PDA

View Full Version : Къде мога да намеря преден и заден парктроник



Valio606
25-04-2012, 17:57
Колеги, къде мога да намеря преден и заден парктроник за 159 - оригинален. Искам да е оригинален защото до колкото знам на дисплея на компютъра показва разстоянието до препядствието. Също ще съм благодарен ако някой каже колко пари струва горе долу.

Valio606
26-04-2012, 11:20
Xax ебати никой ли незнае

NightRider
26-04-2012, 12:20
От ударена кола ако е оцелял) или да си го поръчаш

fnt
26-04-2012, 13:03
Да наистина показва кой датчик писка, но според мен звуковия сигнал е напълно достатъчен. Аз лично не гледам разстоянието, а се ориентирам от звука.

boian
26-04-2012, 15:43
Единия датчик е 200лв оригинален. Доколкото знам не става да се сложи китайски, не се разбират с дисплея

NightRider
26-04-2012, 16:32
Единия датчик е 200лв оригинален. Доколкото знам не става да се сложи китайски, не се разбират с дисплея
Е то там е по CAN шината, че и диагностика можеш да си направиш

Valio606
27-04-2012, 11:17
Значи няма как да намеря по евтин вариант от оригиналния много жалко...

NightRider
27-04-2012, 21:47
Значи няма как да намеря по евтин вариант от оригиналния много жалко...
Няма, освен от ударена странично кола

Mury
01-05-2012, 09:20
Значи няма как да намеря по евтин вариант от оригиналния много жалко...

Можеш да намериш,сложо си някакъв китайски парктроник и си карай......................:clown::clown::clown:

NightRider
01-05-2012, 12:30
Можеш да намериш,сложо си някакъв китайски парктроник и си карай......................:clown::clown::clown:
Ма няма да му излиза на големия дисплей, което той иска

BO
01-05-2012, 15:00
Ма няма да му излиза на големия дисплей, което той иска
Да де, ама все пак е по-добре да гледаш през прозорците вместо дисплея.:static:
За мен е много необосновано да гледаш някакъв дисплей. Дори и тези с китайския дисплей.
Като почне да пищи, спираш. Какво значение има дали препятствието е от ляво или от дясно. :) Замислете се малко.

fnt
01-05-2012, 15:09
Какво значение има дали препятствието е от ляво или от дясно. :) Замислете се малко.

И аз това казвам, никога не гледам в дисплея :horror: Дори малко ме дразни предния парктроник.

M.Gruev
01-05-2012, 15:24
Аз пък го гледам и ми е много удобно. :)

BO
01-05-2012, 15:46
Аз пък го гледам и ми е много удобно. :)
Удобно в какво? Че като се блъснеш в колчето (примерно) ще знаеш без да слизаш от коя страна ще имаш да правиш колата ли.:biggrin1:

Mury
02-05-2012, 07:41
И аз това казвам, никога не гледам в дисплея :horror: Дори малко ме дразни предния парктроник.

То по принцип парктроника е за неможачите за мен,който неможе иска парктроник.Аз мойта кола за 2.5 години съм я подпрял 2-3 пъти,но във всичките случай няма да ми помогне и парктроник.Ако го има на колата ок/макар че мен супер ме изнервя пиукането/,ма да го търсиш тепърва да го слагаш-абсурд.................:throw::throw::throw::throw :

NightRider
02-05-2012, 15:07
Ей, некой е трил пак. Аз имам само един случай и ако имах парктроник, нямаше да стане. Един тъп стълб в зоната на невидимост (задна дясна колонка)

morfius
02-05-2012, 17:57
Няма, освен от ударена странично кола

Ако датчиците са еднакви, какво пречи да събере оцелелите от няколко ударени коли, без значение как и къде?

NightRider
02-05-2012, 20:30
Ако датчиците са еднакви, какво пречи да събере оцелелите от няколко ударени коли, без значение как и къде?
Нищо, но все още са малко такива ударени и не са на едно място. После централа, окабеляване - доста сложно и скъпо става за едно глезотия според мен

Valio606
01-06-2012, 16:06
Колеги, вие добре ме наплашихте, че един датчик струва 200 лв. - днеска бях в ауто италия да питам и те ми казаха, че комплекта преден, заден парктроник с пооказване на дисплея струва 250лв. Според мен това си е приемвлива цена.

boian
01-06-2012, 16:13
Интересно! Преди година за един датчик платих 200лв.

Kuku
01-06-2012, 16:16
Да не навържат някакви китайци към оригиналния дисплей :?

Valio606
01-06-2012, 16:31
Не бе специално питах. Казах им, че съм мислил да сложа китайски евтин и те ми казаха няма смисъл шото оригиналния е 250лв. само казаха, че монтажа ще е повечко пари заради окабеляванито, разкаченето и боядисването - около 180 - 200 лв. но според мен най-добре за си вземеш оригинален пред китайски

Kuku
01-06-2012, 17:06
Ако всичко което казват е вярно, т.е. няма "ситен шрифт", то със сигурност е най-добре оригинален!
Попита ли ги за гаранция?

NightRider
01-06-2012, 17:35
Не бе специално питах. Казах им, че съм мислил да сложа китайски евтин и те ми казаха няма смисъл шото оригиналния е 250лв. само казаха, че монтажа ще е повечко пари заради окабеляванито, разкаченето и боядисването - около 180 - 200 лв. но според мен най-добре за си вземеш оригинален пред китайски
Който не може да паркира по огледала се ръси.
(майтапя се, да не се вържеш)
Аз бих си сложил такова само ако при включване на задна ми свали и огледалата за бордюрите както е на BMW

Mury
01-06-2012, 21:31
Който не може да паркира по огледала се ръси.
(майтапя се, да не се вържеш)
Аз бих си сложил такова само ако при включване на задна ми свали и огледалата за бордюрите както е на BMW

Абе Цецо,кво общо има парктроника с преместването на дясното огледало,тва колко коли го имат а няма парктроник/и да няма го само БМВ,а и доста други марки/ :book::book::book::book:

---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 21:30 ----------


Не бе специално питах. Казах им, че съм мислил да сложа китайски евтин и те ми казаха няма смисъл шото оригиналния е 250лв. само казаха, че монтажа ще е повечко пари заради окабеляванито, разкаченето и боядисването - около 180 - 200 лв. но според мен най-добре за си вземеш оригинален пред китайски

Според мен нещо не сте се разбрали,още повече че дисплея е различен на тези с 8 датчика и индикация на таблото ама карай.:book::book::book::book:

NightRider
01-06-2012, 21:53
Абе Цецо,кво общо има парктроника с преместването на дясното огледало,тва колко коли го имат а няма парктроник/и да няма го само БМВ,а и доста други марки/
Ей, буквално се ловиш за думите ми. А и BMW-то, дето карах в Германия сваляше и двете

136
02-06-2012, 10:55
Аз на задния прозорец имам камера но не знам към какво и къде е свързана.Имам допълнителна навигация и предполага че трябва да се вижда на нея.Но не виждам подобна функция на дисплея.Оригинален парктроник от фейслифтка 156 2005 да ли мога да го сложа на 159ката?

NightRider
02-06-2012, 11:47
Аз на задния прозорец имам камера но не знам към какво и къде е свързана.Имам допълнителна навигация и предполага че трябва да се вижда на нея.Но не виждам подобна функция на дисплея.Оригинален парктроник от фейслифтка 156 2005 да ли мога да го сложа на 159ката?
Още мнооого неща ще откриваш, ама неработещи щот не си почерпил
Парктроникът е по кан шината и не знам 156 с навигация дали имат еднаква комуникация с на 159

Valio606
02-06-2012, 12:42
За гаранция не съм питал но специално ме питаха с колко датчика го искам аз дори незнаех, че предлагат с 8 просто не съм виждал с толкова пък и тва вече е прекалено - цялата ми идея е, че искам да имам парктроник отзад шото колкото и добре да паркираш винаги може да се окаже нещо отзад я колче я нещо друго и си удряш колата и после само разправии по застрахователи и си късаш нервите. И сега след като ми предложиха отпред и отзад за тия пари кво да го мисля няма да е по скапан от китайските, които така или иначе щях да сложа хаха

Mury
03-06-2012, 08:21
За гаранция не съм питал но специално ме питаха с колко датчика го искам аз дори незнаех, че предлагат с 8 просто не съм виждал с толкова пък и тва вече е прекалено - цялата ми идея е, че искам да имам парктроник отзад шото колкото и добре да паркираш винаги може да се окаже нещо отзад я колче я нещо друго и си удряш колата и после само разправии по застрахователи и си късаш нервите. И сега след като ми предложиха отпред и отзад за тия пари кво да го мисля няма да е по скапан от китайските, които така или иначе щях да сложа хаха
Ами действай,ти с кола още не си се похвалил,вече парктроник и сложи :busted_cop::busted_cop::busted_cop::busted_cop:

---------- Post added at 08:21 ---------- Previous post was at 08:20 ----------


Аз на задния прозорец имам камера но не знам към какво и къде е свързана.Имам допълнителна навигация и предполага че трябва да се вижда на нея.Но не виждам подобна функция на дисплея.Оригинален парктроник от фейслифтка 156 2005 да ли мога да го сложа на 159ката?

Мисля че няма да стане парктроника,но по принцип всичко може да се пригоди :new_Eyecrazy::new_Eyecrazy::new_Eyecrazy:

Valio606
03-06-2012, 10:27
хаха и ти си прав утре ми е срещата да я договарям цената. Вярвам, че всичко ще мине добре и най-накрая ще мога да се похваля и на мене ми омръзна да си правя сметки без кръчмаря

marian todorov
07-06-2012, 21:36
kolega.orginalnite dat4ici sa 100 evro,preden ili zaden.te sa vsi4kite ednakvi i 8-ta.nikakuv dryg variant osven rikambi ne sushestvyva...neznam kakvo sa ti kazali v tozi serviz v bg. no sate izlugali...smenql sum 2 dat4ika i mogat da se slozat samo orginalnite.tova e.

Sev
18-06-2012, 18:16
бъркате заводски парктроник и такъв предлаган като оригинален аксесоар
двете системи са различни
оригиналния аксесоар за който пише колегата най-вероятно се произвежда от МЕТА (оригинално вграждания най-вероятно е друг) - имам такъв на бравото
цената в АИ беше около 400 с монтаж
аз го купих за 100 от ebay и си го монтирах сам
системата работи отлично, сензорите са добре направени - личи си че не е нещо "жълтурско"

Valio606
18-06-2012, 19:25
Най-вероятно става дума точно за това, защото гледах екстрите на 159, които можеш да си поръчаш и там пишеше 800лв. заден и 1100 лв. преден, което си е безумие. Така и така следващата седмица влиза в бокса и ше го слагам така че ще пиша за резултата.

Mury
18-06-2012, 21:22
Най-вероятно става дума точно за това, защото гледах екстрите на 159, които можеш да си поръчаш и там пишеше 800лв. заден и 1100 лв. преден, което си е безумие. Така и така следващата седмица влиза в бокса и ше го слагам така че ще пиша за резултата.

Внимавай само с бокса който си избрал 8-)8-)8-)8-)

atanas_bikov
14-12-2012, 19:06
Какво стана с парктроника?
Монтираха ли го в АИ и как се държи, защото аз си сложих китайски с 8 датчика и само проблеми с предните датчици. Постоянно засичат нещо, а реално няма нищо пред колата. Сменяха ми 3 пъти парктроника с нов и все едно и също. Явно има смущение от нещо ама не се знае от какво.
(моя парктроник не е монтиран в АИ).

Jivko7777
14-12-2012, 20:23
Какво стана с парктроника?
Монтираха ли го в АИ и как се държи, защото аз си сложих китайски с 8 датчика и само проблеми с предните датчици. Постоянно засичат нещо, а реално няма нищо пред колата. Сменяха ми 3 пъти парктроника с нов и все едно и също. Явно има смущение от нещо ама не се знае от какво.
(моя парктроник не е монтиран в АИ).

засича дъжда и снега...

atanas_bikov
14-12-2012, 20:28
Те всички засичат дъжд и сняг и мъгла, а моя в ясно време спрял на място засича нещо и постоянно мени датчиците, които са засекли нещо.
Казаха, че нещо го смущава ама не се знае какво.
Та мислех, че някой с 159-ка се е справил с тоя проблем да даде съвет.
А задния си работи добре.
Сложихме същия на служебното фиат добло и там няма проблеми само в 159-ката не работи.:wallbash: