайте, но скорост от 150 км/час е за нов, технически изряден автомобил.

Сега ще падне една гонитба с таратайки, които от време на време се прибират за секунди в дясната лента след примигване на черна лимузина или бяло порше.
Жалка балканска картинка.

Разликата между най-ниската разрешена и най-високата разрешена се задълбочава, което безпорно е предпоставка за ПТП. Тук става дума за ДВУЛЕНТОВИ магистрали!!!!!!!!!!
Редовно в лявата лента изпреварват автобуси и камиони движещи се със 100 км/час.
Поредното решение, за което не сме дорасли.:drinking::drinking:

didod
25-04-2012, 08:57
Според мен пък няма да се промени обстановката на т.н. магистрали. Разрешаването на по-висока скорост не означава задължително постигане на такава. :)

Pepo
25-04-2012, 09:19
Аре ся някой да залепи темата на дебелия за тая тука http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=66548&highlight=%EC%E0%E3%E8%F1%F2%F0%E0%EB%E0

Susscrofa
25-04-2012, 09:37
Да бе пълен ужас, а тъпото е, че до днес преди да приемат поправката съвсем не беше така... Тия селяци с таратайките как я чакаха тая поправка като нова година и рожден ден 2в1, за да почнат да си карат как си знаят... :clap::respect:


сме "вътрени"... После ни показа как се прави слалом с около 100км/час в града между движещите се коли, естествено без мигачи, щото те са за баламите... :clap::respect:

Сега тези селяци, ако преди надвишаваха с 30 км разрешената скорост, карайки със 160, сега ще се разминават с едно фишче за 20 км над разрешената.

---------- Post added at 06:37 ---------- Previous post was at 06:34 ----------


Аре ся някой да залепи темата на дебелия за тая тука http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=66548&highlight=%EC%E0%E3%E8%F1%F2%F0%E0%EB%E0

Възможно е, но в единия случай коментираме един пророк, а сега коментирам факт.:)

Доко
25-04-2012, 09:43
Сусе ти от кога не си пътувал извън града ?

В момента по магистралата са опасни бавнодвижещите се автомобили, които при сегашните позволени 130км/ч се движат с 80 max 90км/ч и то не защото не могат, а ЗАЩОТО Е СКЪПО!!! ;-)
К'во си се затюфкал тука за некви 10км/ч увеличение на скороста ? :hehehm:;-)

Pepo
25-04-2012, 09:44
Едно адекватно предложение, което, надявам се, ще се превърне в решение.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1147761

Най-сетне одобрено, макар и на първо четене :rockon:


Максимална скорост от 140 км/ч по магистралите беше одобрена на първо четене (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/04/24/1814464_maksimalna_skorost_ot_140_kmch_po_magistra lite_beshe/)

Максимално разрешената допустима скорост по магистралите в страната да бъде 140 км в час, приеха на първо четене депутатите, съобщи "Фокус".

С промените в Закона за движение по пътищата се забранява изграждането и експлоатацията на рекламни съоръжения в обхвата на пътя или в обслужващата зона на разстояние по-малко от 8 метра, измерено хоризонтално от края (ръба) на пътната настилка до целия габарит на рекламното съоръжение.

"Ние не искаме самоцелно увеличение на скоростта по пътните участъци. Това, което предлагаме ние, предвид изграждащите се нови магистрални участъци, нови скоростни пътища, на тези нови участъци, които имат добро качество на пътя - да се позволи скорост до 140 км/ч на съществуващите пътища, на старите пътища. Там, където има рискови зони, разбира се, ще останат сега съществуващите ограничения, включително по магистралите от 90 км/ч. Тук ние промяна няма да правим", обясни по време на обсъждането на промените министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова.

В обхвата и обслужващата зона на автомагистрали и скоростни пътища се разрешава изграждането и експлоатацията само на търговски крайпътни обслужващи комплекси и на пътни връзки към тях. Забранява се изграждането на такива обекти на отстояние, по-малко от 3 км преди и след пътните възли, предвиждат още промените.

http://www.dnevnik.bg

Susscrofa
25-04-2012, 09:46
Сусе ти от кога не си пътувал извън града ?

В момента по магистралата са опасни бавнодвижещите се автомобили, които при сегашните позволени 130км/ч се движат с 80 max 90км/ч и то не защото не могат, а ЗАЩОТО Е СКЪПО!!! ;-)
К'во си се затюфкал тука за некви 10км/ч увеличение на скороста ? :hehehm:;-)

Разликата между най-ниската разрешена и най-високата разрешена се задълбочава, което безпорно е предпоставка за ПТП. Тук става дума за ДВУЛЕНТОВИ магистрали!!!!!!!!!!
Редовно в лявата лента изпреварват автобуси и камиони движещи се със 100 км/час.

Orm
25-04-2012, 09:57
Ураааа ще се трепаме с по голяма засилка!!!!!

ФЕРАРИСТ
25-04-2012, 09:57
Редовно в лявата лента изпреварват автобуси и камиони движещи се със 100 км/час.
И откъде трябва да го правят - отдясно????

Pepo
25-04-2012, 09:59
Възможно е, но в единия случай коментираме един пророк, а сега коментирам факт.:)
Пусни още една, за да коментираме възможните последствия от факта :bravo:

bager
25-04-2012, 09:59
Разликата между най-ниската разрешена и най-високата разрешена се задълбочава, което безпорно е предпоставка за ПТП. Тук става дума за ДВУЛЕНТОВИ магистрали!!!!!!!!!!
Редовно в лявата лента изпреварват автобуси и камиони движещи се със 100 км/час.

Напълно съм съгласен с това мнение. Сега реално се увеличава шанса да се срещнат(настигнат) две движещи се МПС-та с разлика в скоростта 80 км/ч, които карат в рамките на позволеното.
Това е поредното популистко решенийце на инфантилите от "герб".

п.п.
И откъде трябва да го правят - отдясно????
В средната лента, ако имаше такава естествено... Точно липсата и е проблема, за който говорим при тая разлика в скоростта.

Доко
25-04-2012, 10:03
Разликата между най-ниската разрешена и най-високата разрешена се задълбочава, което безпорно е предпоставка за ПТП. Тук става дума за ДВУЛЕНТОВИ магистрали!!!!!!!!!!
Редовно в лявата лента изпреварват автобуси и камиони движещи се със 100 км/час.

Ами аз мога да ти кажа, че няма да има кой знае каква разлика в пътната обстановка.
Багера го каза правилно - ПОПУЛИСТКО. ;-)

didod
25-04-2012, 10:06
Ще въведем като в Унгария забрана през деня товарен автомобил да изпреварва друг и ще се оправят нещата... :)

Susscrofa
25-04-2012, 10:42
И откъде трябва да го правят - отдясно????

В Холандия магистралите са с три активни ленти и в крайна лява камион и рейс не може да припари, и не само там е така. Нали това обяснявам, че ние нямаме условия за тези скорости, а и с този автопарк, който е на над 10 години близо 70 % от него, за къде сме тръгнали? За ония свят.

---------- Post added at 07:42 ---------- Previous post was at 07:41 ----------


Пусни още една, за да коментираме възможните последствия от факта :bravo:

Модерираш ли сега?:drinking:

Lei-chery
25-04-2012, 10:43
Аз лично не смятам, че нещо ще се промени от този факт. И в момента повечето коли карат с тази и по-висока скорост.
Е, разликата ще е само във факта, че до 140 км. ще си в рамките на закона.:rosso_spider:

koolio
25-04-2012, 10:48
Има и автомобили, за които е опасно да се движат с повече от 70, да сложим такова ограничение?
Адекватни ограничения и засилен контрол - това е начинът.

Susscrofa
25-04-2012, 10:49
Аз лично не смятам, че нещо ще се промени от този факт. И в момента повечето коли карат с тази и по-висока скорост.
Е, разликата ще е само във факта, че до 140 км. ще си в рамките на закона.:rosso_spider:

И при 161 няма да ти вземат книжката за 3 месеца:)
Това е важната разлика.

Lei-chery
25-04-2012, 10:59
И при 161 няма да ти вземат книжката за 3 месеца:)
Това е важната разлика.
Но пък за жалост при 161км. ....може и сам да си я "вземеш" за винаги....а най-лошото е, че може да не "отпътуваш" сам, а заедно с други невинни хорица.

Susscrofa
25-04-2012, 11:02
Но пък за жалост при 161км. ....може и сам да си я "вземеш" за винаги....а най-лошото е, че може да не "отпътуваш" сам, а заедно с други невинни хорица.

С мацката от аватара ще карам с 30 от София до Варна.
Толкова неща мога да и разкажа.:drinking:
Ще бъде романтично, като първите автомобили, бавни, шумни и пушещи.

Lei-chery
25-04-2012, 11:19
С мацката от аватара ще карам с 30 от София до Варна.
Толкова неща мога да и разкажа.:drinking:
Ще бъде романтично, като първите автомобили, бавни, шумни и пушещи.

Мдаааа.....скороста се съобразява с пътните,а явно и други ВАЖНИ условия.:)
И да попитам ...автомобила или ти ще "пушиш"?!?!?!;-)

Kuku
25-04-2012, 11:21
ШУБЕТАААА!!!
Какво са 160км/ч бре ?!

Lei-chery
25-04-2012, 11:26
ШУБЕТАААА!!!
Какво са 160км/ч бре ?!
За нас смъртните са много, за вас безсмъртните са малко!!!;-)

Susscrofa
25-04-2012, 11:33
Мдаааа.....скороста се съобразява с пътните,а явно и други ВАЖНИ условия.:)
И да попитам ...автомобила или ти ще "пушиш"?!?!?!;-)

Първо ще пуша аз, а след това и двамата:):drinking:

160 км/ч за нашите таратайки и нашата инфраструктура са много.

Kuku
25-04-2012, 11:51
Колко време пътувате от София до морето?

Доко
25-04-2012, 11:59
Суско пусни тема да си чешеш езика за тази поредна пародия... http://www.segabg.com/article.php?id=598211 :heavy_cry:

Скороста я остави на нас...:drinking:

Kuku
25-04-2012, 12:13
А щом така и така се строи булевард, ЗАЩО не го направиха поне с 3 ленти във всяка посока?! :?

digitalundgrd
25-04-2012, 12:23
И аз мисля като Феро и Доко, че напоследък наблюдавам точно това, а именно - на магистралата всички карат с по 90-100-110....Просто хората гледат да стигнат максимално икономично...Едно време като тръгнех от София до морето все едно участвах в 24 часа Льо Ман...Сега ОПРЕДЕЛЕНО не е така ;)

Доко
25-04-2012, 12:38
И аз мисля като Феро и Доко, че напоследък наблюдавам точно това, а именно - на магистралата всички карат с по 90-100-110....Просто хората гледат да стигнат максимално икономично...Едно време като тръгнех от София до морето все едно участвах в 24 часа Льо Ман...Сега ОПРЕДЕЛЕНО не е така ;)

Не само, че не се кара бързо ами изобщо на места почти липсва движение, имам чувството, че е '93-та. ;-)
Икономиката замира. :|

Susscrofa
25-04-2012, 13:00
Не само, че не се кара бързо ами изобщо на места почти липсва движение, имам чувството, че е '93-та. ;-)
Икономиката замира. :|

Ти да не говориш за Австралия?
Или от 93-та насам караш колело.

---------- Post added at 09:59 ---------- Previous post was at 09:58 ----------


Колко време пътувате от София до морето?

Oколо 20 часа.:drinking:

---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 09:59 ----------


И аз мисля като Феро и Доко, че напоследък наблюдавам точно това, а именно - на магистралата всички карат с по 90-100-110....Просто хората гледат да стигнат максимално икономично...Едно време като тръгнех от София до морето все едно участвах в 24 часа Льо Ман...Сега ОПРЕДЕЛЕНО не е така ;)

Тези, за които се променя тази скорост, не икономисват.:drinking:

Kuku
25-04-2012, 13:04
Аз пътувам около 4 часа до Сл. Бряг - без рискови изпреварвания, без безразсъдно раздаване на газ, без прахосване на една торба пари в гориво....
НЕ разбирам, какъв ти е проблема да караш с около 150км/ч по магистралата?
Твойта кочина пред ядрен полуразпад ли е, та не можеш да пътуваш по магистралата спокойно с такава скорост? :?

Доко
25-04-2012, 13:24
Ти да не говориш за Австралия?
Или от 93-та насам караш колело.

Суско почваш да ръсиш неадекватни глупости.
Запали я тая кола и се поразходи из страната, ама не в гората а по пътищата.
И стига си се правил на праведен монах тука, ще кажеш, че спазваш всички норми и закони, ай моля ти се....:hehehm:
Или за теб всички останали са некви тъпи и карат кочини и не може да се движат бързо, а може би те е яд на тези които и без това ограничение пак си карат както си искат?
Пазни приказки. :no_no_no:
Виж в каква кочина ви откриват метростанция днес, това е за възмущение, още повече благодарноста която изказа премиера Б.Б. на кмета(бивш)Б.Б. "за добре свършената работа"

Susscrofa
25-04-2012, 13:30
Суско почваш да ръсиш неадекватни глупости.
Запали я тая кола и се поразходи из страната, ама не в гората а по пътищата.
И стига си се правил на праведен монах тука, ще кажеш, че спазваш всички норми и закони, ай моля ти се....:hehehm:
Или за теб всички останали са некви тъпи и карат кочини и не може да се движат бързо, а може би те е яд на тези които и без това ограничение пак си карат както си искат?
Пазни приказки. :no_no_no:

На глупците не завиждам, но понякога не искам да ги виждам.:)
Карам спазвайки правилата. 130 е предостатъчна скорост, за всичко. Дори е малко високичка.
Не съм монах, но не съм и глупак.:drinking:

---------- Post added at 10:30 ---------- Previous post was at 10:29 ----------


Аз пътувам около 4 часа до Сл. Бряг - без рискови изпреварвания, без безразсъдно раздаване на газ, без прахосване на една торба пари в гориво....
НЕ разбирам, какъв ти е проблема да караш с около 150км/ч по магистралата?
Твойта кочина пред ядрен полуразпад ли е, та не можеш да пътуваш по магистралата спокойно с такава скорост? :?

ГоУем шофьор си.
Ти не си достатъчно подготвен и квалифициран, за да оценяваш що е то рисково каране.:):drinking:
Има си специалисти, които се занимават с това.

Доко
25-04-2012, 13:37
На глупците не завиждам, но понякога не искам да ги виждам.:).

Този епитет ясно показва душевното ти състояние. ;-)

Kuku
25-04-2012, 13:44
И въпреки слабата си подготовка, пристигам няколко пъти по-бързо от теб, БЕЗ РИСК!!!
Ти ако искаш и два дни може да пътуваш.... до Пазарджик..... монахиньо :crazy:

Susscrofa
25-04-2012, 13:45
Този епитет ясно показва душевното ти състояние. ;-)

Моето душевно състояние е мирно, аз не се нуждая от високи скорости, за да усещам живота.
Наслаждавам му се и без това.
Отговорен съм когато шофирам и съм убеден, че високата скорост убива!

:drinking:

koolio
25-04-2012, 13:45
140 км/ч ще бъде максимална разрешена, а не минимална задължителна скорост. Който иска може да си кара и с 80. Само да не тръгва да изпреварва без мигач камиони, които се движат с 60 ...

Susscrofa
25-04-2012, 13:50
И въпреки слабата си подготовка, пристигам няколко пъти по-бързо от теб, БЕЗ РИСК!!!
Ти ако искаш и два дни може да пътуваш.... до Пазарджик..... монахиньо :crazy:

Ти не разбра ли, че това беше шега за 30 те км в час?

Стигам до Варна за 6 часа, а до Бургас за 5.
Убеден съм, че дори не се изморявам колкото теб, защото шофирането със 150 км/ч изморява 1,5 пъти повече от това със 120 км/ч, сигурно и това не знаеш?

---------- Post added at 10:50 ---------- Previous post was at 10:49 ----------


140 км/ч ще бъде максимална разрешена, а не минимална задължителна скорост. Който иска може да си кара и с 80. Само да не тръгва да изпреварва без мигач камиони, които се движат с 60 ...

Защо???????
Имам право да съм на този път колкото и ти.
Защо да се съобразявам аз с теб, а не ти с мен?

Stoyan Georgiev
25-04-2012, 14:43
сусинка до бургас за да пътуваш за 5 часа не те знам как караш

то по ограниченията да караш навсякъде е 4 часа без малко

Доко
25-04-2012, 14:51
сусинка до бургас за да пътуваш за 5 часа не те знам как караш

то по ограниченията да караш навсякъде е 4 часа без малко

А бе като ви казва , че суско не е идвал насам от както магистралата свършваше на Пловдив вие не вярвате. ;-) :hehehm:
Спора е безмислен. :fish:

Lei-chery
25-04-2012, 14:55
Аз се питам защо водите този спор?!?!?
Нека всеки кара, както намери за подходящо и разбира се без да представлява пречка за останалите шофьори на платното.Който желае да стига за 3 часа ..който желае да стига за 10часа...въпрос на лично предпочитание.
В това мисля всички сте съгласни, че пътя не е място за геройства и следва да бъдем съвестни....е те това е!!!;-)

Stoyan Georgiev
25-04-2012, 14:59
Аз се питам защо водите този спор?!?!?
Нека всеки кара, както намери за подходящо и разбира се без да представлява пречка за останалите шофьори на платното.Който желае да стига за 3 часа ..който желае да стига за 10часа...въпрос на лично предпочитание.
В това мисля всички сте съгласни, че пътя не е място за геройства и следва да бъдем съвестни....е те това е!!!;-)

съгласен съм , аз не споря, просто се изненадах :)

---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:59 ----------


А бе като ви казва , че суско не е идвал насам от както магистралата свършваше на Пловдив вие не вярвате. ;-) :hehehm:
Спора е безмислен. :fish:

май май :D

Kuku
25-04-2012, 15:00
.... ГоУем шофьор си.
Ти не си достатъчно подготвен и квалифициран, за да оценяваш що е то изморително каране.:-):drinking:
Има си специалисти, които се занимават с това.

Бобби
25-04-2012, 15:09
сусинка до бургас за да пътуваш за 5 часа не те знам как караш

то по ограниченията да караш навсякъде е 4 часа без малко
Аз разстоянието София - Бургас го взимам за 3- дена и няколко напивания....:hehehm:
Няма за къде да бързам...приятели навсякъде......гледам да тръгвам като изтрезнея:))

Susscrofa
25-04-2012, 15:13
сусинка до бургас за да пътуваш за 5 часа не те знам как караш

то по ограниченията да караш навсякъде е 4 часа без малко

Щом казваш, сигурно си прав.:clap:
Опитай пак.
А почивки правиш ли си, те са задължителни.:drinking:

ФЕРАРИСТ
25-04-2012, 15:14
Само да не тръгва да изпреварва без мигач камиони, които се движат с 60 ...



Защо???????
Имам право да съм на този път колкото и ти.
Защо да се съобразявам аз с теб, а не ти с мен?
Колегата вероятно има впредвид че когато започнеш да изпреварваш някой дето се движи с 60 по магистр, и не подадеш своевременно мигач, и не се увериш че не застрашаваш някой който вече е в лювата лента и е предприел изпреварване по учебник, то ти с това нарушаваш сега действащия ЗДвП, а ти си доблестен негов последовател, и съм убеден че не искаш да го нарушаваш........затова ти трябва да се съобразяваш с този зад теб, при описаните от колегата условия......
Нали????

Susscrofa
25-04-2012, 15:33
Колегата вероятно има впредвид че когато започнеш да изпреварваш някой дето се движи с 60 по магистр, и не подадеш своевременно мигач, и не се увериш че не застрашаваш някой който вече е в лювата лента и е предприел изпреварване по учебник, то ти с това нарушаваш сега действащия ЗДвП, а ти си доблестен негов последовател, и съм убеден че не искаш да го нарушаваш........затова ти трябва да се съобразяваш с този зад теб, при описаните от колегата условия......
Нали????

Не.
Колегата намекна, че ако искам да карам с 80 не бива да се пречкам в лявата лента, която той смята, че е само за АСОВЕ:):clap:

---------- Post added at 12:33 ---------- Previous post was at 12:30 ----------


А бе като ви казва , че суско не е идвал насам от както магистралата свършваше на Пловдив вие не вярвате. ;-) :hehehm:
Спора е безмислен. :fish:

Аз обикновено се возя, но когато няма шофьор сядам да карам и пътувам поне три пъти годишно служебно към "НАСАМ", каквото и да означава "насам" или "нанатам":clap::drinking:
Спорът никога не е безмислен, някои от участниците в него са без мисъл.

Susscrofa
25-04-2012, 15:37
Не бе ти си карай където искаш и с колкото искаш... Ако някой с Додж Рам или с Ескалейд/Тундра/Експлорър, дето е дръпнал 2 линии и си кара небрежно с 200+ в лявата лента не те види и буквално те прегази, после му дай линка към тая тема да прочете, че ти всъщност си бил напълно прав да си караш с 80 в лявата лента... :clap:

Може ли да го кара Чък Норис?:)
Е тва беше мноУ тъпо включване.:clap:
Тая Тундра с 200 реални км в час според мен ще се обърне по гръб от лошата аеродинамика на купето си.

Susscrofa
25-04-2012, 15:44
Батка знаеш, че съм тъп, какво друго включване очакваш от мен, еле па във високо-интелектуална тема започната от теб..? :crazy:
Плюс това ти можеш да си правиш какви ли не калкулации за да изкараш, че написаното от мен е невъзможно, обаче както е казал поета, не е важно дали ти вярваш в Съдбата, важно е дали Тя вярва в теб... :hehehm:

Никога не съм твърдял, че ти си тъп!
Включването беше тъпо.
Иначе си напълно прав.
Тази ситуация е напълно възможна.
За това очите ми не слизат от страничните огледала.
А и аз никога не карам с 80:) на магистрала, освен ако пред мен не кара куку.

Kuku
25-04-2012, 16:00
Винаги съм пред теб, с колкото и да караш :idea:

Stoyan Georgiev
25-04-2012, 19:02
Щом казваш, сигурно си прав.:clap:
Опитай пак.
А почивки правиш ли си, те са задължителни.:drinking:

спирам веднъж за 10 минути, повече не ми трябват

нито се мъча, нито се измарям

3 пъти в годината го пътуваш по работа, на мен по работа ми се налага да го пътувам 3 пъти за 2 месеца и още 2 не по работа

т.е. откъм емпиричен подход аз съм по-меродавен

предлагам ти да те взема към бургас някой път да ти демонстрирам как се кара по ограниченията и се стига за 4 часа няма

а през нощта даже е по-бързо

а ако решиш да караш в едни разумни граници над ограничението - 140-145 на магистралата и 100-105 на първокласния път се стига още по-бързо

и като цяло не разбирам какво ти е посланието , да караме под ограничението или ?

Susscrofa
25-04-2012, 19:27
спирам веднъж за 10 минути, повече не ми трябват

нито се мъча, нито се измарям

3 пъти в годината го пътуваш по работа, на мен по работа ми се налага да го пътувам 3 пъти за 2 месеца и още 2 не по работа

т.е. откъм емпиричен подход аз съм по-меродавен

предлагам ти да те взема към бургас някой път да ти демонстрирам как се кара по ограниченията и се стига за 4 часа няма

а през нощта даже е по-бързо

а ако решиш да караш в едни разумни граници над ограничението - 140-145 на магистралата и 100-105 на първокласния път се стига още по-бързо

и като цяло не разбирам какво ти е посланието , да караме под ограничението или ?

Стояне, моите уважения, но ти стигаш за 4 часа като нарушител. Какво се оказа, че моите 5 часа са нещо истинско и нормално. Аз съм сигурен за тези 5 часа, защото знам какво работя:)

Доко
25-04-2012, 20:09
Стояне, моите уважения, но ти стигаш за 4 часа като нарушител. Какво се оказа, че моите 5 часа са нещо истинско и нормално. Аз съм сигурен за тези 5 часа, защото знам какво работя:)

Суско бе мамин, Стоян не е никакъв нарушител. Ти с твоите 5 часа за разстояние от 390км означава, че се движиш със 78км/ч средна скорост, където за 240км от разстоянието ти е позволено от закона да се движиш със 130к/ч, а през останалите 150 дори и със средна скорост 70км/ч пак ще стигнеш за 4 часа.
Ако си правиш по 1 час почивки изобщо не ги включвай в пътуването, защото така може и цяла вечер да си висиш у алфата и да си почиваш. ;-)
Все пак не визираме екскурзии в България, а обикновен рутинен преход който и на мен ми се налага да правя доста често, защото съпругата ми е от София. ;-)

п.с.


Аз обикновено се возя, но когато няма шофьор сядам да карам и пътувам поне три пъти годишно служебно към "НАСАМ", каквото и да означава "насам" или "нанатам":clap::drinking:
Спорът никога не е безмислен, някои от участниците в него са без мисъл.

Без мисъл са твойте постове за сега, а ако не си разбрал какво е НАСАМ Стоян разбра, той все пак има мисъл. ;-)

koolio
25-04-2012, 21:29
Една задачка за четвърти клас:
Трябва да съм в Бургас сутрин в 10 часа. Кога ще съм по-безопасен на пътя -
Вариант 1: Ставам в 6, за да тръгна в 6:30 и да стигна за 3.5 часа с малко повече настъпване, но без глупави рискове, но пътувам отпочинал и с приятно темпо (120 на хубавите участъци, 160 на магистралата).
2. Вариант 2: ставам в 4:30 за да тръгна в 5 и да стигна за 5 часа - недоспал и с приспивно темпо, но карам в ограниченията.
Кога ще съм по-безопасен според вас?

Susscrofa
25-04-2012, 21:32
Една задачка за четвърти клас:
Трябва да съм в Бургас сутрин в 10 часа. Кога ще съм по-безопасен на пътя -
Вариант 1: Ставам в 6, за да тръгна в 6:30 и да стигна за 3.5 часа с малко повече настъпване, но без глупави рискове, но пътувам отпочинал и с приятно темпо (120 на хубавите участъци, 160 на магистралата).
2. Вариант 2: ставам в 4:30 за да тръгна в 5 и да стигна за 5 часа - недоспал и с приспивно темпо, но карам в ограниченията.
Кога ще съм по-безопасен според вас?

Тръгвам в 16 часа на предходния ден, в 21 часа съм в Бургас, вземам си хотелче, пия хубава биричка, хапвам, вземам си душче и сутринта ставам свеж в 10:00.

Доко
25-04-2012, 21:36
:hehehm:
Тръгвам в 16 часа на предходния ден, в 21 часа съм в Бургас, вземам си хотелче, пия хубава биричка, хапвам, вземам си душче и сутринта ставам свеж в 10:00.

Да ти имам свободното време... После държавните служители вършели работа...:scherzkeks:
Спирам да ви плащам данъци, ахамаааа.:hehehm:

Susscrofa
25-04-2012, 21:39
:hehehm:

Да ти имам свободното време... После държавните служители вършели работа...:scherzkeks:
Спирам да ви плащам данъци, ахамаааа.:hehehm:

Не съм държавен служител:)

Просто си организирам добре времето.

Доко
25-04-2012, 21:40
Не съм държавен служител:)

Просто си организирам добре времето.

Карай ся, нали беше горски. ;-)
С тея лади Ниви за 5 часа пак си е постижение, че стигате изобщо до Бургас.

koolio
25-04-2012, 21:41
Тръгвам в 16 часа на предходния ден, в 21 часа съм в Бургас, вземам си хотелче, пия хубава биричка, хапвам, вземам си душче и сутринта ставам свеж в 10:00.

Мислех, че за хора с около средно ниво на интелигентност става ясно, че един работещ човек трдно може да си позволи този лукс. И ако съм работил до 9 например, всеки час сън ми е важен.
Та по същество?

Susscrofa
25-04-2012, 21:44
Мислех, че за хора с около средно ниво на интелигентност става ясно, че един работещ човек трдно може да си позволи този лукс. И ако съм работил до 9 например, всеки час сън ми е важен.
Та по същество?

Работиш извънредно или си на договор с ненормиран работен ден. Ще се наложи да се въздържаш от шофиране. В нормалните фирми в тези случаи дават шофьор или повече време, те така стават катастрофите. .:drinking:

---------- Post added at 18:44 ---------- Previous post was at 18:43 ----------


Карай ся, нали беше горски. ;-)
С тея лади Ниви за 5 часа пак си е постижение, че стигате изобщо до Бургас.

Хаха, сега пък горски:)

Пътувал съм в нива до Батак, беше си преживяване.

mordohy
25-04-2012, 21:45
Една задачка за четвърти клас:
Трябва да съм в Бургас сутрин в 10 часа. Кога ще съм по-безопасен на пътя -
Вариант 1: Ставам в 6, за да тръгна в 6:30 и да стигна за 3.5 часа с малко повече настъпване, но без глупави рискове, но пътувам отпочинал и с приятно темпо (120 на хубавите участъци, 160 на магистралата).
2. Вариант 2: ставам в 4:30 за да тръгна в 5 и да стигна за 5 часа - недоспал и с приспивно темпо, но карам в ограниченията.
Кога ще съм по-безопасен според вас?
Очевидно в дванадесет без петнадесет, в бирарията на морската градина в Бургас с ледена бира в ръка, обясняващ на някоя готина мацка, как си станал в 6:30 в София и си стигнал в 10:00 в Бургас!

Доко
25-04-2012, 21:49
Хаха, сега пък горски:)

Пътувал съм в нива до Батак, беше си преживяване.

Шегувам се, но престани и ти с шегите.
Не всеки има "Петте Минути" свободно време. ;-)

Susscrofa
25-04-2012, 21:51
Шегувам се, но престани и ти с шегите.
Не всеки има "Петте Минути" свободно време. ;-)

Прав си, но това, което кулио написа е същото като моето.
Еднакво рисково и да си уморен и да караш с превишена скорост.:drinking:

mordohy
25-04-2012, 21:53
Шегувам се, но престани и ти с шегите.
Не всеки има "Петте Минути" свободно време. ;-)

Но всеки има рожденото право да квичи пет минути!:clap:

Susscrofa
26-04-2012, 08:29
Но всеки има рожденото право да квичи пет минути!:clap:

И рожденното право да дава всичко от себе си, за да се хареса на всички.

Резултатът от гореспоменатото начинание е тотално обезличаване.:)

Кажи сега нещо за скоростта.:stretcher:

ФЕРАРИСТ
26-04-2012, 09:04
Добре де, не разбрахте ли че Сускрофчето му е най - арно когато 3-4-5 хайвана му скочат да му обясняват колко не е прав - запрята ръкави и почва да носи вода безспир, независимо от тезата и идеята.......важното е да има някой срещу него......:)

Stoyan Georgiev
26-04-2012, 09:06
Стояне, моите уважения, но ти стигаш за 4 часа като нарушител. Какво се оказа, че моите 5 часа са нещо истинско и нормално. Аз съм сигурен за тези 5 часа, защото знам какво работя:)

Аз стигам за 4 часа спазвайки ограниченията. И стигам свеж и готов за приключения.

Четеш избирателно.

Susscrofa
26-04-2012, 09:52
Аз стигам за 4 часа спазвайки ограниченията. И стигам свеж и готов за приключения.

Четеш избирателно.

Не мисля, че караш по магистралата със 130 и на всички обозначени неравности по нея намаляваш до 90.
както и съм убеден, че на първокласните пътища караш със 110, а не с разрешените 90.;-)

Kuku
26-04-2012, 09:56
Аз пристигам за 3 часа от София до Сл. Бряг, нарушавам стабилно ограниченията на скоростта, нарушавам и забраните за изпреварване, скапан съм от умора, искам да легна и да спя два дни, изхарчил съм 100лв. за гориво и изобщо не съм в настроение за плажуване, ОБАЧЕ съм си направил еееееееееееееееееееееебати кефа!!!

Доко
26-04-2012, 10:04
Не мисля, че караш по магистралата със 130 и на всички обозначени неравности по нея намаляваш до 90.
както и съм убеден, че на първокласните пътища караш със 110, а не с разрешените 90.;-)

Суско като разделим пътя на скороста получаваме времето, и така:
Имаме 390км.
240 са магистрала - 240:130= 1,85 часа
Тъй като имаме много ограничения през останалите 150км ще намалим средната скорост на 70км/ч, въпреки, че е по-висока:
150:70= 2.14 часа.
Така, имаме 1.84ч магистрала + 2.14 часа второкласен път което прави точно 3.98 часа, и това са сметки със занижени стойности.
Суси, бате, мисля, че ти липса елементарната математиката от началното училище, или много ти лопа Алфата. :afro: :afro: :afro:

Susscrofa
26-04-2012, 10:08
Суско като разделим пътя на скороста получаваме времето, и така:
Имаме 390км.
240 са магистрала - 240:130= 1,85 часа
Тъй като имаме много ограничения през останалите 150км ще намалим средната скорост на 70км/ч, въпреки, че е по-висока:
150:70= 2.14 часа.
Така, имаме 1.84ч магистрала + 2.14 часа второкласен път което прави точно 3.98 часа и това са сметки със занижени стойности.
Суси, бате, мисля, че ти липса елементарна математиката от началното училище. :afro: :afro: :afro:

А на теб ти липсва практика:)
Ти с конвой ли се движиш по магистралата.:)
Постоянно ли си със 130:)хаха
Излизането от София смяташ ли го.
Стига сте ми писали тези сметки, че ми е смешно.
Ти само това уравнение ли помниш от училище:)
Вкарай нещо и за ускорението, а когато достигнеш и до теория на вероятностите, можем заедно да изчислим и предвидим всичко, а не да правим бакалски сметки.:afro:

dimitar_vd62
26-04-2012, 10:09
Ъхъ и аз така.Варна - Несебър 30 мин.Завоите не ги вземам, те са губене на време.:-)

Susscrofa
26-04-2012, 10:13
Как успяваш да знаеш кой как кара и то с детайли, бе човек..?
Я кажи аз как карам според теб, че ми е интересно - на магистрала, на междуселски и в града... :comphits:

За теб знам, че не харесваш пешеходни пътеки и това ми е достатъчно.

Lei-chery
26-04-2012, 10:15
Ъхъ и аз така.Варна - Несебър 30 мин.Завоите не ги вземам, те са губене на време.:-)
Ха ха ха ...не знам дали решиха спора тези младежи, но поне вече сме на ясно, кой и кога тръгва, как пътува, колко почива и като стигне до крайната точка пие ли бира, уморен ли е или не....:):):):):)

Доко
26-04-2012, 10:20
А на теб ти липсва практика:)
Ти с конвой ли се движиш по магистралата.:)
Постоянно ли си със 130:)хаха
Излизането от София смяташ ли го.
Стига сте ми писали тези сметки, че ми е смешно.
Ти само това уравнение ли помниш от училище:)
Вкарай нещо и за ускорението, а когато достигнеш и до теория на вероятностите, можем заедно да изчислим и предвидим всичко, а не да правим бакалски сметки.:afro:

Теория на вероятностите казваш??? Стига с тая теория бре, дай малко практика. Казах ти, че това разстояние го минавам за "добро утро", тъй като имам съпруга от Сф, и ако залагах на теорията и на вероятностите като теб, от празни приказки не за 5, ами за 10 часа не можем да стигнем бе батенце. То карането не е като писането, сещаш се, или не??? Постоянно си в "теория на вероятностите", излез малко от матрицата, огледай се... не сме негри ;-) :afro: :afro: :afro:

Susscrofa
26-04-2012, 10:37
Теория на вероятностите казваш??? Стига с тая теория бре, дай малко практика. Казах ти, че това разстояние го минавам за "добро утро", тъй като имам съпруга от Сф, и ако залагах на теорията и на вероятностите като теб, от празни приказки не за 5, ами за 10 часа не можем да стигнем бе батенце. То карането не е като писането, сещаш се, или не??? Постоянно си в "теория на вероятностите", излез малко от матрицата, огледай се... не сме негри ;-) :afro: :afro: :afro:

Животът е вероятности, животът не е 1+1 =2.
Ако общувам с теб в матрицата какво ще се случи, ако изляза от нея?
Аз пътувам до Бургас за близо 5 часа и твърдя, че не можеш да стигнеш до там за 4 часа без да нарушаваш ограниченията за скоростта.

---------- Post added at 07:37 ---------- Previous post was at 07:36 ----------


Не бе, кажи за скоростите, мани ги пешеходните пътеки, информацията ти за тях е доста стара а сам знаеш, че в пубертета много бързо се развива човек и си мени вижданията за някои неща на 180 градуса... ;-)

Е, каво да ти кажа за скоростите, разбира се, че не караш със 130 на магистрала и с 90 по първокласните.:afro:

Доко
26-04-2012, 10:45
Суско остави ти пътуването на нас, ами я покажи как се пекаТ чехкините на плажа ? :big_heat:

Susscrofa
26-04-2012, 11:23
Суско остави ти пътуването на нас, ами я покажи как се пекаТ чехкините на плажа ? :big_heat:

Защо пък чехкини сега?
Как да ти го покажа?

Доко
26-04-2012, 11:32
Защо пък чехкини сега?
Как да ти го покажа?

Остави, изскочи ми малко работа тука в едно кафене. ;-)

Susscrofa
26-04-2012, 11:35
Остави, изскочи ми малко работа тука в едно кафене. ;-)

Хехе, какво стана, хладилната витрина ли им се е развалила?

Доко
26-04-2012, 11:40
Хехе, какво стана, хладилната витрина ли им се е развалила?

Не бе, кафенето е ресторантче и си е наше, ама е рано за обяд и пробваме новата барманка как прави колтейлчета.:crazy::flirt:

Susscrofa
26-04-2012, 11:47
Не бе, кафенето е ресторантче и си е наше, ама е рано за обяд и пробваме новата барманка как прави колтейлчета.:crazy::flirt:

Пошегувах се:), какво ми се обясняваш сега.:)
Внимавай с тези коктейлчета, че боли глава от тях.

RPWWD
26-04-2012, 12:35
Айде стига сме се правили на девици в тоя форум, всички така или иначе го нарушаваме това ограничение. Лично аз стандартно карам със 160 на магистралата с по една спирачка на камерите и пак ще си карам с толкова, просто обикновено бързам, тъй като пътувам доста по работа. Със 140 карам само когато отивам на море и колата е пълна до горе с хора и багаж ;-)

koolio
26-04-2012, 17:21
Айде стига сме се правили на девици в тоя форум, всички така или иначе го нарушаваме това ограничение. Лично аз стандартно карам със 160 на магистралата с по една спирачка на камерите и пак ще си карам с толкова, просто обикновено бързам, тъй като пътувам доста по работа. Със 140 карам само когато отивам на море и колата е пълна до горе с хора и багаж ;-)

Тва по Тракия, нали? Там след Пловдив няма ядове и със 190.
Обаче аз лично по Хемус повече няма да вдигам над 150. Тва и за селски път не става, заеби ...

didod
26-04-2012, 19:36
Между другото уж често бръмча по Тракия и само веднъж ме е изпреварила бързо движеща се Алфа. Това за почти 5 години. :)
Иначе Люлин - у нас си в Стара Загора - 2:30 - 2:45 според трафика като време.

Извинявам се - 2 Алфи бяха.

Susscrofa
26-04-2012, 20:31
Между другото уж често бръмча по Тракия и само веднъж ме е изпреварила бързо движеща се Алфа. Това за почти 5 години. :)
Иначе Люлин - у нас си в Стара Загора - 2:30 - 2:45 според трафика като време.

Извинявам се - 2 Алфи бяха.

В първата пътувах аз, а във втората баба ми:)

Карай по-разумно.:afro:

---------- Post added at 17:31 ---------- Previous post was at 17:30 ----------


Тва по Тракия, нали? Там след Пловдив няма ядове и със 190.
Обаче аз лично по Хемус повече няма да вдигам над 150. Тва и за селски път не става, заеби ...

190? Уау, е тва е бегачка.
Аз не съм пробвал моята колко дига:)

didod
26-04-2012, 20:49
Е именно де - карам супер разумно. А и съм със скъпото гориво и още пада скоростта. :) Приятелката все мрънка, че бавно карам. Това време го давам с не повече от 130 по магистралата. Мисълта ми беше, че бързите Алфи явно се движат другаде. :)

Неразумното каране беше извън България. Торино - София - 1500 км. - 127 км/час средна скорост.

Susscrofa
26-04-2012, 21:01
Е именно де - карам супер разумно. А и съм със скъпото гориво и още пада скоростта. :) Приятелката все мрънка, че бавно карам. Това време го давам с не повече от 130 по магистралата. Мисълта ми беше, че бързите Алфи явно се движат другаде. :)

Неразумното каране беше извън България. Торино - София - 1500 км. - 127 км/час средна скорост.

Значи, карай все така разумно.
:)
От толкова много писане допускам технически грешки, това за разумното каране беше за кулио с неговите 190.:)
Ще трябва да си почина малко:stretcher:

koolio
26-04-2012, 21:35
В първата пътувах аз, а във втората баба ми:)

Карай по-разумно.:afro:

---------- Post added at 17:31 ---------- Previous post was at 17:30 ----------



190? Уау, е тва е бегачка.
Аз не съм пробвал моята колко дига:)

Това със старата - 155-цата.

mordohy
26-04-2012, 21:52
Скоростите са си много добри.
140 си е много точна скорост.
С малко газ мотора просто не се чува, а е и икономичен.
Със 160 карам само по нанагорнищата.. Там няма проблем, защото само отнемаш газта и колата спира.
Когато карам серанта Миладинов, от Н-ското управление на МВР, натискам малко повече, по негова заповед
Преди няколко ден, въпросния сержант беше с мене, когато имах попътен вятър и никакво движение.
Заковах километража малко преди 220 и нека ми обясняват, че моята кочина не може да вдигне толкова!:devil:
Всички юркаме, но поне да го правим, когато няма никой около нас!
Викат му съобразена скорост!:pokey:

Доко
26-04-2012, 22:30
Скоростите са си много добри.
140 си е много точна скорост.
С малко газ мотора просто не се чува, а е и икономичен.
Със 160 карам само по нанагорнищата.. Там няма проблем, защото само отнемаш газта и колата спира.
Когато карам серанта Миладинов, от Н-ското управление на МВР, натискам малко повече, по негова заповед
Преди няколко ден, въпросния сержант беше с мене, когато имах попътен вятър и никакво движение.
Заковах километража малко преди 220 и нека ми обясняват, че моята кочина не може да вдигне толкова!:devil:
Всички юркаме, но поне да го правим, когато няма никой около нас!
Викат му съобразена скорост!:pokey:

Лелее сега ша та метне Сусака... :big_heat:

ФЕРАРИСТ
26-04-2012, 22:44
Неска от СТЗГ до СФ лежерно с 130, че съм с дългата пета и така най - добре ми се вързва, трябва да ви кажа че бях учуден колко фешън и могъщи коли задминах, дето ми се точеха вдясно.......
Кви скорости бе, кви нарушения, я да видите разни МЛ-ли как си точат вдясно, щото им е скъпа нафтичката......
Да не говорим за други дето карат на 300 - 400 лв заплата как ги е страх да качат над 100 за да не им скочи разхода с 30 грама на 30 км......
Аз се си мисля че най - големия ограничител на сороста може да е цената на горивото, ако утре бенза и нафтата хакнат 3 кинта, средната скорост още ще падне.......а и ако газта стане 2 лева, софийското градско каране ще е песен.....

nickyto
27-04-2012, 11:31
Тва няма как да се направи само за новите участъци......
Или ще е за всички магистрали или не - квъ ще пише в закона - за участъци построени и благословени само от ББ, ли????




Ам какъв ще е критерия за "нов участък" ?!?
Т.е. един новопостроен или ново ремонтиран участък до кога е "нов участък" ??? :hmm:
А може би ще е за участъците дето ББ е рязал лентичките... :screwy:

Susscrofa
27-04-2012, 11:54
Скоростите са си много добри.
140 си е много точна скорост.
С малко газ мотора просто не се чува, а е и икономичен.
Със 160 карам само по нанагорнищата.. Там няма проблем, защото само отнемаш газта и колата спира.
Когато карам серанта Миладинов, от Н-ското управление на МВР, натискам малко повече, по негова заповед
Преди няколко ден, въпросния сержант беше с мене, когато имах попътен вятър и никакво движение.
Заковах километража малко преди 220 и нека ми обясняват, че моята кочина не може да вдигне толкова!:devil:
Всички юркаме, но поне да го правим, когато няма никой около нас!
Викат му съобразена скорост!:pokey:

220, малиии, тва е истинска кола, кога ли и аз ще карам такава.:picnic:
Ти си чисто и просто самоубиец, а ако возиш и хора си и кандидат убиец.
С тази скорост таралеж на пътя може да те убие, за куче не ми се и мисли. Сигурно ушите ще му се вградят на твоята глава.
Я обясни сега в коя точно ситуация на пътя няма никой около теб?
Съобразена скорост е докато някой от тези, които обвинявате, че неправилно предлагат ограничения не те събира в чувал на пътя след като пожарникарите са рязали колата половин час, за да те извадят.:picnic:

Kuku
27-04-2012, 11:56
Какво пречи ограничението по магистралите да бъде основно еди-колко-си, а на места да става повече или по-малко?!
По чужбина това е ежедневие - периш по аутобана без ограничение и в следващия момент над теб светкат и мигат знаци, че е в сила ограничение на скоростта заради нам-си-кво-си :?
След няколко километра отново си переш без ограничения....

У нас на мостовете се наблюдава подобно явление - в сила е ограничение при зимни условия ;)

RPWWD
27-04-2012, 12:07
Тва по Тракия, нали? Там след Пловдив няма ядове и със 190.
Обаче аз лично по Хемус повече няма да вдигам над 150. Тва и за селски път не става, заеби ...

Да, по Тракия. В северна България нямам почти никаква работа и рядко пътувам по Хемус, но в редките случаи когато ми се наложи го давам по-кротко, че там верно е като офроуд трасе. Както и да е, основна максима е, че се кара поне с толкова колкото ти позволява знака, а не при ограничение 90 да се мъкнеш с 60 например. На който му е скъпо и няма пари за гориво - колата на трупчета - влакове и автобуси колкото искаш!

Susscrofa
27-04-2012, 12:09
@Susscrofa: А ти знаеш ли човешкото тяло какво отрицателно ускорение е способно да понесе..? Казано по друг начин с каква скорост най-малко ако се челосаш има огромна вероятност да умреш, дори и без външни наранявания..?

Знам, че е ниска:)

Но когато един автомобил се движи със 180 и натресе отзад автомобил движещ се със 120 имаме удар равностоен на челен с 60! Грубо разбира се.:picnic:
Аз за тази разлика говоря.
Я ми кажи до каква скорост имаш шанс да овладееш кола при спукване на предна гума?
Има един диапазон, над който всяко погрешно движение е последно, включително и муха в окото или разсейване за части от секундата от детски писък в колата.
Говоря за среден клас масов автомобил.
А за неравностите по нашите "магистрали" изобщо не ми се говори.:picnic:
За скъсаните оградни мрежи по магистралите, по които може да мине мечка, също не ми се говори.
За остарелия автопарк и най-вече камионите, които едвам дянат с 60-70 км в час, често задминавани от автобуси с 90 също не ми се говори.
Аз казах, тази скорост не е висока, но нямаме условия за нея.:picnic:

RPWWD
27-04-2012, 12:15
Камионите се мъкнат със 70 за да икономисат нафта и да могат шофьорите да я крадат и продават, щото не им плащат като хората, т.е. пак опираме до беднотията ;-)

-Bobby-
27-04-2012, 12:21
Неска от СТЗГ до СФ лежерно с 130, че съм с дългата пета и така най - добре ми се вързва, трябва да ви кажа че бях учуден колко фешън и могъщи коли задминах, дето ми се точеха вдясно.......
Кви скорости бе, кви нарушения, я да видите разни МЛ-ли как си точат вдясно, щото им е скъпа нафтичката......
Да не говорим за други дето карат на 300 - 400 лв заплата как ги е страх да качат над 100 за да не им скочи разхода с 30 грама на 30 км......
Аз се си мисля че най - големия ограничител на сороста може да е цената на горивото, ако утре бенза и нафтата хакнат 3 кинта, средната скорост още ще падне.......а и ако газта стане 2 лева, софийското градско каране ще е песен.....

Анджък.
Като ходих до Солун в края на февруари, за целия път на отиване и на връщане, ме изпревариха само едно БМВ 7, един МЛ и една S-класа. Всичкото друго народ къташе със 70 и макар да не съм карал с повече от 100-ина по Е-79, се чувствах сякаш участвам в кръг от WTCC - изпреварване след изпреварване...

Но всичко пак опира до самовнушение с разхода при влачене по магистралата. Преди 3 седмици имах ходене до Пловдив, като на отиване имах зор да стигна сравнително навреме, а бях позакъснял с тръгването - да, чистосърдечно си признавам, че на почти празната магистралата, пердашех със 140-170, единствено покрай камерите, редовните засади на шапкаров и тунел Траянови врата карах в ограничението. На връщане, без да имам зор, по-лежерно, в ограниченията само.
Миналата седмица, като прескочих до Калояново, тръгнах съвсем навреме и съм карал на пракитка със закована скорост 110-120 и в двете посоки... и кво? Разликата в разхода ми дойде 0.5/100 надолу. Никакво каране под 130 на магистралата вече, то е абсолютно безмислено.

Susscrofa
27-04-2012, 13:43
10g e прието за прага над който нормален човек губи съзнание, а 30g за граница над която не са правени тестове (сещай се защо).
Ако направим елементарни математически калкулации и допуснем, че "пътя" който изминаваш от движение с дадената скорост до покой е 5 метра, скоростта, която ще те ускори отрицателно с 10g в тази ситуация е 113 км/ч... Демек отвсякъде в рамките на разрешената.
Не го казвам да се заяждам, а да ти намекна, че ако ти е писано да се удавиш, няма да те обесят... Иначе в случая общо взето съм съгласен с теб и също не харесвам безмислено високите скорости...

Увеличава се вероятността нещото да се случи.
Водолазите най-често се давят, а по рядко изгарят.
Пожарникарите по рядко се давят, но по-често умират от изгаряне.
Смъртността е по-висока при катастрофа с по-висока скорост.
Ще дам пример и с пешеходците:
80 % от пешеходците ударени със скорост над 60 км/ч умират, при скорост под 40 и под нея този процент е 20.:picnic:

morfius
27-04-2012, 15:39
Дайте да върнем направо изискването да ходи човек с флагче пред колите или това да си потомствен член на БКП за да имаш кола а?

ББ изпълни поредния си популистки цирк, а тук някои се взеха за съдници :pain:

Pepo
27-04-2012, 17:45
Поздрав за всички собственици на конски превозни средства и разни други видове 'ограничители' непомръднали в мисленето си повече от 100 години :smoke:



През 1895 г. преодоляването на скоростта от 25 км/ч изглежда невероятно



Парните дилижанси плашели конете и добитъка, затова селяните често ги замервали с камъни. Но това не бил най-опасният израз на отношението към новата транспортна техника. Много по-страшни се оказали собствениците на конски превозни средства. За да защитят интересите си, те прокарали в парламента закон, според който скоростта на движението на парните дилижанси се ограничавала до 16 километра в час, въпреки че много от тях можели да развиват скорост до 30 километра в час. Но скоро и това условие им се видяло малко и през 1885 година било прието изменение и допълнение към закона. Скоростта на движението се ограничила по извънградските пътища до 4 мили в час (1 земна миля е равна на 1609 метра), а в града — до 2. Пред дилижанса задължително трябвало да се движи човек с червен флаг в ръце, който да предупреждава хората да вземат мерки, за да не се изплашат конете или да бъдат готови да ги усмирят.

nikolaaaay
27-04-2012, 18:45
Увеличава се вероятността нещото да се случи.
Ще дам пример и с пешеходците:
80 % от пешеходците ударени със скорост над 60 км/ч умират, при скорост под 40 и под нея този процент е 20.:picnic:
Аз съм твърдо ЗА 140 км по тези участъци от магистралите, където това е възможно. Едно правило, което се нарушава масово, трябва да се промени. На лошите участъци и без това не може да се кара с толкова. Например по Тракия при Пазарджик. Ако асфалтът обаче е хубав 140 си е съвсем нормална скорост.
За пешеходците съм съгласен, обаче на моста за летището няма пешеходци и затова 50 км беше неадекватно ниска скорост там. Хората трудно се удържаха и с +30 км да карат и затова наистина масово се караше със 100-150. Сега определено се кара и по-спокойно и по-бавно понеже ограничението е 80. По-адекватно е.
Според мен трябва да се въведе минимална скорост по магистралите. Проблемът е в огромната разлика в скоростите в Бг. В Германия всички карат бързо и затова катастрофите са наполовина. Тук едни карат с 200+, други карат с 60 едва ли не. Не ги разбирам тия дето се влачат с под 80-90 защо не си карат по двулентовите пътища.

Susscrofa
27-04-2012, 20:17
Аз съм твърдо ЗА 140 км по тези участъци от магистралите, където това е възможно. Едно правило, което се нарушава масово, трябва да се промени. На лошите участъци и без това не може да се кара с толкова. Например по Тракия при Пазарджик. Ако асфалтът обаче е хубав 140 си е съвсем нормална скорост.
За пешеходците съм съгласен, обаче на моста за летището няма пешеходци и затова 50 км беше неадекватно ниска скорост там. Хората трудно се удържаха и с +30 км да карат и затова наистина масово се караше със 100-150. Сега определено се кара и по-спокойно и по-бавно понеже ограничението е 80. По-адекватно е.
Според мен трябва да се въведе минимална скорост по магистралите. Проблемът е в огромната разлика в скоростите в Бг. В Германия всички карат бързо и затова катастрофите са наполовина. Тук едни карат с 200+, други карат с 60 едва ли не. Не ги разбирам тия дето се влачат с под 80-90 защо не си карат по двулентовите пътища.

До колкото знам за магистралите има долна граница за скорост.:picnic:

ФЕРАРИСТ
27-04-2012, 21:00
До колкото знам за магистралите има долна граница за скорост.:picnic:
Ще бъде интересно да научим каква????

dimitar_vd62
27-04-2012, 21:08
140.

Susscrofa
27-04-2012, 21:11
Ще бъде интересно да научим каква????

Ти па кво дебнеш само кат неква хиена:)

Нали имаше една тъпотия, че нямат право да се движат превозни средства, чиято конструктивна скорост е под 50 км/ч.

Нещо такова ми се върти в главата, и за това написах, "доколкото знам".:smoke:

Доко
27-04-2012, 21:13
Ще бъде интересно да научим каква????

Глава Втора

Правила за движение по пътищата

Раздел тринадесети

Автомагистрала. Автомобилен път.


Чл55
(1) На път, обозначен като автомагистрала със съответния пътен знак, е разрешено движението само на автомобили и мотоциклети, чиято максимална конструктивна скорост надвишава 50 км в час. Движението на други пътни превозни средства, както и движението на пешеходци, воденето на животни и навлизането на автомобили, теглещи пътни превозни средства с гъвкава връзка, е забранено.
;-)

Susscrofa
27-04-2012, 21:32
Разбира се, за да бъдем изцяло коректни, трябва да кажем, че това означава, че на магистрала не може да се движи фадрома, която конструктивно не може да надвиши 50 км в час, но ако едно порше кара с 30 км в час, то аз си задавам въпроса, това порше нарушител ли е?


Това уточнение го правя заради ферариста, че нещо се покри сега:):smoke:

Доко
27-04-2012, 21:37
А бе Суси все едно не знаеш как са писани законите.
Тълкуват се винаги в полза на "Този с Поршето". ;-)

Susscrofa
27-04-2012, 21:44
Аз се боря за правата на тракториста и фадромаджията.
Това е моята кауза:director:
Ама я виж чичовците от КАТ каква хитрост са измислили, винаги да могат да те треснат.:)

Чл. 22
1. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателни причини с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.
2. (2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.

Доко
27-04-2012, 21:48
И къде видя полза за "фардомаджията" ?
Тук пак печели "Поршето"- винаги си намира "основателни причини".
А катаджията, той винаги е включен в сметката. ;-)

mordohy
27-04-2012, 22:00
Прасчо говори, като типичен представител на висшия мухлясъл състав на КАТ.
Те така говорят за скоростта, защото е трудно да излезеш от статуквото и да си нарушиш спокойствието.
Новите правила изискват и нов подход.
Това отвращава всеки бюрократ
Ако за него знам, защо заема такава позиция, то тая на висшия катаджийски елит е неприемлива.
Основният проблем е, че самите катаджии не следят за спазването на закона в пълен обем, защото самите те са неграмотни.
Точно поради тая причина, те са неподготвени за новите условия и са повече вредни, отколкото полезни за обществото.

Susscrofa
27-04-2012, 22:04
И къде видя полза за "фардомаджията" ?
Тук пак печели "Поршето"- винаги си намира "основателни причини".
А катаджията, той винаги е включен в сметката. ;-)

Чудя се, ако аз сега задминавам колона тирове със 110 км/ч и отзад са се засилили колона от 40-50 алфиста бързащи за среща в Бургас със 140-150 км/ч, то аз нарушител ли съм по този член 22. Еми нарушител съм.:picnic:

---------- Post added at 19:04 ---------- Previous post was at 19:00 ----------


Прасчо говори, като типичен представител на висшия мухлясъл състав на КАТ.
Те така говорят за скоростта, защото е трудно да излезеш от статуквото и да си нарушиш спокойствието.
Новите правила изискват и нов подход.
Това отвращава всеки бюрократ
Ако за него знам, защо заема такава позиция, то тая на висшия катаджийски елит е неприемлива.
Основният проблем е, че самите катаджии не следят за спазването на закона в пълен обем, защото самите те са неграмотни.
Точно поради тая причина, те са неподготвени за новите условия и са повече вредни, отколкото полезни за обществото.

Ако ги няма катаджиите, такива като теб първи ще берат ядове, нали знаеш:smoke:
Катаджиите са тези, които си цапат очите, ръцете и съзнанието с размазани глави и откъснати крайници.
Високата скорост убива и това не са го казали нашите катаджии.
Можеш да търсиш вина у тези, които трябва да създават условията, инфраструктурата, но не и от тези които оценявайки смотаната инфраструктура предлагат ограничения.:smoke:

ФЕРАРИСТ
27-04-2012, 22:11
Под долна граница за скорост се разбира че си длъжен да се движиш примерно поне с 50, а такова нещо няма.......можеш да си караш и с 5......
Иначе се измъкна добре с това че уж било за превозни средства дето не вдигали повече от 50.....

Доко
27-04-2012, 22:13
Сусе виж ся, ако това са 40-50 алфиста ще те задминат най-малко с 200-250, а тогава си в голямо нарушение защото бавиш нормалното предвижване на голяма група хора.
"Никой не си купувал Алфа да я кара бавно" - четох някъде наскоро... хохохоо :sex::wow::spiteful::drinking:

fred
27-04-2012, 22:16
Аз си карам бавно.Но скорост от 140 км по магистрала у нас е съвсем разумно, не виждам нищо лошо в това, особено ако се брои, че досегашната беше 130.
А за тия 250 се сещам само, че в Холандия просто конфискуват колата.Правилно решение.

Доко
27-04-2012, 22:29
Аз пък съм чувал, че в Холандия продават марихуана в автомати по улицата. Неправилно решение. :sex:

п.с. "Няма пълно щастие". ;-)

Drag0
27-04-2012, 22:52
Много големи специалисти по вероятности имало тук ... заеби :wow:
И скоростта не убива никого, проблема е отрицателното ускорение при внезапно спиране.
При 300км/ч и сериозна катастрофа пак се оцелява : http://www.automedia.bg/news/article_16374.html
... зависи какво караш !
Колкото по-малко време си на пътя , толкова по-малко време рискуваш да пострадаш заради глупостта и некадърността на други.

ldv6
27-04-2012, 23:05
140 максимално разрешена скорост не е зле, ама да е за лявата лента само и 110 за дясната, например. Ако не се забрани на автобуси и камиони да ходят в лявата лента, всичко ще си е половин работа. Чини ми се, че като е магистрала трябва да има ограничение по минимална скорост за двете ленти различно и разумно - 90 за лявата и 60 за дясната в идеално време и без ограничение при лошо. Няма да е зле да се знаят още по правилник според условията максималните ограничения - при дъжд 40 км/ч надолу, при сняг 70 примерно.

dimitar_vd62
27-04-2012, 23:27
Чл. 55. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) На път, обозначен като автомагистрала със съответния пътен знак, е разрешено движението само на автомобили и мотоциклети, чиято конструктивна максимална скорост надвишава 50 km/h. Движението на други пътни превозни средства, както и движението на пешеходци, воденето на животни и навлизането на автомобили, теглещи пътни превозни средства с гъвкава връзка, е забранено.

(2) На автомагистрала е забранено движението на превозни средства с рекламна цел, провеждането на технически изпитания на автомобили и мотоциклети, организирането на демонстрации и движението на рекламни и други шествия.



Чл. 56. Водач, който навлиза на автомагистрала, е длъжен да пропусне движещите се по нея пътни превозни средства, а който иска да напусне автомагистралата, трябва своевременно да заеме място в съответната пътна лента за излизане от нея.



Чл. 57. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Когато автомагистралата има три и повече пътни ленти за движение в една посока, на водачите на автомобили с допустима максимална маса над 3,5 тона, както и на водачите на състави от пътни превозни средства, чиято обща дължина, включително и товарът, е повече от 7 метра, е разрешено да се движат само в най-дясната и в съседната на нея пътна лента. Навлизането и движението по другите ленти е забранено, включително и при изпреварване.

Deathriderr
28-04-2012, 11:12
http://www.youtube.com/watch?v=ZDYzOWkbw9w
Напълно в ред си е 140 км/ч, това на този клип не е в ред :)

Susscrofa
28-04-2012, 12:33
Чл. 55. (
Чл. 57. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Когато автомагистралата има три и повече пътни ленти за движение в една посока, на водачите на автомобили с допустима максимална маса над 3,5 тона, както и на водачите на състави от пътни превозни средства, чиято обща дължина, включително и товарът, е повече от 7 метра, е разрешено да се движат само в най-дясната и в съседната на нея пътна лента. Навлизането и движението по другите ленти е забранено, включително и при изпреварване.

Те в България едни трилентови магистрали са се нагънали, надлъж и нашир.:BBQ:

---------- Post added at 09:31 ---------- Previous post was at 09:27 ----------


Аз пък съм чувал, че в Холандия продават марихуана в автомати по улицата. Неправилно решение. :sex:

п.с. "Няма пълно щастие". ;-)

Това са клишета.
Това че нещо се случва в Амстердам, не означава, че се случва в цяла Холандия.
Да не говорим, че консумацията се осъществява само в кофишоповете. Наскоро забраниха и халюциногенните гъбки. Отиди в Хага и ще разбереш какво ние никога няма да постигнем.;-)
Дори и с марихуана в Амстердам има ред непостижим дори и за градове като Париж и Мадрид.:BBQ:

---------- Post added at 09:33 ---------- Previous post was at 09:31 ----------


Много големи специалисти по вероятности имало тук ... заеби :wow:
И скоростта не убива никого, проблема е отрицателното ускорение при внезапно спиране.
При 300км/ч и сериозна катастрофа пак се оцелява : http://www.automedia.bg/news/article_16374.html
... зависи какво караш !
Колкото по-малко време си на пътя , толкова по-малко време рискуваш да пострадаш заради глупостта и некадърността на други.

Ама разбира се, че скоростта не убива никой, убива ги прзната им тиква, която ги кара да настъпват. Самата скорост не може да убие никой.:BBQ:

Доко
28-04-2012, 19:47
Аз пък съм чувал, че в Холандия продават марихуана в автомати по улицата. Неправилно решение. :sex:

п.с. "Няма пълно щастие". ;-)



Това са клишета.
Това че нещо се случва в Амстердам, не означава, че се случва в цяла Холандия.
Да не говорим, че консумацията се осъществява само в кофишоповете. Наскоро забраниха и халюциногенните гъбки................:

Не се прави, че не хвана иронията. :crazy:


Отиди в Хага и ще разбереш какво ние никога няма да постигнем.;-)

Неща, тук си е добре... :crazy:

На друго местенце предпочитам ако ще ходя някъде, тая Хага не ми я хвали.:lol:

mordohy
28-04-2012, 21:34
----------



Ако ги няма катаджиите, такива като теб първи ще берат ядове, нали знаеш:smoke:
Катаджиите са тези, които си цапат очите, ръцете и съзнанието с размазани глави и откъснати крайници.
Високата скорост убива и това не са го казали нашите катаджии.
Можеш да търсиш вина у тези, които трябва да създават условията, инфраструктурата, но не и от тези които оценявайки смотаната инфраструктура предлагат ограничения.:smoke:[/QUOTE]
Почваш да забравяш!:bash:
Тия въпроси са ми още пиперливи и ще си останат такива "до последен дъх"
Катаджиите имат пълно право да изкарат шефа на Пътното, кмета и който се сетиш от кревата, когато се яви опасна дупка по пътищата.
Това , обаче никой не го прави, за да не си развали рахата.
Масово се нарушава двойната непрекъсната в зоната на кръстовищата, но това не впечатлява никой.
Интересно, защо в цяла Европа , та даже в Гърция, пресичането на двойна непрекъсната води до глоба от няколкостотин евро и 45 дена без книжка.
Тука не!
На лентата за ускоряване се наблюдават кофи за боклук, катаджийски коли и други подобни обекти.
Те за тия неща говоря , Прасчо!
За нещата, които не ни позволяват да си гледаме работата!

Кайо
01-05-2012, 00:06
За родните магистрали не знам но ще разбера скоро.
Идилия за мен е юли или август месец,седмичен ден,минавам границата към 14-14:30-15:00 и хоп за 40 минути съм си дома в Солун,ни трафик ни ченгета,почти само аз съм на пътя:Suicide::Suicide::Suicide:

Jivko7777
01-05-2012, 16:31
Е именно де - карам супер разумно. А и съм със скъпото гориво и още пада скоростта. :) Приятелката все мрънка, че бавно карам. Това време го давам с не повече от 130 по магистралата. Мисълта ми беше, че бързите Алфи явно се движат другаде. :)

Неразумното каране беше извън България. Торино - София - 1500 км. - 127 км/час средна скорост.

на 1-2км отсечки в гонки на 400м :evil:

old alfist
01-05-2012, 16:38
За мен 160км./ч. е нормалната скорост по нашите магистрали, но трябва да има и строга диференциация на скоростта в отделните ленти.

didod
01-05-2012, 17:52
Наскоро за експеримента карах със 104 км/час през цялото време до Ст. Загора. Темпомата го изключих само 2 пъти. Добре, че настилката по трасето е леко смотана, че да не заспя. :)

Доко
01-05-2012, 18:12
Поздрав за Суско...:evil::static:

Jivko7777
01-05-2012, 18:17
Я вижте на тракия че се вдигат над 300км без проблем, вие за 140 проблем ще го правите :evil:

http://www.youtube.com/watch?v=Nf7GLx_Yfi0

koolio
01-05-2012, 19:15
Поздрав за Суско...:evil::static:

С колко лъже тоя километраж?

Доко
01-05-2012, 19:35
С колко лъже тоя километраж?

Сам си прецени. ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=sK-ceI-38TI&feature=player_embedded

Jivko7777
01-05-2012, 19:52
Сам си прецени. ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=sK-ceI-38TI&feature=player_embedded

Доко доко, бая лъже наистина Тира с 120 ли ще се движи :) или пък на 1:01 тия у Бургас още не излез ли пък с 180 км карат хахахаха

Доко
01-05-2012, 19:56
Доко доко, бая лъже наистина Тира с 120 ли ще се движи :) или пък на 1:01 тия у Бургас още не излез ли пък с 180 км карат хахахаха

Живко, батенце, това е един от най-коментираните мотори в мото-зона, няма лъжа, няма измама. ;-)
http://www.motoforum.bg/index.php/topic,66787.0.html

ФЕРАРИСТ
01-05-2012, 19:59
Поздрав за Суско...:evil::static:
Той ще е възмутен, мисля че ще подаде сигнал веднага щом види това......

Доко
01-05-2012, 20:02
Той ще е възмутен, мисля че ще подаде сигнал веднага щом види това......

Къде, в горското ли ? :static:
А бе 140 ми е като на забавен кадър нещо, можеше и още малко да отпусне Бойко ама....:evil::horror::brickwall:

Jivko7777
01-05-2012, 20:40
Къде, в горското ли ? :static:
А бе 140 ми е като на забавен кадър нещо, можеше и още малко да отпусне Бойко ама....:evil::horror::brickwall:

имайте напредвид че 140 ако караш на магистрала с мотор си за взимане на книжка :tooth:

Доко
01-05-2012, 20:54
имайте напредвид че 140 ако караш на магистрала с мотор си за взимане на книжка :tooth:

Т'ва като минимално ограничение ще да е. :tongue:

Jivko7777
01-05-2012, 20:56
Т'ва като минимално ограничение ще да е. :tongue:

Ми с 140км с мотора си има няма с 40км над ограничението по магистрала :tongue:

Доко
01-05-2012, 20:58
Ми с 140км с мотора си има няма с 40км над ограничението по магистрала :tongue:

Живко, батка в момента дават "Животвор" в талантите по БТВ-то, не ме занимавай моля ти се....:static::evil::drums::brickwall:

поздрав...:drums:
http://vbox7.com/play:0f1f7e0540

Jivko7777
01-05-2012, 21:03
Живко, батка в момента дават "Животвор" в талантите по БТВ-то, не ме занимавай моля ти се....:static::evil::drums::brickwall:

:evil::evil::evil:

Susscrofa
02-05-2012, 08:31
Поздрав за Суско...:evil::static:

Абе той и Дими от Сленг е видял нещо такова, но му беше за последно. А един такъв тъпак с мотор със 120 в града уби 12-13 годишно момиче на пешеходна пътека. Лека им пръст и на двамата.

Виж сега Доко, и на мен ми се кара бързо, трепери ми всичко понякога от желание да гоня, но разумът ми казва "внимавай, така може да убиеш някой", карам с разум и глава, а не с ташаци и пуберски тестостерон, отговорен за израстването на първите два косъма около първичните ти полови белези.
Няма нужда да ме поздравяваш, просто изкарай една смяна в Пирогов и после повярвай ми, че ще караш, така, както кара бабичка триколка. :beer:

---------- Post added at 05:28 ---------- Previous post was at 05:27 ----------


Той ще е възмутен, мисля че ще подаде сигнал веднага щом види това......

Не съм възмутен, само леко се натъжавам, когато видя как 30 годишни "мъже" се занимават с глупости, вместо да се опитват да дават пример на тези, които сега са на 20+.:)

---------- Post added at 05:30 ---------- Previous post was at 05:28 ----------


За мен 160км./ч. е нормалната скорост по нашите магистрали, но трябва да има и строга диференциация на скоростта в отделните ленти.

Ако имахме три активни платна, ок.

---------- Post added at 05:31 ---------- Previous post was at 05:30 ----------


Наскоро за експеримента карах със 104 км/час през цялото време до Ст. Загора. Темпомата го изключих само 2 пъти. Добре, че настилката по трасето е леко смотана, че да не заспя. :)

Еми тогава си инжектирай адреналин мускулно преди да тръгнеш на път и ще има ефекта на каране с 200 върху тялото ти.

Susscrofa
02-05-2012, 09:24
Изнервен шофьор преби журналист на магистрала "Тракия"

Журналистът Георги Пауновски, редактор в изданията "Дневник” и "Капитал Daily" е бил пребит от изнервен шофьор на магистрала „Тракия”.

Немалко от нас са били свидетели и потърпевши на подобни „нерваци”. Предлагаме ви разказа на самия Пауновски, който по ирония на съдбата пише за автомобили:

Карах нова тестова кола и малко преди разклона за Равно поле на магистрала "Тракия" изпреварвах в най-лявата лента с около 130 км/ч "Алфа" 147, шофирана от жена.

В един момент сякаш от нищото изкочи "Хонда CR-V", движеща се поне със 180 км/ч, която яростна присветкаше с фарове. Инстинктивно подадох мигач с намерението да се прибера вдясно, но прецених, че ще вляза твърде близо до изпреварвания автомобил, което може да създаде проблем.

Ускорих още малко и се прибрах в средната лента. В момента, в който хондата ме изпреварваше погледнах към бързака зад волана - мъж на средна възраст, до него се возеше жена. Той яростно жестикулираше. Опитах се да му покажа, че не разбирам какво иска.

Намалих рязко, за да го оставя да отмине, не исках проблеми, все пак возих сина си, който няма и три години и кротко спеше. Засегнатият "колега" шофьор обаче ме принуди да спра в аварийната лента. Останах в колата, закопчан с колана и отворих прозореца, за да го чуя какво иска.

Чух псувни, последвани от удари с юмруци. Няколко успях да избегна, други - попаднаха в лицето ми, очилата ми изхвърчаха. "Какво правиш, тук има дете", попитах. "Какво от това и аз имам", получих отговор и поредният юмрук. Опитите на придружителката на нападателя да го озапти не успяха...

За щастие вратите на колата бяха заключени, вдигнах и прозореца, за да се защитя. Последваха удара с юмруци по стъклото, ритници във вратата, един шут отнесе и страничното огледало.

Секунди по-късно изнервеният шофьор се качи в колата си. "Запиши му номера", чух жена ми да вика отзад. В този момент се сетих, че под ръка ми е фотоапаратът, с който обикновено правя снимки на тестваните коли. Снимах.

Докато си търсих телефона, жена ми забеляза, че в отсрещната лента на магистралата има полицейска кола.

Разказах им накратко за станалото, в този момент усетих болка в устната, оказа се, че има и кръв. Полицаите съобщиха по станцията номера на колата с бияча, успокоиха ме, че ще бъде спрян и ме посъветваха да заведа жалба в Осмо районно.

Пауновски е твърдо решен побойникът да получи заслуженото, като вероятно ще заведе дело.

Източник:http://fakti.bg/bulgaria/37874-iznerven-shofyor-prebi-jurnalist-na-magistrala-trakia

Ето типично поведение на магистрален гонкаджия.
"Пътят е мой, защото аз карам бързо и съм Ас".
Пълни дебили.:):beer:

fred
02-05-2012, 09:26
А, тъкмо се канех и аз да го пусна, има замесена Алфа и прословутото българско "честолюбие" или казано по правилно - българска простотия, породена от липса на безнаказаност.

Kuku
02-05-2012, 09:44
Аз пък съм сигурен, че нещата не изглеждат точно така, както са представени от трибуната на единия участник в конфликта, при това и журналист ;)

thecleaner
02-05-2012, 10:03
Аз пък съм сигурен, че нещата не изглеждат точно така, както са представени от трибуната на единия участник в конфликта, при това и журналист ;)

За мене това не звучи реално: ''В един момент сякаш от нищото изкочи "Хонда CR-V", движеща се поне със 180 км/ч, която яростна присветкаше с фарове." Трее да е била чЕпосана:) http://catalog.auto.ru/catalog/cars/honda/cr-v/ Там дето го описва мястото е и байр. :)

koolio
02-05-2012, 11:37
Няма значение дали със 180 се е движил или със 150, когато си много над скоростта, която могат да поддържат повечето коли и шофьори, вдигаш крака от газта и изчакваш човека да си завърши маневрата. На това му се вика толерантност и колегиалност.
Виж, ако продължава да си се вози със 130-140 в лявата лента, след като е имал възможност да се прибере, тогава вече можеш да свирнеш и да присветнеш.

П.С. В конкретния случай напълно възможно е журналистът да е тръгнал да изпреварва без мигач и да е засякъл Хондата. Тогава вече си е за бой, ако ще и с 300 да е карал онзи.

Susscrofa
02-05-2012, 11:48
Няма значение дали със 180 се е движил или със 150, когато си много над скоростта, която могат да поддържат повечето коли и шофьори, вдигаш крака от газта и изчакваш човека да си завърши маневрата. На това му се вика толерантност и колегиалност.
Виж, ако продължава да си се вози със 130-140 в лявата лента, след като е имал възможност да се прибере, тогава вече можеш да свирнеш и да присветнеш.

П.С. В конкретния случай напълно възможно е журналистът да е тръгнал да изпреварва без мигач и да е засякъл Хондата. Тогава вече си е за бой, ако ще и с 300 да е карал онзи.

Да помислим малко:)
Интересно, ако тръгнеш да задминаваш някой със 130, което е максимално допустимото за тази магистрала, какъв е проблема на задното лайно каращо със 180, проблемите са му два:
1. Той е лайно!
2. Движи се с 50 км над ограничението.
Изобщо не ме интересува, ако ще и два километра да ми трябват да се прибера, да светка на леля си Катинка.
В Холандия в крайна лява лента можеш да видиш колона от коли движещи се с 130 км в час без никой да светка на останалите. Ама тук нали сме си селяни:)

Доко
02-05-2012, 12:15
Много мислители, много нещо тука...:evilsmiley:

Монетата винаги има две страни, и тъй като не можете да чуете втората, мисля излишно умувате.
Суско, бате, ами ако журналиста лъже, и примерно карайки с 80 засича без мигач човека с Хондата който е карал със 130 ?

digitalundgrd
02-05-2012, 12:22
Не знам какво още го обсъждате, но тази неделя ходих до Калояново с един колега с 155-ца 1.8 на газ ;) Ами нямаше по-бърза кола от нас (и на отиване и на връщане), с изключение на една чисто нова черна S 500 :) А ние се движехме с една постоянна интергалактическа скорост от 130-140км/ч :) Няма да споменавам какви марки и модели возила си движеха кротко в дясна лента с не повече от 110км/ч, за да не настане бурен "смях в залата" :)

Тоест и 200км/ч да направят позволената скорост на "магистралата" ни, мисля че малко ще са хората, които ще се възползват при тези цени на горивата и плачевното състояние на пътя...

ФЕРАРИСТ
02-05-2012, 17:33
Суско, бате, ами ако журналиста лъже, и примерно карайки с 80 засича без мигач човека с Хондата който е карал със 130 ?
Което е и станало според мен.....не че оправдавам пердаха, но.....

nicks1
02-05-2012, 18:47
Еее, вие пък. Изпреварвал с 80. Алфата с колко се е движела? С 50?

Доко
02-05-2012, 19:56
Еее, вие пък. Изпреварвал с 80. Алфата с колко се е движела? С 50?

Аз даже сън убеден, че Алфата карана от жена се е "движела поне" с 50. ;-)

п.с. Ако някой не разбира иронията пояснявам, че това в кавичките е цитат от думите на журналиста. Та кой преценя по-добре скоростта, аз или той ? Или журналиста е бил с радар в очилата та преценя скоростта с точност до "поне 180 км/ч". А'й стига глупости...:screwy: :puke: :sex: :pain: :dyrvo_v_kenefa:

digitalundgrd
02-05-2012, 20:14
А и кой гарантира, че е станало точно така, а не обратното...А именно - журналиста първо да се е правил на Фитипалди, а след това да се е направил на мъж, че разбираш ли ония му се пречкал и след това да е изял пердаха ;) Афектиран от случката да изопъчава фактите, така че да наклони везните в негова полза при евентуално съдебно дело...

Доко
02-05-2012, 20:25
А и кой гарантира, че е станало точно така, а не обратното...А именно - журналиста първо да се е правил на Фитипалди, а след това да се е направил на мъж, че разбираш ли ония му се пречкал и след това да е изял пердаха ;) Афектиран от случката да изопъчава фактите, така че да наклони везните в негова полза при евентуално съдебно дело...

Как кой бе, Суско. :wow:

Много ме кефи заглавието на статията: Изнервен шофьор преби журналист на магистрала "Тракия"
Все едно журналистите са "неПребиваеми" и некви мно'у специални ли, кво ли? :clown:
Кой знае как е набивал шортите на тестовия автомобил, карал го е като чужд, и все пак го е взел да го тества, бензина без пари, и после щото видите ли, бил журналист и не може да му шибнат два-три тупаника. Пак леко се е разминал... да му е за урок, друг път да не отнема предимство. :smoke::asthanos:

fred
02-05-2012, 20:35
Аз пък съм сигурен, че нещата не изглеждат точно така, както са представени от трибуната на единия участник в конфликта, при това и журналист ;)

Има го тоя момент, но така или иначе нападението е факт може би

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:34 ----------


Което е и станало според мен.....не че оправдавам пердаха, но.....

Е те това имам и аз предвид в крайна сметка

koolio
02-05-2012, 20:46
Не можем да съдим какво е станало без да сме били там. Но някакси инстинктът ми подсказва, че жертвата не е съвсем невинна. Редовно ми се случва докато карам по магистрала спящи субекти да се престрояват и да изпреварват без мигач и рано или късно някой ще апне дървото, нищо че съм 65 кила. И ако ги питаш, всеки ще каже, че е невинен и е спазвал правилника.

Доко
02-05-2012, 20:53
А мен ме е яд, че журналиста се възползва от това, че има "безплатна трибуна" и може да си говори каквото и както му е изгодно. :-)

mordohy
02-05-2012, 21:04
Масово по магистралите, нашенските дебили карат както им дойде.
Възпитание йок!
Не знам какво точно е станало, защото не съм бил там, но боят е недопустим.
По-точно налитането на бой!
В цивилизования свят можеш да псуваш колкото искаш, но ха си посегнал-ха си в кауша.
Иначе и на мен са ми присвятквали, точно като изпреварвам, такива "бързи" коли, но аз верен на принципа: убий простака с мълчание, просто си изпреварвам, а после безопасно се прибирам .
На жестикулациите им отговарям с учудено изражение, което действа много изнервящо.
Тука принципа е, като си в нарушение-съобразяваш се с всички останали.
Значи говедото ше кара с 40-50 км/ч отгоре, пък и ще претендира за правила.
Аз не чакам като журналиста, а директно се обаждам на полицията и им го начуквам на такива.
Ако реши да засича и да се бием- моля!
После да не се оплаква:cussing:

nikolaaaay
02-05-2012, 21:19
Аз пък съм сигурен, че нещата не изглеждат точно така, както са представени от трибуната на единия участник в конфликта, при това и журналист ;)
Това дали журналистът е дал мигач или не е няма никакво значение. Няма шофьор на който да не му се е случвало да засече друга кола. В нормалните държави този "проблем" се решава просто с едно махване с ръка за извинение. В нашия случай има нападение. Има даже кръв и материални щети. Това си е саморазправа и е подсъдно. Недаването (което е само предполагаемо) на мигач - не е. Разликата е огромна.
По същата логика аз мога да застрелям някого на улицата и после да кажа, че днес съм бил много изнервен. Който е нервен, да не сяда да кара. `

П. С. Това автомобилен журналист да кара сина си в колата и да тръгне да се гони по улиците е доста слабо вероятно.

Доко
02-05-2012, 21:27
В нормалните държави този "проблем" се решава просто с едно махване с ръка за извинение..

Ето така може би...?
Да не си мислите, че живеете в "нормална" държава, я слезте на земята... ;-)
http://vbox7.com/play:77139e327a :wow:

koolio
02-05-2012, 22:22
Тука принципа е, като си в нарушение-съобразяваш се с всички останали.
Значи говедото ше кара с 40-50 км/ч отгоре, пък и ще претендира за правила.


Е те за това говорим. Ако аз съм решил да карам над ограничението, това си е моя работа, не мога да принуждавам някой друг да го прави. Но и този някой друг трябва да се съобрази с мен и да не ми пречи, иначе за мен това е самоуправство.
Надявам се, че никой няма да го оспори.

П.С. В понеделник се прибирах по Тракия - изпреварвам колона със 170, настига ме един Ягуар и почва да ми светка. Ускорявам до 190 за да изпреваря по-бързо, оня продължава да ми се лепи на бронята и да ми светка. Е какво да направя аз, да прелетя ли, да се набия в колоната ли ?!?

nikolaaaay
02-05-2012, 22:40
Ето така може би...?
Да не си мислите, че живеете в "нормална" държава, я слезте на земята... ;-)
http://vbox7.com/play:77139e327a :wow:
Те руснаците са по-зле и от нас. Към 7,00 минута има жена, която я блъскат на пешеходна пътека и след нея се разхожда един, който се държи все едно са прегазили врабче, а не човек.

mordohy
02-05-2012, 22:55
Е те за това говорим. Ако аз съм решил да карам над ограничението, това си е моя работа, не мога да принуждавам някой друг да го прави. Но и този някой друг трябва да се съобрази с мен и да не ми пречи, иначе за мен това е самоуправство.
Надявам се, че никой няма да го оспори.

П.С. В понеделник се прибирах по Тракия - изпреварвам колона със 170, настига ме един Ягуар и почва да ми светка. Ускорявам до 190 за да изпреваря по-бързо, оня продължава да ми се лепи на бронята и да ми светка. Е какво да направя аз, да прелетя ли, да се набия в колоната ли ?!?

На такива дето ми святкат, нарочно намалявам до максимално разрешената и ги пропускам, когато мога.
Като ми се лепят , просто натискам леко спирачката, за да светнат стоповете. Действа им много добре.
Обикновено такива са лекета с дамски бикини под костюмите.

Доко
02-05-2012, 22:56
Е те за това говорим. Ако аз съм решил да карам над ограничението, това си е моя работа............................... Ускорявам до 190 за да изпреваря по-бързо, оня продължава да ми се лепи на бронята и да ми светка. Е какво да направя аз, да прелетя ли, да се набия в колоната ли ?!?

Предполагам не е нужно да ти казвам кой ще ти обясни .... :clown:


Те руснаците са по-зле и от нас. Към 7,00 минута има жена, която я блъскат на пешеходна пътека и след нея се разхожда един, който се държи все едно са прегазили врабче, а не човек.

Че какви сме ние ? http://izsofia.blogspot.com/2009/07/1963-16.html
:smoke:

thecleaner
02-05-2012, 22:57
Е те за това говорим. Ако аз съм решил да карам над ограничението, това си е моя работа, не мога да принуждавам някой друг да го прави. Но и този някой друг трябва да се съобрази с мен и да не ми пречи, иначе за мен това е самоуправство.
Надявам се, че никой няма да го оспори.

П.С. В понеделник се прибирах по Тракия - изпреварвам колона със 170, настига ме един Ягуар и почва да ми светка. Ускорявам до 190 за да изпреваря по-бързо, оня продължава да ми се лепи на бронята и да ми светка. Е какво да направя аз, да прелетя ли, да се набия в колоната ли ?!?

Ускоряваш до 250+ и го разцепваш, вероятно е ограничен на тая скорост. ;) А сега сериозно, гледайте си в огледалата.

mordohy
02-05-2012, 23:03
Ускоряваш до 250+ и го разцепваш, вероятно е ограничен на тая скорост. ;) А сега сериозно, гледайте си в огледалата.
Ами нали преди да тръгнеш да изпреварваш това е първата работа , бе!
Ама ти гледаш, а той е на половин километър и е с 200.
За нула време е зад тебе!

thecleaner
02-05-2012, 23:12
Ами нали преди да тръгнеш да изпреварваш това е първата работа , бе!
Ама ти гледаш, а той е на половин километър и е с 200.
За нула време е зад тебе!

Ако си с 170 повярвай трудно ей така ти изскача някои изневиделица ;)

koolio
02-05-2012, 23:16
Ами нали преди да тръгнеш да изпреварваш това е първата работа , бе!
Ама ти гледаш, а той е на половин километър и е с 200.
За нула време е зад тебе!

Именно де. И по тая причина е длъжен също да се съобразява. Решението да кара с 200+ си е негово - нямам нищо против, стига да не ми пречи. Както аз, когато карам със 160, гледам да не притеснявам тези, които карат със 130.

---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was at 20:13 ----------


Ако си с 170 повярвай трудно ей така ти искача някои изневиделица ;)

Ако аз съм със 170, а той с 220, положението е същото, както ако аз съм със 130, а той със 180.

thecleaner
02-05-2012, 23:47
Именно де. И по тая причина е длъжен също да се съобразява. Решението да кара с 200+ си е негово - нямам нищо против, стига да не ми пречи. Както аз, когато карам със 160, гледам да не притеснявам тези, които карат със 130.

---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was at 20:13 ----------



Ако аз съм със 170, а той с 220, положението е същото, както ако аз съм със 130, а той със 180.

Са да ви обЕсна че да си знаете некст тиме :) Ако караш с 130 а другия кара с 160, времето за което ви настига е с 8м/сек., тоест и да искаш няма как много да ги притесниш.

Разликата при 170-220км. е по-голяма около 14м./сек., но напълно достатъчна да видиш какво се случва ако си гледаш в огледалата.
По-вашия принцип ако си пешеходец и някои кара с 50км. и докат го видиш та сгазил. Е да ама не :)

nikolaaaay
03-05-2012, 00:09
Именно де. И по тая причина е длъжен също да се съобразява. Решението да кара с 200+ си е негово - нямам нищо против, стига да не ми пречи. Както аз, когато карам със 160, гледам да не притеснявам тези, които карат със 130.
Съгласен съм с това, но с тая разлика, че в ситуация когато той кара с 200+, а ти със 160 докато изпреварваш други коли, каращи със 130 няма как онзи с 200+ да не пречи. Не само, че пречи но и застрашава живота на всички. Просто тези скорости са за чиста магистрала.
Нямам нищо против и мотора, който кара с 330, обаче ако е на празна магистрала. В противен случай, ако го видя - ще му направя път, но ако не го видя сори :priest: Сам си е виновен. Според мен тия с моторите, дето се мушкат между колоните са много зле. Сами не се пазят, а разчитат на някой друг да ги пази.

Sunny
03-05-2012, 02:56
Според мен тия с моторите, дето се мушкат между колоните са много зле. Сами не се пазят, а разчитат на някой друг да ги пази.

http://www.automedia.bg/news/article_10735_cp3.html

Действието се развива в Москва но и нашите мотористи не са много назад .
После скачат с призиви като "Пазете моториста"

badmadafaka
03-05-2012, 07:52
Има и един друг момент - колкото по-бързо (в собствените си представи) караш, толкова увереността ти, че няма кой да те настигне е по-голяма... Огромна част от хората са убедени, че 160 е космическа скорост и си вярват, че ако се движат с такава пътя е техен и никой не може да ги застигне... Не е лошо и с това да се съобразяваме.

Kuku
03-05-2012, 11:05
Хайде да не започваме темата за мотористите и мушкането, защото по същия начин и пред нормално движещите се мотористи се правят обратни завои, засичания и отнемане на предимства :?
Нека коментираме само конкретиката на темата!

thecleaner
03-05-2012, 12:18
Има и един друг момент - колкото по-бързо (в собствените си представи) караш, толкова увереността ти, че няма кой да те настигне е по-голяма... Огромна част от хората са убедени, че 160 е космическа скорост и си вярват, че ако се движат с такава пътя е техен и никой не може да ги застигне... Не е лошо и с това да се съобразяваме.

Точно така е. Пример наш Кольо. Засукал се с 170 космическа, галактическа :) скорост, със свръх мощната си 1600 килограмова, 140 коньова лимузина и като видял Ягуара зел да ускорява и смятай какво ускорение е било до 190км., та да земат да му свиркат. Другият аспект е да си покаже Алфата колко много бега, но форума и действителността са две различки работи. Та в задачата се пита колко е била дълга колоната от автомобили, и колко време му е било необходимо та да ускори до 190 ( което е около 10тина км.) под макс скороста за колата. По мои скромни сметки няколко десетки.

Susscrofa
03-05-2012, 15:47
Именно де. И по тая причина е длъжен също да се съобразява. Решението да кара с 200+ си е негово - нямам нищо против, стига да не ми пречи. Както аз, когато карам със 160, гледам да не притеснявам тези, които карат със 130.

---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was at 20:13 ----------



Ако аз съм със 170, а той с 220, положението е същото, както ако аз съм със 130, а той със 180.

Ето в това мнение е заровено ключето към всички наши проблеми. Чудя се кога ще разберем, че няма как да нарушаваме правилата без да пречим на останалите:)
Този инфантилитет придобива огромни мащаби, завзема огромни територии в начина ни на мислене.
Той нека си кара с двеста, но да не ми пречи, да ама той няма как да не ти пречи:)
Веднъж пътувах от Брюксел в посока Париж. Случи ми се да изпреварвам колона, забих точно на 135:), зад мен със същата скорост съвсем спокойно задминаваше червено ферари, нито веднъж не ми се лепна на задницата, нито веднъж не се изнерви, камо ли пък да ми светка. Хората имат европейско поведение и с него са си заслужили и да карат такива коли /после видях, че вътре беше арабин/:), те нормални европейци не харесват тези коли. В ориента вървят повечко:)
Не може ти да нарушаваш грубо ограничението и да си мислиш, че не пречиш на никой, това което обясни мордохи е точно така:)
Абсурдна ситуация е на мен да ми де налага да форсирам излишно колата си, защото отзад се е залетял селяндур с 200, Майната му, оди на некое летище и се надбегвай, кво се сополявиш тук на обществения друм.
Пълни селяни, тва е отврат селяния, а да слезеш пък да раздаваш шамари е тотална простотия.
Стойчо Стоилов още ходи с олово в тялото след подобен опит, кому е нужно това?:BBQ:

ФЕРАРИСТ
03-05-2012, 15:51
Чудя се кога ще разберем, че няма как да нарушаваме правилата без да пречим на останалите:)
Мога да напиша докторат по темата.......на който ти ще пишеш по навик двойка, но така или иначе това че ти не можеш, не значи че другите не могат.....

Susscrofa
03-05-2012, 16:09
Е те за това говорим. Ако аз съм решил да карам над ограничението, това си е моя работа, не мога да принуждавам някой друг да го прави. Но и този някой друг трябва да се съобрази с мен и да не ми пречи, иначе за мен това е самоуправство.
Надявам се, че никой няма да го оспори.

П.С. В понеделник се прибирах по Тракия - изпреварвам колона със 170, настига ме един Ягуар и почва да ми светка. Ускорявам до 190 за да изпреваря по-бързо, оня продължава да ми се лепи на бронята и да ми светка. Е какво да направя аз, да прелетя ли, да се набия в колоната ли ?!?

Кое точно е самоуправството?

1. Да разчистваш крайна лява лента с присветкване, карайки с 200?
2. Да предприемеш задминаване на три тира със 130 и да откажеш да се завреш между първия и втория, защото отзад селско бичме впечатлява руса изпразвачка?

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 12:58 ----------


Мога да напиша докторат по темата.......на който ти ще пишеш по навик двойка, но така или иначе това че ти не можеш, не значи че другите не могат.....

Това не е тема за докторат, това е тема за първа яслена група "мечо пух".

Правилата създават основа за нормално общуване в една група от хора населяваща определена територия.
Това е договор между мен и теб да съжителстваме добре.
Говорим за обществен път.
Ти харесваш високи скорости, а аз харесвам ниски скорости, сключили сме договор някъде по средата.
За да задоволяваш нуждата си от висока скорост, моля направи го частно:)

Pepo
03-05-2012, 16:21
Нападателят от магистрала "Тракия" се предаде на полицията...

...И.Д. е регистриран в полицията за извършена от него кражба, осъждан е за същото деяние. Мъжът е задържан в местното районно управление за 24 часа. Материалите по случая ще бъдат докладвани на Софийска районна прокуратура

www.dnevnik.bg (http://www.dnevnik.bg)


Все същите измислени герои - ако не в едно, то ще е в друго и така до безкрай. Вчера слушам поредното изявление - над 200 шофьори на таксита в Сф били без СУМПС - било заради отнемане за алкохол, отнети точки или пък такива, които никога не са били правоспособни . Идиотизмът и безхаберието в тази държава нямат край. Миналата седмица в часовете след 'Вечното Дерби', чакайки на червен светофар от Фритьоф Нансен за десен по България, станах свидетел как добре облечена двойка на средна възраст размени реплики с пасажерите на един от спрелите пред мен автомобили. От колата излезе едно момче, което налетя на набива тупаници на пешеходеца, докато съпругата на потърпевшия с опитваше да застане между двамата. От паркирал наблизо дефендър, май беше с надпис жандармерия, изскочиха двама кюфтаци с жилетки, налакътници и наколенки и се затъркаляха нататък. Нямаше проверка на документи, нямаше задържане. Дори не си направиха труда да разберат какво всъщност се случва - грабнаха излезлия от колата и го напъхаха обратно вътре, заблъскаха другия по тротоара с викове да се маха, все едно набутваха добитък в кошара и те така приключи всичко - Дивия запад ама 200 години по късно се възражда в България. След като оторизираните органи решават проблемите на обществото по този начин, как да очакваме да реагира поредният идиот на пътя, в училището на детето ви или в кварталната бакалия?!!
За пореден път се убеждавам, че нещата не опират до максимално разрешена скорост, нито пък до състояние на пътищата. В основата на всичко стои увредена ценностна система, незачитането на каквито и да е законови или морални правила, липса на елементарно човешко отношение към останалите и какво ли още не.
Сега се сещам, че за ''дишане във врата'' и блицове на къси-дълги от страна на движещия се зад теб в Германия е достатъчно да се обадиш на 112 и да репортнеш, независимо дали си потърпевш или свидетел. Тълкува се като тормоз и следва отнемане на правата за известно време, глоба и забележете психотест.

Kuku
03-05-2012, 16:34
Ти харесваш високи скорости, а аз харесвам ниски скорости, сключили сме договор някъде по средата.
За да задоволяваш нуждата си от висока скорост, моля направи го частно:)Ти задоволяваш ли нуждата си от ниска скорост частно? Или ниската скорост може и обществено? Ама тогава защо високата да не може обществено? НЕ ми отговаряй, че пак ще пльоснеш поредната глупост....

ФЕРАРИСТ
03-05-2012, 18:33
НЕ ми отговаряй, че пак ще пльоснеш поредната глупост....
Глупости - ще ти отговори разбира се, надявай се да минеш метър.....

nikolaaaay
03-05-2012, 18:44
Ти задоволяваш ли нуждата си от ниска скорост частно? Или ниската скорост може и обществено? Ама тогава защо високата да не може обществено? НЕ ми отговаряй, че пак ще пльоснеш поредната глупост....
Сори ама това не ти е от най-интелигентните постове. Суската в случая е абсолютно прав. Няма логика някой, който кара с разумна скорост и не застрашава никой да се напъва да прави път на друг, който е решил, че бърза. Който бърза или иска да си качва адреналина да ходи да кара самолет. По обществените пътища светкането, лепенето за бронята и други подобни селянии са забранени. В нормалните държави наказанията за това са жестоки. И тук ще стане така.

Kuku
03-05-2012, 18:56
По-рано в темата беше даден някакъв пример, но аз за всеки случай ще дам друг пример....
Аз се движа с моето Пунто в лява лента със 140км/ч, а Суската си пърпори със 156-цата с 90км/ч в дясна лента, при което решава да изпреварва ТИР, движещ се със 70км/ч, понеже участъка е стръмен :?
Резултата от тази маневра на Суската е засичане и убиване всякаква скорост у моя автомобил, който със своите 95к.с. може да поддържа 140км/ч в нормални режими, но при засичането от страна на Суси, после на маломощното ми двигателче му се вижда леко сложно да ускори пак до 140км/ч и тогава аз изпадам в ситуацията на пречещия. От там се налага да се прибера в дясната лента зад ТИРа, да дам път на по-мощните автомобили, да изчакам удобен момент и да набера, за да изпреваря.
Значи, Суси може да не се напъва, понеже кара с разумна скорост, а аз едва ли не съм виновен и трябва да му се извиня, че карам по-бързо от него, докато си прави икономия на гориво.... примерно :?
Малко не се връзват нещата, нали?!

pinko
03-05-2012, 19:08
Сега се сещам, че за ''дишане във врата'' и блицове на къси-дълги от страна на движещия се зад теб в Германия е достатъчно да се обадиш на 112 и да репортнеш, независимо дали си потърпевш или свидетел. Тълкува се като тормоз и следва отнемане на правата за известно време, глоба и забележете психотест.


Да, в Германия това е пътно нарушение, което се преследва от НК, нарича се Nötigung (принуждаване, тормоз, изнудване) и се наказва със затвор от 6 месеца до 5 години. Като обществена опасност е приравнено с изнудването, отвличането, тормоз (вкл. сексуален) и други престъпления срещу личността.

Затова следвам примера на братушките и току-що си поръчах ей твачка:

http://www.ebay.co.uk/itm/2-7-140-Dual-Lens-Dash-Board-Camera-Car-DVR-Black-Box-Video-Recorder-GPS-Logger-/320882956938?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ab61d5a8a#ht_7796wt_1270

Записва напред и назад, записва скоростта с GPS и най-важното: след промените в закона може да се използва като доказателство в съда: цитат от ЗДвП:

Чл. 189.

(7) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Изготвените с технически средства или
системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и
регистрационния номер на моторното превозно средство, снимки, видеозаписи и
разпечатки са веществени доказателствени средства в административнонаказателния
процес.

Ми това е, чакам дивайса да пристигне и ги почвам...

А относно колегата Пауновски: вярвам му напълно, защото го познавам добре и знам как кара, особено пък ако в колата са жена му и малкия му син, който ми е астрален близнак и тази година на 20 юли ще стане на 3 години...

П.П. Тук: http://www.dealextreme.com/p/car-dvr-camcorder-with-double-cameras-gps-module-tf-slot-black-2-7-126489

има малко по-добро описание

Ето и един по-компактно устройство, което обаче снима само напред:
http://www.ebay.co.uk/itm/Car-video-recorder-1280-960avi-GPS-logger-G-sensor-support-32GB-SD-card-S2000-/251042205064?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3a73480d88#ht_2329wt_1270

nikolaaaay
03-05-2012, 19:16
По-рано в темата беше даден някакъв пример, но аз за всеки случай ще дам друг пример....
Аз се движа с моето Пунто в лява лента със 140км/ч, а Суската си пърпори със 156-цата с 90км/ч в дясна лента, при което решава да изпреварва ТИР, движещ се със 70км/ч, понеже участъка е стръмен :?
Резултата от тази маневра на Суската е засичане и убиване всякаква скорост у моя автомобил,

Става дума за случая когато ти си караш с нормална скорост примерно 120-140-160 и идва някой с много или малко по-висока скорост и почва да светка с фарове и да се лепи за бронята. Тогава ти изпреварвайки колона трябва ли да се свреш някъде в колоната, за да пуснеш тариката?! Разбира се, че не.
За това, което ти се описал, според мен е добре да се въведе минимална скорост за движение по магистрала, но това е съвсем друг проблем. Във всеки случай при сухо време не трябва да се кара с под 80 или даже под 100 по магистрала. Не знам обаче как може да се формулира това. В Германия ако някой кара прекалено бавно в средната лента, идва патрулка и му прави забележка да кара по-бързо. То вярно, че там е заради силния трафик, но и тук е добре да има по-близки скорости на придвижване. Тва едни да карат с 300, а други със 70 няма как да не води до инциденти.

fred
03-05-2012, 19:42
Но се оказа, че въпросният нападател на журналиста вече имал регистрация за такова действие.

mordohy
03-05-2012, 20:32
По-рано в темата беше даден някакъв пример, но аз за всеки случай ще дам друг пример....
Аз се движа с моето Пунто в лява лента със 140км/ч, а Суската си пърпори със 156-цата с 90км/ч в дясна лента, при което решава да изпреварва ТИР, движещ се със 70км/ч, понеже участъка е стръмен :?
Резултата от тази маневра на Суската е засичане и убиване всякаква скорост у моя автомобил, който със своите 95к.с. може да поддържа 140км/ч в нормални режими, но при засичането от страна на Суси, после на маломощното ми двигателче му се вижда леко сложно да ускори пак до 140км/ч и тогава аз изпадам в ситуацията на пречещия. От там се налага да се прибера в дясната лента зад ТИРа, да дам път на по-мощните автомобили, да изчакам удобен момент и да набера, за да изпреваря.
Значи, Суси може да не се напъва, понеже кара с разумна скорост, а аз едва ли не съм виновен и трябва да му се извиня, че карам по-бързо от него, докато си прави икономия на гориво.... примерно :?
Малко не се връзват нещата, нали?!
Кики, описаната от теб ситуация е типично затапване.
Представи си, че той кара със 110!
Тогава ти го запушваш и той трябва да бие спирачките, за да не се блъсне в тира!
Относно изчисленията за разликата между 120 и 170, че е същото както между движение с 50 и пешеходец...
Забравете за това.
Спирачният път от 170 до 120 не е този , който е от 50 до нула.
Едно е да скочиш на спирачката при 170, съвсем друго при 50.

Susscrofa
03-05-2012, 20:45
Ти задоволяваш ли нуждата си от ниска скорост частно? Или ниската скорост може и обществено? Ама тогава защо високата да не може обществено? НЕ ми отговаряй, че пак ще пльоснеш поредната глупост....

Знам защо не ме разбираш:)
Проблемът е във вакуума, черната дупка, нищото.........:BBQ:

Аз казах ясно, аз харесвам ниските скорости, но в лява лента гледам да съм над 120.:)
Нали се разбрахме, взаимно разбиране. На мен не ми е кеф, за да не ти бъде на теб много гадно. :BBQ:

А за суеците с мАторите ще си поговорим в друга тема.
Аз моторист спазващ правилата за движение в лента и пристрояване не съм виждал, все се врат кат К...р между цици. Пълни капути, а после реват кат девици, че ги бутали.:)

---------- Post added at 17:45 ---------- Previous post was at 17:41 ----------


Но се оказа, че въпросният нападател на журналиста вече имал регистрация за такова действие.

Еми това е, престъпникът си е престъпник, той си бие, краде, изнасилва, това е.
Веднъж, ок, но втори път си рецидивист.

Сега доко ще каже, че журналистът е тръгнал да го засича с показани два средни пръста през джама.:BBQ:, а куку ще предложи в крайна лява лента да се влиза след преминаване през междинна ускорителна лента даваща възможност за вдигане на 240 км в час.

Pepo
04-05-2012, 14:50
А относно колегата Пауновски: вярвам му напълно, защото го познавам добре и знам как кара, особено пък ако в колата са жена му и малкия му син, който ми е астрален близнак и тази година на 20 юли ще стане на 3 години...



Лайнометите влязоха в употреба:

Водачът на другия автомобил първо се заяде с мъжа ми. Можеше да ни убие, това каза снощи по Би Ти Ви съпругата на задържания за инцидента на магистрала "Тракия" (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/05/01/1818395_iznerven_shofyor_prebi_drug_pred_semeistvo to_mu_na/) на 1 май Ивайло Дончев Вероника.

"Първо той се заяде с мъжа ми. После се мушна пред нас, направи остър ляв завой, ние влязохме преди мантинелата, в пясъка, мъжът ми едвам овладя колата", описва случката Вероника Дончева.

Според нея шофьорът на другата кола се е заял през стъклото. "Той го гледаше през стъклото и му казваше вижме кой съм аз. Ако исках можеше да умреш, буквално. Ние можеше днес да не сме живи", казва още съпругата на Ивайло.

Цялата статия ТУК (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/05/04/1820465_drugiiat_shofyor_se_zaiade_s_muja_mi_tvurd i_suprugata/?ref=embed&source=www.capital.bg)

Mind_Control
04-05-2012, 17:02
Лайнометите влязоха в употреба:

Цялата статия ТУК (http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/05/04/1820465_drugiiat_shofyor_se_zaiade_s_muja_mi_tvurd i_suprugata/?ref=embed&source=www.capital.bg)

Някой може ли да ми обясни:

1. Защо този журналист спира изобщо, след като знае, че ще яде шамари?
2. Защо орева цяла България, че са го ошамаросали?


Мътна ми е историята. Журналистчето щом скочи така да се защитава по всички медии явно нещо не е в ред. Нормалния начин беше да си се оплаче в полицията, а не да реве като девица. Което ме навежда на мисълта, че е следвал стратегията- най- добрата защита е нападението.

koolio
04-05-2012, 17:22
Някой може ли да ми обясни:

1. Защо този журналист спира изобщо, след като знае, че ще яде шамари?
2. Защо орева цяла България, че са го ошамаросали?


Мътна ми е историята. Журналистчето щом скочи така да се защитава по всички медии явно нещо не е в ред. Нормалния начин беше да си се оплаче в полицията, а не да реве като девица. Което ме навежда на мисълта, че е следвал стратегията- най- добрата защита е нападението.

И на мен такива мисли ми се въртят. ;)

ФЕРАРИСТ
04-05-2012, 17:25
По принцип човек не прави такова нещо ако някой само е застанал пред него и не го пуска......тва се прави когато същия изведнъж се монтира пред тебе и те постави в шах с това че без да съобрази ситуацията рискува инцидент......
Днес на път за СФ снимах цялото пътуване, в събота вечерта ще пусна ситуация в която ме постави некъв хайван с една корсичка, с поне 10 - 15 км по ниска скорост, на мокро, без мигач при положение че съм 10 - 15 метра зад него изведнъж решава да изпревари и ми се монтирва отпред.......
И да - идеше ми да го хвана с две ръчички за вратлето......

mordohy
04-05-2012, 22:16
На мен пък ми идват други въпроси!
Ясно е, че работата на журналиста не е читава.
Друго едно безобразие се шири у нас.
Какво е това 72 часово задържане в ареста на РПУ.
Какво го налага. Ще избяга в чужбина или ще се скрие на село.
Някога, дори милицията не си позволяваше подобно нещо.
Били се, напили се, пяли пени след 20:30....
За каквото и да си ги прибрал вечерта, на сутринта в 08:30 ги строяваш в съда пред съдията.
Някой ще каже: какво пък толкоз?
Не е така!
Три деноноия лишаване от свобода и то не в затвора, а в ареста...
Гарантирам ви, че още в края на първото денонощие ще си признаете и това, което и през акъла не ви е минавало.
Това си е чист полицейски тероризъм!

zx12r
04-05-2012, 22:33
Доко доко, бая лъже наистина Тира с 120 ли ще се движи :) или пък на 1:01 тия у Бургас още не излез ли пък с 180 км карат хахахаха

Живко, приятелю млади ... ТОЗИ модел мотор е с калиброван заводски спидометър. Конструиран е 2000 г. в отговор на "най-бързия" тогава мотоциклет Suzuki Hayabusa който в контролирана среда и подходящи условия прави малко над 320 км/ч Моя мотор (ZX12-R) e наричан в специализираните издания BusaKiller ... защо ли? Имам щастието моя мотор да е произведен преди април 2001 г. годината в която спъват всички мотори до 299 км/ч ...

Знам, че за средностатитически шофер звучи трудно за осмисляне 0-200 за 6-7 секунди и 0-300 за около 17, но света не е само 5 цилиндъра и JTD техника 8-) Нищо лично - и аз карам 156 2.4 JTD белисима:spiteful:

Клипа е абсолютно автетичен, просто камерата е куца с ниска резолюция и от там идва това визуално разминаване. Радара на околовръсното за М.рудник многократно ми показва 99 когато стрелката сочи 100 8-)

И за да не съм голословен диното показа 182 WHP и едни реални 134 Nm при малко под 200 кг :calc:

http://prikachi.com/images/767/3899767S.jpg

nikolaaaay
04-05-2012, 22:47
На мен пък ми идват други въпроси!
Ясно е, че работата на журналиста не е читава.
Друго едно безобразие се шири у нас.
Какво е това 72 часово задържане в ареста на РПУ.
Какво го налага. Ще избяга в чужбина или ще се скрие на село.
Някога, дори милицията не си позволяваше подобно нещо.
Били се, напили се, пяли пени след 20:30....
За каквото и да си ги прибрал вечерта, на сутринта в 08:30 ги строяваш в съда пред съдията.
Някой ще каже: какво пък толкоз?
Не е така!
Три деноноия лишаване от свобода и то не в затвора, а в ареста...
Гарантирам ви, че още в края на първото денонощие ще си признаете и това, което и през акъла не ви е минавало.
Това си е чист полицейски тероризъм!

Това са глупости. Тоя си е рецидивист. Що не ме приберат мен за 3 дни без причина. Иван е написал какво е наказанието в Германия само за светкане с фарове - 3 месеца до 5 години, а какво остава за саморазправа на пътя. Затова и там има дисциплина, а тук няма. Трябва да го осъдят ефективно тоя, иначе ще си останем със същия манталитет дълги години.
Това, че в България има полицейско насилие е някаква смешка. В Германия могат да те арестуват и задържат за неопределено време ако нямаш лична карта в себе си или просто за проверка. Полицията там има много повече права и затова е по-ефективна. Тук има полицейско безсилие, а не насилие.

mordohy
04-05-2012, 23:06
Ники, хайде да не съдим, защото на всеки може да му избият чивиите. Като казваме рецидивист се разбира престъпник, който повтаря определено тежко престъпление.
Иначе съм съглаен, че полицията е безсилна.
Три денонощия да ти трябват, за да свършиш нещо, което някога кварталния или патрулното ченге вършеше за 15 минути.